lockeyploeg houdt stand egen W est-Duit stand 1 -1 Tafeltennisteam door Fransen weggeveegd lardheid Kompleet Roodenburg moet kunnen winnen Langspeelfles De Kuyper Roodenburg-V.U.C. Sporttoto (ATERDAG 21 OKTOBER 1967 leidsch dagblad Na het geweldig goede hockey van het Nederlands elftal Ifsen Pakistan volgde ook vrijdag een meevaller. Tegen West- luitsland werd een gelijk spel van 11 behaald en dat was fgen de meest constante ploeg van het voor-Olympische, hoc- eytoernooi in Londen niets minder dan een opvallende pres- De Duitsers hadden hun vorige drie wedstrijden gewon- leidsch dagblad - sport - leidsch dagblad - sport - leidsch dagblad - sport - leidsch dagblad - sport - LEIDSCH dagblad Theo Terlingen de grote uitblinker Niet alleen de uitslag ^as moed- ivend. Het Ned. elftal, dat don- rdag de vlijmscherpe techniek van Pakistani met gelijkwaardige liddelen had bestreden, ging giste- de Oval ook niet opzij voor veel bontere speelwijze van de estduitsers. Het Nederlands elftal speelt niet ag „hard" hockey, maar het is langzamerhand een noodzaak ge- crden. Hét grote winstpunt van deren was dat de ploeg zich niet <ft laten intimideren door de «foeid van de Duitsers, zelf ook ij fanatiek speelde, technisch de iitsers duidelijk overtrof en zelfs kt en betere kansen kreeg. De gelijkheden tot winst zijn ruim- loots aanwezig geweest, maar ordat de voorhoede het zwakste tl van de ploeg was (Zweerts) er tenslotte nog een verdediger, rlingen, nodig om Nederland aan gelijke spel te helpen. Een kwar- na rust gebruikte Terlingen een sfbal om de in het eind van de ste helft opgelopen achterstand te werken. Het meest opvallende verschil tus- beide ploegen was de kwaliteit de voorhoede. Nederland speelde als in de voorgaande twee ont- etingen, met een viermans-lijn, stsland had vijf aanvallers. Dubbele zege van Maathuis u Maathuis uit Geesteren is het idaags indoor concours hippique Ie Frieslandhal in Leeuwarden en goed begonnen. Hij won zo- het springconcours MA als het nationale springconcours MB. ïy Ball (schoolslag) zullen wegens parkoers in het MA springen een tijd van 75,6 sec. De tweede i:s was voor Harrie Wouter van Oudenweijer met Helena, die drie m maakte en 88,8 seconden no- let internationale springconcours ging na barrage tussen de natio- kampioen en Siem Pruikemaker Wassenaar. Maathuis won met mphar met 0 fouten in 55,1 sec. Jcemaker kwam rond in de snelle 43,3 sec., maar maakte vier [en. porlweek i Mexico or Ter Ovanesiau stopt in 1968 tonder hoofdsporten als atletiek, nen en zwemmen was het giste- Mexico Stad tijdens de In- nationale Sportweken bijna een Mag. to enige medailles, die vrijdag deeld werden, waren die bij het toolsohieten. Het nummer werd 560 punten gewonnen door ae lange Oostduitser Helmut Arlt. Rus Stoljipin bezette met een it minder de tweede plaats ter- de Spanjaard Vergel met 555 "ton beslag legde op de bronzen kille. het waterpolotoernooi bevestig- Rusland en Joego-Slavië hun °nete rol. Rusland versloeg ccaanse B-ploeg met 90, ter- de A-selectie van Mexico met voor de Joegoslaven moest Sen. het Olympisch dorp werd gis- to bekend dat Igor ter Ovane- die donderdag het wereldre- d verspringen evenaarde met eei ^d van 8.35 meter, na de Olytn Spelen van het volgend j&ar de wedstrijdsport zal stoppen tweevoudige Europese kampioen too dertig jaar. Top vorm West-Duitsland maakte slechts één doelpunt doordat de Nederlandse verdediging vooral Terlingen en in iets mindere mate Ebbens in topvorm was. In de Nederlandse aanval haalde alleen Spits een ruim voldoende. Gezegd moet worden dat Spits, ook tegen een stug dekkend tweetal als Aiohinger en Vos meer om in zijn spel te komen dan de andere vleugelman Kick Thole, die gedurende lange pe rioden van de strijd een vergeten linksbuiten was. Tussen dit tweetal speelde Zweerts opnieuw zeer matig. De ijver van Van Vroonhoven had te vaak een negatief resultaat, door dat hij herhaaldelijk buitenspel liep daardoor de scheidsrechters dwong om goed opgezette aanvallen af te breken. De Nederlandse verdediging heeft het met de razendsnelle Westduitse uitvallen niet gemakkelijk gehad. Joost Boks maakte gelukkig maar één foutje, op dat moment stond Theo Terlingen klaar op de doellijn om Kraus te stoppen. Terlingen was trouwens overal. Kort voor rust. toen Boks kansloos werd geslagen door een kogelhard schot van Kraus uit een korte hoekslag, stond hij ook achter zijn doelman klaar. Terlingen gaf bovendien een groot aantal uitstekende passes uit de ver dediging en op dat punt overtrof hij Ebbens. Piet Weemers speelde min der sterk dan tegen Japan. Hij had het ook veel moeilijker tegen Kitt- stein dan bij zijn eerste wedstrijd tegen Wata-, Het contact tussen het verdedi- gings- en het aanvalsviertal kan al leen worden onderhouden wanneer de ploeg de beschikking heeft over middenveldspelers van aparte klasse. Elffers is er ook zo een. hij speelde THEO TERLINGEN uitblinker Ritme Na het felle openingsoffensief van de Duitsers slaagde het tweetal op het middenveld er toch in het ritme van de tegenpartij te verbreken. In de eerste helft gaf Thole aan zijn schot, na een beste voorzet van Spits, onvoldoende richting mee. Zweerts faalde vlak voor doelman Rott, nadat Thole hem -de bal op de stick had gelegd. In de laatste minuten van de eerste helft, bij een van de snelle open Duitse aanval len, maakte Ebbens een te zware overtreding tegen Kittstein. De toe gekende strafhoekslag werd vooraf gegaan door een vermanende arbi trale vinger in de richting van Eb bens. Rechtsachter Kraus verzilver de de geboden kans door de bal uit de goed aangegeven en gestopte hoekslag verschrikkelijk hard in de linkerbovenhoek te jagen. In de tweede helft bleef het spel- beeld vrijwel onveranderd. Een lioh- te druk van Nederland, met kleine kansen voor Thole, Zweerts en Van Vroonhoven, werd af en toe onder op het niveau da.t deze week voor broken door watervlugge Duitse te- Terlingen leek gereserveerd. De La- genstoten. In de 13de minuut was noy Meijer, minder doelmatig en het voorspel van de Nederlandse ge- veel speelser, misschien nog wel wat' lijkmaker identiek aan dat van de Duitse openingstreffer. Vos imiteer de de grofheid van Ebbens, dit keer ten nadele van Thole. Weer een uit gestoken vinger van de scheidsrech ter en weer een korte corner. Ter lingen gaf de bal aan. De Lanoy Meijer pushte hem in de richting van het doel. Terlingen, snel naar binnen gerend, wilde de bal over de lijn drukken, maar kon het niet doordat de vrij zwaar gebouwde doelman Roth hem aan ieders waar neming had onttrokken. Strafbal. Balkundige Theo Terlingen bleek een volmaakt uitvoerder van dit vonnis De stand was gelijk: 1—1. Daarbij zou het ook blijven. Uitslagi en Nieuw Zeeland—Frankrijk 0—0; Groot-BrittanniëSpanje 11; Oost DuitslandBelgië 22. De stand luidt (alle landen hebben vier wedstrijden gespeeld): 1. West- Duitsland 7 pnt.; 2. India 7; 3. Nieuw-Zeeland 6; 4. Oost-Duitsland 5; 5. Pakistan 4; 10. Nederland 3. ADVERTENTIE Hoe komt mijn club uit? Roodenburg; Keereweer, De Jon ge, Pennenburg, I. v. Weerlee. Dub- beldeman. De Klerk, Rodenburg, Ooyendyk, Den Os, Heymans, J. van Weerlee. Lugdunum Peeters, Crama, Ba- velaar, Schouten, Oppelaar, Redel, W. de Roo, C. de Cler, Collé, C. Vermond, Pijnakker. ASC Holland. Key, Bekkering, Zwanenburg, J. Staal, v. d. Spek, Raaphorst, E. Staal, De Goey, Logger. Bergers. LFC De Hoed, v. d. Berg, L. de Jong. D. Sira, H. Sira, P. de Jong,, Laarhoven, De Wit, v. d. Starp, Dreef. Gubler. Kernploegen weer op het ijs De Jaap-Edenbaan in Amsterdam beleefde gisteren de première van het nieuwe schaatsseizoen. Talloze hoofdstedelingen hadden schaatsen uit het vet gehaald en jong en oud schaatste er in een zomers zonne tje lustig op los. Ook de leden van de kernploegen (dames, heren en jeugd) konden voor het eerst „van het ijs proeven" en zij deden dait nog niet al te serieus. Spelenderwijs trokkqp onder anderen Kees Ver kerk, Ard Schenk en Stien Kaiser hun baantjes op de dunne Ijslaag, die de buiaencon^tructie nauwelijks bedekte en zo een ribbelig effect kreeg. De heren-kernploeg, getraind door Wim de Graaff, besbaat uit vier oud-gedienden. namelijk Verkerk. Schenk. Nottet en Jorritsma en twee nieuwelingen, Te Winkel en Eriks. De pas 20-jarige Arie Eriks kon goed met de andere jongens in gezelschap van de Noren Fred An ton Maier en Per Willy Guttormsen opschieten. .Wat dat betreft ben ik geen moeilijke jongen", zei hij nog nahijgend van enkele trainings ronden, en hij voegde er aan toe: .Ik ben blij dat ik weer op het ijs sta". Ook Kees Verkerk (volgende week 25 jaar), die nog wat kalm aan deed in verband met een nog maar pas genezen beenblessure, en Ard Schenk waren blij weer vast. ijs onder de voeten te voelen. De lange Noord, hollander bleek In de zomermaanden een forse ringbaard gekweekt te heb ben. De dameskernploeg met. o.a. Stien Kaiser. Willy Burgmeyer en Ans Schut, kwam al stevig in actie onder leiding van Piet Zwanenburg. Voetba Iprognoses We hebben er reeds eerder op ge wezen, dat het beleid van de competi tieleider moeilijk te volgen is. Heb ben tot nu in de meeste amateuraf delingen elke week twee ploegen stil gestaan, voor morgen hebben in de eerste klasse B zelfs vier elftallen vrijaf gekregen. Daaronder bevindt zich ook UVS, dat na anderhalve maand competitie al de tweede vrije zondag gaat opnemen. De andere Leidse eerste klasser, Roodenburg, speelt (zij heeft overigens de volgen de week vrijaf) tegen het Haagse VUC, dat weer een van de degrada- tierollen lijkt te vervullen en nu reeds de laatste plaats inneemt. De Leidse Noord-bewoners hebben voor morgen weer de beschikking over Henk Heijmans, hetgeen het voorhoe de probleem van de blauwzwarten wellicht wat dichter bij een oplossing brengt. We verwachten dan ook. dat Roodenburg wat van haar produkti- viteit zal hervinden en zodoende een overwinning kan boeken op VUC. LFC gaat op bezoek bij ODB. De Hagenaars, die een indrukwekkende opmars achter de rug hebben vanuit de vierde klasse, zijn in de tweede klasse nog niet tot opvallende ver richtingen gekomen. LFC, dat goede prestaties afwisselt met teleurstellin gen, moet toch sterker geacht wor den. Willen de Leidenaren blijven meetellen, dan zullen zij moeten win nen. Alphen krijgt het beslist zwaar der tegen Laakkwartier. De Alphena- ren, die toch al niet zo best voor de dag komen, zullen waarschijnlijk te gen de lijstaanvoerder van de twee de klasse A een nederlaag niet kun nen ontlopen. Op mars zoek bij Delft, dat vorige week haar eerste overwinning binnen haalde. Nu alle overige staartploegen punten hebben verzameld, wordt het voor de Wassenaarders zaak minstens één punt uit Delft mee te nemen. In 4A gaan BEC en SJC een duel uitvechten, waarvan het resultaat niet ver van een gelijkspel af zal lig gen, al zijn de Delftenaren lichtelijk favoriet. Bepaald geen favoriet is Warmunda in de uitwedstrijd tegen Concordia H, want de wispelturige Warmonders zullen hoogstwaar schijnlijk niet in staat zijn de onge slagen status van de Hillegommers te doorbreken. Ook ASC staat een moeilijke wedstrijd te wachten tegen Teljlingen. Maar wellicht, dat de good-old" de verrassende prestatie van vorige week weet te herhalen. Bij DocosSJZ staan grote belangen op het spel. Docos. dat beslist hoger aangeslagen moet worden dan SJZ, zit nogal in de put, terwijl SJZ elke week tot betere prestaties komt. Het technisch behoorlijk geschoolde Docos zal het tegen het „wild"-enthousiaste SJZ bepaald niet gemakkelijk krij gen. We zijn zelfs geneigd de groen- witten een redelijke kans op een overwinning te geven. Verder zal in 4A VVSB wel van DOSR gaan win nen. In 4B kan VTL na morgen tot de favoriete ploegen gerekend wor den als van Archipel gewonnen wordt Na de gunstige geluiden van vorige week zal dat zeker niet onmogelijk zijn, al zijn de Hagenaars beslist geen eenvoudig „boutje". Waddinxveen krijgt bezoek van Spoorwijk. Met een gelijkspel mogen de Rijnstrekers niet ontevreden zijn. Boskoop gaat mor gen naar Westerkwartier en zal te gen de koplopers van 4B wel kans loos zijn. Lugdunum is in de derde klasse A aan haar opmars begonnen. De Kik kers „draaien" weer. Morgen moe ten zij de winnende lijn voortzetten tegen Gr. Willem 2. dat waarschijn lijk geen gemakkelijke tegenstander zal zijn. Maar er zal toch wel een groen-witte overwinning uit de bus komen. Bodegraven is van slag af en het valt daarom nog te bezien of de Rijnstrekers van HMSH met één of meer punten zullen terugkeren. Lisse heeft vorige week een knappe pres tatie verricht bij Bodegraven en voor eigen publiek zal zij het tegen Stol wijk zeker niet minder willen doen. Of zijn de Stolwijkers in staat het vijfde gelijke spel van deze competi tie te bewerkstelligen? Wassenaar zit in het hoekje waar de slagen vallen. De groenwitten gaan morgen op be- Winst voor Teijlingen Na de magere resultaten in de eer ste wedstrijden heeft het volleybal team van Teijlingen (Sassenheim) het eindelijk tot een overwinning we ten te brengen. In „Leeuwenhorst" in Noordwijkerhout won Teijlingen met 3—0 van het Warmondse WVC. Erg goed was het spel van de Sassen- heimers nog niet. Er werden teveel fouten gemaakt, maar de Warmon ders brachten er zelfs nog minder van terecht, zodat de overwinning van Teijlingen toch wel verdiend was. Het ziet er al met al echter niet naar uit, dat de Sassenheimers in de eerste klasse van de afd. Bollenstreek dit seizoen een vooraanstaande rol zullen kunnen spelen. ADVERTENTIE Al spelende met een fles Citroen brandewijn De Kuyper en de fris dranken naar Uw keuze, maakt U eerlijke longdrinks. En let wel: Citroenbrandewijn De Kuyper wordt nog steeds verkocht im de hele liter fles. U doet er dus lekker lang mee. Kansloze 0 6 nederlaag ADVERTENTIE ZONDAG A S. 2.30 UUR de competitiewedstrijd Sportpark Noord De voormalige Europese kam pioene"op de 800 m, Gerda Kraan, is gistermiddag in haar woon- en geboorteplaats Hoogma- de in het huwelijk getreden met de tienkamper A. JP. v. d. Pol uit Bussum. Burgemeester J. C. van Wage- ningen voltrok als ambtenaar van de burgerlijke stand het huwelijk in het pittoreske gemeentehuis aan de Heijmanswetering. Het sportieve echtpaar zal zich gaan vestigen in Bussum. waar de brui degom een functie heeft bij de PTT. ADVERTENTIE ■tuoeuJK" BIJ 4 DIKKE 25 CTS REPEN: De start van Dusan Tigerman als trainer/ coach van het Ne derlandse tafeltennisteam is weinig bemoedigend. Na de 70 nederlaag tegen Engeland, ging gisteravond in Maassluis de he renwedstrijd tegen Frankrijk met 60 verloren. Aan de voor avond van hun vertrek naar Hongarije, Oostenrijk en Joego- Slavië leek het of Bert van der Helm en Bert Schoofs alle wijze lessen van de Joegoslaaf tegelijkertijd in de praktijk wilden brengen. ALLES TEGELIJK Zij werden daarbij naar de kroon gestoken door Carel Deken, die als derde man fungeerde. Het drietal deed alles tegelijk: effectspel, con tra-attaque, en smashen, ja vooral smashen. De opbouw van de aanval werd echter schromelijk verwaar loosd en de heus met zo geweldige Fransen incasseerden dankbaar de veelvuldige Nederlandse missers. Het blijft vooralsnog een vraag wat Ti german ziet in spelers als Bert Schoofs en Carel Deken. Bert van der Helm redde bijna de eer, maar op het moment dat hij de gerouti neerde Purkart bijna op de knieën had (20—18 in de tweede game) versloeg hij zich driemaal, hetgeen hem totaal uit zijn spel bracht. Zeer zwak De mentale weerstand van het Nederlandse drietal was zeer zwak. En vrijwel iedereen was het er over eens, dat een Bert Onnes of Frans Schoofs tegen dit Frankrijk een heel wat bat ere prestatie zouden hebben geleverd. „Aoh ja", verklaar de Tigerman, „ik heb wel aan Frans Schoofs gedacht. Maar hij is een verdediger. En de Fransen hadden ook twee verdedigers. Zo'n treffen is niet interessant voor het publiek. Als het nu een Europacupwedstrijd was geweest Zo'n Europa-bekerwedstrijd vindt donderdag in Boedapest plaats te gen Hongarije. Dan spelen Bert van der Helm en Bert Schoofs. De uitslagen waren: Bert Schoofs Jacques Helaine 1321, 2112, 1121; Carel DekenJacques Se cretin 1621, 1221; Bert van der HelmVincent Purkart 2113, 20-22, 1921; Bert SchoofsJacques Secre tin 1221, 1121; Bert van der I wordt bruto f1105 uitgekeerd. HelmJacques Helaine 1521, 10—Extra prijs f25.000. 39 meldingen 21; Carel DekenVincent Purkart Per juiste melding wordt ongeveer 21—18, 17—21, 11—21. If700 uitgekeerd. De cijfers van sporttoto 13 zijn: Aantal deelnemers: 643.173. Bruto inleg: f814.941. Prijzen bedrag: f268.931 en extra prijs f 25.000. Totaal prijzenbedrag t 293.931. Niemand met- 13 goed voorspelde uitslagen, zodat tweederde van de eerste prijs (f147.912) naar de tweede prijs gaat en een derde naai de derde prijs. De tweede prijs is nu f179.287. 58 meldingen met 12 goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt bruto f3091 uitgekeerd. De derde prijs is nu f 89.643. Er waren 194 meldingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waarvan drie met twee kolommen. Per kolom wordt onge veer f 460.uitgekeerd. Extra prijs f25.000.14 meldin gen. Per juiste melding wordt bruto f 1800.uitgekeerd. De cijfers van sporttoto 14 zijn: Aantal deelnemers: 444.246. Bruto inleg: f512.388. Prij zenbedrag f 169 .088 en extra prijs f25.000. Totaal prij zenbedrag f 194.088. Niemand met 13 goed voorspelde uitslagen, zodat tweederde van de eerste prijs (f92.998) naar de twee de priis en eenderde naar de derde prijs gaat. De tweede prijs is nu f112.725 63 meldingen met 12 goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt bruto f 1105uitgekeerd De derde prijs is nu f 56.362. 50 meldingen met de eerste negen uit slagen goed voorspeld, waarvan een met twee kolommen. Per kolom NAC lootte tegen Cardiff City De Nederlandse vertegenwoor diger in het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars, het Bredase NAC heeft gisteren bij de loting in Madrid Cardiff City uit Wales, dat met 11 en 20 het Ierse Shamrock Rovers in de eerste ronde uitschakelde, als tegenstan der voor de tweede ronde gekregen. Cardiff City, dat in de tweede divisie van de Engelse league uit komt, is bepaald niet een van de topploegen in dit bekertoernooi. Van daar dat NAC-trainer Bob Janse optimistisch gestemd was over de kansen van NAC om een ronde verder te komen. „Weer gunstig" noemde Janse het resultaat van de loting, „ik wil niet zeggen dat we zo maar over Cardiff City heenlopen, maar het behoort tot een van de zwakkere broeders". De data van de wedstrijden, die voor 16 december gespeeld moeten worden, zijn nog niet vastgesteld. Ook waar NAC zijn thuiswedstrijd speelt is nog niet bekend. De loting voor het toernooi om de Europese bekers voor landskam pioenen di* gisteren eveneens in Ma drid is verricht, heeft de volgende resultaten opgeleverd: Hvidovre (Den.)Real Madrid (Sp.), Dynamo Kiew (Rusl.)Gornik Zabrze (Pol.), Rapid Wien (Oost.) Eintracht Braunschweig (W. Did.), Benfica (Port.)Saint Etienne (Fr.) Serajewo (Z.S1.)Manchester Uni ted (Eng.), Vasas Boedapest (Hong.) Valur Reykjavik (IJsl.), Juventus (It.)-RapidBoekarest (Roem.) Spar- tak Praag (Tsj. Slow.)Anderlecht «Belg.). Elf koppels in tie zesdaagse van Amsterdam Cabaretier Toon Hermans zal op 7 december in het RAI-gebouw in Amsterdam het startschot van de tweede na-oorlogse zesdaagse van Amsterdam lossen. Organisator Kurt Vyth heeft voor dit evenement evenals het vorige jaar elf koppels gecontracteerd, onder wie het koningskoppel Peter Post - Fritz Pfenninger, de Duitse formatie Altig - Renz, de Denen Lykke - Eugen en onze landgenoten Jan Janssen-Ger- ben Karstens waarschijnlijk de toon zullen aangeven. Voorts komen van 7 tot en met 13 december op de baan: Faggin - Beghetto (Italië)Koel - Duyndam (Ned.), De Roo (Ned.) - De Loof (Belg), Foré - Verschueren (Belg). Zoet-Nijdam (Ned.), Schuu- ring-Vianen (Ned.) en Severeijns (Belg.) - Baensch (Austr.). Elke avond zal gedurende 3 kwar tier de piste worden ontruimd voor de zesdaagse van de toekomst, waar in onder meer de sterke Duitsers Ko- busch en Henrichs en het Neder landse wereldkampioenskoppel Wit - Bongers aan de start zal ko men.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7