Verschillen radicalen en KVP niet Felle aanval Portugal in op VN *4 NLF de kaas in Aden Btonchi letten MET EEN ENKEL WOORD PAOTNA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAQ 9 NOVEMBE] Conclusie debat Bogaers-Aalberse (Van onze parlementaire redactie) Het stembusakkoord tussen KVP, AR, CHU, PvdA en D'66, dat de KVP-radicalen voor staan, zit oud-minister Bogaers leider van die groepering niet zó hoog, dat hij het op dat punt op een breuk met de KVP wil laten aankomen. Op een vergadering van de KVP, die gisteravond in Eind hoven werd gehouden, heeft hij dat na lang aarzelen toegege ven, Drs. Bogaers ging daar in debat met partijvoorzitter mr. Aalberse. Toen de twee politici, die worden ge kenschetst als uitersten in de KVP, waren uitgesproken, liep het jonge KVP-kamerlid Cornelisse naar vo ren om te vragen: „Wat is nu eigen lijk het verschil tussen KVP-radica len en de gewone KVP?" De sfeer op dit moment was er een van verbroedering. Niemand verbaas de zich erover, dat een kamerlid, die wat leeftijd betreft voor radicaal had kunnen doorgaan, geen verschil had kunnen ontdekken tussen de politieke visie van de KVP-tegenpolen. Discussie Drs. Bogaers deed nog een vergeef se poging verschillen aan te duiden. Zijn betoog werd al spoedig een dis cussie, zoals men die in de Tweede Kamer kan horen. Woningbouw, ont wikkelingshulp en werkgelegenheid passeerden de revue in een sluier van cijfers en technische beschrijvingen. Rumoer in de zaal wees erop, dat nie mand verschil hoorde met soortgelij ke verhalen van andere KVP-voor- mannen. Bleef over het stembus akkoord. Dat was het enige waar mr. Aalberse zich met hand en tand te gen verzette. „Wat heeft het dan nog voor zin om op de KVP te stemmen", zo riep hij uit. „Men stemt dan im mers op de hele combinatie. Verlies of winst van de afzonderlijke partij en doet er dan bij de verkiezingen niet meer toe. En wat moet je als je geen meerderheid haalt? Wie moet er dan regeren?" Drs. Bogaers heftig bladerend in een stapel paperassen bleef er bij, dat een stembusakkoord de enige mogelijkheid is om aan de onvrede van de kiezers en de drang naar de mocratisering tegemoet te komen. Slim betoog Mr. Aalberse, die als eerste zijn standpunt had uiteen gezet, had het ■zijn tegenstander moeilijk gemaakt. Met het radicale manifest in handen had hij, heel slim, een heel betoog op- bouwd, waaruit moet blijken, dat het radicale program, afgezien van de terminologie, vrijwel geheel overeen stemt met het KVP-program. „Ik zoek meer naar wat ons bindt, dan naar wat ons scheidt", zei hij daar bij. Alleen het stembusakkoord, daar wilde hij niets van weten, maar hij liet wel blijken, dat één meningsver schil de KVP niet kan splijten. Het trieste voor de honderden toe hoorders was, dat het drs. vervolgens niet lukte overtuigend ernstige verschillen tussen zijn groe pering en de huidige KVP aan te to nen. Er waren dingen gebeurd, die hij betreurde, maar zijn opponent was in een aantal gevallen niet te beroerd om toe te geven dat hij die ook be treurde. Zo werden de verschillen tot het stembusakkoord teruggebracht en voorzitter prof. dr. Steenkamp noem de dat dan ook „het hete hangijzer tussen KVP-radicalen en KVP". Iemand uit de zaal vroeg hem daarom, wat hij zou doen als de par tijraad wel het radicale programma zou overnemen, maar niet het stem busakkoord. De heer Bogaers pro beerde de vraag drie of vier keer te ontwijken. Personen uit de zaal wer den er kriebelig van. Met enige forse slagen om de arm verklaarde drs. Bogaers toen niet om het stembus- akkoord uit de KVP te zullen lopen. „Ik had liever ja of nee gehoord", zei mr. Aalberse schamper. „Dat is duidelijker". Toen drs. Bogaers tenslotte ver- KONGO WIL HUURLINGEN DRASTISCH AANPAKKEN KVP voorzitter mr. P. J. M. Aalberse rechtsen de radicale voorman drs. P. C. M. Bogaers voor het debat. klaarde, dat de beslissing over het stembusakkoord wel kan wachten tot het voorjaar, bleek het laatste ver schil voor een goed deel opgeruimd. Er lachte dan ook waarlijk nie mand, toen dat jonge KVP-kamerlid zijn vraag stelde. Het Nationale Bevrydingsfront (NLF), dat volgens de laatste be richten als overwinnaar uit de ge vechten van vorige week met de con currerende nationalistische groepe ring, het Front voor de Bevrijding van Bezel Zuid-Jemen (Flosy)te voorschijn is gekomen, heeft de soe vereiniteit over Zuid-Arabië opgeëist, wanneer dit gebied in de tweede helft van deze maand onafhankelijk wordt. Een woordvoerder van het NLF verklaarde in Aden, dat Engeland dit front als enige vertegenwoordiger van de Zuidarabische volkeren moet erkennen, voordat het overleg over de machtsoverdracht kan beginnen. Hij zei dat, als Engeland zich uit het gebied terugtrekt zonder de soeverei niteit aan het NLF te hebben overge dragen. er moeilijkheden zullen ko men bij het vestigen van diplomatie ke betrekkingen. De evacuatie van de 6.000 Britse militairen uit Aden is gisteren begon nen- Voorlopig worden honderd mili tairen per dag geëvacueerd totdat er 3500 over zijn. Dan wordt het tempo opgevoerd tot duizend per dag. De Britse minister van Defensie, Healey, heeft in het Lagerhuis ge zegd, dat na de onafhankelijkheids verklaring van Zuid-Arabië een ster ke Britse vlootmacht bij Aden ge handhaafd zal blijven om zo nodig de evacuatie van een driehonderd Brit se onderdanen en burgers van „be vriende landen" faie in Aden achter blijven, te dekken. Bij de jongste gevechten tussen le den van het NLF en het Flosy zijn ruim 100 Arabieren gedood en 300 gewond. Meer dan 500 mannen, vrou wen en kinderen zjjn de grenzen van Aden overgestoken naar de Jemeni- tische stad Taiz. ,eidóe cfencla DONDERDAG Schouwburg: Lustrum uitvoering Leldsch Studententoneel „Callgula",; 8.15 uur nam. van de Inkomensverdeling". 8 uur nam. Schouwburg: Li neel „Callgula". rende kind". 8 uur nam. Rudolf Stelnerschool (Langebrug 87) Spr. dokter L. F. C. Mees over „L.S.D.- gevaar en zijn diepere achtergronden" 8.15 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem., Ecclesia". 8 uur nam. Prytaneum Dem. Soc. Studentenver.* Polltela. Spr. dhr. Van Santen en mej. Goudsmit over de B.V.D. 8 uur ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm.95ct Gebouw Chr. Belangen Ledenverga dering Leidse Tuiniers- en Bloemisten- ver. Door Eendracht Verbonden. 8 uur Bonaventura-lyceum. 8 De Veiligheidsraad is gisteravond begonnen met de behan deling van de Kongolese klacht tegen Portugal, over het bin nendringen van gewapende eenheden uit Portugees Angola in de Kongolese provincie Katanga. Kongo zegt, dat Angola als basis gens inmenging in de binnenlandse i huurlingen-operaties tegen Kon go niet tot springplank voor acties tegen de in Kongo gevestigde orde morgen worden gemaakt. De Por tugese afgevaardigde De Miranda heeft de V.N. uitgenodigd een onpar tijdig onderzoek in te stellen. Inmiddels heeft ln de Beheer- schapscommissie van de VN een groep Afrikaans-Aziatische landen een resolutie ingediend, waarin aan gedrongen wordt op verbreking van de handels, en diplomatieke betrek kingen met Portugal. De Veiligheids raad wordt aangespoord tot snelle actie om een dergelijke breuk ver plicht te stellen. Zowel de Britse als de Ameri kaanse V.N.-vertegenwoordiger was van mening dat de Portugese bewe ring. dat men niets afwist van de huurlingenactie die op Angolees ge bied was voorbereid, weinig geloof waardig klink. Beiden spraken een veroordeling uit over het optreden der huurlingen. De Rus Fedorenko eiste dat de raad Portugal zou veroordelen we- aangelegenheden van Kongo Portugals bondgenoten in de NAVO zou vragen de hulp aan dit land te staken. Volgens Fedorenko lag de verantwoordelijkheid voor de acties tegen Kongo niet alleen bij Portugal, maar ook bij de Verenigde Staten, Engeland en België. Het optreden van de huurlingen in Kongo vormt volgens hem slechts een onderdeel van een plan de Afrikanen van hun vrijheid te beroven. De veiligheidsraad verdaagde het debat over de Kongolese klacht tot vrijdag. President Moboetoe van Kungo heeft in zijn kwaliteit van voorzit ter van de Organisatie voor de Afri kaanse Eenhrld (OAE) besloten een spoedbij eenkomst te beleggen van de speciale commissie, op de laatste top conferentie van de O.A.E. ingesteld om het huurlingenvraagstuk in Afri ka tot oplossing te brengen. De Kongolese minister van Buiten landse Zaken, Bomboko, die dit be sluit bekendmaakte, wees erop dat de huurlingen, die zich in Boeka- Een groep kleumende huur lingen en Katangese gendarmes om een auto met voedselvoorra den in het tijdelijk kamp bij Sjangoegoe in RoeandaVolgens het Internationale Rode Kruis in Genève is de toestand van de huurlingen uitermate kritiek. Ve len zouden van de honger omko men of aan hun verwondingen bezwijken als er niet spoedig hulp komt opdagen. Het grootste ge. I zal terugkeren. Er zijn momenteel vaar vormt op het ogenblik een j echter geen aanwijzingen dat de 7 naar wraak dorstende Kongolese op korte termijn vrijgelaten zullen legermacht aan de grens van Roe- worden. anda en Kongo op slechts 15 kilo- BINNENLAND Plantentuin „de Efteling" De Stichting Onpersoonlijke Reklame Boomkwekerij en de boomkwekers- bond van de NCB hebben opgericht de Stichting Plantentuin De Efteling. Het doel van deze stichting is: Het oprichten en in standhouden van een plantentuin op de terreinen van de stichting natuurpark „De Efteling'" gevestigd in Kaatsheuvel in de ge meente Loon op Zand, ten einde daar door de belangstelling voor in Neder land geteelde boomkwekerijproduk- ten te bevorderen en de afzet van die produkten te stimuleren". Rapport over Schnez Nu de Westduitse generaal Schnez niet lan ger in aanmerking wenst te komen voor de post van commandant van de NAVO-strijdkrachten in Centraal Eu ropa zal het rapport, dat het Rijksin stituut voor Oorlogsdocumentatie op verzoek van de regering over Schnez opstelde, niet worden gepubliceerd. Dit heeft de premier P. J. S. de Jong, in antwoord op schriftelijke vragen van de PvdA-fractieleider in de Tweede Kamer, drs. J. M. den XJijl meegedeeld. Er is thans geen aanlei ding meer voor de regering zich over dit rapport te beraden. Kolendampvergiftiging De 75-ja- rige alleenwonende weduwe H. Post- ma-Bouma te Veenwouden is gisteren dood in haar woning aangetroffen. Zij bleek overleden door kolendampver giftiging. Toen de politie de vrouw vond, lag zij gekleed voor de nog brandende kachel in de huiskamer. Volgens het onderzoek moet de vrouw dinsdag reeds in de voora vond zijn gestorven. Schip in Gironde gezonken Het Nederlandse bevoorradingsschip La dy Carolina is na een aanvaring met een Panamees vrachtschip in de Gi ronde (Frankrijk) gezonken. Van het gezonken schip, dat was uitgevaren ter bevoorrading van het platform Neptune -Gascogne voor opsporing van olie op zee, werden negen van de tien opvarenden onmiddellijk gered. Een bemanningslid, een Portugees, wordt vermist. Garantie van f 35.000 Kamp's Scheepvaart en Handelmaatschappij N.V. in Groningen heeft aan de Ne derlandse ambassade in Lagos een garantie van f35.000 toegezegd ten behoeve van de zeven opvarenden van de kustvaarder Jozina, die nog in Ni- gerië worden vastgehouden. Uit dit bedrag zullen de te maken kosten, in clusief de vliegkosten voor het geval de opvarenden vrijgelaten worden, kunnen worden voldaan. Voor de in middels in ons land teruggekeerde matroos T. Rijpma en mevr. R. van 't Wout-van Ieperen was niet 'n der gelijk bedrag gevraagd. Bij Tjalling Rijpma leeft de hoop dat het 7-tal zaterdag of dinsdag naar Nederland meter afstand van het kamp van de huurlingen die ongewapend zijn. Het Rode Kruis tracht nog steeds de evacuatie van de huur- Trein tegen koe Een losgebro ken koe was er gisteren de oorzaak van dat het treinverkeer tussen Oisterwijk en Boxtel op één spoor een lingen te bespoedigen. Het ziet er I half uur gestremd was. De snel- echter niet naar uit dat dit op trein Amsterdam-Eindhoven reed om korte termijn zal lukken voe verschanst hadden, de door de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid aanbevolen vreedzame oplossing van de hand hebben gewezen. Nu moet de zaak op drastische wijze aange pakt worden. Hierin was ook voor zien in de destijds door de OAE aan- I genomen resolutie over de huurlin gen. Alle Afrikaanse regeringen moesten de Kongolese regering steu nen opdat er een einde zou komen aan het misdadige optreden van de huurlingen in Afrika. half drie een koe aan die op de rails liep. Het dier werd tegen een sein paal geworpen, die omviel en op de rails terechtkwam. Een kraanwagen moest de „barricade" opruimen. De koe is dood. Voorstellen afgewezen De twee de-kamercommissie voor Economi sche Zaken heeft gisteren 'n voorstel van de socialist Lems verworpen om het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de middenstand voor het jaar 1968 met 7 miljoen gulden te verho gen tot 21 miljoen. Het voorstel werd door de commissie slechts mede ge steund door Democraat '66 Imkamp. Staatssecretaris Van Son van Eco nomische Zaken had het voorstel als „onnodig" van de hand gewezen. Eerder op de dag had de kamer commissie al een voorstel van de so cialist Oele verworpen om de uit breidingsinvesteringen in de ontwik kelingsgebieden een premie van 15 procent toe te kennen. BUITENLAND Akkoord bü Chrysler De vak bond van arbeiders in de automo bielindustrie is gisteravond met Chrysler tot een akkoord gekomen over een nieuw arbeidscontract voor 94.000 arbeiders. Ondanks het feit dat men nog geen overeenstemming kon bereiken over een nieuw contract voor 9.000 ambtenaren werd beslo ten de staking, die om middernacht had moeten Ingaan, af te gelasten. De belangrijkste punten van de over eenkomst zijn gebaseerd op het con tract dat de bond vorige maand bij Ford bereikte na een langdurige sta king. Rassenrel Gooiend met flessen en stenen en ..zwarte macht" en „dood aan de blanken" roepend zijn gisteren 39 jonge negers in Inkster. Michigan, gearresteerd na een hand gemeen tussen een negerleerling en 'n blanke onderwijzer. Een politieman werd in het ziekenhuis opgenomen met een gebroken neus- Een politie auto werd bij de onlusten vernield. De moeilijkheden begonnen toen een grote groep jongelui op weg van school naar huis zich op een straat hoek verzamelde en de aanmaning van de politie om door te lopén ne geerde. Inkster is een voorstad van Detroit, waar het deze zomer tot een oproer kwam dat 43 levens kostte. Arrestaties op Kreta Verschei dene personen, onder wie een parle mentslid, zijnop het eiland Kreta gearresteerd nadat zich daar vorig weekeinde twee bomontploffingen hadden voorgedaan, zo is uit ge woonlijk betrouwbare kringen op het eiland vernomen. Onder de gearres teerden zijn twee leiders van de ont bonden jeugdorganisatie en een vrouw. Zij worden er tevens van ver dacht ondermijnende pamfletten te hebben verspreid. Doodstraf Robert Benjamin Smith is gisteren ter dood veroor deeld wegens moord op vijf mensen in een schoonheidssalon in Mesa (Arizona, V.S-). Op 2 februari zal het vonnis in de gaskamer van de staat Arizona worden uitgevoerd. De 19-jarige Smith pleegde de moorden om in de openbare belangstelling te komen. Atoomproef Op het proefterreln in Nevada van de Commissie voor atoomenergie is gisteren een onder grondse kernproef van betrekkelijk geringe kracht (minder dan 20.000 ton tnt) genomen. Het was de 26ste Amerikaanse atoomproef die dit jaar bekend is gemaakt. Britse standaard tijd Als Groot - Brittannië volgend jaar op de Mid- deleuropese tijd overgaat zal deze „Britse standaard tijd" gaan heten. Dit blijkt uit een gisteren gepubli ceerd wetsontwerp. De naam werd gekozen uit meer dan honderd sug- Voorrang De Amerikaanse stu denten, die uitstel van dienstplicht hebben, zullen krachtens een besluit van de directeur van de recruterings- dienst, generaal Hershey, voortaan het eerst gemobiliseerd worden als zij hebben deelgenomen aan wat voor betogingen ook tegen de bestaande wet op de recrutering voor het le ger. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 9 november t/m woensdag 15 november.). DONDERDAG 9 NOVEMBER Dlligentia, 20.15 uur: Het Nederland se Kamerorkest m.m.v. Jennifer Vy- vyan, sopraan. VRIJDAG 10 NOVEMBER. Circustheater, 20.15 uur: Gemengde Zangvereniging „De Stem des Volks". Dierentuin, 20.00 uur: Het Residen tie Operakoor. Dlligentia, 20.15 uur.- Het Ned. Ka merorkest m.m.v. Jennifer Vyvyan. Kon. Conservatorium voor muziek, ZATERDAG 11 NOVEMBER. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comedle: „Yerma". Circustheater, 20.15 uur: Het Ned. Dans Theater. Dlligentia, 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „Ploeft"; 20.00 uur: Het Man nenkoor Haags Zangcollege. Kurzaal, 20.15 uur: Het Concertge bouworkest. Paviljoentheater. 20.15 uur: De Nieu we Komedie: „Kat ln de zak". Poppentheater: Guldo van Deth, 14.30 uur: „De vogels en de vogeldlef; Frank Kooman, 14.30 uur: „Relntje de Vos op de maan"; 20.15 uur: „Koning Mldas heeft ezelsoren" en Cabaretpro gramma ..Vossenstreken". Theater ln de Steeg, 21.00 uur: Pantomimo de Chi le Grupo Pancho Barrera. ZONDAG 12 NOVEMBER. Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haag se Comedle: „Yerma"; 20.15 uur: Haagse Comedle; „Van de brug af ge- i uur: Nlklta Ma- Circustheater, 14 galoff, plano. Dlligentia, 14.30 uur: Hanae Naka Jlma, piano. Paviljoentheater, 20.15 uur: D Nieuwe Komedie: „Kat in de zak". Poppentheaters Guido van Deth, 14.30 uur: „De vogels en de vogeldlef; Frank Kooman, 14.30 uur: „Relntje de Vos op de maan". De wagenschuur, 13.30 uur: Haags Marionettentheater: „De avonturen van Suuske en zijn bokje". Theater ln de steeg, 21.00 uur: Pan- tlmimo de Chile Grupo Pancho Bar- MAANDAG 13 NOVEMBER. DINSDAG 14 NOVEMBER. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Galas Karsenty Herbert: „Adorable Julie' Tweede vrijzinnig chr. lyceum, 20.00 uur: Amsterdams Vestzaktheater: „Dokter, oh dokter". WOENSDAG 15 NOVEMBER. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ned Comedle: „In wankel evenwicht". Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie Orkest m.m.v. Monique Haas, plano. Pavlljoentheater, 20.15 uur: Toneel groep Studio: f,De Architect en de Kei zer van Assyrlè. van het bergdorp Roghudi in Cala- brië procesverbaal opgemaakt, om dat zij samen de staat voor ongeveer 300.000 gulden zouden hebben opge licht. Door valse aangiften hadden zii dit bedrag in de vorm van steun verlening aan noodlijdende gemeen ten in de wacht gesleept. Sallal jr. neemt ontslag De am bassadeur van Jemen in Moskou, Ali al Sallal. zoon van de afgezette Je- menltische president Abdoella Sallal, heeft zijn ontslag aangeboden. In een verklaring deelde hij mede, dat hij hiertoe heeft besloten uit protest tegen de ontwikkeling in zijn land. Mevr. Kennedy In Slam Mevr Jacqueline Kennedy heeft gister avond aangezeten aan een roman tisch diner aan de oevers van de Si amese rivier de Chao Phya waar volkszangers haar een serenade brachten. Na afloop van het diner vertoefde mevr. Kennedy ten huize van de Thaise premier Thanon Kit- tikachorn. 3 Hockeykantlne Roomburg Poll, 14 m.m.v. het trio Wlm v. d. j en het quintet Ton van Gooi nam. ZONDAG Rijnlands lyceum (M. H, 1). Gemeente voor oorsprot christendom. Spr. N. v. d. Brr Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der dagen, Spr, dhr. Diender. 10# voorm. MAANDAG Camera-theater: K en O filmweek: Erolca. 2.30 uur nam, son" 7 uur nam (besloten vo 3 ling); „Samson" 9.15 uur nanv j ca". 0.01 uur voorm. Stadsgehoorzaal (kleine zaal', van Hulsvrouwen Voorlichting^ Kodak 2 uur nam. SchouwburgAbonnementsva ling Toneelgroep Theater met avond lnprovlseren wij". 8 uurl rR,i^. Aiia.i Universiteit; Lezing van Oudheden. Spr. dr. J. over opgravingen in Deir Ch. de Bourbonhof: Elektron „De detector". 7.30-9.30 uur n Stadhuis (wachtkamer Troi Zitting Bouwfonds Ned. Gemee ITS ue Haat) avond improviseren wij". 8 ut' StadsgehoorzaalAbon eert Residentieorkest o.l.v, Otterloo. Soliste Monique 1 Camera-theater; K en O. filmweek „Last day of summr uur nam.: „As en diamant". 7^ middag; „Saragossa Manuscrlp; LakenhalIndustriemiddag 1 50-jarlg bestaan Leldsche Ver. dustrleëlen 2 uur nam; na aflj ceptle. BIOSCOPEN Camera „Kopstand madaj Jaar (t/m zondag). Dagelijks 2' 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7( uur. In LUXOR „Angélique en de a,ar 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9f Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur.fen) TRIANON „Mijn prinsLp 30. 7 en 9JTC 9.15 uur.p e REX „Starblack", 18_uuifctti STUDIO „Een liefde vo: weken", 18 Jaar. Dagelijks 2.3DOI 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7| uur. Wassenaar ASTRA „De on" (I deal In danger). Vrijdaji zaterdag 7 en 9.15 uur. 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur „De xi den van Altona" (The condeo I Altona) 18 Jaar. Zondagmiddag 2.30 uur „Rob'; en zijn schelmen" a.l. TENTOONSTELLINGEN Acad. Hlst. Museum „Cubicfae canda". Van maandag t.e.m. (Hf 10 uur voorm.1 uur namo jen 2 tot 5 uur nam. (T. e. m. 10 L,. ber). P£ Galerie Van der Vllst (Botf™ 3)Tentoonstelling grafiek vtler! Vlag. Geopend dinsdag t/m 10 uur voorm. - 6 uur nam; dien vrijdagavond 8-10 vember). LakenhalTentoonstelling ac en lezen". Werkd. 104 uur;! P. dags 14 uur (tot 10 december]^ De Lakenhal: Dag. 104 uuriive 1-4 uur. feu, Legermuseum PesthulslaaH re, uitzondering van zaterdag van l (zondag 1-5 uur). ör 2 Rijksmuseum voor VolkeiR (Steenstraat 1): dag. 1017 u;8W dags 13-17 uur. 1 afv« m:leg< 1 'we Rijksmuseum voor de ge der natuurwetenschappen: uur, zond. 1-4 uur. i Universiteit: Leids Akademis. Kunstcentrum - Tentoonstellli Poolse affiches. Maandag t/m 10 uur voorm. - 5 uur nam november). Wassenaar (Kunstzaal Hei toonstelling schilderyen en van Jacques Mels en van dr ten van mej. A. C. Henny. maandag t/m zaterdag Hf® rt- vat, id S9 i nachtdienst der Apotheek R. van Breest Smt te Leiderdorp en Apotheek Voöl zijn de gehele week geopend. Weekeinde-dienst der Lelds artsen. Tot zaterdagochtend 10 uir plege men de eigen huisarts, ftot zondagnacht 24 uur de d 'telefoon 22222. WEERRAPPORTEI (Van hedenmorgen 7 nu.' Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München ZUrich Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbew. onbew. geh. bew. onbew. onbew. motregen onbew. onbew. llncht bew. motregen licht bew. motregen onbew. zw. bew. weerlicht motregen onbew. licht bew. half bew.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2