1 I I Engeland draagt macht n Aden over aan NLF Nederland laat wapentransport naar Biafra vrij ferzoek om onmiddellijke nderhandelingen toegestaan Manchester United verslaat Liverpool AG 13 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD tOtt ,ym onze Londense correspondent) Ib plaats i politieke [ilten heeft de Britse regering ge rende dit weekeinde toegestemd in 1 middellijke onderhandelingen inza- ii jt machtsoverdracht aan de NLF, ftt NLF, dat deze week als over vaar in de vierdaagse burgeroor- met de concurrerende Flosy, het voor de bevrijding van zuid-Je- tevoorschijn kwam, zit hoog te I, Hoewel nog enkele uren tevo- Britse mariniers door het NLF vuur werden genomen, ver- het als enige drager van de w titke macht besprekingen met 0 (eland, die mogelijk In Genève Jpn plaatsvinden. Door Engeland mes op de keel te zetten heeft NLF de eer willen redden. Het Snoep 3 itrstandig ïtet'n appel ADVERTENTIE ADVERTENTIE i° inister Luns naar Hi 'sjecho-Slowakije doorl [nister Luns van Buitenlandse is vanochtend vroeg van ;mf iphol naar Praag vertrokken, om uitnodiging van zijn Tsjechische (genoot, de heer David, een of- bezoek van 5 dagen aan Tsje- Slowakije te brengen. Hij zet gfl mee de reeks van bezoeken aan Europese landen voort. Eerder j*l jiar bezocht hy Roemenië en Po- Ditmaal echter wordt hij door echtgenote vergezeld. De Tsje ;he regering heeft nl. ook me- 118 v Luns uitgenodigd en heeft haar een apart programma op- 1 Bid, waarin bezoeken aan een KSfal sociale instellingen zijn opge acuatie huurlingen IISSIE OAE -HAR KIGALI bijzondere commissie van de DOgte mlsatie voor Afrikaanse Eenheid bradfi een resolutie aangenomen over it van de in Roeanda verblijven de (blanke huurlingen en ongeveer 2-' Katagaanse gendarmes die dl luitBoekavoe naar Roeanda uit- toch i vertrokken om de president Roeanda op de hoogte te stellen dl ie Inhoud van de resolutie, dn lerdagavond zei de secretaris-ge- nünm i! dat de commissie unaniem ee cordeel was dat een eerdere re- N» ;e, waarbij gevraagd werd beta atie van de huurlingen was ach ■"nald door de gebeurtenissen, commissie acht zich niet be ieen uitspraak te doen over de in president Moboetoe van Kon- deanda te vragen de huurlingen f leveren. 1 het vliegveld van Brussel zijn Itogochtend twee huurlingen van nationaliteit aangekomen met twone lynvliegtuig uit Roeanda. Jdden onder valse naam plaat- dit toestel geboekt en onder- Pas hun identiteit bekend ge- hetzelfde vliegtuig arriveerde k vrouw van een Belgische Zilveü ï.g, de enige blanke vrouw in P°ep van Schramme, met haar totje vier jaar. Zij ver- dat de huurlingen spoedig zouden kunnen terugkeren, anse regering heeft vrijdag ploej »ttn dat Spanjaarden voortaan patisch hun nationaliteit veriie- zij ais huurling in vreemde ijvood Wenst treden, jaxe de S ekkü niet liertf weigerde namelijk aan de Britse eis te voldoen om eerst om officiële erken ning te verzoeken. Omgekeerd kon de Brit-se regering moeilijk met het NLF in zee gaan omdat zij de diverse na tionalistische bewegingen onpartijdig wilde benaderen. Maar achter de schermen is nu blijkbaar een formule gevonden wel ke de weg tot besprekingen heeft ge opend. Engeland heeft trouwens al tijd gezegd dat het bereid was te pra ten met nationalistische leiders die dit wilden en die werkelijk represen tatief voor het gehele land zouden zijn. Na de voorlopige uitschakeling van Flosy in de wijk Sjeik Othman en na formele erkenning door het Zuid- arabische leger moet het NLF als de enige gegadigde worden beschouwd al is Flosy's herstel niet uitgesloten. Er is nu alle kans, dat vóór de on afhankelijkheid die voorlopig op 30 november is vastgesteld een wettig regime de taak van Engeland zal kunnen overnemen. Financiële noodzaak Engeland verlaat Zuid-Arabië uit financieel-economische overweging. Het heeft zijn militaire taak ten oos- tegeré re OP worct jurlijl Geen woningnood meer in Enschede Van onze Enschedese correspondent) Het gemeentebestuur van Ensche de is van mening, dat van woning nood in algemene zin in deze stad niet meer kan worden gesproken. Onder de woningzoekenden is een enquête gehouden, die deze visie van B. en W. Enschede bevestigt. Er zijn thans 4300 ingeschrevenen bij het huisvestingsbureau. Gebleken is uit de enquête, dat de woningbehoefte sterk in tijd is gespreid en dat de on middellijke woningbehoefte kan wor den gesteld op ongeveer 1400 geval len. In de periode 1967 tot en met 1970 mag een produktie van ruim 5000 woningenworden verwacht. Al deze woningzoekenden zullen menen B. en W„ in dit tijdsbestek geholpen kunnen worden, terwijl een reserve aan woningen aanwezig is voor de natuurlijke aanwas en migratie, voorzover deze nog in het huidige aantal ingeschrevenen tot uitdruk king komt. Als gevolg van deze recente ont wikkelingen op het gebied van de woningbouw, zijn B. en W. van me ning. dat een sterke vereenvoudiging in de toewijzingsnormen kan wor den ingevoerd. Ook wordt overwogen het aantal personeelsleden van het huisvestingsbureau in te krimpen. Vijf arrestaties in Amsterdam De Amsterdamse politie heeft gis terenmiddag vijf jongelui aangehou den, die behoren tot een groep van tussen de 50 en 100 jongeren, die vanuit het Vondelpark onder aan voering van een 37-jarige beeldhou wer naar de Dam waren getrokken. Daar poogden zij eerst het konin klijk paleis „te benaderen" en daar na eveneens zonder succes het Na tionaal monument. Manschappen van de mobiele eenheid van de poli tie verspreidde in beide gevallen zon der wapengebruik de jongeren. Daarna is het verder ook bij en in de omgeving van de sprekershoek in het Vondelpark rustig gebleven. Drie jongelui werden na verhoor en het opmaken van procesverbaal 's-avonds weer vrijgelaten. Een 17-jarige scho lier uit Nieuwendam en een 19-Jari- ge fotograaf uit Beverwijk, die on der verdenking van belediging wer den gearresteerd, bleven in op dracht van de officier van Justitie in arrest. ten van Suez tot een minimum in gekrompen en houdt voorlopig in het Midden-Oosten nog aan de militaire basis in Bahrein aan de Perzische Golf vast. Oorspronkelijk hadden de Britten in Aden op het verkeerde paard (de traditionele federale rege ring) gewed en de nationalistische krachten onderschat. Zij hoopten, dat de federale regering (die door Engeland nog een half jaar na de onafhankelijkheid via een eilandba sis en een vliegdekschip zou worden beschermd) zich vooral na de ineen storting van het Egyptische front in Jemen tegen de nationalisten zou kunnen handhaven. Maar de fede rale regering legde het loodje. Ook het door Engeland opgeleide Arabi sche leger was niet in staat het re gime over te nemen. Desondanks wa ren de Britten vastbesloten te ver trekken in de hoop dat deze „schok- therapie" al of niet via de Verenig de Naties tot een politieke oplossing zou leiden. Daarom is het van het grootste belang dat er nu in aller ijl een nieuw regime in elkaar wordt getimmerd. Tot het laatste ogenblik zullen de 3000 man Britse troepen het gebied onder controle pogen te houden. Het is een buitengewoon bittere pil voor de Britse soldaten te erkennen dat hun meest moorddadige guerrillate genstanders hebben gewonnen. De doorslag hierbij gaf de doelmatige organisatie en vergevorderde revolu tionaire techniek van het NLF, dat thans tot alle sferen van het be stuursapparaat, leger en politie is doorgedrongen en tevens het feit dat het Zuidarabische leger een andere rol heeft gespeeld dan werd ver wacht en overstag is gegaan en be sloten heeft het Nationale Bevrij dingsfront te steunen. Links: dameshorloge (56187) in goud met 18-kt gouden band f715,-. Rechts: dameshorloge (58417) in 18-kt goud f 345,-. F. W. Plessen Bevrijdingsplein 12, Leiden Concert van Slotconcert van Rolleil omgedraaid in Engelse league .,Exnltate Deo" in Voorschoten Op 27 november geeft het chr. gem. koor „Exultate Deo" een con cert in de Dorpskerk te Voorschoten. Dit koor werd op 28 juni 1882 opge richt onder de naam: christelijke zangvereniging „De Lof stem" en bleef die naam voeren tot 1 april 1967. Op die datum werd begonnen met een algehele reorganisatie van het koor, speciaal wat de keuze der uit te voeren werken betreft. Deze reorganisatie ging gepaard met de naamswijziging „Exeltate Deo". Het concert staat onder leiding van Sander van Marion. Medewer king verlenen het meisjeskoor „De Alouettes", Marry Stegenga (so praan), Ruud Ruivenkamp (tenor), Henk v. d Brink (bas), Gerrit Jon- gejan en Aad Eriks (klavecimbel) en het West-Nederlands Symphonie- orkest. Octaaf' j ..Octaaf" in „De Lakenhal" onder leiding van Erna Fock een uitvoering van oude en moderne vocale muziek met in de pauze een instrumentaal intermezzo. Dit concert, aangekondigd als slotconcert is tevens een lustrum viering. Vijf jaar lang heeft „Ootaaf" enthousiast meegedaan aan het stu. oenten-muziekleven Het begon als „zomaar" muziek ma ken binnenskamers, als verkenning van wat een groep van acht kan zin gen: Bach, Mozart maar ook Hinde- mi th en Poulenc en Nederlandse componisten als Sweelinck en Voor molen. Daarna ging het gezelschap zich serieus voorbereiden voor optreden naar buiten: verschillende concer ten, o.m. voor tehuizen en als hoog tepunt tweemaal het nationale PAN- concours, in 1964 en 1966, waarbij „Octaaf" beide keren de eerste prijs behaalde. Deze periode nu, wordt woensdag in de Lakei .hal gevierd en afgeslo ten. ADVERTENTIE Snoep verstandig eet 'n appel Landskampioen Manchester Uni ted die tot zaterdag toe de tweede I viool bespeelde in de eerste divisie van de Engelse league, heeft in de uitwedstrijd tegen ranglijst-aanvoer der Liverpool een 2-1 overwinning behaald. Door deze zege werden de rollen omgedraaid. Manchester bezet nu met 22 punten uit 16 wed strijden de eerste plaats met Liver pool als runner-up met 21 punten uit evenveel ontmoetingen. Deze wed strijd stelde alle overige in de scha duw en trok dan ook het grootste aantal bezoekers: 54.500. Uitslagen: Arsenal - Everton 2-2. Chelsea - Sheffield Wednesday 3-0, Coven try City - Fulham 0-3, Liverpool - Manchester United 1-2, Newcastle United - West Ham United 1-0, Not tingham Forest - Wolverhampton Wanderers 3-1, Sheffield United - Leeds United 1-0, Southampton - Tottenham Hotspur 1-2, Stoke City - Sunderland 2-1, West Bromwlch Albion - Burnley 8-1, Manchester Ci ty - Leicester City 6-0. Duitsland de W. Duitse bundesliga heeft FC Niirnberg zijn eerste verlies moeten incasseren. MSV Duisburg slaagde er in thuis voor 28.000 toeschouwers met 2-0 te winnen van de elf van Max Merkel. De overige ploegen uit de kopgroep profiteerden van de misstap van de leider en verkleinden hun aanvankelijk grote achterstand tot normale proporties. Uitslagen: Borussia Neunkirchen - Eintracht Braunschweig 1-2, Hannover 96 - Werder Bremen 4-2, Hamburger SV- Borussia Mönohengladbach 2-3, MSV Duisburg - FC Nürnberg 2-0, Eintracht Frankfurt - FC Köln 1-2, Alemannia Aachen - FC Kaisers- lautern 1-1, Kajisruher SC - Mün- chen 1860 0-3, Bayern München - VFB Stuttgart 3-1, Borussia Dort mund - FC Schalke 04 2-1. De stand aan de kop van de bun desliga 1 FC Nürnberg 13 gespeeld 20 pt., 2. Bayern München 13-18, 3 Ein tracht Braunschweig 13-17, 4 Borus sia Mönchengladbach 13-16, 5 MSV Duisburg 13-16. (Van onze Haagse correspondent De Nederlandse regering laat de reders vrij als het gaat om het trans port v. -strategische goederen en wa pens naar de van Nigerië afgeschei den Afrikaanse staat Biafra. Dit heeft het ministerie van Econo mische Zaken meegedeeld naar aan leiding van de berichten, dat behalve de kustvaarder „Jozina" nog enkele kustvaarders ditmaal van de re derij Van der Schoot uit Harlingen wapens hebben vervoerd naar Biaf ra. dat in een oorlog met Nigerië ls gewikkeld. In Nederland is er geen wet, die dat soort transporten verbiedt. Wel i ls er voor het in een Nederlandse i haven aan boord nemen van wapens een uitvoervergunning nodig, maar de Nederlandse staat kan niets doen als de wapens worden geladen ln een buitenlandse haven, zoals zowel bij de „Jozina" als bij de Harlinger kustvaarders het geval was. De zaak zou anders liggen als er een uit spraak van de Verenigde Naties was wat betreft wapenvervoer naar Bi afra. Maar die is er niet. Wel heeft de volkerenorganisatie zich indertijd uitgesproken in een resolutie met be trekking tot wapentransporten naar Zuid-Afrika en Rhodesië. Proces Inmiddels is vandaag in de Nlge- riaanse hoofdstad Lagos het proces begonnen tegen de opvarenden van de „Jozina". Zij worden beschuldigd van illegale wapeninvoer. De „Jozi na" was 23 oktober ter hoogte van Calabar een strategische kuststad in te kritiek op Johnson Johnson is zondag door jWikant gekritiseerd, toen hij [fotodienst bijwoonde in Wil- "vo -fyfg in de Amerikaanse staat dstrii® Ds. Cotesworth P. Lewis lzijn preek, dat men in de Ver. meent dat er iets verkeerds Vietnam. Johnson, die onbewo- Wulsterde, kreeg te horen dat voldoende heeft gedaan om in ï'-evredenheid over het Ameri- aar« ^optreden, zowel van de zijde k Amerikanen als door leiders Were landen geuit, weg te ne- ;Üet Amerikaanse volk heeft °P een verklaring van de re- l Ook sprak dr. Lewis over Ptoten volgens welke de re- de ln Vietnam vechtende teveel beperkingen oplegt telemmert hun capaciteiten te gebruiken om het con- een succesvol einde te bren- Goutlsmokkelaar gearresteerd Op het vliegveld Campinas bij Sao Paulo is een Nederlander aangehou den, omdat hij een hoeveelheid fijn goud ter waarde van 172.000 cruzeiro (ongeveer 230.000 guld.) bij zich bleek te hebben. De man had volgens de Braziliaanse politie, het goud verstopt in een tas en in een speciaal daar voor gemaakt vest. Hij was jiüst per vliegtuig aangekomen uit Caracas, de hoofdstad van Venezuela. De politie verdenkt de man ervan, dat hij deel uitmaakt van een internationale or ganisatie van goudsmokkelaars. Een vrouwelijke douanebeambte kreeg argwaan door het gewicht van de handtas, die de Nederlander bij zich had. Er bleken acht staven van een kilo goud van 24 karaat in te zitten. Bij visitatie werden in het vest van de man nog 32 van der gelijke staven aangetroffen. Familieberichten Overgenomen uit andere bladen Geboren: Sandra Martine, d. v. Kamphuizen en Groot, Gouda; Han- riëtte Elisabeth, d. v. Onnes en Van der Noorddag, Beekbergen; Daniëlle d. v. Hupkens van der Eist en Van 't Vlie, Addis Abeba, Ethiopië. Getrouwd: Robert W. Kattenburg en Marijke van dei Heijden, Den Haag; J. Gmelich Meijling en Ineke Deen, Bussum; G. J. H. Wordt en Hermance Viëtor, Rotterdam; R. F. Bos en Geeske ten Kate. Groningen; i J. D. van Mansvelt en F. E. Zwart, Rotterdam; E. F. J. Schmitz en Marya Ingrid de Rjjcke, Woudenberg Overleden: Maartje de Zwart, 65 j. Den Haag; Harry Reiinhold Kolster, 66 j, Den Haag; Lena Neevel-van der Plas, 63 j, Den Haag; Catalina Dorothea Elisabeth Kleinholte, 69 j, Amsterdam; Martinus Cornelis Si- gal, 79 j, Zeist; H. J. M. Peeper- korn, 68 j, Wassenaar; Salomon Kleerekooper, Utrecht; Marius Breedveld, 62 j, Rotterdam; Alida het afgescheiden Biafra door een Ni- geriaans fregat en twee patrouille boten aangehouden en opgebracht naar Lagos. Er staan vijf Nederlanders terecht, n.l. de 50-jarige kapitein W. Plantin- ga, de 26-jarige D. Dielemaoi, D. van 't Woud (25), J. Augustin (26), en R. Kerssies (47), en verder de Spanjaard Ruben Otero (27) en de Portugees Horatio Noguelra (30). De twee andere opvarenden zijn vrij gelaten en zoals gemeld reeds in Nederland aangekomen. Riskant „Zo lang ze dergelijke rommel ver voeren, ga ik niet weer naar zee", zegt de 22-jarige matroos Eelke Jongsma. die deze zomer een volgens hem riskante reis maakte, toen hij aan boord was van de kustvaarder „Vliehors", die wapens naar Biafra bracht. Het wapenvervoer door kust vaarders van de rederij Jan van der Schoot in Harlingen zit hem nog hoog. Zo hoog, dat hij er een brief over heeft geschreven aan de scheep vaartinspectie in 's-Gravenhage. „Ik wil wel eens weten of dat nu zo maar kan", zegt hij. „Je krijgt helemaal geen gevarentoeslag". Hij heeft de brief geschreven, na dat hij van het geval van de,.Jozi na" hoorde. Reder Van der Schoot zegt: „Het vervoer van wapens door kustvaarders is een gewone zaak. Overal ter wereld worden dagelijks wapens vervoerd en het is niets bij zonders, dat daarvoor ook kustvaar ders worden gebruikt". Volgens de heer Van der Schoot brengt dit voor de bemanningen in gewone gevallen geen risico's met zich mee. Het ver voeren van benzine b.v. is veel ge vaarlijker. De reder vindt, dat er bij het wapenvervoer geen toeslag aan de bemanning behoeft te worden gegeven. Jeroen Bosch- penning voor mevrouw Bosnians Mevrouw Truus Bosnians in 's Her togenbosch meer bekend als „de moe der van de kikvorsen", is door het Bossche gemeentebestuur onder scheiden met de Jeroen Boschpen ning voor culturele verdiensten voor de stad. Burgemeester mr. R. Lambooy heeft haar deze onderscheiding uit gereikt tijdens een grootscheepse feestavond, die door de fanfare en folkloristische dansgroep tevens hof kapel van Prins Carnaval, „De kik- Na 12 wedstrijden ongeslagen te zijn gebleven in de competitie van De Kangeroes en Argos verliezen Zowel de heren van Kangeroes als de dames van SV Argos hebben in de volleybalcompetitie een neder laag geleden. Het wordt voor beide ploegen, zonder nu direct de storm- vlag te hijsen, toch wel oppassen ge- balzen. Dat Kangeroes zou verlie zen van Zandvliet lag in de lijn der verwachtingen, maar de nederlaag van SV Argos tegen GVC is een gro te tegenvaller. Kangeroes is zonder al te veel ver trouwen in de strijd tegen Zandvliet binnen de lijnen gestapt. Er school ln de acties van Coos Taconis c.s. weinig overtuigingskracht. Dat was jammer, want de eerste twee sets f gingen maar net aan verloren: 15 vorsen" in de stads-schouwburg was 12 en 1513. In de derde set had de georganiseerd bij gelegenheid van j Kangeroes zich geheel met de neder- haar 40-jarig bestaan. Mevrouw Bos mans heeft van het begin af steeds een daadwerkelijke belangstelling voor het wel en wee van dit gezel schap betoond en is de bindende kracht geweest die daardoor veel heeft bijgedragen „tot de internatio nale faam van de kikvorsen". Prins Amadeiro heeft voorts na mens de raad van elf van de Oetel- donkse club een nieuw vaandel aan geboden. België Racing White - Sint Truiden 2-2, Lierse SK - Antwerp FC 4-1, An- derlecht - FC Mechelen 4-2, Wa- remgem - Standaard 1-1, Beerschot - FC Brugge 0-0, FC Luik - Olym pic Charleroi 2-1, Charleroi SC - SK Beveren 5-2, Beeringen - Daring 3- 1. Na de negende competitiedag staat Anderlecht bovenaan met 15 punten. Beringen volgt als tweede met 13 en FC Brugge, Standaard en SK Beve ren staan op een gedeelde derde plaats met 12 punten. Swift-Combinatie (Van onze wielermedewerkeri laag verzoend en verloor kansloos met 157, zodat Zandvliet een 30 overwinning behaalde. SV Argos heeft tegen het debute rende GVC een slechte wedstrijd ge speeld. Slechts Hanna Wang, Hanna Bosboom en Ans Zwetsloot, inval ster voor Coby Hogeboom, konden tot een redelijke prestatie komen. Ondanks het matige spel hadden de pupillen van Henk Kleingeld geen nederlaag behoeven te lijden, als de service beter verzorgd was geweest. Maar juist op de beslissende mo menten faalden de Argos-dames op dit belangrijke spelonderdeel. Set standen: 15—9, 14—16, 15—12, 11—15 en 14—16. Heedenavond spelen beide teams in de militaire sportzaal. Om 19.30: SV ArgosDie Raeckse en om 21.00 uur: KangeroesZeemeeuwen. Bené Pijnen werd Mis in liet Frans Het voltallige Franse episcopaat, in Lourdes bijeen, heeft zaterdag beslo ten dat de canon van de mis met in gang van zondag 26 november in alle kerken van Frankrijk in het Frans gebeden kan worden. Tot nu toe moest de canon in het Latijn gebeden worden. De rest van de mis mocht men in het Frans bid den of zingen. In de canon wordt onder meer de dood en de verrijzenis van Christus herdacht en de instel ling van de eucharistie tijdens het laatste avondmaal. In de tweede cycle-cross van de Leidse Ren- en Toervereniging .Swift- combinatie", die zondag in de duinen bij Noordwijkerhout werd verreden en waarvoor tien amateurs aan de start verschenen, heeft Ton v. d. Valk zich onbetwist de sterkste twppniQnl furaa/lo getoond. Hij ging er reeds in de iweeiliaai IWeeCie eerste ronde het parcours moest De Rus Vladimir Urbanovich heeft j acht keer gereden worden van- j zowel de achtste als de negende etap- j door en bleef volledig buiten schot, j pe van de Ronde van Mexico gewon- In de slotfase kwam Peter de Jong nen. In beide ritten eindigde de Ne- I welliswaar sterk opzetten, maar hij j derlander René Pijnen op de tweede i kwam toch nog zo'n zeventig meter plaats. De Columbiaan Alvaro Pan- I op Van der Valk te kort. chon blijft leider in het algemeen I De uitslag; luidt: 1. Th. v.d. Valk. klassement. 2. Peter de Jong, 3. Lieke de Jong' De achtste etappe bestond uit een (debuut bij amateurs), 4. Paul Aker- i van 60 km op een parkoers door boom, 5. C. Schijff (pech), 6. W. de straten van Aguascalientes, dat v. d. Berg. 7. J. de Koning, 8. M. tienmaal moest worden afgelegd. In ADVERTENTIE Rotterdam. Snoep verstandig eet 'n appel B. Kerk- Bij de nieuwelingen was Cees v.d. Bent heer en meester. Met 'n volle ronde voorsprong bleef hij Th. van Zanten (2e), P. v.d. Berg (3e) en de jongste Peter Akerboom (4e) de baas. Albert Meskers kwam in de cross voor A-aspiranten m et 200 meter voorsprong als eerste door de finish. Het resultaat: 1. A. Meskers, 2. G. Zandbergen, 3. Kees Akerboom, 4. L. Slingerland, 5. L. Riethoven, 6. B. van Rijn, 7. L. van Dam. B-as piranten: 1. Bert Akerboom. Vete ranen: 1. G. Mierenmet, 2. S. de Jong. de achtste ronde ging de Rus er van door en won met 17 seconden voor sprong op Pijnen, die de Duitser Gombeet in de sprint versloeg. De negende etappe ging van Aguas- calientis naar San Juan de Los La gos (156 km). Ditmaali werd Pijnen tweede op twaalf seconden achter de Rus. De derde plaats was voor de Mexicaan Juan Lopez. Joop Zoetemelk behaalde een suc cesje in de zevende rit die vrijdag werd verreden (San Luis Potosi - A- guascallentis, 165 km). De renner van de Swift-Combinatie werd derde achter de Italianen Pechielan en Pa- rini. Zoetermelk zat in een kopgroep van acht man die twee minuten voor sprong had op het peloton. Wout Holverda op de tweede plaats bij judo-titelstrijd In de Amersfoorste sporthal zyn zaterdagavond voor ruim 600 toe schouwers de nationale judokam pioenschappen voor junioren en as piranten gehouden. De jeugd heeft fel en vol overgave om deze titels ge streden. Henk Mol zorgde bij de ju nioren voor een grote verrassing door in de half-middengewichtklasse de als favoriet getipte Gerard Vroegh te verslaan. In de overige klassen heb ben zich weinig verrassingen voorge daan. Wel was het opmerkelijk dat de Utrechter Henk Kruys, vorig jaar aspirantenkampioen van Nederland en Europa, ook nu bij de junioren in de zwaargewichtklasse beslag leg de op de titel. In de laatste partij van de avond behaalde hij een fraaie zege op besslissing op Eve- leens. Het district Zuid-Holland werd o.a. vertegenwoordigd door de Leidse adspiranten Wout Holverda (half- middengewicht) en Jan Barends (middengew.), beiden van Sport school De Vries. De 15-jarige Holverda drong via overwinningen op Vrielink, De Vries en Fennell door tot de finale en kwam daarin uit tegen de jeugdin- ternational en kampioen van vorig Jaar, Douwe Boersma uit Amersfoort. Boersma wist zijn grotere routine goed uit te buiten en zegevierde met een houdgreep. Holverda werd dus een verdienstelijke tweede. Jan Ba rends miste zijn goede vorm van en kele weken geleden. Hij werd in de eerste ronde op beslissing uitgescha keld door Bosman. De resultaten waren: junioren: lichtgewicht: 1. Akkermans (Den Haag), halfmiddengewicht: 1. Mol (Den Helder), middengewicht: 1. De Prijker (Amsterdam), halfzwaarge- wicht: 1. Pyls (Wageningen), 2. Van Eyk (Alphen a/d Rijn), zwaarge wicht: 1. Kruys (Utrecht), 2. Eve- leens (Alphen a/d Rijn). Aspiranten: lichtgewicht: 1. Wieg man (Delft), halfmiddengewicht: 1. Boersma (Amersfoort), 2. Holverda. middengewicht: l.Keilen (Nijmegen), half zwaargewicht: 1. Van Woerden (Rijswijk). Er waren geen inschrij vingen voor de titel in het zwaarge wicht.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11