Wervelende show van Holiday on Ice 'jniebaas Ni Als u wilt ontvangt u één dag tweemaal op uw maandsalaris Hp Grand Gala in kleuren op de tv? TIEN TOON OP SCHERM feestje bouwen? schenk de slijter uw vertrouwen! Vier oplichters moeten ruim 52 mille betalen en cjióteren 3 2 ^/o rentevergoeding op uw salarisrekening een maand salaris extra als gezinskrediet Verbod Duitse rechter van twee woorden ^programma WOENSDAG 8 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 stra ie Élet Sjointje B (Van een onzer redacteuren) Holiday on Ice brengt dit een voortreffelijke show aar ons land. Beslist beter dan >rig seizoen. En dat niet al en omdat Sjoukje Dijkstra tmaal van de partij is. Vatuurlyk, voor ons Nederlan- rs betekent zü de grote vedette, it bleek gisteravond wel bü de mière in de Amsterdamse RAI. voor zij een streek op het ijs i gemaakt, kreeg zij al een war- applaus dan al haar voorgan- s na hun prestaties, kaar Sjoukje is niet de alleen- Jerseres in deze show. Zij vormt i van de pijlers, maar lang niet |enige. Het hechte fundament van wervelende show bestaat uit elementen: een grandioze aan- een verrassende variatie en li enorm hoog tempo. pVat de costumering betreft heeft )liday on Ice een reputatie te ver in. Ditmaal leek het echter nog raffineerder en kleuriger dan in órafgaande jaren. De opbouw van t programma was ronduit su- lem. Adembenemende balletten, Srlijke schaatstechniek, acroba- che clownerie en groots gemon- eeirde scènes wisselden elkaar snel bonte mengeling af, alles steeds J een hoge mate van perfectie. Eenzaam pat was natuurlijk mede te dan- 0 aan de solisten. Op de eerste iats komt daarbij wel Sjoukje, 1 solistisch nog steeds op een jzame hoogte staat wat betreft hnisch kunnen. Maar dat niet al- n. De jaren in de showwereld ïben haar zichtbaar losser en |er gemaakt. De wijze, waarop b.v. een misslag opving, bewees I hoezeer uit de pure schaats- mmmr van weleer een echte showfi- jr is gegroeid. Zij treedt op in >e grote scènes: tals de goede in Assepoester en als een soort sa Doolitble in „London Town", """laar ook de oud-wereldkampioe- l broer en zus Roman uit kho-Slowakije hebben inmiddels ;erd hoe hun nummer te verko- Eva en Pavel bereikten een jzame graad van gelijkheid in T prachtige nummer „Ik en mijn Nog meer i dan hebben wij nog maar en- sterren genoemd uit het stra- firmament van deze show. jret Göbl en Frans Ningel vor- i nog steeds een bijzonder har- bisch paar met een enorm ge- voor show. Minshull reed een opval- 1 goede titelrol in de grote scène d Marco Polo. ADVERTENTIE Alléén als er Jniekaas op staat, sta ik in voor de kwaliteit Wie kan het beter weten Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A 11 e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A 11 e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaas! Uniekaas da's de beste kaas! ysSSPZt ZIE TOE dat u werkelijk Het geduld van Denyse en Wer ner Müller vond zijn bekroning in een kostelijk nummer van de twee chimpansees Judy en Johnny Holi day. En dan zijn we nog voorbij ge gaan aan de in zo'n voorstelling on ontbeerlijke komieken, die in hun grollen en grappen op de gladde ijzers een weergaloze vaardigheid aan de dag leggen. Morris Chalfen, de grote baas van s vijf gezelschappen, waarmee Holiday on Ice de gehele wereld bereist, zal er geen spijt van heb ben gehad, dat hy uit Amerika op weg naar Hongkong even in Am sterdam aanwipte om de Neder landse première van een van zijn twee Europese groepen bij te wo nen. Hij heeft kunnen ervaren, hoe een uiterst dankbaar publiek zijn Door haar optreden in Am sterdam kan Sjoukje Dijkstra nog eens thuis hij haar moeder in Amstelveen gaan eten. Een zeld zame weelde voor de steeds rei zende schaatsvedette. rijders en rijdsters bedolf onder een storm van applaus, dal niet alleen de solisten en de meisjes en jon gens van het ballet gold. Want in hen werden ook de knappe koppen achter de schermen gehuldigd, die deze verrukkelijke show op poten hebben gezet. Holiday on Ice is tot met 19 november in Amsterdam, daarna tot en met 29 november in de Rotterdamse Energiehal. Bee Gees plegen contractbreuk (Van onze R'damse correspondent) „Ik weet wel dat er een contract is. Maar dit optreden is niet goed voor onze image. We treden alleen nog op in stadions met 20.000 tot 000 mensen". Dat zei manager Da vid Shaw en het betekent geen Bee 3ees (bovenaan de hitparade met ..Massachusetts") op de Hippy Hap py-beurs voor tieners en twens die het komende weekeinde in de Rot terdamse Ahoy-hal wordt gehouden. De Bee Gees zouden zaterdag avond optreden. Voor die avond heeft impressario Paul Acket nu snel de twee keer zo dure (600 pond) Kinks gecontracteerd. Ook met The Pink Floyd bleek het inmiddels niet goed te zitten. De groep is voor een goede schnabbel naar de V.S. ver trokken en kan onmogelijk op zon dagavond in Rotterdam zijn. Nu komt The Pink Floyd maandag avond. Voor de vervangers op zon dagavond zal hip Nederland Paul Acket zeer dankbaar zijn: Keith West met de „Psychedelic group to morrow" en „The soft machine". Paul Acket heeft de manager van de Bee Gees gedreigd met wettelijke stappen. Verder zei hü te zullen zor gen dat de Bee Gees nooit in Ne derland komen. Peter de Wit, Ackets rechterhand zei „We hebben al con tact opgenomen met Sociale Zaken. Boycotten zullen we ze in elk geval". Willy Klijs naar Wenen (Van onze Haagse correspondent) Willy Klijs, vooral bekend als spreekstalmeester van het circus Toni Boltini, gaat naar Wenen. Hij zal proberen zich los te maken uit de circuswereld, waarmee hij zozeer is vergroeid, en hü gaat deel uit maken van de directie van een com binatie van snackbars en cafetaria's, eigendom van het Hommerson con cern. „Ik krijg een woning aan het Pra ter, een dijk van een salaris, het vol gend jaar wordt ik directeur en ach, wie kan daar nu „nee" op zeggen", reageerde Willy Kl\js vanmorgen, Zaterdag vertrekt hij al. Klijs doet al 42 jaar mee in het circusleven. Hij werkte voor Hom mersons lunaparken, hü was ver bonden aan het circus Jos Mullens en de laatste tien jaar was hij spreekstalmeester bü het circus Toni Boltini. De AVRO voert momenteel met de NTS besprekingen over de moge- lükheid het populaire „Grand Gala du Disque 1968, dat vrijdagavond 8 maart in het circusgebouw in Sche- veningen wordt gegeven, in kleur op net tv- scherm te brengen. Het Grand Gala wordt gesplitst in een tiener-gala van 7 tot 8 uur, waar voor de AVRO geen belangstelling zou hebben en een Grand Gala voor de ouderen, dat om half negen be gint en dat wel op de tv zou komen. De AVRO hoopt te züner tüd de show van „Tien Toon" van Toon Hermans op de tv uit te zenden. Reeds begin dit jaar zün de opna men gemaakt. Eind deze maand zal beslist worden wanneer de show op de tv komt. Met Toon Hermans, die ADVERTENTIE momenteel in de Verenigde Staten vertoeft, moeten nog besprekingen j hierover worden gehouden. Spaarbankboekjes vervalst NEDERLAND 1 KRO 6.55 uur 7.00 uur 7.07 uur 7.32 uur 8.35 uur 9.00 uur 10.30 uur 10.35 uur Pipo de clown Nieuws Schateiland (kleur) Panoramiek Journaal en weeroverzicht Zendtijd politieke partyen: D '66 Nationale najaarsloterij Mexico en de Olympische spelen David en Lisa; film Laatste nieuws Sluiting NEDERLAND 2 KRO 6.55 uur 7.00 uur 7.03 uur 7.48 uur 8.50 uur 9.35 uur 10.20 uur 10.25 uur Pipo de clown Piste Zon in de schoorsteen; Sinterklaasactie Journaal en weeroverzicht De verloofden; film Bossa nova do Brasil; folklore Kük op kunst Laatste nieuws Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 De civiele kamer van de Am sterdamse rechtbank heeft gisteren vier jongemannen uit de hoofdstad, die in 1964 tezamen met vier ande ren betrokken waren bij de grote en opzienbarende oplichting van de RÜkspostspaarbank, veroordeeld te zamen f 52.263,03 schadevergoeding aan de R.P.S. te betalen met vyf procent rente over dit bedrag sinds 30 maart j.l. De jongelui waren medewerkers aan het literaire tü'dschrift „Tegen stroom," dat medio 1965 ophield te bestaan, toen de postale recherche hen arresteerde. Op 78 echte spaarbankboekjes met vervalste inleggingen hebben zü in oktober/november 1965 P.T.T.- loketambtenaren bewogen tot afgif te van totaal f 76-800, waardoor de R.P.S. volgens het vonnis een scha de van f 52.263,03 heeft geleden. De rechtbank, die de vordering van de R.P.S. op de jongemannen niet on rechtmatig of ongegrond voorkomt, wees de vordering tot terugbeta ling toe en veroordeelde de vier bo vendien tot de kosten van het ge ding. f 705. In februari 1966 veroordeelde de strafkamer van de rechtbank in Amsterdam twee jongemannen ieder tot twee jaar en drie maan den gevangenisstraf. De andere ADVERTENTIE Dat doet de NMB voor u! desgewenst Dit kortlopend krediet is snel en eenvoudig verkrijgbaar. Vraag uitvoerige inlichtingen bij het NMB-kantoor in uw omgeving. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar ook zich thuis voelt! Leiden: Breestraat 61-63. Sassenheim: Postwykkade 1. twee kregen een jaar en drie maan- den, en zes maanden met aftrek. In het vonnis wordt opgemerkt, I dat de jongemannen bü de R.P.S. 78 spaarrekeningen hadden geopend op namen van personen, die hun daartoe geen toestemming hadden gegeven. In de spaarbankboekjes hadden twee jongens met behulp van valse stempels en handtekenin gen fictieve inleggingen vermeld. Daarna hadden de twee anderen de vervalste spaarbankboekjes op ver schillende postkantoren aangeboden en met eveneens vervalste kwitan ties en machtigingen de loketambte- I naren bewogen tot uitbetaling van diverse bedragen tot in totaal f 76.800. Wiesenthals boek De Westduitse uitgevers van Simon Wiesenthals boek „De moordenaars zjjn onder ons", Dromer en Knaur hebben meegedeeld dat slechts twee woorden geschrapt moeten worden wil aan het gerechtelyk bevel met betrekking tot dit boek worden vol daan. Zoals gisteren reeds gemeld be paalde een rechtbank in München dat het boek bepaalde passages be vatte die voor Erioh Rajakowitsch, voormalige eerste luitenant van de SS en vertegenwoordiger van Eich- mann in Nederland beledigend wa ren. Erich Rajakowitsch die het pro ces tegen Wiesen thai had aange spannen, werd veroordeeld tot beta ling van driekwart van de proces kosten. Joan Haanappel Wat Joan Haanappel in haar programma „In" miste was in de eerste plaats contact met de mensen die zü interviewde, en in de tweede plaats interessante vragen. Wat zij wel heeft is een telegeniek uiterlük, een zekere mate van „présence" (eventueel te vertalen met „aanwezig heid") en de reputatie een meis je te zün dat niet op haar ach terste mondje is gevallen. Die reputatie maakte zü nog niet waar, en wat de rest betreft viel het op dat zü slecht ge- coached was. De aanpak van verschillende onderwerpen was nogal onnozel. Om een voorbeeld te noemen: het boek „Juf. daar zit een weduwe in de boom" be staat uit waanwüze kinderop merkingen. De schrüver was aanwezig en de eerste vraag die Joan hem stelde was, hoe hü op dat lumineuze idee was geko men. Slechte vraag, er bestaan immers al heel wat van derge lijke boekjes, zeker in het bui tenland, en Carmiggelt vult er al jaren zün Kronkels mee. Een ander fout was, dat Joan Haanappel een anecdote ging vertellen, die weinig opmerkelijk was en ons verried dat anecdo tes vertellen haar sterkste punt niet is. Dan moet je het ook niet doen. Een andere programma- fout: de taxichauffeur die een langspeelplaat heeft volgepraat met sappige verhalen. Man zit naast Joan, babbeltje vooraf, daarna wordt de plaat afge draaid en beide zitten er een beetje béte bij te lachen. Géén wonder, wie lacht niet béte bü iets dat hü al een paar maal gehoord heeft? Waarom vertel de die taxichauffeur, die er toch was, zün verhaal niet zelf en dan liefst een verhaal dat nog niet op de plaat stond? Dan kregen we ook nog flarden van de „speelweek in Rotterdam te zien. die overigens al lang voor bij is. Daarbü traden allerlei mensen op, Simon Vinkenoog en Rob van Reün, maar wie was die gitarist en wie die man met de vuilnisbak, het werd ons niet onthuld. Het programma ein digde met een vast rubriekje, „Op glad ys", waarin elke keer op satirische wijze dingen van de maand bezongen zullen wor den. Dat gebeurde of professio nele wüze door Lili Kok, Anne- lies Kahman, Jules Croiset en René Frank. De liedjes zelf wa ren niet büster sterk, maar zü deden ook niet onder voor wat je in dat genre bij bv Si to Hoving hoort. Er werd alleen niet bü verteld van wie ze waren, en de maker ervan heeft toch een bekende naam: Alexander Pola. Al deze en soortgelü'ke tekort komingen maakten, dat „In" geen goed programma was. Toch zien wü Joan Haanappel na drie uitzendingen nog wel loskomen, als ze tenminste be ter gecoached wordt en wat minder onnozele onderwerpen krijgt toegespeeld. "oO jaar revolutie' Eveneens voor de Tros gaf Barend Barendse serieus com mentaar bü de humbug van het vrij worstelen, zodat hü als commentaar bij welk sportfes- tün dan ook voorgoed heeft af gedaan. De NTS had een uit stekende variatie op „50 jaar revolutie", door de Nederland se visie erop te tonen, via af beeldingen en liedjes, maar toch vooral via „overlevenden", zoals Drees, Romme, Seegers. Voor de Wind, Papa van het Reve e.a-, die een boeiend en veelzüdig beeld scketsten van Nederland anno 1917. Duidelijk een NTS-programma, Communisten mochten er ook aan meedoen! Kwaadsteniet, Secr. van de A.R.P. 18.30 Stereo: Meisjeskoor met piano. 18.55 Stereo: Dansorkest. 19.30 Nws. 19.35 Mechanische muz, muzikale le zing. 20.00 Stereo: Metropole-orkest en solisten: amusem.muz. 20.30 Gesprek met Victor van Vriesland. 21.00 Sores van Dorus, licht progr. 21.25 Melodieën uit film en musical. 21.45 Trammelant in Loeren aan de Hor. radio-feuilleton. 22.15 Country en Western muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Mod. vioolconcert (gr.). 23.20 Radio Jazz ma gazine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.00 NCRV-Vocaal-ensem- ble en orgel: oude. klass. en mod. lie deren. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. NRU19.00 Naar een interna tionale economische orde. college voor studenten van de T.H.-Delft. 19.45 Lichte gr .muz. Morele Herbewapening: 19.50 Nederland in de wereld, lezing. NRU: 20.00 Rotterdams Philh. Orkest. Kralings Vrouwenkoor en soliste: klass. en mod. muz. 21.25 Internatio naal Beiaardconcours. 21.30 Burge meesters onder elkaar, gesprekken. 21.50 Franse chansons. 22.05 Spiegel van België, een progr. in samenwerking met de BRT. 22.20 NVSH: Sextant: het wekelijks radioprogramma van de NVSH. 22.30 Nws. 22.40 Iks, een 6prong in het duister. 23.55-24.00 Nws. Rhythm Boys; Sun sun babaé (Marti nez) Los Rumberos; Begin the beguine (Porter) The Cha Cha Rhythm Boys; Taking a chance on love (Duke) Nat King Cole; It all depends on you (De Sylva) Dinah Shore; You're looking at me (Troup), I hear music (Lane), Sweet Lorraine (Burwell) Nat King Cole; The one I love belongs to so mebody else (Jones) Dinah Shore; I never knew (Fiorito) Nat King Cole; Billy Boy, Milestones (Davis) Miles Davis Sextet; Late lament (Desmond), Tonight only (Brubeck) Dave Bru- beck Qartet; Blues in the night (Mer les) Teddv Shaughnessy, Mai Waldron, Bob Brookmeyer. George Duvivier. Don Byrd. Hal McKuslck. Frank Socolow. VOOR DONDERDAG 9 NOVEMBER Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gr .muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gr.muz. (8.30-8.35 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klass. gr.muz. 9.35 Waterstanden 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00- 11.02 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Ste reo: Radio Philh. Sextet: mod. muz. 12.27 Med. voor land- en tuinbouw 12.30 Zelfstandig zijn en blijven, le zing. 12.35 Lichte grmuz. voor oudere luisteraars. 13.00 Nws. 13.10 Journaal. 13.30 Musiceren op Queekhoven (opn) oude kamermuz. 14.25 Boeken met plaatjes: korte boekbesprekingen en muz. 14.45 Stereo: Licht instr. ensem ble. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Canta America: muz. uit Suriname, de Ne derlandse Antillen en omringende lan den. 17.30 Toemaar!, progr. voor middelbare scholieren. Hilversum 2. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badenerlelicht klass. pla- tenprogr. (7,30 Nws.; 7,32 Act.). 7,55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Badenerle: licht klass. platenprogr. 8.30 Nws. 8.32 Voor de hulsvr. 9.58 Marktber. voor schippers. NRU: 10.00 Wat heeft dat kind progr. over opvoedingsmoei lijkheden. 10.20 Vocaal- lnstr.: oude en mod. muz. KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. NCRV: 12.00 Stereo: Lichte grmuz. 12.27 Med. voor land en tuinbouw 12.30 Nws. 12.40 Act. 12.50 Variant: radio-snelbuffet. 13.30 Stereo: Nederlandse ensembles en vo- kallsten (opn). 14.30 Stereo: Klavecim belrecital: muz. uit de 16e (over de 4e lün) van 18-20 uur. Voor woensdag 8 november 1967. When my sugar walks down the street (Austin), Baby face (Davis), Orkest Jan Garber; The hog twist (Muldrow) Phil Upchurch Combo; Twlnstin' strings (Kaye) Hollywood Sound Stage Orchestra; Stairway to the stars (Malneck). Love letters (Young) Orkest Jan Garber; In the mood for Madison (Garland). My guy's come back for Madison (Powell) Orkest Frank Nelson; Twelfth Street rag (Bowman), That's a plenty (Pol- lacky (Ork. Jan Garber; Le petit tram way (Magenta) Yvette Horner; Deux Jambes et quatre pattes (Gall) André Claveau; Faudrait qu'tu m'aimes (A- lain) Yvette Horner; Les amants mer- vellleux (Gall) André Claveau; Le bleu de l'été (Tiomkin) Yvette Horner; En chachalada (Morales) Orkest Chlqi Sesma; Qulereme mucho (Rodriguez) j Los Rumberos; Estrellita del sur (Rue- den, klankbeeld. 15.45 Spel: kroniek i hphhpnrlp TnriToQo kio*h"~ da) The Malagon Sisters, The Cha Cha' voor creatieve vrijetijdsbesteding. 16.00 I "cuucuue AIluiaöe Diaa- Nws. 16.02 Burengeruchti tltie tussen Vlaamse en Nederlandse steden. 16.25 Lichte gr.muz. 16.50 Spe len met taal. lezing. 17.00 Kamermuz.j I. Sopraan en piano: mod. liederen' n. Fluit en harp, mod. muz. NCRVt 17.45 Sportact. Hilversum 3. 240 m. en FM. NCRV9.00 Nws. 9.02 Voor de zie ken. 9.30 Lichte instr. muz. 10.00 Nws. 10.02 Licht platenprogr. (11.00 Nws). NRU: 12.00 Nws. 12.02 Platenkeus. KRO: 13.00 Nws. 13.02 Act 13.07 TNT: knalmuz. 14.00 Nws. 14.02 Net ty Rosenfeld. 15.00 Nws. 15.02 Where the action is. 16.00 Nws. 16.02 Platen- show voor tieners. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07-18.00 Verzoekplatenprogr. Nederland I NTS: 18.55 Pipo de clown. 19.00 Journaal. AVRO: 19.07 In kleur: Le ningrad. doc. (NBC-prod.) NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 AVRO's Televizier. 20.45 Het zwijgen van de telefoon. TV-spel. 22.00 Muz.mozalek- progr. rond de hobo. NTS: 22 40-22 45 Journaal. Nederland II NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Jn. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 In ternationaal agrarisch nws. 20.00 Jour naal. NCRV: 20.20 In kleur: Met de Yankle door Europa, doc. film. 21.00 Jeroen aan het woord. 21.02 Boedapes- ter Zigeunerorkest. 21.20 Plaats voor een naam, filmrep. van de leger-gra- pen. NTS: 22.30-22.35 Journaal. Scherpe kritiek op mevr. Gandhi De „Hindustan Times" heeft in een hoofdartikel kritiek geleverd over de overdreven pro-Russische houding welke premier Indira Gandhi bü de viering van het jubileum van de Ok toberrevolutie aan de dag gelegd heeft. „Uitvoerig hulde te brengen aan Sowjetrussische prestaties zon der zelfs te gewagen van de kosten aan bloed, terreur en lüden en zon der te spreken van de lange despoti sche jaren onder Stalin, staat gelük met het herschrüven van de geschie- van party- het gezag-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5