mocralie noch Ictatuur Zuid-Amerika deugt De „Drie Gebroeders te water gelaten Ier bewind doet het op zijn eigen wijze ir ka VS blijven in Vietnam 'Ophaaldienst' voor veiling ten bate van oude dorpskerk Opstelling van Warmunda I Bijeenkomst van 'Stille kracht' Flosy en NLF slaags Verdronken in wetering Loop der Bevolking te Leiden Reactie partij op verklaring K VP-radicalen Auto's botsen in Woubrngge Bij De Dageraad AG 3 NOVEMBER 1067 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent in Montevideo) fet voortdurende stuivertje wisselen tussen burgerlijke iaire regeringen in Latijns-Amerika veranderen ook Veer de manieren. In de democratie slaat de president [er joviaal op de schouder; in de dictatuur staat men t en figuurlijk voor elkaar „in de houding". Een verve- nsequentie van dat verschil is in dit deel van de wereld legaal gekozen regering in de chaos van herhaaldelijk je partijen en een voornamelijk op het egoïsme van de lende groepen gebaseerde dynamiek, vaak elke orde- tt die het militaire bewind juist typeert. Op hun beurt [de generaals echter dikwijls een compleet machts- omdat zij geen contact hebben met de organisaties |enmaal de (dikwijls onduidelijke en tegenstrijdige) wil volk weerspiegelen. stations, waar de trein itjjnsamerikaanse ontwik- dan helaas nog moeten stoppen voor een van de bemanning, treft Idels nooit meer wrede in. Er worden geen po- .ngenen meer opgehan- positie in het rege- door militair ingrij- ist, emigreert of vraagt ambassade van een buur- izette presidenten onder iraZiliaan Goulart en talrijke tegenstanders igime-Strossner in Para- ;n hun toevlucht gezocht -de Argentijnse dictator val werd gebracht, na- anti-Peronisten de rege- l in Buenos Aires over. Peronisten begonnen zich Jeer te roeren. Zulke ont- n, zelfs in een dictatuur, invoudig de situatie in dit m üe wereld. De democratie F Jr al gauw de chaos, om- 'olking niet rijp is voor het In van begrip voor het |l en wat natuurlijk al- jA speelt de kaste van ri is corrupt. Dat wil ove- t zeggen (zoals de primi- roïstische propaganda het dat iedere president-direc- een Europese maatschap- a Zuidamerikaanse presi- aankloppen om, met een .ot de hand, een monopolie Qj, maatschappij te claimen. enOude families (■Wöiaamde „traditionele par- ruteren hun leiders in de 3e kring der oude families, Mleen het grootgrondbezit, de banken en de industrie Hoge ambtenaren, diplo- officieren komen voor het deel uit deze zelfde groep. dus al gauw de LAngen van een oligarchie, net die van de staat iden- De Westeuropese landen renigde Staten hebben en- men meer tijd gehad om methoden van corruptie ^elen. '•'in Zuid-Amerika bijkans C om van een officiële in- a (n opdracht los te krijgen, ambtenaar van wiens me- rma men afhankelijk is, een oe te spelen. Verder is het Ik dat belangrijke leden ^eringsgroep of hun naaste wa| commissariaten van bin- ;o0pQitenlandse maatschappijen aangeboden. Wie echter lAjh zo min of meer voor de IVl kunnen verzekeren, jd eens op de koffie. r rldeze ene oude kring zijn er jatyns-Amerika nationalis- 'm Streven naar een zelfstan- Jikkeling van de eigen in- ïhter hoge tolmuren en in- ^al ingestelde groepen, die -;nkans voor hun land zien in fljpjlwerking met uit het bui- aangetrokken kapitaal. De iënrg wordt nog gecompli- |oor het feit dat er onder I halisten een linksgeoriën- |s pep bestaat, die een volks- sch staatsbestel met door rmsbeheerste banken en han dt Tit, een liberale .groep, die aenjconomie voorstaat (naar rjeeld van de New Deal d.i., „nieuwe bedeling") en """1 een conservatieve stro- e in principe de econo- edachten van een eeuw ge en Idhaaft. 'Os van regime N nationalistische groeperin- ii vijandig tegenover bui- jd t kapitaal en hebben vooral rmt gemakkelijk van de eco- iar de politiek te verschui- hun anti-Yankee-mentali- .sen. Er zyn dus nogal wat ingen. Ze staan echter los verschil tussen democratie Efrur' Het is in feite een op" verschynsel dat nationa- internationalisme in La- hliErika niet gebonden zyn ectieveiyk dictatuur en de- j_el In Brazilië was president ek een liberaal nationalist, ;tra| ^oulart was een ultra- iationalist en semi-dctator Ie#0® «en conservatief inter nationalist. In Argentinië bespeurde men zowel onder dictator Peron als onder de democraat Frondizi wisse lende tendenzen. De vraagstukken van economische oriëntering en politiek vacuüm be staan op het ogenblik duideiyk zicht baar in Argentinië. President Onga- nia heeft alle politieke partyen ver boden onder het mom dat zy „niet representatief" zyn, dat wil zeggen: niet de wil van het volk tot uitdruk king brengen. Toen hy onlangs het gesprek met de vakcentrales af kapte met het motief dat ook die instelling niet representatief zou zyn, is hem gevraagd wie de dicta tor zelf dan wel precies vertegen woordigde. Het is inderdaad voor iemand als Ongania een groot pro bleem. Latynsamerikaanse dicta tors rechtvaardigen hun regime op grond van een soort christeiyke zendingsgedachte. Zy zyn opgeko men voor de belangen van hun vol ken, „omdat de gekozen leiders faalden." Als nu de huidige Argen- tynse president wil aantonen dat hy de wil van het volk uitvoert, dan zou hy net als vroeger de dicta tors Vargas in Brazilië en Peron in Argentinië dat volk in staat moe ten stellen hem tydens vrye verkie zingen in zyn hoge ambt te bevesti gen. Maar de „missie" deugt net als de wil van het volk meer voor een plechtige proclamatie dan voor de politieke realiteit. In Brazilië heeft Castello Branco indertyd getracht dit probleem op Humphrey zegt: De Amerikaanse vice-president Humphrey heeft gisteren in Koeala Loempoer (Maleisië) gezegt dat Ver. State in Vietam zullen blijven hoeveel demonstraties er ook in Ame rika tegen de oorlog worden gehou den. „We zyn er, en we gaan niet weg", verklaarde hy tot 300 leden van de Amerikaanse gemeenschap. „Het kan me niet schelen hoeveel demonstra ties er zijn. Het land heeft zich ver bonden. Er is geen verantwoordeiy - ke politieke leider die zegt dat we ons moeten terugtrekken. Ze be twisten alleen waar we ons op een gegeven ogenblik moeten bevinden". Humphrey, die zyn eerste open bare rede hield sinds hy Zuid-Viet- nam bezocht ter gelegenheid van de installatie van president Thioe viel heftig uit tegen tegenstanders van het oorlogsbeleid en herinnerde zyn gehoor er aan, dat hy zelf in "zijn leven vele vredesaoties heeft ge steund. LEIDERDORP Morgen zal mondeling aan alle Leiderdorpers de vraag worden ge steld, of zy iets over hebben voor de op vrijdag 17 november bij garage Kamsteeg te houden algemene vei ling ten bate van de restauratie van de oude dorpskerk. De financiële res tauratiecommissie heeft de medewer king gekregen van de leden van het pas opgerichte jeugdcentrum Happy Jack. Om tien uur 's ochtends be gint de „ophaaldienst". Het laat zich intussen aanzien, dat de veiling een succes zal worden. Van zaken en bedryven, in en buiten Lei derdorp, is al heel wat binnengeko men. Een deel van de catalogus, die in de week van de veiling huis aan huis zal worden verspreid, is al sa mengesteld. te lossen door de voor hem heersen de klasse alle rechten te ontnemen en uit de oude politici een regerings party en (voor in de coulissen) een oppositieparty te vormen. De bete kenis van dat experiment is nog niet duideiyk. Ongania is echter van zo'n soort maatregel nog ver af. De militairen regeren en in hun gelede ren lopen de meningen blijkbaar BRANCO Gonservatief internationalist nogal uiteen. Het verrast hier b.v. niemand te lezen dat de comman dant van het vyfde Argentijnse in- fanteriekorps, generaal Juan E. Gugliemelli, in een toespraak tot zyn officieren heeft verklaard dat het economische beitel moet wor den veranderd. Politiserende offi cieren zijn er in Latyns-Amerika altijd geweest. WASSENAAR WIK OP BEZOEK IN SOLINGEN Voor de vierde maal heeft een groep leden van de Wassenaarse sportvereniging WIK een bezoek ge bracht aan Solingen in West-Duits land, namelyk aan de TSV Solingen- Aufderhöhe, waarmee de Wassenaar- se vereniging al verscheidene jaren vriendschapsbanden onderhoudt. Het bezoek aan de Duitse club had deze keer een extra feestelijk tintje omdat de vereniging het 90-jarig be staan vierde en tevens het 20-jarig bestaan van de zwemafdeling. Er werd door de Wassenaarse de putatie deelgenomen aan een aantal wedstrijden. In een zwemvierkamp wonnen de dames van WIK de eer ste prijs met 109 punten voor resp. TSV Solingen-Aufderhöhe met 77 pt, Union Ohligs met 37 pt en SVA Ka pellen met 35 pt. By de heren eindig den de WIK-zwemmers op de derde plaats met 51 punten achter resp. TSV Solingen-Aufderhöhe met 89 en Aeglr uit Essen met 68 punten. In het waterpolotoemooi bereikte WIK een tweede plaats achter Solin- gen-Aufderhöre. Een turnwedstrijd voor dames leverde een fraaie zege op voor WIK: 197.5 pt. voor de ont vangende club met 182.5 pt. Ook in zwemwedstrijden in een by- programma leverden WIK-leden goe de individuele prestaties. Een groep leden van de vereniging uit Solingen zal het volgend voorjaar naar Was senaar komen als WIK het veertigja rig bestaan herdenkt. „DE SPARTAAN" De gewichthefcompetitie gaat mor gen beginnen en de KNKSB heeft daar nu een landelijke zaak van ge maakt. De LAC „De Spartaan" gaat naar Raamsdonkveer om er tegen de plaatselijke vereniging en het Utrechtse Olympia te strijden (in deze competitie komen per wedstrijd drie verenigingen uit) De Spartaan komt in deze wed stryd als volgt uit: A. de Bruyn, K. Brandt, W. Turenhout, S. Holswilder en D. v. 't Riet, reserve F. Maryt. Scheidsrechter: G. Mieremet, coach: Th. Brandt. WASSENAAR Bevolkings onderzoek op tuberculose Dinsdag begint in Wassenaar het periodieke bevolkingsonderzoek op tuberculose, zoals dat voor het laatst 2 jaar geleden werd gehouden. Van 7 tot en met 10 november heeft het on derzoek plaats in de gymnastiekzaal van de Pius X-:School, van dinsdag 14 tot en met maandag 20 november zal het onderzoek gehouden worden in het Deylerhuis en van 22 novem ber tot en met 1 december in de zaal van het Dorpscenrum in de School straat. Alle Wassenaarse ingezetenen van af 15 jaar hebben inmiddels een op roep voor het onderzoek ontvangen of zullen deze spoedig ontvangen. Op de oproepingskaart staat vermeld, in welk lokaal en wanneer men ver wacht wordt. Eenieder wordt ver zocht op het aangegeven uur in het lokaal te verschijnen. Is men op dat uur beslist verhinderd, dan kan men op een ander uur komen. Wie niet aan het onderzoek deel neemt - wegens ziekte of omdat reeds elders regelmatig aan een onderzoek wordt deelgenomen, kan dit melden aan de gemeentesecretarie, afdeling bevolking, tel 2241- Voor bejaarden en anderen die niet niet op eigen gelegenheid naar het onderzoeklokaal kunnen komen wordt nog een vervoerregeling bekend ge maakt. Het is de bedoeling hen op een bepaalde middag aan het eind van de maand voor het onderzoek uit te nodigen. WARMOND De opstelling van Warmunda I voor de voetbal wedstryd uit tegen BEC in Delft luidt als volgt: A. v. Kampen (doel); P. v. Putten, J. Tyssen, Th. v. Rijn, H. Vergeer (achter)J. Mul der, C. v. Westerop (midden); H. Ritzen, R. Ciere, J. v. Grieken, M. Tyssen (voor). In het verenigingsgebouw Trefpunt houdt de Warmondse vrouwengroep Stille Kracht een by eenkomst op dinsdag 7 november, 's avonds 8 uur samen met de dameskrans „Irene" en het RE. Vrouwengilde. Uitgeno digd als spreker voor deze avond is ds. Aalbers van het vormingscentrum Oud- Poelgeest uit Oegstgeest. F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Renée Nicolette, d. v. Beyer en Boessenkool, Amsterdam; Boudewyn Willem, z. v. Jansen en De Jongen, Stiphout; Suzan Rena, d.v. Wiersema en Nicolaï, Lund (Zwe den); Miriam Clare, d. v. Santer en Weststrate, Cambridge, (Engeland). Overleden: Wilhelmina de Lyster, Rotterdam; Andreas Wilhelmus An- thonius Suèr. Tiel; Cornelis Oosthoek, Rotterdam; Olga Sara Sp jaard, Hengelo; Anna Emilie Amanda ;e, 92 j., Wolfheze; Aide Burg graaf, 74 j., Den Haag; Erik van Sis ter, 18 j., Amsterdam; Frans Penters, 75 j., Amsterdam; Johanna Bouwina de Heer-Venhuis, 78 j., Amsterdam; Martina Snydoodt, 75 j., Rotterdam; Albert Wehrer, Luxemburg. In Aden Is vandaag in drie Ara bische plaatsen een burgeroorlog uitgebroken waarby reeds vyf Ara bieren zyn gedood, onder wie een politieman. Het is bekend dat zeker 13 mensen zyn gewond. In een vanmorgen uitgegeven vlugschrift heeft het Nationale Be- vrydingsfront (NLF) de Flosy (Front voor de Bevrijding van het Bezette Zuideiyk Jemen) de schuld gegeven. De gevechten zyn uitgebroken na dat Flosy-groepen een handgranaat hadden geworpen in Sjeik Othman waarby vier leden van de NLF werden gewond, één ernstig. De NLF heeft laten weten dat de gevechten alleen gestaakt zullen worden als de „onverantwoordelij- ke Flosy-benden" de provocaties be ëindigen. „De NLF zal de revolutie biyven beschermen en is niet be reid tot schipperen met zyn vijan- den," aldus het vlugschrift. Van Sjeik Othman en Almansoe- ra, waar Flosy en de NLF in augus tus een tiendaagse burgeroorlog hebben gevoerd, hebben de gevech ten zich uitgebreid tot Tawaji, de Arabische woonwijk te Steamer Point in midden-Aden. Het opperbevel van het Zuidara- bische leger heeft een beroep op de NLF en de Flosy gedaan om de ge vechten te beëindigen. De 66-jarige J. W. den Hertog, wonende aan de Rembrandtlaan in Alphen aan de Rijn, is gisteravond verdronken in de langs de Ridder- buurt gelegen wetering. Vermoedeiyk is de bejaarde man door een felle rukwind gegrepen en met zyn bromfiets in de wetering terecht gekomen. Dokter Pilon, ge waarschuwd door voorbijgangers, kon slechts de dood constateren. Medische diensten LEIDERDORP dokter H. A. Blaauwendraad, Hogewaard 4, Kou dekerk aan den Ryn, tel. 01714208; zuster S. v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34, Leiderdorp, teL 23109. OEGSTGEEST dokter D. Held, tel. 52255. VOORSCHOTEN dokter J. M A. Abarbanel, Chopinlaan 32, teL 3875; tandarts T. R. Sprey, Voor straat 36, melden 9.30 uur, Voor- schotense apotheek, Leidseweg 66 tel. 2525; wijkverpleging zuster Weg man, Oranjekade 7, tel. 2041. WARMOND dokter Bots, Voor hout, Prof. Aalberselaan 2, telefoon Ö25327393; zuster Muhlhaus, dr. Kuyperlaan 8, Voorhout, tel. 8122. WASSENAAR dokter J. A. J. Paulides Van Z. van Nyeveltstraat 42, tel. 4561; dokter H. S. Boogaart, Storm van 's-Gravensandeweg 1, tel. 4466; apotheek Langstraat 86. tel. 2141; andarts J. T. Andon, Lan ge Kerkdam 63, tel. 4207. In de week van 18 t/m 25 oktober. GEVESTIGD C Haasnoot en fam., vishandelaar, Herenstr. 16a; U. Netlv en fam., in specteur van politie, Damlaan 30; H. A. G. Wijkhuizen en fam., Rljnsburger- weg 144; G. L. Elstgeest en fam., chauffeur, Hogewoerd 4; H. F. Busch- man en fam., vertegenwoordiger, Lam- menschansplein 8; D. A. G. Canclan en fam., grantetwerker, Paganlnistraat 19; J. Bron en fam., Rapenburg 84; J. P. A. M. Geurts, Tomatenstr. 10; J. B. J. Lips, Flanorpad 6; C. L. van Holk, Oostdwarsgracht 14; J. Hagen- dljk-Louwen Paganlnistr. 21; J. H. Schouten, Flanorpad 6, G. L. Kooy, Lange Mare 67a; E. J. Nemelc, zleken- verzorgster, Rijnsburgerweg 124; T. Korteweg, Haarlemmerweg 63a; A. J. van der Poel-Pleij, Lage Rijndijk 106; M. W. Luyken, Boommarkt 23a; G. J. Bosecke, verpleegster. Valdezstr. 13; H. A. Fraterman. Hoge Rijndijk 75; M J. M. Dlrksen-Schreuder, Lammen- schansplein 11; J. Lunneker, Janvos- 6ensteeg 1; J. M. van Doorn, Haagweg 38; R. Kamerling, de MeiJ van Streefk str 34; K. Hoogendljk. Kllkspaanweg 38; W. H. Claassen, Nieuwe Rijn 34a; A. C. M. Dlngemans, Witte Singel 96/ 97; A. A. M. Vroonhof, verpleegster, Hooigracht 15; E. E. Bergsma, Nieuwe Rijn 15; A. van der Veen, Zoeter- woudsesingel 52; A. P. T. Bendien, Kllkspaanweg 15; P. Aarnoudse, Fla norpad 6; M. de Mooy-Overduin, Boer- haavelaan 2; B. C. L. Scholte, Vree- wljkstr. 14; J. W. J. M. van de Groep- Vlnk, Utr. Jaagpad 122; A. P. C. Her mes, A. van Burenhof 45; A. M. Parl- nussa, ziekenverzorgster, Rijnsburger weg 10; E. M. Andriesse, Rapenburg 122; J. M. Dunham, Kllkspaanweg 9: M. Vermeulen-Tuijl, Hooigracht 38; C. A. Veenstra, verpleegster, Rem- brandtstr. 6; E. Cid Fernandez, mach. bankwerker, Garenmarkt 34; G. A. van Ispelen, kantoorbediende. Lammen- De verklaring van de KVP-radica len, die gisteren is gepubliceerd, heeft geen onderdeel van gesprek gevormd op de vaste, maandeiykse vergadering van het KVP-bestuur op woensdag jongstleden. Tydens die vergadering is van de zyde van de KVP-radicalen geen en kele mededeling over het nieuwe „ma nifest" gedaan. In een reactie van de KVP wordt allereerst vastgesteld, dat ook in dit manifest geen concrete programmati sche uitwerking wordt gegeven. „De algemene stellingen, in tien punten samengevat, w'yken op essentiële za ken niet af van het KVP-verkiezings programma, dat voor de parlementai re periode 1967-1971 is vastgesteld", zo luidt de KVP-reactie. „De stellingname van de KVP-radi calen gaat voorby aan alle argumen ten tegen een stembusakkoord en aan de daarop gebaseerde uitspraak van het partybestuur van de KVP, dat met overgrote meerderheid dit stem busakkoord heeft afgewezen. Het vas te samenwerkingsverband, inclusief stembusakkoord, is eveneens volledig afgewezen door de leiding van de ARP en de CHU en door het convent van de ARP, aldus de KVP-woord- voerder. Gistermiddag kwamen weer twee auto's met elkaar in bosting op de kruising van de Oostkanaalweg en de Kerkweg in Ter Aar. Een inwoner uit Valkenburg zou in zyn busje geen voorrang hebben gegeven aan een Alphense dame die de Oostkanaalweg afkwam in een personenauto. De maeriële schade wes aansden- HJk. ir De 12-jarige scholier Jan Roo sendaal brak gistermiddag omstreeks half vyf zyn been, toen hy met vriendjes aan het spelen was op een braakliggend terrein aan de .Roose- veltstraat. Hy is naar een zieken huis overgebracht. schansweg 175; L. H. H. V. Brouwer, verpleegster, Rijnsburgerweg 34; E. Graper. van Hogendorpstr. 48; H. M. van Hassel, barkeeper, Janvossensteeg 46; W C. M. M. Luijten, Witte Sin gel 53; P. A. M. van Noort-de Bruycke- re, Oude Rijn 162; C. van der Plas, gasfitter, Bernhardstr. 10; E. L. E. v. Acker, verpleegster, Rynsburgerweg 10: Jonkheer J. A. Z. Hooft Graafland. Langebrug 6d; G. V. C. Dekker, Kllk spaanweg 7; J. Rovers, zuigelingen hulp, Rynsburgerweg 10; 'H. G. Bos, Janvossensteeg 22; A. M. Thijsse, aan- 11ste Gerrlt Dou6tr. 29a; J. M. Visser, verpleegster, Rynsburgerweg 10; M. Schippers-van Manen, Bernhardkade 14a; B. Beltman, ryksambtenaar, Boer- haavelaan 27; M. A. Baztout, fabr. ar beider. Kraalerstr. 2; M. J. M. van Paridon, heilgymnaste-masseuse, Roo- denburgerstr. 19; H. Landman, vouw- ster, Potgieterln. 25a; J. S. E. de Wal- le, J. van Goyenkade 44; M. J. A. Lan- geveld, Oude Vest 197; J. A. Wasse naar. heilgymnaste-masseuse. Lang© Mare 71a; P. A. F. van de Kamp, Stille Ryn 1; G. H. M. Leenders, ver pleegster, Haagweg 22; C. M. van den Hout, Tomatenstr. 10; E. M. Wynno- bel, typiste RU, Lopsenstr. 15a; H. G. Mlzee-van Veenendaal, Haarlemmerweg 71; A. C. F. Voogt, Roodborststr. 41 M. W. Wlebenga, Noordeindepleln 8a; M. van der Plas, kinderverzorgster. 11ste, Nieuwe Ryn 33; der Weele, assistente hulsh., Rijnsbur gerweg 10: C. van Drlel, Hooigracht 38; R. G. W. van Dael, Oude Ryn 154; L. S. B. Schuller-Slngelenberg, Stal- paerthof 14; J. A. Braamhorst, ver- ioek- Hegt. Rljnsb" der Marei, Flanorpad 2; J. Kuiper, ver pleegster. Houtlaan 55; M. H. M. van der Kleij, Noordeinde 28a; C. A. A. Nij- dam, vroedvrouw, Rynsburgerweg 10: R. Zeldenrust, Plantsoen 93; R. C. A. Doets, Hoge Rijndijk 96b; J. E. Stoel man Leysner, verpleegster, Boommarkt 10a; J. H. A. Vinkeles Melchers. Bree- straat 14; A. E. Blok, weg en water bouwkundige, Joh. Verhulststr. 10; A. Broekman, Kllkspaanweg 17. VERTROKKEN P. Buis en fam., Zaanstr. 58. Stad- Delden, Erchelensstr. 4; F. J. Voet ea fam.. Wagnerplein 126, 's-Hertogen- bosch. Lage Morgenlaan 94; C. M. Ger- lag en fam., Vrouwenweg 25, Alpben a/d Rijn, Oranjestr. 74; H. Weststrate en fam., Ryndijk 176, Stolwijk, Aza leastraat 9; B. P. Visser en fam.. Pie terskerkhof 18, Leimuiden. Bilder- dam 33; T. P. Janssen-Schrlever en fam., Corellistraat 52. Den Helder, Krammerstraat 9; H. R. Moustafa en fam., C.orn. Schuytln. 52, Egypte; A» Goutier en fam, Oude Vest 157, Lei derdorp, Burg Brugplein 5; M. L. Bu- rer en fam., Burggravenln. 216. Kat* wyk, Talm astraat 35; A. M. van Gent- der Krogt, Vrouwenweg 57, Zoe- voude, Verlaatweg 4d; B. F. E. Veld- huijzen, Zoeterwoudsesingel 57b, Utrecht, Ina Boudier-Bakkerln. 147J S. G. Meyers-van Zijp, Bernhardstr. 23, Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 5: M. Steenbergen, Mauritsstraat 73. Al phen a/d Ryn, Eikenlaan 143; F, Brands, Rynkade la, Hazerswoude. Groenestein 21; W. J. Felix, Sab astraat 4. Katwyk, Nachtegaallaan 5; E. P. Ch, Vlek-Aalders, Morssingel 10, Oegst- Cuycklaan 14; T. A. M. Rit selaar, Rijnsburgerweg 56. Utrecht, Sweder v. Zuylenweg 2 bis; W. M. J, Flapper, Const. Huygensl. 43, Leider dorp, Laan v. Ouderzorg 141; F. P. A» Wltteveen, Vreewijkstraat 14. Gilze en Ryen, Nleuw8traat 13; N. S. Onder water-Neuteboom, Lindestraat 25, Vlaardlngen, Billtonln. 4; E. I. van Lopik-de Vet, G roe nhazengr acht 13, Noordwyk, Kon. Astrid Boulevard 41| J. van Lopik, Jan van Houtkade 41a, Noordwyk, Kon. Astrid Boulevard 41: Onderwater. Duinhof 35. Vlaardin* 1, Bllitonlaan 4; B. B. M. Bajcar, r. Beestenmarkt 8, Marokko; G. M» Bos, Oude Vest 3, Katwyk, Nachtegaal* laan 5; M. C. de Best, Langebrug 71, Katwijk, v. d. Vegtstraat 3; H. Pothaar. Noordeinde 2a. Hilversum, Noodweg 37J E. J. W. M. Mulder. Stille Rijn 1. NIJ* megen, Aldenhof 8640; H. T. M. Vo- ang- De Jeu. Haarlemmerstraat Noordwyk, Oranje Nassaustr 45| E. Kolf van Oosterwy k-van Kem pen Hooigracht 106a, Arnhem, Doelen» 6eweg 3; G. L. Bordewyk, Kasteelhof 5. Delft, Meidoornlaan 4; J. T. J. Vo gelenzang, v. Hogendorpstr. 82, Noord wyk. Oranje Nassaustraat 45; A. van de Laar, Prinsenstraat 26, Leiderdorp, Meyelaan 12; A. van der Steenhoven» van Heerlngen Roomburgerlaan 26, Ha- zerswoutie, Hëlène Sworthplamtsoen 3* H. G. J. van der Steenhoven, de Sit- terlaan la, Hazerswoude, H. Swarth- plantsoen 8; H. Schouten, Willem da Zwygerlaan 291. Valkenburg ZH, Ma» rinus Potstr. 59; J. H. M. Vleveen, Boerhaavelaan 17. Oegstgeest, Mare- laan 10; B. Postma. Rijnsburgerweg 119a, Voorschoten. Papelaan 18; J. O» Wolffs. Vyf Meiplein 10. Zwitserland» C. M. Marks, Vrouwenweg 26, Heem stede, Orchldeeënlaan 19; A. W. Faasse. Rljndyk 176. Stolwyk. Azaleastraat 9» A. J. Spruitenburg-Oostrom, Sumatra- straat 94a. Benthuizen, Dyk 15; F. R« Bouter. Soembastraat 63, Hoogeveen. Schutstraat 100; J. M. de Raadt. Oude Vest 31. Rotterdam, Mathenesserlaan 457; M. A. L. Laamalri, Ververstraat 30, Rotterdam. Beukelsdijk 41a; P. T, A. van der Stap, Boerhaavelaan 34, Leiderdorp, Laan van Ouderzorg 133i L. C. M. Verkley, Rynsburgerweg 41, Katwijk, Achterweg 7; M. A. de Boer, Rynsburgerweg 10, Delft, Hof v. Delft laan 23; S. M. Koning, Rynsburger weg 10, Oegstgeest, Warmonderweg 46: R. J. Roelofs-Zandstra, Witte Singel 29, Noordwyk, Bennenweg 14; V. Le« vent, Morsweg 332, Turkije; R. A. Roelofs. Gerecht 8, Noordwyk, Dennen weg 14; M. C. J. G. Mulder, St. Ja- cobsgracht 1, Wateringen, Kerkstraat 18; O. E. A. M. van Noort, de Sit- terlaan 22a, 's-Gravenzande. Naaldwyk- seweg 55; C. Vegt. Stadhouderslaan 7, Valkenburg ZH, ab achter Hoofdstraat 99; A. Hagedoorn, Bernhardkade 17a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; A. Spanjaard-van Tellingen. J. W. Friso- straat 15, Geertruidenberg, Burgem. Meijerstr. 13; M. H. T. J. Bergsma, Wald Pyrmontstraat 9, 's-Gravenhage. Traviatastr. 28; F. A. Vork, van der Waalsstraat 62. Nieuw Zeeland; V. Geelkerken. Zoeterwoudsesingel 44. Ede Gld., Ruysstraat 17; E. R. T. Evers, Rynsburgerweg 56, Bussum. Bredlus- weg 1; I. Farina. Molenstraat 30a, Italië: W. I. Rob-van der Star, Witte Singel 96/97, Leldschendam, Burg Caan van Necklaan 275; W. H. P. van Ipe- ren, Plantsoen 35, Ver. Staten van Noord Amerika; E. G. Nolte- Terlage. Corantynstraat 22, Amstelveen, van Heuven Goedhartlaan 881; J. Wester man, Kruisstraat 44, Katwyk, Over- ryn 7. Tijdens een eenvoudige doop plechtigheid, verricht door me vrouw A. Kr ij n en - E delman, echtgenote van de opdrachtgever, is gisterochtend op de scheeps werf „De Dageraad" in Woubrug- ge de kotter „Drie Gebroeders" (TX 19) te water gelaten. Kapi tein op dit schip wordt de zoon van reder D. Krijnen, de heer F. Krijnen uit Oudeschild, Het vaartuig meet resp. 27x6.40 X3.20 meter en krijgt een 600 pk Stork-dieselmotor. Het is bestemd voor de boomkor- en spanvisserij en zal half december worden op geleverd, Marktberichten LEIDEN, 8 nov. Groente- en Fruitveiling: Druiven 74, Andy vie 18- 53. Snijbonen 87-3.11, Stambonen 1.41- 2.89. Stokbonen 2.88. Boerenkool 13-21, Rode kool 9. Gele kool 7, Groene kool 18-23, Prei 21-30, Spinazie 52-95. Spruiten A 56-62, B 50-54. Komkom mers 25-1,11, Tomaten A 7.80-z.aa, b V2.—a-8.20, C 7.10-7.20. CC 4,60. Uien Grof 17-20. Winterpeen 1.17-1.63. per 100 kg. Bloemkool A 26-95, Knolselde rij 16-24, Sla A 12-23. Peterselie 10- 27, Radys 5. Seldery 6-12, Uien 3-15. LEIDEN, 3 nov. Kaasmarkt: Aanvoer 1 party Goudse en 1 party Leldse. Geen notering. LEIDEN, 3 nov. Veemarkt; slecht stieren 7, 4.00, 4.50 kg. schoon gew. goed; Melkkoeien 85, 925, 1550 per st. rustig; Vette koelen 300. 330. 4.50 kg. schoon gew. matig; Vare koelen 45, 500. 1225 per st. zeer kalm; Graskal veren 19, 250, 440 per st. kalm: Vette kalveren 40, 3.30, 385 kg. levend gew. slepend; Vette schapen 60, 100. 135 p. st. stug en duur; Fokschapen 35. 125, 165 per st. willig; Vette lammeren 2186, 115, 165 per stuk, stug en duur; Drachtige zeugen 41, 325. 450 per st. redeiyk; Schrammen 113, 80. 105 per st. redelijk; Biggen 513, 55, 65 per stuk redeiyk; Gelten 8, 10. 50 per st. kalm; Totaal 3463.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11