In Vietnam artillerieduel zwaar 'I 'Wrakken' op de weg Dr. E. van der Kuyp bezet in 1968 Boerhaaveleerstoel Midvoor Quick Boys trad in huwelijk Mi Diploma zwemmen De Vliet m Con Thien belegerd BEURS VAN AMSTERDA Voor de Leidse kantonrechter De wekeiykse zitting van de Leid se kantonrechter, mr. W. de Koning, kenmerkte zich ditmaal door het grote aantal verdachten, dat „wrakken van auto's" had rondge reden. Het meest op de voorgrond trad de zaak tegen een 36-jarige inwoonster van Leiden. Zij reed niet alleen rond met een wrak. maar zij had noch een rijbewijs noch een WA.-verze kering. Zij gaf destijds bij haar aanhou ding op de Hoge Rijndijk grif toe, dat zij al bijna drie Jaar met dil vehikel, zonder rijbewijs en WA.- verzekering „langs de weg zat". De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen, kwam tot de conclusie, dat deze verdachte het wel heel erg bont had gemaakt. Hij eiste vier geldboeten van resp. f. 100, f. 50, f. 100 en f. 150 subs. 80 dagen, één week voorwaar delijke hechtenisstraf met een proef tijd van 2 jaar alsmede de vernieti ging van het in beslag genomen vehikel. Het vonnis luidde wat de geldboeten betreft conform. De voor waardelijke gevangenisstraf werd drie weken inplaats van een week. Een 25-jarige losarbeider uil Leiden werd eveneens op heterdaad betrapt toen hy zonder rijbewijs in een zeer oude auto reed. De toestand waarin het „voertuig" verkeerde werd treffend onderstreept door het feit. dat de eigenaar er slechts f. 75 voor had betaald. ..Een haast onbegrijpelijk gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel" zei de officier in zijn requisitoir. Hij eiste voor het rijden met dit wrak een geldboete van f. 150 subs, dagen en v<x>r het rijden zonder rijbewijs f. 300 subs. 20 dagen als mede de vernietiging van het in be slag genomen voertuig. De loswerk- man werd bij verstek conform ver oordeeld. t „Hoe kon U met zo'n levensge vaarlijk wrak nog rijden?" vroeg de kantonrechter aan een 22-jarige fabrieksarbeider uit Leiderdorp. Deze bleef hierop het antwoord schuldig. De vraag was begrijpelijk, want de jeugdige Leiderdorper be stuurde een „auto" waarvan he stuur een speling van niet minder dan 65 tot 70 graden vertoonde en de remmen nauwelijks functioneer den. „Als klap op de vuurpijl" had verdachte noch een rijbewijs noch een W.A.-verzekering. De eis werd hier een totale geldboete van f. 360 subs. 60 dagen en de vernietiging van het in beslag genomen vehikel. Verdachte reageerde nauwelijks. Ook niet toen de kantonrechter even later wat de totale geldboete betreft en de gevraagde vernietiging con form vonniste en er bovendien een voorwaardelijke hechtenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 2 Jaar aan toevoegde. „Het was mijn auto niet. Ik reed er maar even in en omdat hij verzekerd was dacht ik dat hij in prima staat verkeerde", aldus de strekking van het pleidooi, dat een 30-jarige loswerkman uit Leiden hield. Hij moest zich verantwoorden omdat hij op de Stationsweg was be trapt met een in zeer ondeugdelijke staat verkerende auto, die hij boven dien bestuurde zonder enige rijbe voegdheid te bezitten. Tot de gebre ken behoorde een ondeugdelijke rem, terwijl het rempedaal na te zijn ingetrapt met de hand weer moest worden opgehaald. De officier eiste voor het rijden zonder rijbewijs een geldboete van f. 100 subs. 20 dagen. Wat de auto gebreken betreft vroeg hij een boete van f. 150 subs. 30 dagen alsmede de vernietiging van het in beslag geno men voertuig. „Heel wat geld voor zo'n klein eindje rijden", vond verdachte. Hij protesteerde voorts tegen de ge vraagde vernietiging, omdat de auto niet van hem was. „Dat zoekt U dan maar met de eigenaar uit'want die heeft U ermee laten rijden", antwoordde de kan tonrechter. Het vonnis werd een totale geld boete tem f. 225 subs. 45 dagen en de gevraagde vernietiging. „Waar moet ik dat van betalen", reageerde verdachte tot slot nog. De kantonrechter vond dit geen probleem. „U kimt die 45 dagen gaan uitzitten" luidde zijn oplossing. Hem was destijds de rijbevoegd heid ontzegd. Desondanks reed hij, een 45-jarige tuinder uit Zoeterwou- de nog rustig met zijn auto rond en wel tot hlJ op de Beestenmarkt tegen de lamp liep. zyn auto werd terstond in beslag genomen. Verdachte liet verstek gaan. Gezien de ernst van het feit, eiste de officier een geldboete van f. 100 subs. 20 dagen en de onvoorwaarde lijke intrekking van de rijbevoegd heid voor de tyd van 6 maanden. Ten aanzien van de geldboete vonniste de kantonrechter conform. Anders dacht hy over de bykomende straf. Overwegende, dat verdachte zich kenneiyk toch weinig aantrok van een intrekking van zijn rijbe voegdheid, liet hij deze intrekking achterwege, doch stelde hiervoor in de plaats de vernietiging van Rijks wege van de in beslag genomen auto. „Dan kan hy zeker niet meer rijden", zei hy met enige nadruk. Toen een 20-jarige bromfietser uit Hillegom in de Breestraat werd aangehouden bleek, dat de bromfiets vele gebreken vertoonde en niet ver zekerd was. Hy werd bü verstek veroordeeld tot een geldboete van totaal f. 75 en één week voorwaardelijke hechtenisstraf Aan Leidse Universr teit Voor de periode van 1 januari tot 1 september 1968 is tot buitengewoon hoogleraar in de milieuhygiëne aan de Leidse Universicteit benoemd dr. E. van der Kuyp, directeur van Jiet bureau voor Openbare Gezondheids zorg in Paramaribo en docent in de gezondheidsleer aan de Geneeskundi ge School adaar. Hy zal als zodanig de Boerhaaveleerstoel bezetten, die tot de datum wordt bezet door prof. dr. D. Price. Dr. E. van der Kuyp, die op 23 oktober 1913 in Paramaibo werd ge boren. studeerde aan de Geneeskun dige School in zijn geboortestad, al waar hy in 1938 het diploma Suri naams geneesheer behaalde. Na van 1939 tot 1941 volontair assistent by de Dienst van Volksgezondheid te zijn geweest en gedurende ^en deel van deze periode prof. dr. N. H. Swellen- grebel by diens onderzoek naar de gezondheid In Suriname te hebben geassisteerd, was hy gedurende zes jaren gouvernementsgeneesheer by de Dienst ter Bestryding van Volks- en Besmettelyke Ziekten op Curasao. Van 1944 tot 1947 was hy boven dien belast met de leiding van de Hygiënische en Quaratainedienst. In de jaren 1947 en 1948 volgde dr. Van der Kuyp aan de Johns Hopkins School of Hygiene and Pu blic Health te Baltimore een cursus, die hij afsloot met het behalen van het diploma Master of Public Health. Vervolgens studeerde hi] gedurende drie jaren aan de Universiteit van Amsterdam, waar hy in 1950 werd bevorderd tot arts en in hetzelfde Jaar by prof. dr. N. H. Swellengre- bel promoveerde op een proefschrift, getiteld „Contribution tot the study of the Malarial Epidemiology In Su rinam". In 1951 behaalde dr. Van der Kuyp. na sinds 1949 volontair assistent bij het Instituut voor Tropische Kygiéne te Amsterdam te zyn geweest, het diploma tropische geneeskunde en hygiëne. In hetzelfde jaar werd hy be noemd tot directeur van het bureau voor Openbare Gezondheidszorg was hy tevens directeur van Volksgezondheid. Dr. Van der Kuyp. van wiens hand ruim veertig, over wegend in het Egels gestelde, publi- katies verschenen, heeft zitting in tal van commissies. Surinaamse zo wel als internationale, onder andere voor de leprabestrijding en de na zorg van tuberculoselijders. Ilij maakt voorts deel uit van de Technical Research Committee de Pan Ameri can Health Organization, de Ameri can Assoziation, for the Advancement of Science en de Stichting Weten- schappelyk Onderwijs Suriname- Nederl. Antillen (thans WOTRO Als vertegenwoordiger van Surina me heeft hy verscheidene internatio nale conferenties, bygewoond onder andere over Home Economies and Education in Nutrition, Public Health International Cooperation Admini stration en de Pan American Health Conference. Voor de bilharzia, myn- worm, Aëdes-, onchocerciasis en malariabestrijding maakte hy studie reizen naar Puerto Rico. Door de World health Organization is hem verzocht de Egyptische regering te adviseren omtrent de bestryding van bilharzia. Tevens heeft deze organisa tie hem gevraagd de leiding op zich te nemen van een overeenkomstig project in Irak. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 25 september Londen 10.00%-10.01%, New York 3-59A-3.59H. Montreal 3.34%-3.34Ti. Parijs 73.29%-73.34%, Brussel 7.24%- 7,25%, Frankfort 89,89-89,94, Stock holm 69.68%-69,73%, Zürich 82.78- 82,83, Milaan 57.70%-57.75%, Kopen hagen 51.84%-51.89%. Oslo 50.26- 50,31, Wenen 13,94-13,95, Lissabon 12.48-12,49%. Het nieuwe culturele seizoen van de Sassenheimse trtfsoos S.O.S. is opend met een lezing van ds. C. B. Roos uit De Kaag. Ds. Roos stelde op deze openingsavond het „Gezag" aan de orde. Een onderwerp, waarvoor Paramaribo. In de jaren 1954 en '55 j vry veel belangstelling was. Leo Pluimgraaff, de aanvalsleider van 't eerste elftal van het Katwyk- se Quick Boys, is vanmorgen in het raadhuis in 't huwelijk getreden met mejuffrouw Nel Haasnoot. Om elf uur werd het huwelijk voltrokken en om twaalf uur volgde de kerkelijke inzegening in de Oude Kerk aan de Boulevard. Leen Aandewiel, de spil van het eerste elftal, was de eerste, die het jonge paar na de huwelijks voltrekking in het raadhuis geluk wenste. Foto LD/Jaap van Duyn, Kat- wyk-Zee. Hervormd Leiden beroept twee predikanten De centale kerkeraad der Leidse hervormde gemeente heeft gisteravon twee beroepen uitgebracht. In de va cature ds. J. M. D. van den Berg werd beroepen ds. A. J. de Jong sinds september 1947 predikant te Scheve- ningen. Ds. de Jong, die in 1919 werd geboren, aanvaardde op 11 ju li 1943 te Ederveen de evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk. Na vier jaar deze gemeente te hebben gediend vertrok hy naar Schevenin- gen. Als jeugdpredikant is in de vaca ture van ds. A. J. Lamping beroe pen ds. W. Straatsma. hervormd predikant te Dedemsvaart. Ds. Straatsma (35) aanvaardde op 12 mei 1957 te Saaksum (Gr.) de evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk. Op 27 mei 1962 deed hy zyn intrede in zyn huidige gemeente N. van Ginkel 40 jaar bij Kon. Ned. Grofsmederij In oktober is het veertig jaar ge leden, dat de naam van de oudste procuratiehouder van de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij in Leiden, de heer N. van Ginkel, voor het eerst op de loonlysten van de vennootschap prykte. De heer van Ginkel was toen al een maand of zes in dienst van de onderneming, maar had tot die da tum geen salaris genoten: zyn vader, de toenmalige directeur, de heer N. C. F. van Ginkel, had niet een be paald zacht bedje voor hem ge spreid, maar vond het kennelyk ge wenst dat hy eerst liet zien, wat hy waard was. Dit is de a.s. jubilaris echter goed afgegaan; ongeveer zes jaar later werd hem reeds -zy het onder de wat vreemd aandoende benaming van Chef de Bureau-, de algehele leiding van de kettingfabricage toe vertrouwd, en op 28 mei 1937 werd hy tot procuratiehouder benoemd. Omstreeks tien jaar later ging de heer van Ginkel over naar de com merciële afdeling en niet lang daar na werd hy belast met de leiding van de verkoop van ankers en ket tingen. Op dit gebied, -ankers en ket tingen- kan de heer van Ginkel tot één van de weinig talryke Neder landse experts worden gerekend en ten behoeve van de normalisatie van deze produkten werd meermalen, zo wel in nationaal als internationaal verband, een beroep op hem gedaan. Op vry dag, 13 oktober, van 45.30 uur zal er in. Café-Restaurant „In den Vergulden Turk", gelegenheid zyn om de heer van Ginkel met zyn j opgegeven jubileum geluk te wensen. I tot stand. Internationals wederom hoger Amsterdam, 26 september Over de gehele linie hebben de in ternationale waarden vandaag niet alleen het scherp verhoogde koers- niveau van maandag kunnen hand haven, er werd zelfs nog een schep je bovenop gedaan. Dit door vraag van het publiek. Aku, goed gesteund door de koersstyging gisteren Wall Street van American, Enka met 1-5/8 dollar, zette by de opening de opmars van de paar voorgaande beursdagen verder voort op 61.50, t< gen gisteren als slotprys 59,90. Kon. Olie verbeterde by na een gulden op 144.80. Unilever ging 70 cent omhoog tot 11.80. terwyl voor Philips een zelf de koersverbetering was weggelegd op 114.40. Hoogovens, gisteren reeds zeer vast, werd een gulden hoger geadvi seerd op 99. De cultures waren, evenals meeste scheepvaartwaarden, iets gc- makkelyker met weinig zaken. Ook in de staatsfondsenmarkt ging weinig om. De activiteiten in deze sector la ten de laatste dagen te wensen over. Het wachten is hier kennely k op een nieuwe staatslening. De beurs ver wacht deze lening binnen niet al te lange tyd. Met de Veenendaalsche Stoom- spinnery blyft het nog steeds berg afwaarts gaan. De laatkoers van dit aandeel werd wederom 5 punten la ger gesteld op 165. De laatst gedane notering was 185. Tussen deze twee koersen werden steeds laatkoersen kwam er geen affaire Een aantal dames heeft voor de nodige afwisseling gezorgd in het toch al niet eentonige bestaan van het badpersoneel van het zwembad ,De Vliet". Vrijdagavond traden deze dames aan voor zwemexamen Zy grepen deze gelegenheid aan om het zwemseizoen op feesteiyke wijze te besluiten. Met zelfgebakken taarten en meegebrachte drankjes werd voor een gezellige sfeer gezorgd, waarin ook chef-badmeester J. W. Rompes badmeester-examinator H. F. Heidweiler meedeelden. De volgende dames wisten het exa men met goed gevolg af te leggen: Diploma A: C. Karlas, F. West- strate, A. Hoogenboom, D. Bink, M. Visser, M. van der Krogt, E. van der Berg en M. P. C. Schouten. Diploma A: E. van Bommer, M. van der Krogt en E. P. de Heiden. Diploma C: A. Hellendoom. Zaterdag werd het examen voort gezet met de kandidaten van lagere leeftyden. De volgende jongens en meisjes kwamen in het bezit van het diploma: Diploma A meisjes: Monique van Bommel, Joke van Vliet, In- grid Spuyman, Irma Groenendyk, Mar ja Groenendyk, Joke van den De belegerde vesting Con Thien van het Amerikaanse marinierskorps wordt onophoudelijk met mortieren en verdragend geschut bestookt. De Amerikaanse strijdkrachten beant woorden dit vuur met geschut, tac tische straaljagers en B52-bommen werpers. Sinds de slag om Dien Bien Phoe is Vietnam niet meer het to neel geweest van zo'n zwaar vuur gevecht. Vier golven van acht stratoforten hebben maandagavond en hedenoch tend de Noordvietnamese concentra ties rondom Con Thien en in de gedemilitariseerde zone bestookt. In totaal werd 275.0000 kg. bommen af geworpen. tactische aanvalsvluchten van vlieg tuigen van marinekorps en lucht macht alsmede na aanvallen van vliegtuigen, die van het Amerikaan se vliegschap Intrepid waren opge stegen. De Amerikaanse opperbevelhebber in Vietnam, generaal William C. Westmoreland, heeft verklaard, dat artillerie en luchtstrijdkrachten te zamen de grootste concentratie aan conventionele vuurkracht uit de ge schiedenis vormen. Nooit hebben de communisten in Vietnam zwaarder geschut in stelling gebracht dan de beroemde generaal Giap deed by de omsingeling van het Franse fort Dien Bien Phoe in 1954. Po bxr—"-Oflnco m^rlnlfs t* rion Thien en omliggende voorposten hebben gisteren in 12 afzonderlyke bombardementen 650 raketten, mor tiergranaten en artilleriegranaten geïncasseerd. De mariniers hunner- zyds vuurden 9.000 stuks zware ar tillerie- en mortiergranaten af. Het enorme artillerieduel duurde negen uur, van 7.15 tot 16.15 uur (plaatselijke tyd). De mariniers ver loren gisteren twee doden en 90 ge wonden. Van de gewonden moesten 32 naar elders worden overgebracht. De verliezen van de vijand zyn on bekend. De belegerde basis, die 4 km ten zuiden van de gedemilitariseer de zone is gelegen, wordt thans reeds drie weken met zware artille- r'° en raketten bestookt. Berg, Marjolein Blom, Leny Hoog straten, Hanny Verstraaten, Elly Heemskerk, Brigt Bethe, Edith Brin kerhof, Nicoline Brinksma, Dinka de Vries. Betty Dullemetfer, José van Hof, Gaia Son, Eugenie Damen, Hen- drieka Treur, Jacoby Treur, Karin Breuker, Els de Buvry, Veronique van der Kolk, Nicoline van Lunte- ren, Liliane v. d. Pol, Sandra van Hattum, Nicoline Segaar. Diploma A jongens: Arco van Bemmel, Leo van Noppen, Freddy Raar, Arnold Duynisveld, Kees Bos man, Frans Zonneveld, Kok Janson, Dick Bengeling, Jaap Barreveld, Henk Sasburg, Ronnie van der Wal, Gerrit Gyzen, Roel Cramer, Jan Harm Padmos, Alexander de Vries, David de Vries, Willem de Ruiter, Freddy Peti, Hans Ouwerkerk, Tjeerd van Wengen, Robert Kimmen, Her man Doeleman, Barry Maryt, Pieter Neuteboom, Tom Blom, Peter Groes- beek, Philippes Kuipers. Diploma B meisjes: Marianne de Boer, Adrie Kok, Marleen Louwrier, Adrie van der Krogt, Leny v. Buu- ren, Loes Gaykema, Colja Blom, Els Lautenslager, Mieke ,van Veen, Glan- dia Singeling, Conny van Mierlo, Carla van den Berg, An ja de Wit. Diploma B jongens: Chris Witte, Rogier van Alphen, Rob van Bem mel, Henk Kramer, Henry v. Swie- ten, John van Swieten, Frank Lau tenslager, Raymond Kimman ,Nico Stouten, Henny Singeling, Ruud Snoeker, Amaud van Lunteren. Zwemvaardigheid I meisjes: Hen- rlëtte Smit, Jeanette Dees, Coory Pelgrim, Sonja Seriier, Marjan van Bommel, Joke van der Zeeuw, Anne ke Burgerjon, Annemieke Brinksma, Geesje de Lange, Pauli Schutte, Ma ria Pompe, Margreet Teunissen, Ger- da Markenstein, Sjaan Kruit. Zwem vaardigheid I jongens: Jan Dullemeyer, Ad Goedhart, Louis van Dyk, Sjaak Janson, Kees Bredeveld, Harry Roffel, André Adriaansche, Antoon van Dyk, Kees Seriier, Peter Dullemeyer, Pieter van Vliet, Jan Michael Bouman, Johan Smit, Julius van Hattem. Zwemvaardigheid II meisjes: Francien Rits, Marga van Tiem, Margriet Pompe. Zwemvaardigheid II jongens: Kees de Jong, Jan van Staveren, Kees Lever, Friso van Voorthuizen, Kees Ashman, Guus Smit. Zwemvaardigheid III meisjes: Corry Labordus, Marion van Alphen,. Adrie Knol, Annemieke Hoek, Joke Pelgrim. Zwemvaardigheid III jongens: Wouter Hins, Rudolf Doderer, Lieuwe Labordus, Jan Willem Hillebrandt. Zwemvaardigheid IV meisjes: Gonnie Fradus. De watersnood in de zuidelijke Amerikaanse stad Texas, verhe vigd door de wervelstorm Beulah, houdt aan: de overstromingen hebben reeds een derde deel van deze staat onder water gezet en een schade veroorzaakt van bijna Aan het Centraal Instituut voor de Opleiding van Sportleiders slaag de de heer D. W. Boland uit Oegst- geest voor he eindexamen met de aantekening tot het geven van zwemonderwys en tevens de specia lisatie zwemmen, evenals Joop Kui per, waterpolospeler van LZC. vier miljard gulden. Grande, de grensrivier tussen Amerikaanse staat Texas en buurland Mexico, is buiten oevers getreden. In de stad Hi a lingen zijn vele huizen tot I dak overstroomd. Bij Mercedes Texas is een grote dam doorjn broken. De bevolking van i t ■plaatsen heeft een goed heeni e men in hoger gelegen gebiet moeten zoeken. Ook in Mei zijn vele dorpen en steden di het water overstroomd, tot in (I buurt van de grote haven Tam i co. Op de foto: een huis in Jtfi cedes, Texas, ivaar het water geveer tzoee meter hoog staat. DINSDAG 26 SEPTEMBER ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Vorige slotkoers koers v. heden Ned. 1966-1 7 105% 105A Ned. 1966-2 7 105U 105 A Ned. 1966 6% 100 A 100% 98 A 98 A Ned. 1965-1 5% 96% 96 Ned. 1965-2 9% 96% 96% Ned. 1964-1 5% 93 A 93 A Ned. 1964-2 5% 92Ü 92% 91% 91 Ned. 1958 4% 90% 90 A Ned. 1959 4% 89 A 89 A Ned. 1960-1 4% 89 A 89 A Ned. 1960-2 4V3 87% 87 A 87% 87% Ned. 1964 4% 95fg 95% 88A 88 Ned. 1960 4% 85% 85% 85% 85% Ned. 1963-1 4% 85% 85 A Ned. 1963-2 4% 84% 84% 85% 85% 83% 83% Ned. 1953 3% 81% 81% Ned. Staff'47 3% 72% 72 Ned. 1951 3% 90% 90% Ned. 1953-1-2 3% 84% 84% 83% 83% 72% 72% Ned. 1950-1-2 3% 74A 74% Ned. 1954-1-2 3% 77% 77% Ned. 1955-1 3% 77% 77% Ned 1955-2 3% 83% 83% Ned. 1937 3 83% 83% Ned.Grbk 1946 3 84 83Ü Ned. Dlrling '47 3 88% 98% Ned. investeert. 3 99% 99% Indië 1937-A 3 92% 92% Bank. en kredietwezen BvNGemw.l 957 6 97% 98 id. 30-jr '58-59 4% 87% 87 A id. 25-j. '60-3-5 4% 89% 88% ACTIEVE AANDELEN A'dam Rubber a 63 62% HVA-Mijen Ver. a 119% 119% 59.90 60.90 Deli My cert. 84.80 86.80 Hoogovens cert. 98 100.50* 113.70 114.40 Unilever cert. 111.10 111.50 Dordtse Petr. 656% 660% K. Petr. 20 144 145 Holl. Am. Lyn 92* 91% Java China Paket 180% 180 K.L.M 267 272 Kon. Ned. Stmb. 91 %x 91 %b Stoomv. My Ned. 111 111% NieveltGoudr. c. 115% 116 V. Ommeren cert. 175% 177% Rott. Lloyd 155 153% Ned. Schpv Unie 136% 136% Alkmaar 1956 2% 72% A'dam 1933 3 niA A'dam 1951 2% 86%. A'dam 1956-1 2% 79% A'dam 1956-11 2% 86 A'dam '56-III 2% 86% A'dam 1959 2% 79% Breda 1954 2% 781/Ö Dordr. 1956 2%... 72 Eindh. 1954 2% 76 Ensch. 1954 2% 72% 's-Grav '52-1 2% 86% 's-Grav '52-n 2% 87 R'dam 1952-1 2% 87 R'dam 1952-11 2% 85% R'dam 1957 2% 87% Utrecht 1952 2% 104 Z.-Holl. '57 2% 87% Z.-Holl. '59 2% 88% NIET-ACTIEVE AANDELI Bank- en Kredietinstellingen ze Alg. Bank Ned.24' Amro f20.— 41 Holl. Bank U. eert. 22! Holl. Soc. Lev.v. 48( Nat. Nederlander) 61' Ned. Midd. Bank 9: R.V.S. eert521 Industriële ondernemingen NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov- en Gem. leningen A'dam '47 3% 88% 88% A'dam '48 3% 89% 88 R'dam "52-14% 88% 88% Bankwezen B. N. G. '66 1-2-3 7 104A 104% Idem '65 I 6 97f| idem '65 n 6 idem '65-1 5% Idem '65-n 5% Idem '65 5% 94 idem '58 5% 93f$ Idem '64 5% 92% idem '58 5 idem '64-1 5 id. N W. B. 7>2 4% ld. Rentspbr. *52 166 idem ld. f500 *57 160% idem '67 6% 99li ld Rentespbr '64 liy2b ld Rentespbr '65 106 ld. Rentspbr '66-1 106%b Industriële obligaties Hoogovens '66 6% 101b K Zout-Ketj '65 6 97% N Gasunie '66 7% 106% idem '66 6% 101A Phil dlr-lng *51 4 99fjj Schiphol 6 98% Unilever 6 97% 97H 95% 95% 90% 47H 97f| 95A 95A 93% 90% 166 b 160% 100% 97% 101% 101% Amst. Ch. Farm. 159 Albert Heyn 983% Berkel's Patent 137 Blaauwhoed 100.70 Bührm.-Tettero 468 Bijenkorf Beheer 646 Calvé Delft cert 789 Fokker 789 V Gelder Papier 111% K. N Grofsmed. 110 D Gruyter pref. 6 121x Heineken's Bier 546% Holl Constructie 94.50 Ing. Bur. Bwnyv. 168 Intematio 294 v. Kemp en Beg. 100 Kempkcs Meubel 66b K. Zout Ketjen 764 Leidse Wolspinn. 297 Muller en Co N.B. 271% Ned. Kabelfabr. 312 Philips pref. Ryn-Schelde 209% EMS 42 E.M.S '66 39.50 Ver Mach. fabr. 170 V. Touwfabr. c.v.a. 155 Vihamy 126 Walvisvaart 320 Wernlnk's Beton 150 Wilt. Fey Bronsw 162% V. Wijk/Heringa 72 Zaalberg 65b 980 t 111.40 113. 79 19 Hiijnbouu en petroleum Biliton 2e rubr. 126 1 K. Ptr. crt., 1 A 20 143.50 Particlpatiebewyzen Goldmin. 1/5-1/1 Intergas 1 part. Beleggingsmaatschappijen Interlinie f50^- 184.90 18 In terwaarden 123 12 Netfo f50.— 85 8 Robeco Rolinco Unitas f50.— 412 Utilioo 116.50 V. Bez. v. "94 f60 100.40 Europa I 10 pb 470 Chem. Fund. c.va. 18% 225.60 225 214 214 411 116 DM 410 19 Can. er Amerikaanse fondsen Canad. Paclflo R Intern Nickel Am er.-Te) eD Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gen Motors IBM Kennecott Republic Steel Shell Oi» Union Pacific Un. States Steel 38% 53% 86% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan bieden Bieden 11 Ex dividend Ex claim b Laten

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 18