fijne schoenen kopen? I Puroj LEKKER BROOD 1 Slowenië straft de falende politie in zaak-Rajakowitseh hpudjm Verdachten zaak-Drost in Nederland Psychopaat ontvlucht Graf schenner weer bezig Pleidooi voor grotere ziekenfondsen OPLICHTING MET EEN ENKEL WOORD DIJHELBLOEM HAAG AGEN EP PAOTNA 2 LEIDSCH DAGBLAD D DINSDAG 10 OKTOBER, - Het departement van Binnenland se Zaken van de Joegoslavische deel staat Slowenië heeft maatregelen ge nomen tegen de politiemannen die in het geval van de oorlogsmisdadiger Erich Rajakowitsch "op inconsequen te en onverantwoordelijke wijze hun opdrachten hebben uitgevoerd", zo deelde het hoofd van dit departe ment, Furlan, gisteren in het Slo- weense parlement mee. Als bekend wist de voormalige rechterhand van Eichmann na een vakantie in Istrië naar Oostenryk terug te vluchten, nadat Nederland de Joegoslavische autoriteiten om zijn arrestatie en uitlevering had ver zocht. ADVERTENTIE smetteloos zuiver (Van onze A'damse correspondent) Eén van de beide verdachten van de moord op Henk Drost in Stock holm is eind vorige week van Zwe den naar Nederland overgebracht en in afwachting van zijn berechting in ons land in het huis van bewaring in Rotterdam geplaatst. De 20-jarige jongeman kwam aan op Schiphol, maar de justitie had dit goed geheim weten te houden. Zyn 22-jarige medeverdachte zal dezer dagen eveneens per vliegtuig naar ons land worden gebracht. Beide jongelui werden in 1965 aan gehouden op verdenking de Neder lander Henk Drost te hebben ver moord in een leegstaand huis in de binnenstad van Stockholm. Een Zweedse rechtbank plaatste hen in een psychiatrische inrichting. Een verzoek van de Zweedse regering aan Nederland om de verpleging over te nemen werd ingewilligd op basis van een nieuwe berechting in ons land. De behandeling van de moord op Henk Drost zal in tweede instantie binnenkort plaats hebben bij de rechtbank in Rotterdam. Kindermoordenaar krankzinnig (Van onze Alkmaarse correspondent) De Alkmaarse rechtbank heeft vanmorgen een 20-jarige Alkmaarse kantoorbediend^, die op 4 maart van dit jaar zijn 11-jarige buurjongen Herman van der Molen door wur ging om het leven bracht, ontsla gen van rechtsvervolging, met de bepaling, dat hij zal worden opge nomen in een krankzinnigeninrich ting voor de tijd van niet langer dan een jaar. waarna hij ter beschikking van de regering zal worden gesteld. De officier had moord bewezen geacht, de rechtbank veroordeelde verdachte ter zake doodslag. Vol gens het psychiatrisch rapport was verdachte tijdens het plegen van zijn misdrijf geestelijk gestoord, der halve niet toerekenbaar. De Groninger politie heeft gister middag alle uitvalswegen van de stad afgezet in de hoop 'n ontvluchte psychopaat te vinden. Tientallen au to's werden aangehouden en gecon troleerd. Van de 31-jarige vluchte ling werd echter geen spoor -gevon den. De man werd verpleegd in het rijksasiel voor psychopaten, dr. S. van Mesdag aan de plaatselijke He- reweg. Om 16.20 uur gistermiddag liep hij in gezelschap van een verple ger op de Grote Markt, waar hy kans zag zich uit de voeten te ma ken. Volgens de politie is de man niet gevaarlijk. Purlan vertelde dat zijn departe- j ment zondag 1 oktober om negen uur 's avonds een telegram van het fede rale ministerie van Binnenlandse Zaken in Belgrado had ontvangen, waarin de aandacht werd gevestigd op het verblyf van Rajakowitsch in Piran. Belgrado verzocht de Sloween- se autoriteiten, Rajakowitsch tot na der order zijn papieren af te nemen, hem niet zyn vakantieadres te laten verlaten, en verder alle maatregelen te nemen om zijn ontsnapping te voorkomen. Alle grensposten moesten worden gewaarschuwd, dat Rajako witsch ingeval hij de grens probeerde te overschrijden, diende te worden gearresteerd. De inhoud van dit tele gram met alle instructies over de te nemen maatregelen werd tezelfder tijd ontvangen door het politiebu reau in Piran. Diezelfde avond had, naar Furlan voorts meedeelde, het plaatsvervan gend hoofd van de politie in Koper Rajakowitsch gevonden, hem zijn paspoort afgenomen en hem aange zegd, Piran niet te verlaten. Verder was Rajakowitsch onder permanent politietoezicht gesteld. Op 2 oktober had Belgrado een tweede telegram naar de Sloweense hoofdstad Ljubljana en de politie in Piran gezonden, waarin stond dat de stukken, benodigd om Rajakowitsch in voorlopige hechtenis te stellen, nog dezelfde dag voorhanden zouden zijn. Met het oog daarop moest het toe zicht op de Oostenrijker worden ver scherpt. Het hoofd van de politie in Piran gaf na ontvangst van dit tele gram zijn mensen opdracht niet al leen voor het bewuste huis. maar ook binnen de wacht te betrekken. Op de avond van die dag stuurde Belgrado het arrestatiebevel naar Piran. Het plaatsvervangend hoofd van de poli tie daar, begaf zich daarop naar het logeeradres maar trof Rajakowitsch niet aan. Onmiddellijk, zo zei Furlan, waren alle politie- en grensposten in het gebied gewaarschuwd, ze ontvin gen een beschrijving en foto's van de man, maar inmiddels was deze er al in geslaagd de grens over te komen. De details van zijn ontsnapping zyn nog niet bekend, aldus de Sloweense regeringsfunctionaris. (Van onze Eindhovense correspond.) Na zich enige tijd stil te hebben gehouden is de grafschenner in oost- Brabant weer werkzaam geweest op het Engelse kerkhof in Valkens- waard. Hij heeft 40 soldatengraven en het herdenkingsmonument volge- klad met zijn 4-kleurige viltstiften f.n bovendien het gastenboek met duizenden handtekeningen van het altaar meegenomen. Nieuw snufje op het gebied van de brillenmode: een pince- nez, gebaseerd op de bril uit de jaren dertig. Alleen grotere ziekenfondsen zul len kunnen blijven voldoen aan de eisen van bijzóndere deskundigheid en interne controle. Daarom is plaatselijk en regionaal een nau were samenwerking of een fusie tus sen de verschillende fondsen geboden. Tot deze conclusie komt een stu diecommissie van de Centrale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfond sen in het rapport Apart of sa men", dat zy heeft opgesteld en dat vandaag wordt besproken op de al gemene vergadering van de C.B.O.Z. in Utrecht. Het bondsbestuur heeft de vergadering in een pre-advies aangeraden, dit rapport aan te ne men en het bestuur op te dragen, te streven naar realisering van de aan bevelingen van de commissie. Invalide krijgt toch auto van bijstandswet (Van onze Enschedese correspondent) De kamer voor bystandgeschillen van Gedeputeerde Staten van Over- yssel heeft met vernietiging van een beslissing van de gemeente Losser bepaald, dat de 23-jarige Johanna van Klaveren uit Losser de door haar gevraagde bystand zal worden verleend ter voorziening in de kos ten van aanschaffing van een voor haar geschikte personenauto. De by het revalidatiecentrum De Schakel in Oldenzaal werkende mej. van Klaveren, die sinds haar Jeugd po lio-patiënte is en in beugels moet lopen zodat zy zich niet zelfstandig buitenshuis kan begeven, had in haar woonplaa,ts gevraagd om ver goeding van de kosten van een auto uit de algemene bystandswet. Als reden voerde het gehandicapte meis je hierby aan, dat zonder vervoer middel voor haar deelneming aan het maatschappeiyk verkeer prak tisch uitgesloten is. Vervolg van pag. 1 De officier van Justitie in Amster dam, mr. J. F. Hartsuiker, verwacht niet dat een strafrechtelij ke vervol ging mogelijk zal zyn. Hij heeft de directeur van de Vereeniging voor den Effectenhandel, die de Justitie gisteren waarschuwde, geadviseerd een faillissement aan te vragen op dat door een curator kan worden vastgesteld welke vorderingen en schulden uit de handelwyze van de makelaar zyn voortgevloeid. De voorzitter van de Vereeniging de heer J. van Marken, heeft gis teren verklaard, dat zyn bestuur be reid is de gedupeerden financieel te gemoet te komen. Het wil echter eerst een duidelijk inzicht hebben in de omvang van de fraude. Voor ingewijden is de zaak een groot raadsel. De makelaar had een zeer goede naam en genoot van velen een blindelings vertrouwen. Hy heeft zich op de beurs van bediende tot boekmaker opgewerkt, waar hy zich in staatsfondsen specialiseerde. Daar naast handelde hy voor een be perkte kring in aandeden. Zyn leef wijze gaf geen enkele argwaan. Men vraagt zich dan ook af, waar het verduisterde geld is gebleven. Moge lijk ls er sprake geweest, dat hij voor eigen rekening speculeerde. Zyn gezin heeft er nooit enig ver moeden van gehad, dat hy van tyd tot tyd in grote moeilykheden heeft verkeerd als hij, by voorbeeld om het dividend van de zogenaamde effec ten uit te betalen, het ene gat met het andere moest stoppen. Hy leidde een vry sober leven. Wel viel op, dat hy veel geld uitgaf aan advertenties in kerkelijke bladen. Het beursbestuur, geschrokken van deze volkomen onverwachte ontdek king, heeft aangekondigd een scher pere controle te zullen eisen op fir ma's, die voor cliënten effectenor ders uitvoeren. Daarnaast overweegt, men de instelling van een garantie fonds, dat kan worden aangespro ken als een van de firma's in ge breke biyrt. ADVERTENTIE V en D overweegt oprichting van een reisbureau (Van onze Amsterdamse correspond.) De directie van V. en D. onder zoekt de mogelijkheid van het stich ten van een reisbureau. „In het ka der van het schetsen van onze ont wikkeling op langere termyn, bekij ken we met welke terelnen we onze activiteit ennqg kunnen uitbreiden, v, aarbH de gedachte aan een reisbu reau naar voren is gekomen", zo formuleerde V. en D. het vanmorgen. „We willen onze verkoop dus eigen- ïyk tot de Nederlanders in het bui tenland uitbreiden. „Het grootwln- kelbedryf onderzoekt nu of een der- geiyk initiatief interessante aspecten heeft en welke vorm en omvang het zou moeten krijgen. Er zyn echter nog geen concrete beslissingen geno men. Het wachten is op de uitkomst van het onderzoek, dat nog wel een klein Jaar in beslag zal nemen. ADVERTENTIE Want Doublemint kauwen bevor dert de 6pij8vertering. 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemint u doet. BINNENLAND Daniesbeurs De 88ste damesbeurs die de afgelopen twee weken in de Haagse Houtrusthallen gehouden werd. is bezocht door 135.211 pers. Het aantal mannen, dat naar de da mesbeurs kwam was 31% van het totaal aantal bezoekers. Het record werd gevestigd in 1965, toen 139.000 mensen naar de beurs kwamen. In '56 toen 'n plastic huis getoond werd, bestond 39 procent van het aantal bezoekers uit mannen. Een groot aantal standhouders heeft reeds ruimte gereserveerd op de dames- beurs. die volgend jaar van 20 sep tember tot en met 1 oktober in de Houtrusthallen wordt gehouden. Aldrin, dieldrin en heptachloor Zoals de minister van Landbouw en Vissery by vorige gelegenheden al heeft aangekondigd, zal het gebruik van aldrin, dieldrin en heptachloor, al of niet in combinatie met een schimmeldodend middel ter ontsmet ting van zaaizaad van zomergranen. mais en peulvruchten dat in het voorjaar wordt uitgezaaid, met in gang van het komende seizoen niet meer zijn toegestaan. Aldus een me dedeling van het ministerie van Landbouw en Vissery. Deze maatregel is genomen in ver band met vogelsterfte, die in het voorjaar is opgetreden na gebruik van deze zaaizaadontsmettingsmid delen. Consumptief krediet In de Staatscourant van gisteren is een beschikking van de staatsecretaris van Economische Zaken verschenen waarby de conjunctuurbeschikking persoonlyke leningen 1964 en de conjunctuur-afbetalingsbeschikking zijn ingetrokken. Hiermede is aan de conjuncturele beperking van het con sumptief krediet een einde gekomen. Samenvoeging NDSM-bedrijven De Veha radiatorenfabriek in Wier den (de door de NDSM van J. B. van Heijst overgenomen vestiging) en de Nedo radiotorenfabriek in Amster dam zijn thans samengevoegd in de Verenigde apparaten- en radiatoren fabrieken Veha-Nedo gevestigd in Amsterdam, zy vormen als zodanig een onderdeel van het NDSM-con- cern, zo wordt in een communiqué meegedeeld. Met goedkeuring van curatoren in het faillissement van de NV J. B. van Heyst en Zonen in 's-Gravenhagen ls met de NV Veha- België in Grobbendonk een regeling getroffen, dat de verenigde appara ten en radiatoren fabrieken Veha- Nedo zullen optreden als importeurs in Nederland van de door de Belgi sche Veha-fabriek vervaardigde pa neelradiatoren Onderscheiding De Franse am bassadeur, de heer Pierre Siraud. heeft aan dr. A. de Vries, directeur van het Mauritshuis in Den Haag de versierselen uitgereikt van Comman deur in de Orde van Kunsten en Let teren. Plaatsgebrek op u.t.s Van de 4.137 toelaatbare kandidaten voor de schakelklas van de uitgebreid tech nische scholen oude styi moesten 571 wegens ruimtegebrek worden afge wezen, en van de 4.089 kandidaten voor de eerste klas 279. aldus heeft staatssecretaris Grosheide van On derwijs en Wetenschappen, meege deeld. In antwoord op vragen van het P.v.d.A. tweedekamerlid W. van der Gevel zegt de staatssecretaris voorts, dat van de 988 toelaatbare kandidaten voor de u-t.s. en nieuwe styi, 73 wegens ruimtegebrek moes ten worden afgewezen. Verdachte vrijgelaten Een 52-ja- rige magazynbediende uit trecht, die was aangehouden in verband met de moord op de tachtigjarige winkelier j. J. A. Donse. eigenaar van de feestartikelenwinkel „Cupido" aan de Laan van Nw-Guinea is in Utrecht, in opdracht van de officier van justitie, mr. J. C. van den Berg. op vrije voeten gesteld. De man werd 25 september aangehouden. De vrijlating van verdachte bete kent, zo zei mr. Van den Berg nog niet dat hy ervan overtuigd is, dat de man de bejaarde winkelier niet heeft vennoord. Op dit moment bestaat er echter geen reden hem langer vast te houden, omdat een belangryk deel van de bezwarende aanwyzingen niet juist is gebleken. BUITENLAND Mini-ban Alle vrouwen in Saoe- di-Arabië, ook Amerikaanse en Eu ropese. 'is gisteren het verbod opge legd „in minirok of andere onwel- voeglyke kleding" in het openbaar te verschijnen. Het verbod werd uitge vaardigd in een verklaring van Ko ning Feisal, die een waarschuwing liet horen tegen „geïmporteerde mo de, die een bedreiging vormt voor de tradities". Boycot Havenarbeiders in de Venezolaanse havenstad La Guara hebben gisteren een vrachtboot uit Liverpool niet willen lossen uit pro test tegen de handel van Engeland met Cuba. De Britse regering heeft nog pas laten weten dat Engeland handel met Cuba zal biyven drijven ondanks het besluit van de Organisatie van Ame rikaanse Staten (OASi om de econo mische blokkade van Cuba op te voe- NLF De twee belangrykste natio nalistische organisaties in de Zuida- rabische Federatie hebben gisteren hun eerste byeenkomst gehouden om te trachten een oplossing te vinden voor hun geschillen over de onaf- hankeiykheid van de federatie. Vluchtelingen In Addis Abeba is gisteren een internationale conferen tie begonnen over het probleem van de rudm één miljoen Afrikaanse vluchtelingen, die in de afgelopen Ja ren hun land hebben moeten veria- ten. Deskundigen uit geheel Afrika gaan in de komende negen dagen na wat men kan doen om het vraagstuk op te lossen of althans de situatie van de vluchtelingen te verbeteren. De VN.-hoge commissaris voor de vluchtelingen, prins Aga Khan, open de de conferentie. Scherpe kritiek Bondskanselier Kiesinger van West-Duitsland heeft gisteren op een byeenkomst van het bestuur van zyn party, de Christen democratische Unie, scherpe kritiek geleverd op degenen in zyn land die een feitelyke erkenning van Oost- Duitsland proberen te bewerkstelli gen. Hy noemde geen namen, maar doelde ongetwyfeld op de liberale op positie, de linkervleugel van de so ciaal-democratische partij en som mige commentatoren van radio en tv.. Ernstiger De Republikeinse se nator Brooke heeft gisteren na af loop van een bezoek aan het neger getto van Detroiit verklaard dat de toestand van de grote massa der ne gers in de steden steeds ernstiger wordt. Volgens hem ls het de hoogste tyd dat de regering dit probleem aanpakt, wil zij niet dat zich in de toekomst nog ernstiger onlusten dan die van dit jaar zullen voordoen. Brooke is de enige neger tin de Ame rikaanse senaat. Vijftig miljoen Frankrijk heeft thans meer dan vyftig miljoen inwo ners. De vyftig miljoenste is op 25 september geboren, zo deelt Franse Instituut voor de statistiek mee. Busongeluk In de Venezolaan se provincie Tachira, 700 kilometer van de hoofdstad Caracas, zyn gis teren by een ongeluk met een auto bus 14 personen gedood en 25 ge wond. Het voertuig was in een 500 meter diep ravyn gestort. De politie vermoedt, dat de bestuurder misleid werd door de mist. Zacharow in Parys In Parys is gisteren het officiële elfdaagse be zoek van cfe stafchef van het Sow- Leiden Haarlemmerstraat 53 Den Haag Spuistraat 14 Filialen te Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen,Dordrecht, Breda en Tilburg. jetrussische leger, maarschalk Za charow aan Frankryk begonnen. Za charow, die vergezeld wordt door twee opperofficleren, een van de marine en een van de luchtmacht, confereerde met zyn Franse ambt genoot Messmer en met de stafchef van het leger, generaal Ailleret. Za charow brengt een tegenbezoek voor dat van generaal Ailleret aan de Sowjet-Unle ln april j.l. Halve eeuw pensioen Heinrich Egbert, een oud-spoorwegman uit Hunteburg (Neder-Saksen). die in 1919 wegens ziekte met vervroegd pensioen ging, heeft gisteren in uit stekende gezondheid zyn 101-ste verjaardag gevierd. Na zyn pensione ring op 53-jarige leeftyd door de Koninkiyke Pruisische Spoorwegen zette hy een landbouwbedryf op. waarin hy nog steeds werkt. Als le vensrecept gaf de krasse baas op: af en toe een borrel en vooral goede sigaren. Aanslagen In Hongkong In de Britse kroonkolonie Hongkong is gis teren één persoon om het leven ge komen en hebben drie mensen ver wondingen opgelopen, toen aan de vooravond van de nationale feest dag van Nationalistdsoh-China in Kowloon twee bommen naar de po litie werden gegooid. Alle slachtof fers waren Chinezen. Linkse Chine zen hebben er over geklaagd, dat de Britse autoriteiten hen op 1 ok tober hebben belemmerd de natio nale feestdag van Peking-China te vieren, maar nu wel de aanhangers van Tsjang Kai sjek hebben toege staan de feestdag van de nationa listen te gedenken. Ontwikkelingshulp Afgevaardig den van 101 V.N.-leden hebben gis teren schenkingen voor een bedrag van meer dan 650 miljoen gulden toegezegd voor uitvoering van de V .N- ontwikkel lngshulpprogra m m a 's in 1968, Dit totaalbedrag ligt ruim 35 miljoen gulden hoger dan voor het afgesloten jaar, terwijl nog toe zeggingen van verscheidene landen worden venvacht. Amerika levert de grootste bydrage: 267 miljoen gul den. Enkele bydragen van andere landen: Zweden 55 miljoen gulden, Groot-Brittannië 42 miljoen, Neder land 26 miljoen, Noorwegen 17 mil joen, Japan 12 miljoen, Italië 9 mil joen en Nieuw-Zeeland 2.1 miljoen gulden. Moskou zegde 10.8 miljoen gulden toe. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Electronicaclub „De detector", 7.30—9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7 8 uur nam. StadsgehoorzaalResidentie-orkest o.l.v. Bruno Maderna. Solopianist Wil helm Kempff 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade (6): Dia-avond Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Koningskerk. NCVB afd. Noord. Spr. mevr. Amellng over „Levenskunst en levens6tyi". 8 uur nam. zyislngel 2. Volle Evangelie-zen ding. Spr. evang. J. ZijLsüra 8 uur nam. WOENSDAG DONDERDAG Haagweg 90: Openbare Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. Den Burcht Jacoba-aaal)Jaarver gadering „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Rest. van der Heijden: Ledenverga dering Ver. voor Facultatieve Crema tie. 8 uur nam. Academie: K. en O. Causerie Bruno Maderna over muziek van deze tijd. 8 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVB afd. ZW Spreker ds. J. Bovenberg over .Avontuur met de bybel", 8 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Receptie 10-Jarig bestaan Fellcitatledlenst. 4.30 u. nam; feestavond om 7.45 uur nam. In den Vergulden Turk: Receptie dhr. N. van Ginkel (40 jaar Kon. Ned. Grr'smedcrlJ) 4—5.30 uur nam. Kloksteeg 19: Leids Zoldercabaret: 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Pieterskerk: Vredesappèl, 8 uur nam. ZATERDAG Kon. Ned. Natuurhistorische Ver.: Excursie naar de Pan van Persijn. Ver trek bus 41. Stationsplein 12.50 uur nam. legermuseum Pesthulslaanf uitzondering van zaterdag van ifar (zondag 1-5 uur). en het moederschap" 18 Jaar. 2) middag 2.30 uur: „Alleen op de j Ir TENTOONSTELLINGEN esl Galerie Walenkamp (Nieuwstdnn Tentoonstelling schilderyen r keningen C. Blok Geopend diel( 26 uur nam; zondag en maanL sloten (tot 20 oktober). let De Lakenhal: Dag. 10-5 uur,e var foli Molen „de Valk". Molenmuse; opend dinsdag t/m zaterdag 1 voorm.5 uur nam. Zondags I nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling van Japanse i van Kyosal. Dagelijks 10—{De 's Zondags 13-17 uur. „,0j Ryksmuseum voor Volken^,.. (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; dags 13-17 uur. «ei Ryksmuseum voor de geselt' der natuurwetenschappen: Dapai uur. zond. 1-4 uur. ior| Academiegebouw: Schlldery t grafiek Ed Dukkers. maandag t,uf dag 9 uur voorm.-5 uur nam. f oktober). 'n Wassenaar (Kunstzaal Heuff e toonstelling Noëlle van Alphenjrm sche Glazier en Jan van Stolk.et dag t/m zaterdag 10 uur voonibar uur nam.; bovendien dlnsdagaL tot 10 uur. (t/m 11 oktober). Fn peii Avond- en nachtdienst der apfg. Geopend voor spoedeisende lp de Haven-apotheek, Haven 18, 20085. I x WEEKEINDE-DIEN8T Dtfdei HUISARTSEN. lleic Zaterdagmorgen vóór 12 uuPaj plege men de eigen huisarts,K tot maandagmorgen dokterstP"1 2 2 2 2 2. •aki ZONDAG Coupe mondiale Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke- ïyk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen. Spr. de heer Diender. 10.30 voorm. Vle- elden iapperspatroonsbonds 6.45 10-Jarig nea. Kath. I uur nam. Willlbrordgebouw Oegstgeest. Viering 10-Jarlg bestaan afd. Lelden Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 6.45 uur nam. BIOSCOPEN Rex ,,'s Nachts langs het strand", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag 2.30. 4.45, 7. 9.15 uur Camera „Maniyk/Vrouwelijk". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en e.. o uur. Luxor „Bertrand ln on(t)roerend goed", a.l. Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio „De Jonge Venus", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Dokter ZJlwago", a.l. Dage- ïyks 2.16 en 7.30 uur. Wassenaar, Astra vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur: „Montana" 14 Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur: „De vrouw Hoe Duitsers over de oorlog denken Uit een opinie-onderzoek, in Konstanz gepubliceerd, biykt dat 62 percent van de volwassen Duitsers in de bondsrepubliek en West-Berlyn van mening is dat Duitsland schuld heeft aan het uitbreken van de laat ste wereldoorlog. In 1951 had nog maar 32 percent Duitsland de schuld hiervan gegeven, in 1956 47 percent en drie Jaar geleden 51 percent. Tien percent is nu nog steeds van mening dat Duitsland de oorlog nooit verloren zou hebben als er geen ver raders en saboteurs waren geweest; 44 percent wyt de nederlaag van Duitsland aan Hitler en de politiek van de nazi's en 34 procent aan de superioriteit van de vijand. ADVERTENTIE llogeivoerd 128. Lelden t>m: Hei DINSDAG 10 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur; ent Ir'i b landse Comedie„Het flauw! paard". n Diligentia, 20.15 uur; Jaap 1° s Merwe's Cabaret: „Aail poes!". Jen Aula gemeentemuseum, 20.J Het Guarnerl Trio: Herman E viool; Jean Decroos, cello en J Dechenne, piano. Zaal „Oldeslo", 20.15 uur: Nederlands Symfonie Orkest. Joseph's Place. 22.30 uur: Chantant „Sing along". Gebouw „Op gouden wlekeil uur: Het Nederlands Kamerorkf WOENSDAG 11 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uurU l. Rotterdams Toneel: „Tartuffe".* 11 Circustheater. 20.15 uur: Hei nale Ballet. Diligentia, 20.15 uur: Jaap^ Merwe's Cabaret: „Aaii poes!" Joseph's Place, 22.30 uur: Li Chantant „Sing along", Kurzaal: 20.15 uur: Het Re^ Orkest. rk«5 WEERRAPPORTEp (Van hedenmorgen 7 i Dl Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De BUt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Madrid Mallorca Lissabon geli. bew. 17 U geh. bew. 18 aj geh. bew. 18 geh. bew. 17 motregen 17 )e C geh. bew. 18 lig- geh. bew. iï"en zw. bew. zw. bew. geh. bew. regen geh. bew. 18 aPP 17 ftiai 10li( ISpt geh. bew. 14 V licht bew. motregen onbew. mist mist 16 I onbew. 25 pdel onbew. 22 tnj, geh. bew. 22 geh. bew. 14 geh. bew. 19 L licht bew. 20 "«.,1 m,lst 19 mist 18 onbew. 22 mist 21 geh. bew. 24 half bew onbew. '28 half bew. 26 onbew. 31 ie logt j» and is ^el «IM(

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2