I inkelcentrum aan Lange Voort geopend Begroting 1968 van Leiderdorp is sluitend Adjudant Beens verlaat Leidse politiedienst In het nieuwe hart" van Oegstgeest Gewonden in het Leidse verkeer OENSDAG 1 NOVEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 et een kort maar krachtig vuur- is vanochtend het nieuwe win- entrum Lange Voort in Oegst- t officieel geopend. Deze plech- eid werd om 10 uur verricht door •emeester H. L. du Boeuff, die een druk op de knop het ontste- smechanisme van het vuurwerk rerking stelde. Van dit heuglijke uren waren honderden personen ige, onder meer de wethouders rele raadsleden, winkeliers, als- e talloze winkelende huismoeders niet vergezeld van hun kinderen. i de korte plechtigheid werd een igang langs de winkels gemaakt, at de burgemeester en zijn echt- >te, alsmede de heer J. A. M. is, directeur van het Administra- intoor Zuid-Limburg (het uitvoe- l orgaan van het Algemeen Myn- cersfonds van de Steenkolenmy- in Limburg) nog een ritje in de jmolen op de hoek van de Lange rt/Irislaan hadden gemaakt, be- men zich naar de directiekeet. heer Dams zei in zijn toespraak inder verheugd te zijn over de ;andkomiing van het winkelcom- Hij bracht de burgemeester k voor de grote visie van het ge- ntebestuur een dergelijk plan te ;n realiseren. In het bijzonder de dank van de heer Dams ook naar architect ir. Schwencke uit stricht en de NV Bouwbedrijf Eijkelenburg uit Rosmalen. Hij ervan overtpigd, dat het winkel- ;rum zou slagen. >t slot bood hij het winkelcentrum kleine lichtreclame aan, die de ts zal innemen van de huidige luiding „Lange Voort" op de 40 er hoge torenflat (hoek Ljjtweg- ge Voort). Als aandenken aan de htigheid ontving burgemeester Boeuff een asbak met het em- m van het winkelcentrum. e burgemeester was vol lof over tvijze, waarop in zo korte tijd de ling een feit kon worden. Hij is ook het enthousiasme en de .undigheid, waardoor een prach- :entrum was verkregen. De heer Boeuff sprak vervolgens een by- ier dankwoord tot de heer J. M. sen, chef van de afdeling onroe- le goederen van het AZL, die vee) •bereidend werk heeft verricht, dacht vroeg hij ook voor het aan- t van Oegstgeest, dat een „nieuw t" krijgt. Deze verandering zal aard dienen te gaan met een ge- sigde mentale instelling ten op- ite van de nieuwe plannen. annemer Vair Eijkelenburg wees het samenspel bij de bouw van winkelcentrum, waardoor het op lie wijze kon worden gerealiseerd, geschenk voor het centrum bood —een iichtzuil aan. Tot slot werd proken door de heer Entkens na- as het comité van winkeliers nge Voort". Door een druk op de knop It burgemeester Du Boeuff het itstekingsmechanisme van het eel -urwerk in werking. (Foto LD/Holvast) 30r en.' ur- Motorfiets explodeert In de Boerhaavelaan in Leiden gisteravond omstreeks zeven uur n motorfiets totaal vernield toen I het starten de vlam in de carbu- tor sloeg. De motor raakte in and en explodeerde. De (18-jari- jongeman, die de motor startte, eef ongedeerd. Voor een tweede mammoetwerf ook bestaansrecht (Van onze Rotterdamse correspondent) F. Posthuma, directeur van het Gemeentelijk Havenbedrijf van Rotterdam gelooft, dat twee mam- moetwerven in het gebied van dp Nieuwe Waterweg reële bestaansmo gelijkheden hebben. Hij is van me ning, dat Verolme op het ogenblik de beste gelegenheid heeft, drie tan kers van 240.000 ton te bouwen op zijn werf in de Botlek, maar hij ziet voor een even grote en reparatiewerf. ge combineerd met een tankcleaning- installatie, in Europoort met het oog op de mammoettankers, die daar binnen afzienbare tijd zullen bin nenlopen. Deze opmerkingen maakte hij gis teravond in de aula van de Neder- Directeur Dams dankt in de persoon van burgemeester Du Boeuff het gemeentebestuur van Oegstgeest voor de verleende me dewerking. (Foto LD/Holvast) landse Economische Hogeschool tij dens een forumbijeenkomst. Mej. mr. J. Zeelenberg, lid van de Raad van State en oud-wethouder van Finan ciën van Rotterdam, sprak, .hardop denkend", over die Verolme en de combinatie vier werven (Wilton-Fijenoord, RDM, De Schelde en de NDSM) regering hebben gevraagd „Wie^het eerst komt heeft de meeste rechten, hoewel het ook niet zo is, dat hij daardoor een monopolie heeft". Zij suggereerde, dat van hogerhand wel invloed zal worden uitgeoefend om Verolme en de andere werven tot samenwerking te brengen. De formulebijeenkomst had tot motto: .Rotterdam, groot genoeg of nog groter?". De vraag werd door alle deelnemers aan het forum in feite beantwoord met: „Nog niet groot genoeg". In Léïden zyn gisteren enkele ver keersongelukken met lichamelijk let sel gebeurd. Op het rijwielpad langs de Haagse Straatweg kwamen 's-och- tends omstreeks zeven uur twee bromfietsers, een 29-jarige Leidenaar en een 26-jarige Katwijker, frontaal met elkaar in botsing. Het ongeluk ontstond doordat de Leidenaar by het inhalen van een onbekend geble ven bromfietser op het linkergedeel te van het fietspad reed. Hy kon een botsing met de uit tegenoverge stelde richting naderende bromfiet ser uit Katwijk niet meer voorkomen De Leidenaar kreeg een bloeduitstor ting boven het linkeroog en een pynlyke schouder. De Katwyker slaagde eveneens over pyn in de schouder. Op de vyf Meilaan werd 's-avonds omstreeks kwart voor acht esn 9-jarig Leidenaartje met zyn fiets geschept door een personenwa gen uit Valkenburg toen hij plotse ling, zonder acht te slaan op het ver keer, links de Rooseveltstraat in wil de slaan. De knaap, die op de motor kap van de wagen belandde, kreeg bloedende verwondingen aan hoofd en rechterbeen. De auto kwam tot stil stand in het middengazon van de Vyf Meilaan. Zowel de fiets als de auto werden beschadigd. Een 69-jarige inwoonster van Den Haag werd 's-avonds omstreeks elf uur aangereden door een brom fietser uit Leiden, toen zy zonder op te letten als voetgangster het fiets pad langs de Hoge Rijndijk overstak. Zy liep by dit ongeluk een gecom pliceerde rechteronderbeen breuk op. Bovendien schoot haar schouder uit de kom. In vrywel alle gevallen zorgde de EHD voor vervoer naar een zieken huis. Het winkelcentrum heep niet over belangstelling te klagen Reeds voor de officiële opening brachten velen een bezoek aan het centrum. (Foto LD/Holvast) ZOETERWOUDE Geen spreekuur van burgemeester Burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude is donderdag verhin derd zyn wekelijkse spreekuur te houden. Marktberichten I.F.IDEN, 1 nov Groenteveiling: Andijvie 37-51. Snybonen 171-f Stambonen Boerenkool i A 60-72. B 58-62, Tomaten A 7.50- 11-14. Dien 11-19. Leden van bende? Tivee Duitse autodieven gearresteerd (Van onze Haagse correspondent) De Haagse politie heeft vannacht en hotel aan de Zoutmanstraat om singeld en heeft bij een inval twee jonge Duitse militairen gearresteerd, die worden verdacht van autodief stal. Er bestaat een mogeiykheid, dat de twee man deel uitmaken van een gigantisch complot van Duitse en Nederlandse autodieven en autohe lers, dat in Duitsland gestolen auto's exporteert naar Nederland en Tur kije. De politie in Utrecht en de politie Hilversum waren de twee jonge Duitsers gisteren al op het spoor. De militairen hadden namelyk in een Hilversums hotel gegeten en gedron ken en waren zonder te betalen ver trokken in de Fiat 850 van een ser veerster van het hotel. Onderweg tankten zy benzine in Utrecht, weer zonder te betalen. De twee mannen, beiden twintig jaar, zouden van Den uit hebben geopereerd. Hier worden zy van een kleine diefstal verdacht. De Haagse politie hield er reke ning mee, dat de mannen zouden behoren tót het grote Duits-Ne derlandse complot van autodieven, dat eind september door de Utrechtse politie werd ontdekt. Er werden reeds veertien arrestaties verricht. Omdat de twee verdachte militairen moge- lyk gewapend waren, nam de Haagse politie vannacht tal van voorzorgs maatregelen. Acht agenten en een brigadier omsingelden het hotel. Agenten van de surveillancedienst drongen met het pistool in de hand de hotelkamer van de twee militairen binnen. De mannen boden echter geen verzet. Bridgeclub Sans Atout Uitslagen parenwetistrij den gehom- den op 27 oktober j.L, 4de ronde. Tussen haakjes de stand by de vo rige ronde. ZWART Dhr. en mevr. Aanmey 123 (367); mevr. Helkenjeyermevr. v. Brakel 126 (341); v. d. StarStikvoort 106 (356)dhr. en mevr. Vissers 79 (348) mevr. v. d. Driftmevr. Den Dekker 105 (299)Cramav. d. Mark 106 (289); dhr. en mevr. Bernard 95 (267); v. d. Zeeuwmej. v. d. Zeeuw 118 (297); v. d. Drift—Eling 123 (315); v. Rhyn—v. Brakel 99 (351). ROOD: Mej. Bruinedhr. Kop 133 (338); v. d. OeverRynsburger 116 (334); mevr. Cramadhr. v. d. Heuvel 98 (348); Jonkersv. Zanten 92 (301); dhr. en mevr. Kruts 110 (321); mevr. v. d. Heuvelmej. Postma 115 (339); La LauPlaizier 68 (349)Pluv. Dyk 126 (331); dhr. en mevr. De Ko ning 113 (305); mevr. Vlaardinger- broekmevr. Paes 109 (264). Leiderdorp heeft voor 1968 een sluitende begroting. De inkomsten en uitgaven geven een bedrag van f4.250.317 aan met aan onvoorziene uitgaven f20.757,51. Het verheugt het Leiderdorpse gemeentebestuur zeer, dat de begroting, in tegenstel ling tot de aan 1968 voorafgaande jaren, thans geen nadelig saldo ver toont. Het is voor het eerst, dat voor 1968 het budget van de gewone dienst, met uitzondering van het verreken- hoofdstuk, het bedrag van f 4.000.000 heeft overschreden. Dat is een ver meerdering ten opzichte van 1967 met ruim f 500.000. en W. merken op, dat een slui tende begroting niet betekent, dat gewenste objecten ook inder daad kunnen worden uitgevoerd. Nog altyd geldt voor de gemeente de zo genaamde centrale financiering, het geen wil zeggen, dat een kapitaals- object niet kan worden uitgevoerd indien de gemeente niet kan aan- Uit een personenauto, die maan dagavond gedurende korte tyd onbe heerd stond naby het Diaconessen- huis in Leiden, is een reservewiel weggenomen. Van de dader(s) geen spoor. OEGSTGEEST Pensionhoudsters verduisterde postcheques Een 41-jarige pensionhoudster uit Oegstgeest zat erg in de narigheid en dat had haar tot allerlei verkeerde daden gebracht. Zo had zij post cheques, bestemd voor haar pen sionhouders, onrechtmatig geïncas seerd tot een totaal bedrag van ruim f1700. Haar moeilijkheden zouden ech ter verband houden met het feit, dat zy op een avond acht glazen bier had gedronken en daarna met haar auto was gaan rijden. Onder wee reed zy tegen een werkkeet op maar ging er toch weer vandoor. Een autobestuurder was de vrouw op haar slingerend pad gevolgd. Nu is verdachte bezig het verduis terde geld terug te betalen en met alle omstandigheden rekening hou dend wilde de officier van justitie by de Haagse politierechter volstaan met twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk vanwege de verduis tering en twee Jaar intrekking van het rijbewijs. De rechter veroordeelde overeenkomstig de eis. Bij afscheid koninklijk onderscheiden Het Leidse politiekorps nam vanochtend in de kantine van het bureau aan de Zonneveld straat afscheid van de 60-jarige adjudant E. Beens, die de dienst op grond van het func tioneel leeftijdsontslag heeft verlaten. Voor zijn uitstekende staat van dienst sinds zijn in diensttreding in september 1930 ontving de heer Beens uit handen van burgemeester mr. G. C. van der Willigen de gouden eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester sprak zyn spyt uit over het vertrek van de adjudant op een moment, waarop het korps nog niet op volle sterkte is. Hy sprak voorts zyn waardering uit over de positieve instelling van de scheiden de funotionaris ten opzichte van de taak van de politie. Het is een ver dienste geweest van de heer Beens, dat hij meegegroeid is met de ver anderingen in de samenleving en zich goed heeft weten aan te passen. Coommissaris Barends zei in zyn toespraak respect te hebben gehad voor de wijze van optreden van de heer Beens. die zyn mening niet on der stoelen of banken steekt. Hy me moreerde de loopbaan van de vertrek kende adjudant, die tot deze functie was opgeklommen via de volgende bevorderingen: in 1945 agent 1ste, klasse, 1947 hoofdagent, 1949 briga dier. In 1957 werd hy benoemd tot adjudant. De commissaris overhan digde de heer Beens enkele geschen ken namens het korps en stelde hem bovendien de gebruikelyke gratifica tie ter hand. Brigadier E. H. v.d. Mooren sprak zyn waardering uit namens de afde ling vreemdelingendienst, waar de heer Beens de laatste periode van Adjudant Beens krijgt de ko ninklijke medaille opgespeld door de Leidse burgemeester, mr. G. C. van der Willigen. (Foto LD/Holvast) zyn dienstyd werkzaam is geweest. De heer M. Bakker vertolkte de dank van de Chr. Politie Bond, waar de heer Beens de heer Bakker geduren de lange tyd als voorzitter is voor gegaan. Hy deed zyn woorden ver gezeld gaan van een boekenbon en een plantenbak voor mevrouw Beens. die door alle sprekers in de afscheids hulde werd betrokken. De heer R. F. S. Voerman, voorzitter van het Leids Politie Muziek Gezelschap sprak even eens de woorden van lof. Hy sprak de hoop uit, dat de adjudant, die sinds 1932 deel uitmaakt van het ge zelschap, nog lang zyn aandeel zal biyven leveren. Hy overhandigde de heer Beens een medaille, verbonden het erelidmaatschap tonen in het bezit te zyn van fina- cieringsmiddelen. De investeringen, die voor 1968 zyn zijn opgenomen, belopen glo baal f 1.400.000. Verwacht wordt, dat het aantal inwoners in 1968 zal op lopen tot 10.800 en dat het aantal woningen ongever 2705 zal bedra gen met een gemiddelde bezetting Nadelig saldo voor Warmoiids Fanfare In het verenigingsgebouw 't Tref punt hield de muziekvereniging War- monds Fanfare haar algemene le denvergadering onder leiding van voorzitter P- Ouwehand. Ter sprake kwam volgend jaar weer deel te nemen aan een con cours of een festival. Waarschynlyk zal in Leiden een festival worden ge houden. Een voorstel de contributie te verhogen ondervond veel bezwa ren van de leden. Het bestuur be sloot daarop het voorstel ih te trek ken. Ook werd gesproken over het voeren van een aotie voor een betere financiële positie in de vereniging. Er is thans een nadelig saldo. Op dinsdag 7 november begint in Warmond de verkoop van de kin derpostzegels. Het hiervoor in deze gemeente bestaand comité doet een dringend beroep op de ingezetenen deze actie, die zich ten doel stelt, de verzorging van de lichamelyke en de geestelyke gezondheid van het kind, naai* vermogen te steunen. „Warmunda" speelt in Den Haag In de Haagse Houtrusthallen wordt dit weekeinde een toernooi gehouden waaraan ook de Warmondse hand balvereniging „Warmunda" deel neemt. Zaterdag spelen de pupillen en zondag komen de adspiranten aan bod. Het programma van de pupillen in groep B ziet er als volgft uit: 14.20 uur Westl.Warmunda: 14.50 uur HVSGona; 15.20 uur Westl.—HVS; 15.50 uur Warm.Gona; 16.20 uur Warm.HVS; 16.50 uur Gona— Westl. In groep B zyn ingedeeld Warmunda St. Voorwaarts, Nio en HVP adspi ranten: 12.00 u. Warmunda—Steeds Voorwaarts: 13.00 uur Nio HVP; 13.40 uur WarmimdaNio; 14.20 uur St. Voorw.—HVP; 15.20 uur HVP— Warmunda; 16.00 uur Nio—St. Voor* waarts. Eerste paal voor woningbouw in plan „Endepoel" Groot waren de moeilijkheden, die overwonnen moesten worden voor tot realisering van de bebouwing van het overgrote gedeelte van het plan „En depoel" in Warmond kon worden overgegaan. Dat zei gistermiddag burgemeester drs. F. K. Langemeijer ter gelegenheid van het heien van de eerste betonpaal in dit plan, welke handeling door middel van het in werkingstellen van een heimachine werd verricht door het lid van Gede puteerde Staten, de heer D. v. cL Kwaak. By deze plechtigheid waren tevens aanwezig het college van burgemees- ster en wethouders, verschillende raadsleden, het bestuur van de wo ningstichting „Warmunda" en de di rectie van de N.V. Noorlander uifc Leiderdorp, die belast is met de uit voering van dit plan. In het plan zullen voorlopig 125 wo ningen worden gebouwd, waaronder begrepen 81 woningwetwoningen. In totaal zullen er 229 woningen worden gebouwd. Na afloop van deze korte plechtig heid begaf het gezelschap zich haar de raadszaal waar de burgemeester nog eens een overzicht gaf van de ve le werkzaamheden, die moesten wor den veiTicht. Daarna wensten ver schillende aanwezigen het gemeen tebestuur geluk met het begin van dit grote bouwobject. BURGERLIJKE STAND G. Roodhuyzen i M. Scholtes; C. J. Vreeswyk en E. W. C. M. de RoolJ; A. J. van der Putte en M. A. M. Altorf; J. W. Filippo en G. Wevers; J. W. Dekker en M. M. Ger- brands; A. W. Timmermans en W. T, van Kappen. Overleden: P. M. van der Hoeven; W. Veneman, e. v. A. J. Duiverman. Leiderdorp Geboren: Catharina Johanna Maria. d. v. L. G. Elstgeest en G. M. M. Vink; Richard Franclscus, z. v. P. J. Borst en A. W. C. M. Stylf- zand; Gerritje. d. v. T. Rietveld en J. Bosman; Willem Henrv. z v. J. W. ivd: L. Oosthoek, 24 Jr., Overleden: R. K. Kossen, 18 Jr. A. P. Kossen en J. Spek; S. rWr-K j 73 jr.. e. v. S. Schalkers; M Voogt. LPMG en een balpen met mscnptie.74 jr„ geh. geweest met A. van Doorn?

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13