Te weinig overheid contact tussen en industrie Poolse filmweek door ambassadeur geopend „Die jongens helpen zichzelf we]" GOUDEN RING Enkele premières E, DINSDAG 14 NOVEMBER 1967. LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S Industriemiddag Leidsche Ver. van Industrieëlen ADVERTENTIE Voor de Leidse kantonrechter Voorschotenaar (87) voorlopig niet meer op de bromfiets gelV, „Als het goed was, zou de troonrede elk jaar moeten be ginnen met te zeggen: onze ondernemers hebben door hun technisch en economisch kunnen de economische koek met x procent doen toenemen en onze export met y miljard gulden doen stijgen. Daarna mag dan de regering ontvouwen, welke nieuwe desiderata ze hoopt te verwezenlijken dank zij de ex pansie, die door de private sector is gewrocht". BEELD VAN DE INDUSTRIEEL De Leidse hoogleraar -prof. dr. W. Brand zei dit tijdens de „in- dustriemiddag"die de Leidsche Vereeniging van Industrieëlen vanmiddag in „De Lakenhal" hield ter gelegenheid van haar iO-jarige bestaan. Prof. Brand, die sprak over het beeld van de Nederlandse ondernemer in onze samenleving, constateerde, dat de gemiddelde industrieel niet aan de weg timmert en hij beaamde de uitspraak van J. Schumpeter, dat de ondernemer „een on heroïsche figuur" is, die buiten zijn kantoor een min of meer zie lige figuur is. Een ieder, die sommige van onze 'zJ!J ondernemers wel eens op de televi sie heeft gezien, zal het hiermee zijn, meent prof. Brand. „Deze mensen zijn niet welbespraakt, ze vertellen in triviale termen wat ze doen of denken en zijn vaak niet opgewassen tegen de gewiekste lie den, die hun gesprekspartners zijn". Zonder de ondernemers echter en het klimaat, dat wij met z'n allen scheppen om hun de nodige armslag [te geven, zou er geen stijgende wel vaart zijn, meent prof. Brand. Hij dat het winststreven van de on dernemer- industrieel een voorwaarde de economische en sociale vooruitgang, zonder welke onze maatschappij eenvoudig niet denk- Him a p'il: zar: TEN baar i Bedroevend Dr. R. Eysink, lid van de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, Tond dat overheid en industrie wel eens wat mogen doen aan de verbe tering van hun relatie en het cor rigeren van het beeld, dat zy van elkaar hebben: „Hel is bedroevend te constateren hoe slecht- men el- zichzeif aan elkaar ver- gwj koopt. Heel wat overheden bezien de in dustrie en haar kapiteins niet met het welwillende oog waarmee men historisch de kapiteins ter zee be- jaet. Men aoht met name dit soort kapiteins als lieden waarmee men geen medelijden behoeft te hebben en wanneer het politieke beleid zich in de eerste plaats richt overi gens op juiste sociale motieven tot de bedreigde groep, dan vallen ze al heel gauw uit het gezichtsveld en hoort men al te gemakkelijk zeg gen: „Die jongens helpen zichzelf wel". Daarbij wordt de industriële werkzaamheid dan meestal beperkt gezien in haar winstgevende resul taat van een nauwelijks moeizaam geachte industriële veredelingspro- duktie. De overheid wordt daarin gesterkt door het beeld, dat de in dustriële ondernemer ook veelal van zichzelf heeft en naar buiten draagt. Hij vertoont zich als de koopman die met klanten en geld omgaat en koopmanschap wordt door hem nog veelal als het hoogste praedicaat beschouwd. Hoe kan het ook anders. Wij zijn van huisuit een land van boeren, vissers en kooplieden. Deze beeldenreeks laat nauwelijks ruimte voor de industriële manager die pro cessen hanteert en die slechts door bundeling van gespecialiseerde acti viteit tot het hoge waarderingspro- bukt kan komen dat de samenleving als resultaat van zijn inspanning verwaoht. (ADVERTENTIE) voor dame of heer Juwelier v. d. Water Haarlémmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTLJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. Maandag 27 nov. en 4 dec. de gehele dag geopend Te bescheiden Er leeft een soort van puriteinse bescheidenheid onder de Nederlandse industriëlen, die hen er van weer houdt het feitelijke belang van hun samenwerkingscapaciteiten aan de man te brengen. Men heeft vol doende reserve om niet toe te geven aan de neiging die sommigen wel hebben om zichzelf door middel van verkoop van hun persoonlijke image sterk te maken. Maar deze deugd leidt er toe, dat er een vacuum aan informatie, voorlichting en mitsdien begrip, ontstaat, dat niet dienstig is aan het scheppen van het zo nodige geestelijke industriële klimaat. Dit vacuum moet op een andere wijze worden opgevuld als thans veelal door de publiciteitsmedia ge beurt, wanneer er sprake is van een rel, die dan de industrie in haar geheel in een verkeerd en-daardoor kwaad daglicht stelt. Bij het bevor deren van haar image heeft de in dustrie zioh veelal kleurrijk gericht tot haar klanten i.e. de afnemers. Het begrip zij het ontleend aan het koopmanschap dat bv. ook de overheid tot, haai* klanten be hoort, zij het veelal op indirecte wijze, vermag nauwelijks in de in dustrie door te dringen. Dat zal dan wel liggen aan de merkwaardige wijze waarop de overheid zich „ver koopt". Maai* niet minder doet het beeld, dat de industrie heeft van de overheid, die haar slechts voor de voeten loopt en beperkt-, om niet van ringeloren te spreken, waarbij diezelfde overheid dan veelal ver vangen wordt in de beeldvorming door bedisselende en op macht be luste ambtenaren. Zelden wordt de industrie zich bewust van het feit. dat het integere en bekwame amb tenarenkorps in Nederland, waarop wij trots mogen zijn, absolute waar borg voor onze rechtsorde en daar mee voor onze welvaart is. In dat zelfde kader vraagt men bij alle maatregelen naar overleg, maar is men zich nauwelijks bewust, dat zo wel maatregelen alsook overleg uit eindelijk binden en daarmee de rechtsgelijkheid en de rechtsorde zelve waarborgen, aldus dr. Eijsink. Materiële welvaart De heer W. Bakker, lid van de raad van bestuur van het Hoog oven-concern, vond dat de industrie de samenleving onbekommerd in het oog kan zien, wanneer de vraag wordt gesteld naar haar bijdrage aan de materiële welvaart van ons land Dit geldt ook voor de wjjze, waarop de industrie in het alge meen degenen, die bij haar werken, beloont en voor de rechtszekerheid van het industriepersoneel. De rechtszekerheid is, afgezien wellicht van enige randverschijnse len die zich de laatste tijd bij be drijfssluitingen hebben voorgedaan, in het algemeen duidelijk geregeld in collectieve arbeidsovereenkomsten en veelal in daarop afgestemde fa- brieksreglementen per onderneming. Aan het vraagstuk, hoe men de genen, die in de industrie werken, als mens behandelt en tot hun recht laat komen, is de laatste 20 jaren veel aandacht bseteed en op dit ge bied is een wezenlijke vooruitgang gemaakt, vertelde de heer Bakker. Dat de industrie de laatste 10 &15 jaar tot een meer fundamentele meer reële visie en aanpak is ge men, dankt zij vooral aan de sociale wetenschappen* die zich hebben ontwikkeld, dat zij de in dustrie aanzienlijk hebben geholpen en nog helpen om aan de leiding van het personeel nieuwe vorm te geven. De industrie verwacht van king met de sociale wetenschappen nog veel gunstige resultaten. De heer Bakker wees er voorts op, dat de industrie het menszijn be vordert. De industrie heeft namelijk voor vele mensen aanzienlijke ont plooiingsmogelijkheden. Ook wordt veelal bijzondere aandacht gegeven aan het scheppen van promotiemo gelijkheden of aan werkvariatie. waardoor het denken nieuwe in houd en impulsen krijgt. Voorts wordt ernaar gestreefd de denk kracht en de creativiteit van gehele personeel zoveel mogelijk te schakelen (b.v. de ideeënbus). Overleg Als aspect van het mens-zijn ir de industrie noemde de heer Bakke; ook de ontwikkeling van het over leg. Velen hebben ervaren welk een gunstig effect dit heeft wanneer het- goed functioneert en op open wijze geschiedt. Dit geldt zowel voor het overleg met de functionarissen van de vakorganisaties als voor overleg in de ondernemingsraad in tal van daarmede samenhangende commissies, die voor delen var onderneming of voor speciale onder- Wanneer men deze organen zoveel mogelijk laat meedenken er spreken over arbeidsvoorwaarden, arbeidsregelingen, werksituatie e.d. kan de leiding van betere besluiten op dit gebied men, omdat zij duidelijk rekening kan houden met instelling en reai ties van het personeel, terwijl ook de bijdrage die via dit overleg word! verkregen om de technische opzet van regelingen e.d. beter te maken, niet gering geschat moet worden. Vooral ook draagt een dergelijk open overleg mede bij tot het Bekker belangrijk: „De bezinning over de ondernemingsraad, over de medezeggenschap, over de samen stelling van de raad van commissa rissen e.d. zijn van wezenlijke bete kenis voor de toekomst van de in dustrie en voor de mensen die bij haar werken. Aajn het einde van deze iaidustrie- middag vond een geanimeerde en druk bezochte receptie plaats. Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem bijtijds ^ASPRO'. ^ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. •Vetifcouwop Tot de vele automobilisten die on verzekerd rondrijden behoorde een 26-jarige kelner uit Den Haag. Zijn gebrek aan verantwoordelijkheidsge voel kwam aan het licht toen hij egens het niet verlenen van voor rang een botsing in Noordwijk ver oorzaakte. De Hagenaar stond gis teren terecht voor de Leidse kan tonrechter. „Ik had die auto pas één dag en trof de verzekeringsagent die de W.A. verzekering moest afsluiten die dag niet thuis", probeerde hij. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning. vond echter dat hij dan een dag langer met autorijden had moe ten wachten. De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen eiste voor wat het onverzekerd wen tussen de leiding van een on derneming en het personeel, hetgeen eveneens geldt voor de leiding van een fabrieksafdeling en het daar werkende personeel. De gedachtenwisseling die thans plaats heeft over de aard en de taak van het overleg vond de heer ADVERTENTIE SCHOENEN B R EESTRAAT 165-167- LEIPEN Leids studente uitverkoren Jaar naar Florence Op voordracht van de Leidse Ro- tary-Club is mej. C. W. Fock, stu dente in de kunstgeschiedenis aan de universiteit alhier, door district 160 van Rotery International aan gewezen als Rotary Foundation-fel low, waardoor zij in de gelegenheid wordt gesteld gedurende een jaar in Florence te verblijven, ter verdieping van haar studie. Met hoofd bekneld bij werkzaamheden aan tie Vinkbrng De 21-jarige J. Holierhoek uit Poor- tugaal is zaterdagmiddag tijdens werkzaamheden nabij de Vinkbrng in Leiden met zijn hoofd bekneld ge raakt tussen de cabine van een graafmachine en een aan de achter zijde van deze machine gemonteerde hefbok. De jongeman liep juist tus sen de cabine en de hefbok door toen de machinist het apparaat in wer king stelde. Hij kreeg inwendige kneu zingen in nek en achterhoofd. De E.H.D. zorgde voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. Egyptische goden en tempels Op uitnodiging van Bijzonder Kerkewerk van de Leidse Hervorm de Gemeente zal woensdagavond in gebouw Breestraat 19 prof. dr. J. Zandee spreken over zijn boek „Egyptische goden en tempels". Ter illustratie worden kleurendia's ver toond. Het Leids Academisch Kunstcentrum heeft een reeks be sloten voorstellingen voor de Leidse studenten georganiseerd van moderne Poolse films. Deze Poolse filmweek werd gister middag geopend tijdens een bijeenkomst in de Burgerzaal van het Stadhuis. Tijdens deze openingsreceptie werd in het kort het woord gevoerd door de ambassadeur van Polen, de heer S. Albrecht, de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van der Willi gen. en de secretaris van de Leidse senaat, prof. dr. L. Kuken- heim. Zij legden nadruk op het belang van culturele contacten als deze. De voorstellingen in het kader van deze filmweek worden gegeven in het Camera-theater. Van enkele films betekent de voorstelling in Leiden een Nederlandse première. Derde generatie De filmkunst heeft in Polen na de Tweede Wereldoorlog een opmerke lijke hoogte bereikt. De Poolse film van dit moment is twintig jaar nadat de Poolse filmindustrie genationali seerd werd, zeker vergelijkbaar met produkten van de filmlindustrie van Westerse landen. In Polen filmt nu een derde gene ratie regisseurs. De pioniers zijn van het schouwtoneel verdwenen. Enke le van him epigonen zoals Andrezj Wajda en Munk hebben zich weten te handhaven. De derde generatie voert echter hoofdzakelijk het woord. Het is de generatie van de „jonge, wilde" Poolse regisseurs, die de reputatie genieten „geen blad voor hun mond te nemen". Exponenten van deze ge neratie zijn Roman Polanski en Jerzy Skolimowski Van Polanski ontbreekt in het programma van de Poolse film week elk spoor. Skolimowski daaren tegen is vertegenwoordigd met „Bij zondere kentekenen: geen", „Walk over" en „Bariera". Het ontbreken van Polanski zal wel verklaard moeten worden uit het feit dat deze regisseur de laatste jaren bijna uitsluitend in het Westen werk zaam is. Het blijft echter de vraag in hoeverre dit een criterium is om Po lanski als een vertegenwoordiger van de hedendaagse Poolse filmkunst uit te sluiten. Zijn minder bekende „Een mes in het water" zou een welkome aanvulling zijn geweest van het bij zonder rijke programma van de filmweek. A. Wajtla Vooral de vertegenwoordiger van de tweede generatie Poolse filmers, Andrezj Wajda komt in de Leidse Poolse filmweek goed aan bod. Van Wajda, één van due regisseurs die de oorlog als jongeman hebben meege maakt en bloedige strijd steeds weer tot thema maken van hun werk, zijn er maar liefst vijf films. In volgorde van ontstaan „Kanaal" (1957) „As en diamant" (1958), „De onschuldige verleiders" (1960), „Samson" (1961) en „De Siberische Lady Macbeth" (1961). Munks „Eroica", Wajda's „Canall" en Skolimowskis „Bariera" worden voor de eerste maal in Nederland vertoond. Wajda was gisteren zelf in Leiden. Tijdens een persconferentie iin het Stadhuis voorafgegaan aan de offi ciële opening van de filmweek door de Poolse ambassadeur in ons land, gaf hij zijn visie op de hedendaagse film in Polen en elders. Enkele van zijn uitspraken: -„De film is geïntegreerd in het leven van de jonge moderne mens en gaat de plaats innemen die tot nu toe door literatuur, muziek en schilder kunst werd bezet". -„De Franse „nouvelle vague" is or ganisatorisch belangrijker geweest dan esthetisch. Door de „nouvelle vague" leerde men goedkoper flms maken". -„Jonge regisseurs zijn belangrijk, omdat zij vooral jonge mensen aan spreken. Zij maken deel uit van het leven, zoals Zich dat telkens nieuw voordoet. Het leven dat zich telkens weer vernieuwd". -„Ik kan me verheugen over „een zekere oppervlakkigheid" bij de jon gere regisseurs, omdat dit volkomen in tegenstelling is met hetgeen wat we bij ouderen zien". Wajda die binnenkort begint aan het maken van een nieuwe film die „Alles te koop" zal heten zei over het vertoningsverbod van Skolimowski's „Hands Up" in Polen: „In het esten is de producent een particulier. In Polen is het de staat. Drie films De regisseur Wajda, van wie enkele films worden vertoond en die gisteren aanwezig was bij de opening van de Poolse filmweek. Foto LD/Holvast) Indien in het Westen de producent het niet eens is met de strekking van een door hem uitgebrachte film dan komt de film niet in de bioscoop. Zo is het ook in Polen. Trouwens ook Skolimowski schijnt dit begrepen te hebben, want volgens Wajda heeft hij het slot van „Hands Up" na zijn terugkomst uit de Ver enigde Staten ingrijpend veranderd, waardoor de film binnenkort wel in de Poolse bioscopen kan gaan lo pen. L.A.F. V. zag dia's In De Doelen hield de L.A.F.V. haar clubavond, tydens welke de vice-voorzitter. de heer G. L. v. d. Berg het succes van vijf leden in de door de Leidse industrie uitgeschre ven wedstrijd „Fabrieken Kieken" memoreerde. Daar de uitgenodigde spreker Joop Verhey Pols door ziekte verhinderd was, ruste op de vice-voorzitter de taak deze avond te vullen. Me vrouw Van Dijk die ook een bijdrage leverde opende de avond met een in teressant praatje over de geschiede nis van molens, dit alles verlucht met kleurendia's. Na de pauze ver gastte de vice-voorzitter de leden op zijn nieuwste „experimentele" pro- duktie kleurendia's met begeleiding van muziek op composities van Bar ber, Poulenc en Brubeck. Treffend werd aangetoond, dat het experi mentele stadium vrijwel voorbij is, en dat hier gesproken mag worden van een volkomen nieuw fotografisch gebied, dat door zijn fantastische resultaten in de toekomst een plaats zal veroveren. Daarna was er nog tijd om gezellig bijeen te zijn voor een bondscollectie, technisch zeer goede foto's, wat opvatting betreft vrij conventioneel, maar toch met enkele uitschieters. Na een opwek king om deze week nog een foto in te leveren voor de „Holswilder"-pla- quette, waarvan de winnaar een jaar in het bezit komt van de door me vrouw Sollewijn geschonken wissel beker. De eerste dag werden er in het Ca mera-theater drie films vertoond, 's Ochtends Wajda's „De Siberische Lady MacBeth", 's middags om half drie en 's avonds om 12 uur Munks Eroica en in de eerste avondvoorstel ling van zeven um* Wajdas „Samson*. Van de beide Wajda films kan ge zegd worden dat we persoonlijk „Samson" beter vonden dan „De Si berische Lady MacBeth". De toe schouwer kon zelf constateren dat Wajda's band met de problema tiek van de oorlog in „Samson" (een transpositie van de bijbelse figuur Samson in de Jood Jakub Gold die leeft in het Warschau van de tijd vlak na de Tweede Wereldoorlog) groter is dan die met de problematiek van de vrouw Katherina die om haar minnaar te trouwen haar schoonva der, echtgenoot en neef doodt. Beide zijn echter films met bijzondere kwa liteiten, die de cinofiel niet mag laten gaan. De film „Eroica" uit 1958 van An drezj Munk geeft in twee verhalen het heroïsme in de context van de Warchause opstand in 1944. Het eerste deel laat de reacties op de ge beurtenissen zien bij een Hongaarse zwarthandelaar, die zich tenslotte by het Poolse verzet voegt, deels om zijn w te kunnen ontlopen. Het tweede deel vertelt over een groep officieren, dSe na de opstand in een krijgsgevangenkamp terecht komen. De satirische noot speelt een belang rijke rol in deze film. De voorstellingen tydens de Poolse filmweek, die een besloten karakter dreigen zyn eveneens toegankelijk voor K. en O leden. boete Het f125 Gouden doctoraat Op 15 november 1967 hoopt de heer F. H. van Heukelom de dag te herdenken, dat het vijftig jaar ge leden is, dat hij aan de Leidse Uni versiteit is gepromoveerd in de rechtswetenschap. Promotor was prof. H. Krabbe. ADVERTENTIE Want Doublemint kauwen bevor- dert de spijsvertering, 't Is heerlijk zo gezond. Doublemint reinigt 1 tanden en verfrist mond i adem: Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - i merk zelf hoe goed Doublemint u doet. Bui •gemeester van Rome verlaat zinkend schip. Terwijl stakingen van het open baar vervoer en van de vuilnisopha lers Rome de grootste last bezorgen en de stad op de rand van het bank roet is, is burgemeester Americo Pe- trucci afgetï*eden om aan de parle mentsverkiezingen van volgend jaar te kunnen deelnemen. De christen democraat, dlie sinds 1964 in functie was, kondigde gisteren onverwacht zijn aftreden aan. Zijn achtjarige ambtstermijn liep tot 1972, maar de wet verbiedt een kandidaat voor het parlement een andere openbare func tie te hebben. De 2,5 miljoen inwo ners tellende stad zal intussen wor den bestuurd door Attico Tabacchi, deken van de gemeenteraad. rondrijden betreft zowel een geld boete van f150 subs. 30 dagen als een voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proef tijd van 2 jaar. Voor het niet ver- i voorrang vroeg hij een f60 subs. 12 dagen, mis luidde respectievelijk f50 boete subs. 35 dagen en de gevraagde voorwaardelijke ont zegging. „Kan heit niet voor f 100 samen", vroeg verdachte hierna nog. „Als U het niet met Uw vonnis eens bent. kunt u in hoger beroep gaan", sloot de rechter deze zaak af. Toen een 47-jarig*; metaalbewer ker uit Katwijk tijdens een politie controle in Oegstgeest werd aange houden bleek dat zijn auto in een ondeugdelijke staat verkeerde. Zowel de rechter als de officier snraken er hun verwondering over uit. dat verbalisanten de auto des- tiids niet in beslag hadden genomen. De officier eiste naast een geld boete van f150 subs. 30 dagen de voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tiid van 6 maanden met een proef tijd van 2 jaar. Temeer daar de reparaties aan de auto hem nogal wat ging kosten vond verdachte de boete aan de hoge kant. De kantonrechter verlaagde de boete tot, f25 subs. 5 dacen. Daar naast stelde hii de intrekking van verdachtes rijbevoegdheid echter onvoorwaardelijk voor de tiid van zes mamden. „Ik heb nóg een auto en daar kan ik dan ook niet meer naar mijn werk riiden als m'n rijbewijs wordt ingetrokken" onthulde verdachte hierna. En daar komt u nu pas mee aan", reageerde de rechter ver baasd. Nadat verdachte duidelijk was gemaakt, dat. het vonnis defini tief was en hij slechts in hoger be roep kon gaan verliet deze luid mop perend de rechtzaal. „Ik heb itTti bromfiets verkocht en zal er dus niet meer on rijden", ver zekerde een 87-.iarige Voorschotenaar de rechter. De hoogh«»iaarde heer stond terecht, omdat hij met ziin bromf'efs eeen voorrang aan een aute had gegeven. Ondanks de verkoop van de brommer eiste de officier naast ee" geldboete van f40 subs. 8 dagen ze-, kerheidshalve de onvoordelijke ont zegging tot het besturen van een motorvoertuig (inclusief brom fiets) voor de tijd van 1 jaar. De rechter vonniste met geld boete van f 25 csubs. 5 dagry en de gevraagde ontzegging. Tien miljoen kilo aardappelen rotten in Groningen (Van onze Groningse correspondent) Tengevolge van het slechte weer (veel regen) ligt op de Noordgronin ger kleigronden tien miljoen kilo con sumptieaardappelen te verrotten. De waarde van de aardappelen bedraagt tezamen ongeveer 1 miljoen gulden. Door deze verrotting zyn naar schat ting 200 boeren gedupeerd. Over een gebied van 300 hectare - grotendeels in de omgeving van Grijpskerk en het noordelijke deel van het esterkwartier - is het ver rottingsproces begonnen. Per hectare groeit gemiddeld 35.000 kg aardappe len. Doordat de grond zo nat is, kunnen de aardappelrooimachines niet wor den gebruikt. Met de hand rooien is niet meer rendabel, zodat de meeste getroffen boeren de aardappelen al hebben afgeschreven. Als het weer zo regenachtig blijft, wordt ook voor de bietenoogst ge vreesd. Het rooien van bieten moet, in verband met vorstgevaar, half no vember klaar zyn. Ook het persen van stro is ernstig gestagneerd. Door het slechte weer is bovendien een slechte basis gelegd voor een goede oogst in het volgend jaar. De boeren hebben geen gelegen heid gehad de grond goed te bewer ken. Academische Aan de Leidsche Universiteit is geslaagd voor het doctoraal examen Ned. recht de heer P. S. Zwart (Den Haag). Op dievenpad Onbekenden hebben zich in hek afgelopen weekeinde toegang ver schaft tot het clubgebouw van het korfbalterrein aan de Zoeterwoudse- singel in Leiden. Zij maakten vijftien pakjes sigaretten en zes pakjes luci fers buit en dronken bovendien een fles bier leeg. Ook een machinefabriek aan de Sumatrastraat kreeg dit weekeinde, voor de tweede maal in korte tyd, on gewenst bezoek. Een stophorloge werd ontvreemd en alle post openge scheurd Voorts is in Hfet afgelopen weekein de een benzine-automaat langs rijks weg 4A, onder Leiden opengebroken. Een geldbakje met vijf rijksdaalders werd weggenomen. Van een op het Rapenburg gepar keerde personenauto werden in de nacht van zaterdag op zondag beide koplampen ontvreemd Op het terrein van het Openbaar Slachthuis heeft vorige week een dief zich meester gemaakt van een tas met gereedschap ter waarde van driehonderd gulden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3