Actie comité Warmond over plan Zwanburg ui Noem 'n datum, vraagt Symington aan Johnson ;el kritiek over treden van brown rappe zege Wilson j Labour-congres Bloemen „Flora", expositie Rijnsburg Jaar cel geeist ASDAG 4 OKTOBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD bijna niemand verwacht had gebeurd. De regering Wilson !ider noemenswaardige kleer- en door 't economisch debat op ibourcongres in Scarborough »n. Een resolutie waarin het üsche beleid van de regering volledig wordt goedgekeurd jisteren met een meerderheid, t een krappe, aangenomen. overwinning heeft Wilson melyk te danken aan de piot ommezwaai van de Britse •kersbond, die vorige maand «sloten had het financiële be- ir regering niet langer te steu- n de indrukwekkende manier de Britse minister van Finan- yn beleid wist te verdedigen, yn rede drong Callaghan erop '5 regering de tijd te geven te ;n dat zij de juiste koers volgt, de felle kritiek van zowel ui- •echts als uiterst links in stel- llaghan dat de tegenwoordige k van de regering grote toe plannen opent. dissonant in zijn betoog vorm- jetwijfeld de aankondiging dat :rstvolgende twaalf maanden sprake kan zyn van algemene erh^gingen. Wel zal het lot van agstbetaalden worden verlicht, at de regering samen met de weging gaat trachten 'n mini- oon vast te stellen, ïer kondigde Callaghan aan dat g miljoen pond zal worden uit- iken voor de wegenbouw waar- ,e werkloosheid in de ontwikke- ebieden zal worden bestreden, oorgestelde tariefsverhogingen mkele genationaliseerde indus- (de gas- en elektriciteitsbe- n, de posterijen, spoorwegen en .ondense openbare vervoer), een •egel die in de boezem van ir op ernstige kritiek stuitte, is izen naar de prijzen- en inko- paad. |een interview voor de televisie arde Callaghan dat de econo- ^p het ogenblik herstellende is. lichtte de periode van de con- ^Lieve economische groei thans ebroken. enfant terrible van het Britse mi nisterscollege kreeg het met foto grafen aan de stok, nadat zij, zoals hij het stelde, hem belet hadden om met zijn eigen vrouw te dansen. Brown verliet maandagavond om deze redenen het dansfeest van het congres. In de hal van zyn hotel deelde hij persvertegenwoordigers mee, „dat het hem de keel uit hing gepest te worden door mensen die er op uit zyn geld te slaan uit zijn foto's". De Britse „Evening Standard" en „Evening News" vragen zich naar aanleiding van de incidenten rond Brown af hoelang hy nog minister van Buitenlandse zaken kan biyven. Volgens de Londense bladen zou pre mier Wilson geïrriteerd zyn door de publiciteit rond zyn minister van Buitenlandse Zaken. Waarnemers menen echter dat een en ander geen ernstige gevolgen zal hebben. Men acht het normaal dat Brown nerveus is na een wel byzonder zwaar jaar en voor het begin van het debat waarop hy Engelands kandidatuur voor de EEG zal moeten verdedigen. Woensdag heeft het congres ccn beroep op de regering gedaan, te breken met de Amerikaanse Viet- nam-politiek. Deze schokkende ne derlaag voor de partijleiding werd een feit door de goedkeuring van een desbetreffende resolutie van de linkervleugel op het partycongres met 2.752.000 tegen 2.633.000 man- daatstemmen, een meerderheid van slechts 119.000. Twee processen tegen nazi's In Mainz en Darmstadt zijn maan dag processen begonnen tegen oor logsmisdadigers wegens moord op tientallen duizenden Russische Joden tydens de tweede wereldoorlog. In Mainz bracht één van de ver dachten, de 54-jarige koopman Leo pold Windisch. by het betreden van de zaal de Hitler-groet en vroeg de aanwezigen of er een volkenmoor denaar onder hen was. Windisch was tydens de oorlog leider van het Duit se burgerbestuur in de Sowjet-Unie. Hy en de voormalige oberinspektor Rudolf Werner (60) worden er van beschuldigd in mei 1942 in Lida (Wit- Rusland) byna 13.000 Joden voor te rechtstelling te hebben uitgezocht. Ze zouden toezicht hebben gehad op de executies en er zelf aan hebben deel genomen. By het proces in Darmstadt wor den elf voormalige SS-ers o.m. be schuldigd van moord op meer dan 33.000 Russische Joden in Babi Var, by Kiew. Volgens de tenlastelegging werden de slachtoffers in september 1941 samengedreven in een bergkloof en gefusilleerd. Om de hjken te ver bergen hadden de nazi's later de wanden van de kloof met dynamiet laten springen. In totaal zouden de verdachten ongeveer 80.000 moorden op hun geweten hebben. Daarbij is inbegrepen het doodschieten van een onbekend aantal kinderen ten zuiden van Kiew. De voornaamste verdachte is de 55-jarige zakenman en voormalig SS- kapitein Kuno Callsen. Verwacht wordt dat het proces een jaar zal du ren. Er zyn 170 getuigen uit West- Duitsland en de Sowjet-Unie opge roepen. Drieëntwintig advocaten zul len de beklaagde verdedigen. Van 11 l/m 14 oktober Uitvoerig memorandum met begroting van object aan de leden van de raad Het Warmondse Actiecomité „Zwanburg" heeft de afgelopen maanden zoveel mogelyk inlichtin gen ingewonnen over alle aspecten van het ontwerp-bestemmingsplan Zwanburg. Nu de gemeenteraadsle den van Warmond binnenkort over dit plan zullen moeten beslissen, heeft het actiecomité deze informa tie, in een memorandum, aan hen ter beschikking gesteld. Hierin komt ondermeer het volgende ter sprake. De woningbouw in de Zwanburger- polder vraagt een extra investering van ongeveer f 1.500.000.. aan lan ge kaden, de boulevard, de brug- „Groot Leerust" ruimte voor insteek- havens. Elders aan de Leede is plaats te creëren voor een aanleghaven met uitzicht mogelykheid. Bovendien zou een wandelpad over de dyk van de Holpolder een ruim kontakt tus sen het dorp en de plassen mogelyk maken. Onrendabel Het actiecomité heeft aangetoond, dat het merendeel van de veehou ders of hun bedryf geheel kwyt- raakt of met een te klein, en dus gen, de grote oppervlakken openbaar onrendabel, bedryf blijft zitten. De groen enz. Anderzyds kost de bouw- overblijvende veehouders wonen zo grond elders in de gemeente (bollen- ver van de Leedebrug af, dat zij grond) ongeveer f 1.500.000.. meer dan in Zwanburg. Het actiecomité heeft, na uitvoeri- ge informatie over de mogelykhe- I den hiervan, voorgesteld een ge- meenteiyk grondbedryf op te rich ten. Dit grondbedryf zou dan een zandwinning dienen te exploiteren en het geld. dat de extra voorzieningen in Zwanburg zouden vergen, moeten gebruiken om woningwetbouw op bollengrond financieel mogelijk te maken. Groot bezwaar De woonwijk in Zwanburg heeft nog een belangryk financieel be zwaar voor de gemeente. Een derge lijke woonwyk zou namelijk per jaar een bedrag van f 100.000.. aan on derhoud van de openbare voorzie ningen mèèr kosten dan een verge lijkbare woonwijk elders in de ge meente. De recreatieve voorzieningen kun nen aanzienlyk beter en goedkoper worden uitgebreid. Door verbreding van de Leede komt by het pari: nsdag 11 t/m oktober wordt in veilinggebouw „Flo- I ra" in Rijnsburg voor de lGde keer RRtSCOlltrOlC l een bloemenvaktentoonstelling ge- 1 houden. De tentoonstelling zal 11 ok tober, 's middags om drie uur, wor den geopend door mr. H. E. R. E. A. Frank, de Nederlandse landbouwat- taché in Parys. De heer Frank is hiertoe uitgenodigd omdat hij volgens Labourcongres nam eveneens esolutie aan waarin de regering lagd wordt controle uit te oefe- >p de aardgasvelden in het Brit- iel van het „continentale plat". moeten geschieden door een e instelling: de „Hydro Carbons jration". Brown liep weg a schaduw over het congres, dat geh Wilson zo'n groot succes werd, het optreden van de minister Buitenlandse zaken Brown, het 3<_ Geheime dienst gaf maarschalk Amer vergif WASSENAAR Politieke avond Bvoor jongeren ige maanden geleden heeft het ientebestuur van Wassenaar in zaal van het raadhuis op politieke discussiemiddag geor- seerd voor Wassenaarse jonge- van 16 tot 24 jaar. De bedoe- daarvan was de oprichting te nieren van een Wassenaars Po- Jongeren Contact. Deze opzet succes gehad. Enige tyd gele- heeft zich een voorlopig bestuur rmd van een plaatseiyke Poli- Jongeren Contact en vrydag- td is dit nieuwe orgaan voor het in de openbaarheid getreden le organisatie van een politieke a-in, wederom in Raadhuis De ïw. s afgevaardigden van politieke yen ds. Dolman (PvdA) drs. a (KVP) J. Huysen (CHU) de In 't Veld (ARP- christen-radi- de heren Moerkerk (D'66) en ïoff (VVD) vormden onder zitterschap van oud-minister mr rroiyk een forum, dat het onder- i „Partyvernieuwing" behandel- van de zes sprekers kreeg na ipeningswoord van F. Mickling- voorzitter van het Jongeren- enkele minuten spreek- zyn inzichten over party- lieuwing uiteen te zetten. Daarna len er rond de zes sprekers dis- legroepen gevormd. lotte kwam men weer allen in in de raadzaal', waar zich een lissie over het aangegeven on- /erp ontwikkelde. belangstelling voor deze eerste n activiteit van het nieuwe jon- norgaan was zeer bevredigend. DAMNIEUWS bt eerste team van het Wasse rs Damgenootschap heeft met •5 de uitwedstryd tegen HDC 1 onhen. uitslagen waren C. Zylstra 'an Vuren 02; G. van Muis- iel A. Smits 1—1; C. Verboom van Bemmelen 20; J. Ruitcn- lJ. Vermeulen 02; C. Slinger- F. Noordoven 02; W. Ver- n—N. Noort 0—2; JP. Baerveldt van Doorn 2—0; H. de Vos—G. ïgen 0—2; P. KalshovenL. Knol K. Vergunst—A. Vermeulen ■fsr, tweede tiental van WDG, dat zes invallers speelde, verloor niet W van KDC 2. Volgens het semi-officiële Egypti sche blad Al Achram heeft de gewe zen leider van de Egyptische gehei me dienst, Salah Nasr, maarschalk Amer het vergif verstrekt waarmee deze zich op 14 september j.l. van 't leven beroofde. Dit is aan het licht gekomen tydens het onderzoek naar de activiteiten van de geheime diienst, waarvan de voornaamste functionarissen onlangs wegens be weerde misstappen aan de dyk zyn t. Het onderzoek wordt geleid door de minister van Oorlog, Houedi. Salah Nasr zou betrokken zyn geweest bij dis door maarschalk Amer beraamde samenzwering tegen Nasser c.s. Hy staat sinds 26 augus tus onder huisarrest. Italianen ernstig bezorgd over aanslagen in Tirol De Italiaanse staatssecretaris van Buitenl. Zaken Lupis heeft maan dag de Oostenrykse ambassadeur in Rome, Löwenthal Chlumetzky, erns tig onderhouden over de jongste bom aanslagen in Alta Adige, het voorma lige Zuid-Tirol. Lupis verklaarde dat deze terreurdaden die o.a. twee Italiaanse politiemannen het leven kostten in Italië grote afschuw en bezorgdheid hadden gewekt. Enkele dagen nadat het „Bevry- dingscomité Zuid-Tirol" in dreigbrie ven een reeks aanslagen in Italië had aangekondigd, had men de tra gische gevolgen kunnen constateren van het tekort schieten van de Oos tenrykse autoriteiten. Ondanks de Italiaanse waarschuwingen had de Oostenrykse regering niet de nodige maatregelen genomen tegen de ter roristen, die aansluiting van de Ita liaanse provincie by Oostenryk wen sen, aldus Lupis. De vroegere plaatsvervangend pers chef onder Hitler is maandag in München tot 'n voonv. gevangenis straf van vier jaar en een boete van 2.000 mark veroordeeld omdat hy openlyk het terrorisme van Zuid- Tirol heeft gesteund. In zyn boek „Südtirol Wohin?" had Helmut Sün- dermann (56) de bomaanslagen in Alto Adige goedgekeurd. Het vonnis stelde dat een dergelyke steun niet valt onder die grorvdweit'telyke bescher ming van de vryheid van drukpers. Het Druffel Verlag, waarvan Sün- dermann directeur is, heeft aange kondigd dat het by het Westduitse hoge gerechtshof in beroep tegen het vonnis zal gaan. Deze uitgevery heeft ook boeken van Ilse Hess, de vrouw van de plaatsvervangende Führer Ru- dolf Hess en van Joachim von Rib- bentrop, de minister van Buitenland- i se Zaken onder Hitier uitgegeven. terdag 14 het bestuur van het „Comité Bloe men Vaktentoonstelling „Rynsburg" er zeer veel heeft toe bygedragen, dat de invoerstop van afgesneden tulpen naar Frankryk slechts korte tyd werd toegepast. De totale oppervlakte van de ten toonstelling, die onder het motto 'Produktie en Afzet" wordt gehou den, omvat 4000 m2. De inzending bloemen op een oppervlakte van 2500 m2 bestaat naast anjers, free- sia's, chrysanten, rozen, enz. ook uit een byzondere collectie orchideëen. Deze bloemsoort, zowel in Nederland als daar buiten gekweekt, neemt ruim 100 m2 in. Verder zullen vele bloemsoorten vertegenwoordigd zyn, Nerine, Alstroemeria, Euforbia Anthurium enz. De ontwerper van de tentoonstel ling is de heer Cor van den Berg- Smit uit Noordwykerhout. die er voor alles naar heeft gestreefd het ele ment rust in de opstelling te krijgen. Hiertoe zal de grote vyver met fla mingo's in het midden van de veiling hal zeker bygedragen. De tentoonstelling is toegankelijk: woensdag van 16.30-23.00 uur en don derdag t/m zaterdag van 10.00-23.00 uur. Mevr. Vlachoe onder huisarrest De Griekse uitgeefster mevrouw Vlachoe, die herhaaldelijk kritiek heeft geleverd op het militaire be wind is vanochtend onder huisarrest geplaatst. Haar echtgenoot deelde dit mee nadat de politie een huis zoeking had verricht. De telefoon is geblokkeerd en bezoekers worden niet toegelaten. Nog arrestatie bij Van Heijst Opzet of niet? Vrachtwagen ramt sigarettenautomaat Een 39-jarige bollenkweker uit V hout bestreed dat hij opzettelyk met de door hem bestuurde vrachtauto een sigarettenautomaat was ingere den, waardoor er een schade van f 542,- ontstond. Naar de chauffeur voor de Haag se politierechter waar hy zich ter zake van vernieling moest verant woorden. uiteen zette, was bij het achteruitryden de automaat geraakt. Nu bleek daar nog heel wat meer aan vast te zitten. Want een en an der ond plaats in de buurt van de woning van de vader van de ver dachte. Deze heeft een geschil inzake een overpad, waarvan zowel de vader als de winkelier gdbruik van maken. De vader zou er een servituut voor overpad voor bezitten doch het pad was op de bewuste avond Versperd door gasflessen. Er onstond een heftige woorden- de verklaring: „We zullen weieens zien wie hier de baas is" in de auto stapte en achteruit reed met genoemd gevolg. Omdat verdachte volhield niet op zettelyk tegen de automaat te zyn gereden besloot de rechter verdere behandeling van de zaak aan te houden, teneinde nog enkele getui gen te horen. Dronken in auto gereden: twee weken de cel in Het was een wonderlijke gebeurte nis met een autobestuurder uit Noordwyk, die op de Prins Hendrik- weg met zyn bestelauto in de berm van de weg was gekanteld. De man vin" ïièïjst" 'concern, "ageerde nergens op. Verdachte ver- De man wordt, evenals de enige t«d I in een schemertoestand Nog twee rovers uit Milaan gepakt De laatste twee van de vier man nen die vorige week maandag by een .bankoverval in Milaan in een vuur gevecht kwamen met de politie, zyn gisteren aangehouden in een verlaten blokpost van de spoorwegen by Ales sandria. zy hadden vyf pistolen en een machinepistool by zich, maar j maakten geen gebruik van deze wa- pens. j By de schietpartij van vorige week i kwamen drie voorbygangers om het leven en werden 21 personen gewond. De twee andere deelnemers van de overval waren vorige week al gear resteerd. Een van hen had de buit 10 miljoen lire of circa 60.000 Gulden nog bij zich. Tot de twee bandieten, die gisteren werden aangehouden bevond zich de bendeleider Pietro Cavallero. die met zyn handlangers in de afge lopen vier jaar in noord-Italië ze ventien banken zou hebben beroofd. Veel inbraken ook in Katwijk (Van onze Bredase correspondent) In maart van dit jaar ontsnapte uit de Rekkense inrichtingen, waar hy als ter beschikking van de re gering gestelde werd verpleegd, een 25-jarige kok uit Den Bosch. In de tijd dat hij op vrye voeten rondliep pleegde de man een lange reeks in braken. Hy moest maandagmiddag voor de Bredase rechtbank terecht staan. Twee inbraken in Roosendaal, gepleegd in maart en in juni, waar bij hy enkele duizenden guldens had gestolen waren hem ten laste gelegd. De verdachte haa ook ingebroken in Dordrecht, Den Haag, Gouda, Katwyk, Bergen op Zoom. Breda, Schiedam. Delft en Zoetermeer. In Roosendaal werd hy na de inbraak in juni gegrepen. De officier van justitie, mr. G. Temmink, eiste een jaar gevangenisstraf met aftrek. De ter beschikkingstelling van de regering blijft van kracht, zodat de man na het uitzitten van zyn straf vérder kan worden verpleegd. De raadsman, mr. J. Molken boer uit Tilburg vroeg de verdere verple ging van de verdachte zo spoedig mogelyk te laten ingaan. De recht bank bepaalde de uitspraak op 16 oktober. moeten blijven varen. Wanneer er niet in Zwanburg gebouwd wordt, blfjven er meer rendabele bedrijven over. Een of twee ponten zouden de veehouders dan bij hun land kunnen brengen. Het zandzuigen kan voor de ge meente grote financiële risico's mee brengen. Wanneer het zand name- lyk niet direct wordt afgenomen, omdat wegens geldgebrek de bouw van grote projekten wordt uitgesteld, ïydt de gemeente een groot rente verlies, doordat zy grote bedragen in de zandwinning moet investeren. Dit verlies kan per jaar etteiyke honderdduizenden guldens bedragen. Een dergelijk geval doet zich mo menteel in Reeuwyk voor. Tenslotte heeft het actiecomité, in overleg met deskundigen, ter infor matie van de raadsleden, een uitge breide begroting van het gehele pro- jekt opgesteld. Russische dravers naar Nederland Voor de derde'maal binnen enkele jaren zullen Russische harddravers een gastrol komen vervullen op de i baan in Groningen (zondag 15 ok- j tober) en op de Utrechtse baan Me- reveld (zondag 22 oktober). Voor bei de banen zyn op deze dagen speciale nummers uitgeschreven, j De Russen zenden voor deze draf nummers een zeer sterke uiit zes paarden bestaande équipe. De snel ste is de 8-jarige zwarte hengst Os man met een record van 1.17.4. Voorts komen er de 8-jarige Granit (1.18.8. Zapad (1.19.2), de 7-jarige schim- melhengst Vetrennie (1.18.6 )en de vyfjarigen Kadmie (1.20.6) en Mo noliet (1.21.2). Van dit zestal zyn alleen Vetrennie en Zapad nog volkomen raszuivere Orlof-dravers. KVP-leden willen congres over partij vernieuwing (Van onze Hilversumse correspondent) Een aantal leden van de Katho lieke Volksparty heeft een landelyk „comité bevordering partij-vongres" opgericht, dat het partybestuur wil verzoeken om een byzonder congres over partij vernieuwing te houden. Dat zal moeten gebeuren vóór 8 en 9 december, wanneer de party raad vergadert. In brieven aan de krin gen, kring jongerengroepen, afdelin gen en leden van de K.V.P.. ver zoekt het comité om adhesiebetui gingen. Het comité schryft in haar brief: „U hebt kunnen constateren, dat er eer. grote discrepantie dreigt te ont staan tussen de mening van het par tybestuur en de mening van de K.V.P.-leden in het algemeen. Aan gezien de gewone K.V.P.-leden nau- welyks de gelegenheid hebben hun mening over deze zaken effectief te laten doorklinken, menen wy, dat hiertoe alsnog de mogelykheid ge boden dient te worden." Het congres moet toegankelyk zyn voor alle leden en zou dus een, zeer massaal karakter krijgen. De initia tiefnemers nebben deze stap mede ondernomen, omdat de partyraad, die moet beslissen over de toekomst van de K.v.P., niet representatief zou zyn voor de meningen en ver houdingen binnen de party. De heer F. J. Schulte uit Hilversum voert de correspondentie voor het comité. Een Russische damesploeg heeft maandag in Leninakan het wereld record op de 4 x 200 meter verbe terd. De vier atletes liepen in het op een hoogte van 1500 meter gelegen stadion van deze stad de afstand in 1 minuut 34.4 seconden en bleven daarmee 0.3 seconden onder het ou de record, dat sinds 1963 ook op naam van een Russische ploeg stond. De Amerikaan Curtis Cokes heeft gisteravond voor ruim 7000 toe schouwers in Oakland met succes zyn wereldtitel in het weltergewicht verdedigd tegen z'n landgenoot Char ley Shipes. De referee stopte het ge vecht in de achtste ronde, nadat de 26-jarige Shipes reeds viermaal naar het canvas was gegaan. Na Italië heeft ook Turkije zich teruggetrokken uit het Olympisch voetbaltoernooi. Dit betekent dat de wedstryd, die tussen Turkye en Bul garije voor 11 oktober in Istamboel in de voorronden van het Olympisch toernooi op het programma stond, niet zal doorgaan. Turkye was sa men met Oost-Duitsland, Grieken land, Roemenië en Bulgarye inge deeld in groep B van de Europese Hond bijt jongen Een 12-jarige jongen uit Katwyk is gistermiddag omstreeks half vier, toen hy kinderpostzegels wilde ver kopen, op het erf van een pand aan de Vinkeweg in Katwyk door een hond aangevallen. De jongen liep die pe bytwonden aan het linker been op. zyn broek is vernield. Het slachtof fer is overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. BURGERLIJKE STAND Wassenaar Geboren: Wilhelmus H.. z. v. G. Klaverveld en J. M. Kni.1- nenburg; Edwin J. S., z. v. J. C. C de Groot en H. M. van der Wolk; Else M., D. V. J. M. Bremer en F. H. van Kat wijk; Veronica P. M., d. v. W C. Slats en J. H. M. Bollen; Hendricus J. z. v J. J. Verkleij en M. H. de Monnik. Ondertrouwd: N. B. A. van Konings- brugge en A. P. M. Wijering; R. van Giffen en A. M. de Graaf. Getrouwd: I. H. M. Heesen en E. R. Smallenbroek; W. F. Dutilh en H. M. Seidlitz; W. J. Engelbrecht en I. A. M. M. Grates; L. V. Pohl en L. V. Bos. Overleden: Albertus Mosselveld. 64 laar; M. Th. Sips-Van Lamoen. 47 jr. Leiderdorp Geboren: Monica Re- gina. d. v. Gijsbert W. van Wetten en Cornelia T. G. van Steen. Ondertrouwd: B. J. M. Hagen, 22 Jr., en Th. H. M. Preenen, 20 Jr. A. Rotte veel. 29 Jr., en A. Veerman, 29 Jr. Getrouwd: P. C. den Hollander. 24 Jr en A. Koolmoes. 22 Jr. Overleden: A. Rljnsburger, 82 Jaar. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN' Jacob Nicolaas, z. v. M. J. C van Duijn en G. M. van Beelen. Wilhel mus. z. v. W. Noort en J. C. Noort. Nannette Margarethe. d. v. J. K. Vil ders en J. M. Horsius. Ronjld Chris- tlaan Nicolaan. z. v. H. Kocht en M. H. T. Meeuwenoord. Theodorus Hubert Hermanus. z. v. T. Ernste en C. A. W. Bodelier. René Norber. z. v. F. W. de Wit en A. W. de Keizer. Marlnus. z. v. J. H. de Peinder en M. Laban. Miran da Ellle. d. v. H. H. H. Vlasveld en E. Struik. Cornells, z. v. J. Krijgsman en E. Star. Freddy, z. v. J. M. Peper en J. van Zeist. Antonle. z. v. A. Koomen en K. M. Duindam. Angelina Maria. d. v. C. van Rijn en S. M. Schlagweln. Euge- nius Henricus, z. v. J. J. Piket en M. Kerstens, Raymond Emmanuel, z. v. J. E. van der Geest en P. M. van der Raad. Wilhelmus Adrianus Hyacinthus. z. v. A. P. M. van der Slot en A. G. M. Veerman, Claudia Catharlna Gerardl- na. d. v. W. J. G. Dirks en J. M. J. Holtmeulen, Petrus Marlnus Hendricus. z. v. H. C. M. van Ruiten en A. M. F. Bruines. Dorlen Theodora, d. v. A. C. Spier en J. de Jonge. Timothy Ru dolph. z. v. R. Gehrke en C. M. Gobus. Karing Elisabeth Maria. d. v. G. W. J. Seisveld en E. Langezaal. GEHUWD J. E. A. Boker en C. ten Braak. A. T. Bruines en M. A van den Bergh. OVERLEDEN C. J. Koeleman. 27 Jaar, man; M. A. Rohrey. 85 Jaar. vrouw: P. A. P. Kalk man, 1 Jaar. dochter: M. Burgerjon. 69 Jaar. echtgenote van A. Gijzenij: D. Arentsen. 80 Jaar. man; M. W. Heij- mans, 81 Jaar. wed. van K. Weeshoff: W. H. van der Voorde, 64 Jaar. echtge note van C. van Vliet; A. van Dorp, 13 dagen, zoon. geleden gearresteerde butler, dacht van het onttrekken van goede ren aan een faillissement. Het be treft hier goederen, die zich bevon den ln de flat van Van Heijst aan de Benoordenhoutseweg in Den Haag. De arrestant werkt bij de Van Heysit- vestiging in Grobbendonk en woont daar ook. Hij is Nederlander. Ofschoon de Haagse recherche haar veelomvattend onderzoek in de werd door een arts vastgesteld. Of en in hoeverre de acht glazen bier daar- j toe hadden bygedragen. kon lin het I In de Amerikaanse senaat Is het vandaag tot een heftige woordenwis- I seling gekomen tussen de Republi- midden worden gelaten Vaststond, r r.. A j kemse senator Everett M. Dirksen en dat verdachte niet in staat was de auto naar behoren te besturen. Zelfs I 2V2 uur na het gebeurde was er nog geen zinnig woord uit verdachte te krygen. zo deelde een politieman als getuige mee. De officier van justitie vond het I affaire-Van HeUst nog niet heeft af- j 'f'Éh™k"' Cen t Van de Democraat J. W. Fulbright over de vraag of een communistische machtsoverneming in Azië afhanke lijk is van de uitslag van de oorlog in Vietnam. Dirksen onderstreepte, dat de ver- Zuid-Vietnam noodza- gesloten, ziet het er naar uit, dat j aut,° besturen voldoende bewezen en daaruit aanmerkelijk minder straf- elst,f twee weken gevangenisstraf, als- bare feiten tevoorschijn zullen ko- "ede «ar ontzegging van de ru men, dan aanvankelijk mocht worden bevoegdheid met aftrek van de tfjd „M r>» trin» v»n mnveiiik I waarin het vubewijs reeds ns inge- nomen. Het vonnis werd conform de mishandeling verwacht. De kring van mogelyk verdachten op het punt van fraudu- j leuze boekhoudkundige manipulaties i e,s strekte zich ln de afgelopen dagen; I verder uit dan de directeur J. P. J. v. j I L all dl HUI Heyst en zyn metgezellin in Grobben donk. Een uitleveringsprocedure zal, zo heeft de justitie inmiddels moeten vaststellen, een langdurige zaak wor den, omdat eerst moet worden vast gesteld of de feiten, die Van Heijst ten laste worden gelegd, in het uitle veringsverdrag tussen Nederland en België kunnen wordenondergebracht. Behalve het mogeiyke onttrekken van goederen aan het faillissement heeft de politie geen nieuwe strafba re feiten tot nu toe kunnen ontdekken en het is dan ook niet te verwachten, dat in de naaste toekomst in Neder land arrestaties worden verricht. kelijk Is voor de veiligheid van de V. S Als Vietnam valt, zo zeihy, zal de schaduw van het communisme over geheel Azië vallen. „Dan zal de gehe le Amerikaanse kust van de Grote Oceaan blootgesteld zyn". Fulbright ging hier tegenin met de stelling, dat de veiligheid van Ameri- ka in het binnenland en elders ln de wereld ligt en niet in Vietnam. Hy betoogde dat voortzetting van de oor- j log de binnenlandse kracht van de I V.S- zal verzwakken en daardoor ook Een jongeman uit Noordwykerhout een gevaar voor de Amerikaanse vei- was door de Haagse politierechter veroordeeld tot f 100 boete en een week gevangenisstraf voorwaardelyk wegens mishandeling. Tydens een vechtparty zou verdachte zijn slacht offer, dat op de grond lag, nog heb ben getrapt, na eerst te hebben ge slagen. Het was gebeurd na cafébe zoek. Verdachte ontkende echter de trap. In hoger beroep heeft het Haags gerechtshof hem veroordeeld tot een boete van f 75. ligheid betekende. Fulbright vroeg Dirksen of hy er voor was dat Amerika blyvend in Azië zal blyven. Dirksen antwoordde daarover niets gezegd te hebben. Hy meent, dat een stabiel bewind in Saigon zelf voor zijn militaire verde diging zou kunnen zorgen. Fulbright betoogde dat het niet realistisch is aan te nemen dat de Sowjet-Unie Zuid-Vietnam nodig heeft voor aan vallen in het gebied van de Grote Oceaan. Hij merkte verder op. dat China getoond heeft niet tegen de VS. te willen vechten. Het debat volgde op een voorstel van de Democratische senator Stuart Symington voor een Amerikaans ini tiatief om de vredesbedoelingen van Hanoi aan de tand te voelen. Hy drong er by president Johnson op aan een datum te noemen waarop hy een einde zal maken aan alle militaire activiteiten in Zuid-Vietnam en de bombardementen op Noord-Vietnam zal staken om tot besprekingen over vrede te komen. Symington zei ln de senaat, dat de Ver. Staten vrjj zou den zyn de oorlog voort te zetten op de manier zoals zij die zelf willen als de tegenpartij niet op het gebaar zou antwoorden. Op welke wijze de oorlog dan zou moeten worden her vat, Het Symington in het midden. Afgewezen Noord-Vietnam heeft gisteren het jongste aanbod van president John son om met president Ho Tsji-minh van Noord-Vietnam te praten over vrede in Vietnam, van de hand gewe zen. In een hoofdartikel in het offi ciële Noordvietnamese blad Nhan Dan werd gezegd, dat het Ameri kaanse staatshoofd» in zyn rede van vrijdag j.l. er op uit was „de politiek van agressie van de Ver. Staten te verdedigen en te getuigen van zyn zogenaamde verlangen naar vrede". De commentator in het Noordvietna mese blad noemde Johnson een „ver stokte agressor". Naar het Japanse blad Asahi Sjim- boen weet te melden, streeft de Ja panse minister van Buitenlandse Za ken, Mikl, sinds het begin van dit jaar naar geheime besprekingen tus sen de Ver, Staten en Noord-Vietnam. Hy zou de Papanse dipl. in landen zou de Japnsc diplomaten in landen waar ook Noord-Vietnam een verte genwoordiging heeft, opdracht heb ben gegeven, onofficieel te onderzoe ken of Hanoi tot overleg bereid is. De „Vryheidsbrug" over de rivier de Ben Hai,.die de twee Vietnams op de zeventiende breedtegraad scheidt, is door de Noordvietnamezen by de nadering van Zuidvietnamese para chutisten opgeblazen. De brug gold als een symbool, daar ze nog de eni ge verbinding tussen Noord- en Zuid- Vietnam vormde. Ze is verscheidene malen door het zuiden gebruikt voor de overdracht van gevangenen. De voorlopige Nationale Vergade ring van Zuid-Vietnam heeft met 58 van de 106 stemmen de op 3 septem ber gehouden presidentsverkiezingen geldig verklaard en de generaals thioe en Ky uitgeroepen als presi dent van de republiek.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9