Verlanglijstje van bejaarden volksgezondheid wit beknibbelen v. d. Berg j) dreef Humphrey bezoekt Maleisië Ierse premier gaat pleiten voor Engeland Vakantie ingehouden na koffiedrinken in diensttijd Montessorischool viert groot feest Najaarsbeurs geopend MARKTBERICHTEN Vreemde vondst op zolder AO 2 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 Ug de economische toe- as land is, die de nieuwe emoet moet treden, haar »r niet van uitgaan, dat In de uitgaven ten behoe- gezondsheidszorg is be- i vanmorgen prof. dr. P. in een rede, waarmee nkomst van het Neder- fres voor openbare ge leling het „gezond- ent" in de RAI in opende. knieuws e hebben de Leidse deel- het Amsterdamse Vasca- >ede resultaten geboekt. npioen Ad. v. d. Berg r jf ronden 4% punt ver- eemt nu samen met oa. I dregt de gedeelde derde ïhter het meesterduo Ree dat tot nog toe 100% d. Berg, die o.a. Crab- d. Herik en Karper (zeer üklassers dus) versloeg, ;en de sterke v. d. Lijn, moeilijke tegenstander ie bestrijden. Bij winst op rukt v. d. Berg (die de anden goed op dreef is) tweed plaats of misschien de gedeelde eerste plaats, •Langeweg remise wordt, let vergaarde uit vijf. (onnodige) verliesparty gen de VAS-crack Wolt ij weliswaar van het bord e maar net niet mat kon toen zelfs nog verloor, andere Leidenaren bevin- i de bovenste helft van de ke) ranglijst van dit zeer ite toernooi. R. A. G. de ■ft 3 uit vijf, na verlies in onde tegen meester Th. v. die hiermee dus wraak «de in de tiental-wedstrijd TAS tegen de Graaff ge- Inlaag. |en Elmans tenslotte staan f/2 punt), maar kunnen in ronde hoger komen, jelatief zwakke tegenstan- stryden krijgen. gerlijke Stand iude Geboren: Ronald O., Kraakman en P. M. van Josina M., d. v. P. J i L. M. Nleuwenbroek; B. de Jeu en N. Lasan- M. P.. d. v. J. A. van i L. A. Rodewljk; Maria J.. van Es en M. C. E. Berk. P. G. Ernst ,e. v. Olyer- |r.; C van Diest, 87 Jr.; P. 66 Jr. J. C. van Gent en A. M. „.gt; P. C. G. Heemskerk en nandeur; M. W. van RooiJ- Duijverman; G. H. Schef- [H. Vogelenzang; Th. J. M. M. I. van der Ploeg. Prof. Muntendam stipte de facetten aan, waaraan het congres is gewijd. Vooral de doelmatigheid van de ge zondheidszorg zal worden bekeken. Prof. Muntendam zei daarbij onder meer: „Nimmer zullen wij mogen bezuinigen op die toepassingen van de wetenschap, waardoor het leven kan worden behouden, ziekte voorko men, gezondheid hersteld en vitali teit bevorderd, hoe hoog de kosten mogen zijn, hoe intensief de man kracht hiertoe benodigd zij". De eerste inleider, dr. Dolman (hoofd parlementaire en financiële zaken van het departement Econo mische Zaken), begon optimistisch. Hjj constateerde dat de Nederlandse gezondheidszorg geen ernstige lacu nes kent. Maar persoonlijke vrij heidszin kan de gezondheid nadelig beïnvloeden. (Rokers: „Dan maar een paar jaar eerder dood"). .Collectieve laksheid is moeilijker te verontschuldigen. Sinds begin 1966 heeft de regering niets gedaan aan verbetering van het ambulancever voer. Wil men de ernst van deze zaak niet inzien?" aldus dr. Dolman. Na hem kwamen aan het woord mr. dr. H. J. J. Leenen (secr. generaal van het Wit Gele Kruis)) en de ge neesheer-directeur van Bronovo in Den Haag dr. P. de Groot. De Amerikaanse vice-president Humphrey is gisteren in de Malei sische hoofdstad Koeala Loempoer aangekomen. In Penang 290 kilometer ten noor den van de hoofdstad braken enkele uren voor zijn aankomst ernstige on lusten uit, waarbij een pop de Ame rikaanse vice-president voorstellend, werd gelynchd. De politie wist de betogers, voornamelijk jeugdige Chi nezen met traangas uiteen te drij- In Koeala Loempoer patrouilleren honderden politiemannen gewapend met geweren, traangasbommen en houten knuppels. Dit om een herha ling te voorkomen van de demon straties die vorig jaar oktober uit braken bij het bezoek van president Johnson aan Maleisië. Vice-president Humphrey vertrekt zaterdag naar Djakarta voor een driedaags bezoek aan Indonesië. Verwacht wordt dat Humphrey waarnemend-president Soeharto zal vragen te bemiddelen in Vietnam. Kamerlid Koekoek wegens smaad tot boete veroordeeld (Van onze Roermondse correspondent) „In het vuur van het politiek ge vecht kunnen woorden niet altijd op goudschaaltjes worden gewogen. U hebt de grenzen van het toelaatbare daarbij echter overschreden", wees de politierechter mr. J. van Koot „boer" H. Koekoek scherp terecht. De fractievoorzitter van de Boeren partij in de Tweede Kamer stond vanmorgen wegens smaad voor de Roermondse politierechter. Op 24 ok tober van het vorig jaar verweet de 55-jarige politicus uit Bennekom te kenaar Edy Samson uit Voorburg, medewerker te zijn geweest van „De Misthoorn". Prof. dr. L. de Jong van het Rijks instituut voor Oorlogsdocumentatie in Den Haag karaktariseerde de half- maandelkse periodiek uit de jaren 1937-1942 op verzoek van de officier van Justitie in Roermond als natio- naal-socialistisch en sterk antisemi tisch. De bezetter vond de artikelen van die strekking zelfs te bar en ver bood het blad in 1942, aldus de uit leg van prof. De Jong. Officier van Justitie mr. A. Mes- schaert putte het bewijs voor het ten- laste gelegde misdrijf smaad uit ver klaringen van getuigende journalis ten. „De tekenaar Samson is door deze verdachte op volkomen ontoelaatbare manier beledigd", aldus ook de offi cier van Justitie. Zijn eis luidde f 200 boete. Conform die vordering von niste politierechter mr. Van Koot on middellijk. Na een enige malen door rechter en officier onderbroken pleidooi van raadsman mr. B. Key- zer uit Roermond. Ziektekostenpremie gepensioneerde ambtenaren (Van onze Haagse correspondent) Gepensioneerde ambtenaren zul len niet zoals de regering van plan was de volle premie hoeven te betalen voor de ziektekostenver zekering. Evenals hun werkende col lega's zullen zij de helft betalen. Het percentage zal worden berekend over de pensioengrondslag. In het akkoord tussen staatssecre taris Van Veen en de ambtenarenor- ganisaties is een stijging van het premiepercentage voor de ziekte kostenregeling opgenomen: van 5,3 naar 5,5 procent. Op de verstrek kingen zal voorts enigszins worden bezuinigd. WARMOND deuws van seds Vooruit i de vijfde week van de was de Warmondse ta ereniging „Steeds Vooruit" esvol. Vüf van de twaalf ;l amen slechts tot winst. IJl I wist beide punten thuis |jj| n. Tegen het zwakke DDC 3 H rol Sikking en Nora Brox- §g§ ingeslagenTon v. d. Voort naai. De uitslag werd 8—2 Warmondenaren. Heren II mder (de nog ongeslagen) i. Zwet de strijd aanbinden f ribats" 9. Dit werd de eerste f van dit seizoen. Louis i Jan du Prie kwamen bei- 3S- maal tot winst. Heren III g9 isloos ten onder tegen RTC IV kwam ook deze week 310 winst. Met 2—8 werd dit )bt slagen door het Zoeterwoud- )et "4". Herman van Wissen wist jgr te scoren en won samen de Vroomen het dubbelspel, le heren team moest eveneens punten aan hun tegen- ;el: Reflex VS toestaan. Alleen d. Velde kwam eenmaal tot iltslag 1—9 >rste damesteam verloor met i De Treffers Leny v. Wissen riemaal tot winst. Dames II geslagen dank zij Ank Koek Sikking die geen partij ver- j „Detas": uitslag 4—6. Het imesteam speelde 2 wedstrij- wist deze beide met met ruim te winnen. Tegen Gossima *t 100 en tegen SML werd r8. Alleen. Phily Waasdorp tweemaal geen winst. Het neisjesteam wist ook -beide thuis te houden door met Q De Treffers te winnen. Nel bleef ongeslagen, Annemiek man won tweemaal en Joke ~s eenmaal. Meisjes II kwam «iiÜiti niet verder dan 64. Ti- d. Zalm en Els v. Rijswijk tweemaal tot winst. Het longensteam haalde de eerste sn binnen door met 91 i winnen. Jongens II verloor -4 van Play Fair. rfbalprogramma zaterdagmiddag zijn de vol- wedstrijden voor de chr. korf- miging „Warmond" vastge- Er zullen drie twaalftallen op Overbos uitkomen. Om 2 uur spiranten A tegen Ons Eiland Leiden, om 2.30 uur Warmond n Velocitas II uit Leiderdorp t 3.15 uur de junioren tegen WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Martinus J. M., z. v. J. M.M. Slootweg en A. A. Tipker; Ro- bertus J., z. v. J. Kardol en A. C. Hakkeling: Peter R. O. C., z. v. J. R. O. van Helsdingen en M. M. van der Bijl (Gouda)Susanne, d. v .M. A. C. de Raaij en A. C. Hoge woning; Ca tharine J., d. v. J. A. T. Slats en G. H. Looijestein. Ondertrouwd: H. M. Akerboom (Ter Aar en J. C. A. M. van Rijn; H. J. Knegt en C. G. M. Swinkels; W. P. Dijkhuizen (Den Haag) en C. C. M. Spruyt; J. N. de Wit (Den Hel der) en T. J. Bellekom; M. J. van Eijk (Den Haag) en I. D. Gertenaar; K. Dekker en J. Hordijk (Den Haag) Getrouwd: P. A. J. Holst en J. L. Hazelaar; N. B. A. van Koningsbrug- en A. P. M. Wijering; A. Verboon en J. I. Nell; E. Schrijvershof en M. Lamet; J. C. F. van de Sande en A. van Rijswijk: R. F. M. Peersmann en B. Klerkx; C. W. G. de Greef en van Leeuwen; C. van Santen en A. Kreuk. Overleden: wed. N. KoopmanMo lenaar, 77 j., (Ermelo); Gijsberta Pontier, 89 j., Petronella Keijzer, 8 j., Johannes F. H. Bresser, 63 j. KVP discussieert partij vernieuwing De afdeling Wassenaar van de Ka tholieke Volkspartij houdt op dins dagavond 7 november om 8 uur in het Jeroenhuis aan de Kerkstraat een afdelingsvergadering, waarin een aantal vragen ter discussie zullen worden gesteld, verband houdende met de partij vernieuwing. Onder meer zal de vraag onder ogen wor den gezien of partijvorming op basis van christelijke inspiratie in deze tijd wenselijk is en de vraag of ty vorming dient te geschieden op specifiek-kat-holieke of op algemeen- christelijke grondslag. „Dode" soldaat nog in leven Een 22-jarige Amerikaanse mili tair, Jack Bayne, die in juli door artsen doodverklaard was, ligt thans herstellend in het militaire hospi taal Walter Reed in Washington. Zyn rechter been is afgezet. Bayne werd in juli bij Tsjoe Lai In Zuid-Vietnam door een Vietcong- landmijn getroffen. De ontploffing werd veroorzaakt doordat de leger- hond, die Bayne vergezelde, op de mijn liep. De artsen probeerden drie kwartier lang de levensgeesten bij Bayne op te wekken, naar zij meen den zonder resultaat. Maar enkele uren later kreeg de militaire balse- mer de schrik van zijn leven toen hij het mes zette in de doodgewaan de Bayne en daarbij bleek dat de jonge militair nog leefde De Ierse premier Lynch heeft mee gedeeld dat hij deze week naar Parijs gaat om te proberen generaal De Gaulle te overtuigen dat het voor de EEG beter is als Groot-Brittannië toetreedt. Aan het slot van een driedaags be zoek aan Denemarken vertelde Lynch dat hij en de Deense premier Krag het er over eens zijn dat het verdrag van Rome onomstotelijk voorziet in uitbreiding van het aantal leden. Domier vergroot voorsprong De Nederlandse schaakgrootmees ter Donner heeft in het internationa le toernooi van Venetië zijn voor sprong vergroot. In de elfde ronde versloeg hij de Italiaan Calapso. Met nog twee ronden te spelen heeft Don ner iy2 pt voorsprong op de Russi sche wereldkampioen Tigran Petro sjan. De Amerikaan Larry Evans staat er echter iets beter voor, want hij heeft 7 pt en één afgebroken partij. Stand: 1 Donner 9%, 2 Petrosjan 8, 3 Evan 7 en een afg., 4 Janose- vic 6% en één afg. Leiderdorpse wachtmeester in beroep In december vorig jaar ging een 88-jarige wachtmeester eerste klas van de Rijkspolitie uit Leiderdorp tijdens een nachtelijke patrouille sa men met een opperwachtmeester een kop koffie drinken bij een collega.^ „Onderbreking van de politietaak voor een niet dringende particulie re reden" heette dat volgens zün commandat, die hem bestrafte met Inhouding van één vakantiedag. De rijkspolitieman ging in beroep. Hij vond de straf veel te zwaar. De rechter verklaarde het beroep onge grond. Gisterochtend verduidelijkte de raadsman van de wachtmeester, mr. E. H. de Vrieze, secretaris van de Algemene Politie Bond, voor de Cen trale Raad van Beroep in Utrecht waarom in dit geval beter volstaan had kunnen worden met een mon delinge of een schriftelijke beris ping. De wachtmeester is na een diensttijd van 12 jaar nog nimmer bestraft. Hij had in al die jaren een buitengewoon goede beoordeling. Mr. De Vrieze meende, dat deze weten schap bij het bepalen van de straf maat een rol had moeten spelen Volgens mr. De Vrieze gaat het niet om die ene vakantiedag. Zijn cliënt beseft zelfs dat hij onjuist heeft gehandeld. De vraag is slechts of na een dergelijke onberispelijke staat van dienst zo zwaar moet wor den gestraft „Dat komt de werving van de rijkspolitie niet ten goede", aldus mr. De Vrieze. De commandant van de bestraf te wachtmeester, overste L. J. van der Meulen, verklaarde, dat voor dit plichtsverzuim straf gerechtvaar digd was. ,De patrouille werd 45 mi nuten onderbroken, terwijl de be manning van de wagen wist, dat kort tevoren in Leiden een auto was gestolen. De opperwachtmeester en de wachtmeester lieten zich via de mobilofoon uitnodigen voor een be zoek aan een collega om een af- LEIDERDORP Receptie van H. Bakema De heer H. Bakema is 25 jaar arts. Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur zal hij in de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp recipiëren. Zaterdag in Wassenaar Zaterdag 4 november wordt er in de montessorischool Wassenaar aan het Zanderijpad feest gevierd ter ge legenheid van een aantal jubilea. Het is 30 jaar geleden, dat deze montes sorischool werd gesticht, het is op 5 november 15 jaar geleden dat het eiigen gebouw aan het Zanderijpad in gebruik werd genomen, en het is bo vendien een halve eeuw geleden, dat het Montessori-onderwijs in Neder land werd ingevoerd. In 1937 kreeg de school „wetelijke erkenning^. De eerste jaren is de school gehuisvest geweest in particu liere huizen aan de Papegaaienlaan en de Backershagenlaan. De oorlog maakte het stichten van een eigen gebouw onmogelijk Kort na de be vrijding, in 1945, kreeg de school de beschikking over de villa met het blauwe dak op de hoek van de Rijks straatweg en de Paauwlaan. In 1952 werden op het huidige terrein de eer ste drie leslokalen in gebruik geno men. Later kwamen daar nog eens twee lokalen bij, terwijl in 1962 de uit 3 lokalen bestaande kleuterschool tot stand kwam. Sinds 1948 is de heer S. Faber hoofd van de school. Op zaterdag 4 november begint het feest voor de kinderen, die verkleed op school mogen komen, om 10 uur. Voor de jongste kinderen is er om kwart voor 11 een voorstelling door Frank Koomans poppentheater, ter wijl er voor de oudere jeugd gelegen heid is tot aerlei spelletjes in de school. Natuurlijk worden de kinde ren ook getracteerd. Voor de ouders, die zaterdagoch tend ook welkom zyn, zal er later in het seizoen een ouderavond worden georganiseerd waarop de schrijfster Hella Haasse een causerie zal hou den over „ouders en kinderen in de literatuur". ik voor vissen te maken. Toen bleek, dat de opperwachtmeester een nieuweling in het district was, no- e de vrouw van de thuiszittende collega het tweetal uit een kop koffie te drinken. Het districtsbureau werd daarvan op de hoogte gesteld. „Dit is geen schoonheidsfout, maar plichtsverzuim", zo meende de heer Van der Meulen, Hij bestrafte de opperwachtmeester trouwens ook met Inhouding van één vakantiedag Mr. De Vrieze vond dat in verhouding met zyn cliënt een relatief lichte straf, want in feite had de opper wachtmeester de leiding van de sur veillance. De centrale raad zal over drie we ken uitspraak doen. Tot zaterdagavond in Voorschoten „Deze middenstandsnajaarsbeurs i meen belang, daarna komt het «gen ls een initiatief van de burgerij en past geheel in het streven tot mo dernisering van het winkelapparaat in Voorschoten. De stormachtige ontwikkeling van Voorschoten doet koopkracht verveelvoudigen. De ze beurs begint een traditie te wor den. De ruim dertig middenstan ders, die hebben getoond reeds op het beursterrein te kunnen samen werken. kunnen de stoot geven tot een algemene winkeliersvereniging in Voorschoten." Met deze woorden opende wethouder dr. M. S. Kam- minga in het Cultureel Centrum gis teravond de najaarsmiddenstands- beurs. De heer G. R. Wielenga, adjunct secretaris van de Kon. Ned. Mid denstands Bond wees op de belang rijke plaats, die de middenstand in neemt. „Meer dan één miljoen van de werkende Nederlanders vindt hun bestaan in de middenstandsbedry- ven. De middenstander komt in de verdrukking, omdat de kleine zelf standige niet alleen naar de eigen kassa of de eigen winkeldeur moet kijken, maar eerst naar het alge- belang vanzelf," aldus de secreta ris. In het Cultureel Centrum expose ren dertig middenstanders en op het voorplein is een grote autoshow van twee automobielbedrijven. De beurs heeft een Engelse sfeer en het voltallige college van burgemees ter en wethouders werd gisteravond afgehaald in een oude Rolls Royce onder begeleiding van een Engelse „bobby." De beurs is tot zaterdaga/vond iedere middag en avond geopend en biedt op ieder terrein mogelijkheden tot keuren, kijken en eventueel ko pen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Joris Martijn. z. v. W. J. Tinber gen en A. E. Clignett; Rudolf Antonius Petrus, z. v. A. P. Slewe en P. S. Bek kering; Carolina Johanna Cornelia, d. v. P. de Bruljn en J. C. Nleuwenburg; Barbara Ruby, d. v. G. van der Put ten en C. R. van Gennep: Susanna, d. v. J. A. van der Weijden en M. J. Pardon; Frans Jacobus, z ,v. J. F. Ouds hoorn en C. P. Lamfers; Evert Jan. z. v. S. P. Althuis en G. Kronenburg; Dennis Jan. z. v. L. Mieras en M. van Rangelrooij; Marco Ferdinand, z. v. J. Koolmoes en H. C. Keijzer. OVERLEDEN J. Vinkesteijn, 54 Jaar, man; J. P. Vergeer, 40 Jaar, man; L. T. Steen voorden, 43 Jaar, echtgenote van H. Teske. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 no vember Groenteveiling: waspeen (per kist): A-extra 4,10-4,80; Al 3,10 -4,60; A2 2,60-4,60; B-extra 4.20- 4,30; BI 2,80-4,50; B2 2,00-2,70; Cl 2,20-3,50; C2 2,10-3,40; breekpeen (p. kist) 2,20-3,50: andijvie 25-51; bloem kool (per stuk): 8 st. per bak: I 77- 88; II 39-47; boerenkool 17-39; groe ne kool 16-26; knolselderie (per stuk) 13-22; prei 21; prlnsessenbonen 90; rode kool 6-20; sla (per stuk) 14-21; tomaten (per bakje a 6 kg) 2,50-3,60; uien (per kist) 1,70-3,60; radijs (per bos) 9. Aanvoeren: waspeen 150.000 kg, waarvan 30.000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 340 stuks. S-HERTOGENBOSCH, 1 nov. Vee markt: aanvoer: totaal 7303, runderen 2928, graskalveren 561, vette kalveren 400, nuchtere kalveren 1607, schapen 287, fokzeugen 34, slachtvarkens 570, biggen 979, slachtrunderen 856, Prij zen (in guldens) melk-en kalfkoeien 925-1600, gulste koeien 775-1200, gras kalveren 325-525, kalfvaarzen 1050- 1600, lamvaarzen 900-1150, gulste vaarzen 850-1100, pinken 600-825, michtere kalveren voor fok of meste- rij 115-260. weideschapen 95-130, drachtige zeugen 350-500, biggen 58- 70, alles per stuk. slachtrunderen ex tra kwal. per kg geslacht gew. 4.40' 4.65, le kwal. 3.90-4.30, 2e kwal. 3.50- 3.80, 3e kwal. 3.20-3.40, vette stieren, per kg. geslacht gew. 3.80-4.50, worst- koelen, per kg. geslacht gew. 2.90-3.20. vette kalveren le kwal., per kg levend gew. 3.70-4.00. 2e kwal., 3.40-3.60, 3e kwal. 2.90-3.30. nuchtere slachtkalve- ren, per kg levend gew. 1.20-1.60 per stuk 35-65, slachtzeugen le kwal., per kg. levend gew. 1.68-1.75, 2e kwal. 1.62 1.67, slachtvarkens, per kg. levend gew. 1.95-2.10, vette schapen 100-130, vette lammeren 105-145, per stuk. Melk- en kalfkoeien aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen prljsh., gulsten lijk i nlg verandert rustig, aflopend, nuchtere slachtkalve- ren groot, gedrukt, gedrukt, schapen en lammeren minder, vrij vlot, stijf, duur, fokzeugen ruim, stil, moeizaam, lopers en biggen ruimer, williger, stijf, duur, slachtvee ruim, trager, even lager, slachtzeugen groter, levendiger, iets vaster. LISSE, 1 nov. Bloemenveiling: Tulpen zift 12/ op en zift 11 per 100: Aladdin 9.95-8.45; Apeldoorn 5.95-5.40; Bartlgon 5.30-4.75; Bellona 6.10-5.65; Blue Parrot 590-5.05; Casslni 5.35- 4.15: China Pink 6.10-5.40; Couleur Cardinal 8.60-6.85; Denbola 5.95-4.30; Diplomaat 7.10-5.10; Edith Eddy 5.40- 5.10; Empire State 5.70-6.15; Flying Dutchman 9.90-6.95; Generaal de Wet 10.15-9.80; Gen. Eisenhower 5.45-4.45; Golden Harvest 6.20-5.50; Grand Due 17.55-17.40; Great City 7.60-7.75: Ka- rel Doorman 5.10-5.05; Kleurenpracht 5.45-5.40; Lustige Witwe 5.75-5.05; Ma dame Lefeber; 6.95-4.85; Mirjoran 7.30 -5.30; Mother's Day 7.05-5.50; Paris 6.25-5.60: Rynland 5.45-4.80; Stock holm 6.35-'?.eo; Texas Gold 5.10-4.55; Van der Eerden 5.25-4.95; Vuurbaak 8.10-6.95: Yellow Gem 5.45-4.75 RIJNSBURG, 1 nov. Bloemen veiling Flora: Geplozen Chrysanten: Bedser 25-30, Breidners 20-25, Diplo maat 40-50, Bornholm 20-25, W. de Lange 30-36, Am. Anjers: Carry Sim 18-22. Dusty Sim 16-18, Rode Sim 22- 27, Witte Sim 18-20, Crowly Sim 18- 24, Keevers 18-22, Fara Dibah 21-23, Oranje Triumph 22-28, Arthur 15-18, Esperance 22-24 Rozen: Zorlna 16-26. Garnet 12-15, Baccara 26-40, Carol 14- 16. Gerbera 16-46, Anthurium 120-225, Euforbla 36-57 per stuk. Freesla's: Gol den Yellow 85-185, White Swan 225- 420. Irissen 180-320, Tros Chrysanten Sybil 90-120. Lyona 125-135, Ro ze Chrysant 150-160, Super Form 110, Indian Polis 125-150, Popskorn 110-120. Oranje Wonder 100-125, R - kapje 135-160. Tokio 135-150. Jacob Maris 125-150, Sensation 115-125, Golden Siel 125-150. Golden Glint 115- 125, Carollen 100-120 per bos. Op de tweede en laatste dag van de vijftiende vergadering van de Alge mene Bond van Bejaarden in Kras- napolsky in Amsterdam hebben de afgevaardigden van 266 afdelingen van de bond in Nederland zich met enkele voorstellen van de diverse af delingen akkoord verklaard: Het hoofdbestuur zal er bij de junioren uit Noordwyk. De regering op aandringen een wettelijke n komen uit tegen Fluks-pu- i regeling van het minimuminkomen 'vast te stellen. Dit minimuminkomen zal 80 procent van het gemiddelde loon volgens de loonindex moeten zijn. Het zal moeten gelden zowel voor vrouwen als mannen. De bond zal alles in het werk stellen om by de leden van de Tweede Kamer aan te dringen op een vakan tietoeslag van zes procent voor de be jaarden. Er zal bij de regering worden aangedrongen op invoering van lan delijk vastgestelde normen bij de praktische toepassing van de algeme ne bijstandswet. Als minimum moet worden gesteld, dat de thans in Am sterdam geldende normen voor 't ge hele land worden ingevoerd. Voorts zal daarbij van de regering worden verlangd, dat de gemeentebesturen de normen zullen kenbaar maken. Men Tenslotte zal de bond stappen ondernemen om bij de bevoegde auto riteiten voor belastingheffing aan te dringen op verhoging van het grens bedrag voor het heffen van inkom stenbelasting tot f4880. Deze grens ligt op het ogenblik op f 4302 per jaar. Door het verhogen van de aow tot een bedrag van f 4470 per jaar vallen Ruzie in auto Omstreeks middernacht hoorde de Noordwijkse wachtcommandant op het terrein bij het politiebureau een harde klap, gevolgd door glasgerin kel en geschreeuw. Politiemannen togen direct °P on derzoek uit en zagen toen tot hun verbazing, dat een personenauto ter- van het gebouw een lantaarn had geramd en vervolgens, door een haag heen, in een greppel wae gereden. De toedracht bleek al even buiten gewoon als de plaats van het gebeur de. De inzittenden, vier Katwijkse Jon gelui, onder wie een meisje, hadden die avond in een café in Noordwyk vertier gezocht, en daarby alcoholi sche dranken gebruikt. Toen het tyd was om te vertrekken, had een van hen aan de bestuurder van de auto, om een lift gevraagd. Na enig gehar rewar mocht de dorpsgenoot die als vechtersbaas bekend staat meerijden. Hoewel deze als conditie had gesteld, dat men hem niet bij de politie zou „brengen" reed de chauf feur regelrecht naar het bureau. De lifter, dit bemerkende, ontstak in woede en ging de bestuurder te lijf, waardoor deze de macht over het stuur verloor. Nadat proces-verbaal was opgemaakt kon het viertal per taxi de weg naar huis vervolgen, zal er bij de regering op aandringen i heel wat aow-trekkers thans in de om bij onderhandelingen betreffende inkomstenbelasting, de bijstandswet betrokken te worden. I RIJNSBURG, 1 nov. Groentevei ling: Waspeen 290-320, Waspeen A I 300-440. Waspeen B I 350-450, Breek- ieen 160-300 per kist, Boerekool 18- 2. Gele kool 6-8, Rode kool 6-11 per 'g- GOUDA, 2 nov. Kaasmarkt. Aan voer 60 partijen kaas. Prijzen: le kwal. ".75-3.83, 2 kwal. 3.62-3.74, extra kwal. i.84-4.20. Handel redelijk. UTRECHT, 2 nov. Veemarkt: to tale aanvoer 4721, runderen 1490, vet te kalveren 251, graskalveren 78, nuch tere kalveren 380, schapen 943, var kens boven 100 kg 449, varkens bene den 100 kg 29, biggen 1056, bokken en gelten 45, Prijzen (in guldens) melk en kalfkoeien 1100-1400, kalfvaarzen 900-1050, vare koeien 800-1050, pinken 525-675, stieren 825-1050, graskalveren 275-600, nuchtere kalveren 40-80, fok- kalveren 110-290, schapen 80-120, lam meren 105-140, drachtige varkens 350- 475, lopers 85-110, biggen 60-70, bok ken en geiten 15-50, alles per stuk. vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. 3.70-4.05, 2e 3.50-3.70, 3e 3.20-3.50, vette kalveren le kwal., per kg. lev. ?ew. 3.85-3.90, 2e 3.55-3.75, 3e 3.30- .55, nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1.40-1.80, zware vette varkens, per kg. lev. gew. 2.00-2.10, zouters, per kg lev. gew. 2.20-2.24, slachtzeugen, per kg lev. gew. 1.60-1.67, jonge slachtzeugen, per kg. lev. gew. 1.68-1.76. Overzicht (resj handel en prijzen) melk. en kalfkoel en redelijk, niet prijsh.. vette koeien matig, prijsh., vare koelen rustig, niet prijsh., vette kalveren redelijk, niet prijsh., graskalveren matig, prijsh.. nuchtere kalveren rustig, prijsh., fok- kalveren lui, lager, schapen kalm. even lager, varkens redely k, even lager, big gen redeiyk, even lager, DELFT, 2 nov. Veemarkt. Aan voer: varkens 86, biggen 582, drachti ge zeugen 350-425, biggen 55-70, lopers 85-110, alles per stuk. Handel: redeiyk. BARXEVELD, 2 nov. Coop. Vel. Eierveillng „Ede". Aanvoer 701.663 sts.. handel rustig. Prijzen (in f per 100 stuks)eieren van 52/53 gram 10.04- 10.52, 56/57 12.27-12.45, 60/61 14.01- 14.29, 64/65 15.37-15.53. BARNEVELD. 2 nov. Eierveillng: Aanvoer 895.045 stuks, handel rus tig. Eieren 37/43 gr. 6.79-8.74, 47/53 8.90-10.19, 57/63 12.30-14.98, 66/72 14.94-15.99. BARNEVELD. 2 nov. Eiermarkt: Aanvoer ca 2.050.000 stuks, handel kalm. Eieren van 49'58 gram 9.60- 13.50, kg prijs 1.96-2.33. 59/65 14.00 -15.60, 2.37-2.40. BOSKOOP, 1 nov. Bloemenvei ling: Fire King 230-170-110, Sweet heart 230-120-70, Anne Wheatcroft 90- 56. Duisburg 340-280-240. Butterfly 260 -240. gemengd 170, Pimpernel 60. Queen Elisebeth 90, White Butterfly 420-400, Generiumplulmen 27-21 p. st., Azalia indica 210-190-150 p. st.. Ma- honlablad 35, Calicarpa 160-100-75 p. tak, Pernettia gemengd 160-310, plant 80-160. wit 170, rood 300, Sneeuwbes 45-24, gr. bl. chrysanten wit 23 tros- chrysanten Tokio 65, Roza Bella 120, Lyona 115-105, Sybiele 140, Superform 65-80, White Hope 65-95-105, Alex Petser 100-85, lila Pop Corn 90, Por tret 155, wit Pop Corn 95. Darvlne 90, Preludium 70, Bornholm 85. Roze Jean 120. Flame Geaby 140, Am. Anjers rood 22, wit 25. rose 24, Ilex vertici- lata 75-42-33, p. tak. ROELOFARENDSVEEN. 1 nov. BloemenvellngAm. Anjers Sim Rose 23-35. Sim Rood 19-33, Sim Wit 21- 26. Sim Keefer 26-27, G. J. Sim 26. Désiré 26. Farah Dlba 29. Nerine 24- 87, Lelies 23-32, Rozen Garnette en Carol 14-18, Super Star 26-37, Zorlna 24-30, Carla 28-45, Coral Princes 39- 41. Nordia 40, Elisabeth 30. Sonora 33, geplozen chrysanthen 15-48, Kalan- choë 65-76, Cyclamen 60-1.55 p. st. Trosanjers 2,15, Freesia's 85-2.05. A- nemonen 60, Troschrysanthen White Hope 64-1,05, Popcorn 58-84, Sybil 84- 1,09. Golden Glint 80-1.05, Bornholm 68-1.30, Superform 67-94. Rose Bella 82-1,03, Dr. Wasscher 60-99, Witte Ve der 81-92, Escorte 95-1,09, Roodkapje 1,30, Bonnie Jean 79-98, Grace 81-95. Red Julia 1,13, Tokya 1,17-1,30, India napolis 1,05-1,70, Luyona 1,20-1.50 p. bos. TER AAR, 1 nov. Veiling: Kas- snybonen 2.75-3.05, stek 1.45-1.90. an dijvie 26-45, B. 14-20, boerenkool 21- 26, uien 9-10, witlof 1. 1.02-1.13, stek 62, sjalotten 24, kroten 13, groene kool 30-35, komkommers krom 51, aardappelen 7-10, spruiten A. 31-47, B. 25-26 alles per kg. Seldery 6-9, peter selie 8 per bosje. Komkommers 32-56 per stuk. Tomaten export: A. extra 9.80-1000, Al. 8.85-9.00, B. extra 7.60, Bl. 7.55. C. extra 8.05, Cl. 7.95, CC. 3.00, tomaten binnenland: Ax. 2.80 -4.35, Bx. 2.65-5.00, Cx. 2.50-2.90, CC. 2.40, Bonken 3.25 alles per bakje van zes kilo. Spruiten export: A. 58-63, B. 51-52. C. 35, D. 55 per kilo. Appelen: Goudreinetten 35-40, Cox Oranje Pip pin 25. Moesappelen 30, Peren: Gle- ser Wildeman 49-55 per kilo. Drank is duur Een 40-jarige keukenknecht uit Kat wijk kon nauwelijks op zyn benen staan, en nog veel minder behoor lijk fietsen. Dat was het gevolg van de hoeveelheden drank die hij had verzwolgen. Het alcoholpromilage in zijn bloed sprak daaromtrent een zeer duidelijke taal: 2,60. „Zoveel heb ik nog in geen enkel geval aangetroffen", deelde de Haag se politierechter mee. Verdachte had dan enkele café's bezocht en begaf zich huiswaarts, waarbij hij evenwel op het politiebureau terecht kwam. De officier van Justitie vorderde f 60,-, hetgeen verdachte nogal veel zei te vinden. „Maar drank is ook duur", wist de officier. De rechter veroordeelde tot f 40,- boete. Okker verslaat Clark Graebner Tom Okker heeft zich via een ge makkelijke overwinning op de Ame rikaan Clark Graebner voor de halve finales van het tennistoernooi om de Zuidamerikaanse titels geplaatst. Met 6-2 6-3 6-3 kreeg Graebner geen enkele kans. Ook in het herendubbel spel bereikte Okker de halve finales. Met de Braziliaan Edson Mandarino als partner versloeg hij het paar McKinley/Sariano (VS/Arg.) met 3-6 6-4 7-5 1-6 6-0. (Van onze Groninger correspondent) Van onder de zoldervloer van het huis van Eeldes burgmeester is een merkwaardig oorlogssouvenir tevoor schijn gekomen: een S.S.-officiers- pet, een gevechtspetje, een koppel riem, een foto van Adolf Hitler, zijn boek „Mein Kampf", een Deutsch Soldaten Liederbuch, S.S.- vormingstijdschriften en ander pro pagandamateriaal. De vondst werd gdaan, toen werk lieden by werkzaamheden aan de centrale verwarming de zoldervloer openbraken in het huis van burge meester mr. B. Struben aan de Hoofdweg in Paterswolde. „Het is al leen maar een beetje gek, dat zoiets nu pas wordt gevonden", aldus bur gemeester Struben. Hij neemt aan dat de „uitrusting" afkomstig is van NSB-burgemeester Dijkstra, die zyn plaats innam van '43 tot '45 en die gedurende die tijd met zijn familie in deze gemeente woning zat. Als mr. Struben het zich goed herinnert, werd deze Dijkstra indertijd voor zijn inzet aan het oost front beloond met het burgemeester schap van Eelde. De naam Dijkstra staat binnen in het gevechtspetje. Dijkstra werd by de bevrijding opge pakt en het UJkt waarschyniyk dat zyn zuster en moeder (die later ook werden ingesloten) na zyn arrestatie de SS-attributen onder de zolder vloer hebben verborgen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19