Volgens Kennedy miste Amerika *n vredeskans Fiscale fraude neemt erg toe Humphrey: Amerika op alle fronten aan winnende hand OUD-MINISTER PROF. HOFSTRA: Krommenie 1/ linoleum Het beste booreiland MET EEN ENKEL WOORD Italiaanse kritiek op plan-Leber LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 14 NOVEMBER; Vervolg van pagina 1 De democratische senator Robert Kennedy heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat de Amerikaan se regering vorige winter een kans op een regeling van het Vietnamese conflict door onderhandelingen heeft gemist door geen gebruik te maken van een duidelijk soepeler houding Hanoi tegenover eventueel vre desoverleg. In een artikel in het tijdschrift ..Look", gebaseerd op het boek „To seek a newer world", dat binnenkort van zijn hand zal verschijnen, schrijft Kennedy dat Noord-Vietnam vóór januari 1967 steeds vier punten had gesteld als voorwaarden voor vredes onderhandelingen. Deze punten hielden o.a. in de volledige terug trekking van de Amerikaanse strijd krachten uit Zuid-Vietnam en er kenning van het nationale bevrij dingsfront. waarvan de Vietcong de militaire afdeling is) als vertegen woordiger van het Vietnamese volk. In jaunari jl. verklaarde premier j Pham Van-dong van Noord-Vietnam :n een gesprek met de journalist Harrison Salisbury van de .New York Times", dat de vier punten meer moesten worden gezien als een agenda voor vredesoverleg dan als j voorwaarden waaraan eerst zou moeten worden voldaan. Later had Hanoi te verstaan gegeven, dat sta- king van de bombardementen op Noord-Vietnam besorek'ngeo moge- lük zou maken. Volgens Kennedv i zijn er ook nu aanwijzingen, hoewel J minder duidelilk, dat dit nog geldt. De senator ziet alleen in onderhan- delingen een mogeliikhei^ tot hp- i eind'ging van het conflict, zonder j een overhaaste terugtocht. De Amerikaanse vice-president j Humphrey verklaarde gisteren dat de Verenigde Staten in Vietnam aan de winnende hand zyn en dat de I bombardementen boven Noord-Viet nam de toevoer van communisten en van voorraden naar Zuid-Vietnam drastisch hebben vertraagd. Op alle punten (wegen weer opengesteld, dorpen gezuiverd, vijandelijke ver liezen en deserteurs) boeken wjj mi litaire winst", zei h\j tijdens een toespraak in New York. Het was zijn eerste openbare op treden na zijn rondreis naar Viet nam, Indonesië en Maleisië. Humphrey betoogde dat zijn reis hem versterkt had in zijn overtui ging dat de veiligheid van Zuidoost- Azië „kritiek is voor de veiligheid, zekerheid en onafhankelijkheid van de Verenigde Staten en dat dit nog erger zal worden in de komende ja ren". „Er zit niets anders op dan pal te staan en vol te houden, zowel met macht als met medeleven, niet alleen voor hen die streven naar vrijheid voor Azië, maar voor de toekomst van onze eigen Amerikaanse kinde ren". zei hij. Hij voegde hieraan toe dat als Amerika volhoudt, Hanoi vroeger of later zal moeten inzien dat onderhandelen of terugtrekken onvermijdelijk is. De vice-president zei, dat de re geringsleiders in Zuidoost-Azië hem hadden verteld dat wanneer het ge allieerde schild zou worden verwij derd. de communistische dreiging nog zou toenemen. „Zonder uitzondering hebben ze mij verteld dat bun regeringen en hun volken onmiddellijk onder druk gezet zouden worden, direct zowel als indirect, om tot een akkoord te ko men met het kwaadaarrVge, zich ont plooiende, militante Aziatische com munisme. waartegen zij zich alle maal hebben moeten verzetten". de hoop uit dat dit „een rechtvaar dige en eervolle vrede zal zijn, die tot stand gebracht moet worden door de Verenigde Naties, door een derde partij, door religieuze leiders of door welk nuttig orgaan dan ook" Oproep tot meer fusies in Europa Een driedaagse conferentie in Lon den van vooraanstaande Industriëlen uit de V.S., Frankrijk en Groot-Brit- tannië heeft vandaag aan het slot opgeroepen tot meer fusies in West- Europa als een middel om techno- ligisch de V.S. het hoofd te kunnen bieden. Het slotcommuniqué wijst er op dat de Amerikaanse investeringen in Europa „groot voordeel hadden ge bracht door de invoer van nieuw ka pitaal, technische kennis en moder ne methoden van beleidsvoering en door de stimulans welke werd ge geven tot de modernisering en het vergroten van de concurrentiekracht van de Europese industrie". Vastgesteld werd dat tot nu toe de EEG niet geleid heeft tot de op richting van Europese bedrijven op waarlijk internationale schaal. BELGEN UIT KONGO TERUG Op het vliegveld van Zaventem bjj Brussel is vanochtend een groep van 115 vluchtelingen uit Kongo aange komen. De groep, die veel kinderen omvatte, is afkomstig uit het mijn centrum Kisenge bij de Angolese grens. De directeur van de mijnmaat- schapplj in Kisenge. die de groep leidde, verklaarde dat zij op 2 no vember de stad hadden verlaten. Daags tevoren waren een veertigtal huurlingen op de fiets uit Katan ga aangekomen en waren gevechten met het Kongolese leger uitgebroken. De Kongolezen hadden een vijf tal Europeanen als gijzelaar onder bewaking gesteld, aldus de directeur, en toen de gevechten uitbraken ge raakten de bewakers in paniek en schoten op de gijzelaars, van wie er drie werden gedood. De groep vluch telingen heeft na het vertrek van het Kongolese leger de stad verlaten en is via Roeanda naar België terugge keerd. ADVERTENTIE 'Van onze Haagse correspondent» Oud-minister mr. H. J. Hofstra van Financiën, thans hoogleraar in het belastingrecht, is verontrust over de omvang, die de belastingfraude in Nederland heeft aangenomen. Hij vreest bovendien, dat deze fraude zich als gevolg van een onvoldoende controle in versneld tempo zal voort zetten. Volgens de' Leidse hoogleraar heeft belastingontduiking zowel plaats by de lagere inkomens bijverdiensten die niet meer kunnen worden ach terhaald als bij bepaalde hoge re inkomens, waar zo meent hij „het onzedelijke en onzindelij ke Zwitserse systeem van de" num merrekeningen en het bankgeheim tot belastingontduiking uitlokken". Ruwheden sneller schoon dan welke I vloerbedekking ook t ADVERTENTIE Prof. Hofstra schrijft dit in het Weekblad voor fiscaal recht, waar in hy zyn opvatting geeft over de andaag in de Tweede Kamer te be- I handelen wijziging in de aftrek van buitengewone lasten. Naar zyn me ning zal de wijziging met betrekking tot de ziektekosten, die tot een ver zwaring van de toch reeds hoge be lastingen leidt, tevens „ruwheden in de belastingheffing" met zich mee brengen. Dit alls dient echter aanvaard te worden, omdat de huidige aftrekre geling zo ingewikkeld is geworden, dat de belastingdienst overmatig veel tijd aan de controle moet besteden. Deze onevenredige aandacht voor kleinigheden is oorzaak, dat de doel matige controle op de werkelijk be langrijke punten in het gedrang komt, daardoor neemt de fraude toe en worüt de rechtvaardigheid tegen over de eerlijke belastingbetalers vergeten. Volgens prof. Hofstra kan men beter dergelijke belangrijke perfec- tionismen laten schieten en genoegen nemen met een „ruwere" heffing dan dat de inkomensten- en loonbelas ting door gebrek aan controle een aanfluiting worden van de recht vaardigheid. Overigens, zo meent de voormali ge PvdA-minister, zou de regering er verstandiger aan hebben gedaan, indien zij onomwonden had gesteld, dat handhaving van de huidige re geling tot een zodanige stroom van aftrekverzoeken zou hebben geleid, dat toch reeds met personeelsmoei- lykheden kampende belastingdienst helemaal geen tijd meer voor de an dere controles zou hebben overge houden. „Het wordt hoog tijd dat wij in Nederland beseffen, dat wer kelijk goed (belasting) recht zowel aan redelyke eisen van doelmatig heid als aan eisen van rechtvaar digheid dient te voldoen". Pech voor KW 171 De Kw 171 „Jan Marie" van de rederij „Samenwerking" in Katwijk aan zee heeft zijn reis moeten af breken. Dit schip kreeg motorpech, doch men slaagde erin de thuisreis met een 6-cilinder werkende motor te aanvaarden. De vangst was nog redelijk n.l. ruim 400 kantjes ge zouten haring en wat bijvis. De Kw 101 „Nestor" van N.V. Rederij v/h A. den Duik had ook pech en ver speelde een „stel". Beide schepen zijn inmiddels weer ter visserij ver trokken. Een groep van acht Nederland se scheepsbouwers zegt dat zij het beste drijvende booreiland voor de Noordzee heeft ontworpen. Het is de 88 meter lange, 31 meter bre de en 57 meter hoge Norrig-5, die op vijf olifantsvoeten van elk 19 meter doorsnee, staande kan bo ren in 36 meter diep water en drijvend in water van 60 meter diepte. Volgens de scheepsbou wers kunnen de olie- en gasboor- ders met de Norrig-5 in de Noord zee per jaar vijftien kostbare werkdagen winnen op andere drijvende boorplatforms. De ontwerpers betogen dat het Nederlandse drijvende booreiland bijna alle stromingen, windstoten en golven op de Noordzee kan trotseren, zonder dat het iverk van de 66-koppige bemanning er onder lijdt. Het booreiland is ont worpen door het ingenieursbu reau Noordzee van Scheepsbe- langen N.V., ivaarin de volgende werven samenwerken: Van der GiessenDe Noord N.V., Gusto N.V.. NDSM. De Schelde, RDM. J. en K. Smit N.V., P. Smit jr. N.V. en Wilton-Fijenoord N.V. De ont wikkeling van het booreiland heeft tot dusver ruim een half miljoen gulden gekost. De prijs van een Norrig-5 is circa vijfendertig miljoen gulden, de levertijd ruim een jaar. De groep heeft nog geen opdrachten voor de bouw van het booreiland, maar wacht hoopvol op de aan staande ver gunning-verlening voor boringen op de NoordzeeTot nu toe bestaat er alleen nog maar een model van de Norrig-5, dat uitvoerig is getest in het scheeps- bouiokundig proefstation in Wa peningen. De foto toont een ma quette van het booreiland. BUITENLAND LSD De politie heeft in een apo theek te Londen een werkplaats ge vonden, waar LSD werd gemaakt. Er werd een grote hoeveelheid van dit middel gevonden, die op de zwarte markat ongeveer 2,5 miljoen gulden zou hebben opgebracht. Zeven perso nen, onder wie de apotheker en een vrouw, zijn in hechtenis genomen. In het afgelopen weekeinde voerden de Londense politie een grootscheepse actie uit tegen de handel en het ge bruik van verdovende en opwekkende middelen. De mannelijke en vrouwe lijke agenten die als hippies waren vermomd, maakten ook gebruik van honden die in het opsporen van ver dovende middelen zijn geoefend. Sisalplanter vermoord In Noord- oost-Tanzanië is dit weekeinde e en Duitse sisalplanter door een met kap messen en stenen gewapende menig te vermoord. Een politieagent die hem wiilde ontzetten werd zwaar ge wond. Na het incident werden 166 mensen aangehouden, van wie er maandag nog 27 in de cel zaten. Terechtstelling in Haïti - Reizigers uit Haiti, zeggen, dat drie personen in Port au Prince zy'n terechtgesteld. De geheime poiitie van Haïti zou nog strenger optreden en het bewind van president Duvalier zou hoe langer hoe minder steun krijgen van de mi litairen. De politiebewaking bij de buitenlandse ambassades zou hervat zijn om te beletten, dat Haïtianen asiel komen vragen. Veroordelingen in Griekenland Een militaire rechtbank in Athene heeft Lambrinos veroordeeld tot elf jaar gevangenisstraf wegens het ver spreiden van vlugschriften waarvan de inhoud beledigend wordt geacht voor Koning Constantijn en de leden van de Griekse regering. Twee mede- beklaagden zijn veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vyf jaar zonder proeftijd en drie zijn vrij gesproken. Eerste sneeuw in Moskou In de straten van Moskou lag vanmorgen een dun laagje sneeuw. De regen, die vannacht was begonnen te vallen, ging in de vroege ochtenduren over in sneeuw, die op het natte plaveisel bleef liggen. De sneeuw, de eerste van de nade rende winter, kwam ongeveer een maand later dan normaal. Dat was een gevolg van een ongewoon warm najaar. Arrestaties op NPD-congres De politie in Hannover heeft gisteren meegedeeld dat zij het afgelopen weekeinde op het congres van de uiterst-rechtse NPD een 34-jarige man heeft aangehouden, die een ge laden revolver op zak bleek te heb ben. De man droeg een rijbroek met laarzen en had een oude koppelriem om. De arrestatie was in de congres zaal verricht. Hoogste brug In een nieuwe verkeersweg tussen Siracusa en Ra- gusa is een 648 meter lange brug over een rivier gereed gekomen, waarvan de bouw drie jaar heeft ge vergd. De brug rust op tien peilers, waarvan de middelste niet minder dan 126 meter hoog ztfn. Het is de hoogste brug in Europa. Kappi ageert weer Het bestuur van het anti-communistische scho lieren actiefrönt Kappi heeft het af gelopen weekeinde krachtige kritiek uitgeoefend op de Indonesische rege ring, die gefaald zou hebben haar programma ten uitvoer te leggen, in het bijzonder in economisch opzicht. Kappi eist reorganisatie van het gehele bestuur en deelneming van meer uitgesproken antii-communis- ten en „anti-Soekarno-elementen" bij het tenuitvoer leggen van het re geringsprogram. Noodweer in Koeweit Het Emi raat Koeweit is als gevolg van een hevig noodweer, gepaard gaande met zware regenval, geheel van de buitenwereld afgesneden. De wegen zijn overstroomd en de telefoonver bindingen verbroken. Ook het vlieg veld is onbruikbaar. Met het nood weer. het zwaarste sinds 1954, heeft zich een koudegolf over het door gaans zeer warme gebied uitge breid. De schade is aanzienlijk. Tegen automatisering Honder den arbeiders van Burma Shell, Caltex. Esso en andere oliemaat schappijen hebben gisteren gedemon streerd tegen de automatisering. Het betekende het begin van de week te gen de automatisering welke geor ganiseerd is door vakbond in Cal cutta van arbeiders in de oltieindu- strie. Grafschendingen De grafschen- ner, die reeds geruime tijd door de Nederlandse, Belgische en Duitse po litie wordt gezocht, is vorige week ook actief geweest in Houthalen in Belgisch Limburg. Hij vernielde daar woensdagnacht e en zestigtal kindergraven en bekladde grafste nen met opschriften, SS-tekens en hakenkruisen. Eén van de opschrif ten was gericht aan de korpschef van de politie te Weert, Van Osta, die het onderzoek in Nederland leidt en luidde: „Weert Osta'tje, vandaag vieren we feest, dit is de 150ste schending." Vonnis In Griekenland Het vroe gere linkse Griekse parlementslid Kyrkos is in Athene tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens propaganda voor de verboden communistische partij. Paraskevopoe- los, hoofdredacteur van het commu nistisch gezinde blad Avghi, waarvan Kyrkos uitgever was, en de journalist Tsoeparapoelos kregen op gelijke be schuldiging resp. vijftien en zeven maanden. bied om het leven gekomen. Hij kwam bij het dichttrekken van een rolluik met zijn hoofd tussen het luik en de opbouw van het schip. Jaarbeurzen en zondagrust Het convent van christelljk-sociale orga nisaties en de raad van overleg van de kath. sociaal-economische organi saties hebben in een brief aan de di rectie van de Jaarbeurs in Utrecht hun ernstige bezwaren geuit tegen de voorgenomen openstelling op zondag van de voor- en najaarsbeurzen. De in beide organen samenwerkende or ganisaties zien het openstellen van handelsbeurzen op zondag als een steeds verdergaande aantasting het karakter van deze dag als dag van rust en bezinning. Inbraak bij juwelier Nadat vo rige week uit een warenhuis aan de Grote Houtstraat in Haarlem horlo ges waren gestolen ter waarde van f25.000 is gisternacht in dezelfde straat ingebroken bij de juwelier H. van Niel. Er worden volgens een voor lopige schatting horloges vermist tot een waarde van f 75.000. Men is via de achterzijde van het pand binnen gekomen en heeft de gehele winkel doorzocht. Uit vitrines en uit de eta lage zyn honderden horloges verdwe nen. Parkeren Urecht In de loop van de volgende maand krijgen de par- keermeters in de Utrechtse binnen stad één of twee gele strepen op de paal. Eén streep betekent, dat de au tomobilist er één uur mag parkeren, twee strepen geven een maximale parkeertijd van twee uur aan. Het aanbrengen van de gele stre pen gebeurt op advies van de lande lijke centrale politie verkeerscom- missie. Uit de praktijk is namelijk gebleken, dat er duidelijk behoefte is aan een betere aanduiding op de me ters. Utrecht is de eerste stad die het advies opvolgt. Parkeren wordt ove rigens heel wat duurder: minimum een kwartje (per uur). Zoutzuur op straat Doordat twee flessen met elk 60 liter zoutzuur op een vrachtauto tegen elkaar bots ten en de inhoud op straat terecht kwam, raakte het verkeer in het een-1 trum van Venlo gisteravond volko- men in de knoop. Er hing boven de plaats van het ongeluk een penetran te gem*. Menigeen kreeg het door de zware damp te kwaad met de adem- haling. De brandweer heeft het zuur verdund en het wegdek schoongespo- ten. Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip nieuwe frisse energie Universiteit: Lezing Rijksmuseum an Oudheden. Spr. dr. J. J. Franken ver opgravingen in Deir Alla. 8 uur Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub- „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer Trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstel ling Toneelgroep Theater met „Van avond improviseren wij". 8 uur nam. StadsgehoorzaalAbonnementscon cert Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo. 8 uur nam. middag. WOENSDAG Breestraat 19. Bijzonder kerkewerk. Spr. prof. dr. J. Zandee over „Egyp tische goden en tempels" 8 uur nam. Camera-theater: K en O: Poolse fllmweek „Cunal" 2.30 en 7 uur nam.; ..Siberian Lady Macbeth" 9.15 uur na middag; „Onschuldige verleiders". 0.01 uur voorm. Lakenhal: Concert Leids Studenten- dubbelkwartet „Octaaf", 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6) Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en plantkunde. Spr. prof. dr. W. K. H. Karstens over de Victoria Regla. 8 uur DONDERDAG Cantine Clos en Leembruggen (3de Binnenvestgracht): Contac- en rullavond Philatelica, 7,30 uur nam. Camera-theaterK en O. Poolse filmweek „Ryscpls". 2.30 en 7 uur na middag: „Siberian Lady Macbeth"; 9.15 uur nam; „Walk over" 0.01 uur voorm. Prytaneum: Dem. Soc. Studentenver Pollteia Spr. Han Lammers over „Nieuw links" 8 uur nam. Schouwburg: K en O. The York Theatre Royal. Company speelt: The blrthdayparty. 7.30 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 191: Spre ker evang. C. v. d. Schans over „Ge looft U in de wederopstanding der do- Korea" 8 uur nam. Camera-theater: K en O: Poolse fllmweek „Slbarlan Lady Macbeth". 2.30 uur nam.; „Barlera". 7 en 9.15 uur Kloksteeg 19: Leids Zoldercabaret. 9 BIOSCOPEN Camera „Kopstand madam! Jaar (t/m zondag). Dagelijks 2.30 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 uur. LUXOR „Angélique en de 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9 Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON „Mijn prinses' Jahr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. REX „Starblack", 18 uur. lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondaj 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO „Dokter ZJlwago", i( Dagelijks 2.15 en 7.30 uur. STUDIO „Een liefde voor weken", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (NieuwstsJ Tentoonstelling van tekenlngs Ronald Tolman, geopend dagelijk halve zondag en maandag 2-6 us middag (tot 8 december). Galerie Van der Vlist (Boten 3): Tentoonstelling grafiek vaa Vlag. Geopend dinsdag t/m zai on 10 - 6 2 51. Steenschuur 6: Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Centrum. 8 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Wykgebouw Konlngskerk Bazaar t. b.v. wijkgemeente 2-11 uur nam. Leiderdorp (Garage Kamsteeg): Vei ling t.b.v. restauratie Dorpskerk. 8 uur ZATERDAG Den Burcht: Toneelavond „Ons Grunnegerlaand" 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litterls Sa crum" met „Zachtjes met de deuren". Stationsplein (halte bus 40)Strand- excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 12.55 uur nam. Louise de Collgny h.b.s. Jubi leumwedstrijden E.H.B.O. 1-5 uur na middag. "t Boshuis C. J. V. „Jong Leiden" Kennismakingsavond met Goemies Groep 8 uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M.H. Tormpln.) Gemeente voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. evnng. N. v. d. Brug ge. 7.30 uur nam. dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 dien vrijdagavond 8-10 uur (totl vember). Lakenhal: Tentoonstelling en lezen". Werkd. 104 uur; dags 14 uur (tot 10 december), De Lakenhal: Dag. 104 uur: 1-4 uur Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag van 10 (zondag 1-5 uur) Rijksmuseum voor Volkenli (Steenstraat 1): dag. 1017 u.; dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkent Tentoonstelling Collectie Lechw Japanse Kunst Werkd. 10 uur i tot 5 uur nam.; zondags 15 uu: Rijksmuseum voor de gescbü der natuurwetenschappenDag uur. zond 1-4 uur Universiteit: Leids Akademiscl» Kunstcentrum - Tentoonstelling Poolse affiches. Maandag t/m 10 uur voorm. - 5 u november). Wassenaar (Kunstzaal Heuff): toonstelling schilderijen en aqui van Jacques Mels en van droogft ten van mej. A. C. Henny. Os maandag t/m zaterdag van uur; bovendien dinsdagavond 8*! (t/m 22 november.). i Avond- en nachtdienst der apot! Geopend voor spoedeisende ge« ko Doeza Apotheek. Doezastraat 21313. Apotheek R. van Br eest Se burg te Leiderdorp en de Oegstj ne Apotheek zijn de gehele week g« Tot zaterdagochtend 10 uur plege men de eigen hulsarts,1 tot zondagnacht 24 uur de dos telefoon 22222. BINNENLAND Studie over bosaanleg Over de I mogelijkheid nieuwe bossen, parken I en waterpartijen rond de steden aan j te leggen om het landschap te ver rijken en ten behoeve van het bui- I ten wonen is vandaag een publikatie verschenen die het resultaat is van een studie die op initiatief van de Grontmy in De Bilt door vijftien deskundigen is verricht. Op vele plaatsen in ons land is en wordt het landschap aangetast door ongeordende vestiging van niet-agra- riërs op zoek naar contact met de na tuur, aldus de samenstellers van de publikatie. Bootsman verongelukt De 43-ja- rige Gerhard Krawczyk uit Hamburg, bootsman van het Duitse schip Na jade, is gisteren aan boord van zijn schip in het Rotterdamse havenge- Bankoverval eis zes jaar Te- gen de drie Amsterdammers, die op j 1 september van het vorig jaar een I gewapende roofoverval pleegden op het kantoor van de Nederlandse Mid- denstandsbank in IJsselstein, heeft de procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof gisteren in hoger beroep zes jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist. De Utrechtse rechtbank veroordeelde ie der van het trio, een 30-jarige slager, een 25-jarige autohandelaar en een 24-jarige loodgieter tot vijf jaar met aftrek. De loodgieter kreeg tevens een voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering, welke maat regel de procureur-generaal ook nu tegen hem eiste. Bij de overval maakte het drietal een bedrag van f41.000 buit. Binnen vier uur na een spectaculaire actie van de rijks- en de Utrechtse politie werden de mannen gegrepen. De Italiaanse vertegenwoordigers op de twaalfde zitting van de inter nationale conferentie van de studie groep van verkeersvraagstukken heb ben gisteren in Rome ernstige kritiek geuit over de plannen van de YVest- duitse minister van Verkeer Leber om de Westduitse spoorwegen drastisch te saneren. Zoals eerder gemeld wil de West duitse minister de Bundesbahn bij zondere voordelen geven. De Neder landse staatsecretaris van Verkeer en Waterstaat heeft de plannen van de Westduitse minister reeds eerder "dis criminerend ten opzichte van andere vervoerstakken" genoemd. HAAGS A G E N D DINSDAG 14 NOVEMBER. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Karsenty Herbert; „Adorable Tweede vrijzinnig chr. lyceum uur: Amsterdams Vestzakll „Dokter, oh dokter". WOENSDAG 15 NOVEMBER. WEERRAPPÖRTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Russische hulp De Sowjet-Unie heeft meer economische hulp in de komende drit jaar toegezegd aan Mongolië, waarvan de economie te lijden heeft gehad van het ideologi sche geschil tussen zijn twee buurlan den, Rusland en China. Amsterdam Den Hedder "v penburg Vliselngen Eelde De Bilt Twe motregen motregen motregen half bew. motregen half bew. Eindhoven zwaar gew. Zuid-Limburg zwaar bew. Helsinki zwaar bew. Stockholm lloht bew. Oslo motregen Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen licht bew. Londen regen Brussel zwaar bew. Luxemburg mlst- l Bordeaux Greaioble Berlijn Frankfort Münohen Zurich I ocarao Wenen Innsbruck Belgrado a thene Barcelona Madrid Mail lore a Lissabon geh. bew. zwaar bew. lloht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. motregen half bew. half bew.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2