Wilson wist tijd te winnen in Scarborough „Versobering niet voor niets" Aanval ondernemers op het Bouwfonds Geloof prediken op begrijpelijke wijze ,eidóe CZsQcfendci MET EEN ENKEL WOORD H A A G S li AG E N Dl; PAGTNA 5 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 7 OKTOBER Ifc Westerse kennis over de ondoor zichtige toestand in Rood- China is voor een belangrijk deel gebaseerd op twee bronnen: me dedelingen van Chinese reizigers uit het zuiden, die de Britse kroonkolonie Hongkong hebben weten te berei ken, en publikaties in de Sowjet- russlsche pers. Volgens die Chinese reizigers die uit vrees voor wraak- maatregelen zeer voorzichting zyn met berichten zijn dezer dagen in Kanton tweehonderd personen ge dood tijdens gevechten tussen twee duizend voor- en tegenstanders van Mao Tse-Toeng. Aan beide zijden is men niet kieskeurig in het gebruik van de middelen om de tegenstan der afbreuk te doen. Het spande al twee maanden in Kanton en de na tionale feestdag op 1 oktober (viering van de onafhankelijkheidsdag) leek bij voorbaat al een dreigend karak ter te krtfgen. Dat vermoeden is uit gekomen. Per plakkaat hebben de anti-maolsten bekendgemaakt dat leder die aan de bijeenkomsten op 1 oktober zou deelnemen, „aan stuk ken zou worden gehakt". Zo groot was de vrees onder het publiek voor dit dreigement mogelijk werd het gretig aangegrepen om thuis te kun nen blijven dat slechts een derde van de verwachte 200.000 personen het aandurfde aan de samenkomsten deel te nemen. Het volk zou niiet weten wat het moet doen: het leger gehoorzamen (dat in Kanton volledig aan de kant van Mao staat) of de opstandelingen tegen Mao. Tot zover een recent bericht van reizigers in Hongkong. Volgens de Russische jour nalist Jakowlew, die twaalf jaar cor respondent van Tass in Peking is geweest en dezer dagen zijn visie op de toestanden in Rood-China zag afgedrukt in het tijdschrift „ZaRoe- besjom" (Over de grenzen) .heerst er in China met instemming van Mao een bloedige terreur, terwijl er een bureaucratische militaire dicta tuur wordt gevormd". Volgens Jakow lew is het Chinese nationalisme een van de oorzaken van de chaos van de culturele revolutie. Dat nationa lisme „heeft geleid tot een breuk met het marxistisch leninisme en vernietiging van de communistische partij". Daartegenover staat dan weer de ontevredenheid over de koers van Mao. Na het falen van diens „grote sprong vooruit" en van de volks communes besloot de partijvoorzit ter „de oppositie aan te vallen met behulp van onrijpe domme kinderen", waarvoor hU de beweging van de Rode Garde ontketende. En tegelijker tijd gebruikte hij het leger om de ontevredenheid neer te slaan. „Maar vele legercommandanten beginnen oog te krijgen voor de vernietigings tendensen en verzetten zich tegen de culturele revolutie", aldus de Rus sische Journalist. „Onder de volks massa's neemt de wrevel over de terreur tegen communisten, arbei ders, boeren en intellectuelen toe. En zowel het bloedige optreden van de Rode Garde als de acties van de militaire eenheden, die Mao trouw zijn, stuiten in toenemende mate op verzet". Tot zover het Russische blad, bij de lezing waarvan men na tuurlijk niet moet vergeten, dat het Moskou nog steeds hoog zit. dat het zijn denkbeeld van een „mono lithische" communistische wereld dus een rood blok zonder scheuren vooral door toedoen van de Chine zen over boord heeft moeten zetten! Overigens manifesteeerde dat ver zet tegen Mao zich al in december 1961, toen de huidige president Lioe Sjao-tsji (aangenomen dat hij nog in functie is) en de weggezuiverde burgemeester van Peking, Peng Tsjen, een beschuldiging van niet minder dan 20.000 woorden tegen Mao hadden opgesteld. Dit is dezer dagen aan het licht gekomen in een Pekings dagblad, waarin de presi dent en de ex-burgemeester als „con tra-revolutionaire revisionisten" aan de kaak werden gesteld. Zoals men weet gingen er allang geruchten, dat Mao in 1958 niet voor het president schap in aanmerking kwam, omdat „de grote sprong vooruit" op een mislukking was uitgelopen. Wat zich nu voltrekt zou dus een poging van Mao zijn in te halen wat hy des- tyds aan Lioe verloor. Als algemeen resultaat van het jaarlijks congres van de Labourpar- tij, dat van maandag tot en met vrij dag in Scarborough werd gehouden, heeft de Britse premier Wilson tijd gewonnen om ontevreden medestan ders en het land als geheel te be wijzen dat de afgelopen drie jaar van versobering niet voor niets zijn geweest en dat betere tijden in het verschiet liggen. De partU gaf de Labourregering de vrije hand om de politiek van impo pulaire economische maatregelen en het streven naar toetreding tot de Europese gemeenschappen met kracht door te zetten. Het ontevreden gemor vorige maand op het congres van de TUC, het Britse Verbond van vakvereni gingen, leidde in wijde kring tot de verwachting dat Wilson In Scarbo rough de zwaarste persooniyke proef zou moeten doorstaan sedert hy vier Jaar geleden party leider werd. Toch kwamen over de werkloosheid, de druk op de lonen en de stygende pryzen de kaarten niet open op ta fel. doordat enerzyds critici van de linker- en de rechtervleugel er niet in slaagden eensluidende argumenten Engelse boycot van Chinees schip in Londen De Londense havenarbeiders hebben gisteren besloten het Chinese schip Hang ZJoe te boycotten waarop gis teren een vechtparty tussen de Chi nese bemanning en havenarbeiders plaatsvond. Er was reeds een werk groep voor de 6508 ton metende Hang Zjoe aangewezen maar dezze werd onmiddellijk teruggetrokken toen de havenarbeiders dreigden met een massale staking. Een verzoek van de vakbond het schip uit de Londense haven te ver- wyderen om een internationaal in cident te voorkomen werd door het ministerie van Buitenlandse Zaken geweigerd. Inmiddels spreken de Chinezen zich enigszins tegen. Aan de ene zyde van het schip hangt een groot spandoek met het opschrift: „Lang leve de vriendschap tussen de volkeren van China en Engeland", terwyi aan de andere zyde een doek hangt waarin de Britse autoriteiten worden be schuldigd van het organiseren van „fascistische relletjes" naar voren te brengen en anderzijds Wilson de ministers van Economische en Buitenlandse Zaken in de verant woordelijkheid liet delen. De premier oogstte een staande ovatie toen hy de deelnemers in fei te voorhield dat zy, indien zy zyn politiek afwezen, het alternatief van een conservatieve regering nog min der zouden appreciëren. De inspire rende verdediging van het trio Wil- son-Callaghan-Brown tilde het con gres uit een aanvankeiyk apathische houding naar een hoopvol enthou siasme. Toch bleken waarnemers van me ning, dat de komende maanden nog moeten uitwyzen of deze herleving van biy- vende aard en van landeiyke om vang is. Het zal ervan afhangen of Wilsons stelling, dat de economie een keerpunt heeft bereikt en dat een beperkte expansie volgend jaar vruchten zal afwerpen, bewaarheid zal worden. Het is ook duidelyk, dat de Brit ten hun actie voor onderhandelingen over toetreding tot de EEG onverbid- deiyk zullen doorzetten en wel zo snel mogelijk. Dit ondanks een rap port waarin de Europese Commissie twyfel heeft uitgedrukt aan het weer standsvermogen van de Britse econo mie tegen de schok van de toetre ding. De laatste zitting eindigde met een verzoek om strengere wetten tegen rassendiscriminatie. Een debat over Rhodesië, waar de linkervleugel voortdurend op had aangedrongen, bleef achterwege. Gemeenten op „verkeerd terrein" De Raad van de Bouwondernemers acht de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten overbodig. Zy beticht de N.V. ervan dat, deze er niet meer is om de eigen woning binnen het bereik van de minder draagkrachti- gen te brengen. In een brief ver zoekt de raad thans de gemeente raden van die gemeenten, die aan deelhouders zyn van het fonds, geen verdere medewerking meer aan de N.V. te verlenen. De N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten gedraagt zich als een par ticuliere bouwondereneming. De N.V. richt zich tot dezelfde groepen van afnemers als het particuliere be- dryfsleven en is derhalve een nor male concurrent van particuliere bouwondernemers. Het grote verschil is echter, dat de N.V. in handen is van de overheidsorganen. „Indertyd is de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten opgericht met de onmiskenbare bedoeling voor het minder draagkrachtige deel van de bevolking de weg te openen voor het verkrygen van een eigen woning. Dat publiekrechteiyke organen uit In opdracht van het militaire be wind hebben alle Griekse kran ten donderdag j.l. het portret van de vice-premier, generaal Spantida- kis, op de voorpagina afgedrukt, na dat hij enkele dagen tevoren door Koning Constantyn in audiëntie was ontvangen. Deze twee feiten zouden erop wyzen, dat de regering hem naarv oren wil schuiven, al of niet in combinatie met een algehele re organisatie van het kabinet, waarin volgens geruchten de burger-premier Kollias voor een militair zou moe ten plaatsmaken. Als dit laatste juist is, ïykt de koers van het huidige bewind af te wyken van wat an- vankeiyk in de bedoeling lag: het vervangen van militairen door bur gers. En dat zou een slag zijn voor diegenen, die dachten, dat er na een overgangsperiode naar her stel van een betrouwbaar bur- gerlyk bestuur zou worden ge koerst. Vreemd blijven die geruchten intussen wel, want juist dezer da- pen heeft de voormalige premier en minister van Buitenlandse Za ken Pipinellis in een dagbladarti kel zyn steun betuigd aan de „natio nale revolutie". Hy wekte daarin alle nationaal-denkende Grieken op de regering te steunen, waarby hy eraan herinnerde, dat vóór de staats greep „alles omver dreigde te wor den geworpen door een verkiezings overwinning van de coalitie tussen centrum en communisten". De hui dige noodmaatregelen moeten Grie kenland aan een dodeiyk gevaar la ten ontsnappen". Niet ten onrechte is uit deze verklaring van Pipinellis geconcludeerd, dat hy daarmede te kennen heeft willen geven zich als minister ter beschikking te stellen. En dat zou juist wyzen op verster king van de burgeriyke groep in het bewind. Het is moeilyk zich een definitief oordeel te vernemen over een situatie, waarin allerlei politie- Kardinaal Alfrink over geloofscrisis (Van onze Romeinse correspondent) De bisschoppensynode heeft gisteren de besprekingen voort gezet over de nieuwe theologische opvattingen. Kerk moet dien hoofde besloten in dezen een sociale taak op zich te nemen is derhalve verklaarbaar, aldus de Raad van Bouwondernemers. „U hebt ech ter niet kunnen voorzien dat deze N.V. zou kunnen uitgroeien tot een onderneming waarvan men moelyk kan volhouden, dat deze er is om de eigen woning binnen het bereik van de minder draagkrachtigen te brengen. Integendeel, door deze N.V. worden vooral woningen gebouwd voor de midden en hogere inkomens groepen, zoals biykt uit de prijscou rant van het fonds", zo schryft de raad. De bouw van woningen voor meer draagkrachtigen en hogere inkomens groepen door een overheidsbedryf acht de raad in stryd met de be staande opvattingen over de taak en verantwoordeiykheid van de over heid. Hiermee wordt het algemeen aanvaardbare principe, dat daar waar het particulier initiatief in een be hoefte kan voorzien geen taak voor de overheid is weggelegd". Als de bouwondernemers het beter doen zyn we bereid mee te gaan. Ze beschouwen ons kenneiyk als ern stige concurrent, maar dat is een beetje kinderachtig. Ik heb het ge voel, dat we best naast elkaar kun nen staan, maar concurrentie moet er zyn. Je kan niet zeggen, dat we er niet op uit zyn de mensen zo goed mogeiyk te helpen". Dat was de reactie van de heer J. Wiersma, hoofddirecteur van de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten op de brief. PMF VOORSPELT CRISIS IN EEG (Van onze Parijs© correspondent) De linkse oud-premier Mendès- France heeft ten overstaan van de Franse diplomatieke pers, die hem lunch had aangeboden, gisteren een ernstige crisis in de Euromarkt voorspeld tengevolge van de Engel- kandidatuur voor de EEG. Men- ;-France liet zich by zonder streng uit over de houding van president De Gaulle ten opzichte van Londen. Hy verweet het Franse staatshoofd de sterke Amerikaans-Britse relaties als voorwendsel te gebruiken om En- gelands toetreden tot de EEG op nieuw te dwarsbomen. Volgens hem zouden die betrekkingen zich van zelf ingrypend wyzigen. Indien men erst begon Engeland in de Euro- markt toe te laten. Niettemin gaf PMF ook de Engelsen enkele harde noten te kraken. Wil men dat de onderhandelingen zich zonder dub belhartigheid voltrekken, dat is het nodig, zo hield hy Londen voor, dat de Engelsen duidelyk uiteenzetten onder welke voorwaarden en bin nen welk tydsbestek zy bereid zyn zich de aanzieniyke inspanningen te getroosten, die onvermijdeiyk zullen zyn om zich op het EEG-lidmaat- schap voor te bereiden. Aangezien de linkse oppositieleider zich eerder sceptisch toonde ten aan zien zowel van de Franse als van de Engelse gedragingen in deze sa menhang, vreesde hü dat voor het einde van dit Jaar de Europese ge meenschappen door een nieuwe en ernstiger crisis zullen worden onder mijnd. ZONDAG Oude Rijn 5: Pinkstergemeente: Spr. de heer J. Eikerbout. 2 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr Diender. 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zen ding. Spr. evang. J. Zijlstra 10 uur voorm., evang. C. v. d. Mee, 7.30 uur MAANDAG StadsgehoorzaalSchoonheidsdemon stratie. Parfumerie Apollo. 8 uur nam. Zaal Maria Gijzensteeg :„De Natuur vriend". Spr. dhr. Zwart over „Aqua- rlumplanten ln uitgebreide zin". 8 uur DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Electronlcaclub „De detector", 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. o.l.v. Bruno Maderna. Solopianist Wil helm Kempff 8 uur nam. Ryksherbarium (Schelpenkade (6): Dia-avond Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Konlngskerk. NCVB afd. Noord. Spr. mevr. Amellng over ..Levenskunst en levensstyi". 8 uur nam. WINST K.L.M. DAALDE 30 Dr. G. van der Wal, president-di recteur van de KLM. heeft gister middag op Schiphol tydens een bij eenkomst van het vliegend personeel meegedeeld dat de KLM naar voor lopige schatting ln het afgelopen zo- merzelzoen van april tot oktober een winst heft geboekt die ca 30% minder zal blyken te zUn dan die van de overeenkomstige periode van 1966. De winst over de eerste vyf maanden van het boekjaar (april t/m augustus bedroeg toen 75 mil joen gulden, hetgeen dus betekent dat over dezelfde periode van dit jaar een winst van ongeveer 50 mil joen zal zyn gemaakt. Hy noemde de volgende eveneens naar ruwe schatting opgestelde cy- fers over het afgelopen zomersie- zoen: een styging van 10% in de to tale produktie, van 9% in het ver voer, doch slechts 2% in de inkom sten tengevolge van de lagere tarie ven. Bovendien. Bovendien zyn de bedryfskosten gestegen met 10%, hetgeen ertoe by droeg dat de inkom sten per ton/km 6% lager kwamen te liggen. De beladingsgraad bedroeg 59.3 Op de drukste punten, t.w. die over de Oceaan naar de VB. en Canada, slagaders van het bedryf, nam het aantal passagiers met 13% toe, de inkomsten echter als gevolg van de lagere tarieven slechts met 1%. getuigen Kardinaal Alfrink, die als derde spreker kwam na de Spaanse kardi naal Quiroga y Palacios, voorzitter v. d. Spaanse bisschoppenconferentie en kardinaal Léger zei dat het niet mogelyk was om in de tien minuten, die aan elke spreker worden toegestaan, zo'n ingewikkel de tekst als die welke voor ons ligt te bespreken. Er is, zo ging hy voort, ontegenzeggelyk in vele landen een geloofscrisis, die uiteenlopende vor men adnneemt. Soms in het open baar, in andere gevallen latent aan wezig. En men kan voorzien dat soortgeiyke crises zich snel zullen verbreiden, zoals dat in vroegere ty- den gebeurd is met de niet-katholieke leerstellingen en godsdiensten. Die crises is ontstaan uit de cultuur en uit de omstandigheden waarin de mo derne mens leeft. Daarom is het nodig dat men aan de hedendaagse mens 't werkeiyke en waarachtige geloof predikt op een wyze die voor hem begrypelijk en aanvaardbaar is. Tevens moet men, en de kerk kan dit doen, een ant woord geven op de vitale problemen waar de mens zich voor gesteld ziet. Gebeurt dat niet, dan zal men steeds meer zien dat de mensen zich van de kerk afwenden. De antwoorden in hun oude formu lering zyn verouderd en daardoor dreigt het gevaar dat naar de stem van Christus niet meer wordt geluis terd. De theologen moeten alles doen wat in hun macht is om de pastorale taak van de bisschoppen te steunen. De kardinaal sprak de hoop uit. dat de synode met haar gezag, met haar verantwoordeiykheidsbesef, een do cument aan de wereld zal voorleggen dat niet alleen maar een catalogus van dwalingen of een lyst van dog matische waarheden is, maar waar uit duidelijk en op positieve wyze naar voren komt hoezeer de kerk zich beyvert voor de vraagstukken die de mens in hun diepste wezen aangaan. Dat het document een ge tuigenis moge zyn van de herderlyke zorg der religie en tevens van broe derschap, waardoor het vertrouwen der gelovigen tegenover de religie kan toenemen. ke subtiliteiten een rol spelen. Zo zou men de uitlatingen van oud-premier Kanellopoelos en van de uitgeefster mevr. Vlachos tegen de regering uitlatingen die zy beiden met huis arrest hebben moeten bekopen - moe ten zien als een nadrukkelyke trouw - betuiging van „rechts" aan de de mocratische idealen. En Kanallopoe- los zou bovendien op deze wyze zyn positie hebben willen on derstrepen tegenover de in Parys verblyvende Karamanlis, die volgens velen als enige in staat zou zijn te zyner tyd het gezag over te ne men uit handen van het huidige be wind. Hoe dit alles zy, zeker is, dat de regering in Athene, wil zij het land geen schade berokkenen, van haar bereidheid dient te laten bly ken, dat zy tot een normaal bestuur wil terugkeren. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Hoogvliet 'vac. J. A. Talma) (toaz.) P. Hetebry te Den Dolder te Hendrik Ido Ambacht (2e pred. pl.) J. van Veen, kand. al daar, die dit beroep ook aannam. Bedankt voor Woudenberg (buiten- gew. wykgemeente in wording) (toez.) J. Chr. Plaat te Well en Am- merzoden voor Eist (Utr.) R. T. Huizinga te 's-Gravelduin-Capelle. GEREF. KERKEN Beroepen te Utrecht-Oost R. J. de Jong te Groningen-Zuid. Bedankt voor Nieuweroord W. B. van der Meulen te Uithuizermeeden. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor Kornhom J. Kievit te Hoogeveen. GEREF. KERKEN Bedankt voor Kalamazoo. Mich (U.S.A.) D. Hakkenberg te Dordrecht voor Paterson (New Jersev) (U.S.A.) C. Harinck te Utrecht voor Scheveningen L. Huisman te Vlaardingen. BINNENLAND Artsenminister Volgende week woensdagmorgen zal het bestuur van de Landelijke Huisartsen Vereniging een onderhoud hebben met de mi nister van Economische zaken, mr. L. de Block, over óe door de huis artsen voorgenomen verhoging van hun tarieven voor particuliere pa tiënten. Woning familie Samkalden De ambtswoning van de burgemeester van Amsterdam zal worden ver bouwd. De burgemeester en mevrouw Samkalden vinden het namelijk van belang, zich in de ambtswoning aan de Herengracht te vestigen. Dit zal mogelijk zyn, wanneer door een ver bouwing een woonappartement wordt geschapen, dat zowel aan de behoef ten van de bewoners als aan mo derne eisen voldoet. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de derde ver dieping, die thans niet. wordt ge bruikt kan worden verbouwd tot een aan deze voorwaarden op redelijke wyze voldoende woonflat. Deze ver bouwing gaat f 145.000.kosten. Vorderingen Vascomy Het per soneel van de bankroete bouwonder neming Vasconuj in Heerlen kan al de vorderingen wegens achterstallig loon, sociale premies en vakantie gelden als preferente vorderingen by de bewindvoerders van Vascomy in dienen. Dat heeft de Heerlense kan tonrechter gisteren beslist. Hy meent dat juridisch de Vascomij aanspra- kelyk is voor de afwikkeling van ae vordering. Van een overschrijving naar een bijna fictief doohterbedryf wist het personeel immers niets. BUITENLAND Voorwaardelyk De 14-jarlge Goeroeh Soekamo, zoon van presi dent Soekamo uit zyn eerste huwe- ïyk, is veroordeeld tot een maand voorwaardelyk met een proeftyd van zes maanden wegens zyn aandeel in een aanryding, waarbij de zoon van een van Soekamo's naaste mede werkers en een van Goeroehs beste vriendjes, werd gedood. Langzaam ten onder „Wy gaan langzaam ten onder aan de groei van onze bevolking", aldus de In diase minister van Sociale Zaken. Metha by de installatie van de Na tionale Raad voor de geboortecon trole. Metha onthulde dat de In diase bevolking sneller groeit dan de officiële statistieken aangeven. Vol gens de statistiek neemt de bevol king jaariyks met 25 promille toe, maar naar de mening van de minis ter bedraagt dat in werkeiykheid 28 promille of een bevolkingsaanwas van 14 miljoen mensen per jaar. „Wreedheden" Het personeel van de Chinese vertegenwoordiging In Djakarta heeft gistermiddag voor het ambassadegebouw op straat een betoging gehouden om te proteste ren tegen „de fascistische wreedhe den" van Indonesische zyde, toen zondag jl. studenten de Chinese ambassade binnendrongen en daar vernielingen aanrichtten. By deze overval liepen dertien Chinezen ver wondingen op, terwyi aan de kant van de studenten één dode viel. Ontploffing in Kanton By een bomexplosie op een massabij komst ln Kanton zyn vorige week zondag verscheidene personen om het leven gekomen en velen gewond. Dit meldt het in Hongkong ver schijnende blad „South China Mor ning Post" van reizigers uit China te hebben vernomen. Er zouden ver scheidene arrestaties zyn verricht Op heterdaad De politie in Hamburg heeft een bende die in verdovende middelen handelde opge rold en 50 kilo marihuana in beslag genomen en vier personen gearres teerd. De Hamburgse politie had een tip gekregen dat van een Marok kaans schip marihuana naar de wal zou worden gebracht en betrapte de smokkelaars op heterdaad. Tegen discriminatie De Britse Labourpartij heeft er by de rege ring op aangedrongen rassendiscri minatie, welke zich naar de party beweert in Groot-Brittannië uit breidt by de wet te verbieden. Na een debat heeft het congres eenstem mig een resolutie aangenomen, waarin bezorgdheid wordt uitgespro ken over de mate van discriminatie by tewerkstelling, huisvesting, verze kering en andere diensten. Ook wordt aangedrongen op nieuwe wet ten om .gelijke kansen zonder aan zien van ras. kleur,, etnische of natio nale afkomst te bevorderen". Politieke vluchtelingen Vier Poolse vluchtelingen zyn tydens een bezoek aan Zweden met een groeps reis gevlucht en hebben politiek asiel in Zweden gevraagd. De Polen zijn allen rond de dertig jaar oud. WOENSDAG Haagweg 90: Openbare Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. Den Burcht Jacoba-zaal)Jaarver gadering ..Ons Grunnegerlaand". 8 uur Marktberichten ALKMAAR. 6 oktober 1967 Kaas markt commissienoteringen (in f Per kg)fabrleksedammer 2.69; middelbare 3.01; Goudse volvette 3.25: handel re delijk. LEIDEN. 6 oktober 1967 Groente en Irultvellng: Per 100 kg druiven 70 89; aardappelen 12; andijvie 14 -9, pronkbonen 66: snijbonen 59 ï.öd. stambonen 90-1.36; stokbonen 63- 169; rode kool 11; groene kool 8-15; postelein 1946; prei 18-24; spinazie 55 64; spruiten A 2946; B 35-28, komkommers 31-68; tomaten A 3.50- 3.80; B 3.50-3.80; C 2.90-3.10; wit lof 1.17-1.65; Per 100 stuks 49-81; bloemkool A 22—57; knolselderij 23- 25; sla A 11-26: Per 100 bos: peter selie 12-35; radijs 5-7; selderij 8- 12; uien 14—17. KATWIJK AAN DEN RIJN. 6 okto ber - Groenteveilingwaspeen per kist A-extra .90-4.70; Al 2.80-4.40; A2 2.60—5.10; B-extra 6.00; BI 4.70 6.30;; Cl 2,60—3.00; breekpeen per kist 3.20; bospeen per bos 22 52; andijvie 13 34; bloemkool per stuk: 6 st. per bak I 16-53; II 16-21; 8 st. per bak I 1523; II 15; boerenkool 13 groene kool 11 14; knolselderle per stuk 19 22; kroten per kist 2,00; prlnsesse- bonen 70-140; pronkbonen 16; rode kool 8 19; schorseneren Al 67; sla sla per stuk; 5 13; tomaten per bakle van 6 kg 2,50—3.00; uien per kist 3.40 -4.10; peren 16-17;; meloenen per stuk 16 59; radijs per bos 6 12; pe terselie per bos 10—13; selderie per bos 6 13. Aanvoeren: waspeen 133.000 kg; bloemkool 8.000 stuks. LISSE. 6 oktober 1967 Bloembol lenveiling: Blcolor en trompetnarcissen din I en dn II per 100: Beersheba 11 -7,50; Dutch Master 26.10—16.10; Earlv Glory 118; Golden Harvest 28.70 17.40; King Alfred 29.40 20.80; Magnet 10—8.55; Geblet 10 7.75; Mrs. E H Krelage 10—8,50; Mount Hood 10-8.20; Music Hall 10-7.75; Rem brandt 19.40-13.10; Dubbele Poetlcus Poetaz narcissen: Actaea 15.40 10.10; Cheerfulness 7.50 - 7,20; Geranium 10 -8.50; Golden Dxicat 26.80; Inglescom- be 14.60; Laurens Koster 8.50 7.—; Texas 22.40 - 21.70; Twink 16.30-12.50 Von Slen 23 80—20.60; Irissen: Prof. Blaauw zift 10 7.90; zift 9 6.80; Lemon Queen zift 7 1.80; Prinses Irene zift 2.50; Golden Harvest zift 8 1.85; zift 7 1,50; Imperator zift 6 1.40; zift 5 1.20; Wedgwood zift 10 2,30; zift 9 1,90. TER AAR. 6 oktober 1967 Groen teveiling: kassnybonen 1.05 l,7o; stek 35 90; wlte pronkbonen 25 65; stam prinsessebonen 45 85; stokprlnsesse- bonen 1,35; andijvie 20-33; uien 20- 26; postelein 24; spruiten A 37-38; B 25 26; D 38; kromme komkommers 17 20; groene kool 20; rode kool 16 alles per kg; bloemkool 20-41; stek 15-20; sla 1; 15-27; 2 5-14; kom kommers 25-37; meloenen 77 alles p. stuk; selderij 4—10 per bosje; tomaten A extra 3.95 4.00; Al 3.60 3.70; Al rood 3.45; B extra 3,70—3,75; BI 3.60 3,65; C extra 3,50; C-extra 3,50; Cl 2.55 bonken 2,75 alles per bakje van 6 kg" appelen: Cox Orange Pippin 26-30; Goudrelnetten 22 25; Jonathan 10 13; peren: Gleser Wildeman 38-54: Conference 14-17; Splegelperen 18- Leglpont 24-32, alles per kg. AALSMEER, 6 oktober 1967 Bloe menveiling: William Sim 30 38; rose 27-34; wit 26—34; G. J. Sim 22-27; Dusty Sim 18-22; Arthur 26-34;- Shocking 21-25; Keefer 27-36; ge mengd 21-26; Orchid Beauty 35-41, Harvest Moon 31 39; Mldas 23—27; Tangerine 32-37; Elegance 18-22; Pa- rel van Aalsmeer 16-23; Baccara 55- 68; Carina 46—55; Carla 72-91; Geh Duisburg 24 31; Furore 13 17; Jr. Miss 26 38 Dr. Verhage 28 33; Pink Sensation 37-43; Super Star 42-58; Roselandla 16-20: Towny Gold 11-16 New "Yorker 18-25; Nordia 24-32; Co- rall Princess 21-26; Carol 13-18: Red Garnette 10-14; Golden Garnette 10 —15; Spanish Sun 12-17; Marimba 10—15; Breglna 25-34; Pink Chiffon 23-33; Nymph 22 - 29; Zorlna 19 26; diverse bloemen: Chrys. gr. bl. 85 100 jaarrrond 210-295; kl. bl. 28-43; bul ten 100—115; cyclamenbloemen 100 115; Euphorbia'65-100; Fresia 185- 470; Geroera 41 76; Iris 140195 Prof Blauwhoff 280-520; Lelies kelk 40-63 tak 200-235; Asp. Plumosus 140 165; Vallotta 160-245 per stuk. RIJNSBURG. 6 oktober 1967 - Bloe menveiling Flora; Fresia's Wit Swan 235-350 Golden Yellow 135-235; Iris sen 115 200; TroscrysantenLuclda 65 -125; Koens Elite 60-85; White Hope 100-125; Plnocchlo 100—115; LUlan Hoen 85-125; Indian Polls 220-250; Juweeltje 100-115; Tokio 180-220; Grace 85 100; Lyona 160-220 per boa geplozen chrysanten Alex Bedser 23- 35; Diplomaat 50 60; Mlgoll 26 33; Bornholm 20 40; Am. anjers witte Sim 18—22 rood 18-22; rose 1822; Crowly 19-21; Dusty 20 - 25; G. J. Sim 20—23 Carry Sim 18-20; Fara Dl- bah 20—25; Esperance 20 25; Arthur 20 - 22; Anthurlum 100 200; Gerbera 20 35; Rozen Carol 8 10; Baccara 30 41; Garnet 810; Zorlna 14—18 per RIJNSBURG. 6 oktober 1967 - Groenteveiling: waspeen 260 450: breekpeen 110 320; per kist bospeen 37 47; peterselie 15 19 per bos; an dijvie 9 24; groene kool 17 per kg: bloemkool 15 26 per stuk. Rest. van der Heijden: Ledenver» dering Ver. voor Facultatieve Crem Bevrydlngskerk (bovenzaal): NCV< afd. ZW Spreker ds. J. Bovenberg o*. Avontuur met de bijbel", 8 uur nai VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Receptie 10-Jaa bestaan Fellcitatledienst. 4.30 u. nar feestavond om 7.45 uur nam. In den Vergulden Turk: Recept, dhr. N. van Ginkel (40 Jaar Kon. Nt Grofsmederij) 4—5.30 uur nam. Kloksteeg 19: Lelds Zoldercabaret: Pieterskerk: Vredesappèl, 8 uur nat BIOSCOPEN Rex ,,'s Nachts langs het strand 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur' Zondag 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur Camera „Maniyk/Vrouweiyk". Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo: lag 2.30, 4.45, 7 en e„.o uur. Luxor „Bertrand ln on(t)roer#5 ;oed", a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 ut londag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „De Jonge Venus", 18 Jai Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondi 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Dokter ZJlwago", a.l. Dai lljks 2.15 en 7.30 uur. Wassenaar, Astra vrijdag 8 uur i zaterdag 7 en 9.15 uur: „Montana" Jaar. Zondag 7 en 9.15 uur: „De vroy en het moederschap" 18 Jaar. Zond* middag 2.30 uur: „Alleen op de werell TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg li Tentoonstelling schilderijen en ft keningen C. Blok. Geopend dagell'; 26 uur nam; zondag en maandag p sloten (tot 20 oktober). J, De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: iob 1-5 uur. P Legermuseum (Pesthuislaan): U A uitzondering van zaterdag van 10-4 u Vi (zondag 1-5 uur). v Molen „de Valk". Molenmuseum opend dinsdag t/m zaterdag 10 u voorm.—5 uur nam. Zondags 1-5 u u nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkune Tentoonstelling van Japanse prenft Bi van Kyosai. Dagelijks 1017 uo d< 's Zondags 13-17 uur. z( Rijksmuseum voor Volkenkun# Vj (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; 's cd dags 13-17 uur. 61 Ryksmuseum voor de geschied#» der natuurwetenschappen: Dag. 10 uur. zond. 1-4 uur. Academiegebouw: Schilderijen 1 grafiek Ed Dukkers, maandag t/m vr dag 9 uur voorm.-5 uur nam. (tot, oktober). Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Ttt toonstelling Noëlle van Alphen, Mei? D* sche Glazier en Jan van Stolk. Maai dag t/m zaterdag 10 uur voorm. tot 4.1 uur nam.; bovendien dinsdagavond tot 10 uur. (t/m 11 oktober). 37 nachtdienst der apotheki nt J t de Haven-apotheek, Haven 18, 20085. Je De apotheken in Oegstgeset en Vod m schoten zijn op zondag 8 oktober belj geopend. dl 8( Zaterdagmorgen vóór 12 uur raai plege men de eigen hulaarta, daar) tot maandagmorgen dokteratelefoi 2 2 22 2. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haai Comedle: „Helder zien ln het donkr Dlllgentia, 20.15 uur: Jaap van l Merwe's Cabaret: „Aall poes" Mauritshuls, 20.15 uur: The J* Consort; concert. Paviljoentheater, 20.15 uur: De Nlt| we Komedie: „De Dienstlift" en „If beetje pijn". Poppentheaters: Guldo van D«j 14.30 uur: „Het ijzeren hek en de vu# ZONDAG 8 OKTOBER Kon. Schouwburg, 10.00 en 20.15 u» Haagse Comedle: „Zo ls het (of' l ïykthet)". i Circustheater. 13.00 uur; De Ned» I landse Operastichting: „Tanhau# van Richard Wagner. j Dlllgentia, 14.30 uur: Herre Jan S; genga, cello; 20.15 uur: Jaap van Merwe's Cabaret: „Aall poes!" Haagse kunstkring, 20.00 uur: Ki Ostar, Meta Bourgonlen, Corm Schell (zang); Jaap Stotljn, ho Lous Goossen6, cello; Paul NlessU Mary Osieck-Ybes, Chris Veelo en J dy de Heus, piano. Paviljoentheater, 20.15 uur: De NI1 we Komedie: „De dienstlift" en beetje pijn". Poppentheater: Guido van Deth, 1 14.30 uur: „Het ijzeren hek en de vu rode vis"; Frank Kooman, 14.30 u „De Muziekmannetjes". MAANDAG 9 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Tom groep Ensemble: „Pygmalion". DINSDAG 10 OKTOBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur: N landse Comedie: „Het flauwgevs' paard". Dlllgentia. 20.15 uur; Jaap van Merwe's Cabaret: „Aall poes!". Aula gemeentemuseum, 20.15 3 Het Guarneri Trio: Herman KrebW viool; Jean Decroos, cello en Dan!' Dechenne, plano. Zaal „Oldeslo", 20.15 uur: Het V» Nederlands Symfonie Orkest. Joseph's Place. 22.30 uur: Cab* Chantan>t „Sing along". Gebouw „Op gouden wieken", uur: Het Nederlands Kamerorkest. WOENSDAG 11 OKTOBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Rotterdams Toneel: „Tartuffe". Circustheater, 20.15 uur: Het Ni>' nale Ballet. Kurzaal20.15 uur: Het Resident Orkest Poppentheater, Frank Kooman, l!! uur: „De muziekmannetjes".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2