„Ik kan dat niet, bestaat niet..." vandaag DAMESBEURS MODE THEATER ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD Jean Dulieu (Jan van Oort): Dat gebeurt in kasteel Groenenveld bij Baarn". Daarmee is het werk van Jean Dulieu nog lang niet gedaan. Voor- gefilmd kan worden, moet hy 1 (Van onze Utrechtse correspondent) In de hongerwinter van '44-'45 zat een jonge violist van het Concertgebouworkest, Jan van Oort, op zijn strijkstok te bijten omdat hij niets te doen had. „Het orkest lag stil, naar buiten kon je niet, want dan werd je opgepakt, dus ik zat me thuis bij een oliepitje te vervelen. Toen zei mijn vrouw: ga een verhaal voor kinderen maken. Ik tekende een serie kabouters en samen pikten we er één uit die door mijn vrouw Joost-mag-weten- waarom Paulus werd gedoopt". Audus aanschouwde Paulus de bos kabouter by het zwakke schijnsel van een olielamp 't levenslicht. Een kaal hoofdig, bebaard, rondbuikig manne ke met een vriendelijk karaktertje, dat via krantestrip, kinderboeken en radio-uitzendingen nationale faam eou verwerven. Terwijl Nederland ongeduldig op de bevrijding wachtte, kende Van Oort geen moment van verveling meer. Hij tekende en schreef een kinderverhaal in stripvorm, waarin Paulus gezelschap kreeg van aller lei dieren uit het bos en om de spanning erin te houden een boze heks. Na de oorlog stapte hij ermee naar het dagblad Het Vrije Volk, waar hij meteen een contract voor een jaar kreeg. Dat betekende het einde van een nauwelijks begon nen muzikale carrière. ..Ik nam prompt mijn ontslag bij het Concertgebouworkest. Dat was wel een gok, want financieel ging lk er aanzienlijk op achteruit, ter wijl ik ook nog maar moest afwach ten of het contract na dat ene jaar zou worden verlengd. Maar ja, als je nog jong bent, durf je zulke ver anderingen wel aan". Zo verdween de violist Jan van Oort. De tekenaar-schrijver Jean Du lieu kwam er voor in de plaats. „We verbrandden alle schepen ach ter ons. We kochten een oude boer derij op Terschelling. Daar hebben we zeven jaar gezeten. Een heerlijke tijd. Maar de kinderen werden gro ter en toeen moesten we terug naar de wal." Het werd Soest „Het mooiste stukje", zegt hij, „en het rustigste, alleen maar lokaal verkeer, hoort u wel hoe stil?" waar hij een oude pittoreske woning op de kop wist te tikken met een koetshuis, zijn werkplaats, waar hij vanaf vorig jaar 7 november vrijwel onafgebro ken bezig is geweest met het ma ken van de poppen, interieurs en de cors voor de Paulus-film, die dit seizoen elke zondagmiddag in Moni tor zullen worden uitgezonden. Het creëren van dat poppenwe- reldje is een reusachtig werk ge weest. „Ik heb ruim dertig poppen gemaakt en elke pop kostte me een week. Elk figuur heb ik in varian ten. Zo zijn er negen Paulussen, waaronder eentje die pijp rookt. Ver der heb ik vier bosdecors gemaakt en een stuk of vyf, zes interieurs. Als je zo'n heksenhut ziet, wat daar in staat aan pannetjes, potjes en kruikjes, dat is ontzettend." Alles heeft Dulieu zelf gemaakt. Die ongelooflijke handigheid is hem niet komen aanwaaien. Op Terschel ling heeft hy geleerd nog ander ge reedschap dan strijkstok en tekenstift te hanteren. „Daar moest je alles zelf doen: ramen inzetten, deuren maken, vloeren leggen. Daar waren er de mensen niet voor of we had den geen geld om het te laten doen. In het begin keek ik er ook gek tegenaan, maar het lukt wel. als je het maar probeert. Ik-kan-dat- niet bestaat niet". Jean Dulieu kan het dus: minus cule karretjes en koperen kannetjes („Ik kon ze nergens zo klein ko pen") maken, een Paulus-huis bou wen. waarin de poppen van alle kan ten kunnen worden „bediend" en en passant een nieuwe methode voor poppenanimatie ontwikkelen, waar over hij liever niet uitweidt, omdat hij er nog patent op moet krijgen. „Het komt erop neer, dat je een pop kunt laten bewegen, terwijl hij zon der touwtjes vrij op de toneelvloer lende stemmen „maakt" hy ook zelf). Na de opnamen moeten er interna tionale soundtracks (met geluiden en illustratieve muziek) worden ge maakt. En tussen de bedryven door moet hij de scenario's schrijven voor de volgende drie poppenfilms. „De eerste zes maanden hebben we nergens anders meer tyd voor", zegt hy. Die „we" zyn behalve Du lieu zelf, zyn vrouw Kitty en zijn 21-jarige dochter Dorinde, die helpen met het animeren van de poppen. En na die zes maanden? „Wel, als het succes heeft, komt er een ver- volgserie en dan zal ik myn tijd hard nodig hebben voor het maken van nieuwe poppen, nieuwe decors, en nieuwe verhaaltjes." Tevreden UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 8.05 uur Metropoleshow 8.45 uur Het einde van d Dat hy voorlopig niet aa nen toekomt, vindt hy niet zo erg. Alle andere dingen die hij graag doet, komen namelijk met deze tv-se- rie wel aan bod: poppen maken (dat doe ik al vanaf myn vijftiende) poppen spelen („Op Terschelling had ik al vage plannen om een poppen theater op te zetten"), schrijven, vertellen en zelfs muziek, want er moet ritme zitten in de bewegingen van de poppen". Een heel tevreden Jean Dulieu dus die zegt: „De din- de banden hebben waarop de pop- gen waarvan ik vroeger droomde, pen hun tekst spreken (die verschil- realiseer ik VARA's t.v.-show van Bruce Forsyth, Engels komiek, zanger en conferencier, die voor zondag 1 ok tober om 21.30 uur op Nederland II stond geprogrammeerd, kan niet worden uitgezonden omdat de kopie van deze door de Engelse t.v.-maat schappij A.B.C. gemaakte show niet tydig genoeg by de VARA is bin nengekomen om de film nog van on dertitels te voorzien. In plaats van Bruce komt nu een herhaling van Salvatore Adamo's optreden in De Doelen in Rotterdam. ADVERTENTIE Opheffing exploitatie draaclomroepiietten Ingevolge een reeds in 1964 door regering genomen besluit tot ge leidelijke beëindiging van de exploi tatie van het 1 andeïyke draadom- roepnet, zal met ingang van 1 okto ber worden overgegaan tot liquidatie van een aantal netten. Bij deze fase zijn 13.846 abonnees, dat is 4% van het huidige aantal sluitingen, verspreid over het gehele land, betrokken. Deze abonnees heb ben, op grond van de bepaling, dat een opzegtermijn van een jaar in acht moet worden genomen, dezer dagen bericht van de liquidatie ont vangen. Voor de Telefoondienst in het dis trict 's-Gravenhage zal de opheffing betrekking hebben op 1195 abonnees, in de volgende netten Nieuwkoop, Boskoop, Delfgauw, Nootdorp. Pyn- nacker. Katwijk aan Zee. Katwijk aan den Rijn, Roelofarendsveen, Rijns burg, Warmond, 's-Gravenzande, Hoek van Holland, Honselersdyk, Monster. VARA en AVRO De zesdaagse: film Het roodborstje; natuurfilmpje Sluiting De Minimolen Nieuws The Xhunderbirds (kleur) In oktober op uw scherm programma-overzicht) Journaal en weeroverzicht Wie van de drie; quiz Voor de vuist weg Vlucht zonder uitweg; film Laatste nieuws Sluiting NCRV Nieuws Van nul uur één tot middernacht; film Igor Strawinsky: „Apollon Musagète" Gezond gezin De vergeten woestijn; film (kleur) Gelachkamer: artiesten vertellen anekdotes Laatste nieuws en journaal Sluiting Geen trucage Maar Dulieu bedient zich niet al leen van kaspoppen, zoals zyn vin ding heet, maar ook van handpop pen, stokpoppen en marionetten, al le systemen door elkaar, „om een optimaal effect te krijgen". Van tru cage moet hy niets hebben. „Dat is myn eer te na". Wat we de pop pen op het tv-scherm zien doen, hebben ze ook werkelijk gedaan toen de film werd opgenomen. „Het wordt direct gefilmd, scène voor scène. Twee van de 39 Paulus-filmpjes (in kleur) die. de NTS gaat uitzen den, zyn klaar. De eerste komt zon dagmiddag op het scherm. „Het is de bedoeling dat weiedere twee weken drie films (van tien minuten) maken. Met de eerste zijn we een eindeloos aantal dagen bezig ge weest, maar dat komt omdat je in het begin met zoiets altyd veel te genslagen hebt. De opzet is, dat we die drie films in vier dagen opnemen. ADVERTENTIE kom naar de 's middags en 's avonds 50 opwindende modeflitsen in een feeëriek lichtspel SPORT op radio en tv Van de volgende voetbalwedstrij den worden zondagmiddag voor de radio (14.30 uur Hilversum 2) oogge tuigeverslagen of nabeschouwingen gegeven: Feijenoord Go Ahead, MVV Ajax. Twente NEC. Wil lem 2 Cambuur, Holland Sport Volendam. Voorts zijn er verslagen van de na tionale kampioenschappen vyf- en tienkamp in Vlaardingen. Op de tv zondagavond (19.30 uur Nederland 1) een verslag van de voetbalwedstrijd Twente NEC, van motorwedstrijden op het circuit van Zandvoort. van de hockeywedstrijd voor dames NederlandZuid-Afrika en de opening van het wielerseizoen op de winterbaan in Antwerpen. Tijdens het internationale tele visiefestival op veilig verkeersgebied in West-Berlijn, waaraan 14 landen met 73 produkties hebben deelgeno men, is aan het Verbond voor Veilig Verkeer een derde prys een bron zen verkeerslicht toegekend voor het tv-filmpje, dat enkele maanden geleden werd vervaardigd in het ka der van de actie „Zwarte zes". LAGE PRIJZEN BIJ „FLORA" IN RIJNSBURG Hoewel het fraaie bloemenkweker enerzijds bijzonder welkom is, dat in verband met het poten van de bollen, ziet hij het zon netje aan de andere kant toch liever gaan dan komen. Het stille en droge weer heeft tot gevolg dat alle, maar dan ook letterlijk alle chrysanten tot hun recht komen. n de Rijnsburgse veiling „Flora" is hierdoor enorm groot, waarby dan nog komt, dat de kooplust zowel in binnen- als buiten land zeer gering is. Het publiek wil kennelijk nog wat van het mooie weer profiteren en heeft nog weinig behoefte aan gezelligheid binnens huis. Ook de prijzen van anjers en rozen liggen in vergelijking met voorgaande weken stukken lager. Bovendien wordt het aanbod nog steeds ver sterkt met een fikse hoeveelheid dah lia's die zolang er nog'geen nacht vorst is geweest voorlopig nog wel even aan zullen blijven. Voor de rechtgeaarde Leidenaar overigens een goede reden om een fraaie bos rood-witte bloemen in huis te halen en op deze wijze extra lui ster by te zetten aan het 3-Octo- berfeest. Lichte gram.muz? 23.5524.00 Nw im 2, 298 m KRO: 18.00 Lichte grammuz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Bisschop Confe rentie. 19.35 Operettemuz. 20.30 Ver- zoekpl.progr. 22.30 Nws. 2240 Overwe ging. 22.45 Goal. muzikaal sport- progr. met commentaren, reportages en gekruide nieuwtjes. 23.5524.00 Nws. VOOR ZONDAG 1 OKTOBER Hilversum 1, 402 in VARA: 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 Weer of geen weer. gev. poogr. (Om 9.00 Sportmed.). 9.45 Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Het Geladen Schip. 10.30 Remonstrantse kerkdienst. 11.30 Balans, gebeurtenissen en opinies, gewogen en getoetst. AVRO: 12.00 Mu zikaal Onthaal: bonte muz. show. 13.00 Nws. 13.07 Journaal met o.m. De toe stand in de wereld, lez. 13.25 Radar, radao-periodiek. 14.00 Metropoie-orkest amusementsmuz. NRU14.30 Stereo: Radio Filh. Ork.: mod. en klass. muz. (in de pauze; plm. 15.15—15.25 Tot be ter begrip, een cursus muziekluisteren). 16.30 Tijding: nws. uit de wereld van levensbeschouwelijke instellingen. VARA: 17.00 Melodieën uit films en musicals. 17.50 Nws. NRU: 18.05 Langs de lijn: sportrep. en -beschouwingen. VARA: 18.30 Nederlands cabaret op de plaat. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Chansons, refrains et ritournelles. 20.00 Een nieuwe dienstre geling: radioprogr. in het komende sei zoen. AVRO: 20.10 Rits: gev. progr. voor de jeugd. 21.30 Stereo: Radio-Ka- merork. en instr. trio: semi-klassieke en mod. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.50 Franse chansons. 23.30 Een avondje uit: licht gev. muz.progr. 23.55 t 24.00 Nws. 1 2. 198 i Hoogmis. 10.00 Nws. 10.15 Klass gew. miuz. 10.45 Strip, literaire kroniek. 11.00 Prom.-ork.: amusementsmuz. 11.50 Bui- NCRV12.00 Kerkorgelconc. (gr.): klass. gew. 12.40 Klanksnoer: klass. pl.progr. 13.00 Nws. 13.07 Voor de kinderen. 13.30 Ste reo: Klass. planokwartet (gr.). 13.55 Klavecimbel-recital (gr.): kla hoorspel. NRU de Heiligen, bijbels i -uitsl. en lichte grammuz. _B.30 Het horizontale aspect van het Avondmaal, beschouwing. 18.45 Kerk veraf en dichtbij, lez. NCRV19.00 Nws. 19.07 Klass. gew. muz. (gr.). 19.30 Geboortepynen van de reformatie (1), lez. 19.45 Stereo: klass. gram.muz. 20.10 Geest. lied. KRO: 20.30 Licht platenprogramma. 21.00 Het tweede stige vraagstukken. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Audio: gev. pl.progr AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Pvamissimo: lichte platen. 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Willem Duys' Muz. Mozaiek. VARA: 12.00 Nws. 12.02 tur ds G. To< derwerp: „Alles is betrekkelijk1. 11.00 vliet. Onderwerp: „Op geluk". Uitzending van ae aiensc met belangstellenden, gehouden op zondag 24 september 1967 te 7.30 uur nam. 12.15 uur as G. Toornvliet. Onderwerp: „Zelfmoord... en daarna?" UitzencUngt van een dienst, gehouden in het Begijnhofkapel te Haarlem op maandag 25 septem ber 1967 te 8.00 nam. 4.00 uur ds D. J. Roos. Onderwerp: „Vrijheid - blij- VOOR MAANDAG 2 OKTOBER Hilversum 1, 402 in VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. stri]dl. 7.23 Lichte gram.muz. (7.30—7.35 Van de voorpag.). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws 8.10 Act. 8.20 Voor vrij? Los!: act.show met om 9.35 Waterst. en tussen 9.15 en 11.00 ook verzoekpl. NRU: 11.00 Nws. 11.02 Panorama van beroemde symfo- nie-ork.: portret van het Concertgeb. ork. VPRO: 12.00 Blauwe maandag: gev. progr. 12.27 Med. voor land- en tuinb. 12.30 Stereo: Muzikale aanwin sten. 12.50 Tien voor één, lezing. 13.00 Nws. 13.10 Informatie: ontwikkelings hulp. 13.20 Pro memorie, praatje. 13.25 L6.30 De Johan Willem Frlso Kapel Ned. muz. 17.30 17.00 Trefpunt: licht zangsolisten Brabant jou: Hilversum 2, 298 in KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Speelse klass. muz. igr.). 7.30 Nws. 7.32 Aot. 7.40 Speelse kktss. muz. (gr.) 7.55 Overweging. 8,00 Nws 8.10 Speelse klass. muz. (gr.) 3.30 Muz. komende 1 KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor*t .30 Progr. i i tuinder. 12.27 Med. amusementsmuziek 16.00 Nws. 16.02 Opera d. opera-kroniek. 1 Zondag 1 oktober is voor Hilversum een belangrijke dag. Niet alleen be ginnen de omroepen met hun win- terprogramma's, maar ook doet dit jaar het fenomeen kleurentelevisie officieel intrede (tot 1 oktober '68 een uur per avond). Daarnaast is er dan nog de reeds lang verbeide gelijkstel ling tussen Nederland 1 en Neder land 2 (hetgeen voor de reclamewe reld weer perspectieven opent). De klap op de vuurpijl voor de ra dio- en t.v.-wereld is echter de toe treding van zeven mini-omroepen en de TROS als c-omroep tot de ether familie, waardoor het totaal op 13 komt. Dertien gegadigden die het door de minister zo gewenste eigen geluid laten horen en zien om NTS, NRU, NOT, Teleac, politieke partijen enz. dan even te vergeten. Oud- AVRO-directeur Willem Vogt kwam zelfs tot een totaal van 43 grote, klei ne en mini-omroepen. Thans zijn naast de TROS de vol gende nieuwkomers tot de ether toe gelaten: Christian Science Commit tee en Publication for the Nether- land^ (15 minuten radiozendtyd per vier weken); de Orde van Vrijmetse laren onder het Grootoosten der Ne derlanden (2 uur radiozendtyd, 1 uur televisiezendtijd per jaar»; de Ver eniging de Vrye Gedachte (15 mi nuten radiozendtyd per vier weken); de Bond zonder Naam (20 min. ra diozendtyd per vier weken, 1 uur te levisie per jaar); de Humanitaire en Idealistische Radio Omroep (2 uur radiozendtijd en 20 minuten t.v.- zendtyd per vier weken); de Neder landse Stichting voor Morele Her bewapening (10 minuten radiozend tijd per vier weken, 30 minuten te levisie-zendtijd per jaar); de Neder landse Vereniging voor Sexuele Her vorming (10 minuten t.v.-zendtyd per 4 weken en 30 min. radiozend tijd). Overheldsvoorl.: landse Indianer Dr. G D. van Wengen. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de klnde- zierige popmuz. (11.00 Nws.). TROS: 12.00 Nws. 12.02 Actua: rep. en com mentaren. 12.10 Als dat zou kunnen. verzoekpl. door Annet de Langen KRO: 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 TNT 16.02 Act, pl.show. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05— 18.00 Draaljijofdraalik. verzoekplaten. TELEVISIEPf KRO: 19.07 In kleur: NTS: 18.55 Pipe de Journaal CVK/IKOR/ R.KK: 19.12 Kenmerk, actualiteitenrubr. over 1 leving. NCRV: 19.32 Hier ning van de nieuwe NTS-studio's I n door Z.K.H. Prins Bernhard. NCRV: In kleur: 21.00 Het Zwanen- meer, ballet. (Unitel-produktie). 22.55 Avondsluiting. NTS: 23.0023.05 Jour- AVRO: 20.20 Ballet-Festival: beroemde dansers en beroemde pas-de-deux. 21.00 Het loon van de angst (Le salaire de la peur), film. NTS: 23.00—23.05 Journaal. Teleac: Automatisering Polemologie Russisch Monitor; ontspanningsprogramma met o.a. om 4.30 uur de voetbaluitslagen Preach-in in Assen Sluiting Pipo de clown Woord voor woord: bijbelvertelling Kerken in onbruik? NTS-Sport Nieuws zomaar wat i De getuigen; eenakter van Hugo Claus Forum Israël na de oorlog; reportage Laatste nieuws Sluiting NEDERLAND 2 VARA Pipo de Clown Axel Nort; avonturen-serie voor de jeugd Het intieme leven van de ijsvogel (kleur) Nieuws Een zekere Jozefien; familieserie Z-cars; film De ruiters; volksdans Salvatore Adamo (herhaling) Laatste nieuws Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 9.20 uur Het radio kamerorkest 11.20 uur Een avondje uit Hilversum 2 9.00 uur Zondagavondtheater; luisterspel 10.45 uur Audio; muzikaal programma en gióteren Tijdens de discussie over het wereld-vredesplan van Nobel prijswinnaar sir Philip Noel- Baker, werd op bijzonder hoog niveau vijf kwartier lang ge discussieerd over de meritus en de mogelijkheden van deze zo genaamde „Operatie Fox Po- puli", door de redacteuren-bui tenland van de New York Ti mes, Die Zeit, Le Figaro, de Trybuna Ludu en de Sunday Times, terwijl de Rils Matvejev als politiek commentator van de Izgestija genoteerd stond. In plaats van sir Philip zelf, die wegens ziekte verstek had moe ten laten gaan, was zijn neef Robert Neild gekomen, en daar behoefde men geen spyt van te hebben. Hij zette de problemen zeer helder uiteen en kreeg uitste kend weerwerk van de Ameri kaan Harrison E. Salisbury (zeer to the point, hy was de man die opschudding veroorzaakte met zyn reportages uit Noord-Viet- nam>, de Engelsman Giles (die opmerkte, dat de bewapenings wedloop het gevolg is van poli tieke spanningen en niet omge keerd), de Duitser Sommer (een praktisch-pessimist)de Pool Malcuzynski (een praktisch-op- timist), de Rus Matvejev (die met kennis van zaken minder vaak to the point was, en op het laatst een vraag van de Duitser over de invloed van de publieke opinie in Rusland zo handig omzeilde, dat Hiltermann het niet merkte) en de Frans man Massip die slecht geslapen had en niet zo bijster veel te zeggen leek te hebben. Wie heeft gelijk? Heeft de Duitser gelijk en is het geen kwestie van strijd tus sen verstand en onverstand, maar van een strijd „binnen het verstand?" Heeft de Amerikaan gelijk, dat de publieke opinie wel degelijk in staat is invloed op een regering uit te oefenen? Heeft de Pool gelijk, dat het plan om de publieke opinie te beïnvloeden en te activeren via de geleerden, in elk geval moet worden uitgevoerd, ook al kan het misschien niet in zyn meest ideale vorm worden gerelai- seerd? De tijd zal leren of we, met een laken over ons hoofd, heel langzaam naar het kerkhof zul len moeten kruipen, om geen paniek te zaaien. Voor wie vast wil gaan meedenken: de film „De Bargame" waarover Giles sprak, komt binnenkort in Am sterdam. En met een nonproli- feratie-verdrag bedoelt men een verdrag waarin uitbreiding van de kernwapens wordt tegenge- Vlekkeloos De technische realisering van dit gesprek, waarby gebruik werd gemaakt van een verta lersteam, dat het in de eigen landstaal gesprokene ogenblik kelijk in de witte oorknopjes van de deelnemers vertaalde, was vlekkeloos. Roelof Kiers verdient hiervoor alle lof. Sa mensteller Pim Elfferich ver dient nog grotere lof. omdat hy uitgelezen gezelschap naar ons land te krijgen. Ook de onder- titelingsdienst van de NTS moet in de bloemetjes worden gezet, want de vertaling was vijf kwar tier lang uitstekend, zowel in houd als timing. Mr. Hiltermann zorgde ervoor, dat iedereen op het juiste moment een beurt kreeg, waarby hy veel te dan ken had aan de zelfdiscipline van de deelnemers. Af en toe mengde hy zich ook even in de discussie, maar dan kreeg ik meermalen de indruk met een tennisser te doen te hebben, die zyn fraaie serves net steeds bui ten het vlak slaat. Deze discus sie, die nu al tot de hoogtepun ten van het komende televisie seizoen gerekend mag worden, werd voorafgegaan door een (nauwelyks gedramatiseerde) documentaire van Hugo Claus, waarin op losse toon enkele vaststaande feiten van de zo genaamde abc-oorlogsvoering (atoomair, biologisch, chemisch) op een rytje werden gezet. Moeten we met dit als gege ven. nog opmerken dat Moef Ga-Ga weer aardig en virtuoos was, en dat Willem van Kooten alias Joost den Draayer een pre sentator was met twee eigen schappen: 1. Je moet wel even aan hem wennen. 2. Hy heeft in elk geval een eigen styl? We gelovei.dat we er maar be ter over kunnen zwygen, evenals over het gesprek met Van Klef- fens in Televizier en over de voortreffelyke feuilleton „Vlucht zonder uitweg", waarvan de ky- kers hedenavond het laatste deel kunnen zien.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5