Europa als wingewest van Verenigde Staten Boek van directeur VExpress MET EEN ENKEL WOORD WITTE KRUIS Astniafonds krijgt onderzoek aangeboden cjencii J PAGTNA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 7 NOVEMBER (Van onze correspondent in Parijs). Publikaties die economische problemen tot onderwerp heb ben, behoren doorgaans niet tot de boeken die door het grote publiek verslonden worden. Dat van „Le défi Americain" (de Amerikaanse uitdaging) van de oprichter-directeur van het bekende Franse opinieweekblad l'Express, Jean-Jacques Ser- van-Schreiber, binnen enkele weken bijna honderdduizend exemplaren zijn verkocht om zo de toppen van de bestsellers lijsten te bereiken, bewijst dan ook al wel duidelijk, dat hij met dit boek de verbeelding van een ruime lezerskring heeft weten te raken. Geen wonder ook. Want in zijn „Défi Americain" stelt Servan- Schreiber de toekomst van Europa als onafhankelijk continent in dwin gende termen aan de orde. Sterker, aan de hand van een keur van on weerlegbare cijfers toont hij aan, dat Europa al bijna een exclusief-Ame rikaans wingewest is geworden. Euro pa, schrijft hij, is de nieuwe far-west van Amerika geworden. Binnen vijf tien jaar dreigt de derde industriële macht, na de V.S. en de Sowjet- Vnie, niet langer Europa te heten, maar „Amerikaanse industrie in Eu ropa". Anders gezegd: Europa dreigt door Amerika te worden opgeslorpt. Eerst economisch en dan onvermijde lijk ook politiek. „Dollar- imperialisme" Het begrip „dollar-imperialisme", dat tot dusver vooral als een com munistische verkiezingsslogan werd gebruikt, wordt door Servan-Schrei- ber aan een klinisch onderzoek onder worpen, en het resultaat is niet be paald opbeurend. Van de zesduizend nieuwe ondernemingen die sedert 1958 door de Amerikanen in het bui tenland werden opgericht, werd de helft in West-Europa gevestigd, ten bedrage van tien miljard dollars. Niettemin werd die fabelachtige som nog niet eens vanuit de Verenig de Staten naar Europa „geëxpor teerd" om hier nieuwe rijkdommen in te voeren. Nee, die bedragen wa ren bovendien nog voor negentig pro cent van Europese herkomst, zodat Jean-Jacques Servan-Schreiber tot de opzienbarende conclusie kan ko men dat „wij zelf de Amerikanen be talen, opdat zij ons kopen kunnen". Een aankoop die al voor een heel ruim deel is voldaan. Om nog enkele sprekende cijfers te citeren. Van de Europese consump tieondernemingen wordt vandaag vijftien procent door de Amerikanen gecontroleerd. In het domein van de elektrische batterijen en accu's vol gens een nieuw procédé, is die Ame rikaanse controle al tot de helft ge stegen. Doch het gebied van de re kenmachines en computers is al voor tachtig a vijfennegentig procent in Amerikaanse handen. Men rekent dat vanaf het jaar 1970 de industrie en het bedrijfsleven voor het grootste deel door de computers zullen worden beheerst. Europa heeft, volgens de voorzie ningen van Servan-Schreiber, dus nog maar enkele jaren voor de boeg, om de nodige afweermaatregelen te ne men. De klok staat zo op vijf voor twaalf, al weigert de schrijver dan ook een jaar te noemen waarop de to tale Amerikaanse kolonisatie van de oude wereld theoretisch en prak tisch onvermijdelijk zal zijn gewor den. Zonder dat men zijn boek princi pieel pessimistisch mag noemen, is het niettemin wel duidelijk, dat Euro pa sedert de laatste oorlog al heel wat schepen heeft gemist. De kloof die technologisch en organisatorisch tussen oude en nieuwe wereld is ge schapen, verbreedt en verdiept zich nog altijd bij de dag. Het produktie- vermogen van Amerika wordt iedere twee jaren met 't gewicht van Enge land verhoogd. Een voorsprong die de Amerikanen danken aan hun organi satie vermogen dat tot eenwetenschap ontwikkeld is. aan de veel hogere in vesteringen, aan dito winstmarges (12 ét 30 procent in de VS tegen ge middeld 4 procent in Frankrijk), aan een mentaliteit waarop de traditie en de routine veel minder vat heeft en tenslotte aan een hoger peil van al gemene ontwikkeling (terwijl in Frankrijk zestien procent van de jeugd hoger onderwijs geniet, be draagt die verhouding in Amerika dieënveertig procent) Tegenoffensief tien jaar geleden tot de brain-trust van oud-premier Mendes-France toe te treden, werpt met zijn boek niet alleen een knuppel in het Europese hoenderhok, waar men zich tot dus ver over de ware aard van de betrek kingen met Amerika nog maar zelden de hoofden had gebroken. De zwaar ste grief die de schrijver de Europese regeringen en die van Frankrijk in het bijzonder over de laatste tien jaren voor de voeten werpt, is wel dat zij een "gemeenschappelijke markt hebben gesticht zonder tevens een gemeenschappelijke politieke macht te vormen". Eerste conditie voor een tegenof fensief is ln de ogen van Servan- Schreiber dan ook de oprichting van een Westeuropese federatie waarvan ook Engeland vanwege zijn technolo gische voorsprong en ook om politieke overwegingen, deel zou moeten uit maken. Een tweede voorwaarde: een krachtige toename van de sociale rechtvaardigheid om de economische expansiedrift en het industriële dy namische krachtiger te kunnen sti muleren. Tussen neus en lippen door ont maskert de schrijver ook nog even de gaullistische politiek, die weliswaar met de mond het Amerikaanse ge vaar onophoudelijk hekelt, doch ge lijktijdig de Europese eenwording heeft gesaboteerd en. ook binnens lands, alle maatregelen naliet, om de dollarpenetratie af te remmen, zo dat vandaag ook Frankrijk in de es sentiële sectoren van zijn economie petroleum, landbouwapparaten, te lefoon, synthetische rubber nu al voor de helft Amerikaans bezit is ge worden. „Le défit Americain" heeft in eerste instantie zyn doel al bereikt. De voor naamste Franse politieke leiders var Giscard d'Estaing tot Mitterrand er van Deferre tot Mendes-France heb ben dit boek al tot thema van rede voeringen en discussies gemaakt. Doch nog belangrijker zal uiteraard zijn dat de gedachten en de waar schuwingen van Servan-Schreiber nu ook in een daadwerkelijke politiek worden omgezet. Over die mogelijkhe den mag men, althans wat het Frankrijk van generaal De Gaulle betreft, een gezond scepticisme he laas niet onderdrukken. BINNENLAND Jeugdbende aangehouden De Leeuwarder politie heeft een jeugd bende, bestaande uit vier scholieren en een fabrieksarbeider, in leeftijd variërend van dertien tot zestien jaar aangehouden. De jongens hebben be kend zich schuldig te hebben ge maakt aan inbraken in 13 scholen en 'n groothandel in Leeuwarden, waar bij bedragen van enkele tientallen tot honderden guldens. Het betrof meestal geld, dat door leerlingen van de betreffende scholen was byeen- gespaard voor schoolreisjes, zending e.d. Van Heijst Wierden breidt uit De overneming van Van Heijst Wier den door de NDSM heeft aangename gevolgen. Het personeelsbestand van het bedryf moet worden uitgebreid. Er is plaats voor personeel voor ver schillende afdelingen. Vooreerst zul len twintig nieuwe werknemers wor den aangenomen. Het is mogelijk dat er in de toekomst nog meer mensen worden aangetrokken. De uitbreiding van het personeel is o.m. te danken aan het feit dat het bedrijf, behalve het vervaardigen van Veha-radiato- ren, begonnen is met de assemblages van het zogenaamde Nedo-ledenra- diatoren, voor het dochterbedrijf Ne- do van de NDSM Dolle man geeft zich aan De jongeman, die eergisteravond in de Amsterdamse binnenstad met zijn auto als een dolle tekeer is gegaan, waarbij hij aan een aantal auto's, bromfietsen en fietsen flinke schade aanrichtte, heeft zich gistermiddag op het politiebureau aan het Singel gemeld. Het is een 22-jarige jonge man, die onlangs uit militaire dienst kwam. Tegenover de politie verklaar de hij in paniek te zijn geraakt, toen hij in de Huidenstraat eerst een per sonenwagen raakte. Hij was niet ver zekerd. Man onder trein Gistermiddag is de 77-jarige heer P. Stap uit Elle- kom op de niet beveiligde overweg in zijn woonplaats door de stoptrei' Arnhem-Zutphen overreden. Hij was op slag dood. De heer Stap was ter plaatse goed bekend. Hij was echter hardhorend en heeft de trein vermoedelijk niet tijdig opgemerkt. Vervroegd afschrijven De weder invoering van de vervroegde afschrij ving voor gebouwen, die de regering twee weken geleden heeft aangekon digd, zal gelden voor de acht provin- ADVERTENTIE VERSTOPT GEVOEL KRIJGT GEEN KANS Aktieve Witte Kruis poeders bestrijden verkoudheid en griep radikaal. U voelt u weer opgelucht en fit. Witte Kruis poeders: ook tegen hoofdpijn L en kiespijn. U ook in tabletten en cachets. cies buiten de Randstad Holland, voor het noordelijke gedeelte van Noord Holland en voor de Zuidelijke IJselmeerpolders. De maatregel gaat in met terugwerkende kracht per 12 oktober, zo blijkt uit het antwoord van minister Witteveen (Financiën) op schriftelijke vragen van de KVP- ers Nelissen en Notenboom. Het wetsontwerp wordt spoedig inge diend. Verplaatsing rijksdiensten De re gering heeft besloten tot verplaatsing van vijftien rijksdiensten vanuit west- Nederland naar buiten de Randstad- Zes naar Groningen (700 man), drie naar Zwolle (100), twee naar Lely stad (170), twee naar Twente (100), één naar Apeldoorn (285) en één naar Heerlen (745). Met de voorbereiding en de uitvoe ring van deze verplaatsingen zal ge ruime tyd gemoeid zijn, zodat reali sering van de voorgenomen verplaat singen niet op korte termijn verwacht mag worden. In de naaste toekomst kan het aantal betrokken ambtenaren oplopen tot 2000. Een en ander blijkt uit een brief, die de ministers Beernink (binnen landse Zaken) en Schut (Volkshuis vesting en Ruimtelijke ordening) aan de Tweede Kamer hebben gezonden. BUITENLAND New York: ruim 11 miljoen Het Amerikaanse Bureau voor volkstel lingen heeft gisteren meegedeeld dat de bevolking van de stad New York. verreweg de grootste van Amerika, op 1 juli 1966 gestegen was tot 11,41 miljoen zielen. Los Angeles bleef op de tweede plaats met naar schatting 6.789.000 inwoners, gevolgd door Chi cago 6.732.000. Garner overleden John Nan ce Garner, vice-president van de Ver enigde Staten onder president Roo sevelt van 1932 tot 1941, is gisteren op 98-jarige leeftijd overleden. Hij leefde teruggetrokken in Oevalde in het zuidwesten van Texas. Zweeds water voor Hamburg Het watervoorzieningsbedrijf van de stad Hamburg heeft bekendgemaakt dat de Hanzestad binnenkort drink water uit Zweden zal betrokken. Een buisleiding van meer dan 600 km lengte zal dit water aanvoeren uit de Zweedse meren Vaner en Vatter. Clandestiene immigratie De po litie van Johannesburg heeft giste ren de arrestatie van achttien perso nen bekendgemaakt die betrokken zouden zijn by illegale immigratie op grote schaal van Portugezen in Zuid-Afrika. De twee belangrijkste organisatoren van de immigratie be horen tot de gearresteerden. Een uur per dag Shirley Smith, president van het Britse Instituut van civiel ingenieurs, heeft er gis teren op aangedrongen de Britse ri tus van theepauzen af te schaffen. HU wees er op dat deze pauzen op bouwterreinen soms meer dan een uur per dag kosten. Op een verga dering van ingenieurs zei hij dat de theepauzen tijdens de tweede wereld oorlog in zwang konden geraken door de zwakke houding van de werkge vers. Legaat voor huisdieren Mevr. Dora Rollings, die op 28 oktober in Fort Worth, Texas, V.S., overleed, heeft haar ongeveer 20 honden een bedrag ln haar testament nagelaten van 250.000 dollar. Turkse waarschuwing Turkije heeft Engeland, de VS en de VN ge waarschuwd, dat op Cyprus opnieuw gevechten kunnen uitbreken als het bewind van president Makarios, de Turks-Cyprische leider Dentasj niet vrijlaat, die ervan wordt beschuldigd clandestien Cyprus binnengekomen te zjjn met een geheime opdracht van de Turkse regering Turkije i doet een beroep op genoemde lan- Terreur in Hongkong Commu nistische terroristen hebben vandaag bomaanslag gepleegd op een be stuursgebouw in Hongkongs New Ter ritories, even ten zuiden van de grens met communistisch-China. De bom ontplofte kort voordat de ambtena ren van het plaatselijke bestuur aan het werk zouden gaan. In het ge bouw werkten voornamelijk Chinezen. Attlee bijgezet De as van oud premier Clement Attlee, die 8 okto ber op 84-jarige leeftijd is gestorven, is gisteren met veel pracht en praal bijgezet in Westminster Abbey. De hertog van Kent vertegenwoordigde Koningin Elizabeth. De conservatie ve partij was vertegenwoordigd door twee oud-premier, Mcmillan en Dou glas Home. Verder was Lady Churchill, de echtgenote van de over leden Britse oorlogsleider, aanwezig. Warenhuisbrand Te Beauraing in zuid-België is gisterochtend een varenhuis uitgebrand. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, aangezien de aanwezige kopers en een dertigtal personeelsleden tijdig het gebouw konden verlaten. Staking bü Chrysler Ongeveer 9.000 employe's van de Chrysler automobielfabriek in Detroit hebben gisteren het werk neergelegd, meer dan 24 uur voor het ultimatum, dat de vakbond van automobielarbeiders aan Chrysler had voorgelegd, was afgelopen. De bond voert met Chrys ler besprekingen over nieuwe ar beidscontracten voor de 103.000 em ployés van het concern. Door de sta king zijn Chrysler-fabrieken in Ne wark (Delaware), Sterling en Tren ton (Michigan) en St. Louis (Mis souri) getroffen. WesfcduRse economie vooruit Volgens een rapport van het West- duitse ministerie van Financiën zal de Westduitse economie zich volgend jaar gunstiger ontwikkelen. Waar schijnlyk zal vooral de bedrijvigheid ln de bouwsector toenemen dankzij het investeringsprogramma van de overheid. Vonnissen in Spanje Tijdens een rechtzitting van het nationale hof voor openbare orde in Madrid werden gisteren tegen drie mannen, verdacht van het organiseren van clandestiene bijeenkomsten en pro paganda. gevangenisstraffen geëist van zes tot zestien jaar. De drie mannen, zo luidde de beschuldiging, waren lid van het comité van een clandistiene politieke partij in Tala- vera de la Reina, een stadje ten zui den van Madrid. Ommezwaai van vakbond De 1.2 miljoen leden tellende Britse vak bond van technici (AEU) heeft gis teren een ommezwaai naar een link se koers gemaakt door de verkiezing van de voormalige communist Hugh Scanion tot vakbondsleider. Scanion volgt in deze functie Lord Canon oï>. die steeds het regeringsbeleid heeft gesteund. Onmiddellijk na zijn ver kiezing maakte Scanion bekend dat hij met de AEU oppositie zal voeren tegen het economisch beleid van de regering, zoals ook de grootste Brit se vakbond, de 1,5 miljoen leden tellende bond van transportarbei ders, onder leiding van ex-minister Frank Cousins, doet. Belgische staking In de lan delijke staking die maandag bij de Belgische gas- en elektriciteitsbe drijven is begonnen, is gisteren wei nig verandering gekomen. Naar ra ming tachtig procent van de arbei ders en vyftien procent van het kan toorpersoneel neemt aan de staking deel. De gas- en elektriciteitsvoor ziening ls normaal, doordat kader personeel en niet-stakers de centra les gaande houden. In Brussel had men gistermiddag niet de indruk, dat er spoedig een hervatting van het contact tussen werkgevers- en werk nemersorganisaties kan worden ver dacht. WEER PROCES TEGEN NAZI'S IN FRANKFORT In Frankfort begint morgen een proces tegen twee voormalige nazi's die zouden hebben deelgenomen aan de wegvoering van Joden uit Mace donië en Thracië. Het zyn de 65-Ja rige oud-SS-generaal Berckerle en de 56-jarige oud-ambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Von Hahn. De beide verdachten worden be schuldigd betrokken te zijn geweest bij respectievelijk de wegvoering van 1.343 Poolse Joden en minstens 20.000 Russische Joden. Von Hahn heeft na de Tweede Wereldoorlog nog een poosje op het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Duitse Bondsrepubliek gewerkt In het proces tegen dertien voor malige leden van het politiebatal jon 309, besohuldiigd van moord en medewerking aan moord op Joden in de Russische stad Bialistok, zijn gisteren in de rechtszaal te Wup- pertal vier politieagenten geares- teerd omdat zij naar mening van de rechter meineed hadden gepleegd. De vier agenten, die in de oorlog deel uitmaakten van de staf van po- litiebatalon 309, hadden, ondanks waarschuwingen van de rechter en de officier van justitie herhaalce malen verklaard nooit iets te hebben geweten of gemerkt van executie van Joden. Een voormalige SS-kolonel, de 63-jarige Zapp, die al 22 jaar ge zocht wordt wegens massamoord op Joden, is in Duitsland gearresteerd. Zapp stond destijds aan het hoofd van een SS-uitroeiingsafdeling in de Sowjet-Unie. Na de oorlog heeft Zapp onder een valse naam geleefd. Hij werd in Bebra, 120 km ten noordoosten van Frankrijk, aange houden. Hij zou mifistens 6400 men sen gedood hebben in Kisjinev, Ni- kolajev, Jalta en Kerson. <=4. WOENSDAG Luth. Kerk: Bazaar t.b.v. restaura tie kerk 10-12 uur voorm. en 2-6 en 7-10 uur nam. Lakenhal: Opening Tentoonstelling „Fabrieken Kieken". 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Steenschuur 6: Ruil- en veilingavond Leldse Ver. voor Postzegelverzamelaars. 7.30 uur nam. do". 8 uur nam. Schouwburg: Lustrum uitvoering Leidsch Studententoneel „Caligula",; Rapenburg 61: K en O. Lezing prof. dr. J Pen „Rijk en arm, De theorie van de inkomensverdeling". 8 uur nam. rende kind". 8 uur nam. VRIJDAG Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11): Opening tentoonstelling tekeningen Ronald Flaman, 8 uur nam. Rudolf Steinerschool (Langebrug 87) Spr. dokter L. F. C. Mees over „L.S.D.- gevaar en zijn diepere achtergronden" 8.15 uur nam. Kloksteeg 19: Leids zoldercabaret: 9 Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem.. Ecclesia". 8 uur nam. Prytaneum Dem. Soc. Studentenver Politeia. Spr. dhr. Van Santen en mej. Goudsmit over de B.V.D. 8 uur Gebouw Chr. Belangen Ledenverga dering Leidse Tuiniers- en Bloemisten ver. Door Eendracht Verbonden. 8 uur ZATERDAG Ant. Clubhuls Cabaretavond „Cres cendo" 8 uur nam 't Boshuis C.J.V. „Jong Leiden" Ken nismakingsavond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: reünie 40-jarig be staan. St. Bonaventura-lyceum. 8 uur (Van onze Rotterdamse correspondent) Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse astma- bestrijding zal een systematisch onderzoek van de samenleving naar deze ziekte plaatshebben. De komende vijf jaar zullen twee wijken van Rotterdam, Hoogvliet en IJsselmonde het terrein van astma-onderzoekers vormen. Men zal alle kinderen tussen de 5 en 11 jaar volgen. De medische raad van de „Vereniging tot steun aan het Nederlandse Astma Fonds" koos zich dit onder zoek tot lustrumgeschenk, zo vertelde de voorzitter van de ver eniging, mr. J. L. Janssen van Raay gisteren aan het congres in de kleine Doelenzaal in de Maasstad. Prinses Margriet verrichtte met een symbolische handeling de opening van het onderzoek. Ze verwijderde de gor dijnen die voor een overzicht van het onderzoekterrein hingen. Tien procent Meer dan 10 procent van de be volking lijdt aan een of andere ast matische aandoening en 12 procent van alle invaliditeit wordt hierdoor veroorzaakt, zo vertelde de voorzitter van de 5-jarige steun-vereniging (17.000 leden). Dit jaar hoopt de ver eniging 5 ton aan het fonds af te dragen. Het Astmafonds werkt thans aan onderzoeken naar de invloed van de behuizing op de ziekte, naar de er felijkheidsfactoren, men stimuleert therapeutische zomerkampen en biedt volwassen patiënten een centrum in een pension-boerderij. Zes apparaten vo"- het -Verzoek v»n longfunc tie, we'l-c apparaten b:j het bevol Prinses Margriet ivoonde een deel van de lustrumvergadering van het Nederlandse Astmafonds in Rotterdam bij. kingsonderzoek in Rotterdam nodig zijn, zullen aan het Astmafonds wor den aangeboden door de Rotterdamse Lionsclub. Professor dr. J. W. Tesch aan vaardde het onderzoek, dat als jubi leumgeschenk door de vereniging wordt gefinancierd. Hy vertelde dat het onderzoek zal plaatshebben in samenwerking met de medische fa culteiten van Rotterdam, Utrecht en Groningen en de gezondheidsorgani satie TNO. Het onderzoek naar ast- maverschynselen bij het Nederlandse volk zal ongeveer 4,5 ton kosten. Met de bestrijding van astma zijn de Ne derlandse geleerden overigens reeds het verst in vergelijking met andere linden. un (M. H. 7 N Oor d °gPj Hockeykantine Roomburg Ft 14 m.m.v. het trio Wlm en het quintet Ton van nam. ZONDAG Rijnlands lyceum (M. H. 1). Gemeente christendom. Spr. Steenschuur 6: Kerk vai Christus van de heiligen der dagen. Spr. dhr. Diender. 10; Camera-theater: K en O film week: Eroica. 2.30 uur nai son" 7 uur nam (besloten i hug); Samson" 9.15 uur nail ca". 0.01 uur voorm. Stadsgehoorzaal (kleine za« s van Huisvrouwen Voorlichting 1 Kodak 2 uur nam. Schouwburg: Abonnement^ Ung Toneelgroep Theater nis avond lnproviseren wij". 8 ud DINSDAG Schouwburg: AbonnemenU Ung Toneelgroep Theater ma avond Improviseren wij". 8 u StadsgehoorzaalAbonnemj eert Residentieorkest o.l.v. Wlï Otterloo. Soliste Monique Haaj Camera-theater K filmweek „Last day of uur nam.: „As en diamant' middag; „Saragossa Manusc LakenhalIndu&triemldda 50-Jarig bestaan Leidsche Ver, dustrleëlen 2 uur nam; na a ceptle. sell TV ~M BIOSCOPEN ijl Studio „Een liefde voor ifl ken", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, uur. Zondags 2.30, 4.45, 7 en Trianon „Mijn prinses".! I Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uurjH 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. I Rev „The happening". Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. I.ldo „Dokter Zjlvago". k/4J Dagelijks 2.15 en 7.30 uur. 'on' Luxor „Angellque, de Versailles", 18 Jaar. Dagelijkse en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4kar 9.15 uur „Chappaqua", 7 en 9.15 uur •to. i en 9.15 uur 1 TENTOONSTELLINGEN^ Acad. Hlat. Museum „Cublf1 0 canda". Van maandag t.e.m 10 uur voorm.—1 uur nam. 't tot 5 uur nam. (T. e. m. 101T ber). U, Galerie Van der Vlist (Bop^ 3): Tentoonstelling grafiek t| Vlag. Geopend dinsdag t'm 10 uur voorm. - 6 uur nam; i dien vrijdagavond 8-10 uur (t« vember) Lakenhal: Tentoonstelling en lezen". Werkd. 104 uui dags l4 uur (tot 10 decembes, De Lakenhal: Dag. 104 uj 1-4 uur. Legermuseum (Pesthulslaai uitzondering van zaterdag vain (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkt» (Steenstraat 1): dag. 1017 u dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkd Tentoonstelling Collectie Lecfcl Japanse Kunst Werkd. 10 uif tot 5 uur nam.; zondags 15 ij Rijksmuseum voor de gescj der natuurwetenschappen: Di uur. zond. 1-4 uur Universiteit: Leids Aknd<?mi'T)e Kunstcentrum - Tentoonstel!) Poolse affiches. Maandag t/mte: 10 uur voorm. - 5 uur naraj-j november). Pd Wassenaar (Kunstzaal Heu!% toonstelling schilderijen en afei van Jacques Mels en van drexi In ten van mej. A. C. Henny. lyei maandag t/m zaterdag vaL,nf uur; bovendien dinsdagavond™ (t/m 22 november.). (in, Avond- en nachtdienst der aL™ Geopend voor spoedeisende) re apotheek van Driesum, Mare: f 20406. n al Apotheek R. van Breest Sml^S te Leiderdorp en Apotheek Vofenij zijn de gehele week geopend. Imj Weekeinde-dienst der Leidt cri: artsen. t og Tot zaterdagochtend 10 uin d< plege men de eigen huisartslli e: tot zondagnacht 24 uur dele s telefoon 22222. ite g er HAAG A G E N )VEMBESing !ej£ ««(ging I. WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 Rotterdams Toneel: ..Hamlet?1 Circustheater, 20 00 uur: mL-_ se ^Operastichting: „Madame»^ Dlllgentia. 20.00 Zangschool Kurzaal. 20.15 uur: Het 1 Orkest. Poppentheaters: Guido vf"a. plutl Éner WEERRAPPORTI S( (\au Hedenmorgen l i §2 r16 #3 fc re Amsterdam leven Len nemer o..oew. «rh vKïJjïn oSS" Eelde mis- fersm pe Bilt mast Ujkhl i'wente onbew. )rn Eindhoven onbew. Zuid Limburg half bew 1 Helsinki Zw. bew. ltodhe: Stockholm half bew. Oslo mist f*T 1 Kopenhagen licht bew. f&tre Aberdeen zw. bew. Int 1 Londen onbew. .14, Brussel onbewi 01 Luxemburg half bew. fCner Parijs ücht bew. l®eer Bordeaux half bew. Grenoble goh. bew. 1". an Nice regen ld let; Berlijn mist SVallei Frankfort onbew. Unic MUnchen mist r™5 ZUrlch licht bew. f' spe< Geneve geh. bew. 'lid, 2 Locarno regen fl-e Wenen mist Innsbruck: niet ontvangen F °n. Belgrado mist l'Jersm Athene motregen "r. - Barcelona zw. bew. ij™ Madrid geh. bew jfeweze Lissabon razen ïif^tle

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2