Israel koloniseert in Syrië en west-Jordanië Vergissing of waaghalzerij t^^eidóe ^Agenda. Waarschuwing van VS aan bewind in Peking OAS-ministers bijeen over Cubaanse kwestie Vuurgevecht bij Nabloes Duizend doden bij gevechten in Sjensi 581ste staatsloterij eerste klasse HAAGS A G E N D PAOTNA 1 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 SEPTEMBER Vervolg van pagina 1 De Republikeinse senator Karl Mundt van Zuid-Dakota heeft zater- dag op een persconferentie in Chica go verklaard, dat de V.S. China er voor gewaarschuwd hebben, dat het met kernbommen gebombar deerd zal worden als het aan de strijd ln Vietnam mocht gaan deel nemen. De senator zei dat deze waarschu wing al lang geleden tot Peking was gericht. Wij hebben China laten we ten, aldus senator Mundt, dat wij geen oorlog te land op grote schaal willen en dat rechtstreekse inmen ging in de oorlog een kernbombar dement tengevolge zal hebben. De senator zei niet wanneer de waar schuwing gegeven was. Hij gaf slechts te kennen dat hij „een en ander had vernomen van het Penta gon en het State Department." (De ministeries van Defensie en Buiten landse Zaken) Senator Mundt was overigens van mening, dat China niet van plan is aan de oorlog ln Vietnam deel te nemen m verband met de moeilijkheden in het land zelf. De senator had voorts felle kritiek op de defensiepolitiek van de regering-Johnson. Voorstel verworpen Sowjet-Rusland heeft zaterdag een nieuw Brits voorstel inzake Vietnam verworpen. De Britten hadden voor gesteld de Geneefse conferentie weer bijeen te roepen om het Viet namese conflict nader onder de loep te nemen. Van welingelichte zijde in New York is meegedeeld, dat de Russische minister van Buitenland se Zaken, Gromiko, dit voorstel heeft verworpen in de loop van een gesprek dat hij zaterdag in New York had met zijn Britse ambtge noot Brown. Engeland en de Sowjet- Unie zijn beide voorzitter van de conferentie. De negatieve reactie van Gromiko op het Britse voorstel wordt ook ge zien als een verwerping van Gold bergs oproep aan de Russen om „de weg te openen voor een dialoog die tot vrede leidt." Goldberg, de leider van de Amerikaanse delegatie bij de VN richtte zich vrijdag in de Alge mene Vergadering met deze oproep tot de Russen. Uitval van ,Prawda' „Israëls leiders net zo erg als Duitse Nazi's" De Israëlische leiders zijn net zo erg als de antisemieten in nazi-Duitsland, aldus schreef K. Iwanow gisteren in de Sowjetrussische „Prawda", het officiële communistische dagblad. Volgens Iwanow wa ren de nazi-vervolgingen van de Joden en andere bevolkings groepen voor en gedurende de tweede wereldoorlog het ge volg van „het Westerse impe rialisme. dat Hitier aan de macht bracht". En ditzelfde imperialisme, aldus Iwanow, heeft politici aan de macht ge bracht in Tel Aviv, „die er op uit zijn in de taal te opreken van het meest uitgesproken ko loniale fascisme". Iwanow haalt nog wel een uit spraak aan van de onlangs overleden Russisch-Joodse schrijver Ehrenburg, dat "tijdens de Tweede wereldoorlog het antisemitisme beschouwd werd als de internationale taal van het fascisme". Hoe Tel Aviv nu fascis tische taal zou spreken maakt Iwa now niet verder duidelijk. Het Amerikaanse persbureau As sociated Press, dat bovenstaand be richt publiceert, vestigt er de aan dacht op, dat Ehrenburg de stalinis tische zuiveringen van Joodse kun stenaars overleefde en zich in de Tweede wereldoorlog verdienstelijk maakte voor het Kremlin door de Joden in de Sowjet-Unie achter Mos kou te verenigen. Tijdens een conferentie in New York, vorige maand, over de status van de Joden in Rusland, is er op gewezen, dat het Kremlin in Mos kou een antisemitische actie is be gonnen, deel uitmakend van het an- ti-Israël beleid. Naar verluidt wer den vorige maand twee Amerikaanse Joden een van hen was een rab bijn) uit Rusland gezet. Zij zouden zich uitgesproken hebben tegen de Russische hulp aan de Arabieren. Iwanow herhaalde de Russische aanvallen op Israël, waarbij Tsraël ervan beschuldigd wordt te hebben gepoogd de „progressieve Arabische regimes omver te werpen". „Geen oprecht mens, waaronder begrepen de Joden zelf. kunnen ook maar een ogenblik aarzelen bij de veroordeling van een dergelijke schandelijke daad". Volgens Iwanow zijn de enigen, die de „eer van Israël redden", de com munisten, die er op het ogenblik ge vangen zitten. Hij waarschuwde de Israëlische leiders dat de gevolgen van hun „fascistische beleid" nog verdrietiger voor hen kunnen zijn dan vroeger. Iwanow maakte niet duidelijk wat hij met „vroeger" bedoelde, maar waarschijnlijk doelde hij op het lot van de Joden in nazi-Duitsland. Iwanow deed ook een aanval op de Mormonen in Amerika. Volgens hem waren zij een voorbeeld lioe na verloop van tijd sommige vervolgden „wrede en gemene vervolgers van de vrijheid worden". Gevechten hij zone De strijd in Vietnam concentreer de zich zaterdag in hoofdzaak in de noordelijke provincies van Zuid-Viet nam, die direct ten zuiden van de gedemilitariseerde zone liggen. In een Ameriwkaans communiqué is meegedeeld, dat een compagnie ma riniers die bij Dong Ha een stelling bezet, zaterdag een Noord Vietname se aanval van twee uur doorstond. Nadat de mariniers hulp hadden ge kregen van mortieren en hefschroef- vliegtuigen trokken de Noordvietna- mezen zich terug met achterlating van twintig doden. Een veertigtal kilometers van Danang werd een Amerikaanse helikopter neergescho ten. Zaterdag en ook zondag bombar deerden achtmotorige B-52-bommen werpers de Vietcong en Noordviet- namezen die rond de mariniersbasis Con Thien, 3 kilometer ten zuiden van de bufferzone, liggen. In de grootste Amerikaanse brand stofopslagplaats, die anderhalve ki lometer van Pleikoe ligt, ontstond brand, naar men aanneemt tenge volge van sabotage. Een verdachte werd gearresteerd. Personeelstekort in Twente Nu de orderpositie van verschillen de textielfabrieken weer iets beter is geworden (de katoen-, rayon- en lin nenindustrie verwacht begin volgend jaar een behoorlijke opleving) blijkt de personeelsvoorziening van enkele bedrijven met moeilijkheden gepaard te gaan. Zo kan de stoomspinnerij Twenthe N.V. in Almelo ondanks al le mogelijke pogingen geen voldoen de personeel krijgen, zodat het bedrijf dat geen werktijdverkorting heeft ge kend en het vorige jaar een grondige reorganisatie afsloot, niet op volle toeren kan draaien. Sedert vijf we ken doet dit bedrijf pogingen om Turkse arbeiders aan te werven, maar tot nu toe tevergeefs. Het wer ven van buitenlandse arbeidskrach ten is in Overijssel niet toegestaan. Ook het Schuttersveld-concern kan niet voldoende spinners en spoelers op de Nederlandse arbeidsmarkt krij gen. Indien deze situatie voortduurt zal ook deze onderneming een beroep op buitenlandse arbeidskrachten moeten doen. Van de ruim 2000 werk lozen behoren meer dan 400 tot de groep textielarbeiders. Het meren deel van hen zal om verschillende er- denen zoals ouderdom, medische toe stand en het feit dat zij geen belang stelling hebben om elders te werken niet in het arbeidsproces kunnen wor den ingeschakeld. De ministers van Buitenlandse Za ken van de Organisatie van Ameri kaanse Staten, hebben gisteren in Washington een ontwerp-resolutie goedgekeurd, waarin de leden wordt geadviseerd de Cubaanse kwestie aan de Verenigde Naties voor te leggen. Een Columbiaanse resolutie, waarin gezegd werd dat het Cubaanse op treden de lnternatonale vrede en vei ligheid in gevaar brengt, werd ver zacht. De resolutie zal thans ter de finitieve goedkeuring worden voorge legd aan de slotzitting van de OAS- conferentie over de Cubaanse agres sie. In de vorm, waarin zy door de ministers is goedgekeurd, zegt de re solutie alleen dat de daden van de regering van Cuba in strijd zijn met de bepalingen, die genoemd worden in de resolutie 2131 van de Alge mene Vergadering der Verenigde Na ties. In die resolutie wordt verklaard, dat geen enkele land het recht heeft zich diréct of indirect om welke re den dan ook te bemoeien met de binnen- of buitenlandse aangelegen heden van een andere staat. Verder wordt in de resolutie van zondag een beroep gedaan op de niet bij de OAS aangesloten Latijns- Amerikaanse landen om mede te wer- ken by de uitvoering van deze re solutie in de Verenigde Naties. De landen van Zuid-Amerika ver wierpen een Amerikaans voorstel vol gens hetwelk 't OAS-secretariaat op dracht zou hebben gekregen een lijst te publiceren van firma's, die handel drijven op Cuba. De ministers van Buitenlandse Zaken zijn het echter wel eens geworden over een mildere bepaling krachtens welke op bevrien de staten een beroep wordt gedaan hun handel met Cuba te beperken. Gr.-Brittannië, Frankrijk en Span je behoren tot de West-Europese landen die ondanks vorige oproepen van de OAS met Cuba handel zyn blijven dryven. Geen van de Ameri kaanse republieken behalve Mexico onderhoudt op het ogenblik handels betrekkingen met Cuba. Vijfduizend Cubaanse ballingen heb ben zaterdag in Washington 'n mars gehouden om deze staten te bewe gen tot een krachtiger optreden te gen Cuba. Een delegatie van de bal lingen overhandigde de secretaris-ge neraal van de OAS een verzoekschrift waarin aangdrongen wordt op een totale zee- en luchtblokkade van Cu- MAANDAG Bovenzaal restaurant „De Doelen" W. Broekman spreekt voor Leidse ama teur-fotografenvereniging over kleuren fotografie. 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoors tel ling Toneelgroep „Centrum" speelt „Yvonne". 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad. 7.30 uur nam. Steensphuur 6: Spirltisch Genoot schap. 8 uur nam. DINSDAG Academiegebouw: K. en O.-cursus over politieke partij vernieuwing ln Nederland. 8 uur nam. Rest. Van der HeijdenVer. voor Pe dagogiek. Spr. dhr. L. M. P. Ruyters over leer- en opvoedingsmogelijkheden Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Toneelgroep „Centrum" speelt „Yvonne". 8 uur nam. 7—8 Zijlsingel 2. Volle Evangelle-zend.'ng. Spr. evang. J. Zijlstra 8 uur nam. WOENSDAG Gymnasium Afscheid mej. dr. A. M. M. Smit 3.30 uur nam. Rest. Van der Heijden: Receptie mr. H M. de Munk (zilveren Jubileum LTB) 45 uur nam. Stadhuis: (trouwkamer). Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Bij- ADVERTENTIE Israëlische veiligheidstroepen heb ben na een vuurgevecht In een grot in de buurt van Nabloes, in het be zette deel van Jordanië, dertien Ara bieren gevangen genomen. Elf van hen waren gewond. De Israëliërs le den geen verliezen. In de grot werden wapens gevonden waaronder vijf machinepistolen van Russische ma kelij. Dit heeft een woordvoerder van het Israëlische leger gisteravond be kendgemaakt. In Nabloes zelf wer den eveneens wapens gevonden. Twee personen werden gearresteerd. De Israëliërs waren hun acties be gonnen om hun positie in het gebied van Nabloes te versterken na een aantal sabotagedaden en tegenwer king van de Israëlische autoriteiten Tijdens het weekeinde werd het uit gaansverbod verscherpt. Een aantal zaken werd gesloten omdat de eige naars gehoor hadden gegeven aan een oproep tot het houden van een proteststaking tegen de Israëlische bezetting, dinsdag j.l. Weldra zullen Israëlische kolonis ten kunnen trekken naar het gebied tussen Bethlehem en Hebron in het bezette gebied op de westelyke oever van de Jordaan. Voor 1943 bevonden zich daar ook reeds Joodse kolonies, aldus heeft de minister-president. Esjkol gisteren verklaard. Verder on derzoekt de regering de mogelijkheid om Israëliërs te laten terugkeren naar de vroegere Joodse kolonie Beit Araba aan de Dode Zee. Het was de eerste officiële aanwijzing, dat Is raël voornemens is althans een deel van het gebied op de westelijke oever te behouden. Esjkol sprak niet ver der over de Joodse kolonisatie in dit gebied. In Jeruzalem is echter een krachtige campagne aan de gang voor Israëls terugkeer naar dit ge bied en naar de bezette hoogten van Golan in Syrië. De bekendmaking van Esjkol viel samen met een tocht van jonge pioniers naar de vlakte van Banias op die hoogten, waar een nieuwe kolonie zal worden gesticht. In den beginne zullen zij daar in be tonnen hutten wonen. Naderhand zullen zich andere pioniers alsmede 100 buitenlandse vrijwilligers bij dp eerste groep voegen om enkele hon derden hectares land te gaan bebou wen. in Amman bekendgemaakt. De sjeik werd door de Israëlische autoriteiten naar Jordanië gestuurd omdat hij de Arabieren in Jeruzalem en op de wes telijke Jordaanoever zou hebben aangespoord tot verzet tegen de Is raëlische bezetting. De Jordaanse regering heeft be sloten de sjeik, die in Amman is aan gekomen, te benoemen tot lid van een ministeriële commissie die de za ken van de Jordaanse burgers op de westelijke Jordaanoever moet behar tigen. (Van onze correspondent in Rome' Onderzoek zal moeten uitwijzen of men met de zonderlinge manoeuvres van een Nederlands vliegtuig bij Na pels te doen heeft met een vergissing of met waaghalzerij van de piloot. Voorlopig is van de riskante verkeer de landing proces verbaal opge maakt. De Nederlandse maatschappij Schreiner Airways onderhoudt char tervluchten met Zuid-Italië. Vrijdag middag kreeg een DC-7 van deze maatschappij via de radio contact met de controletoren van de Napo- litaanse luchthaven Capodiehino, die het vliegtuig vroeg onmiddellijk te landen. Toen na enkele minuten geen DC-7 kwam opdagen begon men in de verkeerstoren ongerust te worden en vreesde men, dat er een ongeluk was gebeurd. Ook gelukte het niet opnieuw radiocontact te krijgen met het toestel. Hierop sloeg men alarm op het vliegveld. De DC-7 was echter inmiddels al geland, alleen niet op Capodiclüno maar midden in een stuk verwaar loosd land, begroeid met onkruid. De piloot, de heer Wijnman, had de lan dingsbaan wel degelijk onder zich ge zien en was begonnen te dalen. Hij verwisselde echter de landingsbaan van een klein militair vliegveldje Po- migliario, dat na de oorlog nooit meer Is gebruikt, voor de baan van de luchthaven Capodiehino. Op de Jordanië aal de uitwring uit Is- j startbaan van het vervallen v-tg- raël van de mohammedaanse leider ^ldje is echter duidel«k aangegeven Abdel-Hamid al Sajeh voor de Ver- "at het vliegveld niet meer gebruikt enigde Naties brengen, zo is wordt. Volgens Russisch persbureau: Uit China in Hongkong terugge keerde reizigers hebben zaterdag verteld, dat in het oostelijk deel van de zuidelijke Chinese provincie Kwantoeng zwaar wordt gevochten tussen maoisten en anti-maoisten. Het heftigst waren de gevechten in het gebied waar de rebellen trouw zijn gebleven aan burgemeester Tsian Tsjeng van Kanton, die zich in Peking in huisarrest zou bevinden. De troepen van 't „Volksbevrydings- leger" hebben de meeste spoorwegen van Kwantoeng in handen. Behalve de lijnen die Kwantoeng met de pro vincie Woehan verbinden. Daar heb ben anti-maoïstische saboteurs mij nen onder de rails gelegd. Het cen traal station van Kanton is in han den van het leger. Tegen het eind van juli was het station gesloten om dat het als hotel werd gebruikt door I vluchtelingen uit Woehan. Het officiële Russische persbureau Tass meldde zaterdag, dat er berich ten uit China zyn volgens welke I duizend personen zijn omgekomen by gevechten tussen voor- en tegenstan ders van Mao Tse-toeng in dc hoofdstad van de provincie Sjensi. Tass, dat correspondenten ln China heeft, gaf geen bron van zijn inlich tingen. Er zouden zich ook elders in Chi na grootscheepse gevechten hebben voorgedaan in verband met een op vijf september gegeven order aan de tegenstanders van Mao om hun vuurwapens in te leveren. De voorzitter van de Chinese com munistische partij, de 73-jarige Mao Tsje-toeng, heeft onlangs een deel van noord-China en het zuidelijke deel van midden-China bezocht, zo heeft het persbureau Nieuw-Chlna zondag bekend gemaakt. „Hij heeft zich op de hoogte gesteld van de gang van zaken met de culturele re volutie in de provincies Honan, Hoe- pei, Hoenan, Kiangsi en Tsjekiang en Sjanghai". Volgens het persbu reau in Mao in Peking teruggekeerd na te hebben geconstateerd, dat de situatie in de bezochte gebieden „nog nooit zo schitterend is geweest". De 50 passagiers van het toestel hadden bij de landing niets onge woons bemerkt, hoewel de heer Wijnman een zeer moeilijk karwei had gehad de grote DC-7 op het klei ne landingsstripje neer te zetten. Wèl vonden de passagiers het vreemd, dat de luchthaven van Napels zo verla ten was en dat er onkruid groeide en een enkele wrakke keet te be kennen viel. Na een tijdje gelukte het weer ra diocontact te krijgen met Capodiehi no en kwam er gauw politie en en kele luchtvaartemployes. Er werd overeengekomen, dat de passagiers per autobus naar Capodiehino zou den worden gebracht, terwyi de bei de piloten verzekerden, dat zy het toestel wel van de grond zouden krij gen. Dit konden ze doen. zo werd hen gezegd, maar op eigen risico. Inderdaad kregen de beide mannen het toestel van de grond en na nog enkele passagiers aan boord te heb ben genomen op de luchthaven Ca podiehino vertrok de DC-7 weer naar Schiphol. Woensdag 16 augustus 1967 PRIJZEN VAN: f 5 zijn gevallen op nummers eindigende op A f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 63C f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 83£ f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 071 575 2706 2000 is gevallen op het nummer 024965 2000 is gevallen op het nummer 036028 2000 is gevallen op het nummer 011720 2000 is gevallen op het nummer 057696 2000 is gevallen op het nummer 033248 5000 is gevallen op het nummer 095842 een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f een prijs van f de prijs van f 20000 is gevallen op het nummer 017934*) Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. MET EEN ENKEL WOORD Zaterdag is een groepje Nederlandse sportmensen van Schiphol naar Mexico vertrokken ivaar zij zullen deelnemen aan de voor-Olympische Spelen. V.l.n.r. de roeiers Van Dis, Droog en Wie- nese en de atletes Wilma v. d. I Spanjaarden om het leven gekomen. Berg en Marjan Thomas. BINNENLAND Voogd by CDU De Amsterdam se advocaat, mr. dr. A. Zeegers is herkozen tot landelijk voorzitter van de Christen Democraten Unie. Tij dens de zaterdag in Utrecht gehou den jaarvergadering bleek ook, dat inmiddels de Nationale Volkspartij van het vroegere boeren tweede ka merlid, P. Voogd zich bij de CDU- gelederen gevoegd heeft. Drs. T. L. J. Steenmetser uit Oegstgeest werd o.a. in het aanzienlyk verjongde be stuur gekozen. Oudste inwoonster koninkrijk Maandag zal de oudste inwoonster van het koninkrijk mevrouw P. Mat- tes-Berenos 109 jaar worden .Vanwe ge haar zwakke gezondheid zal deze dag rustig gevierd worden. Zy heeft drie kinderen gehad, waarvan een zoon en een dochter nog in leven zyn. Op haar 100'ste verjaardag werd zij ereburgeres van Suriname. Twee mensen verbrand Vrydag avond tegen middernacht zyn by een verkeersongeluk op de rijksweg Utrecht-Arnhem, even buiten Arn hem. twee in Duitsland werkende Een vrachtauto met aanhanger reed met volle vaart op hun stilstaande en onverlichte personenauto op, die ln brand vloog. De twee inzittenden konden niet worden gered. De per sonenauto stond stil op de rijbaan. Ook de cabine van de vrachtwagen vloog in brand maar de chauffeur en de bijrijder konden er bijtyds uit springen. Ton schade bij brand Vermoe- deiyk doordat kinderen in de naby- heid met vuur hebben gespeeld ont stond gistermiddag brand in een trek ker met oplegger van de firma N. J. H. ter Mors, een expeditiebedryf gevestigd in een loods van de Ne derlandse Spoorwegen op het station' noord te Enschede. De kostbare la. ding, bestaande uit katoen en garens ter waarde van 150.000 gulden, vat te vlam. Nadat de brandweer liet vuur meester was geworden restte er een schade van ongeveer een ton. Verdacht van roofoverval De twee nog voortvluchtige vermoede- ïyke daders van het viertal, dat de mislukte roofoverval op een kantoor in de Utrechtse Ramstraat pleegde zyn dit weekeinde aangehouden en ln het hoofdbureau van politie aai het Paardenveld in verzekering ge steld. Na ontbieding op het hoofdbu reau Is zaterdagavond aangehouden een 47-jarige losarbeider uit Jutphaas en gistermorgen in een woning in Soesterberg door de gemeentepolitie van Soest een 29-jarige smid uit Utrecht. Beide mannen zyn ingeslo ten, maar hebben nog geen beken tenis afgelegd. BUITENLAND Schroder uit ziekenhuis De West- duitse minister van Defensie, Schro der, die drie weken geleden een hartaanval kreeg, is zaterdag uit het ziekenhuis in Hamburg ontslagen. Hy zal naar de Tergernsee in Beieren gaan voor algeheel herstel. Verwacht wordt dat hy eind oktober zyn werk zal hervatten. Doden na windvlaag Zeven men sen zyn verdronken en tenminste acht anderen hebben verwondingen opgelopen toen een groep kleine vis sersschepen zaterdagochtend, ondanks een waarschuwing dat het gevaariyk was, toch het Michiganmeer wilde oversteken. Vele tientallen boten wa ren ongeveer vierhonderd meter uit de kust toen de windvlaag opstak en vele scheepjes omsloegen. Bom op expo Op het terrein van de wereldtentoonstelling In Mon treal Is gisteren een helse machine, bestaande uit staven dynamiet, ge vonden kort voordat secretaris-gene raal Thant de expositie zou bezoe ken. De bom vond men op een plein waar 16 Afrikaanse paviljoens om heen liggen, die Oe Thant zou be zichtigen. Hij heeft zijn bezoek aan dit deel van de tentoonstelling voor alle zekerheid afgelast. Schouwburg: K. en O. Ned. Comed-, speelt „Het flauwgevallen paard", r nam. .De Hoeksteen" (Levendaal)Joa rencontact Ver. van Hulsvrouwen, s mevr. L. van Milaan over „Klnderp muziek" 8 uur nam. Oude Vestkerk: Herdenking eeut. feest zondagsschool „Zaai uw zaad it de morgenstond" 8 uur nam. DONDERDAG Lucas van Leydenschool (Aalmarkt) Afscheid van schoolhoofd, de heer ij Meyhuls 8 uur nam. Leidse Apparatenfabrlek (Os- Schouwburg: K. en O. Ned. Com^D. speelt „Het flauwgevallen paard","j Haagweg 90: Openbare Bahai spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Rest. Van der Heijden: Opening >en Humanistisch Verbond. 8 u. (foyer) rljbos „Na: K. eno StadsgehoorzaalNationale bridu drive om de koperen hutspot van b L.D. 11 uur voorin. Steenschuur 6Kerk van J® iristus van de hellf gen. Spr. de heer Oude Rijn 5: Gem voor oorspronli Hik christendom. Spr. evang. N. v. Bruggen; 7.30 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Bertramd in on(t)roerea oed", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9 i .30, 4.45, 7 en 9 uur. 9.15 uur. Lldo: „Mondo Blzarro", 18 jaar. Ih 2.30, 7. 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45,7. i 9.15 uur. Rex: „West Side Story", 14 Jaar. Di 2 en 8 uur; zond. 2, 5 e~ Trianon: „Je leeft maar twee kce I a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; ïod 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Blow-Up", 18 Ja: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling En i Buurman (t/m. 1 oktober). De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: mi 1 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van 10- (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk". Molenmuseum opend dinsdag t/m zaterdag 10 t I voorin.5 uur nam. Zondags 1-5 nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkuni Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyks l 17 uur; 's zondags 13-17 uur (tot oktober) Rijksmuseum voor VolkenkuiK Tentoonstelling van Japanse prent van Kyosal. Dageiyks 1017 u 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkiirdj te (Steenstraat 1)': dag. 10-7 u.; dags 13-17 uur. Ryksmu6eum voor de geschiede der natuurwetenschappen: Dag. t uur, zond. 1-4 uur. Academiegebouw: Schilderijen grafiek Ed Dukkers, maandag t/m t dag 9 uur voorm.-5 uur nam. (tot ag 9 oktober). Wassenaar (Kunstzaal Heuff)li f toonstelling Noëlle van Alphen, Met sche Glazier en Jan van Stolk. Ma» 1 dag t/m zaterdag 10 uur voorm. tot t uur nam.; bovendien dinsdagavond f tot 10 uur. (t/m 11 oktober). De zaterdag-, zondag-, avond-1 nachtdienst van apotheek Breest SmaHeuburg te Leiderd: wordt waargenomen door de Apoth# Geopend voor spoedeisende gevalle Zuider Apotheek. Lammenschanswtj tel. 23553. MAANDAG 25 SEPTEMBER Pavlljoentheater, 20.15 uur: trouwd.. of niet?" van Ephraim ffl j hon. DINSDAG 26 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nor lands Danstheater. Joseph's Place. 22.30 uur: Cab»! Chantant „Sing along". WOENSDAG 27 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nedi landse Comedie: „In wankel Paviljoentheater, 20.15 uu. trouwd.of niet?" van Ephraim w 5 hon. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münohen Zürich Genève Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Ma llor ca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. regen regen regen waar bew. geh. bew. onbew. geh. bew. regen half bew. half bew. licht bew. onbew. onbew. half bew. licht bew. onbew. onbewolkt onbew. licht bew. llch-tb ew! zwaar bew. 17 15 1 18 16 20 16 1 20 16 1 18 15 20 15 20 16 I 22 16 1 24 15 14 8 13 3 16 7 1 18 13 l 24 15 23 13 27 13 31 17 26 11 23 17 20 12 22 9 *26 11

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2