r fijne schoenen kopen? !-{ fèrley DISCUSSIEREN OVER WERELDVREDE P.v.d.A. wil praten met Oost-Europa FANTASIE ïlar MAAKT JE KAPOT Wilde schietpartij in hart van Milaan DINSDAG 26 SEPTEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 De AVRO-televisie zendt vrij- j van tien voor tien tot tien minuten over elf het -programma Operatie Vox Populi uit. Mr. Hil- i terman leidt in dit programma een d iscussie tussen een aantal prominente buitenlandse redac teuren over het plan voor de we reldvrede van Sir Philip Noël Baker (79). Nobelprijsivinnaar voor de vrede 1959 en Labourlid in het Engelse parlement. Hij heeft in zijn brochtlre Weten schap en ontwapening" o.m. af schuwwekkende inventarisatie gemaakt van de vernietigingswa pens die de wereldmachten bezit ten. Veel bezoekers naar de Firato De interesse voor de kleurentele visie brengt een record aantal bezoe- kers naar de Firato in de Amster damse RAI. Tot het sluitingsuur van maandagavond was het geregis treerde aantal bezoekers reeds twee maal zo groot als dat van twee jaar den op hetzelfde tijdstip, name lijk 90.376 tegen 45.232 in 1965. Zo als bekend duurt de Firato nog tot aanstaande zondag 1 oktober, 5 uur in de namiddag. A.B.K.: trek ontslagen in De bü het N-V.V. aangesloten ..Al gemene bond van kunstenaars" heeft de besturen van de A.V.R.O. en de K.R.O. telegrafisch met de meeste klem verzocht het aan eer: aantal ici in vaste dienst per 1 septem ber 1968 aangezegde ontslag in te trekken in verband met de te ver wachten structurele en financiële verbeteringen van het omroepwezen In het telegram aan de A.V.R.O. is met betrekking tot de verbetering op financieel gebied ook nog gewe- op de gunstige gevolgen van de fusie met de RTN. Een van de re denen voor het verleende ontslag de zwakke financiële positie van de omroepen. Ontwerp-resolutie over vrede (Van onze parlementaire redacteur) Het bestuur van de PvdA wil, dat Nederland aan de NAVO voorstellen doet voor een Europese veiligheidsconfe rentie, waaraan alle lidstaten van de NAVO en van het War schaupact deelnemen. Doel van zo'n conferentie zou moe ten zijn het sluiten van een niet- aanvalsverdrag, een overeenkomst inzake wapen vermindering en de af spraak om de uit de bewapening vrg gekomen gelden te besteden aan ontwikkelingshulp via de Verenigde Naties. Naleving van de wapenver mindering en van het niet-aanvals- verdrag zouden moeten worden ge controleerd door een effectieve inter nationale inspectie, o.m. door middel van wederzijdse controleposten. Voorts zou het aantal overbrengings middelen van atoomwapens in Euro- pa moeten worden „bevroren". Het P.v.d-A.-bestuur heeft deze opvatting neergelegd in een ontwerp- Van links naar recht op de foto: Sir Philip Noël-Bakermr. Hil- terman, dr. Theo Sommer, redac teur buitenland van Die Zeit" (Hamburg)Harrison E. Salisbury adjunct-hoofdredacteur van de New York Times", Karol Malcu- zynskiredacteur buitenland van de Trybuna Ludu" (Warschau) en commentator Poolse t.v., Frank Giles, redacteur buitenland van de Sunday Times'' (Londen), V. A. Matweyew, politiek commenta tor van het Russische partijblad Izwestia en op de rug gezien Ro ger Massip, redacteur buitenland van „Le Figaro" (Parijs). Nieuwe film van Mai Zetterling (Van onze correspondent in Stockholm) De Zweedse regisseuse Mai Zetter ling, die bekendheid verwierf door de film „Mattlek", zal binnenkort be ginnen met het verfilmen van een nieuw "epos". Zij is erin geslaagd de drie grootste vrouwelijke Zweedse filmsterren bijeen te brengen op het witte doek, te weten Gunnel Lind- blom, Harriet Andersson en Bibi An- dersson. De nieuwe film, die de titel "Flic- korna" (de meisjes) krijgt, gaat over een theatergezelschap dat een tour nee door Zweden onderneemt met het toneelstuk "Lysistrata", dat ge schreven werd door de Griekse ko- mediedichter Aristophanes, die 400 jaar voor Christus in Griekenland leefde en beschouwd wordt als de hoofdvertegenwoordiger van de oude komedie. Mai Zetterling vertelde dat de nieuwe film er een zou worden die de emancipatiestrijd van de vrouw in het algemeen zou behandelen. De handeling in het stuk "Lysistrata". de opstand van de Griekse vrouwen tegen de regerende mannen die er niet in slagen het land te vrijwaren voor oorlog, komt overeen met de si tuatie in vele landen tegenwoordig, zo verklaarde zij, en vormt het hoofdmotief in de film. De film zal in zwart-wit worden ingespeeld en begin augustus 1968 klaar zijn voor vertoning. ADVERTENTIE Mariene Dietrich i Marlène Dietrich treedt niet meer op voor tv of in films, maar zfj wees met een nadrukkelijk „Naah" j alle geruchten van de hand dat zij zich zou gaan terugtrekken. Op een persconferentie die zij gisteren in New York hield, verklaarde de diva, dat zij „televisie haat omdat het je fantasie kapot maakt". Over de films waardoor zij beroemd is geworden, zei zij nu: „Ik ben er nooit in ge ïnteresseerd geweest omdat ik altijd »en moest uitbeelden die ik nooit had willen zijn". Op de vraag of zij er wel eens aan dacht zich terug te trekken, ant woordde de in 1901 geboren ster: ,.U soms? Iedereen moet werken". Haar mening over een aantal za ken: Minirokken „Die zijn gekomen zullen weer verdwijnen. Laat de meisjès er maar plezier aan beleven". Eeuwige jeugd „Ik bezit geen ge heim. Als ik er een had zou ik het in iedereen vertellen". Slank blijven „Ik eet wat ik wil eten. maar ik droom ervan alleen de juiste dingen te eten". Plankenkoorts „Nee. ik ben nooit nerveus. Ik begrijp dat niet". Marlène Dietrich begint op 9 ok tober een engagement op Broadway, aar zij zes weken zal optreden. Het de eerste maal dat zij in Broad- ay optreedt. resolutie, die aan het in november te houden congres van de partij zal worden voorgelegd. De resolutie is gebaseerd op het vandaag gepubli ceerde rapport van de P.v.d.A. getiteld: „Politiek voor vrede". De commissie, die het rapport samenstel de. stond onder voorzitterschap ^an de voormalige staatssecretaris van Buitenlandse Zaken mr. M. van der Stoel. Aan het rapport is een min derheidsnota toegevoegd, afkomstig van.de heren Fransen en Lamraers. •dat Nederland in 1969 de NAVO moet verlaten. Actieve politiek In het rapport wordt een pleidooi j gehouden voor een actieve Neder- lahdse vredespolitiek, die zich be- halve op het totstandkomen van het j niet-aanvalsverdrag ook zou moeten 1 richten op het snel totstandbrengen van een verdrog tegen de versprei-1 ding van atoomwapens en een ver- bod tegen ondergrondse kernproeven. J De naleving van het non-proiiferatie- akkoord zou ook in het Euratom-ge- bied moeten worden gecontroleerd door de IAEA, de atoomorganisatie van de Verenigde Naties. Verder moet de Nederlandse politiek worden ge richt op uitbreiding van de vredes- bewarende functie van de V.N., uit breiding van de ontwikkelingshulp door de V.N. en krachtig optreden in V.N.-verband tegen rassendisci i- minatie en kolonialisme. Het rapport bepleit verder een wet telijke grondslag van de Nederland se ontwikkelingshulp, (minstens van het nationale inkomen zodat deze niet langer een sluitpost op de begroting is. De hulp moet worden aangepast aan internationaal vast te stellen normen. Het rapport is van mening dat ook Nederland de huidige ontspan ning tussen Oost en West moet ge bruiken voor het „slaan van brug gen" tussen de beide delen van Eu ropa en zioh moet aansluiten bij de groep van negen Europese landen (onder meer België en Polen), die daar al mee bezig zijn. De meerderheid van de rapporteurs is van mening dat de NAVO na 1969 veranderd moet worden in een orga nisatie die meer aandacht besteedt aan de politieke vraagstukken en min der aan de militaire. Tot de nieuwe taken die de NAVO zal moeten aan pakken, rekent het rapport het be vorderen van toenadering tot oost- Europa en het nastreven van wa penbeheersing en ontwapening. NEDERLAND 1 VARA 6.4? uur De Minimolen 6.50 uur Nieuws 7.Q0 uur Ja zuster, nee zuster 8.00 uur Journaal en weerbericht 8.20 uur Achter het nieuws 8.45 uur De Forsyte sage: „In de mist" 9.35 uur De baanschouwer; film 10.05 uur Liedjes van Annelies Bouma 10.20 uur Laatste nieuws 10.35 uur Sluiting NEDERLAND 2 NTS 8.00 uur Nieuws 8.05 uur Die goede oude tjjd; variété 8.45 uur Isadora: film 10.00 uur Laatste nieuws en journaal 10.15 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 9.40 uur 10.00 uur HILVERSUM 2 Voor liet laatst Dick van Dyke Wie denkt dat wij van vakan- ;ie teruggekomen zijn om op Nederland-II de kleurentelevi sie op het al eerder documen tair behandelde wereldmjtziek- te kunnen zien,'heeft het mis. Zelfs voor „De goede aarde" zouden wij niet expres zijn teruggekomen, evenmin als voor de eerste aflevering van de Duitse feuilleton „Vlucht zonder uitweg", die overigens, voor zover wij deze hebben kun nen zien, de moeite van het be kijken zeer waard was. Als wij ergens voor teruggekomen zijn dan is het voor de laatste eer bewijzen aan Dick van Dyke ge weest, die ons gisteren voor de 72ste en tevens laatste maal, sa men met zijn toegewezen echt genote Mary Tyler Moore, heeft mogen vermaken met zijn deels verbale, deels mimische humor, die alty'd balanceerde op de grens van komedie en slapstick en nooit teleurstelde, al was de ene aflevering wel eens nog leuker dan de andere. 72 afle veringen hebben we ervan ge zien. vermoedelijk het grootste aantal van één serie, dat ooit op Pen en Goedhart In Avro's Televizier wisselden de hoogleraren Pen en Góedhart met elkaar van gedachten over de oorzaak van en de remedie tegen de toegenomen werkloos heid. „Collega Pen is nog steeds inflationist", zei prof. Goedhart tenslotte ondeugend. „Nee, hij is voorstander van voortduren de ruime werkgelegenheid, waar bij echter een loonstijging wordt tegengegaan", antwoordde Pen. Twistgesprekken Dan was er tenslotte „Twist gesprekken met God", een iet wat ambivalent programma, mooi ruimtelijk in beeld ge bracht. met mensen als de balletjes van een telraam op gesteld, en vier vertegenwoor digers van de kijkers thuis in het midden. Het fragment uit Bermans A-vondmaalsgasten" kon niet missen (de man die ver geefs bij de dominee aanklopt zal even later zelfmoord plegen bij de getuigenissen kreeg men even het onheilspellende gevoel toch nor* in een christelijk sa tirisch programma verzeild te zijn geraakt Tilburg Heuvelstraat 70 Breda Karrestraat 27 Filialen te Dordrecht, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Den Haag en Leiden Twee doden en 19 gewonden Orkest van Theodorakis naar ons land (Van Parijse correspondent) De acht musici, onder wie een zangeres en een zanger, die samen het orkest van de beroemde Griekse componist Theodorakis vormen, ko men binnenkort naar Nederland voor een optreden voor de V.A.R.A.-tele- visie- In het Monitor-programma van zondagmiddag zal men het or kest eveneens kunnen beluisteren bij die gelegenheid worden enkele leden geïnterviewd. Ze vertellen hoe ze een dag ni staatsgreep in Athene hun land laten hadden, terwijl Theodorakis, die ook communistisch kamerlid was, wilde onderduiken om zo de onder grondse actie tegen het nieuwe regi me te kunnen organiseren. Zoals ge meld is Theodorakis begin septem ber door de geheime Griekse politie gegrepen. Drie andere politieke vluchtelingen die Griekenland onlangs nog hebben weten te verlaten, een filmregisseur, journalist en een socioloog ver- Lynda Johnsons huwelijk op 9 december Het huwelijk tussen Lynda Byrd Johnson en kapitein der mariniers Charles S. Robb zal op zaterdag 9 december voltrokken worden in de oostelijke vleugel van het Witte Huis. Het gevolg van het echtpaar zal uit 14 personen bestaan. Mevr. Nugent, twintigjarige zuster van Lynda, die 23 jaar is, zal bruidsmeisje zijn. Lynda is de achtste presidents dochter. die in Washington in het hu welijk treedt en de zevende die in het Witte Huis trouwt. Het is voor het eerst sinds de dagen van president Woodrow Wilson, dat twee zusters trouwen terwijl hun va der president is. Terwijl Lynda en haar verloofde, de 28-jarige kapitein Robb op het ogenblik met vakantie in Acapulco. Mexico, zijn, deed me vrouw Elizabeth Carpenter, pers-se cretaresse van de vrouw van de pre sident, de aankondiging van hun hu welijksplannen. In Milaan zijn gisteren twee perso nen doodgeschoten en negentien ge wond bij een vuurgevecht tussen dc politie en twee mannen, die zojuist bij een bankoverval 50.000 tot 60.000 gulden hadden buitgemaakt. Een van de twee bankrovers die licht werd gewond, kon worden gevangen ge nomen, maar de andere wist te ont komen in een auto, die later verla ten werd teruggevonden. Onder de gewonden, van wie er twee ernstig aan toe zjjn, bevinden zich vijf po litiemannen. Volgens de kassier hadden de twee overvallers in de rij voor de kassa staan wachten. Toen zij aan de beurt kwamen, bonden zij een zak doek voor het gezicht en eisten al het geld op. Nadat zü een bezoeker en een politiebeambte met de kolf van hun pistolen bewusteloos had den geslagen, renden zij naar hun het vuur. De twee doden zijn een vracht autochauffeur die achter zijn stuur werd getroffen en een motorrijder die een kogel in het hart kreeg. Het aantal gewonden bedraagt negen tien. De rover die bij de schietpartij werd gewond, werd met het gestolen geld uit de wegrijdende auto gegooid. Bij de overval zou nog een derde man betrokken zijn geweest. De rovers hadden het ongeluk dat zich in de omgeving van het bank gebouw talrijke politiepatrouilles be vonden in verband met een verzoek om hulp van een nabijgelegen ge vangenis. Daar dreigde namelijk een gevangene zich van het dak te stor ten, omdat hij onschuldig zou zijn aan een reeks diefstallen waarvoor hij was veroordeeld. VOOR DINSDAG 26 SEPTEMBER Hilversum 1, 402 m AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Lichte ork-muz. (opn.). 18.55 Gespro ken brief uit Parijs. 19.00 Muziek Mo zaïek: licht gev. pl.progr. 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Promenade-ork.: Franse "0-40 Muz. Show uit de Fi- Strijkkwartetklassieke tot 24.00 Nws. Hilversum 2, 2.98 m KRO: 18.00 Licht pianospel. 18.20 Nederlands Katholiek Ondernemer 19.10 Act. 19.3 21.30 Voordr. 21.45 Klassieke gram.tm 22.00 De zingende kerk: muz. Jezir progr. 23.55—24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 27 SEPTEMBER Hilversum 1. 402 m VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. VPRO: 7.55 Deze dag. 8.10 Lichte gram.muz. F) .00 Nws. <8.30— Deze foto werd in Milaan ge- maakt na de mislukte bankover val: links het door een deken be dekte lichaam van een 53-jarige vrachtautochauffeurdie hoe wel geheel onschuldio een ko gel in het hart kreeg. 8.35 Van alle markten thuis, plaatje voor de huisvrouw). 9.00 Stereo: Klass gram.muz. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Lichte gram.muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. vrouw. 11.40 Fluit en mod. muz. 12.00 Lichte zangsoliste (gr.). 12.22 Voor het platte land. 12.27 Med. voor land- en tuinb. 12.30 Metropole-ork.: sproken portret. 14.05 Filharmonisch orkest Omroepkamerkoor liederen. 15.00 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16,02 Lichte gram.muz. 1G.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de Jeugd. 17 30 Lichte gram.muz. Hilversum 2, 298 m NCRV; 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Klass. gram.n (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Lichte gram- muz. 9.00 Voor de zieken, y 49 Voor de vrouw. 10.30 Morgendienst 11.00 Lich te gram.muz. 12.27 Med. t.'o.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Herv. kerkdienst Operafragmenten (gr.) 14 00 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de leugd. 17.00 hoorspel, nuz. 17.50 Rcclasse- 00SDreker: Prof Diepenhorst. Hilversum 3. FM en 240 in - AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Ka- leidoscoop: AVRO-solisten en orkesten. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvit.: pop. ver- zoekpl.progr. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. klaren in de uitzending dat de staats greep die officieel op naam staat van een groepje rechts-extremistische kolonels, nooit had kunnen slagen zonder de inspiratie, zoniet de actieve medewerking van de „buitenstaan ders". Zonder de identiteit van die „buitenstaanders" nader te onthul len, wordt het niettemin duidelijk dat de drie Grieken het oog hebben op Amerikaanse NAVO-officials. Dl.progr. Operett 13.05 Ze 1302 15.02 Lichte muziek voor een Hollands publiek (gr.). 16.00 Nws. 16.02 Toer beurt: pl.progr. voor de Jeugd. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 Rhythm and blues: oude en nieuwe opnamen 17.35 tot 18.00 Hillbilly time: Countrv and Western muziek. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1 AVRO: 17.00--17.35 jeugd- KFC18 Jr.) 22.15 'Z«j. uie ons aieroaar zijn (The loved ones), tv-film over huisdieren) Engelse tv- Granada), 22.4022.45 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in 't kort. AVRO: 20.05 Peyton Place, TV- 20.30 Literaire ont- Dansend op doorreis, balletdanseres. 21.25 Sportpanorama. NTS: 22.10-22 25 Jour- ADVERTENTIE 't is fijn werken met

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5