Vanleg verbindingsweg Langeveld vertraagd storm Na de gezond en ele kritische vragen in vergadering tu Noordwijkse gemeenteraad Veertien dagen voor doodschoppen hond Rozebotteljam ZWAARDEMAKER PAGINA 13 'm minivliegtuigje op Schiphol was een gewillige prooi van de storm. Het werd na de landing gegooid. Dit was een noodwinkel van De Gruyter in Amsterdam. De kostelijke waar werd over de straat verspreid. 18 OKTOBER 1967 Het was moeilijk op de heen te blijven. De storm van gisteren heeft heel wat op zijn geweten. Een kleine bloem lezing van de berichten over vernielingen (waarbij de ontwortelde bo men, afgewaaide tv-antennes, afgerukte stukken van daken en omverge- waaide schuttingen, enz. enz., maar vergeten): veel tenten op een kermis terrein in Breda zijn vernield (schade duizenden guldens), elf auto's op de Zuidlaarder markt werden door vallende bomen of takken flink bescha digd, de ponymanège De Slotruitertjes in Abcoude is grondig vernield (tien duizend gulden schade), vele tienduizenden kilo's appelen zijn in Zeeland van de bomen gewaaid; dit valfruit is waardeloos en de telers kregen geen vergoeding, in Haarlem, Hoogeveen (achttien gezinnen dakloos) en Em- meloord waaiden hele daken van flatgebouwen, in Ootmarsum knapte de top van een kastanjeboom waardoor twee jongetjes die kastanjes zochten gewond werden en in een ziekenhuis moesten worden opgenomen, 648 leer lingen van een school in Helmond kregen vrij omdat de asfaltbedekking van het dak van de noodlokalen waaide, tengevolge van blikseminslag in Oud-Beets onder Beetsterzwaag is de toren van de hervormde kerk al daar door brand verwoest, een grote uit drie tenten opgebouwde tentoon stellingsruimte in Vaassen waaide in elkaar waardoor het pluimvee weg liep en siervogels wegvlogen. De schepen op zee hebben het uiteraard ook bijzonder moeilijk gehad. Een Duits hefschroefvliegtuig slaagde er bij vliegende storm in een 29-Jarlge moeder en haar twee kinderen te redden van het in de Oosterheems in nood verkerende Nederlandse binnenvaartschip Exodus, dat overigens later meldde dat het gevaar geweken was. Het Duitse motorschip Petra zonk op de Keeten, het vaarwater tussen Tholen en Dulveland, de bemanning is Een vernielde wegwijzer temidden van een omvergewaaide boom: een beeld uit Den Haag, maar de foto had even goed elders genomen kunnen worden. Nrdwjjkse gemeenteraad nam 'ond veel tijd voor de behan- van de agenda. Waardering fok wisselden elkaar af. Van ken wilden de raadsleden het fan de kous weten en zelfs ÜRangelegenheden, die ge vlot onder de hamer door- vtrden deze keer nogal kri- «der de loep genomen. kal de heer Schelvis (KVP) daarmee bezig. De heer (Prot.-Chr.) vond, dat de fer van onderwijs maar een teheer voerde Op zijn vraag administratie van de open- tooi bijhield, deed wethou- Otter (P.v.d.A.) uit de doe- dlt op de geraeentesecreta- keurde Van Leeuwen (KVP) her- aan zijn vragen over de fi- t moeilijkheden van de plaat - Ulo-scholen. Hoever is het *k van B. en W. in deze zaak W en zijn er ook positieve ko uitgekomen? De wethou- B Onderwijs deelde op deze mee, dat door het college tone malen aan de betrok- Mbesturen was verzocht hun "tóng in te zenden, doch één schoolbestuur had aan tok gevolg gegeven, wen Van Nes (Gem. Bel.), ^wen en Benschop braken een lans voor een bewoner van de De Ruyterstraat, die bij de raad in beroep was gekomen tegen de op dracht van B. en W. om zijn koeien uit de stal achter zijn woning te verwijderen. Burgemeester mr. Bonnlke legde uit, dat de bouwverordening gehand haafd diende te worden, daar men anders de omwonenden, die zeggen overlast te ondervinden, in hun rechten tekort zou doen. De stal mag blijven, evenals de pony en de kip pen, maar de koeien moeten weg De burgemeester verzocht de raads leden zich eens te verdiepen in de vraag of de koeien mogelijk elders kunnen worden ondergebracht. Lozing rioolwater De heer Vogelaar sneed de Kat- wijkse plannen tot lozing van riool water in zee aan, een kwestie, die hU ook in de vorige raadsvergade ring aan de orde had gesteld Uit een lezing van ir. Zijlstra, directeur van het RIZA, was hem inmiddels gebleken, dat het lozen van afval stoffen in zee toch niet zonder ge vaar was. Hij wilde de conclusie van het RIZA graag op schrift hebben. Burgemeester Bonnike deelde mee. dat de studie van het RIZA nog niet was afgerond en dat het college er dan ook geen wijs woord over zeg gen kon. Een genomen besluit van de raad om een miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de uitvoering van de eerste fase van de aanleg van een verbindingsweg met het Langeveld, bleek door Ged. Staten te zijn ver daagd. Op een vraag van de heer Faase (KVP) deelde de voorzitter mee, dat ook de provincie veel voor dit plan voelt. Het was met een gun stig advies naar het ministerie ge zonden. Er is echter geen geld en daar zit de zaak op vast. Het voorstel tot wijziging van de personeelverordening was voor de heer J. Duindam (PSP) aanleiding de raad voor te stellen een schrijven te richten tot de minister van Bin nenlandse Zaken, waarin geprotes teerd werd tegen de ongenuanceerde procentuele verhogingen van de sa larissen der lagere- en middelbare ambtenaren Het verschil tussen de lagere en hoge salarissen wordt daardoor steeds groter en dit vond de heer Duindam onrechtvaardig. Stemmen staakten Het voorstel van de heer Duin dam werd gesteund door de heren Schelvis en Benschop. Bjj de stem ming verklaarden de heren Schel vis, Passchier, Mesker, Benschop, Duindam, De Geus, Sedelaar, Den Otter en De Witt zich voor het schrjjven van de brief. De andere raadsleden spraken zich tegen het voorstel uit. Daar de heer Abels we gens ziekte afwezig was, staakten de stemmen. In de volgende vergade ring zal het voorstel van de heer Duindam opnieuw in stemming wor den gebracht. Lang werd gediscussieerd over een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 5000.om de studie te kunnen voortzetten aan gaande de bouw van een sporthal. De heer Alkemade was verheugd en zag met belangstelling de resultaten tegemoet. Dr. Van Nes bleek bij zonder dankbaar, dat alle fracties zich achter deze zaak stelden en hi) getuigde van zijn waardering voor wethouder Den Otter, die op sport gebied grote activiteit betracht. Zijn fractiegenoot Jhr. Van Riemsdijk op poneerde tegen het feit, dat bij de bestudering met andere gemeenten werd samengewerkt. De heer Van Duin (Prot.-Chr.) haakte hierop min of meer in. Hij verzocht de tyd van studie niet te lang te rekken. Hij vroeg een uitspraak van het col lege. dat het bereid was door te gaan als de andere gemeenten zou den afvallen. Mr. Bonnike gaf hem deze toezegging. Men was tot samenwerking met Bloemen voor kroningsfeest Sjah van Perzië Voor een waarde van tienduizen den guldens zullen eind deze week bloemen uit Boskoop per vliegtuig naar Perzië worden verzonden, waar zij zullen dienen ter opluistering van het kroningsfeest van de Sjah. Deze belangrijke order is via de heer KI. Ellerbroek in Boskoop te recht gekomen. In samenwerking met de heer W. Tol van het bloe- menhuis „Schoonoord" zal de order, die vele uitgelezen bloemsoorten om vat. worden uitgevoerd. Het is niet de eerste keer, dat Bos- koopse bloemen aan Perzië worden geleverd. In december 1957 dienden bloemen ter opluistering van het huwelijk van de Sjah. andere gemeenten gekomen, omdat uit een rapport van de Ver. van Ned. Gemeenten was gebleken, dat Noord- wijk niet voor de bouw van een sporthal in aanmerking kwam. Men hoopt nu gezamenlijk wel iets te kunnen bereiken. De overige voorstellen werden alle aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Benschop aandacht voor de bijzon der slechte wachtgelegenheid voor de NZH-reizigers bij het station in Leiden. Hij verzocht het college con tact met de directie van de NZHVM op te nemen. De heer Schelvis informeerde hoe het stond met het voorschot van het rijk in de kosten van de parallel- boulevard. Daaraan wordt gewerkt, deelde wethouder De Geus mee, doch de uitkering is gekoppeld aan het komplan. Een vraag van de heer Alkemade betrof de bestrating van de Kerk straat en omgeving, terwill dr. J. van Nes de aandacht vroeg voor In elkaar gezakte auto's in de omge ving van de Herenweg-Hyacinten- straat. (Van onze Groningse correspondent) „Dit is een ernstig geval. Ver dachte heeft gebrek aan menselijk gevoel" stelde de officier van Jus titie in Groningen gisteren vast. „Uw opvattingen passen niet in deze maatschappij" voegde de politierech ter hieraan toe. Een 38-jarige los- werkman, die in Bedum een hond aan een brug ophing en het dier hard tegen de kop trapte werd con form de eis veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De hond behoorde toe aan een vrouw, die het beest kwijt wilde, om dat het agressief werd en mensen beet. De Groninger loewerkman zou het wel even opknappen. Eerst ging hij met het dier naar het asiel, dat gesloten bleek te zijn. Daarna zette hij het dier uit zijn auto. Toen hij bij de woning van de vrouw terug keerde, was de hond er ook al. Ten slotte besloot hij het dier op te hangen aan de brug. In zijn doods angst beet het dier naar hem. Ver dachte schopte net zo lang tot de hond dood was. „Hebt u lust in doden?" infor meerde de politierechter. De man ontkende dit. „Ik mag honden wel lijden. Ik heb er zelf een gehad, een hele mooie zelfs. Natuurlijk, een dier wil ook graag leven". „Hebt u zoiets al niet vaker gedaan? Dat hebt u tenminste aan de politie ver teld". „Nu ja, het doet mij niets". „Als ze u aan die brug ophingen?" „Dan heb ik pech gehad". Verdachte schrok wel even. toen hij de eis hoorde „Ik heb liever een geldboete, want anders ben ik mijn werk kwijt". De politierechter meende, dat een gevangenisstraf in dit geval volko men op zijn plaats was. Daarom vonniste hij conform de eis. ADVERTENTIE vol natuurlijke vitamine C Rabbinale promotie A. Soetendorp De heer A. Soetendorp (25) heeft in Engeland het rabbijnendiploma behaald aan het Beck-college in Londen. Dit is de eerste maal, dat een student uit Nederland het rabbijnen diploma behaald heeft aan dit col lege, dat in 1957 is opgericht als op leidingsinstituut voor rabbijnen van de progressief joodse beweging. De heer Soetendorp is een zoon van dr. J Soetendorp, rabbijn van de liberaal joodse gemeente in Amsterdam. vanZVi.^ w-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13