LG. Vermeulen Katwijks lieuwe eerste burger <sfenoeminggaat in op 16 november Veel gedaan voor de woningbouw Voetbalsupporters in verkeerde trein Arts zou boekhouder hebben gestimuleerd patiënten te keuren n wil, CE E I(Van een onze redacteuren). itwijk heeft met ingang van 16 november weer een burge- ster. Het is de heer A. G. Vermeulen (57), die thans eerste ;er is van de langs de slingerende Waaldijk gelegen gemeen- Vuren en Herwijnen. De commissaris der Koningin in de incie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, stelde hem gister- "lag, even voor half vijf, van de benoeming op de hoogte en sle minuten later berichtte de commissaris het telefonisch ivyks loco-burgemeester, de heer C. van der Plas. tellen zo'n 3000 Inwoners en Katwijk »oedig ging het bericht als lopend vuurtje door beide eenten rond. Daar zorgden ambtenaren wel voor. In ?n en Herwijnen betreurt het heengaan zeer, maar men burgemeester Ver- len de promotie van harte Katwijk is men blij, dat er ®"eJ?®het burgemeesterloze tiid- so Vo! j j i i 279 een einde is gekomen al —men wel verwacht, dat een RADjgdiger" eerste burger de st grts van wijlen de heer H. gèiuker zou innemen, ttertje auw reenMttster Vermeulen, die het lontje in het gemeentehuis ont- stelde natuurlijk allereerst zijn ,-enote, mevrouw C. Vermeulen- van de benoeming op de hoog- en had daar in de ambtswoning erwjjnen de laatste weken wel r spanning geleefd, want het was eer drie weken geleden, dat de Vermeulen zijn opwachting bij Inister van Binnenlandse Zaken, I. Beernink, had gemaakt om de Itatie nader toe te lichten, at ik bijzonder waardeer is, dat ikele minuten na de ontvangst het telefoontje van mr. Klaa- ïpgebeld werd uit Katwijk. Loco- smeester C. van der Plas was ie lijn. Hij feliciteerde mij na- oudi{ het voltallige gemeentebestuur tor, «rtelde me, dat hij met de v/et- ers dr. J. Bergman, J. van Dijk Haasnoot en gemeentesecreta- C. Tieleman diezelfde avond al is zou komen maken", zei ons !7 Vopgetogen heer Vermeulen. iliVlet hindernissen 9 .t werd een gesprek met hinder- m, want de telefoon stond de hele d niet stil en ook de huisbel niet. naai mensen, die zich, hoewel ze vertrek uit Vuren en Herwijnen turden, met het gezin Vermeu- rerheugden over de promotie. De ze bloemstukken in de gezellige 1 van de ambtswoning waren getuige van. aar zo tussen al die onderbrekin- door vertelde burgemeester Ver- len een zeer innemend en adelijk burgervader ons het en ander over zijn levensloop. Hij op 10 juni 1910 in het niet ver legen Geldermalsen het eerste le- ilicht. Op 17-jarige leeftijd be de hij het h.b.s.-diploma en 'na studeerde hij geruime tijd de Rijksuniversiteit in Utrecht Al riaat. Deze studie beëindigde hij er, omdat hij meer zag in de ge- nte-administratie. i 1931 werd de heer Vermeulen :R ntair ter gemeentesecretarie van bij Geldermalsen. Hij doorliep taat: alle rangen. Op 1 mei 1940 werd gtapenoemd tot eerste burger van de eente Zoelen en op 1 oktober 1952 rok hij naar Vuren en Herwijnen, neer en mevrouw Vermeulen heb- twee zonen (23 en 21 jaar), die en in Utrecht rechten studeren. 39,9 zijn hervormd en lid van de Woningbouw öftlen jaar lang heeft de heer meulen de scepter gezwaaid over eide Waaldorpjjes Vuren en Her- len. Toen hij er kwam lagen de ijes tegen de dijk van de rivier de il aan. Het waren veelal krotten, moesten worden opgeruimd en er «ten andere woonkernen voor in >laats komen.'Dat geschiedde dan dankzij de stuwende leiding van jemeester Vermeulen en de spon- R e medewerking van de wethou- :ellif en de raadsleden. 'bruten moet daar aan de Waal maar vees gaan kijken! Er zijn drie nieuwe •nkernen - dorpen zegt de eerste ger - ontstaan met moderne hui- 79 g ©n talrijke voorzieningen in de L)ije omgeving. Sr heerst nog de die een mens zo nodig heeft, in e agrarische streek. Het is er ttig wonen en met de bevolking i men ook best praten. 'u nadert dan voor burgemeester g meulen het einde van die vrucht- e ambtsperiode in Vuren en Her open. „Het zal met weemoed zijn ik over veertien dagen afscheid m om naar Katwijk, de vissers badplaats. te vertrekken. Ik be- er de meest aangename herinne en aan de gemeenten en aan hun olking, die ik nu ga verlaten. IJ'ar ja, mijn vrouw en ik, - en ook n zoons - verheugen ons zeer over ane eervolle benoeming", zei de SBr Vermeulen. Vuren en Herwjjnen In Katwijk Op onze vraag of hij Katwijk kende antwoordde Katwijks nieuwe burger vader: „Oppervlakkig. Vroeger kwam Ik er wel eens. omdat ik fa milie in Leiden had wonen. De zee heeft me altijd getrokken. Voor en na mijn sollicitatie heb ik zijdelings wel eens geïnformeerd naar wat er zich in Katwijk afspeelde en welke pro blemen er waren. Ja, ook van de misluk'" havenplannen heb ik ge hoord \t ik bü minister Beer nink t »weest ben ik naar Katwijk gereden jm daar eens poolshoogte te nemen. Wat een praehtige nieuwe wijk krijgt men daar aan de noordzij de van de Oude Rijn en wat een fraai overdekt zwembad!". „Na mijn komst", zo vervolgde de heer Vermeulen, „hoop ik mij spoe dig te kunnen inwerken in de proble matiek van deze gemeente. Natuur lijk met medewerking van de wet houders. Recreatie, visserij en tuin bouw zuilen mijn aandacht opeisen. Drie terreinen met bijzonder veel mo gelijkheden. Daarbij komt dan nog - zo heb ik gehoord - de sanering van het badcentrum. Vol verwachting vertrekken we naar Katwijk en we hopen het goed met de bevolking te kunnen vinden!". Mevr. C. Vermeulen-Kalis, echtgenote van Katwijks nieuwe burgemeester. Opluchting Loco-burgemeester C. van der Plas zei. het fijn te vinden, dat Katwijk weer een burgemeester heeft. „Een gevoel van opluchting maakte zich van mij meester toen de commissa ris der Koningin, mr. J. Klaasesz, mij van de benoeming op de hoogte stelde. Ik heb direct mijn mede-wet houders van het nieuws op de hoogte gesteld en ook gemeentesecretaris J. C. vergadering bijwoonde". Binds 20 maart van dit jaar ben ik officieel belast met de leiding van gemeente. Burgemeester H. Dui ker, die 3 juli overleed en die wij nimmer zullen vergeten, was toen reeds ernstig ziek. Ook daarvoor heb Meer gladiolen bij H.B.G. De druppelsgewijze aanvoer van de gladiolen heeft zich nu wel tot een stroom verbreed. Bij de veiling H.B.G in Lisse werden op twee vei- lingsdagen plm. 2500 manden aange voerd. Het sortiment was goed ge varieerd, de kwaliteit uitstekend en de kopers hadden veel belangstelling. De prijs vertoont een lichtelijk op lopende tendens. De verhouding in de maten geeft, het beeld van een redelijk goed ge was, zodat men wellicht mag reke nen op een normale markt. Dat de aainrvoer in verhouding tot vorig jaar nog niet zo groot is, vindt waarschijnlijk zijn oorzaak in de zeer vele voorverkopen, die niet via de veiling worden afgeleverd. Er is nog altijd een aardige han del in zomer-artikelen die door de export ten behoeve van na-orders worden opgenomen. In de bestuurs vergadering van het P.V.S. werd medegedeeld dat er nog steeds zeer weindg tulpen in het surplus zijn dat er nauwelijks meer worden ver wacht. Prijsnoteringen gladiolen: Albert Verwey 1/op 6.9012/14.50, 5.90 10/ 12 4.Aristocraat 5.504.302.85, Atlantic 5.905.453.60, Elan 5.15 3.852.80, Leeuwenhorst 5.454.60, Mansoer 5.754.802.90, Morning Kiss 5.254—, Nieuw Europa 7.25 5.80—4.05, Oscar 5.20—4.45—3.25, Sneeuwprin6es 5.154.302C.55. Voor de veilingen van plant- en belgoed bestaat nog altijd grote be langstelling. Na afloop van de voetbalwed strijd NederlandJoegoslavië in het Feijenoordstadion was het gisteravond zo enorm druk op het stadion Rotterdam-Feije- noord, dat enkele honderden voetbalsupporters in de verwar ring in de verkeerde trein zijn gestapt. De spoorwegen haden elf ex tra treinen ingelegd om de voet balliefhebbers naar het stadion te brengen en tien voor de te rugrit. Dit had tot gevog, dat de treinen van de normale dienstregeling niet op hun ge bruikelijke plaats langs de per rons stonden. De reizigers wer den via de omroepinstallaties op de hoogte gesteld van de vertrekpunten van de verschil lende treinen maar er werd kennelijk zo druk over de wed strijd gepraat, dat dit niet tol Iedereen doordrong. De spoor wegen ontkennen in ieder geval dat een verkeerd bericht is om geroepen. Op de trein was .bo vendien duidelijk de bestemming (Amsterdam C.S.) aangegeven en dat de trein onderweg niet zou stoppen Dit bericht is ook omgeroepen. Volgens de voorlichtingsdienst van de Nederlandse Spoorwegen bleken in een extra trein die met duizend passagiers recht streeks van Rotterdam-Fe jje- noord over Gouda naar Amster dam reed, bij aankomst 250 mensen te zitten die dachten dat ze in Den Haag Leiden, Schie dam of Rotterdam-C.S. terecht zouden komen. Ze kre gen van de spoorwegen een gra tis retourtje. De laatste trein uit Amsterdam naar Den Haag reed voor deze gelegenheid door naar Rotterdam om de reizigers na hun „ommetje" weer zo dicht mogelijk bij huis to brengen. Ta ta ta bom! Daar komt de bruid! Feestmuziek voor het gelukkige paar. Vóórdatje zorgeloos op de trouwfoto staat, moet je je hele inrichting voor elkaar hebben. Daar weet Hulshoff van mee te praten. Prettige mensen daar bij Hulshoff". Ze voelen je smaak aan, ze snappen datje zuinig bent met je spaarcenten. Daarom zijn zoveel bruidjes en bruidegommen gelukkig*... naar Hulshoff" gegaan. Ze zijn gelukkig... Den Haag: Spui/boek Kalvermarkt Rijswijk: In de BogaarS. Leiden: Nieuwe Rijn/boek Hartesteeg. Iotcrieurbottwcrs len van de gemeenten Vuren en Herwijnen, die met ingang van 16 november eerste burger van Kat wijk wordt. Ik meermalen het loco-burgemeester- sohap vervuld". Het college van B. en W. van Kat wijk is gisteravond in tegenwoordig heid van gemeentesecretaris J. C Tieleman gastvrij ontvangen in de burgemeesterwoning in Herwijnen. De kennismaking met de heer en me vrouw Vermeulen verliep vlot en al spoedig was men in druk gesprek ge wikkeld over Katwijk. Ook werd na tuurlijk over de installatie gesproken. Vandaag is bekend geworden, dat de heer Vermeulen 16 november zal worden geïnstalleerd. Bloemenexpositie in Aalsmeer Van 9 tot en met 12 november wordt in de Aalsmeerse veiling de jaarlijkse bloemententoonstelling gehouden. De Engelse ambassadeur in Nederland, sir Peter Carran K. C. M. G., zal de opening verrich ten, donderdagochtend om 11 uur, in de burgerzaal ln het Aalsmeerse gemeentehuis. De nuttige ruimte voor deze expo sitie bedraagt ruim 2200 m2. Op het gebied van rozen en anjers worden nieuwigheden verwacht. Het Aalsmeerse proefstation voor de tuinderij zal onder leiding van de heer Van der Zwaard laten zien hoe de grond voor de kassen kan worden ontsmet met methylbromide Vanuit binnen- en buitenland zijn reeds vele aanvragen om inlichtingen gekomen; het bestuur van de afde ling van de Koninklijke Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde twijfelt er dan ook niet aan dat deze zesde tentoonstelling weer veel be zoekers zal trekken. SAMKALDEN OVER GELUIDSHINDER: Ongelukkige samenloop van omstandigheden Na een discussie die vroeg in de middag begon en rond middernacht eindigde met de nota van B. en W. van Amsterdam inzake de geluids hinder van vliegtuigen als onder werp, trok burgemeester Samkalden de conclusie dat de beleidscoördina tie voldoende was geweest, maar dat een ongelukkige samenloop van omstandigheden en onduidelijke in zichten, redenen zijn van de proble men die zich nu met betrekking tot Schiphol voordoen. „Er zijn beslui ten genomen op een basis van be perkte en onduidelijke gegevens wat er toe geleid heeft dat woongebieden zijn gebouwd waar de geluidshinder groot is." De Amsterdamse burgemeester suggereerde het instellen van een commissie van alle belanghebben den die wettelijke maatregelen tot vermindering van de geluidshinder tl moeten bestuderen. Ook kwam hij tot de conclusie dat het zin heeft een klachtenbureau in te stellen op zo breed mogelijke ba sis, mits er normen worden gesteld waaraan deze klachten kunnen wor den getoetst. RK Kerk remt huwelijk van Prinses Beatrice De kerkelijke autoriteiten in Rome hebben afwijzend beschikt op een ver zoek van de 33-jarige Italiaanse ac teur Maurizio Arena en Prinses Ma ria Beatrice dochter van ex-Koning Umberto, om een spoed behandeling van de aanvraag voor hun huwelijks sluiting. Dit betekent, dat de prinses haar in de staatsarchieven bewaarde geboortebewijs dient te overleggen en dat het paar aan de kerkelijke voor schriften inzake de afkondiging van de kansel moet voldoen. Arena, die de prinses zo vlug mo gelijk wil trouwen, verklaarde naai aanleiding van deze afwijzing: „Ik zet nooit meer een voet in de kerk". Hij zei dat een niet-kerkelijk huwe lijk ook tot de mogelijkheden behoort, hoewel dit zijn aanstaande veel ver driet zou bezorgen. Prinses Maria is zondag in een Ro meinse kliniek opgenomen. Zij wil een einde gemaakt zien aan geruchten o- ver haar „zogenaamde ziekte". De moeder van de prinses, ex-koningin Maria Jose, heeft gerechtelijke stap pen ondernomen om het huwelijk te verhinderen. Een advocaat van de fa milie zei onlangs, dat de gerechtelij ke actie gebaseerd is op een medische verklaring over de 24-jarige prinses Maria Beatrice, In het begin verkeerde de recher che nog in onzekerheid of dit met medeweten of zelfs op aandrang van de arts was gebeurd. Thans heeft men goede gronden om aan te ne men, dat de arts niet alleen op de (Van onze Rotterdamse correspondent) Er is proces-verbaal opgemaakt ter zake van uitlokking encof medeplichtigheid aan valsheid in geschrifte tegen een 48-jarige arts uit Rotterdam. Dit is het vervolg op de aanhou ding van zijn 32-jarige boekhouder op 9 oktober die ervan wordt verdacht een groot aantal personen te hebben gekeurd. Wapens getoond uit de „Jozina" Nigeria heeft gisteren de Spaanse jachtgeweren getoond, welke werden gevonden in de Nederlandse kust vaarder „Jozina". Volgens de woord voerder waren de wapens bestemd voor de opstandelingen in Biafra. Nigeriaanse autoriteiten zeiden, dat ongeveer 11.000 enkel- en dub belloops jachtgeweren plus 500.000 patronen in beslag werden genomen aan boord van de Jozina, die aoht dagen geleden bij Calabar werd aan gehouden. De wapens waren van Spaanse makelyDe woordvoerder was van mening, dat ze slechts voor guerril la-oorlogvoering konden worden ge bruikt wegens hun kleine draagwijd te en beperkte vuurkracht. hoogte was, maar de boekhouder nadrukkelijk heeft verzocht pa tiënten te onderzoeken. De boekhouder heeft verklaard dat hij sinds februari 1966 honderden personen „medisch heeft benaderd". „Ik werd er toe genoodzaakt omdat de dokter zijn praktijk verwaarloos de", voegde hij er aan toe. De arts stelt daar tegenover, dat zijn boek houder, die hij moeilijk kon missen, met ontslag dreigde als hij geen keu ringen mocht verrichten. Men heeft de indruk gekregen hier met een tragische affaire te maken te hebben, die mede zou voortvloeien uit het feit, dat de arts zich vele ma len te buiten ging aan alcohol. Reeds eerder zou de arts daardoor moeilijk heden hebben ondervonden. De inspectie voor de volksgezond heid in Zuid-Holland zal nu ook een onderzoek Instellen. De heer A. G. Vermeulen die gisteren met ingang van 16 november is benoemd tot bur gemeester van Katwijk, heeft vandaag een oriënterend be zoek aan zijn nieuwe gemeente gebracht. Om kwart voor twaalf kwam hij met zijn echtgenote en zijn zoon bij het raadhuis aan, waar hij werd verwelkomd door de raad, Vanmiddag maakte de heer Vermeulen een rondrit door de badplaats. Vandaag werd tevens be kend gemaakt, dat de heer Vermeulen 16 november zal worden geïnstalleerd. Op de foto: burgemeester en zijn echtgenote worden op het bordes van het Katwijkse ge meentehuis begroet door loco- burgemeester C. van der Plas. (Foto LD IJ. u. Duijn, Katioijk-Z) BESCHULDIGING VAN KETTERIJ Prof. Lloyd George Geering, een der leidende figuren in de Nieuw-Zee- landse Presbyteriaanse Kerk, zal door het algemeen kerkbestuur, wor den verhoord op beschuldiging van ketterij. Prof. Geering heeft meer dan een jaar geleden in een artikel in het presbyteriaanse kerkblad „Out look" de lichamelijke wederopstan ding van Christus in twijfel getrok ken. Een en ander werd gevolgd door een rede tot studenten waarin prof. Geering stelde dat de mens geen on sterfelijke ziel heeft. Herhaalde malen daarna heeft hij zijn standpunt via de televisie uiteen gezet. Hij zal op 12 punten worden aange vallen en zal op 6 november tot zijn verdediging spreken. De beschuldigingen tegen Geering zijn geuit door rev. J. Blaikie en R. J. Wardlaw, president van de leken- vergadering der Presbyteriaanse Kerk. Nog steeds gevechten om Boekavoe Bij gevechten rond de Kongolese stad Boekavoe zijn dinsdag acht huurlingen en vijftig Kantangaanse gendarmes gesneuveld, aldus de Kon golese minister van Buitenlandse Zaken, Bomboko. Tijdens de twee voorgaande dagen zouden al respectievelijk zes en vier endertig huurlingen zijn. gedood. De Kongolese regeringstroepen telden slechts acht gewonden, aldus Bom boko. De strijd duurt nog steeds voort. Het internationale Rode Kruis waarschuwde dinsdag president Mo- boetoe dat het niet tot evacuatie van de huurlingen en Katangezen zou kunnen overgaan als er niet een of ficiële wapenstilstand werd afgekon digd. De Kongolese troepen zijn en kele dagen geleden weer in de aanval gegaan. In Boekavoe houden zich al geruime tijd ongeveer 130 blanke huurlingen en duizend Kan tangezen verschanst. MDERDAG 2 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11