Groeiende bezorgdheid over Engeland en EEG c4 Kiesinger en Brandt slaan Britse kans niet hoog aan Vrouw op Schiphol wacht al 18 dagen Defi ensie MET EEN ENKEL WOORD eidóe cjenda HAAGS AGENDA PAGTNA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 27 OKTOBER 1967 De Britse regering heeft gisteren den gesteld, zoals die welke de hui bij monde van minister van Buiten landse Zaken Brown de Franse eis van de hand gewezen, dat pas over Fngelands toetreding tot de EEG kan worden gesproken als het pond sterling opgehouden heeft een inter nationale reservevaluta te zijn. De ze eis was, samen met de eis tot sa nering van de Britse economie, door de Franse minister van Buitenland se Zaken Couve de Murville gesteld op de vergadering van de EEG-mi- nisterraad in Luxemburg. In een rede tot het Lagerhuis koos Brown zeer voorzichtig stel ling tegen de nieuwe Franse bezwa ren tegen een Brits EEG-lidmaat- schap. De eis tot afschaffing van het pond sterling als reservevaluta noemde hy een „onrealistische voor waarde om vooraf te stellen." „Men kan niet van de ene dag op de andere een systeem veranderen, waarop de Internationale handel al lange tijd steunt,tenzij de anderen een nieuw systeem willen aanvaar den. Wij willen daar gaarne over on derhandelen, maar dit? mag het on derhandelingsproces (over de Britse toetreding) niet ophouden," aldus Brown. Brown verklaarde nogmaals dat Engeland geen associatie met de j EEG, maar alleen een volledig lid- j maatschap wil aanvaarden en dat 1 Britse toetreding ook voor de Zes j tot voordeel is. Wordt het verzoek afgewezen, dan zal Engeland moe ten uitkijken naar versterking van de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA) of naar andere mogelijkhe den. Zorgen in Bonn Onze correspondent telefoneerde hedenochtendbondskanselier Kie singer en minister van Buitenlandse Zaken Brandt hebben gisteren voor "Se bondsdag voor het eerst openlijk hun bezorgdheid uitgesproken, dat *»et Britse verzoek om de toetreding tot de EEG wel eens met een „neen" zou kunnen worden beantwoord. De kanselier was juist teruggekeerd van zijn eerste officiële bezoek aan Lon den. minister Brandt had in Luxem burg de vergadering van de minis terraad van de EEG bijgewoond. Beide politici konden niet verhelen, dat er binnen de gemeenschap wel eens een ernstige crisis op komst zou kunnen zijn. Minister Brandt hei-haalde nog eens onder sterke bij val zijn stelling, dat Groot-Brittan- nië geen harde voorwaarden voor de toetreding tot de EEG kunnen wor- dige leden indertyd elkaar hadden gesteld toen zy het EEG-verdrag voorbereidden. Over de houding van Frankrijk zei Brandt: „Bij myn consulterende gesprekken met de Franse miAister van Buitenlandse Zaken in Parijs, begin vorige week, is deze niet ver der gegaan dan de vaststelling, dat er geen principieel Frans „neen" tegen Groot-Brittanniës toetreding bestaat." Brandt hoopte in zijn rede nog, dat een crisis in de EEG te vermijden zou zijn. Wanneer de on derhandelingen tussen de EEG en de Britten zouden kunnen beginnen, wilde de minister niet voorspellen. De kanselier voegde er later in het debat aan toe, dat dit tijdstip onder de EEG-leden moest worden vast gesteld. Kanselier Kiesinger ver klaarde echter openlijk, dat de hou ding van Frankrijk tegenover het Britse verzoek hem „zorgen bereid de." In het debat, dat op verzoek van de liberale oppositie tot stand geko men was, vei-weten de sprekers van de FDP de regering, dat deze niet duidelijk genoeg aan Frankrijk had laten blijken, dat een vertragings- taktiek door de Bondsrepubliek niet kon woren geaccepteerd. YVONNE PAUL HOUDT VOL Vervolg van pag. 1 Staatssecretaris Haex (Landmacht) deelde mee, dat er een theoretische mogelijkheid voor diensttydverkor- tlng is als alle functies voor tech nisch specialisten vervuld zijn. Hij noemde evenwel een volstrekt aca demische mogelijkheid. De bewinds man noemde de toeloop van tech nisch specialisten bevredigend. Er zyn er thans 2200 in dienst, van wie de helft nog in opleiding is. Er wordt gestreefd naar 10.000 van deze spe cialisten. Minister Den Toom wil binnenkort beslissen of de vervangende diensttijd voor gewetensbezwaarden (26 maan den) kan worden verkort procedure, waaraan (Van onze Amsterdamse correspondent) Voor Yvonne Paul is vandaag de achttiende dag ingegaan. Zij heeft nu zeventien dagen wach ten achter de rug, in welke tijd zij vrijwel onafgebroken heeft vertoefd in de vertrekhal van de luchthaven Schiphol. In haar handtas bevindt zich een vlieg ticket naar New York, een tan denborstel en nog maar heel ivei- nig geld. „Er is geen sprake van dat ik zal opgeven. Er is voor mij maar één oplossing: vertrekken naar New York, waar ik bijna tien jaar heb gewoond en waar ik een huis, een baan en mijn vrienden heb. Terug naar Amerika is de enige uitweg. Het is voor mij een kwestie van le ven of dood. Als ik op een andere manier van Schiphol weg moet, heeft het leven geen enkele zin meer voor me". Yvonne Paul, de 38-jarige uit Ar meense ouders geboren vrouw, die de Nederlandse nationaliteit bezit, maar geen paspoort meer heeft en die Amerikaanse wil worden, maar noch een visum nooh een immigra- tiebewijs kan krijgen, heeft een he kel aan publiciteit. „Er komen steeds journalisten en van de televisie zijn ze ook al geweest. Ik stuur iedereen weg. Ze bederven mijn zaak. Se schrijven over dat zielige vrouwtje, dat een Amerikaans visum wil af dwingen. Ik ben helemaal niet zielig en ik wil niets afdwingen. Ik wil ge woon op de bestaande rechten en gi-onden in Amerika worden toege laten. En ik zit hier te wachten tot het consultaat-generaal mij dat vi sum verstrekt". Gp de belichten in de kranten hebben tal van mensen contact met de vrouw gezocht o.a. haar familie leden en bezorgde lieden die haar een onderdak aanboden. Ze heeft alle hulp afgeslagen, zoals ze ook geschenken, geld, boeken en tijd schriften weigert die personeel van de luchthaven haar aanbiedt. De directie van de luchthaven is niet van plan stappen tegen Yvonne Paul te ondernemen. „Zy heeft een ticket voor een vlucht naar New York en is dus strikt genomen een passagier die het recht heeft zich in de vertrekhal te bevinden. Zij zit niemand in de weg". F amilieberichterj (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Anne Elise Ellane, d.v. Gispen en Timmermans, Utrecht; Floris, z.v. Vlasman en Cooymans, Amsterdam; Jan Job, z.v. De Vries Robbé en Corwin, Voorburg. Getrouwd: G. W. Lammers en Lidy Grotenhuis, Drachten; J. Rid der en Nelly van Geest, Den Haag; Rolf J. Kat en Kitty L. Vyth, Am sterdam; N. de Boer en Noortje Meyer, Amsterdam; D. F. van Schie en L. G. Hazewindus, Den Haag. Overleden: Leendert Harpman, 69 j., Maastricht; Cornelia Henriet- te Hulsker—Schiess, 61 j., Voorburg; Louise Voogd-Bakhuis, 66 j., De Bilt; Jeanne Josine Antoinette Löhnis, 73., Amsterdam; Dirk de Jong, 59 j., Amstelveen; P. J. H. M. Penris, 80 j., Amsterdam; Willem Klaasse Bos, 78 j., Amsterdam; Ma thijs Desmet, Waalre; Hendrik Wil lem Massink, 88 j., Den Haag; Christine Lammers van Toorenburg 84 J„ Den Haag; Alfred Wingerder, 57 j., Den Haag; Hendrika Bakker, 67 j., Den Haag. K.L.M geeft 3% interimdividend De directie van de KLM deelt me de. dat over het tweede kwartaal, van juli t/m september 1967, een winst werd behaald van f 47.9 mil joen, bfj een totaal aan bedryfsin- komsten van f 266.1 miljoen De vergelijkende cyfers voor het tweede kwartaal van het vorige boekjaar zyn resp. f 56.2 miljoen winst en f 252.9 miljoen bedryfsinkomsten. Over de eerste helft van het lo pende boekjaar (van 1 april t/m 30 september 1967), waarin zich de in vloed deed gevoelen van internatio nale politieke gebeurtenissen en van de per 1 april 1967 ingevoerde ta riefsverlagingen op de Noord-Atlan tische route, bedraagt de winst f 66.4 miljoen tegen f 89.2 miljoen in de overeenkomstige periode van het vo rige boekjaar. Gezien de verbeterde balanspositie en de verwachtingen voor de toe komst hebben directie en commis sarissen besloten, vooruitlopend op het te verwachten dividend over het gehele boekjaar 1967/68, een inte rim-dividend uit te keren van 3% op de gewone aandelen. KOSMOS-184 De Sowjet-Unie heeft opnieuw een kunstmaan gelanceerd, de Kosmos 184, zo heeft het Sowjetrussische persbureau Tass meegedeeld. De kunstmaan Is uitgerust met instru menten voor ruimteonderzoek, een radiosysteem voor meting van baan- elementen en een radiotelematrisch systeem voor het ovei-seinen van ge gevens naar de aarde. De gegevens van de Kosmos-184 zyn: omwentelingstyd 97,14 minuten, hoogte ongeveer 635 kilometer, baan- hoek met de evenaar 81,2 graden. ADVERTENTIE POEDER-CREME- OLIE-ZEEP Hoger resultaat Billilon Mij. De NV Billiton Maatschappy heeft over het eerste halfjaar 1967 een netto winst behaald van 7,75 miljoen gulden tegen 6,44 miljoen in de over eenkomstige periode van 1966. Verwacht wordt, dat de in het tweede halfjaar 1967 te behalen re sultaten teminste geiyk zullen zyn aan die, welke in het eerste halfjaar werden verkregen. Op grond hiervan achten Commis sarissen en Directie het verantwoord een interim-dividend uit te keren en wel: per aandeel van f 20 tweede rubriek f 2; per aandeel van f 1000 eerste rubriek f 150. Het interim-divi dend per aandeel over het door de agio-bonus 1966 met 6% gesteken ka pitaal is derhalve gehandhaafd. Sjah Reza Pahlevi, Keizerin Farah Diba en kroonprins Reza na de kroning. Achter hen de be velhebbers van de strijdkrachten. Links op de achtergrond twee zusters van de Sjah. BINNENLAND Dodelijke brandwonden In het academisch ziekenhuis in Groningen is overleden de 63-jarige mevr. G. Jongsma uit Groningen. De vrouw Ook de j liep op 19 oktober ernstige brandwon- gewetensbe- i den op in haar woning, toen de vlam zwaarden worden onderworpen, wilin een pan met slaolie was geslagen, de minister zo mogelijk sneller laten in een poging het vuur te blussen verlopen. Staatssecretaris Van Es (Marine) beloofde, dat het salails van hoofd- kustlichtwachters vermoedelijk nog dit jaar zal worden verbeterd. De li beraal Vonhoff had gewezen op on tevredenheid bij deze groep, omdat hun ondergeschikten de gewone kustlichtwachters meer verdienen dan zyzelf. Dat komt doordat de kustlichtwachters toeslagen van twintig procent krygen als zy in ploegen werken. Geen bezuiniging Een motie van de Socialist Wierda waarin om drastische bezuinigingen op het defensiebudget werd gevraagd, vond geen genade in de ogen van de commissie. Met elf tegen vyf stem- i werd besloten de kamer te advi- kwam brandende olie op haar li chaam en kleding. Ze heeft nog kans gezien de brandende pan de achter deur uit te werken, hoewel ze in de gang met pan en al kwam te vallen. Ondanks haar ernstige verwondingen wist ze nog een begin van brand in de keuken en haar brandende kleren te blussen. Kind onder landbouwtrekker De drie-jarige C. M. C. Rutten uit Uden is gisteren onder de landbouwtrekker van haar vader terechtgekomen. Het meisje was op slag dood. De vader reed met zyn landbouw trekker op een zandweg met staande links en rechts van hem naast zyn zitplaats zyn kinderen van resp. 3 en 4 jaar. De driejarige viel eraf en werd door een der wielen overreden. Nieuwe woningen In september seren de motie te verwerpen. Velen J 1967 zijn volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 11.027 nieuwe woningen gereedgeko men. In september 1966 werden 10.881 nieuwe woningen opgeleverd. In de jaren 1961 t/m 1965 kwamen in de maand september gemiddeld 8230 woningen gereed. Het aantal in de WliifiLpv fm* eerste neSen maanden van 1967 ge- IlloK-Cj 1"' reedgekomen woningen bedraagt vreesden, dat de plannen van de heer Wierda de gevechtswaarde van het leger zou aantasten- De minister noemde bezuinigingen „niet verant woord". De socialisten kregen alleen de steun van de communisten. den opgeleverd in de nabyheid van was dat er een zou barsten. Daarna Moskou, als ook in de Oekraine en in Siberië. Veertienjarig diefje De politie in Delft heeft een veertienjarige jongen aangehouden, die in totaal 45 dief stalletjes heeft bekend. De knaap was er mee begonnen, toen hy, sa men met een jonger broertje, mee deed aan een actie voor het ophalen van oud papier. Tydens deze actie werden zenu eens hier, dan weer daar binnengelaten, en terwyl het oude papier by elkaar werd gezocht, zag de oudste van de jongens kans om zyn slag te slaan: een postzegel collectie, een polshorloge, een mi croscoop en een groot bedrag aan geld werden buit gemaakt. Sieraden gestolen Twee onbe kend gebleven mannen hebben 's nachts de ruit van de juweliers zaak Pieterse in de Molukkenstraat in Amsterdam-oost met een vuilnis emmer ingeslagen en enkele grepen in de etalage gedaan. De houten lui ken die de etalage beschermden wa ren verwyderd. De mannen namen de vlucht toen een overbuurman van de j juwelier, die hen bezig zag, alarm sloeg. In de haast om weg te komen verloren de rovers 54 gouden ringen, drie gouden armbanden, een camee hanger en vier gouden horloges. Ze hebben voor naar schatting 2000 gul den aan sieraden buitgemaakt. Eljaco Gisteren is men begonnen Het stuntteam Wiskey Four van de komstige periode van 1966. Luchtmacht zal volgend jaarnlet op- MUjoenenorder ult Rusiand Ge- br. Stork en Co's apparatenfabriek jj" N.V. in Amsterdam, contractspart ner voor de groep Stork-Amsterdam 91.249, tegen 81.933 in de overeen- met het lossen van de op het strand- treden Staatssecretaris Duynstee (Luchtmacht) verklaarde, dat er in 1968 zoveel vliegers in opleiding zul len zyn by de luchtmacht dat zich enkele van haar dochteronderne geen instructeurs, die gewoonlijk de l hAAff vnn Tw,bnnnrnmlm, bemanning van Whiskey Four vor men, zullen kunnen vrijmaken staatssecretaris verklaarde dat het team later wellicht weer in de lucht zal komen. Aan opheffen wordt niet gedacht omdat een stuntteam zo wel praktisch als moreel nut heeft voor de luchtmacht. mingen, heeft van Technopromim- port in Moskou de opdracht gekre gen tot het leveren en eventueel ter plaatse monteren van installaties voor de zuivel- en farmaceutische industrie tot een totaalbedrag van ruim f 10 miljoen. Deze installaties je ten zuiden van pier zeven in de Waalhaven in Rotterdam gezette gif scheepje Eljaco". Ook nu weer wa ren uitgebreide voorzorgsmaatrege len in acht genomen. Op de kant stonden de zogenaamde rampenwa gen en een ambulancewagen van GG en GD gereed. Het werk verliep aanvankelyk vlot tot men stuitte op de onderste laag van de ruim 300 vaten, die voor een groot gedeelte in het water stonden. Ook zaton verscheidene vaten klem, zou eerst worden overlegd wat er ver der moest worden gedaan. Inmiddels zyn in de buitenhaven van Schiedam nog twee pakjes met giltige insectenpoeder baygon gevon- c:r.sr giftige stoffen zullen worden gevonden. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlyk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: „Leipzig" (30/10), „Wes- terkerk" (3/11), Canada: ,;Lord Vi king" (1/11), Chili: „Jytte Skou" (31/10), Indonesië: „Eumaeus" (31/ 10), Ned. Antillen: „Kreon" (31/10), Suriname: „Socrates" (31/10), Vere nigde Staten van Amerika: „Atlantic Span" (1/11), „American Resolute" (3/11), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W. Afrika: „Schiekerk" (1/11). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren. BUITENLAND Last van sneeuw De 95 inwoners van het dorp Herman in de Ameri kaanse staat Michigan, waar verle den jaar 732,50 cm sneeuw viel, heb ben dit jaar al weer 37,5 cm sneeuw te verwerken gekregen, hoewel de winter nog niet eens begonnen is. Een zware storm, die Michigan-noord teisterde, heeft de totale sneeuwval in Herman in het seizoen 1967, reeds op 66 cm gebracht. Meer vreemdelingen Groot-Brit- tannië heeft in 1966 het recordaantal van 3.184.000 buitenlandse bezoekers ontvangen, d.i. 15 pet. meer dan ln 1965. De vreemdelingen hebben in Gr.-Brittannië in totaal 350 miljoen pond (34 miljard gulden) uitgegeven. Politieke gevangenen Birma zyn deze maand tot nu toe dienen eind 1968, begin 1969 te wor- zodat het gevaar niet denkbeeldig StadsgehoorzaalFeestavond NZH Universiteit: Centre culturel fran cais. Lezing dhr. Pierre Clanac over Het ware gezicht van Colette". 8 uur ZATERDAG Den Burcht: Kring Leiden Kath. Volksparty 10 uur voorm. Stationsplein (halte bus 43): Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Paddestoe lenexcursie naar Wassenaar. 1.11 uur Schouwburg: Leldse Jeugd Actie Jeugdvoorstelling „Ploeft" door Toneel groep „Arena". 2.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Receptie eeuwfeest Ver. voor Voorber. Onderwys. 3.30 5.30 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln) Gemeente voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Gerecht 10: Soefi Beweging. Univer sele eredienst. Spr. mr. G. J. Blaauw over „Soefisme en deze tyd". 11 uur Zijlsingel laarten Lut: MAANDAG Stadsgehoorzaal: K. en O. Hoofdstad- Operette „Wiener Blut". 8 uur nam. Leldse VolkshulsVrouwenmiddag Leldse commissie van Internationale samenwerking. Onderwerp „Twee ge spleten steden Jeruzalem en Beriyn. 2.30 uur nam Universiteit: Lezing Rijksmuseum v. Oudheden. Spr. dr. J. H. C. Kern over Egyptische Oudheden ln Turijn. 8 uur Ch. de Bourbonhof. Elektronlcaclub „De detector". 7.309.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7 8 uur nam. Luth. Kerk; Herdenking kerkhervor ming. Sprekers pater R. Sasse van IJsselt, dir. J. Happee en dr. J. Vlijm. 7.30 uur nam. WOENSDAG Breestraat 19: Byzonder Kerkewerk herv. gemeente. Spr. mgr. Dlonlsslos over de Russisch Orthodoxe Kerk 8 Schouwburg: K. en O. Modern To neel. Toneelgroep Theater speelt „Het kroondomein" en „Krapps laatste band. StadsgehoorzaalJubileumconcert Chr. Oratoriumver. „Ex Animo". 8 uur DONDERDAG vry gelaten blykbaar als onderdeel van het streven naar nationale een heid tegenover Peking-gezinde groe peringen. Het optreden van Chinese studenten heeft tot hevige rellen ge leid. Tegenaanvallen van radio-Pe king hadden anti-Chinese demonstra ties tot gevolg. Onder de vrygelate- nen bevinden zich de president er verscheidene ministers van 't kabi net dat by de militaire staatsgreep van 1962 onder leiding van generaal Ne Win werd afgezet. Ook zyn er parlementsleden, militairen, studen ten, boeddhistische monniken en za kenlieden onder. Spaanse vonnissen De nationale rechtbank in Madrid heeft donder dag acht Spanjaarden veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van 14 jaar en een dag tot vier maanden en boetes. Zy werden beschuldigd van lidmaatschap van verboden or ganisaties, van verboden vereniging en propaganda. Twee andere be klaagden, een man en een vrouw, werden vrygesproken. Allen werden in augustus van het vorige jaar ge arresteerd by het uitdelen van ver boden pamfletten. Wel elektriciteit Het plan om in geheel Griekenland vyf uur per dag de elektriciteitsvoorziening stop te zetten is gisteren uitgesteld wegens protesten van de industrie, hotels en toeristenorganisaties. Zoals gemeld werd woensdag besloten van een uur tot zes uur 's middags geen stroom te leveren met het oog op de lage waterstand in de stuwmeren. De maatregel is nu tot 30 oktober uitge steld. Krottensanering ln VS Het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden wil krachtens een gisteren gehouden stemming niet meer dan 312 miljoen dollar uittrekken voor de sanering van de achterbuurten in de VS. een belangryk onderdeel van Johnsons program voor een „great society" (grootse samenleving). Johnsons re gering had hiervoor 670 miljoen dol lar gevraagd. Ook de senaat vond dit Universiteit: Rede dr. C, J. Dlppel over „Creativiteit en de natuurweten schappen" voor Sooietas Studdosorum. Reformatorum Lugdunensls. 4.15 uur BIOSCOPEN Trianon „Mijn prinses" 18 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor; „Angellque, de markiezin der engelen". 18 J. werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur Camera: „.Gooi 't maar ln m'n pet", alle leeft werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Dokter ZJlvago". 14 J. Da gelijks 2.15 en 7.30 uur. Studio „Falstaff". 14 J Werkd. 2,30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Re\ „De zeven vechters van de MacGregors". 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.)5 Wassenaar, Astra „Vernietiging!. ig op Salpan", 14 J. Vrijdag 8 uur «n zaterdag 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Acad. Hist. Museum „Cubicui* 1<>. canda". Van maandag t.e.m. vrijde* 10 uur voorm.1 uur nam® en van 2 tot 5 uur nam. (T.e.m. 10 novem- ber). dagavond 810 uur. (tot 1 november), Kunstzaal Heuff (Wassenaar Ten. toonstelling van werken van J. C. W Cossaar en Elisabeth Gerst. Geopend maandag t/m zaterdag 10 uur voorm 5 uur nam.; bovendien dinsdag. LakenhalTentoonstelling „Spelen lezen". Werkd. 104 uur; 's zon dags 14 uur (tot 10 december). De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: toni 1-5 uur. LakenhalTentoonstelling schil- derljen van Lucia Stelnbach. Werkd 105 uur; zond. 15 uur (tot 6 no- vember). Legermuseum (Pesthuislaan)Mei uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur). Rijksmuseum voor Volkenk (Steenstraat 1)dag. 1017 u.; dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling Collectie Lechner van Japanse Kunst. Werkd. 10 uur voorm tot 5 uur nam.; zondags 15 uur nam. Ryksmu8eum voor de geschledenii der natuurwetenschappen: Dag. 10-i uur. zond. 1-4 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid west, Brahmslaan 20, tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. t Breest Smallenburg te Lelderd< wordt waargenomen door apoth» Herdlngh en Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoot wordt op zondag 29 oktober van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 22 uur waar genomen door Apotheek Zuid-Weet. De Oegstgeestae Apotheek ie opend WEEKEINDE-DIENS! DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen vóór 12 uur raad plege men de eigen hulsarta, daanu tot maandagmorgen doktorstelefoon 2 2 2 2 2. méér dan 900 politieke gevangenen bedrag veel te hoog. Afgetreden Sir Stanley Raymond (54) zal als hoofd van de Britse staatsspoorwegen aftreden naar aan leiding van meningsverschillen met de minister van Vervoer, mevr. Bar bara Castle. Sir Stanley, wordt nu voorzitter van de nieuw te vormen raad voor de integratie van' het vrachtvervoer te land. De mutatie houdt vermoedelyk verband met een binnen twee weken te verschynen rapport, opgesteld door een commis sie onder leideng van een van me vrouw Castles naaste adviseurs, dat het spoorwegbestuur ten dele verawt- voordelyk stelt voor de verliezen van het bedrijfsleven, die dit jaar ander half miljard gulden bedragen. Sir Stanley is daar niet gelukkig mee. Oproerige werklozen Vyf duizend personen hebben gisteren in het cen trum van Mulhouse gedemonstreerd uit protest tegen de werkloosheid in het Franse departement Haut-Rhin. Een aantal betogers trok daarna na de onder-prefectuur van Mulhouse en gooide niiten in van openbare ge bouwen. Gevangenisoproer In een ge vangenis in Chicago hebben politie mannen en bewakers gisteren met braak- en traangas een oproer van 66 gedetineerden onderdrukt, die de overbrenging van een negergevange ne naar het gerechtsgebouw wilden verhinderen. De met messen en scherp gemaakte lepels gewapende gedetineerden wierpen op het hoogte punt van het oproer emmers kokend water naar hun bewakers. Na een uur was de orde hersteld. Generaal Palm stafchef Afcent Generaal-majoor F. A. Palm, thans commandant van de 4de divisie, is benoemd tot chief of staff headquar ters Allied forces Central Europe te Brunssum en gelyktydig bevorderd tot luitenant-generaal. Brigade-gene raal F. E. Meijnderts, commandant van de 42ste pantser infanterie briga de, volgt hem als commandant van de 4de divisie op en wordt tydelyk generaal-majoor. het) Circustheater, 20.00 uur: Rihytta and Blues. DHlgentla, 20.15 uur: Borodin Kto Arena: „Het laatste loverboe' uur: Peter Katln, plano. Pavlljoeintheater, 20.15 uur: Nieuwe Komedie: .Mama, kijk, zonder handen". Poppentheaters: Guldo van Deth, 14.30 uur: „Het geheim van de groene hoed; Frank Kooman, 14.30 uur: .Sophonljmus, heit wijze konijn"; 20.15 uur: ,.De nachtegaal van de Keizer" en Cabaretprogramma „Vossestreken" ZONDAG 29 OKTOBER Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haag se Comedle: „Van de brug af gezien"; 20.15 uur: Haagse Comedle: .Helde zien ln het donker". Circustheater. 14.30 uur: Arthur Rubernsteln", plano. Dillgentia, 14.30 uur: Uto Ught viool; 20.15 uur: Mary Mac Donald PoppentheatersGuldo van Deth 14.30 uur: „Het geheim van de gree ne hoed"; Frank Kooman, 14.30 uur: „De Muziekmannetjes". De wagen schuur. 13.30 uur: Haags Marionet tentheater: „Suuske ln Afrika". MAANDAG 30 OKTOBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur: derlands Dans Theater. Diligentia. 20.15 uur: Het Haaf Vocaal Vrouwenensemble. Poppen theater Frank Kooman, 14J0 uur: „Manus de vogelverschrikker". DINSDAG 31 OKTOBER. Poppentheater Frank Koomit 14.31 uur: „De kleine giraffe". WOENSDAG 1 NOVEMBER. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: derlands Dans Theater. PoppentheatersGuldo van I>- 14.30 uur: „De gouden hand"; Franl Kooman, 14 30 uur: „De dieren Sultan Hassan". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 oor) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Pa Ijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Tnmsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Malorca Lissabon si geh. bew. 14 geh. bew. 14 geh. bew. 15 geh. bew. 14 geh. bew. 15 zwaar bew. 16 zwaar bew. 16 regenbui half bew. zwaar bew. geh. bew. onbew. regen zw. bew. half bew. onbew. licht bew. onbew. half bew. 23 15 0 23 10 0 22 13 0

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2