erkeersmaatregelen in ntruin van Wassenaar Discussie over heffen A. L. L. Gathier (82) overleden van rioolrechten Politieke teacli-in Drie aanrijdingen op Rijksweg 4A (Leiden) Zoeterwoude krijgt nieuwe r.k. school Dienstverlening aan bejaarden Oegstgeest jU |T NOVEMBER 19flT LEIDSOH DAGBLAD PAGINA 11 oorstellen aan de gemeenteraad vergadering van maandag zal de Wassenaarse gemeen- j^ich onder meer bezighouden met een voorstel van bur- ér en wethouders omtrent een oplossing van de ver- jeilijkheden, die zich in toenemende mate in de be lkom van Wassenaar voordoen. Deze moeilijkheden vin- n oorzaak enerzijds in de zeer groot geworden parkeer- jid, anderzijds in de omstandigheid, dat een reeks van 12] in de kom een te geringe capaciteit heeft om aan de r parkeerruimte te voldoen en een vlotte doorstro- het verkeer te waarborgen. ,ssing van deze moeilijk- naar de mening van bur en wethouders worden ge- 5 io het instellen van eenrich- •er ln een groot aantal stra- aan zyn weliswaar nadelen a, o.m. de verlenging van landen en het feit, dat meer van twee richtingen Jbaar zyn, maar deze be jegen naar de mening van ester en wethouders niet op iroordelen. itingverkeer zal, volgens het het college, worden inge- ■het gebied, dat wordt omslo- de Storm van 's Gravesan- ran Zuylen van Nyevelt- johan de Wittstraat, Grave- ffindlustweg en Kerkstraat. |n het Oostdorp, in Haven- ia Haven, Hugo de Groot- ïogerbeetsstraat en Antho- ckplein, in Adriaan Pauw Comelis de Wittstraat en idelweg tussen de van Zuylen neltstraat en de Clematis- eid de parkeercapaciteit in de van de Langstraat onvol- is, willen burgemeester en E. as daar maatregelen treffen ien van de tijdsduur van het In eerste aanleg zullen Iters worden geplaatst in op het parkeerterrein [Molenstraat en in de Grave- ai Langstraat en Molen- iter zal tot invoering van seters in de Luifelbaan kun- au ien besloten. Verder stelt het m&i por langs de Lange Kerkdam slj [han de Wittstraat en eveld'tweg, in plaats van het een parkeerstrook Eggen. Tenslotte zijn burge en wethouders Straat tussen Molenstraat stop zaterdagen van 10 tot bloten te verklaren voor alle behalve voor voetgangers, tot een verdere gesloten van de Langstraat kunnen neergegaan en zou van deze 5,95 en "promenade" gemaakt orden. ID: IS erkeerslichten in omvat voorts maatrege- erband met de gevaren die con! jteken van de Van Zuylen (reltstraat met zich mee- intal aansluitingen op deze worden verminderd, door ode wegen voor het verkeer van Zuylen van Nyevelt- !bi I te sluiten: Anth. Duyck i fir. Pauwstraat, Havenstraat, s1! endorpstraat, Chr. de Wet- ^8, 1 Hallekensstraat. In de van Nyeveltstraat zal bij de ngen en bij de Berkhei- m linksaf-verbod worden Voorst zullen in deze straat 'nyi mispunt met de Oostdorper Mlstraat en met de Johan traat verkeerslichtinstallaties Later zal zo'n in- ook worden geplaatst bij de van Zuylen van Nijevelt- ta Oldenbaneveldtweg/Stad- 'eg- iet Oostdorp betreft hebben «ter en wethouders in hun »r het eenrichtingverkeer mits aangegeven waarop ver telde richtingen mogelijk zal kosten van de te treffen en worden geraamd op 'oor het plaatsen van ver- Jden, f50.000 voor de twee ypchtinstallaties en f15.000 van parkeermeters. 'W-vragen de raad deze kre- schikbaar te stellen. Onteigening 01 meester en wethouders stellen tlü üenaarse gemeenteraad voor jjt Wgeningsplan voor enkele b 1 in de kom van het dorp te keuren. Het betreft 'eigeningen van percelen op 1 van de Luifelbaan en de "-■i ifg en op de hoek van Ach- fn Tuinpad. Het eigendom ■I-'- van deze percelen is nodig voor de verdere voortgang van de verwezen lijking van het komplan, met name voor het realiseren van de verbre ding van de Luifelbaan en van het doortrekken van de Van Hogendorp- straat naar de Langstraat. Bij het voorlopig goed te keui'en onteige ningsplan zijn vijf eigenaren betrok ken. Horecawet In verband met de invoering van de nieuwe Drank- en Horecawet stel len burgemeester en wethouders de raad voor op een aantal punten aan vullende regelingen te treffen. irktbericliten 17 nov. Kaasmarkt: partij Goudse en 1 partij notering en geen handel. K> 17 nov. Coop. Groente f «tolling: Andijvie 28-47, Snij- «0-35O, Stambonen 373-378, »112-17, Groene kool 19, Prei 20» gtaazie 87-108, Spruiten A 45- r, ?7, Komkommers 14-121, To- 610-662, B 660-670, C 540, P Witlof H4-147, alles per 100 ®kool 19-91, Sla A 8-19, per Bospeen 49, Radijs 7, Sel- «i Dien 8-13, per 100 bos. 5*' 17 nov. Veemarkt: X Melkkoeien 70. 925, 1600 p. i' Vette koeien 210, 330. 450, JOgew. matig. Vare koelen 40, W Per st. kalm, Pinken 15. 500, '■•kalm; Graskalveren 10, 275, ."ik, kalm. Vette kalveren 27, *8. lev. gew. vlot. Nuchtere 'i Vette schapen 40, 105, 140 •goed, Vette lammeren 2214, .Per stuk, goed. Drachtige zeu- 325, 450 per stuk stug, Jen 87. 80, 105 per stuk, stug, S'. 55, 65, per stuk, stug, Gei- "hl 3260. VOORSCHOTEN Hoogste punt bereikt van ijsclubgebouw De IJsclub Voorschoten is met ei gen leden een clubgebouw aan het bouwen op het terrein voor de ijs baan in Vlietwyk. Deze week werd het hoogste punt bereikt en ging de vlag in top. De IJsclub Voorscho ten onbetwist de vereniging met de meeste leden in Voorschoten (rond 2.500) heeft jaren getracht een eigen verenigingsgebouw te krijgen. Enkele weken geleaen werd van de Samenwerkende Havenbedrijven in Amsterdam een houten gebouw aangeboden, dat werd gebruikt als leslokaal voor instructies aan de ha venwerkers. Het gebouw staat op een betonnen fundering en heeft een af meting van 25 x 10 meter. Direct opzij van de ipgang komen aan de linkerzijde de dames-en he ren-toiletten, rechts de bestuurska mer, verder is er een keuken, berg ruimte. Het grootste deel van de op pervlakte is vergader- en ontmoe tingsruimte. De afmetingen van de ontmoetingsruimte maken deze gele genheid ook geschikt voor een aan tal binnensporten zoals tafeltennis. Voorzitter Verseput sprak zijn vreugde niet onder stoelen of ban ken bij het bereiken van de top van het puntdak. Voor het schaatsseizoen zal het gehele gebouw gereed zijn. NCVB en ,De vrouw buitenshuis' De Ned. Christen Vrouwenbond, afdeling Voorschoten kwam byeen voor de maandeylkse vergadering, dis door presidente mevr Smit-Kassen- berg werd geopend met een medita tie over de woorden uit Jeremia 51: „Laten wij de werken van den Here onze God verhalen. Daarna kwam een bestuurswisse ling aan de orde. Aftredend waren de secretaris, mevr. van der Hoeven, en de dames Koedam en Mol, die on der dankbetuiging een afscheidsca deau ontvingen. Als nieuwe bestuurs leden werden geïnstalleerd mevr. J.de BruinKagenaar, en mevr. B. van der ZalmKuiper. Het secretariaat zal worden behartigd door mevr. A. A. van den Bergde Kogel, Schim- melp. v. d. Oyelaan 3, tel. 3749. Vervolgens was het woord aan mevr. E. van Maurik-Keulemans die een inleiding over de óicussie nota die de vrouw buiten het eigen gezin". Zij wees daarbij op de achterstand in Nederland, waar slechts 4% van de gehuwde vrouw buitenshuis werkt in vergelijking met b.v. Amerika (50%) en Zweden (60%). Hiervoor zijn vele oorzaken waarvan mevr. v. Maurik vooral noemde de door de oorlog gestagneerde opleidingsmoge lijkheden van het jonge meisje. Daardoor is de vrouw van nu min der geschoold en heeft ook minder in teresse om buitenshuis te gaan wer ken. Maar onze dochters, de vrouwen van morgen met hun voortreffelijke opleidingskansen zullen in dit opzicht waarschijnlijk meer bereiken. Na de pauze werd het ondererp aan de hand van een aantal vragen in discussiegroepen besproken. Voorgesteld wordt vijf verordenin gen vast te stellen. In een van deze verordeningen zal worden bepaald dat het verboden is alcoholhoudende dranken te verstrekken aan personen beneden de zestien jaar, die niet in gezelschap van een meerderjarige zijn. Een andere verordening verbiedt het, zonder ontheffing van burge meester en wethouders, sterke drank te verstrekken in "eethuisjes", sport- cantines, cantines op kampeerterrei nen en In zweminrichtingen. Voorts zal toestemming van de burgemeester nodig zijn voor het laten werken van vrouwelijke personen ln inrichtingen waar alcoholhoudende dranken wor den verstrekt. Tenslotte is er een ver ordening, die het dansen regelt. leiderdorp OEGSTGEESTER RAAD Morgenavond om acht uur wordt in het jeugdgebouw aan de Eiken laan een polatieke teach-in gehouden. De belangrijkste onderwerpen zullen zjjn de oorlog in Vietnam, de wo ningnood en de ontwikkelingshulp. Hoewel de bijeenkomst wordt ge organiseerd door de jeugdvereniging Happy Jack worden er vooral ook ouderen verwacht. Iedereen is wel kom en iedereen kan aan oe discus sie deelnemen. In de pauze wordt een Amerikaanse verloting gehou den. Er is een forum gevormd bestaan de uit de heren J. M. Tieken (raads lid KVP), wethouder J. Nievaart (PvdA), H. Marck (voorzitter CHU- afdeling), ds. J. van Drie (gerefor meerd predikant), allen te Leider dorp, en C. van Duijn (a.r. raadslid) en L. Bedijn (PSP), beiden uit Noordwijk. Discussieleider zal zijn de journalist A. van Duijn. In de ouderdom van 82 jaar is gisteren overleden de heer A. L. L. Gathier, in zijn tijd een zeer bekend en geliefd school hoofd in Leiden. Tientallen jaren heeft hij de Ver eniging voor Chr. Ondierwijs gediend, o.a. als schoolhoofd van de Chr. Op leidingsschool voor h,b.s. en gymna sium aan het Noordeinde. Na zijn pensionering heeft hij ook nog gerui me tijd als bestuurslid deel uitge maakt van deze vereniging. Toen de bekende .school van de heer Meijnen", zoals ze nog lang na het heengaan van de heer Meijnen werd aangeduid, in het midden van 1920 gesplitst werd in een U.L.O.-af- deling en een Lagere School, kwam de U.L.O.-school ondier leiding van de heer C. J. W. de Reuver en werd de heer Gathier benoemd in diens plaats tot hoord der Lagere Opleidings school. Het leek een waagstuk van het be stuur een onderwijzer der school tot hoofd te benoemen. Het bleek echter steeds meer, dat het allerminst een verkeerde keuze had gedaan. Noch het bestuur, noch het personeel, noch de ouders hebben zich daarover ooit beklaagd. Het bestuur toch zag onder leiding van de heer Gathier de school niet alleen haar oude reputatie, welke ze onder de heer Meijnen had verwor ven, hamdlhaven, maar deze onder- wysinstelling steeds in bloei toe nemen. Het personeel vond in zijn oud collega een chef, met wien het gaar ne samenwerkte en die een geest onder de leden van het personeel wist te kweken van onderling ver trouwen en vriendschap als men wei nig vindt. De ouders en leerlingen kenden de heer Cathier als de vriendeiyke leidsman en adviseur, wiens bekende spreekkamer en zelfs zijn woning voor hen openstond. Ook zü, die reeds Jaren de school hadden verlaten, klopten nog vaak bij hem aan, omdat ze wisten dat ZOETERWOUDE Bazaar voor „Ons Huis" Tot hedenavond 12 urn- wordt in „Ons Huis" in Zoterwoude een bazaar gehouden ten bate van een nieuw hervormd jeugdcentrum. De ten ver koop aangeboden artikelen zijn ge maakt door leden en belangstellenden in de vorm van vrijetijdsbesteding. Men hoopt, dat de opbrengst het be drag van vorig jaar f 3500,zal overtreffen. WARMOND Instorting op bouwwerk vail „Panagro" Bij de bouw van een woningcom plex door de N.V. „Panagro" uit Warmond, in de nieuwe wyk „Voor hof" in Delft, heeft gisteren door nog onbekende oorzaak een instorting plaats gehad. Twee arbeiders wer den bedolven. Zij werden wonder bo ven wonder slechts licht gewond en konden na behandeling in het zie kenhuis naar huis worden gebracht. Binnen één uur In nauwelijks één uur tijd hebben zich gisterochtend op Rijksweg 4A onder Leiden drie verkeersongevallen voorgedaan. Eén van deze ongelukken betrof een kettingbotsing, waarbij vijf auto's waren betrokken. Als gevolg van deze kettingbotsing raakte een 58-jarige automobiliste uit Leiden aan de knie gewond. Zij moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden over gebracht. Er ontstond door al deze aanrijdingen aanzienlijke mate riële schade. A. L. L. GATHIER (Archieffoto Leidsch Dagblad) geen moeite de heer Gathier te veel was,, om hen zoveel mogeiyk te hel pen by het vinden van de weg door het leven. Hy achtte dit een onafscheideiyke plicht ten aanzien van hen, die de eerste stappen op die weg in de school Noordeinoe leerden zetten en ook tegenover de ouders, die hun kinderen onder de zorgen van hem en zijn „collega's" zoals hij zijn on- derwy zers essennoemde, wilóen stellen. Ook na zijn pensionering bleef hy zich voor de belangen van het christelyk onderwijs interesse ren en nam hy aan de verenigings zaken actief deel. De begrafenis van het stoffeiyk overschot vindt maandagmiddag om 2 uur op de begraafplaats „Rhijnhof" plaats. In de gisteren gehouden vergade ring van de Oegstgeester gemeente raad - onder leiding van de loco-bur gemeester, de heer M. v. d. Voet - werd aan het begin aandacht ge schonken aan de heer J. C. Donk. di recteur-eigenaar van de Oegstgees ter Courant, die zovele jaren vanaf de perstribune de raadsverslagen maakte en nu zyn functie heeft neer gelegd. B. en W. zyn van mening, dat hij in en door zyn krant voor de ge meente veel en belangrijk werk heeft gedaan, hetgeen hogelyk werd ge waardeerd. Er was een verzoek ingekomen van de raad van bouwondernemers geen verdere medewerking meer te geven aan het Bouwfonds Ned. Gemeenten. B. en W. deelden mee. dat zy het voornemen hebben voorlopig geen voorstellen te doen tot verkoop van bouwgrond aan het Bouwfonds, tenzy het zou gaan om woningen voor min der draagkraehtigen. Zowel de heer de Graaf als de heer Dorgelo vatten dit zo op, dat B. en W. hierdoor een standpunt innemen en dan zou men met overtuigender argumenten moeten komen. De voorzitter zei dat hy er geen bezwaar tegen had een preadvies te laten verschynen. Als leden van het college voor de verlening van bestand werden herko zen mevrouw S. Oosthoek en de heer J. O. M. v. d. Werf. De raad ging akkoord met de uitgaven voor de abri's aan de Hofbrouckerlaan en de Lange Voort. By de ontsplitsing van de duplex- woning aan de Balisbraat ging het over de vraag of de gemeente als eigenares de kosten moet dragen dan wel volstaan kan worden, zoals werd voorgesteld, met een bydrage in de kosten die de bewoner gaat maken Tot dit laatste werd besloten. De re gelingen omtrent de verhuur van de voetbalvelden De Voscuyl werden aanvaard, ofschoon sommige raads leden dit liever bij de begroting had den behandeld. Het onderwerp rioolwaterzuive- ringsinrichting vergde veel tyd. Het gaat hier om een belangrijke zaak, wamt by overneming van de installa tie door „Rynland" gaat Oegstgeest over tot deelneming aan het project ZOETERWOUDE Gouden jubileum Zoeterwouds Glorie De Fok- en Controlevereniging „Zoeterwouds Glorie" bestaat 50 jaar. Ter gelegenheid van dit gou den jubileum zal dinsdagavond om half acht in het St. Antonius club huis aan de Mare in Leiden op grootse wyze feest worden gevierd. Tevens zal de heer P. van Bemme- len Sr.. 50 jaar lid van de vereni ging, worden gehuldigd. Het feestprogramma vermeldt on der meer een optreden van: Frans Vrolijk, Henny Langeveld, de Cle- ma's. The Dutch Rolling Stars en Geraldini. Mevrouw A. Fr ankenmolen Steenhuis heeft als onderwijzeres gistermiddag de eerste paal gesla gen voor de nieuwe r.-k. lagere school in Zoeterwoudes plan „Westeinde"- Door allerlei om standigheden kon men eerst vijf maanden na de vastgestelde da tum met de bouw beginnen, waar door de bouwkosten met enige duizenden guldens moeten wor den verhoogd. Burgemeester J. A. Detmers, wethouder Sies, het schoolbestuur en het personeel van de school met de leerlingen ivoonden het slaan van deze eer ste paal bij. inzake gezamenlijke afvoer naar zee van het afvalwater. Vanzelfsprekend kwam de vraag naar voren wat er alsdan moet gebeuren met de be staande installatie en voorts of het wel toelaatbaar is afvalwater in zee te storten. Dubbel Tenslotte werd veel aandacht be steed aan de heffingen. „Rijnland" was voor 1967 al begonnen met het heffen van rechten, terwyl daarnaast ook rioolbelasting aan de gemeente wordt betaald. Vooral de heer Tem mink (VVD) verzette zich fel tegen deze dubbele heffing. Wat de technische kanten van deze zaak betreft, moet men uiteraard vertrouwen hebben in de deskundigen. Wat de financiële kant aangaat, merkte de voorzitter op, dat Oegst geest uiteraard ten aanzien van de riolering kosten blijft houden. De raad ging er tenslotte mee ak koord. dat verdere onderhandelingen met Rynland plaatsvinden, voorts dat voor 1967 geen voorstel is te ver wachten tot teruggave van de riool belasting, doch B. en W. moesten te rugnemen dat ook voor 1968 geen vermindering of afschaffing zou plaatsvinden. De raad meende, dat te WARMOND Korf ba I programma Het tweede twaalftal van de chr. korfbalclub „Warmond" speelt mor genmiddag thuis in het gemeentely- ke sportpark 't Overbos tegen V.E.O. II, aanvang 2.30 uur. Uit spelen de Warmond a-pupillen tegen de Fluks c-pupillen (2 uur) en Warmond I te gen Velocitas II (2.30 uur) BURGERLIJKE STAND Oegstgeest Geboren.: Desidéria Cornelia Gerarda, d. v. M. L. M. Bak ker en C. A. J. Baart; Cornelia, d. v. W. J. B. Hoogstraten en N. Schouten; Roland Peter. z. v. G. Vletter en A. de Boer. Ondertrouwd: F. Neumann en D. Bach; C. Glasbergen en C. J. van der Meij. Getrouwd: W. M. J. Flapper en A. M. van der Putten; P. G. A. Verburg en E. G. M. Verhoef; G. B. C. van Schalk en M. A. Bessellng; J. Noord- hoek en A. M. P. de Graaf f; H. F. J. Horstmanshoff en M. de Pijper; J. W. A. Nleuwenhuysen en M. W. den Her der. Overleden: C. J. H. Drlessen. zijner tijd het geheel van heffingen opnieuw zal moeten worden bekeken, waaronder dan moet vallen de riool- belasting. Een lange discussie werd ook ge wijd aan een plotseling op tafel geko men voorstel inzake de reconstructie van de Rynzichtweg. Bezwaar werd gemaakt dat noch commissie- noch fractieoverleg mogeiyk was geweest. Verschillende leden waren van oor deel. dat de opzet van de reconstruc tie. zoals die nu wordt uitgevoerd, goed is en dat de veranderingen, die er thans aangebracht zouden moeten worden in overleg met Rynsburg en met de provincie, geen verbetering Inhouden. Hierop kwam men wel enigermate terug na de toelichting door de voor zitter. Het nieuwe plan is beter aan gepast aan het huidige verkeer. Ove- ïigens de extra kosten betaalt de pro vincie. In verband met de voortgang van het werk drong hy aan op aanne ming van het voorstel. De raad ging in principe akkoord, doch wenste in elk geval nog overleg met de commissie van openbare wer ken, opdat alsnog gelegenheid be staat op bepaalde onderdelen wensen kenbaar te maken. Vooral de heer Stapel maakte zich zorgen over wiel rijders en voetgangers en vooral kin deren, die van dit nieuwe weggedeel te gebruik moeten maken. Men werd het eens over de tarieven voor de verhuur van de gymnastieklokalen. Voor het gymnastieklokaal aan de Apollolaan werd een bedrag van f 3000 voor een kunstversiering be schikbaar gesteld. Ook een decoratie ve versiering zal worden aangebracht voor de Montessorikleuterschool. By de rondvraag vroeg de heer Brouwer of er bezwaar bestond een ventvergunning af te geven voor ver koop van bloemen en kerstbomen b(j het nieuwe winkelcentrum. De voor zitter deelde mee, dat een dergelyke vergunning zal worden gegeven. De heer Temmink bracht ter sprake de wensen van de middenstanders ten aanzien van de De Kempenaerstraat. De voorzitter deelde mee. dat B.en W. hiermee bezig zijn. Ook zal wor den bekeken of eventueel andere ver- keersmogelykheden nu een kans heb ben. Tot verrassing van de raad werd bfj het verlaten van het gemeente huis na de raadsvergadering aan alle leden een boterletter door „Oegstgeest Actief". Joop Zoetemelk op tweede plaats Morelia, 17/11 (ANP) De Tsjech Jan Smolik heeft gisteren de twaalf de etappe van de Ronde van Mexi co. een rit van Zamora naar Mo relia over 150 kilometer gewonnen. Joop Zoetemelk eindigde op de twee de plaats in dezelfde tyd als de winnaar. De Rus Urbanovitch werd derde. Het peleton waarin zich ook de leider van het algemeen klasse ment. Alvaro Pachon, bevond, finishte ruim zes minuten na Smo lik. De uitslag van de 12de etappe luidt: 1. Smolik (Tsj-Sl) 3.55.16 (met bonificatie), 2. Zoetemelk (Ned) 3.55.26 (met bonificatie), 3. Urbano vitch (Rusl) 3.55.36 (Met bonificatie) Het algemeen klassement na de 12e etappe luidt: 1. Pachon (Col.), 47.09.41, 2. Rodriguez (Col.) 47.12.40, 3. Pynen (Ned) 47.14.10. 19. Zoetemelk (Ned.) 47.41.27. 36. Ger Harings (Ned.) 48.03.48. Medische diensten LEIDERDORP dokter L. v. Berg, Busken Huetstraat 22, Hazers- woude, teL 01714—344; zuster Prins, Kom. van Aaiweg 7, tel. 24909. OEGSTGEEST dokter J. H, Meissner, tel. 53865. VOORSCHOTEN dokter F. H, W. Swen, Veurseweg 20, tel. 23561 tanóarts B. van Wyk, Kon. Juliana* laan 32, melden 9.30 uur; Voorscho- tense apotheek, Leidseweg 66, telef. 2525; zuster Wiegerink, Curielaan 13, tel. 2052. WARMOND dokter A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 025327393; zuster Meyssen, Jac. van Beijerenweg 1, Voorhout, telef, 7796. WASSENAAR dokter M. H. van Tolingen, W Llhelm inaplein 1, tel.8303; dokter H. W. Plink, Prin sen weg 44A, tel. 2075; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; tandarts E. E. van Bommel, Lange Kerkdam 29, tel. 4312. Centrum aan Lijtweg wordt zaterdag officieel geopend De ontwikkeling van de activitei ten van het Dienstverleningscen trum sn Oegstgeest, dat Zich onmid dellijk na de officiële opening van het gemeentecentrum aan de Lyt- weg in enkele lokaliteiten hiervan heeft gevestigd, is thans zover ge vorderd, dat zaterdag de officiële opening in de grote zaal zal kannen plaatsvinden. Het bestuur van de stichting heeft prof. dr. J. P. van Praag, gedeputeerde van Zu'id-Hol- Iand en voorzitter van de provinciale commissie van advies voor de zorg voor bejaarden, bereid gevonden om half elf 's ochtends de opening te verrichten. Diverse activiteiten zyn reeds op gang gekomen. Begonnen werd met de opbouw van een onmisbaar appa raat van medewerk(st)ers. Leidster van het Dienstverleningscentrum is mej. E. S. Jacobs. Het is nog niet mogelyk geweest met alle (om streeks 1400) zelfstandig; wonende bejaarden persooniyk contact te zoeken. Wel is een circulaire ver stuurd. Het centrum, dat coördinerend op treedt, is inmiddels een belangrijk ontmoetingspunt voor vele bejaar den geworden, waar zy in de gezel lige recreatiezaal een thuis vinden en gelegenheid hebben om by de leidster alle gewenste informaties te krygen. De bejaardensociëteit is weer tot nieuwe bloei gekomen. Er is een hobbyclub gevormd met on geveer 25 deelnemers onder leiding van enige Rode Kruis-welfare werk sters. Drie groepen, elk van onge veer 17 deelnemers en deelneem sters, komen eens per week samen voor bejaardengymnastiek. Er is ook een bejaardenzangkoor met ruim 20 deelnemers. In het cen trum is gelegenheid voor pedicure behandeling, waarvan druk gebruik wordt gemaakt. Onder leiding van drie vitale be jaarden wordt voorlopig eens in de drie weken een ontwikkelingsmid dag voor en ten dele door bejaarden verzorgd. De eerste maal vond dit plaats op 3 november. Deze middag werd aangeboden door de Past-Ro- tarians, waarby ds. Kamma een boeiende inleiding hield en dia's liet zien van land en volk van West-Irian (Nieuw-Guinea). De belangstelling onder de be jaarden voor uitzending en ten dele ter plaatse gebruiken van warme maaltyden (drie maal per week) bleek zo groot, dat met het beschik baar aantal vrijwillige chauf- feurs(euses) vyf per dag, by toerbeurt die elk plus minus 7 maaltyden thuis bezorgen, niet aan alle aanvragen kan worden voldaan. De leidster toetst nu de aanvragen op urgentie by een bezoek aan de bejaarden thuis. Getracht wordt het aantal vrijwillige chauffeurs en chauffeuses nog uit te breiden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11