wsiulst eelieden zijn gewaarschuwd Seizoen-Verrassing van Verhulst: '125.- '155.- '195.- Marechausseebijstand Amsterdam omstreden A Grote serie Prachtkostuums. euwe rijwielen iSTGEESl - VRIJE VES1IGING één JUNIOR-VERKOPER ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER [1JDAG it Scheveiiiiigen en Lagos iidio Scheveningen heeft gisteren aantal malen een waarschuwing jonden, bestemd voor gezag- bemanningen van sche naar havens in West- ja, waarin namens de directeur- Kraal van scheepvaart van het 'edsi itsterie van Verkeer en Water lef het oog op de situatie in j" wordt gewaarschuwd „voor j lelijke ernstige risico' u>' i'dB eeltj mj. Nigeriaanse radio heeft nog aandacht besteed aan de ver- jeling van Nederlandse zeelieden, segens wapensmokkel tien jaar gevangenis in moeten. 'nai Da zware gevangenisstraffen en 17 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD boetes, die opgelegd zijn aan de be manning van de Nederlandse kust vaarder Jozina moeten een les zijn voor mogelijke Europese avonturiers, die geld willen verdienen door mee te helpen aan het aanwakkeren van de rebellie in Nigerië. aldus de Nigeri- aande radio-omroep. Het commentaar van de regerings- radio vervolgt, „Als lieden van dit soort opnieuw naar Nigerië komen wacht hun hetzelfde lot als de man nen van de Jozina. Indien het huur lingen zijn, wachten hun hier mooie graven". Kapitein Plantinga van de Jozina bepleitte tijdens het maandag gevoer de proces clementie voor de twee niet-Nederlandse bemanningsleden van zijn schip, die naar hij zei eerst Voor zwembad bijna f. 92.000,- De gisteravond in Waddinxveen ge houden een uur durende bliksemactie voor een zwembad heeft f 11.393,08 opgebracht. Het totaal kwam hier mee op een kleine f 92.000. Hoewel men er gisteren niet in is geslaagd de verwachte f20.000 te be reiken, was de voorzitter van de stich ting "Vrienden van het zwembad", de heer A. H. Mol, niettemin tevreden. Hij zei: „Het is een heel mooi re sultaat en een positief bewijs, dat de bevolking een nieuw zwembad wenst". kort voor het schip Lissabon verliet aan boord waren gekomen. De Nederlandse bemanningsleden hebben bij het proces verklaard dat zij onkundig waren van de aard van de lading, die het schip vervoerde. „Deze verklaringen maken een mens misselijk", aldus het commen taar van de regeringsradio. „Het blijft een feit, dat zij volop verdien den wat zij gekregen hebben. De zee lieden van de Jozina zijn buitenlan ders, het zijn geen onschuldige man nen en niemand kan het iets sche len wat er met hen gebeurt". „De leiding van de Amsterdamse gemeentepolitie wil geen commen taar leveren op het protest van de christelijke soctaile on derofficiersver - enaging tegen de wijze, waarop de bijstand van de marechaussee in de hoofdstad wordt uitgevoerd. De on derofficiersvereniging heeft er be zwaren tegen, dat deze bijstand steeds meer een permanent karakter zou krijgen, wat in strijd is met de politiewet. In feite wordt de mare chaussee niet betaald om ais politie man in Amsterdam op te treden, en bovendien kweekt men op deze wijze een nieuw personeelsprobleem, dit maal bij de marechaussee, zo meent de vereniging. Bovendien zou er in kringen van marechaussee en Rijkspolitie ont stemming heersen over het feite dat de legering in Amsterdam bëzwaren met zich mee brengt voor het ge zinsleven. Tenslotte valt te verne men, dat de rijkspolitieambtenaren en marechaussee, die in Amsterdam zijn gestationeerd, veelal bezwaren hebben tegen de diensten die ze hebben te verrichten, zoals straat diensten waarvoor men niet is op geleid. Het hoofd van de uitvoerende dienst van de Amsterdamse gemeen tepolitie, commissaris H. Molen kamp. zei vanmorgen: „Dit is een marechaussee-aangelegenheid. De marechaussee moet bijstand leveren. Een bepaalde groep in de mare chaussee vindt dit niet^nodig. Dat is een zaak," die de marechaussee zelf uit moet knobbelen". De „pil" ah Engeland in aftrekpost kwestie (Van onze Rotterdamse correspondent) De aanschaffingskosten voor de „pil" vormen voor de belasting een ..buitengewone last" en zijn dus fis caal aftrekbaar. Bij het invullen van het aangiftebiljet voor de inkom stenbelasting kan men daar reke ning mee houden. Tot deze uitspraak kwam gister avond mr. D. de Baan, hoofdinspec teur titulair van 's rijks belastingen, eerste afdeling in Rotterdam, toen hij voor de leden van een ouderver eniging van gehandicapte kinderen een causerie hield om toe te lichten welke kosten, die zij maken voor hun gebrekkige kinderen, aftrekbaar zijn op fiscaal terrein. Prijs voor Aafjes De „Grote prys Graphica Belgica 1967", die dit jaar voor een kinder boek was bestemd, is gisteravond uitgereikt aan de Belgische uitgever van „Kleine Isar, de vierde koning" van Bertus Aafjes. De Belgische mi nister van Nederlandse cultuur, Van Elslande, woonde de uitreiking van de prijs van 100.000 frank (f7.200, Midden-Oosten Engeland heeft gisteren bij de Vei ligheidsraad een resolutie ingediend met een oplossing voor de crisis in het M:VJden-Oosten. De Israëlische troe pen zouden uit de bezette gebieden moeten worden teruggetrokken, de oorolgstoestand zou moeten worden beëindigd en de territoriale integri teit en politieke onafhankelijkheid van alle landen in het Midden-Oos ten zouden moeten worden gerespec teerd. De resolutie bevestigd het principe van vrije scheepvaart in het gebied, wil een regeling van de vluchtelin- genkwestie en instelling van gedemi litariseerde zones. Een speciale vertegenwoordiger van Oe Thant moet contacten leggen tusr- sen de betrokken landen om tot over eenkomsten te komen volgens de grondslagen in de resolutie. De ver tegenwoordiger moet zo spoedig mo gelijk rapport aan de raad uitbren gen, aldus de ontwerp-resolutie. Winterjassen en Kostuums voor Surprise-Prijzen! Nog een buitenkansje: Maar kijk eens op het prijskaartje De winter wordt streng. Maar de prijskaartjes bij Verhulst zijn nu extra-mild Voor Winterjassen van de allerbeste kwaliteit. Nor- O; pf f-| füD K maal vele guldens duurder. O? i-VJO» Met andere noorden: U bent tientallen guldens voordeliger uit 1 En is dat niet prettig tn deze dure tanden !lijk enorm in prijs verlaagd if f127.50 een Ie klas merkrijwiel, geheel compleet, diverse kleuren en GRATIS SERVICEBEURT. Meij - Middelweg 30 - Lelden Ook 's zaterdags UZENIJ'S MEUBELT00NKAMER Ie Vest 87 - Leiden - Telefoon 21699 Leveirt U uit eigen fabriek PARKER BANKSTEL met losse kussens voor slechts f 750,—. In het uitbreidingsplan „Oudenhof" te Oegstgeest bouwt de Firma Jac. van Riet zeer solide heren huizen aan de Carel Fabriciuslaan, de Govert Flinck- laan en de Vincent van Goghlaan, waarvan er 3 zeer binnenkort gereedkomen. looi Begane grondFlinke L-eetkamer, grote luxe keuken. Eerste verd.: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad. Tweede verd.: 2 slaapkamers en veel bergruimte. C.V. aardgas, 2 toiletten, 2 balkons, open trappen, luxe betegeling. Hoekhuizen met garage. Ruime financieringsmogelijkheden Prijzen vanaf f72.000,k.k. VLEESWARENFABRIEK i ,5. v. d. LAAN N.Y. fêstvinklaan 12-d LEIDSCHENDAM Telefoon 01761 - 4941. «agen voor zo spoedig mogelijke indiensttreding ei CHEF voor één onzer produktie-afdelingen. Uiten: leeftijd niet ouder dan 40 jaar; kennis van het slagersvak: organisatietalent: gevoel voor hygiëne; MULO-diploma gewenst óf gelijk waardige opleiding. Men wordt: Het is een zelfstandige, gespecialiseerde functie, waarvoor men intern wordt opgeleid. Verantwoording is de functionaris alleen ver schuldigd aan de bedrijfsleiding. Salaris in over eenstemming met de belangrijkheid van deze functie. Mogelijkheid tot bemiddeling bij het verkrijgen van een woning in Leidschendam Reiskostenvergoeding. lelijke sollicitaties aan de afdeling Personeels- Wij hebben plaats Leeftijd: vanaf 18 jaar Vereist (M)ULO of gelijkwaardige opleiding Type-diploma Accutaresse. Gegadigden kunnen verzekerd zijn van een prettige werkkring, goede beloning, 6% vakantiegeld en goede sociale voorzieningen. GEVRAAGD: leeftijd 18 a 20 jaar. behoorlijke schoolopleiding doorzettingsvermogen goede omgangsvormen voor het autovak commerciëel inzioht, ELAM N.V. Haarlemmerweg 24 Leiden

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15