KEIZER GESCHORST Feijenoord bedwong Arsenal: 3-2 LIGA Janssen krijgt prijs Be geschiedenis die zich her Bijzondere sfeer de veelzijdige voeding Toto-prognoses ui i m i m Kees Verkerk al wat beter in conditie LIVERPOOL IN TWEEDE RONDE VOORBARIG Voor vijf bindende wedstrijden van Ajax maar niet voor Nederlands elftal OENSDAG 15 NOVEMBER 1967 PAGINA 19 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD (Van een speciale verslaggever) Op een zeker ogenblik was het of de Feijenoord-supporters van pure vreugde het stadion in brand staken. Onder een rode weerschijn stegen dikke rookwolken omhoog. Gelukkig was het alleen maar Bengaals vuur, waarmee het legioen de gelijk maker vierde van de Zuidslaaf Paja Samardzic. Maar hinderlijk was het wel en een vriendelijke stem vermaande de feest vierders om zich op andere wijze te uiten. Waar het onder de „rode stoeltjes" gebeurde moesten de eregasten ijlings hun zak doek tevoorschijn halen. Het typeerde wel de bijzondere sfeer van de wedstrijd Feijenoord Arsenal, die eindigde in een 3—2 zege de Rotterdammers. Niet veel meer van de 55.000 kijkers in het sta dion en de miljoenen aan de t.v. zul len de wedstrijd van 1938 hebben ge zien, maar het leek wel of iedereen erbij was geweest, zo stond de avond in het teken van „de geschiedenis, die zich herhaalde". De hunkering om Feijenoord wéér te zien winnen rtapelde zich alsmaar op, want toen Piet Roomer voor de eerste keer liet inrukken was de stand nog dubbel blank. Ge-Jeld was er voor de rust ge noeg voor Feijenoord en tegen Ier. Want Eddy P G had z'n avond en gaf voor de rust menig fraai nummertje keeperswerk weg. Toen hij een keer bliksemsnel reageerde op een omhaal van Mclntock daverde het, alsof het afgesproken werk was, door de kuip: „Kessler Kessler, ha-ha- Het zal de oude P G goed heb ben gedaan. „Feij-je-noord" daverde het van de tribunes, wanneer de Rotterdammers zich inspanden om een doelpunt te maken. En dat deden ze voor de rust lang niet onverdienstelijk. Zo had Kindvall toen al het net moeten vin- maar op een raadselachtige ma- r raakte hy de bal toch nog aan de keeper kwijt. Hoewel er van beide kanten met grote inzet en hartstochtelijk werd gespeeld, liep de Rotterdamse scheids rechter Piet Roomer er een beetje ge moedelijk bij, als een boer tussen zijn kippen. Zo liet hij na een forse tackle tegen Moulijn in het strafschopge bied de bal er buiten leggen voor een gewone vrije trap en dat brak hem bijna zuur op. Want opeens be gonnen beide partijen heftiger te Receptie Swift Het bestuur van de Leidse Swift- Combinatie recipieert op 24 novem ber in "In den Vergulden Turk" (19,30 uur). Dit ter gelegenheid van het behalen van het nationaal club kampioenschap op de weg. voetballen. Feijenoord was geprik keld en de Engelsen gaven lik op stuk. Ineens was er overtreding op overtreding, maar gelukkig dreef de bui over. Daverend De tweede helft werd ingeluid met een daverend schot van Samardzic: precies op de kruising van paal en lat. Het stadion kreunde en daar be gon het lieve leventje opnieuw. Maar Geels liet het kort daarna afweten en dat zette even een domper. Want de kuip heeft een verering gekregen voor de rosse krullebol, die zo ver rassend kan koppen. Tijs Libregts viel in en zou later de show stelen. Maar eerst kreeg het legioen nog een bittere pil te slikken, want na twin tig minuten, toen Eddy p G een kanjer van Johonson in eerste instan tie had gestopt, moest hij machteloos toezien hoe uit de corner Redford inkopte: 01. Arsenal leek in de „winning mood", waartegen Feijenoord zich een beetje kribbig verzette. Maar opeens, na tien minuten, een „afzwaaier" van Tys Libregts, waar Samardzic als een tij ger op af dook en de bal schoot als een kogel langs de verbouwereerde Fumell: 11. Onder het gejuich van „Tijsie - Tijsie" begonnen de vuur werkmakers aan hun voorraad ben gaals vuur. Gestalte Nu was de „winning mood" weer overgeslagen op Feijenoord, waaraan Kindval gestalte gaf toen hij ver opgedrongen uit een zuivere pass van Guus Haak richting Londen ging. Een back werd gepasseerd Furnell, de keeper, kwam aarzelend op hem af en de Zweed wist tussen beiden door nog precies de weg naar het doel te vinden: 21. Maar de uitzin nige vreugde over 'dit doelpunt werd aanzienlijk geblust toen linksbinnen Sammels met een grote boog de bal achter Pieters Graafland (te ver voor zijn doel) deponeerde: 22. En zo zou deze emotionele avond toch nog als een kaars zijn uitgegaan, wanneer Kindvall niet voor het slot- vuurwerk had gezorgd. Want enkele minuten voor het einde glipte de Zweed door de Londense verdediging en zorgde er meteen effectvol balletje uit een „onmogelijke" hoek voor (32), dat de Rotterdammers verza ligd huiswaarts konden keren na eerst nog hun helden stormachtig te heb ben toegejuicht. ADVERTENTIE Moeder merkt het zodra ze met bijvoeding begint: de kennismaking met Liga is voor baby een prettige verrassing. En al beseft het kleintje de gezondheidswaarde van Liga nog niet, moeder wéét het weldoor de weelde aan edelvoedingsstoffen vormt Liga de grond slag voor een ideale lichaamsontwikkettng, geestkracht, levenslust... V j voor baby, kleuter en schoolgaand kind ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN*. Alleen Ada Bakker kwam ronde verder De Nederlandse tennisspeelsters Judith Salome en Astrid Suurbeek hebben beiden kansloos verloren in de tweede ronde van de kampioen schappen van Queensland, die in Brisbane worden gehouden. Judith Salome moest haar meerdere erken nen in de sterke Australische Judy Tegart met 1—6 en 0—6 en Astrid Suurbeek werd met 6—1, 6—1 ver slagen door de Amerikaanse Mary Ann Eisel. Ada Bakker had meer succes. Zij had weinig moeite met de Australische Sue Hastings (60, 61) en bereikte hierdoor de derde ronde van het damesenkelspel. 1 2 3 DWS-GVAV Volendam-Sittardia «i i DOS-FC Twente i m Telstar-PSV i i ADO-Sparta i Fortuna '54-NEC i i m NAC-Ajax 1 Volewykers-H. Sport i m\ RCH-Elinkwijk 1 u FC Den Bosch-DFC Zw. Boys-Excelsior 1 Helmond Sp.-PEC EDO-Fortuna VI. 1 Coen Moulijn is gevaarlijk voor het Londense doel gekomen. Doel man Furnell slaagt er echter in de hal voor de voeten van de Rotterdamse linksbuiten weg te halen. 9 Een voorstel van een groep particulieren om de financiële po sitie van de Almelose eerste divisie vereniging Heracles te verbeteren door een stichting betaald voetbal in het leven te roepen, heeft gister- Wedstrijden in Heerenveen Tfjdens nationale selectiewedstrijden zijn gisteren op de Thialfbaan van Heerenveen uitstekende tijden gere den. Bij de heren moesten twee (we liswaar prille) baanrecords er aan geloven. Frits Bartling, die zich in verband met zijn studie niet meer be schikbaar stelde voor de kernploeg, plukte de vruchten van zyn hervatte individuele training. Op de 50O* meter kwam de Amster dammer tot 42.6, waarmee hij het baanrecord van de Duitser Erhard Keiler (43) verbeterde. Een volle se conde bleef hij vóór op Jan Beets (43.6). Kees Verkerk leek zich te hebben hersteld van zijn (door achterstand in conditie) vrij zwakke debuut op de nieuwe Heerenveense baan. De 500 meter legde hij af in de alleszins aan vaardbare tijd van 43.7 (waarmee hij derde werd) en de 1500 meter beëin digde hij als tweede in 2.15.4. Win naar op deze afstand werd de Loos- duiner Peter Nottet in de nieuwe baanrecordtijd van 2.15.1 (oude re cord Torrny Ferwerda met 2.18.6). Frits Bartling (derde op de 1500 me ter in 2.16.4) kwam op de eerste plaats in het eindklassement, vóór Verkerk en Nottet. Bij de dames was het Carry Geys- sen. die de aandacht op zich vestigde. Overwinningen op de 500 meter (48.1) en de 1500 meter 2.31.6) bezorgden avond op de jaarvergadering schip breuk geleden. Heracles heeft een schuld van 360.000 gulden en zal een commissie in het leven roepen om te onderzoe ken hoe de structuur van de vereni ging zal moeten worden gewijzigd. .Jan Janssen heeft gisteren In Parijs uit handen van de Franse minister van staat, de heer Pierre Billotte de „Super Prestige Pernod Arc-en-Ciel" in ontvangst genomen als de meest succesrijke beroepswiel renner van het afgelopen seizoen. Janssen, die dit jaar onder meer als eerste eindigde in de Ronde van Spanje, de klassieke wedstrijd Pa- rij s-Roubaix en de etappekoers Pa rijsLuxemburg werd winnaar van dit officieuze wereldkampioenschap in punten vóór wereldkampioen Eddy Merkx en de Italiaanse „cam- pionissimo" Felici Gimondi. Aan deze pry's was tevens een geldbedrag verbonden van 15.000 gulden. Traditioneel werd van de prijsuit reiking veel werk gemaakt. Op de foto van l.n.r. minister Billotte, An nie Cordy, Jan Janssen, Colette Re- nard en Fernandel. haar een grote voorsprong op haar concurrentes. Wereldkampioene Stien Kaiser werd in het klassement twee- Uitslagen Heren: 500 meter: 1. Frits Bartling 42,6, 2. Jan Beets 43.6, 3. Kees Verkerk 43.7, 4. Tonny Ferwerda 43.8, 5. Rob Bok- kespan 43.8. 1500 meter: 1. Peter Nottet 2.15.1r 2. Kees Verkerk 2.15.4, 3. Frits Bart ling 2.16.4, 4. Jan Bols 2.16.9, 5. Ka- rel te Wiinkel 2.17.5. Eindstand: 1. Bartling 88.067, 3, Verkerk 88.833. 3. Noettet 89.433, 4. Beets 89.567, 5. Bols 89.933. Dames: 500 meter: 1. Carry Geyssen 48.1, 2. Elly van de Brom 48.4, 3. Willy Burgmeyer 48.4, 4. Stien Kaiser 49, 5. Ans Schut 49.1. 1500 meter: 1. Carry Geyssen 2.31.6, 2. Stien Kaiser 2.34.1, 3. Ans Schut 2.37.0, 4. Elly van de Brom 2.37.3, 5. Bep Geyssen 2.38.5, 6. Willy Burgmeyer 2.39.3. Eindstand: 1. Carry Geyssen 98.633 2. Stien Kaiser 100.067, 3. Elly van d6 Brom 100.833, 4. Ans Schut 101.433, 5. Willy Burgmeyer 101.500. Jaarbeursbeker FC Zürich heeft zich gisteren op eigen terrein geplaatst voor de vol gende ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker door het Engel se Nottingham Forest met 10 in de tweede ronde te verslaan. Weliswaar verloren de Zwitsers de eerste ontmoeting in Nottingham met 1—2, maar aangezien bij een gelijke stand de "uit" gescoorde doelpunten dubbel tellen had Zürich aan da 10 overwinning voldoende, er wa ren 15.000 toeschouwers. In München verloor FC Liverpool eveneens in de tweede ronde met 12 van München 1860. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. Het aan tal toeschouwers bedroeg 10.000. De eerste ontmoeting in Liverpool had voor de Britten een 80 zege opge leverd, zodat zij ondanks de neder laag gisteravond een ronde verder kwamen. In Luik maakte Dundee voor 12.000 liefhebbers korte metten met FC Luik: 41. Bij rust leidden de Schot ten reeds met 20. Ook de eerste ontmoeting in Schotland werd door Dundee gewonnen (31), zodat het zich zonder veel moeite in de derde ronde speelde. "xeró 4Chryaen Langs deze weg wil ik namens vele honderden amateurvoetballers pro testeren tegen het zeer voorbarige besluit om op zondag 12 november j.l. het gehele programma ln district west 2 af te gelasten. Fraaier voet- balweer was niet denkbaar en de veldenin een prima staat. Voor vele voetballiefhebbers was het een onnodig verloren zondag. J. Koet, Duinhof 43. Leiden. De straf commissie van de K.N.V.B. heeft de Ajacied Piet Keizer voor vijf bindende wedstrijden geschorst wegens wan gedrag in de interlandwedstrijd NederlandZuid-Slavië op 1 november j.l. Ajax is tegen dit vonnis in hoger beroep gegaan. „Wij hebben artikel 11 van het UEFA-reglement als norm genomen. Hierin staat dat een speler die in in ternationale wedstrijden uit het veld wordt gezonden onder verantwoor ding van de UEFA staat, tot het mo ment dat de nationale bond toepasse lijke strafmaatregelen tegen de be trokken speler heeft genomen. Dan wordt de rechtpleging overgedragen aan de nationale bond en daaraan ontlenen wij het recht Keizer voor vijf wedstrijden in de nationale com petitie te schorsen". Met deze woorden motiveerde mr. Pet gisteravond als woordvoerder van de voor deze gelegenheid uit ze ven personen bestaande strafcommis- sie van de KNVB het vonnis de Ajax- speler Piet Keizer wegens natrappen in de wedstrijd Nederland - Zuid-Sla- vië voor vijf bindende wedstrijden van Ajax te schorsen. „We zijn uitgegaan van de omvangrijke straflijst van Piet Keizer en de omstandigheden waaronder hij natrapte. Dat heeft die schorsing van vijf wedstrijden opgele verd, een normale afstraffing wan neer een speler opzettelijk naar zijn tegenstander trapt". Ajax-voorzitter Jaap van Praag deelde de straf persoonlijk aan de aanwezigen mee. „Ik kan hier met een aan toevoegen, dat Ajax het er niet bij laat zitten. We zijn onmiddel lijk in beroep gegaan en zullen alles in het werk stellen om dit belachelijk vonnis ongedaan te maken. Het von nis is lijnrecht in tegenstelling tot mijn pleidooi van afgelopen zaterdag tijdens de bondsvergadering". Ajax diende dinsdagavond ook een verzoek in tot tijdelijke ontheffing van de straf. Wanneer dit wordt toe gestaan is het mogelijk dat Piet Kei zer zondag tegen NAC toch mee zal kunnen spelen. Volgens mr. Pet wordt een dergelijk verzoek echter zelden ingewilligd. Vreemd Overigens doet zich de vreemde si tuatie voor dat Piet Keizer wel zou kunnen meespelen in interlandwed strijden, die niet in deze vijf bindende wedstrijden zijn opgenomen. „Een omissie in het reglement", noemde mr. Pet deze merkwaardige conse quentie. Piet Keizer toonde zich na afloop zeer teleurgesteld over de uitspraak. Aanvoerder Bennie Muller, die ook ter zitting was opgeroepen, was even eens ontgoocheld. „Zoiets treft het hele elftal, dat in feite voor het me rendeel onschuldig aan deze affaire is. Niet het Nederlands elftal, maar wij als Ajax zijn nu de dupe van de daad van Piet in een interlandwed strijd. Dat is toch eigenlijk te gek..". Of deze straf zal gaan ledden tot een eventuele weigering van de Ajacieden zich nog langer voor het Nederlands elftal beschikbaar te stellen, daar over wilde de Ajax-deputatie zich voorlopig nog niet uitlaten. „We wachten eerst de uitspraak van de commissie van beroep af". Piet Keizer in zijn beklaagden bankje in het Utrechtse Termi nus. Achter zijn rug wisselen de Ajax-bestuurders Henk Timman (penningmeester) en Jaap van Praag ivoorettter) van gedachten.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19