Leiderdorp heeft drie gymnastieklokalen K.V.P. KRAP BIJ KAS Opzienbarende vondst van Hyksüs-graf door archeologen nit Haifa Nederlander positief jegens reclassering Nieuwe orders Verolme Ds. A. van der Ziel is terecht afgezet H8DAG 26 SEPTEMBER 1967 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 15 1rofdr. J. P. van Praag opent finlokaal aan Hoogmadeseiveg gemeentebestuur van Leider- raag: zich bevoorrecht achten je officiële opening van dit der- [ymnastieklokaal. gezien de gro- (hoefte, n.l. 523 lokalen die er in de provincie Zuid-Holland be- Deze woorden werden giste- [esproken door gedeputeerde dr. J. P. van Praag, voordat hij nieuwe lokaal aan de Hoogma- »eg opende, earnaast zijn noodzakelijk 10 ::alen en één sportpaleis in één Jl [rote steden. Hiervoor zijn enige J\ ^rdcn miljoenen nodig, terwijl ok nog vele sportvelden zullen tn komen. Men vergete echter dat de techniek de grondslag ^1 er de welvaart en deze vraagt 3| 'e organisatie die soms benau- larom", zo besloot de gedepu- ztfn toespraak „is speelruimte, ileuwe woord voor alle mogeiy- :accommodatie, zo belangrijk-' reeks elf uur gisterochtend •inch een aantal genodigden, on rie alle hoofden van scholen, en hoofden van de verschillende takken van de gemeentelijke diensten, zich In het nieuwe gymnastieklokaal aan de Hoogmadeseweg verzameld. Burgemeester mr. R. M. Gallas zei in z'n openingswoord onder meer, dat het gymnastiekonderwijs niet meer het stiefkind is. In Leiderdorp kun nen we met dit derde lokaal in drie jaar tyds, zeggen: „We kunnen 't ver werken". In deze gemeente is de tijd nu niet ver meer af van de benoe ming van een speciale ambtenaar ter secretarie voor de behandeling van schoolzaken. Demonstraties Hierna gaf de heer R. Pommer met 'n klas meisjes een demonstratie van een moderne gymnastiekles, die ge volgd wercf door een turndemonstra- tle van oud-turnkampioen Klaas Boot en de huidige kampioen Smul- Het nieuwe gynuiastieklokaal aan de Hoogmadeseweg in Lei derdorp. (Foto LD/Holvast ders. In het gemeentehuis werden vervolgens verversingen aangeboden, terwijl prof. Van Praag als herin nering een oude prent van Leider dorp ontving. De zaal heeft een afmeting van 20 bij 10 meter met een vrije speel- hoogte van 5% m. De vloer bestaat uit kurklinoleum. Ter weerszijden van de hoofdingang bevinden zich de kleedlokalen met daartussen de wasgelegenheid. De zaal is ingericht voor alle zaalsporten. De kosten bedroegen ongeveer f 200.000. Het lokaal is gebouwd na bespreking met verschillende ge meenten, o.a. Dordrecht en Delft en met de Ver. Voor Ned. Gemeenten. Het is een zgn. VNG-lokaal (serie- bouw) LEIDERDORP meiigaan van chr. scholen algemene ledenvergadering van jeiderdorpse prat. christelijke (vereniging die gisteren werd ge- 31, trok grote belangstelling. In openingswoord dankte de voor de heer C. J. Zwarts de com- die het concept huishoudeiijk ment heeft opgesteld. De over- van de scholen aan bovengc- de vereniging en de werving van ogen en leden bracht veel werk cch mee. Na indiening van de ien op 22 december 1966 kwam Januari reeds de koninklijke curing. In de ontwerpstatuten geen enkele wijziging te wor- angebracht. Het ligt in de be- S de bezittingen van de oude herenigingen per 1 Januari te dragen aan de nieuwe ver- ig. De vereniging heeft thans den. Het concept huishoudelijk aent werd. na het aanbrengen enkele wijzigingen, aanvaard, hierna gehouden verkiezingen de besturen van de diverse scho- erden deze als volgt samenge- Chr. school Zijlkwartier- voor heer H. Marck; leden de he- P. Bonthond, T. van Ingen au, J. Barendse en mevr. J. tos-Dam. Chr. school Kastan- voorzitter de heer W. Noord- leden de heren A. Colijn, C. iker, W.F. Scheenstra en mevr. Verhagen - Thierrij. Wm. de Tschoolvoorzitter de heer C. leden de heren H.R. Goudsmit, Boeft en de dames J.J. Schut- trman en C.J. de Jong-Stoets. miern ging de vergadering ak- met het voorstel het voorlopig ïiestuur te machtigen alle maat- te treffen die noodzakelijk cor de overdracht. WASSENAAR oed begin van amgenootscliap eerste team van het Wasse- Damgenootschap is in de com- begonnen met een 128 hning op het Noordwykse Deze overwinning kwam tot door winstpartijen van A. J. van Bemmelen, J. Vermeu- Knol, J. van Vuren en inval- Knoop. De reserveteams van begonnen niet zo best. Zij ver- respectievelijk met 137 van en met 155 van HDC 2. LEIDERDORP Wedvlucht van „De Rij nklievers" De Leiderdorpse postduiven vereni ging „De Rijnklievers" heeft een wedvlucht (de laatste van dit seizoen) gehouden van af Maastricht. (Afst. 168 km). In concours waren 232 dui ven. Uitslag: 1. A. v. d. Dop en Zn., 2. Gebr. Kok, 3. Gebr. Kok, 4. A. G. Holland. 5. H. Kettenis, 6. Gebr. Kok, 7. Q. Bruines. 8. J. Brantenaar. 9. Gebr. Kok. 10. P. Veelenturf. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Engelse taal- en letterkunde mej. E. Vrijland (Leiden); doet. ex. geschiedenis de heer Th. L. Kok (Den Haagi; kand. ex. pedagogiek mej. M. E. Weijers (Ermelo)kand. ex. N. W. Sociologie de heer J. Wuisman Stramproij doet. ed. W. sociologie mevr. E. J. Rutgers v. d. LoeffIber (Leiden) doet. ed. W. sociologie mevr. N. Smit- Schoemaker (Delft) en kand. ex. W. sociologie de heer J. A. C. M. v. d. Burg (Den Haag). „SHOW 1967" GEOPEND In het Dorpshuls van Leiderdorp wordt gedurende drie dagen de door 8 middenstanden georganiseerde „Show 1967" gehouden. Gisteravond werd deze door mevr. Gallas, echtge note van de burgemeester, officieel geopend. Mevr. Gallas zei het belang van een dergelijke show te zien in het feit, dat de Nederlandse huisvrouw, ondanks alle gevoerde reclames, toch altijd eerst wil zien en keuren en pas daarna kopen. Verder wees zij op het belang van klantenbinding, alleen mogelijk door het verle nen van service. De show is op de volgende tijden geopend: vanavond van 7 tot 11 uur. morgenmiddag van 25 uur en morgenavond van 711 uur. De heer T. G. I. Hogenelst uit Voorschoten is aan de universiteit van Utrecht geslaagd voor het kan didaatsexamen tandheelkunde. Israëlische archeologen hebben gis teren op een heuvel aan de Middel landse-Zeekust het 3700 jaar oude graf ontdekt van een prinselijke krijgsman, die daar begraven was samen met zijn lievelingspaard. Het in goede staat verkerend ge raamte. de overblijfselen van het paard en bronzen wapens uit de 18de eeuw voor Christus werden ont dekt door opgravers van het stedelijk museum van Haifa. In het graf werd ook een scarabee er en kauwgom buitgemaakt Doden door kolendamp De 73-jarige heer H. Bruggeman in Roermond is gisteravond overle den aan kolendampvergiftiging. Zijn vrouw kon worden gered. De kachel was vrijdag aangemaakt, maar met het warme weer van gisteren afgeslo ten. Ook de 85-jarige mejuffrouw Ch. J. H, van Aaken is dood in haar wo ning in Ede aangetroffen. Zy werd eveneens slachtoffer van kolendamp door een afgesloten kachel. Eenzelfde doodsoorzaak moest gis teren worden geconstateerd bij de 78-jarige heer J. Bosveld in Apel doorn, die gisteren levenloos in zijn woning werd aangetroffen. Zijn 78- jarige echtgenote werd bewusteloos naar het ziekenhuis gebracht. Haar toestand is niet verontrustend. In een Haarlemse woonwagen zijn vanochtend een 37-jarige moeder en haar vijf kinderen bedwelmd door ko lendamp. Zij zijn met spoed naar een ziekenhuis overgebracht. Hun toe stand is nu redelijk. De micaruitjes van de kachel vertoonden kiertjes. Het Verolme-concern heeft van daag de opdracht verworven voor de bouw van een derde mammoet-tan ker van 240.000 ton voor rekening van Esso New York. Medio augus tus werden al twee schepen in deze klasse door Esso aan Verolme in op dracht gegeven. Deze derde in Ne derland te bouwen tanker maakt deel uit van een groep van 7 sche pen, die Esso tot op heden bij 4 Euro pese werven bestelde. Inclusief de derde Esso tanker heeft Verolme de afgelopen week op drachten gekregen voor de bouw van in totaal 12 schepen met een geza menlijke tonnage van 350.000 ton. Met de bouw van deze schepen ls een bedrag van 400 miljoen gulden gemoeid. gevonden, bedekt met hiërogliefen, die de deskundigen nu proberen te ontcijferen. Het aardewerk en de wapens wij zen erop, dat de prins geleefd heeft in het midden van het bronstyd- perk e/n tot de Hyksos behoorde, de oude regeerders van het oostelijke Middellandse-Zeegebied, die voor het eerst het paard in het Midden-Oos ten invoerden uit Klein-Azie. De ontdekking heeft veel opschud ding teweeg gebracht !n de wereld van de archeologie. Men geloofde na melijk tot nu toe dat de vroegste be woners van dit gebied pas in het laat bronzen tijdperk voorkwamen, enke le eeuwen na de Hyksos. Deskundi gen deelden mee, dat de theorieën over de oorspronkelijke bewoners nu wel herzien zullen worden. (Van onze Haagse correspondent) Het Nederlandse volk ls bereid, meer svmDathie op te brengen voor de misdadiger, zeker na de beëindi ging van zijn straf, dan voor de mis daad zelf. Men beseft zeer goed Ih welke moeilijke situatie iemand geraakt als hij tot gevangenisstraf wordt veroordeeld en is bereid hem in die situatie tegemoet te komen, maar men wil tegen de daad als zo danig beschermd worden. Begrippen als „getekende", „heropvoeding" e'i „begeleiding" leven wel onder het volk, maar vooral vrouwen blijven Voor broers, die overval pleegden, 12 en 4 jaar De Maastrichtse rechtbank heeft een 22-jarige Maastrichtse lasser veroordeeld tot een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van twaalf jaar wegens poging tot diefstal, dood slag en meermalen gepleegde zware mishandeling. De officier van justi tie vorderde veertien dagen geleden tegen de jonge Maastrichtenaar zes tien jaar gevangenisstraf. Op 9 ja nuari poogde de jongeman samen met zijn één jaar jongere broer de brandkast van het grossierderijkan- toor Jos Stegen en Zoon in Maas tricht leeg te roven. Daarbij vuurde de oudste vijf kogels af uit een Flaubertgeweer. De boekhouder van het bedrijf werd daarbij dodelijk ge troffen en beide firmanten Stegen werden zwaar gewond. De broers namen de vlucht zonder enige buit 1 in hun zakken. Ze werden acht da- j gen later door de Maastrichtse po litie gearresteerd. Tegen de jongste van de broers vorderde de officier van Justitie veertien dagen geleden voor zijn aandeel in de poging tot diefstal on der verzwarende omstandigheden vijf jaar gevangenisstraf. De recht bank veroordeelde hem gisteren tot vier jaar onvoorwaardelijke gevan genisstraf. het „griezelig" vinden een ex-gedeti neerde in hun omgeving te weten. Dit zijn enkele conclusies uit een rapport, dat het instituut voor psy chologisch markt- en motievenondcr- zoek van mevrouw dr. M. Zeldenrust- Noordanus in Schiedam heeft opge steld in opdracht van de Nationale Raad voor de Reclassering. Doel van dit onderzoek was de positie van het reclasseringswerk in de samenleving vast te stellen teneinde te komen tot mogelijke adviezen ter verbetering daarvan. Van meer belang dan het bovenstaande is voor de reclasseer- ders zelf dan ook de constatering, dat het volk over het algemeen positief denkt over hun werk, maar er in fei te toch te weinig van weet. Het maat schappelijk werk en het reclasse ringswerk worden veelal gezien als zeer zinvolle en ook doelmatig wer kende instituten van hulpverlening. Het merendeel vain de ondervraagden acht zichzelf echter niet geschikt ac tief aan dit werk deel te nemen. Wel is men bereid tot financiële steun, bijvoorbeeld via de reclasseringscol- lecte, hoewel ook hier een zekere col lecte moeheid is geconstateerd. Ge regelde propaganda voor het werk van de reclassering zal noodzakelijk zijn en de eenzijdige concentratie van voorlichtende activiteit rond de jaar lijkse „Reclasseringsdag" moet door broken worden, aldus het rapport. Enkele andere opvallende conclu sies uit het rapport: 23 procent van de ondervraagden is vóór de dood straf in het geval van sommige zwa re misdryven; 67 procent staat een grote vryheld voor de gevangenen voor en 55 procent is voorstander van de open gevangenissen i.e. meer contact van de gedetineerden met de samenleving. Aan deze getallen mag overigens geen absolute waarde wor den toegekend. Noodgedwongen strekte dit eerste onderzoek zich slechts uit tot een proefgroep van tweehonderd personen, waarvan de samenstelling niet representatief voor de totaliteit van het Nederland se volk mag worden geacht. Rede prof. De Jong vanavond op de tv Vanavond na het laatste journaal op Nederland 1 (omstreeks half elf) zal de VARA-tv de rede uitzenden, die prof. dr. L. de Jong vorige week in Rotterdam hield bij zijn aanvaar ding van het ambt van buitenge woon hoogleraar in de moderne ge schiedenis aan de Nederlandse Eco nomische Hoogeschool. De rede. ge titeld „Een sterfgeval in Auschwitz", duurt ongeveer een uur. Hazerswoudenaar in Noordwijk gearresteerd Een Noordwijkse politiepatrouille zag gisteravond een automobilist met grote snelheid door de bocht Pala- ceplein-Konlngin Wilhelmina Boule vard scheuren. Voorbijgangers, die deze man reeds eerder op hoogst roekeloze wijze over de boulevard hadden zien racen, staken hun ver ontwaardiging over het gedrag vpn deze snelheidsmaniak niet onder stoe len of banken. De politiemannen stelden direct een achtervolging in en troffen de wagen korte tijd later op de Hoofd straat aan. De bestuurder, een 28- jarige inwoner van Hazerswoude, die juist op het punt stond de auto te verlaten, werd door hen ingerekend. Hij zou onder invloed van alcohol hebben verkeerd. Zyn rijbewijs werd ingevorderd. Zuidafrikaanse minister in V.N. Lonen minder gestegen .Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek is het gemiddeld verdiende uurloon van volwasseh mannelijke werkne mers (arbeiders en employés) tus sen oktober '66 en juli '67 met 6,8% omhooggegaan. Voor de handarbei ders afzonderlijk bedroeg de stij ging circa 6Va Dit blijkt uit een loononderzoek dat door het CBS is ingesteld in nij verheid. handel, vervoer en bank en verzekeringsbedrijven. De stijging van de lonen tussen oktober 1966 en juli 1967 is geringer dan die over dezelfde periode in voorgaande jaren. Tussen oktober 1964 en juli 1965 liepen de lonen met 8 op, waarnaast nog een bijzonde re uitkering van 2 werd betaald. Tussen oktober 1965 en juli 1966 be droeg de stijging 8V6 De Zuidafrikaanse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Hiigard Mul ler. heeft gisteren in de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties het naast elkaar bestaan van de leden van de verschillende bevol kingsgroepen ten voorbeeld gesteld aan leden van de volkerenorganisa tie, die naar zijn oordeel zelfzuchti ge belangeh nastreven terwyi de spanningen in de wereld toenemen. Hjj verklaarde dat de V.N. in erns tige mate afwijken van de beginse len van het Handvest door de aan vaarding van resoluties, die vyandi- ge propaganda tegen afzonderiyke lid-staten in de hand werken. Aange nomen wordt dat de minister doelde op econosche en andere maatregelen tegen Zuld-Afrika, Portugal en Rho- desië. Toen de Zuidafrikaanse bewinds man aar 't spreekgestoelte liep, ver lieten Afrikaanse en Aziatische af gevaardigden de zaal als teken van protest tegen de apartheidspolitiek. Meisje gewond bij botsing Een 19-Jarige scooterberydster uit Oegstgeest brak gistermiddag om streeks kwart over vier haar linker arm bij een botsing met een auto op de Rijnsburgerweg ter hoogte van de Houtlaan. De automobilist zou geen voorrang hebben verleend aan het meisje. De E.H.D. zorgde voor vervoer naar het Academisch Zie kenhuis. De Nederl. Studentenraad <NSR) belegt op dinsdag 3 oktober in Nij megen een debatavond, waarbij de gehele problematiek van het weten schappelijk onderwijs aan de orde zal worden gesteld. Onderwerpen die ter sprake komen zyn ojn. de her structurering op onderwijsgebied, de verandering van bestuursvorm van de instellingen, de financiële nood van 't ogenblik en de flnancieringsmogeiyk- heden iri de toekomst. Op deze debatavond zullen o.m. het woord voeren prof. mr. I. A. Die penhorst, oud-minister van Onderwijs en Wetenschappen, prof. dr. J. Go- defroy (Tilburg), prof. mr. H. J. Wol tor van de Rijksuniversiteit in Utrecht van Moorsel, curator van de Ned. Economische Hogeschool in Rotter dam. mr. J. H. des Tombes cura tor van de Rijksuniversiteit in Utree en mr. J. H. Hageman, directeur van het college van curatoren van de Nijmeegse universiteit. (Van onze parlementaire redactie) Door een opvallend groot ledenver lies zit de Katholieke Volksparty in grote financiële moeilijkheden. Dat blijkt uit een nota van het partijbe stuur, die gisteren door De Volks krant is gepubliceerd. Voor het jaar 19661967 werd gerekend op 225 000 betalende leden, maar thans rekent men er op dat dit aantal 25.000 te hoog is. Voor het volgend Jaar wordt op een voortgang van het ledenver- j lies gerekend. Er zullen dan vermoe- j delyk niet meer dan 165.000 betalen de leden zijn. Volgens de taxaties van het KVP bestuur zal het leden tal in 1971 zelfs tot ongeveer 135.000 zijn geslonken. Om een financieel debacle tenge volge van dit ledenverlies te voorko men heeft de KVP besloten de con tributie-afdracht van de afdelingen te verhogen van f 4 per lid tot f 7-50- Zonder deze verhoging zou het te kort ongeveer een kwart miljoen gul den bedragen op een begroting van één miljoen. Gezien de algemene malaise in het verenigingsleven ziet het KVP- bestuur geen heil in een ledenwerfac tie als middel tot verhoging van de inkomsten. Bovendien is de onzeke re politieke toekomst van de KVP van invloed op het ledenbestand. Al jarenlang kampt de KVP met moeilijkheden in de leden-administra tie. De administratie is centraal, maar de contributie-inning is over gelaten aan de plaatselijke afdelin gen. Veel afdelingen hebben een gro te achterstand in de Inning, zodat het onduidelijk is hoeveel leden de KVP telt. Synode Geref. Kerken vrijgem.: Burgemeester dr. I. Samkalden van Amsterdam heeft vanmiddag in het noordelijk deel van de Bijlmermeer de eerste paal gesla gen voor de bouw van twee com plexen van in totaal ruim 5.000 woningwetwoningen. Verwacht I wordt, dat de eerste woningen midden 1969 betrokken kunnen worden. De stichtingskosten be dragen ongeveer 200 miljoen gul den, exclusief de grondkosten en de twaalf parkeergarages, die bij de woningen zijn geprojecteerd. De generale synode der Geref. Kerken vrUgemaakt heeft gisteren, na zich zeer uitvoerig te hebben be ziggehouden met de kwestie tussen ds. A. van der Ziel en de kerkeraad van Gronlngen-zuid, uitgesproken, dat de classis Groningen in 1965 te recht heeft verklaard, dat ds. Van der Ziel geheel van zijn dienst is af te zetten. Zoals bekend is ds. Van der Ziel afgezet, omdat hy wilde samenspreken met de Geref. Ker ken. Tegen zyn afzetting waren be zwaren ingebracht by de synode. De besprekingen over deze zaak werden niet geleld door de praeses ds. E. Deddens, omdat deze als lid van de synode van Rotterdam over deze zaak mede had geoordeeld. Daarom werd hy vervangen door de assessor ds. Joh. Francke. De syno de had een waarnemend assessor gekozen, drs. E. Teunls. Nadat de synode haar besluit had genomeh, heeft ds. Francke de wens uitgesproken, dat ds. Van der Ziel en allen, die hem volgden, weer mochten terugkeren tot de kerk van de Here Jezus Christus. Drs. Teunls heeft daarna een toespraak gehou den, waarin hy de hoop uitsprak, dat de genomen besluiten mochten die hen tot herstel van de geschonden verhoudingen. De synode heeft zich ook bezigge houden met het contact met de Presbyterian Church in Korea. ZIJ was van oordeel, dat de reeds be staande contacten met deze kerk moesten worden voortgezet, maar dat de deelneming van deze kerk aan de gereformeerd-oecumenische syhode het aangaan van zulk een correspondentie verhindert, zy be sloot een brief aan de Presbyterian Church te zenden, waarin zy met argumenten probeerde aan te tonen waarom het lidmaatschap van de niet kah samengaan met de door gereformeerde Oecumenische Synode haar begeerde correspondentie met de vry gemaakte kerk. Mevr. Soekarno wil graag terug De derde vrouw van de In donesische president Soekarno, mevr. Ratna Sari Dewi, betwijfelt of hy het politieke heft weer in handen zal krygen. „Ik denk van niet, en ik verlang er niet naar," zei mevr. Soekarno. „Het was een hard leven". Mevr. Soekarno en haar dochtertje Kartika van zes maanden logeren bij Joey en Cindy Adams in New York. Mevr. Adams heeft verschei dene boeken over Soekarno geschre- Mevr. Soekarno zag haar man voor het laatst op 14 november 1966. De afgelopen tien maanden heeft ze In Japan gewoond. Ze zei dat ze naar Amerika was gekomen omdat een deel van de Japanse pers haar vy- andlg gezind was. Ze hoopt in de Verenigde Staten rustige vreedzame dagen door te brengen. Over haar man zei ze: „Helaas moeten we gescheiden leven, maar zodra de toestand verbetert keer ik naar hem terug". Met Kartika poseerde zy en zei breed glimlachend: „Ik zou hem de baby zo graag willen laten zien". De bevalling vond vier maanden na haar vertrek uit Indonesië plaats. Later sprongen de tranen haar ech ter ln de ogen by vragen over haar man. Ze liet doorschemeren dat ze via een tussenpersoon met Soekar no correspondeert en ontweek vra gen over haar financiën. WASSENAAR St. Bonifaciusschool wint Floraliabeker Onlangs is op 12 lagere scholen in Wassenaar de keuring gehouden van de Floraliaplantjes, die door de kinderen thuis zijn opgekweekt. Be halve individuele pryzen, die door de vereniging voor de jeugdige in zenders beschikbaar waren gesteld, stond er ook dit jaar weer een wis selbeker op het spel voor de school, die by de keuring de beste resulta ten zou behalen. By het beoordelen van de groepen inzendingen per school werden al lereerst de kwaliteit van de plantjes en de wyze van opstelling in aan merking genomen. Verder werd ook meegerekend het percentage van de indertyd via de school geleverde plantjes, dat voor de keuring werd Ingezonden. Aldus rekenend kwam de jury tot een puntenwaardering, die uitwees, dat de St. Bonifacius school dit Jaar de wisselbeker heeft gewonnen. En omdat het de derde achtereenvolgende keer ls dat deze school de beker wint, ls de trofee nu definitief haar eigendom geworden. Op de St. Bonlfaciusschoo] werd 35 van de geleverde plantjes ter keuring ingezonden. Voor de kwali teit van de plantjes werden 22»A pt. toegekend, voor de wyze van opstel ling 27 punten. In totaal verkreeg de school 53 punten. Op de tweede plaats eindigde de Chr. lagere school Bloemcamplaan met 43.8 punt., op de derde plaats de chr. lagere school Herenweg met 41,7 punt. De verdere volgorde was: 4. Wethouder Hui- bregtsschool, 39,5; 5. Bloemcamp- school, 38,9; 6. chr. school Den Deyl, 38; 7. Kievietschool, 37,5; 8. Salvatorschool, 37; 9. St. Jan Bap- tistschool, 31,5; 10. Nutsschool. 29; 11. Europaschool, 28,5; 12. Pius X- school, 27,5. Het percentage van de aanwezige plantjes bedroeg gemiddeld 33,5. De Salvatorschool bereikte wat dit be treft het hoogste percentage: 60. Be halve de wisselbeker werden ln to taal 358 individuele pryzen toege kend.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15