BON; Veertig jaar K. en G. Promoties Drie gewonden bij aanrijding tussen twee bromfietsen 110.000. mu I WOENSDAG 4 OKTOBER 1967 LKIDSCH DAGBLAD De christelijke muziekvereniging „Kunst en Genoegen", wereldkampioen Kerkrade 1966, bestaat volgend jaar op 1 oktober veertig jaar. Behave dat de vereniging een passende 1 oktober veertig jaar. Behalve dat de populariteit verplicht is, vraagt het intense meeleven van leden, donateurs en andere belangstellenden eveneens daarom. De in 1928 als jongens- mondaccordeonclub met 217 leden opgerichte vereniging, van wie er 180 een plaats in het drum-, trompetter- of pijperkorps hebben, is dan ook van plan Leiden van dat komende jubileum ruimschoots te laten meegenieten. Jubileumgeschenk voor Leids korps De voorbereidingen zijn reeds ge ruime tijd geleden begonnen onder leiding van het. huldigingscomité waarvan de heer W. D. A. Trutfers voorzitter is (penningmeester is mevr. J. Bloot-Bregman. Linnaeushof 6. Sassenheim, giro 727051). Onder voorzitterschap van burgemeester Van der Willigen is een erecomité gevormd, waarin nog 12 bekende Lei- denaars zitting hebben. Deze week verspreidt dit huldi gingscomité onder een aantal Leide- naars en bedrijven een aanbevelings brief met het verzoek op giroreke ning 727051 een bijdrage voor het ju bileumgeschenk aan beide korpsen van K en G te storten. Het is een bedel-actie. daar wil 't comité rond voor uitkomen, „maar" 7.egt voorzitter Truijers „onze jongens leveren toch een prachtige prestatie". En dat mag ook gezegd worden van bestuursleden en instructeurs. De klinkende successen, welke zij beha len, zijn een keurig visitekaartje van Leiden. De Leidenaars zijn trots op hun K en G als dat een show met 180 keurig geklede muzikanten geeft. Er loopt dan voor zo'n zestigduizend gulden op straat. De hoge huur van het oefengebouw Levendaal 101. het aanvullen en vernieuwen van instru menten en uniformen, het zijn alle maal zware uitgaven. Vandaar het beroep op de Leidse bevolking. Dronken achter stuur Leidenaar tot twee weken veroordeeld De officier van Justitie by de Haagse politierechter was van me ning dat hij in zijn strafmaat geen verschil kon maken of iemand zijn rijbewijs nu hard nodig heeft of niet, dronken achter het stuur levert nu eenmaal gevangenisstraf en intrek king van het rijbewijs op. Dat was voor de straatmaker uit Leiden, die terecht stond, wel heel erg lastig, zoals hy de rechter pro beerde duidelijk te maken, omdat hy voor zijn werk naar allerlei plaat sen moet. De strafmaat bleef gelyk, twee we ken gevangenisstraf en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tijd waarin het rijbe wijs reeds is ingenomen. Dat verdachte te dronken was om achter het stuur van een auto te zitten, had een politieman gecon stateerd. Verdachte was op de Maresingel in Leiden met zijn auto tegen een paal gereden, zonder dat daarvoor een aanwijsbare reden was. Behalve de drank. Hij moest zelfs ter ont nuchtering in de cel worden gezet. De rechter veroordeelde overeen komstig de eis. Gouden echtpaar De heer A. Flippo Flippo-van de Burg uit Leiden zijn dinsdag 10 oktober vijftig jaar ge trouwd. Het gouden echtpaar, dat aan de Oostdwarsgracht <no. 20) woont, heeft 5 kinderen en 13 kleinkinderen. De heer Flippo, die in de textiel heeft gewerkt, is jarenlang lid ge weest van de Leidse textielbond. Op 10 oktober komen kinderen, kleinkin deren en de vader van de gouden bruidegom, die 91 jaar is, naar de Oostdwarsgracht om het echtpaar Flippo met het 50-jarig huwelijk te feliciteren. Het echtpaar ontving al talloze blijken van belangstelling met dit gouden huwelijksfeest. ADVERTENTIE De heer J. C. A. van der Sluys. wetenschappelijk medewerker van de Stichting voor Fundamenteel On derzoek der Materie (FOM), promo veerde tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift. getiteld „Some experiments in pulsed magnetic fields", Promotor was prof. dr. C. J. Gorter. De heer Van der Sluijs, geboren in Avereest en wonende in Oegstgeest, is werkzaam bij het Kamerlingh Onnes Laboratorium van. de Leidse Universiteit. Aan de Leidse Universiteit pro moveerde heden de heer Th. M. Wiarda tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift, getltel „De verandering van de demping van het tweede geluid onder invloed van een stationaire normale en superfluïde stroming". Promotor was prof. dr. K. W- Taco- De heer Wiarda werd geboren en is wonende in Rotterdam. De heer J. J. Veltkamp promo veerde tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift, getitel „Detec tion of the Carrier State in Here ditary Coagulation Disorders". Pro motor was prof. dr. M. Siniscalco. De heer Veltkamp werd geboren in Velsen en woont thans in Oegst geest. ANTI-FLODDEI PRO Strijd de goede strijd met Sturka: voor de goede mode, goed gemaakt van goede stoffen. de complete -collectie 1 verkrijgbaar bij ADVERTENTIE Zoekt U een GOUDEN ARMBAND OF COLLIER voor f 70.- en f 100,- of f 300,- en f800.- JUWELIER v.d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. I ij f tig jci(l r Leideuaai •s vierden C.B.C. 't feest te intens Op Hoge Rijndijk Een frontale botsing op het rijwiel pad langs de Hoge Rijndyk in Leiden ter hoogte van de Meerburgerkude, tussen twee bromfietsen heeft gister avond omstreeks kwart voor zeven drie (zwaar) gewonden geëist. De ene bromfiets werd bestuurd door een 17-jarige jongen uit Leider dorp, de andere door een 30-jarige jongeman uit Zoeterwoude. Door tot nog toe onbekende oorzaak vlogen Sieraden gestolen Bij een insluiping in een woning in de Van Hogendorpstraat in Leiden zyn, in de nacht van maandag op dinsdag, enkele sieraden ontvreemd. De gestolen sierraden zouden een waarde van f. 2000,— vertegenwoor digen. beide bromfietsen op elkaar. De bromfietsbestuurder uit Leiderdorp kreeg een sehedelbasisfractuur, een kaakfractuur en een jukbeenfractuur. De Zoeterwoudenaar liep bij deze botsing eveneens een schedelbasis- fractuur op. Een jongeman, die bij de bromfietser uit Leiderdorp achter op zat, kreeg een hersenschudding. Het gewonde drietal is door de E.H.D. naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Getuigen van dit ongeluk worden verzocht zich in verbinding te stellen met het politiebureau aan de Zonne veldstraat, afdeling verkeer. ADVERTENTIE Op vrydag 20 oktober zal in het Antoniusclubhus het feil worden herdacht, dat vijftig jaar geleden de afdeling Leiden van de Ned. Bond van christelyke fabrieks- en tran sportarbeiders werd opgericht. Na de tweede wereldoorlog werd de naam van deze bond veranderd in Chr. Bedrijfsgroepen Centrale (CBC) in Nederland. Van de vele voorzitters die de jubilerende afdeling in deze 50 jaar hebben gediend, noemen wij de heer Van Es. Byna een kwart eeuw heeft hij aan de afde ling zijn stimulerende leiding gege ven. Vooral in de beginperiode was er voor de verenigingsbesturders veel arbeid op sociaal en maatschap pelijk terrein te verzetten. De lonen waren laag, terwijl er weinig sociale zekerheden bestonden. Om maar eens een voorbeeld te noemen. Liep men „in de steun" ontving men voor een gezin, met vijf kinderen, een uitkering van f 14,91 per week. Men kon ook gaan werken by het dem pen van het Levendaal, waarvoor een loon van f 20.- per week werd be taald. Voor velen moest hier dan nog een huishuur van vijf gulden per week af. Tijdens de jubileumbijeenkomst, welke een feestelijk karakter zal dra gen, zal nog kort de vraag „Wat doen wij als leden vandaag in Leiden" aan de orde worden gesteld. DVV Wedstrijd in Ringvaart. De vangst was slecht. Uitslag: 1. Teske, 470 gr. 2. Molenaar ,395 gr, 3. Le Fètre, 350 gr, 4. Hamerling, 340 gr, 5. Minke 340 gr. Een al te intense beleving van het 3 oktoberfeest is voor drie ingezete nen van Leiden niet zonder gevol gen gebleven. Omstreeks elf uur gis teravond kwamen op de Turfmarkt 66-jarige Leidenaar en zijn 60- jarige vrouw, die beiden nog al wat glaasjes hadden gebruikt, te vallen. Met schaafwonden aan het gelaat moesten zowel de man als de vrouw naar het Academisch Ziekenhuis wor den vervoerd. Op het Levendaal was het een 65- jarige Leidenaar, die zich 's middags omstreeks zes uur niet op de been kon houden. De man viel zo onge lukkig, dat hij een gebroken neus been en bovendien twee snywonden op dit deel van zijn gelaat kreeg. Ook in dit geval zorgde de E.H.D. voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. Molenmuseum in trek Niet alleen „De Lakenhal" ook het Molenmuseum „De Valk" genoot gis teren de belangstelling, die het ver diende. Met grote Interesse hebben ruim 450 personen dit museum be zocht. Met Inbegrip van dit aantal hebben in dit 6eizoen nu reeds circa 8000 ingezetenen en vreemdelingen een bezoek aan „De Valk" gebracht. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn slaagd voor de volgende doctoraal Ned. recht de heer J. A. F. M. Forster (Voorburg); doctoraal rechten vrije studierichting de heer C. D. H. Dijxhoorn (Rotterdam); doctoraal Ned. recht de heer F. J. Vanhorick (Amsterdam); propae- deutsch godsgeleerdheid mej. B. H. W. Boelens (Den Haag) en de heer F. V. Rookmaker (Den Haagt; kan didaats klassieke taal en leetterkun- de mej. H. J. W. Brokmeier (Rot terdam); doctoraal klassieke taal- en letterkunde de heer E. W. Goos (Vlaardingen); kandidaats klassieke taal- en letterkunde de heer M. C. J. M. Jonkers (Bergen op Zoom); doctoraal klassieke taal- en letter kunde de heer H. P. A. J. v.d. Spek (Den Haag); doctoraal Chine se en Japanse taal- en letterkunde de heer C. Schepel c.l. (Leiden); doctoraal fiscaal recht de heren H. Jansen (Arnhem); F. W. Imhof (Utrecht) en G. v.d. Kolk (Zaltbom- mel); kandidaats westerse sociologie de heer J. H. M. L. D. v. IJzeren (Den Haag); kandidaats Nederl.taal- en letterkunde de heer X. F. J. Etienne (Papendrècht)kandidaats Nederl. recht mej. F. M. A. Aerts (Leiden); de heren J. Aikens (Lei den); C. W. Andrea (Leiden); C. J. Annevelink (Den Haag); J. Th. Bal- ker (Leiden) en C. H. Becht (Lei den) en mej. M. Bellaart (Leiden); kandidaats fiscaal recht de heer J. W. v. d. Berge (Leiden); H. J. Beukers en V. B. Blaisse (Leiden); mej. L. G. Bleeker (Leiden); mej. A. Burgersdijk (Lei den); de heer H. Byker (Leiden»; en mej. S. W. M. Cageling; kandi daats notariële studierichting de heer Ph. F. J. Cilon (Den Haag); kan didaats Ned. recht mej. B. M. F. Davidson (Leiden) en de heer R. L. A. Dobbinga (Den Haag); kan didaats fiscaal recht de heer M. M. Doerga (Leiden); kandidaats nota riële studierichting de heren J. W. A. Donker (Rotterdam) en W. A. van Dorp (Leiden»; kandidaats fiscaal recht de heer R. L. Eggermont (Lei den); kandiaats Ned. recht de heer A. M. Elias (Leiden)kandidaats notariële studierichting de heer A. J. Ellens (Leiden); kandidaats Ned. recht mej. M. Fischer (Leiden) en mej. M. P. A. Frank (Leiden); kan didaats notariële studierichting de heer J. A. B. Corsira (Leiden); kan didaats Ned. recht mej. L. F. T. de Graaf f (Leiden) en de heren W. le Grand (Hillegom) en C. J. P. M. Groenwegen; kandidaatsfiscaal recht de heren A. W. B. M. Hen driks (Loosduinen) en M. G. Hendriks (Haarlem); kandidaats no tariële studierichting de heer L. M. Hillen (Leiden)kandidaats Ned. recht mej. L. Hoek (Leiden); de he ren P. J. Huisman (Den Haag); de heer M. W. J. Jitta (Leiden); heer E. R. Klerks (Leiden); kandi daats notariële studierichting de heer W. J. Knoppel (Den Haag)kandi daats Ned. recht de heer R. J. C. M. Koning (Roosendaal)kandidaats fiscaal recht de heer P. H. J. Krab ben (Leiden); kandidaats notariële studierichting de heer C Tj. Krol (Den Haag»; kandidaats Ned. recht de heren A. J. W. v.d. Linde (Roo sendaal) en R. H. Louzada (Leiden); kandidaats fiscaal recht de heer J. N. van Lunteren (Leiden)kandidaats Ned. recht de heer R. G. Mazal mej. L. Ch. van Meer (Leiden) de heer D. E. Merens (Lei den); mej. A. M. van Nierop (Lei den) mej, E. W. J. M. Nollen (Leiden); de heren A. C. van Noort (Leiden); H. C. Nuijt (Leiden); W. Panman (Den Haag»; mej. P. M. Roest (Oegstgeest)de heren M. D. Rosenberg Polak (Leiden); J. H. K. Sassen (Leiden), E. Schillemans (Leiden); mej. I. E. M. Scholtes de heren P. H. J. M. Seuren (Oegst geest, H. R. C. N. Smit (Leiden); (Leiden): de heren P. H. J. M. Smit (Leideni; mej. C. M. Smuling (Leiden); mej. A. M. Steen (Leiden); de heren Th. L. J. Steenmetser (Oegstgeest); J. W. A. A. M. Swane (Leiden)R. Veenhoven (Leiden) H. A. N. Versluijs (Den Haag) H. J. A. M. Vinkesteijn (Leiden); mej. W. H. Vos (Leiden); de heren W. A. de Vries (Hazerswoude)I. H. J. M. v. Waesberghe (Leiden) en H. ,J Westrik (Leiden); kandidaats fiscaal recht de heren W. F. G. E. J. M. Wijnen (Leiden)H. N. A. J. Zijlmans (Leiden); C. J. Gebuis (Leiden) en mej. M. Dittmann (Am- terdam)kandidaats Ned. recht J. L. v.d. Graaff (Valkenburg), ZWO-subsidie De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. H. A. Snellen, hoog leraar in de cardiologie aan de Leid se Universiteit, een subsidie verleend voor het maken van analyses van fonocardiogrammen met behulp van een computer. Dit ls voor ons land een nieuwe methode van hartonder- zoek, waarmee men juist deze dagen begonnen is, zodat er voorlopig nog geen resultaten van te vermelden zijn. Genoemd onderzoek geschiedt on- de supervisie van prof. Snellen door een groep medewerkers, bestaande uit dr. H. Hartman, lector in de car diologie aan de Leidse Universiteit, de hartspecialist dr. F. G. Schlesin- ger. de medisch fysicus dr. F. A. Ro- drigo en ir. J. Roukens, computer ingenieur. Tijdens parade Lastposten aangehouden De Leidse politie heeft gisteroch tend tijdens de militaire parade op de Breestraat vier „lastige" jonge lui. 3 Leidenaars en 1 Oegstgees- tenaar, aangehouden. De knapen al len in de leeftijd van 18 tot 22 jaar, werden naar het bureau gebracht. Twee van hen kregen een proces verbaal, de één voor het gooien met een rookbom, de ander voor het op geven van een valse naam. De jon gelui hadden tijdens de parade ook pamfletten verspreid, maar dat le verde geen strafbaar feit op. aan. prijzen voor de grote poëten en kleine rijmelaars die de beste slot regel maken bij onderstaande ode op de wijn en al het andere goede der aarde dat de slijter voor u on der de kurk heeft. Zeg niet dat u dat niet kunt. On der het genot van een goed glas wijn of een pittig kelkje gedistil leerd vindt u stellig de inspi ratie die ook u tot de prijswinnaars kan doen behoren. Prosit - Wij wensen succes! V CUT n t Er liggen bijna 600 prijzen op uit kering te wachten. Een hoofdprijs van ÏOOO en verder prijzen van 500, 250,100, 50, 25 en 10 gulden! (te besteden bi j uw slijter) Ook uw inzending zien wij graag tegemoet. Invullen, uitknippen en in gesloten en met 20 ets postzegel gefrankeerde envelop vóór 1 november 1967zenden aan: Slijters Publiciteits Bureau, Postbus 1580, Amsterdam. De prijswinnaars ontvangen persoonlijk bericht De uitslag wordt gepubliceerd in het Slijtersvakblad van januari 1968. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd Mijn slotregel bij dit gedichtje is: Wilt u een cadeau met karakter schenken Verzuim dan niet aan de slijter te denken Of gaat u straks een feestje bouwen En dan nog deze vraag: bij uw slijter hangt tegenwoordig een grote groene fles uit met het slijters kwaliteitsmerk. Op deze fles staat een Noteer dit S.v.p. Invullen in bloklettera. HET NUMMER OP DE FLES BIJ MIJN SLIJTER IS:. NAAM SLIJTER: ADRES SLIJTER: MIJN EIGEN NAAM IS: STRAAT; PLAATS: Loop der Bevolking te Leiden Investeringen H. van der Laan en fam. noom, Schubertlaan 134. H. Dobbe en fam, Obrechtstraat Breedijk fam., Baclitstraat 16' fam, Loridanshof 13. A. en fam.. Arts, Lammen- lemmerstr. 86. J, hellgvmnast-masseur. Varkenmarkt 5a. J. F.'van Rhede van der Kloot en fam. arts. Rijnsburgerweg 90. J. P. M. Hel- vensteijn en fam., produktieleider. Su- rlnamestr. 18. H. den Heijer en fam., matroos. W. de Zwijgerlaan 93. W. de Mooij en fam., onderhoudsmonteur, ab ws ligg. Haarlemmerweg. H. de Wit en fam. De Ridderstraat 16. C. Heemskerk en fam., gasfitter. Hoge Morsweg 16, Mahfouz Abdalla Hanna en fam., do cent. Boerhaavelaan 96. K. Weeda-van der Plas. Hof van Venetië 6, A. A. Ter dameskapper. Thorbeckestr. Hoop Scheffer, u. a. J. van Beukeri landtlaan 8, N. G. Veldman, onderwij- zesres, Leeuwerikstr. 13. R. H. ten Brln ke, Vrouwensteeg 16. B. M. B. H. Mo- hamed, grondwerker, Nieuwe Beesten markt 8. H. W. E. gisch assistente Haarlemmerstr. 237a. F. J. W Drion. Witte Singel 80. C. A. Zuijdam. Oude Rijn 51. L. Dijkgraaff. chauffeur. De Goejestr. 40. S. Y. M. Loomans. Noordelnde 50. G. K. Frank. Zoeterwoudsesingel 97. I. A. J. Jans- sens, kinderverzorgster. J. W. Frlsostr. 6. S. F. Verboom, verpleegster, Rijns burgerweg 10. B. M. B. M. Abdelkader, - enesteeg 39a. C. P. Houtkade 30. A. R. maatsch. werkster. Schubertlaan 126, M. D. van Aller. Tuinbouwkundige. Hooigracht 72, D. J. Breen. Piet Paaltjenspad 2. W. N. J. Grotenhuis. De Sitterlaan 69. O. D. van Batenburg. Thorbeckestr. 52. A. B. socioloog. Bachstraat 46a. H. Vliet, inspectrice Onderwijs, Burggravenlaan 6. I. I. Wensel, ope ratie-assistente, Rijnsburgerweg 10. M. M. van Nunen. Kolfmakersteeg 13. M. C. Kromme, Wasstraat 28. W. T. L. van Wetten. Rijnsburgerweg 77b. K. Rusbach, verpleegster, Houtlaan 55. F. A. Vreeburg, Rijnkade 7. G. Scheurko gel, Zoeterwoudsesingel 81. R. A. Knib- be. Brederostr. 15. J. F. M. Focquin de Grave, employé, Stadhouderslaan J. Bosma. Oppenhf Relnders, Hoflaan Middelweg 19c. W. E. Meijer-Broeksma, verpleegster, Medu- sastr. 31a. E. L. Hoffman. Middelste gracht 20. J. A. Bikkers, Middelweg 19c. D. T. Meijer, Fagelstraat 22a. A. E. straat 28. J. C. der Laaken. coupeu se, Langebrug 26. L. F. Schipper. Hof Rijndijk 128. W. R, Ruitenberg. T straat 22. G. L. S. Tan-TJan. Br; 299. A. Vermaas, Korevaarstr. 3. J. P. den Besten, militair, Rembrandt- straat 27. M. E. Eger, Rijnsburgerweg 29a. A. Mooten-Van den Ent, Drie Oe- toberstr. 27a. C. M. A. Vos-Buijk, apo thekersassistente. Rapenburg 47. L. Knoop, Korevaarstr. 0. H. W. J. M. Poldermans, Boommarkt 23a. P. W. F. André de la Porte, Kloksteeg 17. C. im, Burggravenlaan 151. R. W. Eerde. Javonssensteeg straat 45. J. M. Verspaget, Schubert laan 149. J. T. I. Scholtes, Bakh. Roo- zenboomstr. 22. C. van Rossum Coran- tljnstraat 65. J. P. Weijers militair. Prins Frederikstr. J. D. Èaron Asbeck, Breestraat 33a. G. W. J. M. Tangelder, Nleuwstraat 47. G. Vlsslnga, onderwijzeres. Moddermanstr. 1. K. E. M. Swart, Van Oldenbarneveltstr. 31. A. A. C. M. Kamp. militair. Noordein de 2a. J. de Koningh-Bennlnk, Plant soen 1. G. Klingeler-Van der Kuljl, P. van Anrooystr. 41. F. W. D. Hoon- hout, Diefsteeg 6b. R. Feenstra. Bea- 85. C. G. M. Schaper, len Piet Paaltjenspad filmoperateur. Leemansstr. 55. N. H. M. N. W. de Bruin. Middelstegracht 20. van Doorn. Rijn en Schiekade 60. A. Abaizi, fabr. arbeider, Doezastraat 34. C. M. Verlaan. Lorentzkade 14. J. van den Berg, Stationsweg 1117. L. A. C. Marks-Van Koert, chiropodiste, Nieuwebrugsteeg 2a. W. M. Brusche! o-typiste, Obrechtstraat 75. J. M. J. H. M. Laane. Flanorpad 2. J. M. C. Slootweg, medisch analiste. Plant- einde 50. M. J. C. Elias, Nieuwe Bees tenmarkt 19, J. C. M. van den Berg Papengrjicht 5 J. E. M. Naaijkens. tl! W. Salomons. M. Koekkoek. M. C. Le- C. Gesink. A. Jongman. M. C Karelse, M. -c-. M. Hoornik, M. S Kruitwagen, W. van Vliet, M Glasber gen, A. C. Bakker, C. S. Frans. G. K. F. M. Kwee, J. s. H. Pommerel, T. M. Groenfeld, R. M. R. Schroder, w. d. m verpleegster. Rijnsburgerweg 10. Steigenga. Hooigracht 39. M. Kes-Bel ger. verkoopster, Joseph Haydnlaan 20. J. W. T. Simon, Boerhaavelaan 31, A. A. M'Hamed. fabr. arbeider Doezastr. 34. M. de Geus, J. van Goijenkade 33. P. M. Huijsingn, medisch analiste, Boerhaavelaan 43. G. Krassenburg, Ka naalstraat 3. J. P. A. Wortelboer, Jacq. Urlusplantsoen 301. M. T. ten Hove- Jabonska, ingenieur. Kyfgracht 13. R. L. Kultert. Joh. de Wittetr. 2. B. A. J. lijk 204. L. K. 'lanlst, Baohslr. Molteni verdwijnt Naast clie van Televizier zal ook de door de Noorditaliaanse vlees- en worstfabrikant Ambrogio Molteni in hel leven geroepen wielerploeg aan het eind van het seizoen verdwijnen. De achtergronden vafi de opheffing van de ploeg zouden meningsver schillen met kopman Gianni Motta zijn. Van het team maken o.m. deel uit de Italiaanse renners Motta, Preziosi, Fezzardi, De Pra en Scan- delli en de Duitser Rudi Altig. moeten centrale plaats innemen De „Raad van Nederlandse werk geversverbonden" is van oordeel dat in veel beschouwingen over het te voeren economische beleid te eenzij dig de nadruk wordt gelegd op actue le verstoringen van het evenwicht en moeilijkheden van de dag. De raad. meent dat de huidige situatie vooral ook gevaren in zioh bergt voor de ontwikkeling van onze welvaart. De werkgeversorganisaties dn ons land hebben meermalen de nadruk gelegd op het belang van de investe ringen voor de welvaart. In opdracht van de raad heeft het Nederlands Economische Instituut in Rotterdam gegevens verzameld over de verschil len in welvaart in de V.S. en in Ne derland. Ook zijn gegevens bijeenge bracht over verklarende factoren, zo als de grootte van de voorraad kapi taalgoederen per werknemer en da produktivlteit van kapitaal. Daar naast is op sommiige punten een ver gelijking gemaakt, tussen de VS., Zweden, de Bondsrepubliek Duits land, Frankrijk, België en Nederland. Het vermoeden dat vooral grote verschillen bestaan by de kapitaal voorziening per werknemer en de produktiviteit van kapitaal ls door dit onderzoek bevestigd, aldus de raad. De raad meent dat de investerings activiteit van het bedrijfsleven van zo groot belang moet worden geacht voor de ontwikkeling van onze wel vaart dat de stimulering daarvan een centrale plaats moet innemen in het beleid. Vooral ook omdat de gecon stateerde achterstanden van nadeli ge invloed zijn op de concurrentiepo sitie van het Nederlandse bedrtffsle- ven, acht de raad een versnelde in haal van deze achterstanden gebo den. MAN DOODT EX-VROUW EN ZICHZELF In een woning aan de Herenstraat 85 in RIjswyk zyn gisteravond de stoffelijke overschotten aangetroffen van een man en een vrouw: de 26-ja- rige mevr. W. D. van Straten en een 36-jarige man, die door pistoolscho ten om het leven waren gekomen. De man was de gewezen echtgenoot van de vrouw, die weer gehuwd was. Vol gens de Rijswijkse politie moet vol gens voorlopige verkregen aanwijzin gen, de vrouw door haar ex-echt genoot in diens woning ontboden zijn, teneinde de verdeling van de inboe del en andere zaken te regelen. Kort na aankomst in de woning zou de man zijn gewezen echtgenoot met en kele pistoolschoten hebben gedood en daarna zichzelf door het hoofd heb ben geschoten.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3