'Je kunt op je sokken over het veld lopen...' iOra Janssen minder op dreef dan Jan De Ruyter ging door zijn knie 1,Engelsman Manssell ronselt in het geheim voetballers Amateurvoetbal in west 2 afgelast Uittocht amateurtop naar prof geleder en? OR. BLAUW - YTL AO 13 NOVEMBER 1967 LE1DSCH DAGBLAD IC' Een schot van de zeer snelle links binnen Gerbers beukte toen de paal. Eén minuut na Holl's treffer raapte ook nog Mattie Kantebeen een „ge vallen steekje" van de moe gestre den Wassenaarse defensie op, waar door UVS de ontmoeting met 2—0 won. En verder (Van onze sportredacteur) ,Je kunt op je sokken over het veld lopen. Dan worden ze nog M Set natEr werd gistermiddag in de Kikkerpolder stevig emopperd. Voor vele UVS'ers en elders zal dat ook wel het eval zijn geweest was het dan ook een volkomen onbegrij- elijke zaak, dat zaterdagmiddag de competitieleider van het iteurvoetbal met één pennestreek het gehele programma district west 2 had afgelast. Het Kikkerpolder-complex lag immers prachtig bij op deze zondagmiddag met prima voet- alweer. „Kurkdroog" meneertjeEnzelfs de korfbalcom- etitie gaat door", werd er hoofdschuddend aan toegevoegd. moeilijk te verteren zaak was iet. Bij het nemen van zijn beslis- heeft de competitieleider zich hter laten leiden door de zeer QW« chte toestand, waarin de velden in Dtterdam en Dordrecht verkeerden tt een algehele afgelasting hoopt r* een scheeftrekken van de com- jfytiestanden te voorkomen en daar natuurlijk ook wat voor te zeggen. Intussen waren vele honderden competitievoetbal-beluste-kijkers ar de Kikkerpolder getogen in de r"j$te overtuiging getuige te zullen van het duel tussen UVS en erraaas. Het radio-bericht, waarin afgelasting van de wedsitrijden in aD^st 2 was bekend gemaakt, was hun Zij konden kiezen: of te- 5 naar huis gaan of geheel gra- 1- - kijken naar het ijlings ingelas- U oefenduel tussen UVS en de Was- schco laarse tweedeklasser Blauw Zwart. meesten kozen het laatste, waar- ln j ir een kleine 2000 toeschouwers er- 2_ t getuige waren hoe enorm veel het de blauwwitten heeft ge- 1 om de Wassenaarders op de eën te krijgen. Eerst een goede PaJ t minuten voor het einde moest A n voortreffelijk tegenstand bieden- y k BI. Zwart-ploeg het hoofd buigen. (stra111 &rote vorm stekende doelman Vo4 terse moest zich toen gewonnen en na een rush van Leo Holl tof de middenlijn. Driemaal eer- <Hin het verloop van de niet onaan- BlAkelijke strijd was Pieterse bij elijke aanvallen Holl te glad af >t. Blauw Zwart kreeg haar kans halverwege de eerste helft. Roodenburg en DOCOS speelden gistermiddag, eveneens in de Kikker polder, een heel rustig oefenpartijtje dat de blauwzwarten zonder veel moeite met 04 in hun voordeel be slisten. Bij rust was het al 0—3 voor de Noordlbewoners door doelpunten van Rodenburg, Heymans en Den Os. Na de hervatting voegde Koos van Weerlee daar nog een treffer aan toe. LFC speelde de Haagse vierdeklas ser GONA in vlot tempo naar een zeer grote nederlaag toe (81). Met rust was het 30 door doelpunten van V. d. Starp (2x) en De Wit. Na de hervatting bleek de Haagse ploeg steeds meer moeite te hebben een voet tussen de LFC-combinaties te krijgen. Van der Starp (3x), Dick Sira en Dreef dreven het LFC-totaal op tot acht. Uit een „weggevertje" van de geelzwarte defensie kon GONA een tegenpunt scoren. Lugdunum was bij de tweede klas- ser Alphen voortreffelijk op dreef. Voor rust namen de groenwitten een 02 voorsprong door treffers van Pijnakker en Collee (de laatste na 'n misser van Kluivers). In de twee- Blauw Zwart-doelman Pieter- sen stopt een kopbal van Gerard Désar (UVS). (foto LD/Holvast) de helft werd het 12 na een felle doelworsteling. Daarna brak Lugdu num dank zij Collee en Wim de Roo door naar 14 waarmee de zege al vast stond. Op fraaie wijze maakte Pijnakker er tenslotte 15 van. Bij de kikkers speelde doelman Peeters een zeer goede wedstrijd. Leo Redel viel met een blessure uit. Reserves KNVB ZATERDAGVOETBAL Res. 2de klasse A: CSVD 2—DUNO 2, 21; Noordwijk 2Quick Boys 2. 53; 's-Gravenz. SVDie Haghe 2, 3—5. Res. 3de klasse A: Ter Leede 2 RAS 2, 10—3. Wedstrijd voor gemengde koppels Chaos dreigt in tenniswereld Het ziet er naar uit, dat de Inter nationale Lawntennisfederatie op korte termijn zal moeten overgaan tot het opheffen van de scheiding tussen amateurs en professionals wil men niet alle belangrijke spelers voor de amateursport verliezen. De plannen van een aantal hunner staan duidelijk vast, aldus het Ame rikaanse dagblad „The Miami Herald." De Australiërs John New- combe (winnaar Wimbledon en Forest Hills), Tony Roche, de Zuid afrikaan Cliff Drysdale. de Brit Roger Taylor en de Zuidslaviër Ni- kola Pilic worden met name ge noemd als deelnemers aan het prof- toernooi van februari in Florida, waar de te verdienen prijzen hoger zullen zijn dan ooit tevoren. Het plan van een 80 toernooien omvat tend programma van profwedstrij den is ontwikkeld door Dave Dixon, de president van de „World Cham pionship Tennis Ine" en vroeger één van de leidende figuren van het Amerikaanse amateur tennis. Het prijzenbedrag zou 800.000 dollar be dragen. Het eerste toernooi plaatsvinden van 9 tot 11 februari as. in Miami en wordt gespeeld volgens het Vass-systeem, waarbij de oude telling van games en sets is vervangen door een aangepaste ta- feltennistelling. Gerrit Heesetoernooi Met het bijzonder goede moyenne van 1.333 is wereldkampioen Ray mond Ceulemans ongeslagen uit het Gerrit Heesetoernooi gekomen. Na zaterdag op overduidelijke wjjze zijn superioriteit tegen Lorist en Cees van Oosterhout bewezen te hebben on de Belg tenslotte ook ruim van zijn landgeoot Jos Jansen, die even als de Nederlandse deelnemers door de iets te lichte kunsthallen bene den zjjn kunnen bleef. Alleen Ceu lemans heeft zich door deze handi cap niet laten verrassen en speelde twee klassen sterker dan de rest. Van de Nederlanders eindigde Jan Doggen na zijn slechte begin op de eerste dag toch nog het hoogst met het aanvaarbare moyenne van 0.813. Hij werd wat dat betreft alleen over troffen door Cees van Oosterhout, die met 0.847 zesde werd, omdat zijn slotpartij tegen Lorist in remise ein digde. Toen stond echter al vast dat Jan Sweering voor een jaar in het bezit was gekomen van de Heesebe ker, omdat hij in 64 beurten Herman Popeyus had geklopt en voor Van Oosterhout en Lorist onbereikbaar was geworden. Een fraai succes voor Sweering. die aan zijn 42ste biljart- seizoen (hij is 58 jaar) bezig is. Bijzonder ongelukkig hep het toer nooi af voor de Nederlandse drieban denkampioen Hennie de Ruyter, die het meest van de te lichte ballen had te lijden. Vlak nadat hij in de laat ste, ronde met een serie van 6 zijn eerste partij leek te gaan winnen ging de Waalwijker door zijn rech terknie. Hij moest toezien hoe Jan Doggen met een slotserie van 6 de partij uitmaakte (het werd nu 59-60) en werd toen naar het Binnengast huis overgebracht. Daar constateerde men dat De Ruyter kampte met een ontsteking van de gewrichtsbandsin. Strompelend kwam hij later bij de uitgestelde prijsuitreiking. HENGELSPORT Viscollege De Bliek organiseerde een vierkamp in het Rijn en Schie- kanaal. De uitslag was: 1. De Bliek 21 st. 2. DVV 16 st. 3. Zaalberg 10 st. 4. Het Zuiden 9 st. Persoonlijke uitslag: 1. C. Schou ten: 2. C. Zandvliet; 3. C. Kop; 4. Hakkert; 5. H. Schouten; 6. Mole naar; 7. Hartevelt; 8. Kriek; 9. Tes- ke; 10. Chr. Schouten. ADVERTENTIE BEZOEK A.S. WOENSDAG de lichtwedstrijd Uitslagen Doggen 60 85 5 0.705 Popeyus 56 85 4 0.657 Sweering 50 54 5 0.925 De Ruyter 42 54 4 0.777 Ceulemans 60 55 5 1.090 Lorist 35 55 3 0.636 v. Oosterhout 49 56 4 0.875 Jansen 60 56 11 1.071 Ceuelemans 60 40 10 1.500 v. Oosterhout 33 40 4 0.825 Sweering 43 54 4 0.796 Doggen 60 54 5 1.111 De Ruyter 47 53 6 0.886 Popeyus 60 53 5 1.132 Jansen 60 80 6 0.750 Lorist 55 80 4 0.687 Ceulemans 60 42 6 1.428 Jansen 25 42 7 0.525 v. Oosterhout 60 57 6 1.052 Lorist 60 57 6 1.052 Sweering 50 64 5 0.781 Popeyus 47 64 4 0.734 De Ruyter 59 66 6 0.893 Doggen 60 66 6 0.909 De eindstand is: pnt. car. brt. h.s. gem. Ceulemans 14 420 315 13 1.333 Jansen 10 360 477 11 0.754 Doggen 8 379 466 7 0.813 Sweering 8 315 433 7 0.727 Popeyus 6 367 488 5 0.752 v. Oosterhout 5 351 414 7 0.847 Lorist 5 369 510 6 0.723 De Ruyter 0 322 421 7 0.764 WIELRENNEN STAYERSPRIJS VOOR POST De Nederlandse wielrenner Peter Post heeft zich op zijn 34-ste ver jaardag een pracht cadeau gegeven door ten aanschouwe van 5.000 en thousiaste toeschouwers in de West- falenhalle in Dortmund de Grote Prijs van Europa voor beroepsstayers te winnen. Post onderstreepte met deze zege nog een het feit, dat hij de beste all-round renner van dit ogenblik is. Post die samen met Rik van Steen bergen recordhouder is in het aan tal zesdaagsenoverwinningen, maar daarnaast ook eens een klassieke wegwedstrijd als Parijs-Roubaix op zijn naam schreef, nam in de wed strijd over 50 kilometer achter gang maker Ceuremans direct de leiding en stond die niet meer af. Het Ne derlandse succes werd oompleet door de tweede plaats van de uitstekend voor de dag komende Jaap Oudkerk, die Kemper, Rudolf en de Belg Da Loof terugwees. De uitslag: 1. Post (Ned.) 50 km in 47 min en 24,1 sec; 2. Oudkerk (Ned.) op 420 m{ 3. Kemper (Did.) op 690 m; 4. Ru dolph (Did.) op 890 m: 5. De Loof (Belg.) op 930 m; 6. Verschuren «.Belg.) op 1198 m. lAls een schim door de nacht tjes en zijn zuster Zus, gisteren in het Limburgse tsje Elsloo in een wielerwed- voor gemengde koppels over i afstand van 24 kilometer te voor de plaatselijke favoriet Steevens, die samen met verloofde Margriet ook een duo vormde. Deze wedstrijd, een idee van Marja Den (vrouw van Tour-renner die als sluiting van het weg en is bedoeld, werd bij ge- door 4500 toeschouwers, die kw de heren, onder wie een pai uitgedoste Jan Janssen voor r«e ronden van resp. 800 meter .fgeflf10 start zagen gaan. aan F 5trtid ontbrandde echter pas itriWr1^ In de derde ronde, toen de heren der schepping voor het eerst door het zwakke geslacht werden afgelost. De dames, die zich steeds na een ronde weer door hun resp. broers, verloofden en echtgenoten lieten aflossen, maak ten ook in de laatste en dertigste ronde uit, welk koppel als win naar door de finish zou gaan. Ten slotte ging Zus Zoontjes als eerste over de eindstreep, voor de ver loofde van Harry Steevens, Mar griet en het meisje van Cris Pe pels, Els Maesen. De echtparen Jean en Corry Tum- mers, Jan en Ria Hugens en Eef en Cissy Dolman konden tegen dit geweld niet op en gingen als resp. vierde, vijfde en zesde over de eindstreep. Jan Janssen en koppel-echt genote Cora. In het midden de echtgenote van Bart Zoet. Cora Janssen, de vrouw van Jan, de enige die op een normale fiets reed, kon zich niet in het strijdge woel mengen en eindigde in de achterhoede. Jefke Jansen, die sa men met Marja den Hartog de wedstrijd organiseerde, vertelde tijdens het gezellige diner dat dit evenement afsloot, dat hij voor het volgend jaar al toezeggingen heeft van Roger Pingeon en Jean Stablinski. „Ik hoop dat deze wed strijd een traditie wordt," aldus de Limburgse Ploegleider. (Van onze correspondent) Jack Mansell. de oud-trainer van Telstar, is de afgelopen week als een schim door de nacht door Nederland geslopen. De Engelsman, die ook Blauw wit enkele jaren onder zijn hoe de heeft gehad, is sinds enkele maanden manager-coach van de Boston Beacons in de Verenig de Staten. Hij heeft daar wèl een riante woning, maar nog géén spelers. Vandaar dat hij in het geheim naar Nederland kwam, in Amsterdam van ho tel naar hotel uitwijkend, bang ontdekt te worden. Mansell, tot voor kort trainer van Ro- therham United, wil een flink aantal Nederlandse spelers aan trekken. Hij belegde geheime bijeenkomsten, waarop hij spe lers polste voor de Boston Bea cons. Mansell doet dat in stil te, omdat de club in de wilde bond uitkomt (dit jaar voor het eerst uitkomt en hij kennelijk wacht op een officiële fusie tus sen de erkende en niet-erkende voetbalorganisatie in de States, zodat hij dan niet door de En gelse voetbalbond en de Fifa geschorst wordt. De Engelsman, die in Neder land gewaardeerd werd als een bekwaam voetbal vakman, heeft vooral belangstelling voor spe lers, die hij getraind heeft, zo als de Telstar-spelers Van Wijk, Althoff, Bakker en Cleeren, maar ook anderen zoals Van der Merwe van Nac en Hoenen van MVV. Mansell zou ook graag Rob de Vries, die al een jaar Amerikaanse ervaring in de Pittsburgh Phantoms heeft, bü zijn ploeg willen hebben. De Vries had Mansell in New York gesproken, waar het eerste con tact werd gelegd en afgelopen week dan volgden er nieuwe be sprekingen op een bijeenkomst in Beverwijk, waar o.a. ook Althoff, Bakker en Van Wijk aanwezig waren. Contracten werden er nog niet getekend. Mansell, die ook bezig is met spelers uit Scandinavië, België, Engeland en Frankrijk kon nog geen definitieve bedragen noe men. Wel maakte hij de spelers o.a. gretig met folders van schitterende bungalows, die voor hen in Boston gereed zou den staan. Bij Telstar heeft de Brit door deze gesprekken natuurlijk wel de nodige opschudding teweeg gebracht. „Officieel weten we van niets", zei ons trainer Piet de Visser. „Mansell heeft nog geen contact met ons opgeno men. Als het allemaal zo stie- kum moet gebeuren ik pro beer op te bouwen en als hij dan spelers zou willen aantrek ken, zal ik wel zulke bedragen vragen, dat ik daarvoor andere goede krachten kan kopen. Maar ik geloof niet dat het zo'n vaart zal lopen. Ik wil graag de ploeg, zoals ik die nu heb, houden. Ik til er niet zo zwaar aan met die Mansell. Ik ken hem wel. Ik heb hem leren ken nen op een trainerscursus in En geland en later zag ik hem hier weer in Nederland. Hij zal be grijpen dat hjj eerst bjj ons moet komen praten". Mansel, wiens vrouw en kin deren al in Boston wonen, is inmiddels weer naar Engeland vertrokken. Hij komt over een maand terug. Rob de Vries vindt dat te lang duren. „Ik heb mijn geld in mjjn „vrij koop" gestoken bjj de Phan toms. De anderen zijn nog aan de Phantoms verbonden, zoals Laseroms, Prins en Hooger- man. Ze hebben nog een hoop geld tegoed. Ze hebben het nog niet gehad. Ik heb in Pittsburgh gezegd: ik hoef geen geld meer te hebben. Geef mij maar een bewijs, zwart op wit, dat ik vrij man ben. Na enige moeite heb ik dat bewijs gekregen. Ik kan nu spelen waar ik wil. Als Man sell niet vlug met een aantrek kelijk voorstel komt, ga ik waar schijnlijk naar Toronto. Ik heb al contact met Kubala, die daar manager is. Ik wil weten waar ik aan toe ben". De Vries, die met zijn gezin in Zandvoort op kamers woont, en één keer in de week de jeugd van de AVB-club RAP traint, wil weer graag naar Amerika terug, ook al Is hem het jaar bij de Phantoms niet meegevallen. „Dat is het geen van allen. Ook al houden de an deren zich misschien groot. Maar ja, als ik in de States nog een paar jaar flink kan verdie nen, dan is dat meegenomen. Als ik terugkom ga ik een zaak in sportartikelen beginnen. Kijk, voor een middelmatige voetballer als ik laten we eerlijk zijn is het altijd mee genomen. Voor sterspelers zoals Keizer en Cruijff heeft het to taal geen zin naar Amerika te gaan. Na de eerste wilde dagen van vorig jaar is de vette room er wel af, al blijft het natuur lijk altijd wel aantrekkelijk". Hassie van Wijk loopt met se rieuze plannen rond. „Ik sta op de december-transferlijst. Van de zomer vond Telstar mij niet direct iemand, die ze met alle geweld wilde houden. Nu sta ik op de lijst. Ik ga met Telstar praten. En anders probeer ik bij een andere club te komen in Nederland of Amerika. Dat laatste schept alleen extra problemen, omdat ik een goed lopende sigarenzaak in Amster dam heb en je je gezin niet zo maar over kunt planten naar Boston". De Vries zal in Amerika oude bekenden ontmoeten, want de oud-DOS en Telstarspeler Lip- tak, die al enkele jaren niet meer in het betaalde voetbal uitkwam, traint nu hard onder de befaamde Puskas, die de Gol den Gates klaarstoomt voor de competitie in de wel erkende Amerikaanse voetbalbond. De transfer met Telstar is prak tisch geregeld. Telstar ontvangt een aardig bedragje een mee valler natuurlijk, aangezien Lip- tak toch al lang niet meer ac tief was. In de Golden Gates (San Francisco) spelen ook La gendijk vanVolewijckers, Ha- nek, die voor Alkmaar uitkwam en ook Carlos, de wisselvallige Braziliaan, die in Telstar speel de en legaal (na een transfer som betaald te hebben) naar Cannes uitweek. Carlos ging, na één seizoen, met vakantie en kwam niet meer terug. Hjj dook nu op bij Puskas in Spanje. ÜDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7