Opmerkelijke studies an de werkende mens Koning Hoessein op bezoek bij Johnson Strijd in centrale hoogland duurde ook vanochtend nog voort merikanen zijn wat optimistischer over ekomst van de NAV0 Israël en Egypte over de ontwerp-resolutie Duitsers trachtten ringen te roven jpAO 9 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD idwstriële" expositiei n De Lakenhal Ft he h het Sted. Museum, „De La- OJT in Leiden wordt een ten- Ming gehouden van foto's (me aandacht verdient. De fie is daarom zo interessant zij laat zien iaat amateur ^tijen op het gebied van de esschieterij kunnen berei- ij omvat een verzameling van alleszins aanvaardbaar die zowel „het bedrijf' als >ns in het bedrijf' in beeld yf. Deze foto's zijn het resul- in de wedstrijd Fabrieken i" die werd uitgeschreven le'genheid van het gouden Lm van de Leidsche Ver. •tg van Industrieëlen. Het F geëxposeerde foto's door hinder dan veertig deelne- jor ^gezonden bedraagt ruim pnderd, zodat er ondanks \erktheid van het onderwerp mdenheid te over is. Alle fijn zoals gezegd de moeite iet aandachtig bekijken maar niettemin zijn er I „studies", die uitmunten niggestiviteit. Ook wat com- I betreft verdienen sommige lextra aandacht. Alle foto's 12ioart-wit en van verschïl- lormaat. Jammer is dat door pte hoeveelheid materiaal f'ds en de beperkte ruimte de foto's wat opeenge- i kijk zijn gezet, waardoor feheeZ een enigszins overda- juLruk maakt. De tentoon- 1 is gisteravond door de tter van de jubilerende ver- 'jg. ir. A. Sitsen, geopend, fle prijsivinnaars werden de )ofde geldsbedragen over. gd, aan de leden van de jury ins een enveloppe met in- f De tentoonstelling het rapport en de namen van 1/swinnaars zijn in het L.D. I wterdag j.l. reeds gepubli- I duurt tot en met a.s. de kleinste van de hierbij ■mte foto's reikt ir. Sitsen Jpfiprijs. een bedrag van uit aan de winnaar van \njs, de heer F. A. Eradus uit Op de andere foto een 1 studies van de heer H. T. kin uit Koudekerk, tweede Jinnaar in de categorie ,,Het (Foto's L.D./Holvast). I Manschappen van de vierde Ame- geheel konden doortrekken werden rikaanse infanteriedivisie hebben z\j opnieuw met lichte wapens en vanochtend in het oerwoud op het mortieren beschoten. Het was de DUITSER ONWETTIG VASTGEHOUDEN De arrestatie van een 54-jarige Duitse koopman uit Frankfurt am Main op 11 oktober tijdens een proces voor de Rotterdamse recht bank tegen vijf verdachten in een oplichtingszaak blijkt niet wettig te z\jn geweest. Na drie weken en twee dagen in het Rotterdamse huis van bewaring vast te hebben gezeten, is hij vrijgelaten. De Duitser werd vier weken ge leden tijdens de terechtzitting aangehouden, omdat hij er door de officier van Justitie, mr. Niessen, van werd verdacht misdadig betrokken te zijn geweest bij de serie oplichtingen, waarvoor de vijf mensen terecht moesten staan. De aanhouding van de koopman geschiedde op verzoek van mr. Niessen. onmiddellijk na dat de Duitser de rechtzaal had betreden om er een getuigenver klaring af te leggen. De dag na zijn aanhouding kreeg de Duitser mr. Becking toegevoegd als raads man. De Rotterdamse advocaat vond de arrestatie van de koop man een vreemde zaak. Na enig speurwerk stootte mr. Becking op een nog steeds van kracht zijnd uitleveringsverdrag tussen Neder land en Duitsland van 1896. Dit verdrag bleek o.m. de bepaling te bevatten dat iemand die vrijwillig als getuige verschijnt in een rechtzaal van een ander land nimmer op grond van een ver meend misdrijf kan worden ver volgd of aangehouden. Met steun van de Duitse diplo matieke instanties bewerkstellig de mr. Becking dat mr. Niessen vorige week vrijdag de rechtbank om opheffing van de gevangen houding verzocht Verkeersplannen kosten Den Haag een half miljard Burgemeester en wethouders van Den Haag hebben in een „Verkeers circulatieplan" plannen ontvouwd voor verbetering van het verkeer ge durende de eerste twintig jaar. Glo baal begroot zal realisering van de plannen een half miljard gulden kos ten. Het staat voor het college van B. en W. vast, dat uitvoering van het plan niet haalbaar is zonder be langrijke financiële tegemoetkomin gen van rijkswege. Niet alleen de middelen ontbreken om deze berg werkzaamheden vlug ger te verzetten, ook zou de stad on leefbaar worden als op meer dan één punt gedurende tal van jaren om vangrijke werken worden uitgevoerd. Uitgangspunten in de in de nota van B, en W. uitgestippelde beleids lijnen ztfn o.m. dat'het stadscentrum zoveel mogelijk voor alle verkeer be reikbaar moet blijven om functiever lies als zodanig te voorkomen. De be doelde functie komt ook beter tot haar recht als bepaalde gedeelten van de centrum voor motorisch ver keer zijn afgesloten. Het aantal pro menades zal worden uitgebreid. Wat het openbaar personenvervoer betreft, zal volgens de nota het com fort van de reizigers dienen te wor den vergroot, terwijl de wacht- en reistijden dienen te worden bekort. Er is een semi-metro-plan. Daarbij is uitgegaan van het nieuw station Den Haag- Bezuidenhout Staatsspoor), van waar men niet alleen in de rich ting Utrecht, maar ook naar Rotter dam en Amsterdam kan sporen. centrale hoogland van Zuid-Vietnam de lichamen van tien Noordvietna- mese soldaten gevonden, die een dag eerder in een verwoede veldslag van vijf uur moeten zijn gesneuveld. Voordat de 2 Amerikaanse infante- riecompagnicën het slagveld bij Dak To, 435 km ten noorden van Saigon, Imerikaanse NAVO-kringen in heeft men de hoop niet op- P. dat men Frankrijk in het fcche bondgenootschap zal b houden, aldus is gisteren in ^Tgische hoofdstad bekendge- i Nf' na twee dagen van intensie- Brekingen tussen hoge func- feen der NAVO-landen. Aan krieg werd deelgenomen door F lp Amerikaanse staatssecreta- ,*M Buitenlandse Zaken Rostow, ■Ifelse minister Mulley van het P ministerie van Buitenland en en Seydoux, die Franrkijk Atlantische Raad vevrtegen- Ift. De bedoeling van de be- P?en was een nieuwe poging om tot overeenstemming te de 0ver de toekomst van het »e] jdat in 1959 tot stand kwam /erwt hoofd te bieden aan de drei- **n de Sowjetrussische agres- totl ïftjjf&oeilykheden zijn voorname- vertLStaan ^°°r het terugtrekken ^l.pankrijk uit de defensiemacht p bondgenoten. Aan het einde van de tweedaagse conferentie in Brussel is besloten, dat de vijftien deelnemers op 22 november een bij eenkomst zullen houden van hun „speciale groep." Daar zal men trachten overeenstemming te be reiken over een rapport, dat zal worden voorgelegd aan de minis ters van Buitenlandse Zaken van het bondgenootschap als die half december in Brussel bijeenkomen. In het rapport zullen de volgende zaken aan de orde worden gesteld: de betrekkingen tussen Oost en West, de betrekkingen binnen het bondgenootschap, de betrekkingen met de niet-aangesloten landen en een algemeen defensiebeleid. In Brussel zou overeenstemming zijn bereikt over de wijze waarop de NAVO tot een nieuwe omschrij ving van haar toekomstige taak moet zien te komen. Voordat de be sprekingen begonnen waren de Amerikanen bijzonder pessimistisch. Na afloop verklaarden zij, dat er „bevredigende vooruitgang" is ge boekt en dat „de standpunten over een leken te komen." tweede aanval in nog geen 24 uur. „Er liggen daar nog meer lijken van Noordvietnamese soldaten", zei een woordvoerder voor de vierde di visie, „maar wij moesten onze op mars ten gevolge van de nieuwe aan val staken". De vierde divisie verloor zes man en 15 gewonden in de strijd van woensdag toen zij vijf uur lang be schoten werden met mortieren en ra ketten. Tegelijkertijd kwam een in de nabijheid liggend bataljon ca valerie onder het vuur van mortie ren te liggen. Na een grootscheepse tegenaanval met artillerie, jachtbommenwerpers en tweemotorige C 47's met snelvuur kanonnen verbraken de communis ten gisteravond het contact. Vanochtend vroeg bombardeerden B52's het gebied ten westen van het slagveld in een poging de terugtocht van de Noordvietnamese man schappen te voorkomen. Elders in het land deden de com munisten aanvallen op kleiner schaal, waaronder het opblazen met behulp van een mijn van een Amerikaanse munitieboot op een rivier bij Saigon. Drie personen werden gedood, vijf vermist en twee gewond. Twee do den en twee vermisten waren Ame rikaanse militairen. de andere slachtoffers Vietnamezen. Terwijl de strijd te land steeds he viger werd nam ook de strijd ln de lucht toe. Geholpen door opklarin gen boven Noord-Vietnam konden dinsdag 125 vliegtuigen opstijgen, het grootste aantal van de afgelopen da gen. Het belangrijkste doel was de spoorlijn op ongeveer, 35 km van de Chinese grens, die van groot belang is voor de bevoorrading van uit coro- munistisch-China. Langs deze lijn worden militaire voorraden vervoerd naar Hanoi, die vandaar worden verscheept naar de communisten, die in Zuid-Vietnam opereren. De Ame rikanen waren de laatste twee we ken niet zo diep in het noorden door gedrongen. Twaalf doden bij treinongeluk in Italië vroeg een trein ontspoord, en ver volgens aangereden door een andere trein, die eveneens ontspoorde. Er zy'n twaalf doden en dertig gewon den. Salerno ligt ongeveer 50 kilo meter ten oosten van Napels. Koning Hoessein van Jorda nië is gisteren door president Johnson in het Witte Huis ont vangen. De koning werd harte lijk verwelkomd, maar zonder ceremonie, gezien het infor mele karakter van het bezoek. De perschef van het Witte Huis. Christian, zei dat geen verklaring over het besproke ne was te verwachten. De Egyptische regering heeft gis teren de Amerikaanse ontwerp-reso lutie voor de Veiligheidsraad, waar in gepleit wordt voor zowel ontrui ming van de bezette gebieden als voor het recht van Israël om in v:-c> en veiligheid te leven, van de hand gewezen, omdat daarin niet wordt gezegd, dat „de aanvallers hun agressie moeten beëindigen". Volgens de onderminister van Voor lichting Zaja/t, betekent het Ameri kaanse voorstel een stap achteruit in vergelijking met het Amerikaanse standpunt tijdens de buitengewone zitting van de Algemene Vergadering in juni en juli j.l. Zajat. verklaarde dat de „gróte vier" weliswaar een taak hebben bij het. zoeken van een oplossing voor de problemen in het Midden-Oosten, maar dat een van hen, de VB., alle kansen op een re geling torpedeert. Premier Esjkol heeft op een bui tengewone vergadering van het Is raëlische kabinet naar voren ge bracht dat de Amerikaanse ontwerp resolutie in de Veiligheidsraad, zon der voor honderd procent, aan Ls- raëls verlangens te beantwoorden, een basis voor onderhandelingen zou kunnen zijn. Dit is gisteren van be trouwbare zijde vernomen. Esjkol maakte echter bezwaar tegen het feit dat het Amerikaanse voorstel geen gewag maakt van directe on derhandelingen tussen Israël en de Arabische landen. Het instellen van gedemilitariseerde zones, zoals door Amerika voorgesteld, doet volgens hem de belangrijke kwestie van de controle daarop rijzen. Soortgelijke zones, die na de wapenstilstand van 1949 werden geboren, vormde een voortdurende bron van conflicten waardoor de Verenigde Naties geen oplossing konden bieden. In Israëli sche kringen staat men scept'sch te genover de gedachte dat Israël stra tegische gebieden, zoals de Sinai en die Syrische hoogvlakten, zou moe ten ontruimen zonder nauwkeurige F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Henri Gijs-Willem, z. Scholten en Büler, Naarden; Michel le Gerda Sophie, d. v. De Jonge en Treep, Voorburg; Aniek Evelien, d. v. Van Boetzelaer en Laport, Singa pore; Leonard Maarten Gilles, z. v. De Weerd en Broewer, Hoorn; Elske Brecht, d. v. Palsma en Baaiman, Leeuwarden. Overleden: Willem Jacobus Swart, i j„ Rotterdam; Daniël van der Waals, 70 j„ Rotterdam; Jacomina Elisabeth Hotke, 74 j„ Rotterdam; Lolke Koning, 84 j„ Baarn; Maria Elisabeth Hortensia Bokop, 49 j., Den Johan Dieder ik de Bruin, 63 j, Amsterdam; Louis Alexander van der Molen, 69 j., Amsterdam; Sjoerd Nauta, 91 j., Overveen; Cornells Al- bertus Huijsman, 76 j„ Bergen op Zoom; Wilhelmina Knaap, 89 j., Am sterdam. „Textiel knoeit vaak met c.a.o." (Van onze Haagse correspondent) In vele bedrijven, die voorname lijk met vrouwelijk personeel wer ken, beperkt, het personeelsbeleid zich vaak tot het vinden van wegen om c.a.o.-bepalingen te ontduiken. Dit oordeel van het NKV geldt voor namelijk de bedrijven in de textiel sector met een gemiddeld perso neel van 75 werknemers. De klach ten over het marchanderen met rusttijden, knoeien met tarieven, het afhouden van verbeteringen van lo nen en arbeidsvoorwaarden en het willekeurig opleggen van boetes zijn volgens het NKV te vangen onder dit thema: de ondernemers probe ren zo goedkoop mogelijk van het personeel af te komen. Twee Duitsers hebben gistermiddag in de juwelierszaak „De goudsmit", in de Haarlemmerstraat in Amsterdam getracht de eigenaar in verwarring te brengen en er met enkele kostbare ringen vandoor te gaan. Hun opzet mislukte, omdat de juwelier, de 48-jarige heer S. Ruda, zich niet liet overbluffen en onmid dellijk handelend optrad. Eén van de mannen, de 25-jarige in woner van Freiburg, kon nog in de winkel worden gearresteerd; de andere werd later op de avond aangehouden, evenals een vrouw, die vermoedelijk ook bij de zaak betrokken is. De twee Duitsers stapten om drie uur de winkel binnen en wezen de ju welier enkele ringen aan die zij wil den zien. „Zij waren ook gistermid dag bij mij geweest", zo vertelde de heer Ruda, „maar omdat ik het niet vertrouwde, poeierde ik ze af met de mededeling dat ik de volgende dag de diamanten ring zou hebben die zij zochten. Ik had echter niet verwacht ze terug te zien". Nadat de juwelier de gevraagde ringen op de toonbank had gelegd wees één van de Duitsers in de eta lage en zei: die moet ik ook hebben. Hfj stad gelijk zijn hand naar binnen en greep een ring. „Omdat ik toen merkte dat het fout zat rukte ik het sieraad uit zyn hand en draaide me om naar de toonbank waar de ande re inmiddels ook een van de ringen had gepakt", aldus de heer Ruda. Hij trok toen de winkeldeur open en schreeuwde om hulp. De rover die bü de toonbank was blijven staan, gooide daarna de ring weg en vlucht te de winkel uit. Volgens de juwelier stonden er zeker twintig mensen voor de deur maar probeerde geen van hen de vluchteling tegen te houden. De andere Duitser hield hU samen met een ambtenaar van de PTT in zijn winkel vast, totdat de politie kwam. Bij fouillering werd op de ar restant het adres van een hotel op het Damrak gevonden, alsmede een lommerdbriefje, waaruit bleek dat een vrouw bU de hoofdstedelijke bank van lening een gouden ring had be leend. De vrouw werd in het hotel aangehouden, de gezochte man voor de ingang, waar hij op haar stond te wachten. Inmiddels is Interpol in Duitsland verzocht na te gaan of het drietal staat gesignaleerd. Versnelling van de op V.S.-seholen De Amerikaanse regering heeft be paald dat het uiterlij kbif het begin van het schooljaar in 1969 uit moet zijn met de rasdiscriminatie op de Amerikaanse scholen. De federale commissie voor de burgerrechten had een rapport uitge bracht, waarin scherpe kritiek wordt uitgeoefend op het ministerie van Ge zondheid en Onderwijs omdat de inte gratie op de scholen zo langzaam vor derde. Dit ministerie heeft nu de re geringen van de diverse staten laten weten dat zij uiterlijk bij het begin van het nieuwe schooljaar in de herfst van 1969 de maatregelen moe ten uitvoeren, voortvloeiend uit de wet op de burgerrechten van 1964. SCHAAKNIEUWS VAN „DE UIL" In groep 1 en 2 van de Hille- gomse schaakclub „De Uil" Is de 6e ronde van de competitie ge speeld; voor groep 3 stonden in haalwedstrijden op het programma. In groep 1 versloeg M. Rood Huls man en kwam hierdoor achter W. Peet op de tweede plaats in deze groep. De aanvoerders van groep 2. J. H. Veenstra en L. C. Zonneveld kwamen remise overeen. Door een overwinning op W. Brandsma nes telde P. A. v. Zuylen zich naast J. v. Lierop op een gedeelde derde plaats. W. H. v. Beek in groep 3 won weer, ditmaal van A. Warmerdam, hoewel de laatste prachtig tegen stand geboden heeft. Als Warmer dam zo blijft spelen, zal hU waar- schynlyk snel de rode lantaarn overdragen. Routinier J. v.d. Wolf was R. Treur de baas. In de bekercompetitie wist B. J. Valk weer 1% punt te vergaren, dit maal door remise te spelen tegen G. C. M. Keiler. HU voert nu in de ze competitie met ruime voorsprong de ranglUst aan, gevolgd door P. A. v. Zuylen. Protest verworpen De drie Wes telijke geallieerden hebben ingelyk- luidende brieven een protest van de Sowjet-Unie verworpen tegen de ver gaderingen van commissies uit het Westduitse parlement in Berlijn. Dit Jaar zUn drie werkweken van de Bun destag (Tweede Kamer) in West- Berliln gehouden, die o.a. door kanse lier Kiesinger en leden van zyn ka binet werden bijgewoond. De Russi sche ambassadeur in Oost-Duitsland, Abrassimow, heeft op 15 oktober pro testbrieven gezonden aan de ambas sadeurs van de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk, waarin hy deze bUeenkomsten „onwettig" noemt en waarschuwt voor „mogelijke con sequenties". Met automaat er van door Van een pand aan de Hogewoerd in Lelden werd in de nacht van dinsdag op woensdag een kauwgom- ballen automaat ontvreemd. De auto maat moet een bedrag van ongeveer Vijfentwintig gulden aan klein geld hebben bevat. Bridgeclub VOG Uitslagen viertallencompetitie: Hoofdklasse: Team Tjalkens—team Boogaard 60, team Braakman- team Smit 60, team Slegtenhorst team Dofferhof 42. Eerste klasse: team Bosseteam De Haas 60, team Horreeteam Kooiker 51, taem v. Rietteam PI an je 4—2, team Dubbeldam—team Filbry &-0. De Veiligheidsraad zou vanavond om half tien bijeenkomen om zich op verzoek van Egypte weer met het conflict in het Midden-Oosten bezig te houden. Intussen heeft de Israëli sche minister van Buitenlandse Za ken, Abba Eban, op een persconfe rentie in New York meegedeeld, dat 2yn land niet zal samenwerken met een vertegenwoordiger van secreta ris-generaal Thant, als deze op grond van de ontwerp-resolutie van In dia, Mali en Nigerië door de Veilig heidsraad naar het Midden-Oosten zou worden gezonden. Volgens hem worden in dit voorstel de belangen van Israël geschaad. In de ontwerp-resolutie van de drie genoemde landen staat dat alle bezette gebieden moeten worden ont ruimd en alle betrokken landen in woord en daad een einde moeten maken aan de staat van oorlog en hun geschillen langs vreedzame weg regelen. De drie landen stellen, dat elke staat krachtens het Handvert van de VN het recht heeft in vrede en volledige veiligheid te leven, be schermd tegen bedreigingen en oor logshandelingen. Tenslotte zou het vluchtelingenvraagstuk moeten wor den geregeld en de vrije vaart in in ternationale waterwegen worden ge waarborgd. Over de Amerikaanse ontwerp-re solutie wilde minister Eban geen de finitief oordeel uitspreken, maar hjj zei wel. dat 'n geen enkele ontwerp resolutie voldoende nadruk wordt gelegd op de noodzaak van directe onderhandelingen tussen de Ara bische landen en Israël. Eban wees de ontwerp-resolutie van India, Mali en Nigerië „onvoor waardelijk" af. Het voorstel was voor Israël onaanvaardbaar omdat het een ongekend iets in de ge schiedenis, zei hy van Israël vraagt, dat het zich van de be standslijnen terugtrekt zonder dat tevoren een vredesregeling is be reikt. De minister verklaarde dat Is- raëls standpunt blijft „eerbiediging van het bestand tot er een werke lijke vredesregeling via rechtstreekse onderhandelingen met de Arabische landen op volgt". Zijn land is niet van plan terug te keren tot de oude wapenstilstandssituatie. „De Ara bieren, die de oorlog hebben ontke tend en verloren, kunnen Israël geen regeling gaan opleggen", zei Eban. Marktberichten BARNEVELD, 8 november Aan voer ca. 18.000 stuks, handel traag. Prijzen (in f per kg): slachtklppen witte 1.101.30, zwarte l.OO1.10, ro de 1,401,50, slachtkuikens 1,401,50. 's- HERTOGENBOSCH, 8 november Veemarkt: aanvoer: totaal 6988, runderen 2800, graskalveren 589, vet te kalveren 369, nuchtere kalveren 1382, schapen 253, fokzeugen 18, slachtvarkns 480, biggen 1097, slacht- runderen 769. Prijzen (in guldens): melk- en kalfkoeien, 9401620, guls te koelen 7851215, graskalveren 325 535, kalfvaarzen 10501600, lamvaar- zen 9001100, guiste vaarzen 850— 1100, pinken 610260, nuchtere kal veren voor fok of mesterij 115260. weldeschapen 90125, drachtige zeu gen 340485, biggen 5568, slacht- runderen extra kwal. per kg. geslacht gew. 4.40—4.70, le kwal. 3.904.30, 2e kwal. 3.503.80. 3e kwal. 3.20—3.40. vette stieren per kg geslacht gew. 3,80- 4.50, worstkoeien per kg geslacht gew. 2 903.20, vette kalveren le kwal. per kg levend gew. 3,804,10 2de kwal. 3.50—3.70, 3e kwal. 3.10—3.40. nuch tere slachtkalveren per kg levend gew. 1.251,65 per stuk, 3570. slachtzeu- gen le kwal. per kg levend gew. 1,70 1.76, 2e kwal. 1.631.68. slachtvarkens per kg levend gew. 1.952.10, vette schapen 105135 vette lammeren 110150. Aanvoer, handel .prijzen melk- en kalfkoeien minder, langzaam, duur, guisten koeien normaal, goed. stijf duur. Jongvee groter, gunstig ruim prijsh.. vette kalveren minder, williger, vast. nuchtere kalveren be hoorlijk, beter, gelijk, schapen en lam meren beperkt, levendig, stabiel, fok zeugen gewoon, traag, nauw, prflsh.. lopers en biggen ruimer, gedrukt, ge drukt, slachtvee minder, vlot, minder prijsh.slachtzeugen minder groot, goed, stevig prijsh.. AALSMEER, 8 november. Bloemen veiling: Anjers. Per stuk: William Sim 4052. Rose Sim 3542, White Sim 3340, G. J. Sim 22—27, Dusty Sim 1824, Arthur Sim 2533. Shocking Sim 22—27, Keeier Sim 35—42, Ge mengd 2826, Orchid Beauty 2532, Harvest Moon 2836, Tangerine 25— 33, Elegance 2229. Rozen; Parel van Alsmeer 2428, Baccara 6070, Cari na 3542, Carla 4658, Geh. Duis- berg 4861. Furore 5367, Jr. Miss 4451, Dr. Verhage 4856, Pink Sen sation 4046, Super Star 4048. Ro- selandia 3649, Tawny Gold 2734, New Yorker 2229. Nordi 4049, Co- rall Princess 3541. Carol 2230, Red Garnette 2230, Spanisch Sun 4048, Marimba 23—27, Breglna 3039, Zo- rina 3038. Diverse bloemen: Ama ryllis 7086, Chrys. Jaarrond 100120. Chrys. kl. bl. 4563, Chrys. bulten 100130, Cyclamenbloemen 120165. Euphorbia 100140, Freesla 245—275, Gerbera 85120, Iris 300350, Iris Prof. Blauwhoff 400—580. Lelies Tak 170250, Nerine 120150, Asp. Plu- mosus 140175. Tulpen 200290, Or- nithogalum 80100, Mar. Legraye 4 kojj 140175, Mar. Legraye 2 kop 100— BOSKOOP, 8 november Bloemen* veiling: Fire King 210—170—80. Poliantha 30018060. Sweetheart 170175. Anne Wheatcroft 9551, Duisburg 180, Butterfly 140150160» Gemengd 120, White Butterfly 600, Azalia indica 230200150. Evonl- mus 22, Pernellia in pot 45140, roo4 210, gemengd 200180: Am. anjers wit 164, rood 1922, rose 22. per stuk. Judaspenning 170. Physalis 40. per bos. Troschrysanten: Bonnechler 76— 7080. Alex Pelzer 55, White Hops 4550. Tokio 90. Lyona 6585, Por tret 100—90, Syblllè 75—85—90, Da- vine 48. Tip top 60. Popcorn 6065, Indianapolis 50, Golden Sybllle 60. Clea Tim 7580. Superform 55, Ro- za bella 75, Gallicarpa 150120 p. tak, Generium pluimen 3723 per «tuk.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13