„Ik word kriebelig van al die negatieve kritiek" ffaterpolo-coach Gerrit Jansen: Jl tl 99. NYLON Roodenburg - EBOH Wegens wangedrag' Managervan Chelsea een maand geschorst Gewaagde Britse stap verrast tenniswereld Y oetbalprognoses Gaat VVS morgen doelpunten makeji? Sporttoto ifERDAG 7 OKTOBER 1967 PAGINA 7 EIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD „Het is weer niet best gegaan, hè!" De coach van het Neder- pds waterpoloteam, de Arnhemmer Gerrit Jansen, moet het kwijls horen. Na de terugkeer uit Joego-Slavië, waar de Ne- jrlandse waterpoloërs uitkwamen in een toernooi met de erkste landen ter wereld Joego-Slavië, Rusland, Hongarije, hemenië, Oost-Duitsland en Italië was het al niet anders, t Ging weer niet best". Gerrit Jansen wordt er, zoals hij zelf jgt, „kriebelig" van. Koorddanser je mensen oordelen hard. Ze gaan op een ranglijst, en op die rang- moest Nederland zich met een fende en laatste plaats tevreden Hen. „Ik kan goed tegen kritiek", t Gerrit Jansen, „maar dan ge- Ideerde kritiek. Kritiek van men- die ook de achtergronden ken- l" ierrit Jansen stelt het duidelijk, [vecht niet voor zijn eigen stand- Zelf zegt hij: „Ik ben 'n koord- iser. Ik weet heel goed, dat wan- r het mis gaat, de trainer of de ch er het eerst naast komt te in. Ik knok voor de jongens, die alles voor over hebben om die Sluiting bij de wereldtop te be ien, en dat allemaal zonder die iteiten, waarover de spelers van toplanden tin ruime mate kunnen thikken". En we hebben die aansluiting stelt Gerrit Jansen tevreden t, „maar", voegt hij eraan toe, i hebben de snelheid van de voor- fang van vooral de Oosteuropese jden niet kunnen bijhouden". Problemen zijn verschillende redenen f. Natuurlijk de accommodatie, ar belangrijker nog het feit, dat p selectie zich niet volledig op die efening van de topsport kan con- treren. Bij toernooien in het bui- land hebben ze in hun achter- jfd allemaal problemen: hun zaak, studie enz. problemen, die de (sen, Joegoslaven en Italianen k kennen". Neem Fred van Dorp. Hij is ver- pwoordiger, die elke keer moet poppen om vrij te krijgen. Geut- heeft een eigen zaak, waarvoor hij jds een plaatsvervanger moet vin- .Een zakelijke vergoeding is er t niet bij. De reis- en verblijfkos- werden vergoed in Joegoslavië, ir zakgeld hadden de jongens Ook voor en na de trainingen leverwijk, Overveen of Utrecht geselecteerden hun eigen e koffie betalen." )ch, ik hoef niet meer te ver- n hoe dat in de landen achter 'ijzeren gordijn" gaat. Prachtige mmodaties, weinig of geen zorgen maatschappelijke carrière enz. it u zich nu voorstellen ,dat ik et horen van die negatieve kri- kriebelig word? Het is bitter voor de jongens, die er werke- alles voor over hebben. Trainin- op dinsdag- en woensdagavond [edurende de weekeinden en dan de competitie met hun eigen aldus Gerrit Jansen, die overi- i goed te spreken is over de mede- king van bondszijde. Profs" Drie jaar geleden was onze inter- ibalans gunstig. Nu is dat anders, ar nu krijgen we herhaaldelijk de s om tegen de Oosteuropese lan- te spelen. Daar verlies je dan wijls wel van, maar leren doe je In Joego-Slavië hebben we er- r gestreefd om achter de Oost- fopese landen de eerste Westeuro- |e natie te worden. Dat lukte niet. ilië bleef ons voor, maar ook dat (liet verwonderlijk." ,In de strook ten oosten van Ge- a liggen talrijke waterpolocentra. clubs hebben daar alle sponsors de spelers zijn eigenlijk profs, (anje wil het op dezelfde marnier npakken en belooft dus ook een listige concurrent te worden." ADVERTENTIE EEN KEÜZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer. Sterk,-veer krachtig, kleurecht- „Gemak-, kelijk in onderhoud. (390 cm) „Toch hadden we in Joego-Slavië van de Italianen moeten winnen, evenals trouwens tegen de Russen. Vijftig seconden voor het einde ston den we met 21 voor. Toen pres teerde de scheidsrechter het nog om ons twee strafpunten te geven, waar op het enthousiaste publiek reageer de met het gooien van rookbommen, het afschieten van vuurpijlen, enz." „Het duurde tien minuten voordat de wedstrijd voortgezet kon worden. De Russen maakten toen gelijk aldus Jansen, die graag wil onder strepen, dat Oranje in Joego-Slaviië beslist geen beroerd figuur heeft ge slagen. Toekomst En nu wat betreft de toekomst. De verre toekomst, de jeugd. Gerrit Jan sen: „We hebben vijf twintigjarige spelers bij de selectie. Dat is hoopge vend. Toch heb ik wat die jeugd be treft een vurige wens: Ook voor de jongeren internationaal contact met de Oosteuropese landen, waarmee ze normaal gesproken eerst in aanra king komen, wanneer ze in de A-se lectie zJitten. Eigenlijk is dat te laat." „Het jeugdige talent moet gebun- del dworden en daarvoor zijn weer waterpolocentra nodig. En daarvoor heb je weer de medewerking nodig van de overheid, die wat de steun aan de sport betreft ver achter blijft in vergelijking met Westeuropese lan den als West-Duitsland, Engeland, Spanje, Italië, Zweden, enz." De nabije toekomst: Mexico. „Een bijzonder nare zaak. Ik kan er wel om huilen. We dachten na de Euro pese kampioenschappen al zeker te zijn van een plaats. Plotseling kwam daar dat bericht van het kwalifica tietoernooi, dat wel zal komen. Maar wanneer?" „Nog weten we niets. Er wordt ge mompeld april, maar het kan ook juni zijn. Hoe moeten we dat rijmen met de training, want gaan we naar Mexico dan moeten we in oktober de jongens weer in topvorm hebben? De Russen willen graag, dat we het volgend jaar komen, maar al weer de vraag: vanneer? We kunnen geen afspraken maken. Eén jaar voor Mexico, en we weten nog niet of we gaan. De F.I.N.A. blijft wel heel erg in gebreke." „Werkelijk, ik kan erom huilen", aldus Gerrit Jansen, die voor zijn jongens van ganser harte hoopt, dat Mexico verwezenlijkt wordt. ADVERTENTIE ZONDAG A.S. 2.30 UUR de competitie wedstrijd SPORTPARK NOORD Tommy Dooherty, de manager van de Londense eerste-divisieclub Chel sea, mag zioh gedurende 28 dagen niet met voetbalzaken bemoeien. De strafcommissie van de Engelse Voet balbond maakte dit gisteren bekend. Volgens de commissie heeft Docher- ty zich tijdens de tournee van Chel sea naar Bermuda in juni van dit jaar op ergerlijke wijze misdragen. Ook twee spelers van Chelsea zagen zich gestraft. Barry Lloyd, die op 9 juni uit het veld werd gestuurd, wegens het opzettelijk schoppen naar een tegenstander, mag veertien dagen niet uitkomen en Tony Ha- teley, inmiddels speler van Liver pool, die op 19 juni vroegtijdig de kleedkamers moest opzoeken, kreeg 500 gulden boete opgelegd. De bond heeft geen bijzonderhe den gegeven over het wangedrag van Docherty en hij zelf weigert iets te zeggen. Maar een official van Chel sea zei dat de manager hooglopende De Britse tennisleiders stellen het Wimbledontoernooi in de waagschaal met hun stoutmoedige stap Wimble don en andere Britse toernooien open te verklaren voor profs en amateurs. Hebben zij hiermee succes, dan kan van de grootste tennisrevolutie van deze eeuw worden gesproken. Mis lukking kan leiden tot afscheiding va.n de rest van de tenniswereld en tot een verbod voor amateurs aan Wimbledon deel te nemen. Het bestuur van de Britse tennis- bond heeft donderdag, zoals bekend, besloten de internationale reglemen ten te trotseren en het onderscheid tussen amateurs en profs af te schaffen. Het is wel zeker, dat de clubs die lid zijn van de bond het besluit in december zullen bekrach tigen. Dan is Wimbledon volgend jaar open voor iedereen, voor amateurs en voor hen die voor het geld spe len. De eerste Europese reacties waren niet gunstig. De Stefani. de president van de Itali aanse bond, die altijd tegen open ten nis is geweest, zei: „Ik hoop op recht. dat. de Britten z-'ch nog eens zullen bedenken. Zou Engeland zich uit de Internationale Federatie te rugtrekken, dan stelt het zich bloot aan ernstige sancties". Niet alleen Jan Staubo. de Noorse vertegen woordiger in het Internationale Olympisch Comité, zei: „Ik meen, dat de kwestie van het amateurisme in samenwerking met andere landen moet worden opgelost. Ik geloof niet, dat een land, dat dit alleen wil doen iets bereikt". Al tien jaar ijvetren de Britten voor toernooien, maar hun voorstellen daartoe werden elke keer geblokkeerd door een overweldigende meerder heid van de 92 bonden die lid zijn van de Internationale Federatie, een tweederde meerderheid is voldoende om de Britse bond uit de federatie te stoten. Dan zouden Wimbledon en andere nationale toernooien alleen open Staan voor Britse spelers en voor profs. Tegelijk kan Engeland worden uitgesloten van wedstrijden in het buitenland en van de Davis Cup. Maar dit risico nemen de Brit ten blijkbaar om een einde te ma ken aan de misbruiken van het on der de toonbank betalen van ama- Ted Avory. een vroegere voorzit ter van de Britse bond. zei: „Ik heb al 40 jaar gestreden om het tennis spel op alle niveaus schoon en eer lijk te maken. Ik meen. dat ik thans miin laatste ambitie heb bereikt". De reactie van de Britse pers was als volgt Daily Telegraph: „Wim bledon is het centrum van het we- reldtennis en andere landen zullen iets zo belangrijks niet graag mis sen". Daily Mail: ,De afschaffing van alle onderscheid tussen amateurs en profs van een van de grootste in ternationale sportorganisaties zal de rest van de sport in de wereld en zelfs de Olympische beweging beïn vloeden. Nu het vuur is begonnen weet niemand waar het zal eindigen en welke ouderwetse stelsel zullen worden verteerd". ruzie had gemaakit met voetbalauto riteiten vain Bermuda. Enkele uren nadat hij was ge schorst, heeft Dooherty zijn ontslag aangeboden. De Londense eerste- divisieclub heeft inmiddels het ont slag van de 38-jarige manager aan vaard. Dooherty is een van de meest ge ruchtmakende Engelse managers. In december vorig jaar kreeg hij een boete van duizend gulden omdat hij na een jeugdwedstrijd de scheids rechter beledigde. Twee maanden daarna liet Docherty, die ruim 50.000 gulden per jaar bij Chelsea verdien de. zich tegenover verslaggevers minder vriendelijk uit over bestuurs leden van Chelsea, hetgeen hem cp een ernstige reprimande kwam te staan. De strafcommissie van de Engelse voetbalbond heeft gisteren voorts de Leeds United-speler Bill Bremmer voor vier weken geschorst en hem een boete van vijftig pond sterling (ongeveer 500 gulden) opgelegd. Dit naar aanleiding van het feit dat de Schol in de op 2 september ge speelde competitiewedstrijd tegen Fulham wegens herhaalde overtre dingen door de scheidsrechter van het veld werd gestuurd. Het is de vijfde sohorsing voor Bremmer sinds maart 1964. De vo rige keren stond hij twee maal veer tien en twee maal zeven dagen op nonactief. In totaal heeft hij nu 300 pond sterling (ongeveer 3000 gulden) boete moeten betalen. SYE krijgt het zeer zwaar In de Finse hoofdstad Helsinki is gisteravond de loting verricht voor de toernooien om de Europese bas ketbalbeker voor landskampioenen. Bij de heren is de Nederlandse kam pioen. het tUrechtse SVE, in de eer ste ronde vrijgesteld. In de tweede ronde zal SVE echter op zware te genstand stuiten, want de Utrech ters zullen dan uitkomen tegen de winnaar vande ontmoeting tussen het Spaanse Real Madrid (beker houder) en het Schotse Boroughmuir Edinburgh. SVE zal de eerste wed strijd op 9 december thuis spelen, de return is vastgesteld op 16 decem ber. Bij de dames ontmoet het Amster damse AMVJ in de eerste ronde het Hongaarse MTK Boedapest. De eer ste wedstrijd wordt 11 november in Amsterdam gespeeld, de return in Boedapest wordt een week later ge houden. In het toernooi voor beker winnaars komt Landlust uit tegen Asvel Villeurlanne (Frankrijk). Come back van Margaret Smith Oud-Wimbledon-kampioene Mar garet Smith, die een jaar geleden het wedstrijd tennis de rug toekeer de, zal in de open kampioenschap pen van NieuwZuid-Wales, die op 20 november beginnen, haar come back maken. Zij heeft zowel voor het enkelspel als het dubbelspel in- gesohreven. De 25-jarige Australi sche verklaarde slechts een paar pondjes te moeten aftrainen om weer in goede conditie te komen. Zij heeft nog niet besloten of zij het volgende seizoen aan buiten landse toernooien deel zal nemen. Ruska en Poglajen niet toegelaten tot titelstrijd Het. hoofdbestuur van de NJJB heeft gisteravond besloten Wim Rus- ka, wereldkampioen judo in het zwaargewicht, niet toe te laten tot- de Nederlandse kampioenschappen dangraden, die vandaag in de Rot terdamse Energiehal worden gehou den. Wim Ruska verloor vorige week zaterdag het recht op deze kam pioenschappen uit te komen doordat hij niet aan de districtskampioen schappen van midden-Nederland in Utrecht deelnam. De Amsterdam mer, die in augustus in Salt Lake City de opvolger van Anton Gee- sinik werd, had zioh in de dag waar op deze kampioenschappen werden gehouden vergist. Ruska diende hierop een verzoek bij de bond in, dat echter niet werd ingewilligd. Martin Poglajen, die in Salt Lake City een zilveren medaille won, nam eveneens niet aan de districtskam- pioensohappen deel en zag twee ver zoeken afgewezen, zodat ook hij niet van de partij zal ztfn. De Nederlandse ijshockeyploeg heeft een nieuwe voorzitter en se cretaris gekregen. Voorzitter Oost hoek (Den Haag) bedankte om per soonlijke redenen, secretaris Hen- richs (Utrecht) wegens drukke werkzaamheden. Tot voorzitter werd gekozen de heer F. H. Schweers (Amsterdam), tot secretaris de heei J. van de Udenhout (Den Bosch). De overige functies: vice-voorzit ter E. Hopman (Den Haag), penning meester J. van Rijswijk (Tilburg) en competitieleider J. Slootmaker (Amsterdam). Voor 7.000 toesohouwers is gis teren de zesdaagse van Berlijn van start gegaan. Vooraf werd een uur- wedstrijd voor amateurkoppels ge houden. Eerste werd het Duitse duo Henrichs/Sohützeberg met een af stand van 49,296 km. Onze landge noot Piet de Wit, die samen met wegrenner Harry Jansen een koppel vormde, werd tweede. Het toernooi om de Westduitse volleybalbeker zal In 1968 in het Westduitse München worden gehou den. Waarschijnlijk zal de strijd, reeds vijfmaal door Nederland ge wonnen, rond Pasen worden ge speeld. Het totoformulier is voor de voet ballers uit de betaalde sector altijd een gewild doel om met voorspellin gen te spotten. Maar ook op wat la ger niveau zijn dergelijke spotternij en schering en inslag. Wat b.v. te zeggen van de prestatie, die Rooden burg j.l. zondag leverde bij Neptu- nus. De Noord-bewoners starten morgen tegen EBOH zonder meer als favoriet, hoewel het tegen de stugge Dordtse ploeg nooit gemakkelijk spe len is. Wat de andere eerste klasser, UVS, morgen In Papendrecht gaat doen, zal voor menigeen een groot vraagteken zijn. Afgelopen zondag werd er in het oefenduel tegen Go Ahead weliswaar beter gespeeld dan in de laatste competitie-wedstrijden, maar de onproduktiviteit vierde ook vorige week hoogtij. De tot nog toe gespeelde duels tegen Papendrecht hebben de Leidenaars grotendeels dn hun voordeel weten te beslissen. Een gelijkspel zou deze keer zeker niet onverdienstelijk zijn, als het maar niet 00 is LFC gaat de strijd aanbinden te gen RKAVV in Leidschendam. De Kanaries hebben vorige week tegen RVC niet geheel aan de verwachtin gen beantwoord. In Leidschendam zal het ook zeker niet eenvoudig zijn, maar een kleine Leidse zege moet toch tot de mogelijkheden beho ren. Stijt Lugdunum gaat de zo langzamer hand stijf geworden „compebitiespie- ren" weer beproeven in de uitwed strijd tegen Oranjeplein. Een over winning zou de Kikkers wat uit de minder plezierige hoek van de rang lijst halen. Niet onmogelijk, dachten wij, tegen de eveneens niet bijster overtuigend gestarte Hagenaars. Ook Lisse heeft het in deze prille compe titie nog niet tot een overwinning kunnen brengen. Aan deze wat tries te status kan morgen beslist een ein de komen, wanneer de Lissenaren be zoek krijgen van het onderaan ben gelende RKDEO. Bodegraven heeft in de laatste twee wedstrijden ge toond een ploeg te zijn, waar ernstig rekening mee dient te worden gehou den. De Rijnstrekers zijn nu in zo verre kwetsbaarder geworden, dat zij nu te maken krijgen met tegen standers, die het veld ln komen met de gedachte, dat er tegen de koplo pers gespeeld moet worden. En ze ker Van Nispen, waar de Bodegra vers morgen op bezoek gaan, is met zo'n instelling een zeer lastige tegen stander. Een gewaarschuwde ploeg telt voor twee en een vijfde Bode- graafse zege ligt zeker binnen be reik. Wassenaar krijgt het tegen het nog ongeslagen De Hollandiaan be paald niet gemakkelijk. Wellicht, dat het gelijke spel van vorige week een stimulans is voor de Wassenaarders, GEWICHTHEFFEN Vier records vooi Piet v.d. Kruk De Delftse gewichtheffer Piet van der Kruk heeft gisteravond in het sportcentrum van Breda het uit 1954 stammende Nederlandse record over drie Olympische oefeningen, dat met 425 kilogram op naam stond van Bram Oharité verbeterd en ge bracht op 450 kg. Van der Kruk die ook Nederlands recordhouder is op het kogelstoten, verbeterde te vens zijn eigen record op de drie aparte oefeningen. Bij het drukken kwam hij op 145 kg (oude record 139 kilo), het trekken op 135 kg (130) en stoten op 170 kg (163). Harold Sakata, wereldberoemd sinds zijn rol van Oddjob in de James-Bondfilm Goldfingeris in München aangekomen om deel te nemen aan een karate-toer- nooi. De befaamde dodelijke hoed, zijn ..handelsmerk"had hij na tuurlijk bij zich. Van het vierde klasse-front zijn tot nog toe weinig schokkende meldin gen binnen gekomen. Wellicht dat VVSB voor een primeur zorgt door koploper Tellingen te verslaan. Iets dergelijks zou Warmunda kunnen doen bij Docos. Maar dat lijkt ons miinder waarschijnlijk. SJC zal het by Concordia H bepaald niet gemak* kelijk krijgen. Met een gelijkspel zou de „Jeroen-club" niet ontevreden mogen zijn. DOSR krijgt bezoek van SJZ, dat nog wat moeite heeft met het tempo van het vierde klasse voetbal. Een „Veense" zege lijkt waarschijnlijk. VTL zou zich na een zege op DSO tot de „gegoeden" van de vierde klasse B kunnen rekenea Waddinxveen krijgt morgen de kans zich na twee kleine nederlagen en een gelijkspel te rehabiliteren tegen het nog puntloze Ooievaars. Wil Al- phia de leidende positie van de vier de klasse C in blijven nemen, dan zal van Hoek van Holland gewonnen moeten worden. Geen eenvoudige op gave. Hoe komt mijn club uit? UVS Sloos, Balkhoven, Rol, Lar- dee, Plezier, Kantebeen, Leget, Tes- ke, Holl, Désar, Koren. Roodenburg Keereweer. B. de Jonge, Pennenburg, I. v. Weerlee, Dubbeldeman, De Klerk, J. v. Weer lee, Ooyendijk, Den Os, De Roo, E. de Jonge. LFC De Hoed, v. d. Berg, L. de Jong, P.de Jong, H. Sira, Van Laar hoven, D. Sira, Dreef, De Wit, Gu bier, v. d. Starp. ADVERTENTIE LEIDSE AUTOBOXEN- GARAGE N.V. Van Oldenbarneveldtstraat 37 Telefoon 54909 De cijfers van Sporttoto 10 van 30 september en 1 oktober zijn: Aantal deelnemers: 650.452; bruto inleg f826.650; prijzenbedr. f272.795 plus extra prijs f25.000. totaal: f 297.795. Eerste prijs: f 150.037,25. Er zijn dertien meldingen met der tien goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt f 15.003 bruto uitge keerd. Tweede prijs: f81.838,50. Er zijn 325 meldingen met 12 goed voorspelde uitslagen, waarvan drie met twee kolommen. Per kolom wordt ongeveer f 251,80 uitgekeerd. Derde prijs f40.919,25. Er zijn 612 meldingen met de eer ste negen goed voorspeld, waarvan vijf met twee kolommen. Per kolom wordt ongeveer f67,— uitgekeerd. Extra prijs: f 25.000. 71 meldingen. Uitkeringen ongeveer f400,- per juiste melding. De cijfers van sporttoto 11 van 30 september en 1 oktober zijn: Bruto inleg: f410.494.20, Prijzenbedrag: f135.463 plus extra prijs f25.000; totaal f160.463. Eerste prijs: f74.504.65. Twintig meldingen met dertien goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt f3.725 bruto uitgekeerd. Tweede prijs f40.638,90. 343 meldingen met twaalf goed voorspelde uitslagen, waarvan vijf met twee en één met drie kolommen. Per kolom wordt f 116 uitgekeerd. Derde prijs f20.319,45. 59 meldingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waarvan één met twee kolommen. Per kolom wordt f 339 uitgekeerd. Extra prijs: f25.000. 218 meldingen. Uitkering ongeveer f 125 per juiste melding. De Nederlands kampioen zaal handbal (heren) ESCA speelt op za terdag 18 november in Sofia de eer ste wedstrijd voor de eerste ronde van het Europese oekertoernooj te gen de Bulgaarse kampioen P mi- trow. De thuiswedstrijd volgt op vrijdag 1 december in Utreoht.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7