Cf#** TE KOOP" 4-kamerflal Sleuteltjes Kind moet beschermd en gewapend worden Arabieren sterker dan voor de oorlog Gezinsverzorging kan aanvragen niet aan Groeiend aantal winkel centra kijk eens naar uw regenjas\ Barf Erades 2e KAPSTER AUTO-HOME VRIJDAG 27 OKTOBER 1967 JLEIDSCH DAGBLAD G. J. Angustiniis bij installatie als hoofd Dr. A. van Voorthuysenschool Na bevestiging door ds. M. W. Nieuwenhuijze uit Delft zal kandi daat J. Manui int Amsterdam op woensdag 8 november intrede doen als predikant van de chr. geref. kerk van Boskoop. Deze dienst wordt ge houden in de kerk aan de Zijde. Het nieuwe hoofd van de Dr. A van Voorthuysenschool, de heer G. J. Augustinus, loordt hier na zijn installatie gelukgewenst door zijn voorgangerde heer M. G. H. den Haan. (Foto LD/Holvast) Tijdens een speciaal belegde ouderavond van de Dr. A. van Voort huysenschool in Leiden werd giste- et nieuwe schoolhoofd, de heer j. J. Augustinus, geinstalleerd. De- te installatie werd na een kort ope ningswoord van de voorzitter van oudercommissie, de heer J. Kaan, verricht door wethouder S. Sannes. De wethouder wees op de bijzondere plaats, die de Dr. A. van Voorthuysenschool inneemt in het tuiten gewoon lager onderwijs in Lei- Hij wist het nieuwe school hoofd, zo zei hij, gesteund door een in toegewijd personeel. Na de installatie hield het nieuwe choolhoofd een korte toespraak, waarin hij het gemeentebestuur dankte voor de benoeming. De heer Augustinus wees er op dat zijn be eld waarschijnlijk wel anders zal dan dat van zijn voorganger. „Ik zal het op mijn eigen wijze >en, zonder eigenwijs te willen jn," kondigde hij aan. In het kort itte hjj zijn inzichten over de taak m de leerkrachten bij de opvoe ding van het kind uiteen. De ouders ïllen naar zijn mening uit gevoels- iatige overwegingen proberen hun ind zo veel mogelijk te bescher- len. De onderwijzers zullen daar- ïtegen meer geneigd zijn om het Ind te leren op zijn eigen benen te aan. Het kind heeft beiden nodig, indt de heer Augustinus, zowel de lescherming, als het wapenen tegen buitenwereld. En hoewel voor de a-kracht met ieder ouderpaar de menwerking weer anders zal zijn, deze samenwerking noodzakelijk het belang van het kind, opdat het s wordt meegegeven, dat meer positief is dan alleen het wapenen tegen de wereld om hem heen. Na deze introductie gaf de heer Augustinus een korte uiteenzetting over de nieuwe wettelijke regeling van het systeem van oudercommis- sies. In verband met de splitsing van de scholen, die nu zijn onder verdeeld in de school aan de Mar- nixstraat en een school op het Pie terskerkhof, moest er een nieuwe oudercommissie komen. Na de ver kiezing van deze oudercommissie werden er nog enkele mededelingen gedaan over de financiën van het schoolfonds in verband met de split sing van de scholen. Hierna werden de ouders nog in de gelegenheid gesteld om afscheid te nemen van de heer P. T. Klink hamer, die een maand geleden tot hoofd van de school op het Pieters kerkhof is benoemd. Volgens Egyptisch blad Het semi-officiële Egyptische dag blad „Al Achram" schrijft vandaag in een hoofdartikel dat ginds de ju- nl-oorlog 280 Egyptische officieren zijn ontslagen. De Egyptische strijd krachten zijn grondig gereorganiseerd „Al Achram noemt de positie van de Arabische legers sterker dan voor de oorlog. De Arabieren staan echter aan het begin van een „moeilijke, gevaarlijke weg*. „Ons doel is niet een volledige overwinning te beha len, maar te verhinderen dat de vij and die behaalt7', aldus „Al Ach- Preraier Aggal van Somalië die gis teren een kort gesprek heeft gehad met president Nasser heeft na af loop bekend gemaakt dat de Egyp tische troepen de opdracht hebben gekregen geen wraak te nemen voor de aanval op Suez. Het Sowjetrussisdhe partijorgaan „Prawda" noemt de situatie in het Midden-Oosten nog steeds uiterst gespannen. De „Prawda" veroor deelt in scherpe berwoardingen de hervatting van de wapenlewerancies aan Israël door de Verenigde Staten. Engeland en Egypte zijn overeen gekomen binnenkort de diplomatieke betrekkingen te hervatten, De betrek kingen werden door president Nasser naar aanleiding van de Rhodesisclte crisis in 1965 verbroken. De Engelse premier Wilson heeft gisteren in het parlement meegedeeld dat de slui ting van het Suezkanaal Engeland maandelijks 20 miljoen pond keet. Koning Hoessein heeft in een pers conferentie in Parijs de berichten in Israëlische bladen als zou hij voor stander zijn van de bilaterale on derhandelingen met Israël ontkent. De kwestie in heit Midden-oofrten niet in zijn geheel werden gezien en als zodanig opgelost met medewer king van alle Arabische staten. Israëlische vliegtuigen hebben grfste- ren twee vluchten boven Egyptisch gebied gemaakt, ao is in Cairo mee gedeeld. De vliegtuigen werden door .Egyptisch afweergeschut verjaagd. Dit bericht werd door van de Verenigde Naties De Russische schepen die gisteren in Port Said moesten aankomen zijn nog niet gearriveerd. Volgens enkele Egyptische bladen zouden ze vandaag binnenlopen. Filmavond van de Jeugdraad De Jeugdraad Katwijk organiseest ook dit jaar weer verschillende avon den voor de aangesloten jeugdvereni gingen. Dat is een verheugend ver schijnsel. Die avonden blijken door de jongeren zeer op prijs te worden gesteld. Dat werd ook gisteravond weer duidelijk in de Triumfatorkerk aan de Jan Evertsenlaan. Daar werd de spannende rolprent „Het spook in de slotgracht" vertoond, die de volle aandacht had van de jeugdige kijkers. Wegens het ontbreken van voldoen de deskundig personeel moet op het •ogenblik een kwart van de gerecht vaardigde verzoeken em hulp van een gezinsverzorgster of -helpster, worden afgewezen. Daar komt nog bij, dat uit onderzoekingen wel is gebleken, dat lang niet iedereen, die voor ge zinsverzorging in aanmerking komt, daarop ook een beroep doet. Dit zei de staatssecretaris Van de Poel van Maatschappelijk Werk van morgen in Utrecht, toen hij het eerste landelijke c ongres op het ter rein van de gezinsverzorging opende. Dit congres staat onder auspiciën van de Stichting centrale raad voor ge- In het departement van CR.M. gaat men ervan uit. dat per 1000 Ne derlanders één gezinsverzorgster of aanwezig moet zijn. Er zijn er dus 13,000 nodig, maar hun aantal bedroeg op 1 februari van dit jaar slechts 8950 (4.700 verzorgsters en 4.250 helpsters). Mr. Van de Poel voegde hieraan toe, dat bij deze be rekening van het noodzakelijke aan tal verzorgsters en helpsters nog is afgezien van de grote behoefte aan hulp bij bejaarden. Het is duidelijk, zo zei hij, dat een grotere toestroming van meisjes voor de gezinsverzorging van groot belang zou zijn. Daarvoor is echter een ef fectieve propaganda nodig, terwijl de instellingen en besturen in staat moeten zijn, degenen die zich aan dienen ook inderdaad op te vangen, te begeleiden en eventueel in het be roep te vormen. Hoewel mr. Van de Poel geen afbreuk wilde doen aan het vele werk, dat de afgelopen jaren door vrijwillige leidsters is verricht, stelde hij toch dat het instituut van de vrijwillige leiding de uitbouw van het werk belemmert. Hij acht het wenselijk, dat in de gezinsverzorging het gehele uitvoerende werk onder leiding van deskundige beroepskrach ten staat. Stijgende koopkracht en de bevol kingsgroei maken het noodzakelijk, dat er een uitbreiding komt van het aantal winkelcentra in ons land. Per jaar worden ongeveer honderddui zend woningen gebonwd, die voor het overgrote deel in nieuwe woon gebieden staan. Er van uitgaande, dat in die woningen vierhonderddui zend mensen komen te wonen, dan betekent dat een massale verschui ving van de consumptieve koop kracht. Het toenemende autobezit heeft grote invloed uitgeoefend op de wij ze van bestedingen, want het pu bliek geeft de voorkeur aan de wij ken waar gelegenheid is de atfto te parkeren. Op den duur zal dit er toe leiden dat duizenden winkels in de oude centra worden gesloten, ter wijl duizenden nieuwe winkels in de nieuwe wijken moeten worden ge vestigd, zo zei dr. A. W. Luijckx tij dens een door de Nederlandse Mid- denstandsbank belegde bijeenkomst in Wassenaar. Enige jaren geleden is de Neder landse Middenstandsbank in samen werking met Bijenkorf, Vroom en Dreesmann en C. en A. begonnen aan de coördinatie van de nieuwe vestigingen. Momenteel heeft deze combinatie de bouw van 10 regionale en stads deelcentra met een gezamenlijke op pervlakte van 185.000 m2 in ontwik keling. Voorts staan 18 - wykwinkel- centra (waarvan in ons verschij- ningsgebied 2 in Alphen aan de Rijn) met 85.000 m2 op het pro gramma, alsmede 17 buurtwinkel centra (3 in Alphen aan de Rijn) met 30.000 m2. Het aantal gegadigden dat zich voor de winkels heeft aangemeld bedraagt 2.650. ■fzè'n modieuze ni< Tot ziens dan bij: HERENCONFECTIE EN -MODE M. DE VRIES Haarlemmerstraat 149 Leiden t.o. Janvossensteeg SCHAKELZEGELS worden in betaling aangenome BREESTRAAT 143 TELEFOON 01710—2 58 73 LEIDEN meubel- en woningstoffeerderü Salomonsteeg 1 - Leiden Telefoon 20003 WACHT NIET TOT HET VOORJAAR laat nu uw meubelen voordelig overtrekken. 1000 stalen, 's maandags gehaald zaterdags klaar. DAMESKAPSALON CORINE Hogewoerd 63 Leide*» Telefoon 01710—31091 vraagt voor direct een Gelieve persoonlijk aan te melden. AUTO-HOME TOYOTA AUTO-HOME TOYOTA AUTO-HOME TOYOTA Gerard Doustraat 4 Tel 31339 - Leiden aan de Zijl. Riant uitzicht. Incl. CV, geheel gestoff. Prijs f 38.000 kk.. Brieven onder no. 61527 aan het bureau van dit blad. Huisdieren Te koop Lassies. Pekinees- jes. Foxterriertjee, Duitse her ders. Spamileltjes, witte en zwarte Poedelt jes. Kanaalstraat 69. Llsse, De Dierenvriend. Dierenvrienden. Wie helpt mee het zwerfdierenprobleem op te lossen. Laat uw kater castreren en poes steriel ma ken. Evt. inl. tel. 54027 en 21722. voor 6 uur. Dierenvrienden. Voorkom veel leed. Laat pasgeboren kat jes dezelfde dag nog pijnloos inslapen bij de dierenarts. Gezocht wit-bt-uin gestreept poeeje. omg. Julianaln. Oegst- geest, terug te bezorgen 's ochtends bij dr. Kuyper, tel. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden f 1,50 2130 woorden f 2,35 (een woord hoogstens 12 let ters). Bewijsnummers '0,15 extra. Toezending nummer- brieven f0,50 meer Sleuteltjes worden behoudens gebrek aan plaatsruimte da gelijks opgenomen. GEVRAAGD een WINKELJUFFROUW AFDELING FIJNE VLEESWAREN SLAGERSLEERLING OF HALFWAS. Vleeswarenbedrijf VAN RIET Fred. Hendriklaan 34, na 6 uur Bernhardstraat 4, Leiderdorp, telefoon 24514. Wij vragen een le VERKOOPSTER 2e VERKOOPSTER Aanmelden FA. PEELS, Schoenenmagazijn. Haarlemmer straat 151. Leiden, telef. en schriftelijk, tel. 01710—23047. - i'méri Zuiver wollen vest - fijn gebreid. Alle modetinten. Grote maten: 46- 5029.75 Shetland rok, geheel gevoerd, bruin, grijs of beige. Maten 46-50 39.75 Wintermantel met nutria.In een prach tige kwaliteit zuiver scheerwol visgraat - tweed, met Kamchat ka-nutria bontkraag. Grote maten: 40-48 198.- Middagjapon van zuiver scheerwol georgette. Elegant slankmakend model, geheel gevoerd. In zwart, marine, bruin. Grote maten: 42-48 98.-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13