SUCROSA Over eenvoudig en voordelig sparen voor een eigen huis. AMRO BANK Leids Zolder Cabaret mikt op breder publiek Steeds minder animo voor liet kappersvak SUCROSA DINSDAG 17 OKTOBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD „Dan moet je tussen die twee coupletten even weglopen An- nemarie". Annemarie Beulink probeert het opnieuw met: „Wanneer jij weg zult zijn van ij. „Nee, je moet niet weglo pen, dat breekt te veel. Je kan beter alleen je hoofd buigen". „Maar wordt de aandacht dan niet te veel afgeleid van de instrumentale solo?" „Nee, want Annemarie kan zich als het ware achter de microfoon verschuilen, en dan trekt de muziek voldoende aandacht". „Ja, dat is wel waar". Repeteren betekent hard werken, niet kwaad worden als je soms hele kritiek van je vriendjes krijgt, net zo lang proberen tot het is geworden wat je in je hoofd hebt. Het Leids Zolder Cabaret beleefde afgelopen vrijdag in de „Auberge Fran?aise", aan de voet van de Pieterskerk, de première van zijn derde seizoen. Elke vrijdagavond is het daar te vinden. „Verder spelen re zo links en rechts eens, dat hangt 'an de aanbiedingen af", zegt Anne- narie Beulink. Er is heel hard gewerkt om tot en gave prestatie te komen. En dat s ook voor het Zolder Cabaret, dat ip één man na uit studenten be staat, -moeilijker dan het lijkt. Men werkt hele of halve dagen, moet college lopen en men heeft meestal alleen de avond om tekst en muziek, die zelf zijn samengesteld, te repe teren. Motoren ten de vier zich ook op een breder publiek, zonder zich daar zelf een concrete voorstelling van te maken. Verscheidene voorstellingen voor uiteenlopende gezelschappen en voor radio en televisie, hebben Appie en Ad doen besluiten voor hun teksten het enige kader van de studenten wereld te laten schieten en hun ernst en kolder algemener te maken. Vaart gebracht, het enthousiasme wordt gewerkt en het ple zier dat de vier met Rob Gouds waard en Ton de Goey, hun twee nieuwe musici, aan iedere vrijdag avond beleven die zij tegenover hun publiek doorbrengen. „Bedoeling van het cabaret? Pret, voor ons en voor het publiek. Plezier beleven aan pikante of scherpe teksten, meer niet", aldus Ad Vaes- sen, die de verwachtingen van het cabaret vertolkte, toen hij verklaar de een „lekker seizoen" tegemoet te Motoren van het gezelschap zijn Appie Verwayen en Ad Vaessen, die fcnien de teksten voor het cabaret ®aken. De muziek wordt door Appie jecomponeerd, die alleen by voor- m beeld in het nummer over volkslied- MIés een enkele maal gebruik maakt jHian bestaande thema's. Annemarie tBeulink en Cris van der Klugt vor- wmen de andere helft van het gezel- ehap, dat in de loop van de twee voorgaande jaren tot een goed op elkaar ingespeeld team is gegroeid, l Studenten leveren natuurlijk stu- ^dentikoos cabaret, en dat was ook het Zolder Cabaret twee jaar geleden het geval. Maar nu rich- AIs de cijfers van de vakopleiding als graadmeter kunnen worden be schouwd, zijn er over een aantal ja ren geen herenkappers meer in op leiding. „Als de beloning zo slecht blijft, hoeft men ook niet op een gro tere aanwas te rekenen". Dit sombere vooruitzicht stelde voorzitter Th.A.J. Sturkenboom van de Nederlandse katholieke bond van kapperspersoneel „St. Cosmas" giste ren in de bondsvergadering van zijn organisatie in Doorn. Op 13 oktober jongstleden had de drijf in totaal 1314 leercontracten af gesloten. Voor het herenvak is nog geen leerlingstelsel mogelijk. Het aantal leerlingen, dat de opleiding volgt daalt ieder jaar: van 399 in 1965 tot 215 thans. De stichting vak opleiding zoekt naar een oplossing, maar de heer Sturkenboom is niet optimistisch als aan de lonen niets wordt gedaan. Een leerling-herenkapper begint thans met f21,80 per week en een ADVERTENTIE Sparen voor een eigen huis is bij de AMRO Bank een heel eenvoudige zaak. Zonder ingewikkelde re gelingen of vervelende verplichtingen. Want wie spaart bij de AMRO Bank, mag voor de aankoop van een eigen woning op elk gewenst moment elk be drag van zijn spaarreke ning opnemen. Dus ook van die voordelige spaar rekening waarop de AMRO Bank vandaag 6% (zes procent!) rente vergoedt. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK leerling-dameskapper met f26,65. Na acht jaar verdienen zij met het be dienden-diploma in de zak f 136 res pectievelijk f 141,35 per week. In ver gelijking met andere bedrijfstakken vindt de heer Sturkenboom deze be loning voor vakbekwame mensen een aanfluiting. De vergadering besloot „St. Cos mas" voortaan ook open te stellen voor niet-katholieke leden. De bond wordt naast kappers en kapsters voorts opengesteld voor manicuur- sters, pedicuristen, grimeurs, posti- cheurs, schoonheidsspecialisten en andere werknemers (sters) in de schoonheidsverzorgende bedrijven. Bondsvoorzitter Sturkenboom zei, dat hoewel zijn bond tot nu toe voor stander is van principiële organisa ties met katholieke beginselen, een dergelijke grondslag niet voor jaren moet blijven bestaan. Blow-up verboden in Italië De succesfilm „Blow-up" van dt Italiaanse regisseur Michelangelo Antonioni die dit jaar de grote prijs van Cannes won, is wegens onzede lijkheid in geheel Italië in beslag ge- Het bevel werd in Ancona uitge vaardigd door officier van Justitie Arnaldo Angioni, die bezwaar heeft tegen het naakte en vooral tegen de vervulling van een .sexuele daad" in de film. In afwachting van het gerechtelijk Ad Vaessen, Cris -van der Klugt, Annemarie Beulink, Appie Verwaijen en Ton de Goey tijdens een repetitie. onderzoek geldt het verbod in het hele land. „Ik denk er niet over ook maar ooit coupures aan te brengen in mijn werk," zo verklaarde regis seur Michelangelo Antonioni. Dit be sluit verbaast me te meer, daar de commissie voor filmkeuring toestem ming heeft gegeven voor vertoning van de film in Italië en het blad van het Vatdcaan. l'Osservatore Ro mano, een gunstige kritiek heeft ge schreven." aldus Antonioni. ADVERTENTIE Suikerregeling voor Nederland onaanvaardbaar (Vaar onze correspondent in Brussel) De ministers van Landbouw van de EEG-landen zjjn in Luxemburg bileen om de nieuwe landbouwprij zen vast te stellen. Het ste punt van de bespreking de nieuwe suikerprijzen. De EEG-Commissie is bij monde van dr. Mansholt met een voorstel gekomen betreffende de basis-veror dening voor suiker. De Nederlandse minister van Landbouw Lardinois noemde het voorstel van de EEG- Commissie voor Nederland onaan vaardbaar. De quota, waarvan in de nieuwe regeling sprake is kunnen bij ons niet worden verdeeld zonder een .opstand onder de boeren', zo zei hij. De minister wees in verband met de verdere voorstellen die nog ter sprake komen op de moeilijkheid dat in Nederland twintig procent van de landbouwgrond in ruilverkaveling ligt en tien procent aan stadsuit breiding ten offer valt. Hij achtte echter een overeenkomst niet uitge sloten gezien het feit dat al zijn collega's, ook de Franse minister van Landbouw Faure van hun regerin gen uitgebreide volmachten hebben gekregen. Watersnood in Aberfan In het rampdorp Aberfan in Wa les z\jn meer dan 300 personen ge- evacueerd omdat hun huizen twee meter in het water staan. De rivier de Taf is door de hevige regenval buiten haar oevers getreden, waar door het laagst gelegen deel van het dorp geheel Is overstroomd. Aanstaande zaterdag is het pre cies een jaar geleden dat de school in Aberfajn bedolven werd onder een verzakte afvalberg van de mijnen, bU deze ramp kwamen 144 mensen onder wie 116 kinderen om het le ven. Ingenieurs hebben nu gezegd dat ze zich geen zorgen maken over de afvalbergen. Nu in luxe tafelverpakking De zoetstof met de zuiverste smaak heet Sucrosa, want daar zit géén sacharine in. Goedgekeurd door de N.V.S. Hetty Blok en Leen Jonge- waard (twee sterren van ,,Ja zus ter, nee zuster") omhelzen Annie M. G. Schmidt, nadat de schrijf ster de Gouden Harp" van de stichting Conamus in ontvangst had genomen. Ze kreeg de onder scheiding voor haar grote oeuvre en het prachtige gebruik dat zij in haar teksten maakt van onze Nederlandse taal". Pianist-componist Joop de Leur (67) en Harry Bannink (die o.m. de muziek heeft geschreven voor Annie Schmidts' musicals Heer lijk duurt het langst" en „Ja zus ter, nee zuster") kregen eveneens een Gouden Harp'' van Cona mus, het comité voor Nederlandse amusementsmuziek. Prof. dr. Garmt Stuiveling reikte gisteren de onderscheidingen uit. 7.00 uur 10.20 uu 10.40 uu 10.45 uu 11.45 uu NEDERLAND Pipo de clown Nieuws Spitsuur; gevarieerd kinderprogramma Journaal en weeroverzicht Congres van het leken apostolaat Twee van de vyf; documentaire over analfabetisme De wrekers (kleur) Vanavond in Nieuwspoort Elkaar leren kennen Laatste nieuws De bezetting Sluiting NTS Pipo de clown Nieuws Kees Brusse presenteert Van gewest tot gewest Onderwijs per computer Journaal en weeroverzicht Dubbelspion (kleur) Primo conti; schilderkunst Tweeduuster: „Het mysterie der ruimtevaarders" Laatste nieuws Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 en cfióteren "Human interest" op informa tieve grondslag, zo zou men het uitgangspunt van Joan van der Keuken kunnen noemen by zyn vervaardiging van "Ik ben", de goedgevonden titel voor een halfuur durende film over de jazzmusicus (tenor-saxofoon) ben Webster, een van de be langrijkste, nog levende jazzmu sici. De televisiekijkers kenden hem reeds, want vorig seizoen is hij in "Mies-en-scène' opgetre den. samen met zijn zorgzame hospita, mevrouw Hartloper, een aandoenlijk tafereeltje dat Van der Keuken dan ook in zijn film bleek te hebben opgenomen. Ook Van der Keuken kenden de kij kers al, van '.Blind kind", "Bep- pie" en laatstelijk "Herman Slobbe", een film waarvoor hij dezer dagen weer een interna tionale prijs heeft gekregen. "Ik ben" bleek, qua opvat ting en uitwerking, een voort zetting van zijn voorgaande films, een verwikkeling van a- synchroon lopend beeld en ge luid, waarbij de beelden onder ling ook weer elkaar kruisten (in verschillende gedaanten aan de piano bijvoorbeeld), met af en toe aanduidingen van "be weegredenen" die niet met het directe beeld gevangen konden worden. "Ik ben" is een voor treffelijke film en wel hierom dat de mens Webster er on' --t- koombaaf in gevangen zit. Zijn jeugdportret, zijn back-ground, kwam duidelijk voor ons te staan via zijn verhaal over Jaff, een gentleman die met mes en vork eet. De VPRO had nog meer te bieden. In de incidentele ru briek "Speciale berichtgeving" gaf Leo Kool een opsomming van de brandende kwestie Is raël-Arabische wereld. Leo Kool liet beide kanten aan het woord, Arabieren zowel als Israëli, met als tussenper sonen Arabische afgevaardig den in het Israëlische parlement uiteraard stonden de meningen lijnrecht tegenover elkaar. „Wie kan in ernst menen dat de Ara bieren geen reden tot verbitte ring hebben?", zei Kool op een gegeven ogenblik, maar hij merk te anderzijds op, dat de Arabie ren het tragische vluchtelingen probleem als een troefkaart hanteren, eerder als een ten he melschreiend probleem. Onge twijfeld was de teneur van deze uitzending anders, dan het gros van de uitzendingen van het conflict is geweest. De „andere kant" kwam doorgaans weinig aan bod. en omdat dat nu wel is gebeurd leek het alsof de ob jectiviteit uit het oog verloren werd, terwijl zy integendeel was verdiend. Ook het Arabische, maar Israëlische parlementslid spaarde Israël niet, en wees op gemaakte fouten in het tot nu toe gevoerde beleid. Eenzelfde middenpositie heeft Leo Kool, ingenomen. Waarom zou hij niet, nu de eerste (by 't partij kiezen in een oorlog overigens héél gezonde) emoties een beet je zyn geluwd „Picknick" was een redelijk aardig programma, vol gedwon gen ongedwongenheid, met nieu we liedjes van Boudewijn de Groot en Lennaert Nygh, die op het eerste gehoor echter geen tophit in het genre van „Land van Maas en Waal" leken te bevatten. Dat kleine meisje was het dochtertje van Boudewyn. VOOR DINSDAG 17 OKTOBER Hilversum 1, 402 m AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Zingen geblazen: instr. ens. en zang- solisten. 18.50 Stereo: Plano-Jazzmuz. 19.00 Ontmoetingspunt, de dlscussieru- Radiokoor en sollstei 3.55—24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m KRO: 18.00 Licht solisten volksmuz. 18.20 Uitz. van de Commu nistische Partij van Nederland. 18.30 Nws. 18.45 Act. 19.05 De Blsschoppen- kamermuz. (opn.). 20.45 De Uitdragers zingende kerk: gedachten over muzika le vormgeving en vernieuwing ln de li turgie. 23.00 Context; magazine waar in op de dingert wordt doorgepraat. 23.30 Zin ln liedjes: liedjesprogramma. 23.55—24.00 Nw VOOR WOENSDAG 18 OKTOBER Hilversum 1, 402 m VARA: 7.00 Nws. en Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte gram.muz. (7.30—7.35 Van de voorpag.). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 20 Lichte gram.muz. (8.308.35 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Klass. vioolconcert (gr.). 12.00 Orgelconcert: amusements- muz. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Med. voor land- en tulnb. 12.30 Me de zestig. 17.02 m met beton 2 de Jeugd. NRU17.55 Het ch Hoe lamenvattlng. liedjes. 17.20 Spelen Voor-Olympisch Hockey-tc dansen (gr.). 8.00 Lichte grammi praatje. 8.30 Nws. 8.32 Act. 8. (opn.). 10.30 Sphinx: progr. voor de vr< Piek-i KRO: 12.00 Van twalaf 1 progr. (12.23 Voor de landbouwers: 12.27 Med. voor land- en tuinb.: 12.30 Nws.; 12.40 Act.; 13.15 Ondernemend: nws en commentaren). NCRV: 14.00 Radio Filharmonisch Ork. (gr.) mod. muz. 14.10 Klass. eram.muz. 15.00 In 't zilver: progi 6.02 Voor de jeugd. 17.00 :reo: ivoorzang. 17.15 Recht op en tr. cabaretprogr. 17.30 Stereo: Lichte 17.50 Overheldsvoorl.: Zeker ls zeker, informaties over onze sociale ver zekeringen. VOOR WOENSDAG 18 OKTOBER Hilversum 3, FM en 240 m t langspeelplaten. NRU: 11.00 Nws. 11.02 Operetteklanken. 11.30 progr. 14.00 Nws. 14.02 Muz.progr. 15.00 Nws. 15.02 s. 16.02 Lichte grammuz. voor de tieners. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05—18.00 Zingende bougie: pl.progr. voor automobilisten. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 AVRO: 17.00—17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. NTS: 19.07 In Schateiland, tv-feullleton v. d. Arbeid. 20.30 Ultz. 20.35 Crossfi reuringen 14 jaa Olympische wedstrijden ««A.^v,-v^ii.y: korte reportages. 22.25 22.30 Journaal. Clown"1""""2 NTS': Moef Vader tegen wil "0.00 Journaal 0.20 Peyton Pla._, J 20.45 Literaire ontmoetingen. 21.30 In kleur: Zangrecital. 22.00 De Vijanden. gesprek Claus Lezingen van Hans Citroen Nog voor zijn vertrek naar New York. zal de artistieke secretaris van het Residentie-Orkest, de heer Hans Citroen, die opvolger 'wordt van de heer Max Tak als cultureel attaché in New York, enkele lezingen geven voor de Vereniging van Vrienden van het Residentie-Orkest. In de De Lairessezaal te Den Haag spreekt hy vanavond over „Pe- troesjka" van Strawinsky; zyn tweede lezing wordt gehouden op dinsdag 24 oktober in het ..Gebouw Bataafse", Carel van Bylandtlaan 23, over het onderwerp „De tien gram- mofoonplaten die ik zou willen heb ben".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5