Kijkers vrijwel zonder vaderlands voetbal fijne schoenen kopen? kom kijken rente-girorekening Maakt u al rente op uw girorekening? Neen? Open dan nü een met 31/2% rente bij de Algemene Bank Nederland VLIEGTUIG WOENSDAG 4 OKTOBER 1967 LEroSCH DAGBLAD PAGINA 5 PTT kan ondanks toezeggingen geen sport op scherm brengen (Van onze Hilversumse correspondent) Bob Spaak zondag in NTS-sport: „Moeilijkheden in de bin nenlandse communicatie verhinderen ons Nederlandse voetbal wedstrijden in voldoende mate op het scherm te brengen". En honderdduizenden voetballiefhebbers moesten het gisteravond doen met FC TwenteNEC plus de Engelse „wedstrijd van de dag", want, zei Spaak in beeld: „Het is nog eenvoudiger om een wedstrijd uit het buitenland te brengen". -rT I voudig onmogelijk om "verre" wed- 9 PVIllfÊfi tshfl VP strijden in beeld te brengen. «uurai/uic straalzender, die daarbü de oplos- m. J1sing kan brengen staat dan tezelfder- straalzenders j tijd echter werkeloos. 'oorzaak van al die moeilijkheden: de P.T.T. Want dit nationale, dienst verlenende lichaam Is het, dat op zondag de diensten nauwelijks of niet verleent. Een N.T.S.-vertegen- woordiger: „De P.T.T. kan gedane toezeggingen niet nakomen. En het is voor ons soms onmogelijk om het programma aan haar wensen aan te passen. Men kan nu eenmaal geen genoegen nemen mei onbelangrijke duels als de actualiteit anders ver eist." In het afgelopen seizoen is door N.T.S.-sport gebruik gemaakt van verplaatsbare straalzenders, die aan de P.T.T. toebehoren en ook door P.T.T.-personeel worden "bemand". Dat gebruik was spaarzaam, maar, beloofde de P.T.T.. daarin zou ver andering komen. Voornamelijk de mankracht vormde een probleem, maai daarin zag men een mogelijke verbetering. Die ös kennelijk niet ge komen. Een zender Want de afgelopen zondag bijvoor beeld kon N.T.S.-sport slechts over zegge en schrijve één straalzender beschkken en die stond dan in En- schece. Het wedstrijdprografnma toonce echter duels, die evenzeer of eer da' voor uitzending in aanmer king kwamen. Via een straalzender, wanl Willem 2 Cambuur of P.S.V. Iparta zijn met de filmcamera namelijks "haalbaar". Technisch niet omdat filmen het risico van "doepunten missen" onvermijdelijk met zich meebrengt, en vooral ook niel omdat het intensieve verkeer op de '.ondagen verhindert dat de race me de tijd winnend wordt afgeslo- ter Nog afgezien van de (vermin- dede) kwaliteit van de filmbeelden is het soms voor N.T.S.-sport een- Prins opende nieuwe studio's .Attentie camera in riep Prins Bernhard, een doek schoof op zij waarachter een spelend Metro- pole-orkest zat en Ageeth Scherp huis in een oranje mini-jurk kon digde 't amusementsprogramma aan. Daarmee waren maandagmiddag de nieuwe studio's in het Hilversumse omroepkwartier officieel geopend. Het programma kon men 's avonds De Prins bood NTS-voorzitter E. A. Schuttenhelm een Tibettaans kleed aan voor zijn nieuwe kantoor. Deze laatste wees er op dat het ge reedkomen van de twee eerste stu dio's pas de eerste fase van het hele karwei betekent. De studio's 3 en 4 worden in de herfst van het vol gend jaar in gebruik gesteld en de nummers 5 en 6 een half jaar later Dan zal het werk nog niet klaar zijn, want een decorfabriek, centrale technische voorzieningen, nieuws- aciualiteiten- en presentatiestudio's staan nog op het programma. Het komt soms ook voor, dat de P.T.T. de zenders wel kan aanbie den, maar dan op plaatsen, die daar voor eenvoudig niet in aanmerking komen. Liever dan het publiek duels zonder enig belang te laten zien. heeft men ditmaal gekozen voor de actualiteit zónder risico. ..De toezeg gingen omtrent het gebruik van de straalzenders", verklaart men bij de N.T.S. „kunnen door de P.T.T. niet gestand worden gedaan. Bovendien moet de P.T.T. zich aanpassen aan de eisen van een programma. Nu worden de zaken al te vaak omge draaid en dat kunnen wy niet meer verantwoorden. Vandaar deze ADVERTENTIE "vlucht" naar het buitenland om het programma aan te vullen. Al met al ontstaat nu evenwel een zeer zorge lijke situatie." Filmcamera's N.T.S.-sport in de "nieuwe opzet", als vervolg op het vroegere "Sport in beeld", draait nu een jaar. Maar in dié. tijd is het nauwelijks mogelijk gebleken op de ruime, nieuwe "basis" een nieuw, goed programma te tim meren. Steeds weer moest men een beroep doen op de filmcamera's die nu eenmaal altijd een zeer onzekere factor vormen. Steeds weer ontbra ken de technische faciliteiten, die 't mogelijk moesten maken de verge lijking met een goed buitenlands sportprogramma glans- of zelfs maar kansrijk te kunnen doorstaan. Zo langzamerhand raakt de maat echter vol. Waar zekér een miljoen mensen in Nederland naar de buitenlandse i bijvoorbeeld Duitse» programma's kunnen kijken, moet men bij de N.T.Sa veohten tegen moeilijkheden diie men in het- buitenland in een handomdraai oplost. Men bedankt j er zo langzamerhand voor zich nog langer aan een dergelijke vergelij- j king te onderwerpen. Wanneer niet snel de nodige faciliteiten komen, moet N.T.S.-sport noodgedwongen te- j rugzakken naar een niveau waaraan men een jaar geleden zo blij dacht te ontstijgen NEDERLAND 1 NTS 6.43 uur Nieuws 6.50 uur Najaarsloterij (Socutera) 6.55 uur Pipo de clown 7.00 uur Voetbal: DenemarkenNederland 8.50 uur Journaal en weeroverzicht 9.10 uur Room at the top; film 10.50 uur Laatste nieuws 10.55 uur Sluiting NEDERLAND 2 NCRV Pipo de clown Nieuws Alaska (kleur)documentaire Journaal en weeroverzicht Gevraagdjonge Frasen: dr. O. Jager i Karl Bohm dirigeert Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 Hilversum 2 Kamerdebatten op televisie De NTS zendt de volgende week via Nederland 1 samenvattingen uit van de Kamerdebatten over de rijks begroting en wel op dinsdag 10 ok tober van 18.30 tot 18.55 en van 22.45 tot 23.10 uur, op woensdag 11 oktober van 18.30 tot 18.55 en van 23.20 tot 23.50 uur, en op donder dag 12 oktober van 18.30 tot 18.55 en van 22.45 tot 23.15 uur Leiden Haarlemmerstraat 53 Den Haag Spuistraat 14 Filialen te Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Dordrecht, Breda en Tilburg, Dit is de zuster van Jacque- line Kennedyprinses Lee Radzi- will. Zij zal in november haar te levisie-debuut maken. Onder de naam Lee Bouvier zal ze optreden in het stuk .Laura" van de Ame rikaanse schrijver Truman Capo- I te. De Amerikaanse componist van volksliedjes en gitarist Woody Gu thrie is gisteren in een ziekenhuis in New York op 55-jarige leeftijd overleden. Tot zijn composities be horen „This land is your land", 1 „Pastures of plenty' en „So long, it's been good to know you". Foils Jansen hersteld Huisarrest voor Kanellopoelos Cabaretier Pons Jansen, die vorige week zijn serie voorstellingen in Amsterdam moest onderbreken we gens een virus-aandoening in de stembanden is hersteld. De acteur Richard Burton heeft zijin vrouw, Elizabeth Taylor, maan dag verrast met een presentje be staande uit een straalvliegtuig. Het toestel kost een miljoen dollar en kan tien passagiers vervoeren. Bur ton doopte het Elizabeth". Het tweemocorig straalvliegtuig zal deel uitmaken van de privé- vloot. van de Burtons, waartoe on der andere twee Rolls-Royces en een zeewaardig jacht behoren. Aan boord van de „Elizabeth" be vinden zich een keukentje en een bar. Verder is het vliegtuig uitge rust met een stereo geluidsinstalla tie. een filmprojector en een film doek. Het is een vliegtuig van het type Havilland Falcon Het Griekse militaire bewind heeft ex-premier Kanellopoelos onder huis arrest geplaatst. Zoals bekend uitte de oud-premier zich vorige week tot tweemaal toe in scherpe bewoordin gen tegen het huidige bewind, nadat hij buitenlandse journalisten bij zich had ontboden. Het nieuws werd bekendgemaakt door de vroegere adjudant van de ex-premier, schout-bij-nacht Spa- nioes, die juist bij Kanellopoelos was toen twee politiefunctionarissen hem huisarrest kwamen aanzeggen. Hij mag geen bezoekers ontvangen en zijn telefoon is afgesloten. De offi cier van justitie in Athene heeft gis teren beslag gelegd op de tegen de regering gerichte verklaringen van Kanellopoelos. Aan de hand daarvan zal hij nagaan of er sprake is van een strafbaar feit. In de Griekse hoofdstad heeft een militaire rechtbank vijf personen tot gevangenisstraffen van drie tot vier jaar veroordeeld wegens overtreding van de bepalingen, die voor de staat van beleg gelden. Voorts zijn een stu dent en drie arbeiders aangehouden omdat zij de koning, het leger en de regering beledigd zouden hebben. en cjióteren Maandag Het was maandag een gedenk waardige televisie-avond! We beleefden de officiële opening van de nieuwe NTS-studio's I en II, de 250.000ste kijker werd ge ïnterviewd en om er helemaal een feestavond van te maken kon je door bijtijds van II naar I te schakelen ruim 2'j uur achtereen naar ballet kijken, dat is een uur op de miljoen kijkers, een mooi gemiddelde. Er zullen nu wel weer „kniesoren" zijn die van gebrek aan coördinatie spre ken, want daar lijkt het natuur lijk op als je eerst vanaf 8.20 Mm via Nederland n beroemde dansers laat zien en daarna om negen uur bijna 2 uur lang nog het Zwanenmeer, maar dan mis kent men toch de opzet van het programma, want het Zwanen- meer werd in kleuren uitgezon den en het andere programma in zwart-wit. zodat men eerst, 't drabbige grijs van de Pas de deux te zien kreeg en daarna de kleurrijke enscenering van het Zwanenmeer met niemand min der dan Noerejew en Fonteyn als solisten. Een .reclame-spot" voor kleurentelevisie had niet kundi ger gecomponeerd kunnen zijn! Van de feestelijke opening moeten vooral Gerard Cox, Frans Halsema, Adèle Bloemen- daal en Jules de Korte worden geroemd met als aantekening dat zij de zaal met hoogwaar digheidsbekleders natuurlijk niet mee hadden. („Het is net of je bij iemand aohter op de tandem zit en niet mee kunt sturen", vertelde Frans Halsema ons). ..Hier en nu", de schuilnaam waaronder „Attentie" voortaan door het leven wenst te gaan, deed goed en belangrijk werk door nog eens te wijzen op de bijzonder on-Nederlandse wijze waarop onze regeringen met Portugese politieke vluchtelingen omspringen (ze worden terugge stuurd en zijn dan verzekerd van langdurige gevangenisstraf fen). View deed daar nauwelijks voor onder door eindelijk de Maihao-asji aan het woord te la ten. die de beatles van mari huana, heeft, afgebracht door middel van zijn transcedente meditatie. De stem van de Indische wijs geer bleek nog hoger te zijn dan die van John Lennon, En dan was er tenslotte nog „Het loon van de angst", een film die toch al 14 jaar oud Is. maar nog niets aan spanning en directheid bleek te hebben ingeboet. Dinsdat Gisteravond was er een goede afwisseling van programma's: verhalen tegenover documentai res, zodat iedereen kon kiezen wat hij wilde. Er was een aan trekkelijke BBC-reportage over het opduiken van de Engelsen van de gouden dukaten uit „De Liefde", het schip dat in 1711 een eerlijk zeemansgraf kreeg. „Achter het nieuws" had opmer kelijk weinig nieuws in de melk te (brokkelen (al zijn wij het er van harte mee eens dat de Kin derboekenprijs best aan Jaap ter Haar gegeven had kunnen worden voor zijn boek ..Boris") en het steden bouwprogramma v. Hedy d'Ancona had vooral daar door iets aardigs, omdat de me dewerkenden eraan. Aldo van Eyk o.a.) iets te zeggen hadden dat hout sneed. Al deze pro gramma's eohter vielen natuur lijk in het niet bij het eerste heroptreden van Kees Brusse. De opzet was origineel en avon tuurlijk: Kees Brusse fungeer de als intermediair tussen alle programma-onderdelen na zeven uur (het is een NTS-program mal hij overbrugde al die ver schillende onderwerpen als het ware met ontspannend gebab bel dat echter wel op kleine, bruikbare ideetjes stoelde. Een visueel grapje met een lelijk eendje in de studio, korte vraagjes en antwoordjes van Tweede Kamer-leden over de koffie aldaar en wat speels, kwasi aarzelend gekeuvel met een blondine, die voor goed weerwerk zorgde. Het was aar dig. niet groots, maai- ook niet groots van opzet, gewoon be doeld als een soort pauze filmpjes met een „knik". Het nadeel van deze werkwijze is misschien, dat je Brusse in de loop van de avond overal gaat verwachten, in kleur bij de dubbel-spion, als relativerend politicus in het programma Eidofoor. en als vermomde vlie ger in Tweeduuster. tenslotte als lezer van het Laatste Nieuws uiteraard. Maai- zo ver heeft men, altJhans deze eerste keer. nog niet dui-ven gaan ADVERTENTIE Onze kantoren lichten u. graag verder !n Zarah Leander, de Zweedse zangeres wier diepe stem tijdens de tweede wereldoorlog via de Duitse radio-microfoons de ene schlager na de andere door Eu- ropa liet weerklinken en wier im- ponerende gestalte de hele oorlog door over het witte doek wandel- j de, kwam gistermiddag bij haar aankomst op Schiphol in moei lijkheden toen ze in een soort der de graads-verhoor door journalis ten met haar Duitse glorietijd werd geconfronteerd. Nerveus aan i een sigaret trekkend (de foto toont een ander momenten zichtbaar in verwarringant woordde ze op het spervuur van vragen. Nee, ze had noojt voor Hitier gezongen, zei ze, en verder: „Ik heb slechts mijn plicht ge- 's Avonds liet ze in het Amster- damse Concertgebouw horen dat haar volume nog niet ivas ver- I minderd, maar haar bijna man- nelijk timbre, dat vroeger een aparte bekoring had, ivas nu een harde klank zonder veel glans. Het in groten getale opgekomen publiek was gul met applaus. Hilversum 1, 402 m VARA: 18.00 Nws. 18.1! Jitz. van de Volkspartij n Democratie. 18.30 Stel n instr. ens. en zangsol Tango-rumba ork. en zangsolisten. progr. 21 30 Ikke. een geluidscollage. i solisten. 23.5524.00 Nw Nipkow-sc hijf voor Piet Kaart De .Stichting prijs van de kri- triek", opgericht door het gezelschap 1 van radio- en televisiecritici, zal op i maandag 20 november in Hilversum de jaarlijkse prijzen uitreiken, i De zilveren Ninkow-sohijf is toe- gekend aan de cineast Piet Kaart (KRO) en de zilveren reissmicrofoon aan Tom Pauka, samensteller van in- formatieve radiopogramma's tVARA» NRU19.00 Voetbalrep. Denemar> —Nederland. 21.00 Lichte gramjnu- 21.30 Burgemeesters onder elkaar. ipiegel king n- PROGRAMMA 4de HJn) van 18—20 uur r woensdag 4 oktober Imbote (Sapseld) Ork. Bert Kaemp- (Mackeben) The Jazz Cardi nals. Cherry pink and apple blossom white (Louiguy) Ork. Stanley Black. Pète des Pècheura (Lavagnlno) Ensem- Toni Jacque, Le Pull-o- mine (Adalr) Erroll Gar- Shearing, I'm feelin' like "--rwn) Onk, Victor Slave: fellce (Pinchi) Wood, Cana- Hey wood) Eddie Heywood, Wende. ten) Edith Plaf. SophlsVlcatêd swing (Hudson) Ork. Ler Tafta Hindi (trad.) Ork. Hors Poptie (Bru- Paul Desmond, Wright. Joe Morello, Take five Bryant. Percy Heath. Pliilly Joe Jones Blues on my mind (Golson) id.. Jam Blues Johnny Hodges. Ben Webster. Roy Eldridge. Flip Phillips. Dizzy Gil- Lionel Hamp- -lay dy Rich. VOOR DONDERDAG OKTO Hilversum 1. 402 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendj 7.10 Stereo: lichte gram.muz. V 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws Act. 8.15 Stereo: Lichte gram (8.308.35 De groenteman). 8.50 genwijd. 9.00 Stereo: Klass (gr.). 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradi 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvi (gr.) 11.00—11.02 Nws. 11.dó Beun ber. 12.00 Stereo: Planorecital: klas raars. 13.00 Nws. 13.10 Journaal. 13.30 Stereo: Mezzo-sopraan, bariton en pla- MÉ' mod. werken. 14.00 Ste ken. 16.00 1 wat u niet hoort. lez. Trompetten en orgel: klass. 12.27 Med. voor land- en tiTinb 12 30 Nws. 12.40-Act. 12.50 Variant: Radlo- snelbuffet. 13.30 Stereo: Nederlandse ens. en voc. (opn.). 14.25 Stereo: Quod libet: Oude liedjes. 15.00 Godsdienstige ultz. NRU: 15.15 Banden met bet ver-> leden, klankb. 15.45 Spel: kunstkro-! nlek. 16.00 Nws. 16.02 Omroepork en Groot Omroepkoor: klass niuz. 17.00 Spelen met taal, lez 17.10 Muz. uit nieuwe films. NCRV: 17 45 Sportact. handicapten 10.ÓÖ Nws. lÖ.ÓTiMuz"='blj verzoekpl. 9.30 Strict- Orkest Raphaele: lich-, I""- '0.02 Muz. bij de NRU: 12.00 Nws lichte gram.pl. Vandaag: ^George Re"esse. KRO: 13.00 Nws. 13.02 13.05 TNT: knalmuz. van l tot 2 «■».U0 Nws. 14.02 Act. 14 05 Netty Ro- senfeld. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15 05 Where the action is. 16.00 Nws 1002 Act. 16.00 RRRrrrpl.show 17 0& Nws. 17 02 Act. 17.05—18 00 Draai In- of draaiik' verzoekpl.progr. Nur du. du, du alléin (Spector) Mellta Berg, You'll never know (War ren) Orkest Edmundo Ros. Palm springs (Ahbez) Orkest Rav Anthony. Woord 7,15 Speelse klas: Capullito de Aleli (Hernandez) Nat King Cole. I love you (Porter) George i Het levende ™™uss <Prod v. d Deense tvi. NTS: 20.00 Journaal. KRÓ 20.20 Gesprek opitgei uit venetle. opera van H. Andrlessen. uitgevoerd door het Kunstmaand Orkest met so listen. 21.20 De Aap. éénakter, 21.55 Brandpunt NTS 22 40—22.45 Joum. Nederland 2 NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journaal. 19.03 Van ge west tot gewest. 19.25 Mensen in de _>documentalr-informatief progr 19.4o Openbaar Kunstbez 20.00 Jour- onik XARA:.P020 A°bter het nieuws. 20.45 Coronation Street, tv-fllm. 21.35 Verkenning in wetenschap, een serie documentaire over moderne technieken B*ïriJUnoJ0=:e<P^Slng^n Hol°Rrafle KRO fi -,1-06 "an Groot-seminarie naar hiformatief programma. NTS: 22.30—22.35 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5