ieuwe commandopost van B.B. nabij Leiden UW NAAM in GOUD PIERROT Morgenavond DE KUYPER Geen opheffing van afdeling Leiden Nieuw Automobielbedrijf RIJNLAND N.V. NZH heeft kritiek op de regering GERO CASSETTES v. d. Water NBBS 40 JAAR VRIJDAG 13 OKTOBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 ^Commissaris Van Koningin ierricht officiële opening Sierlijke gouden letter-broches f21.50 Gouden armbanden f 29.50 Gouden hangers f9.50 JUWELIER-HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TEL: 20778 ek j 1 7 De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. laasesz, zal op vrijdag 27 oktober de nieuwe commandopost in de B.B. in de A-kring Zuid-Holland a, gevestigd aan de ;adhouderslaan nabij rijksweg 4a op de grens van Leiden- ieterwoude, officieel openen, J uf Deze kring, die het-noordelijke deel van de provincie Zuid- [olland omvat, telt dertig gemeenten, met een inwonertal van ,nd 400.000. In contact met HO gemeenten O roor de bescherming van dit ge- is een omvanrgijke organisatie ïbouwd. De noodwacht van deze telt oirca 4900 leden, vrijwil- HJers en plichtnoodwachters. Dit jparaat wordt bij actie vanuit een iaPftraal punt. de B.B.-commando- ^fct, geleid. Tot nu toe werd. als voorlopige uuiüossing, gebruik gemaakt van de 1 linmandopost van de kring Zuid- eiland 3 te Alphen aan de Rijn. Toifce bood echter, door zijn opzet b°i|or een betrekkelijk kleine staf, 8 b benodigd voor de Kring ZH3, foldoende werk- en verblijfruimte de staf van de nieuwe Kring. ledfToen bleek, dat uitbreiding van commandopost in Alphen aan de en het treffen van de verder ige voorzieningen op bepaalde dUjkheden stuitten en de kosten an overigens die van nieuw- iw gingen benaderen, werd door Kringraad tot de bouw van een el nieuwe commandopost be- n. voorbereiding daarvan: loca- uepaling, het vinden van een ge kend terrein, het aanvragen van BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN 11 GEBOREN Hendrica. d. v. A. van Tongeren en Aarts. Monique Josette Ingrid, cl. v. C. van Putten en P. G. Ouwehand. ida Christine, d. v. W. Hartevelt en van Daalen. Adriana Wilhelmlna 'osfclvia. d. v. C. van der Plas en N. W. fc, Gijsje Wilhelmlna. d. v. C. en A. van Duijvenvoorde, Gerrit v G van Vliet en J. Ravensber- Pa, Anna Maria Helena, d. v. G. P. lr:ln der Veek en H. M. van Roode, Ca- .rina, d. v. C. C. Jansen en C. M. rkwat, Staphanus Gerardus. z. v. G. Mollers en D. T. Maijenburg. As- Id. d. v. W. de Vogel en W. Clere. tin Laurens Johan, z. v. N. J. Lan- il en D L. Sjardin. Erik-Frans v. F. J. Koeleman en W. M. Marcel Louis, z. v. C. de Graaf C. Beekman, Helena Richarda Ma- d v. H Polman en E. M. Wessen- irp. David Harold, z. v. R. S. Verbeek M. H. C. de Zeeuw. Astrid Maria tanna, d. v. J. Pynacker en C. J. M. Haas terecht. ONDERTROUWD C Spek en J. M. Ossel. J. Privé en Hartevelt. C. M. Govers en W. C. J. Overdljk. I. Klinkhamer en W. J. 'eeda, E. J. I. Hageman en J. G. M. wartles. L. J. J. van der Steen kn Wi - - de vele benodigde vergunningen enz. hebben uiteraard veel tijd gevraagd, doch toen dit alles eenmaal rond en het startsein voor de bouw gegeven was, is de totstandkoming van de post en de inrichting daarvan bij zonder vlot verlopen. Begin augus tus 1966 werd met de bouw begon nen en de commandopost is thans beheel bedrijfsklaar. Omdat in de commandopost „blind" gewerkt wordt, m.a.w. dat men geheel aangewezen is op de daar binnenkomende meldingen en van daaruit de nodige opdrachten geeft, spelen de verbindingsmidde len een belangrijke rol bij de ramp bestrijding. De verbindingen lopen via de telefoon en de radio. Een rechtstreekse telefoonkabel met 200 aders mondt uit in de com mandopost, waardoor een recht streekse verbinding met de gemeen tehulzen van alle 30 kringgemeen ten bestaat. Ten behoeve van de radio-verbindingen torent een radio- mast van 36 meter hoogte boven de terp, waaronder de post zich be vindt. Met deze nieuwe commandopost I is de A-kring Zuid-Holland a op alle eventualiteiten voorbereid, waarbij niet alleen gedacht wordt aan ram pen, een gevolg zijnde van oorlogs handelingen, doch ook aan rampen, die zich thans, in vredestijd, voor kunnen doen. Het streven van de regering is om de B.B., diie specifiek opgezet is voor en ingesteld op de bestrij- De nieuwe commando-post van de B.B. Foto LD/Hol.vast) ding van grote rampen, meer dan tot nu toe mede te betrekken bij de hulpverlening bij vredesrampen. Door zijn nieuwe commandopost is het de A-kring Zuid-Holland a moge lijk om. naast de inzet van het nodi ge personeel en materieel een be langrijke bijdrage te leveren bij de regeling en de coördinatie van de hulpverlening bij zich onverhoopt voordoende ernstige vredesongeval- len. Prijzen voor Jong K en G Voor een flesje lotion spel gezet", constateerde de politierechter in de zaak tegen een 43-jax-ige expeditieknecht uit Leiden, die terecht stond omdat hij een fles je lotion had gestolen. „En ik wist eigenlijk niet eens wat ik er mee doen moest", bekende ver dachte. Maar de politierechter stelde vast. dat in het betreffende bedrijf toch al veel wordt gestolen en men dus iedereen die betrapt wordt niet alleen ontslaat, maar ook in aanra king brengt met de politie. Het ont slag had voor verdachte al finan cieel nadeel gebracht en daar wilde de officier wel rekening mee houden. De eis luidde f 80.boete. De rech ter veroordeelde tot f50,- boete. Burgemeester G. C. van der Wil ligen zal morgenmiddag in de Bur gerzaal van het Leidse Stadhuis aan het ongeveer 75 leden tellende jeugd- korps Jong K. en G. prijzen uitrei ken. die dit korps onlangs op het Amsterdamse Jordaan Festival heeft behaald. Het zijn resp. de Grote Prijs van Amsterdam, een plaquette in zilver, de hoofdprijs in de jeugd afdeling. Van alle deelnemende korpsen in de categorieën A, B en C verwierf Jong K. en G. de tweede prijs, een grote zilveren beker. Daar de vereniging bezwaar had de prijsuitreiking door Amsterdams burgemeester Samkalden op een Leiden te komen om aanwezig te zijn bij de prijsuitreiking door burge meester Van der Willigen. ADVERTENTIE Als U niet vergeet één of meer De Kuyper's dranken in huis te halen, kunt U morgenavond al genieten van Neerlands beste borrel. Ver. voor facultatieve crematie T uinwedstri j den Het bestuur van de Leidse Tui niers- en Bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden" heeft in de afgelopen zomermaanden voor de bij deze vereniging aangesloten voor-, achter- of volkstuinbezitters weer onderlinge tuin wedstrijden georga niseerd. Er werden over het algemeen goede prestaties geleverd en de re sultaten liepen weinig uiteen. Na rfjp beraad kwam de jury tot j de navolgende uitslagen: Achtertuinen: 1ste prijzen: C. Dreef 80 pnt. wisselbekerW. J. j Habraken. 77 pnt. (wisselplaquette); D. H. Kuivenhoven. 75 pnt.; D v. Bommel. 74 pnt.; 2de prijzen: G. den Daas. 72 pnt.: M. Meijers, 71 pnt.; A. Streefland, 71 pnt.; C. J. van Meel. Th. G. Buis, L. Slechtenhorst, allen 69 pnt.; 3de prijzen: H. Crama, 674 pnt.; J. B. Korenhof. 664 pnt. Voortuinen: 1ste prijs: W. J. Ha- braken. 73 pnt.; 2de prijzen: D. van Bommel, 71 pnt.; D. H. Kuivenho ven. 694 pnt.; derde prijs: B. J.Lim burg. 56 pnt. Volkstuinen: 1ste prijs: S. Kins, 754 pnt.; 2de prijzen: mevr. D. KoudijzerRenes, 73 pnt.; P.J.Rom- bout. 70 pnt.: D. C. de Haas, 694 pnt.; J. H. Goossens 69 pnt.; 3de prijzen: A. Hofman. 68 pnt; A. Ro- zendaal. 67 pnt.; 4de prijzen: L. Slechtenhorst en Th. Verbiest, bei den 63 4 pnt.; H. H. Dongelmans en A. Zaalberg, beiden 6iy2 Pnt-; 5de prijs: H. F. Nederberger. 584 pnt. Studentdie fiets vrijgesproken Op de avond dat een Leids studen tencabaretgezelschap een uitvoering gaf. bleek op het laatste ogenblik, dat men verzuimd had voor enkele me dewerksters bloemen te halen. Een student rende weg naar het station, waar hij hoopte een bloe mentent aan te treffen. Daar aan gekomen ontdekte hij dat deze ge sloten was. In grote haast pakte hij een onbe heerd staande fiets en spoedde zich naar een kiosk bij het ziekenhuis. Het was donker en hij voerde geen licht, zodat in de tunnel een politie man de student staande hield, ook omdat hfj in verkeerde richting reed. Toen kwam uit. dat hij de fiets had weggenomen. De student moest zich nu terzake van diefstal van een,rij wiel voor de Haagse politierechter verantwoorden. Hij putte zich uit om duidelijk te maken, dat er geen spra ke was van diefstal, hoogstens van het gebruiken van de fiets „en dat doen studenten wel vaker". Volgens verdachte zou hij de fiets na de bloe men te hebben verkregen, weer op dezelfde plaats hebben teruggezet, maar daar geloofde de officier van Justitie niets van. ..Dat doet nooit iemand die een fiets gebruikt, dat heb ik in de prak tijk al vaker ervaren", zo verklaarde hij. Wegens diefstal vorderde de offi cier f 75.boete. Mr. de Clerck bestreed dat hier kon worden gesproken van het wet telijk „zich toeëigenen" en conclu deerde tot vrijspraak. De rechter was het daarmee eens en sprak verdachte vrij. „Maar voortaan geen fietsen meer wegnemen", adviseerde hij. Als u voor een dubbeltje op de eerste rang kunt zitten... Wij willen de man nog zien, die meer van zijn senoritas geniet, dan u van uw kloeke TOPIC van een dubbeltje! Koopt u eens een doosje. Wed den, dat u TOPIC blijft roken? senoritas vingerden, C. Vegt en D. G. Blote en J. Filorskl, den Haselkamp. A. A. M. Sikken en P. C. M. Per- ijuln, T. J. Nieuwenhuis en R. H. Pos- '1. A. H. Laven en C. J. Schaafstra. GETROUWD B. J. Brlnksma en K. W. F. Hen riks, C. Kuik en J'. W. de Haas, E. 'urgemelster en W. T. H. Sluiter, G. "1 Huis en E. B. van den Heuvel, L. van Brero en C. J. Moenen, J. J. de mbe en W Kluivers, T. A. C. Spoor W. E. M. Tordoir. M. M. A. C. De- ee en W. M. C. Schipper. A. J. Eel- üng en M. Treur. OVERLEDEN J. Veldhuis. 15 jaar, dochter. J. A. Vrouwe, 18 Jaar, zoon. P. de Knegt. «2 Jaar, man. Instelling nieuwe studierichting Bij K.B. is de studierichting al- Prik-Frans gemene literatuurwetenschap inge steld. Ze valt onder de subfaculteit der algemeene vergelijkende taal wetenschap. De instelling van deze studierich ting algemene literatuurwetenschap, zoals voordien de theoretische litera tuurwetenschap en de vergelijkende literatuurwetenschap samen wel wor den genoemd, geldt de Rijksuniver siteiten in Leiden en Utrecht, de Ge meentelijke Universiteit in Amster dam en de Katholieke Universiteit in Nijmegen. Als grondslagen voor het doctoraal examen in de algemene literatuur wetenschap kan dienen elk kandi daatsexamen in enige taal- en let terkunde. Het doctoraalexamen om vat het hoofdvak algemene litera tuurwetenschap en twee bijvakken. Kar- ADVERTENTIE INGERUILDE SPOTKOOPJES Net zeer AANTREKKELIJKE BE TALINGSVOORWAARDEN op het LAMMENSCHANSPLEIN 6 BIJ De structurele wijzigingen in de organisatievorm van de Vereniging facultatieve Crematie hebben een ernstig punt van bespreking gevormd In de najaarsvergadering van de af deling Leiden, die onder leiding stond van Ir. W.H.B. van Dunnéi Volgens hem maakte het steeds toenemende aantal leden in het land het r.odig, dat op het hoofdkan toor in Den Haag de ledenadmini stratie gemechaniseerd werd en dat de afdelingen tot centrale incasso moesten overgaan. De afdelingen, met uizondering van de grotere, zijn thans ondergebracht in districten en tot deze bestuurders kunnen de afdelingen zich wenden met bepaalde wensen en voorstellen voor de Algemene Vergadering. Na rijp beraad is het bestuur dan ook tot het voorstel gekomen deze af deling op te heffen en het hoofdbe stuur te verzoeken een correspondent aan te stellen. De als gast aanwezige voorzitter van het district Z.-H. ir. A. J. der We duwen deelde mee, dat deze oplossing hem niet als juist voorkomt. De afdelingen hebben wel degelijk recht van bestaan en de leden ervan moeten iemand voordragen als hun vertegenwoordiger in het districtsbe- stuur, die dan door het hoofdbestuur benoemd wordt. Volgens hem blijft het onderlinge contaot- dus wel degelijk bestaan. De aanwezige leden begrepen vol komen, dat het weinig animerend is voor het afdelingsbestuur om zo be knot te worden in het oorspronkelijke werk. In meerderheid waren zij van me ning, dat men nog niet tot opheffing moet overgaan. juwelier - horloger Haarlemmerstraat 181 Kostenbewaking bij Grofsmederij Blijkens een tussentijds bericht over de gang van zaken bij de N.V. Koninklijke Nederlandsche Grof smederij, was de omzet in de eerste drie kwartalen ongeveer gelijk aan die van 1966. De in die tijd ontvangen opdrach ten lagen eveneens op hetzelfde ni veau. De meeste afdelingen waren dan ook behoorlijk bezet. Hoewel de prijzen bepaald geen ver betering lieten zien, zijn de resulta ten niet minder dan in 1966, o.a. ten gevolge van een streng doorgevoerde kostenbewaking. Academische Aan de Leidse Universiteit is ge- j slaagd voor het kandidaatsexamen culturele antropologie mevrouw L. UrbanDaniëls Hazerswoude) DUSTER VAN Voor de twaalfde maal is gis- grote giraffehengst Boran en de teren in de Rotterdamse dier- giraffemerrie Sabrina. Op de fo- gaarde Blijdorp een giraffe gebo- to de kleine met een van de ge ren. Het is een dochter van de I lukkige ouders. De Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij heeft na kennisne ming van de begroting van Verkeer en Waterstaat de indruk, dat de re gering de waarde van het openbaar vervoer voor het belang en het wel zijn van de bevolking onvoldoende onderkent. De voorgestelde subsidies aan be drijven met zorgwekkende tekorten (een bijdrage van 30 miljoen gul den) heeft de aandacht afgeleid van de principiële beleidswijziging welke zich bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat blijkbaar heeft vol trokken, aldus de N.Z.H. Een be vestiging van dit vermoeden wordt onder meer gevonden in de rege ringsverklaring, waarin de bevorde ring van het openbaar vervoer als programmapunt niet voorkomt. De N.Z.H. meent dat een aanhoudende verliessituatie leidt tot inkrimping van de aangeboden diensten, waar door het voortbestaan van de onder nemingen in gevaar wordt gebracht. Vele vertegenwoordigers van stu dentenverenigingen, alsmede van tal rijke zakelijke relaties waren gister middag aanwezig bij de receptie van het NBBS. Deze vond plaats in kasteel Duivenvoorde in Voorschoten ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de stichting Nederlands Bureau voor Buitenlandse Studen tenbetrekkingen, waarvan het hoofd kantoor in Leiden is gevestigd. Tij dens de receptie werden vele geschen ken aangeboden, onder meer enkele tickets voor een bootreis Nederland- Engeland v.v. door de North Sea Ferries. Het NBBS is de laatste jaren als studentenreisbureau uitgegroeid tot een van de grootste reisbureaus in ons land. De stichting biedt niet al leen goedkoop vervoer en een volle dige vakantie aan de Nederlandse student, maar voert ook jaarlijks duizenden buitenlandse toeristen op educatieve of toeristische "tours" door ons land. de tours, waarin Ameri kaanse meisjes 6 tot 8 weken door ge heel Europa reizen, hebben in de loop der jaren grote vermaardheid gekregen. Op al deze tours zijn Ne derlandse studenten tourleiders. Het afgelopen jaar hebben een kleine 25.000 studenten met het NBBS ge reisd. De activiteiten omvatten onder meer het organiseren van reizen naar vele landen, chartervluchten naar al le grote steden in Europa, alsmede naar Amerika (ook bootreizen) en de exploitatie van hotels in verschil lende Europese vakantiecentra. Ver der kan men tegen sterk gereduceer de prijs boot- en treinreizen maken in Europa en deelnemen aan een Student Centre in Amsterdam, een zeilkamp in Loosdrecht en allerlei dagtochten door ons land. Grote uit breiding heeft het wintersportpro gramma ondergaan. Het is thans mo gelijk een keuze te maken tussen 12 plaatsen in Zwitserland, Oostenrijk, Italië en Tsjecho-Slowakije. Geen dissertatie Het onderzoek van de „Leidse" Nigeriaan Etim N. E. Udoh naar diverse aspecten van groentijd en novitiaat, waarover wij dezer dagen schreven naar aanleiding van een persconferentie, blijkt niet een studie te zijn voor een dissertatie, zoals de heer Udoh mededeelde, doch voor een scriptie voor een doctoraal examen, welke studie niet onder supervisie van prof. Holleman wordt verricht zoals door de betrokken student werd voorgegeven.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3