Officieren „Eilath" krijgen geen straf Geen routine-patrouille Kerkehout" heeft kritiek op tunnel P. C. Kraayeveld veertig jaar in overheidsdienst Reddingbrigade sloot een gunstig jaar af Leids duo maakt in Hamburg 1000,- op Foto's van maan en liet weer 0HJDAQ 13 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD Geen van de officieren van de „Eilath", de Israëlische torpe- iobootjager die op 21 oktober door de Egyptenaren bij Port Said de grond werd ingeboord, zal voor de krijgsraad hoeven te ^schijnen. Tot deze conclusie is een commls- It fekomen, speciaal in het leven ^pen om een onderzoek in te »tel- naar de omstandigheden die ge- hebben tot de ondergang van gehlp. In het rapport van de pmmlssie, waarvan brigade-gene- ml Bar-Lev voorzitter was, wordt (jbttr wel gezegd dat de „Eilath" ronder afdoende bescherming mogen uitvaren. Het was onjuist de tocht van het schip als een jjj jpiiUnepatrouille" te beschouwen. De reis van de „Eilath" en de an- die er aan voorafgingen had als „gevechtsmissies" opgevat worden, aldus het rapport, officieren troffen geen schuld, commissie had niets kunnen f' jXsden dat duidde op nalatigheid, jck «rtreding van bevelen of machts- ,hrt ftbruik. Bij de ondergang van de fi|»th" kwamen 47 man om. De Israëlische minister van Bui- inlandse Zaken, Eban, heeft giste- jfO verklaard dat de Sowjet-Unie de [flog in het Midden-Oosten heeft eoorzaakt door Egypte valse inlich- :gen te geven over Israëlische troe- an® ^bewegingen. Hy is daarom van iers' «Ding dat de Sowjet-Unie een be- binn gende rol heeft gespeeld in het Sm! tóppen van een explosieve situatie, jan zei dit in antwoord op vragen leen televisieprogramma. slet e,bé Leonid Brezjnew, de secretaris-ge - Itnal van het Centrale Comité van Sowjetrussische communistische irtfj, zal begin volgend jaar op uit- idlging an president Nasser een wek aan Egypte brengen. Volgens het persbureau Tass werd invitatie overgebracht door vice- tsldent Ali Sabri, die de leiding van de Egyptische afvaardiging de herdenking van de oktober- rolutie. Brezjnew Vijf1' tg jaar mn en vrouiv de Hansenstraat 42A in Leiden het morgen feest. Het echtpaar Te- fDEl «r-Ramp, viert dan het gouden veHJksfeest. Op 1 november 1917 «ma» «en de heer J. Tegelaar en mej. N. mp in ondertrouw. Nu 50 jaar la- kykt de heer Tegelaar terug op lieven, waarin hy altijd hard heeft rerkt. De heer Tegelaar was wa- maker, rijtuigmaker en autocar Berie-bouwer, maar ook allerlei Ier werk heeft hij in de loop der 1 verricht. Zo heeft hij in de crisis- lo.a. gewerkt als vrachtautochauf- taxichauffeur. Veelvuldig ren de keren, dat de heer Tegelaar nachts zijn bed uit moest om nog ?aan rijden. „Dat deed ik alleen er iemand ziek was. Als het ging mensen, die van een feestje kwa- B, stuurde ik wel iemand anders", en de oorlog (de „tweede") aan- ik, ging hij in een garage werken, ar o.a. ook noodkacheltjes werden naakt. In die tijd maakte mevrouw jelaar veel kinderkleding, dat werd istribueerd. Na de oorlog was er o? werk, omdat alle auto's, die tij- ie de oorlog van gasgeneratoren v?n voorzien, weer moesten worden ?nbouwd. De heer Tegelaar heeft ««er lesgegeven bij de Centrale ®d, afdeling Leiden, in het vak ftn- en carrosseriebouw. Zijn W, die al een tijd lang wordt ver- W in het verpleeghuis Clematis, nt morgen thuis om het gouden Wüksfeest te vieren. Er wordt 3-30 tot 5 uur een receptie gege- Goede prestaties van Victorie Nederlandse Katholieke Gym- dek Bond hield gisteren nationale Wedstrijden, die gezien konden fon als revanche van de vereni- Pkampioenschappen. De sterkste tni«ingen van de KNGB namen er 3 deel. Er werd gestreden in de A, B en C. Victorie kwam als ft in alle klassen met een dames- iT r A-team van Victorie bestond Carry Hogenboom, Marijke Dub- tonan, Tine de Haas, Berthy 'fors, Monique Wallaart, Ria en Corry Prins. De strtfd voornamelijk tussen de nabiona- ^npioen ADO uit Uitgeest en j*te- Pas op het laatste onder- de vrije oefening kon ADO. eni- nistand nemen (206.7 - 201 pnt). Üfcse B (met 14 verenigingen) het tweede team van Victorie «rijd aan met de eerste teams 53 andere verenigingen ft II ^ondanks behaalde Victorie II tomiek v. d. Post, Inez Verhoe- ft 1 GRla van Maren, Nel Prins-Vonk, ft Voorzaat, Thea van Tonga s' j«n Carla Prins) een derde plaats, ft I knappe prestatie kan worden «Did. In deze afdeling werd Ani- ft 'ftrste. a t C bereikte Victorie III de j F* plaats (hier waren zes ver- 'i j *®«en met hun eerste team). De 'tePvan Victorie bestond uit: Sil- ''•d. Maat, Corrie de Haas, Mar- *&nsink. Marian van Bommel, jujv-d. Hout, Anneke van Wijk en Oudshoorn. Veiligheidsraad Israël en Jordanië gaan vandaag in de Veiligheidsraad met elkaar in debat over regeling van de oorlog in het Midden-Oosten. Verwacht kan worden, dat de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Eban, op nieuw rechtstreekse Israëlische-Ara- bische onderhandelingen zal eisen. Israëlische en Jordaanse strijd krachten hebben elkaar gisteroch tend met mortieren en lichte wapens beschoten. Het vuurgevecht, dat bij na vier uur duurde, speelde zich af op zeventien kilometer afstand van de Damia-brug over de Jordaan, ten noorden van Jericho. Beide partijen beschuldigden el kaar ervan het vuur te hebben geo pend. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers, maar er is weder zijds schade aangericht. Wassenaarse buurtvereniging hield jaarvergadering De buurtvereniging Kerkehout en omgeving heeft in het clubgebouw van de sportvereniging Wassnaar de jaarlijkse algemene vergadering ge houden Tijdens deze vergadering werd een overzicht gegeven van wat er in het afgelopen jaar aan activi teiten door de vereniging is ontplooid en werd ook aandacht besteed aan grotere en kleinere problemen in de buurtschap. Een van die problemen is. zo bleek uit vry heftige reacties bU de rondvraag, de voetgangerstun nel tegenover Kerkehout onder de Rijksstraatweg door. Die tunnel is niet te gebruiken door moeders met kinderwagens en heel moeilijk toegankelijk voor men sen met bromfietsen. Op het bestuur van de buurtvereniging werd een dringend beroep gedaan om deze kwestie weer eens onder de aandacht van de betrokken autoriteiten te brengen. Het bestuur zegde dat toe. In zUn inleidend woord zeide voor zitter A. Veldstra. dat het nieuwe verenigingsjaar voor de vereniging een lustrumjaar wordt: op 30 okto ber 1933 werd de vereniging opge richt, zodat in het najaar van 1968 het 35-jarig bestaan herdacht zal worden. Het bestuur wil dat zeven de lustrum niet zonder meer voorbij laten gaan. Besloten werd een jubi leumcomité te vormen, dat plannen voor een passende herdenking na der uit zal werken. In dit comité wer den benoemd de heren P. Werkman en L. Tuunter. Zy zullen nog enkele andere leden aantrekken. Secretaris A. Rozier gaf in zijn jaarverslag een overzicht van de ve lerlei activiteiten van de vereniging ln het afgelopen verenigingsjaar en penningmeester A. Hoef akker meld de de vergadering, dat het afgelopen jaar met een bescheiden voordelig saldo kon worden afgesloten. De con tributie voor het volgend jaar werd ongewijzigd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat de buurt vereniging een bezwaarschrift heeft ingediend tegen de plannen van Rijkswaterstaat. Uitvoering van de ze plannen zou op de duur een ver- Warmunda verloor Op het goed bespeelbare Over- bosch speelde Warmunda I gister middag een vriendschappelijke wed strijd tegen de derde klasser Lisse. De gasten waren voortdurend in de aanval en sloten de eerste helft af met een 03 voorsprong. Daarna kwam Warmunda er wat beter in, doch de Lissenaren zagen kans nog tweemaal te scoren, zodat de eind stand op 05 werd bepaald. Het was een nuttige oefenwedstrijd. Scheids rechter Th. Sikking leidde rustig en beslist. Franse avond in de Burcht Zaterdag was de Burcht in War mond gehuld in Franse sfeer, pas send bij deze avond, die ten doel had om jonge mensen een indruk van het Franse karakter en de sfeer van stad en platteland te geven. Kapelaan W. J. M. de Jong sprak enthousiast en met humor over eigen ervaringen. De zanger-gitarist Wim Goosen bracht bekende liedjes van de chansonnier George Brassens die hij, na enige uitleg, uitstekend vertolkte. Met een glas Franse wijn en enige daarbij passende kaassoor ten was het geheel interessant en gezellig. De opkomst was zeer zeker hoopvol te noemen. De tijd vloog om en de hearing in verband met het komende winter programma werd voortgezet in huiselijke kring. Marktberichten LEIDEN, 13 nov. Leldse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Per 100 kg.: andijvie 5—61, snijbonen 1.833.34, kroten 1112, boerenkool 1336. rode kool 823, groenen kool 1824. prei 1532 spinazie 1.001.10, spruiten A 4451b 3539. tomaten A 6.70 7.10, B 6.90—7.10, C 6.10—6.20, CC 3.70 uien drielingen 9. Idem middel- fijn 11. Idem grof 11. witlof 1.22—1.71 Peer 100 stuks: bloemkool 2031. knolselderij 6—21, sla 7—22. Per 100 bos: bospeen 48. peterselie 11—12, sel derij 7—10, uien 215. nietiging van de middenstandsbe- drijven van Kerkehout en een vol ledig isolement van de buurtschap tot gevolg hebben. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Veldstra en J. H. M. El- ligens herkozen. In een al langer be staande vacature werd voorzien door benoeming van de heer S. Heidinga. Bij de rondvraag kwam, zoals al werd gememoreerd, de kwestie van de voetgangerstunnel uitvoerig ter sprake. Een van de aanwezigen stel de voor, deze tunnel, die maar ge deeltelik aan xijn doel beantwoordt samen vol te gooien met zand! Zo ver zal het wel niet komen; het be stuur zal zich met deze aangelegen heid bezighouden. ZOETERWOUDE P.I.T. won met 9-1 Ook nu weer bewees PIT '541 dat het ln de le klasse superieur is. Al leen P. v. d. Raadt moest een punt aan TOV II laten. Het werd een 91 zege. Voor de rest heeft PIT het niet zo gemakkelijk gehad als de uitslag laat zien, omdat vijf partijen in drie ga mes werden beslist. Het tweede deed het minder goed. Vorige keer werd Novio met 61 verslagen. Nu werd het 73 in het voordeel van Novio. Ook het derde is z'n ongeslagen re cord kwijt. In de Treffers moest het met 7—3 zijn meerdere erkennen. Het vierde team leverde een goede pres tatie door het ongeslagen Reflex vs. I een puntje afhandig te maken. Team 5 kon nog niet tot winst ko men. Er werd met 8—2 van Reflex vs. 3 verloren. Het zesde team won met 6-4 van Charitar. uitWoubrug- ge. Het eerste damesteam zegevierde met 91 over Sportief. Alleen T. de Jong verloor één partij. Het tweede team verloor met 73 van de Tref fers n. Ook het juniorenteam verloor met 7—3. Programma deze week: 13 nov. PIT '54 IST-HTSB 6 (Don Boscohuis) 14 nov. Treffers 7PIT '54 2; 14 nov. PIT '54 4—Valken 1; 14 nov. PIT '54 6—Reflex vs 4; 16 nov. Slagvaardig 3—PIT '54 5; 17 nov. Syntat 1—PIT *54 3; 16 nov. Cebusta 1—PIT '54 2; Dames 14 nov. Salamanders 1-PIT '54 1. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes Hubertus, z. v. J. H. van der Lans en H. C. A. T. van Schayik; Ferdinandus Maria, z. v. J. H. van der Lans en H. C. A. T. van Schayik; Leendert Teunls, z. v. J. Schaap en C. de Best; Cornells Franclscus, z. v. A. C. W. van der Ham en J. McAllister; Michael Richard, z. v. J. W. van Wle- rlngen en C. A. P. van den BoBCh; Willem Hulbert, z. v. A. Wijnbergen en J. J. P. van der Ende; Annet Aariana, d. v. P. J. Scheeren en A. B. Mekklng; Aldegonda Miranda, d. v. I. Ouwe- hand en A. van Hove; Frederlkus Fran clscus Maria, z. v. J. F. Slingerland en M. A. van Benten. ONDERTROUWD W. J. Paats en M. C. Flouw. OVERLEDEN H. Stouten, 65 Jr., man; I. Sagius, 56 Jr., man; P. A. van der Raaa, 66 Jr.. man; P. van Wilgen, 61 Jr.. man; J. M. M. Koot, 72 Jr., echtg. v. M. C. van der Meule; P. J. T. Wlnnubst. 3 Jr., zoon. Leidsche Wol: bevredigend Het bestuur van de Leidsche Wol spinnerij NV bericht, dat de resul taten over de eerste 6 maanden van het lopende boekjaar bevredigend zijn. Het bestuur is voornemens om streeks het einde van januari 1968 cijfermateriaal over het tijdvak 1 april 1967 tot 31 december 1967 te verstrekken. (Over het boekjaar 1966 '67 werd onveranderd twintig pet. uitgekeerd. De directie streeft ernaar, zo heeft zij in de Jaarvergadering meegedeeld, over het verhoogde kapitaal ook in het lopende boekjaar 20 pet. te de clareren, waarvan 10 pet. naar keuze in contanten of in gewone aandelen. Hetb edrijf, zo werd verzekerd, is sterk genoeg om zonder fusieplan nen de problemen van de Euromarkt tegemoet te treden Red. ANP) Ongevallen op de weg Op de Nieuwe Beestenmarkt in Leiden botsten gisteravond een 22- jarige bromfietser en een personen auto tegen elkaar. De bromfietser, een Leldenaar, reed ln verboden rich ting. Hij brak zijn onderbeen en moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Op rijksweg 4A onder Leiden raak ten gistermiddag drie personenauto's betrokken bij een kettingbotsing. De bestuurder van de laatste auto ging er na de botsing snel vandoor. Hij kon echter in Leidschendam door de Rijkspolitie worden aangehouden. Het bleek een 25-jarige inwoner van Pyn- acker te zijn. Huldiging in Voorschotens Cultureel Centrum Dinsdag is de heer P. C. Kraaye veld, hoofd Centrale Boekhouding der gemeente Voorschoten veertig jaar in overheidsdienst. In het Cul tureel Centrum bestaat 's middags van vijf tot zes uur gelegenheid tot gelukwensen. De heer Kraayeveld is sedert 1943 in Voorschoten werkzaam. Eerst als commies plaatsvervangend hoofd centrale boekhouding en in 1946, na het vertrek van de heer B. P. de Kou semaker naar Wassenaar, als hoofd van deze afdeling. Naast het gemeentelijk werkgebied heeft de heer Kraayeveld tal van andere niet betalende functies. Se dert 1946 is hij bestuurslid van de Koningin Wilhelminavereniging en ziet ieder jaar weer kans om de ker mis niet alleen draaiende maar ook financieel rond te krijgen. Ook is hij een der promotors van het weer actief maken van de Voor- schotense paardenmarkt. Met een van zijn dorpsvrienden die zijn er zeer veel heeft hij van de slapen de en alleen door traditie jaarlijks gevierde paardenmarkt met een aan voer van één of twee paarden, Veel activiteiten op het Wassenaarse strand De Wassenaarse Reddingsbrigade heeft onder voorzitterschap van de heer M. Schrijver tijdens de jaarver gadering, die in de foyer van het Je- roenhuis werd gehouden, een gunstig verenigingsjaar afgesloten. Het strandseizoen 1967 was het vijftiende achtereenvolgende zonder verliezen aan mensenlevens in zee. Het was, dank zij het mooie zomerweer, een zeer druk seizoen, waarin meer uren dienst gedaan werd en ook veel meer met de boten gevaren moest worden dan in vorige seizoenen. De samen werking met het Rode Kruis en met de politie werd nauwer doordat de eerste hulp in de strandpost van de brigade werd verleend. 8ecretaris H. Hilgeman bracht een zeer uitvoerig en bijzonder geestig Jaarverslag uit, waarin aandacht be steed' werd aan het wel en wee van de brigade. Niet alleen het strandsei zoen passeerde de revue, maar ook de activiteiten van de WRB lin de bei de zwembaden, waar aan vele jeug digen de zwemkunst wordt bijge bracht: het zwembad aan de Maurits- kade in Den Haag en het Wassenaar- se sportfondsenbad. Penningmeester G. J. van Gent projecteerde zijn jaarverslag tradi tiegetrouw weer middels een dia op een scherm. Het exploitatietekort over het afgelopen jaar bedroeg f 2126,16. Daardoor werd weer inge teerd op het kapitaal van de brigade, dat bestaat uit reserveringen voor het bouwfonds en voor het materiaal fonds. De gemeente Wassenaar ver lichte de zorgen van de brigade door het beschikbaar stellen van een een malig extra krediet van f 5000. Naar aanleiding van de wat sombe re financiële resultaten werd besloten de contributies voor het jaar 1968 te verhogen, voor de kinderen van f 5 tot f7.50 per jaar, voor de senioren van f 7 tot f 10 per jaar. De gebruike lijke kortingsregelingen voor meer dere leden uit een gezin blijven ge handhaafd. De materialencommissaris, de heer Bloemendaal gaf een overzicht van de goede zorgen die aan het materi aal van de brigade werden besteed. De heer B. Kennedle gaf een over zicht van het aantal behaalde diplo ma's door WRB-leden ln het afgelo pen jaar: in totaal 298 stuks. Dat komt bij een aantal zwemuren van ongeveer 300 neer op een diploma per uur! De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heren G. J. van Gent Na inbraak in zeepfabriek In Den Haag zijn de vorige week twee Leidenaars aangehou den, toen zij probeerden in te breken. De twee Leidenaars, een 20-jarige ijzervlechter en een 36-jarige chauffeur, hebben tijdens het politieverhoor toegegeven de daders te zijn van drie inbraken in de Sleutelstad. Zij pleeg den deze drie inbraken in de nacht van 25 op 26 oktober resp. bij een ovenbouwer aan de Koolgracht, een kolenhandel aan de Haagweg en een zeepfabriek aan het Levendaal. Bij deze laatste inbraak maakten zij duizend gulden buit, welk bedrag in één nacht in Hamburg, waarheen het Leidse duo zich met een huurauto had begeven, werd opgemaakt. en H. Hilgeman werden herkozen. De heer Van Gent kan zich echter nog maar een jaar beschikbaar stel len voor het WRB-werk, reden waar om er alvast een nieuw bestuurslid werd gekozen: de heer A. Golverdin- gen, diie zich al op velerlei wijzen verdienstelijk heeft gemaakt voor de brigade. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering volgde nog een ge animeerd gezellig samenzijn. WASSENAAR Paardensport op „Voorlinden" Op het landgoed „Voorllnden" heeft de Landelijke Rijvereniging „Konin gin Emma" zaterdag de jaarlijkse onderlinge wedstrijden georganiseerd. Een 8-tal ruiters van de bereden Rijkspolitie nam aan deze wedstrij den deel. Het programma bestond uit drie delendressuur, springen en cross country. Onder een druilerige regen werd 's morgens om 9 uur met de dressuur begonnen. De prestaties van de deel nemers werden door de ongunstige weersomstandigheden wel enigszins beinvloed. Gelukkig was het droog toen met het springen werd begonnen. Instructeur De Roos had voor dit on derdeel van het wedstrijdprogramma een aantrekkelijk parcours opge bouwd. Na de lunchpauze volgde de cross country, die was uitgezet op het terrein van de PTT en van de heer Heystek. In de kantine van de Rijkspolitie werden de prijzen uitge reikt. Voorzitter Jongeneel sprak woorden van dank tot de eigenaren van de terreinen die gebruikt waren en tot allen die verder meegewerkt hadden aan het welslagen van deze wedstrijddag. De belangrijkste uitslagen waren: Bereden Rijkspolitie: 1. M. J. Heins dijk met „Pascha", 2. S. v. d. Wulp met „Furloso", 3. D. M. de Jonge met „Dr. Lexo". Koningin Emma. klasse zwaar: 1. P. v. d. Marei met „Nora", 2. N. J. v. d. Wilk met „Mowgly", 3. mevr. M. van Santen met „Oscar". Koningin Emma, klasse licht: 1. Jkvrwe E. Melvill van Carnbee met „Eugenos", 2. Mej. H. Hoogewoning met „Koosje", 3. J. van Santen met .Ank". Een door de Rijkspolitie beschik baar gestelde extra prijs voor de snelste tijd in de cross country van de klasse licht werd gewonnen door Jkvrwe Melvill van Carnbee. LEIDERDORP Watersport- Doeshaven" 95- Morgen, dinsdag 14 november, zal 's avonds te beginnen om 8.30 uur in het Leiderdorpse Dorpshuis een le denvergadering van de watersport vereniging „Doeshaven" worden ge houden. Er zullen tijdens deze vergadering mededelingen worden gedaan over de havenaccomdatie, te wétensteiger plan, toiletruimte, rijwielstalling, parkeerruimte, verlichting enz. Daar naast zal worden gesproken over een nieuwe krediet-aanvraag voor 1968 voor de vierde fase van het steiger- plan. meestal het paard van de schilleboer, ook al weer een goed draaiende markt gemaakt. De laatste aanvoer bedroeg bijna driehonderd paarden. De Stichting Gezondheidszorg had jaren lang in de heer Kraayeveld een uiterst secure penningmeester, evenals voor die tijd het Oranje- Groene-Kruis. De heer Kraayeveld, geboren in Sliedrecht, was voorbestemd voor het handelsleven. Slechts enige jaren was hfj na zyn mulo-examen werk zaam in Rotterdam, toen kwam hij in dienst van de gemeente Sliedrecht als hulpje van de meteropnemer. Zelfwerkzaamheid .heeft hem ge bracht tot de functie hoofd centrale boekhouding. De Surveyor-VI heeft zaterdag tussen de foto-opnamen door een toe stel op de maanbodem laten zakken waarmee de bodemgesteldheid wordt geanalyseerd Geleerden in Pasade na hebben verklaard dat het appa raat perfect werkt. Het ruimteschip had gisteren al 2500 foto's naar de aarde geseind sinds het donderdag een zachte lan ding maakte. De nieuwste Amerikaanse weer- satelliet Essa VI heeft zondag een eerste reeks foto's van 's werelds wolkenvelden naar de aarde gezon den. In wetenschappeiyke kringen was men buitengewoon goed te spre ken over de kwaliteit van de foto's. De eerste foto's, die een gebied van 11 miljoen vlerkante kilometer van de Noord-Atlantic laten zien, zyn van buitengewone kwaliteit, aldus heeft de nationale dienst voor lucht en ruimtevaart Nasa gemeld. De Essa VI werd vrijdag van de luchtmachtbasis Vandenberg gelan ceerd ter vervanging van vroeger ge lanceerde satellieten met weercane- ra's. Holst-prijs voor Gerrit Kouwenaar De voordracht van een Jury, be staande uit de heren Ad den Besten, Adriaan Morriën en Gabriël Smit, heeft het bestuur van de Henriëtte Roland Holst-Stichting besloten, de Henriëtte Roland Holst-prys voor 1967 toe te kennen aan Gerrit Kou wenaar. De prysuitreiking zal op 21 novem ber plaats vinden tydens een korte plechtigheid in het gebouw van N.V. „De Arbeiderspers" te Amsterdam. LEIDERDORP Vier jubilarissen bij aannemer Vier Jubilarissen by het aanne- mersbedryf Van der Velde en De Jong uit Leiderdorp zyn vrydag- avond tydens een gezellige avond van het gehele personeel, die gehou den werd in één van de zalen van de Scheppingskerk, gehuldigd. Ruim 50 jaar in dienst is de heer L. Kranenburg Koningstraat 15, die op 15 april 1915 als metselaar in dienst trad en opklom tot voorman metselaar. De heer W. Kranenburg, Hoofdstraat 15. werd op 8 oktober jl koninklijk onderscheiden wegens zijn veeertig jarig dienstverband. Vijfentwintig jaar in diienst. waren de heren M. Moraal. Dr. de Bruyne- straat 15. als uitvoerder en de heer M. Boterman, in Koudekerk aan den Ryn. De heer De Jong, directeur van de firma, verwelkomde alle aanwezigen waarna hy allereerst de leiding van de avond in handen gaf van de he ren J. Theunisz en J. Kolvers, die de avond verdiensteiyk verzorgden met muziek en sketches. De heer de Jong richtte zich daar na tot de jubilarissen met woorden van warme dank en gewaagde van de goede samenwerking. Alle jubilarissen ontvingen een en velop met inhoud, een kist sigaren en een boekenbon en de dames bloe men. Namens het personeel sprak de heer Schakenbos. Ook hij onder streepte zyn woorden met het aan bieden van geschenken. De heer E. Huisman, bedryfslei- der was tenslotte aller tolk, toen hy de directie bedankte voor deze avond. L.D.C. zegevierde Voor de competitie speelde LDO uit Leiderdorp tegen DCL n uit Lei den, met het volgende resultaat: G. Oostergo LDC I-W. Nljenhuis DCL II 11, A. v. d. Zwan-J. v. d. Velde 2—0, J. van Sandyk - P. Zeegers 2—0, C. de Koning - A. Meiman 1—1, C. Verweij - M. Dubbeldeman 11, C. van Sandyk - L. Schild 1—1, J. Da leman - J. de Vogel 0—2, J. v. d. Leek - J. wysman 0—2, Ton VerweU - M. Tegelaar 20, A. Bloemendaal - P. Kerkvliet 2—0. Totaal 12—8 in het voordeel van LDC. Aan de Amsterdamse Vrye Uni versiteit is de heer G. A. Vette uit Voorschoten geslaagd voor het doc toraal examen economie. Geünieerde loge van Theosofen Lezing over „De ge compliceerde mens Gistermorgen werd in Café Eigen- zorg een voordracht gehouden voor de Geünieerde Loge van Theosofen onder de titel "De gecompliceerde mens". Mevrouw H. P. Blavatsky, de stichtster van de Theosofische Vere niging, schreef in haar boek "De sleutel tot theosofie", dat de mens een samengesteld wezen is. De apostel Paul us leerde, dat de mens een drie voud is en bestaat uit geest, ziel en lichaam. Mevr. Blavatsky herhaalt de oude leering van de wysheid-religie, dat de mens een zevenvoud is. Hy is samengesteld uit: 1) het stoffeiyke lichaam; 2) het levensbeginsel; 3) het astrale lichaam; 4) de zetel van hartstochten en begeerten; 5) het denkvermogen of menselyke ziel; 6) de intuïtie otf geestelijke ziel; 7) de geest. Dit zevende en hoogste begin sel maakt op ons stadium van ont wikkeling nog niet werkeiyk deel uit van de mens; men zou kunnen zeg gen, dat het de mens "overstraalt". Dit geesteiyke en onsterfeiyke be ginsel, zegt de theosofie, is een vonk van de al-ziel, een straal van het Goddeiyke. Het verstand of denkvermogen is 'n zuiver menselijk beginsel. De mens bezit zelfbewust zyn, hetgeen hem van het dier onderscheidt. De mens is een denker, een ziel; het dier bezit, evenals de mens de hierboven ge noemde beginselen 1 tot en met 4. Maar boven het denkvermogen staan de belde geesteiyke beginselen, waar van de meeste mensen zich niet of slechts ten dele bewust zyn. Deze eeuwige en goddeiyke beginselen wor den in het sanskriet Atma-Buddhi genoemd. Atma, de geest, heeft tot voertuig Buddhi, die de verbinding vormt tussen het goddeiyke en het menselyke. Wanneer het denkvermogen (de menselyke ziel) zyn belangstelling richt op het goddeiyke, zal het er ten slotte in slagen zich daarmee te ver- WARMOND Raadsvergadering Het ligt in het voornemen van de burgemeester van Warmond de raad op dinsdag 28 november a.s. in openbare vergadering byeen te roe pen. enigen, dan wordt de eenheid geest- ziel tot stand gebracht. En dan wordt de mens een geesteiyk, een goddelyk en volmaakt wezen. Dit, leert ons de theosofie, is het doel van de evolutie, het doel van de gehele manifestatie. Dit verheven stadium is bereikt door de meesters van wysheid, zoals Gau tama de Boeddha, Jezus de Christus en door vele anderen voor en na hen. Iedere keer wanneer in de lange evo lutie van de mensheid een ziel deze eenwording met de geest, met het goddeiyke, bereikt, ervaart de gehele mensheid de verheffende uitwerking van dit gebeuren. Want doordat ieder mens een vonk is van het goddelijke, is ieder mens in diepste wezen één met alle andere mensen. Alles wat een mens overkomt, raakt zyn mede mensen. En wanneer dus één mens de volmaking bereikt, ondergaan alle zielen de weldadige invloed van dit verheven ontwikkelingsproces. VOORSCHOTEN Portugees naar AZ Op de Veurseweg in Voorschoten botsten gisteravond omstreeks half negen twee bromfietsers; een 35-ja rige in Leidschendam verbiyvende Portugees en een 20-jarige inwoner van Voorschoten. Het ongeluk ge beurde toen de Portugees een fiet ser passeerde en te laat bemerkte, dat er een bromfiets tegemoet kwam. By de frontale botsing kwam de Portugees ten val. Hy is met vermoedeiyk een schedelbasisfrac- tuur overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. Dokter Abarbanel verleende eerste hulp. Het vijfde deel ontbrak 110e O In de Kooiparkschool aan de Drift- straat in Leiden is de vorige week twee maal ingebroken. In de nacht van dinsdag op woens dag nam de dader vier delen van een gezinsencyclopedie mee naar huis. Hy was er kennelijk niet te vreden mee, dat het vUfde deel aan zUn collectie ontbrak. Dat laatste deel is hy namelijk in de periode tussen donderdag en zaterdag op gaan halen. In beide gevallen is de ze brutale inbreker het schoolge bouw binnen gekomen door een ruit van de toegangsdeur in te slaan

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13