Vultink, Scholte en Wijnen nog zonder verliespunten Veertig jaar sport bij Leidse politie Om de Nederlandse titel 47/1 Lugdunum-R.Y.C. Vuurproef voor LFC Gouden medaille voor Vijf Nederlanders Sporttoto LFC-Laakkwartier ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1967 PAGINA 7 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD Drie van de vier spelers, die op de eerste dag van het Ne derlands biljartkampioenschap ereklasse 47/1 in Nuenen onge slagen bleven, zijn ook na de partijen van gisteren nog zonder verlies. Het zijn Vultink, Scholte en Wijnen. De Kleine heeft zich uit de 'kopgroep' moeten loslaten door 'n nederlaag tegen Roodenburg. Er gaapt in deze fase van de strijd een buitenge woon diepe kloof tussen de leiders en de rest van het veld. Ja cobs, Van Nijnatten en Van Leur hebben nog geen enkel punt veroverd. Lange partij In de derde ronde had De Kleine zich nog aan de kop kunnen hand haven. Jacobs bezorgde hem in de vierde beurt met een serie van 75 wel 'n benauwd ogenblik (stand toen 15176), maar het antwoord van De Kleine, een reeks van 119, bracht de ommekeer. De partij was in vijf tien beurten beslist maar duurde bijzonder lang omdat beiden in de slotfase veel moeite hadden om tot scoren te komen. De Kleine bleef niet de enige in die derde ronde met een serie van 119. Ook Wijnen en Vultink kwamen in him ontmoetingen tegen Van Leur en Roodenburg tot een zelfde hoogste produktie. Wijnen had ver der kunnen gaan, maar corrigeerde de arbiter, die over het hoofd had gezien dat de ballen na 119 reste de- dans waren blijven liggen. Dat was in de derde beurt van Wijnen na twee poedels; daarna liep de Osse- naar met series van 73, 48 en 44 snel weg van zijn plaatsgenoot Van Leur. Hans Vultinks serie van 119 werd in de zesde beurt gemaakt. De Aal- tenaar besloot de partij vier beurten, verder met een slotserie van 77 en toen kwam een eind aan het Jijden' van Joop Roodenburg, die met zijn gedachten in de buurt van Parijs bij het renpaard Jolly Jinks S ver toeft. Roodenburg is namelijk een echte paardenliefhebber, bezit zelf een jaarling, Honda DW, die naar hij hoopt een toekomstige kampioen zal zijn. De caféhouder uit Voorhout was dit keer zo ver weg met zijn gedachten, dat hij in tien beurten niet meer dan dertien punten ver zamelde. Ook Henk Scholte ondervond wei nig oppositie in zijn partij tegen Van Nijnatten. Maar de Eindhove- naar speelt nog wat stroef en haal de in deze partij geen enkele reeks van drie cijfers. Gede gen De eerste verrassing kwam snel ler dan was verwacht. Roodenburg, die zijn afdwaling tegen Vultink erg betreurde, speelde in de vierde ron de tegen De Kleine zeer gedegen en won in achttien beurten. Op de andere tafel zegevierde Wijnen in dertien beurten over Ja cobs (300175) ondanks het uitval len van de verwarming, waardoor de ballen bepaald niet gunstig liepen. Met Wijnen bleven ook Vultink ongeslagen. De Eind'hovenaar won weer met moeizaam spel in negen beurten van Van Leur met een hoogste serie van 113 en een slot- reeks van 81, die over het gehele bilaprt bijeen werd gespeeld. On danks zijn minder briljante uitvoe ring van de serie staat Scholte na vier partijen toch met een algemeen gemiddelde van precies dertig, DE KLEINE nederlaag duidelijk blijk van zijn grote kundigheid op de tweede plaatsa Minder inspannend biljartte Vul tink, die in tien beurten, met een hoogste serie van 145, over Van Nij natten (30052) heenliep. Vultink heeft tot nog toe de serie 47/1 het best gespeeld en is dan ook favo riet voor deze titel, die naast de gouden medaille ook een aantrekke lijk reisje naai- Marseille oplevert, waar het eerste wereldkampioen schap 47/1 (25 tot en met 29 okto ber» gehouden wordt. De stand na twee dagen luidt: 1. Vultink 8 pnt., 32.43 alg. gem; 2. Scholte 8 p., 30.00, 3. Wijnen 8 p., lUÜ- 26.08; 4. De Kleine 6 p.. 17.90; 5. Roodenburg 2 p.. 12.80; 6. Jacobs 0 Uitslagen j p-' 12-67> 7- Van Nijnatten Op., 11 8. Van Leur 0 p., 10.78. 16.66 i 14.66 23.07 13.30 I 300 15 119 300 10 119 30.00 Scholte Van Leur Vultink Van Nijnatten 300 10 145 Hans Parrel gaat naar ZIAN Hans Parrel, die na afloop van de laatste wedstrijd van de Leid- sche Zwemclub in de zomerr >mpe- titie waterpolo van de KNZB tegen het Utrechtse Zwemiust zijn vertrek bij de LZC aankondigde, heeft zich aangemeld als lid van de Haagse hoofdklasser Zian. De 2l-jarige Voor- sohotenaar de spil, waarom alles in de formatie van coach Van der Reijden draaide en ook enkele ma len geselecteerd voor 't Nederlandse team, waarvoor hy later wegens stu die moest bedanken zal reeds de komende wintercompetitie oor de Haagse vereniging mogen uitkomen „Die Leythe" hield ledenvergadering De Leidse roei en „zeil" vereni ging „Die Leythe" heeft gisteravond in haar sociëteit aan de Morsweg in zeer beperkte kring een uiterst j Peter Joels rustige ledenvergadering gehouden. De agendapunten gingen vlot onder de hamer van voorzitter Gijsman door. Zowel het voorstel tot aankoop van een dubbel skif (uit Hongarije) ten bedrage van f 2000, als het voor stel tot een contributieverhoging voor werkende leden van f 70, naar f 80, en voor buitenleden van f 45. naar f 50, werd aangenomen. Met de aan koop van de skif zal echter nog wel enige tijd gemoeid gaan. De contri butieverhoging was noodzakelijk, ge zien het nadelige saldo van het af gelopen verenigingsjaar. De jaarlijk se schoolwedstryden zullen op 13 en 14 oktober gehouden worden. Hoe komt mijn club uit? UVS Sloos, Balkhoven, Koren, Lardé, v. d. Kaay, Kantebeen, Leget. Teske, Holl, Désar, Nieuwenburg. DOCOS Dibbeldeman, Kambier v. Zijp, v. Polanen, Franken, Zwager man, Hoogeboom, v. Marwijk, Mon- tanus, Krom, P. Dubbeldeman. Altior v. Zoest, Ouwerkerk, v. d. Hoorn. v. Tol, Sassen. Zevenhoven, v. d. Boogaard, Volgering, Rossenberg Koeleman, Ouwerkerk. KLENY BIMOLT MET NAAR MEXICO (Van onze correspondent! Kleny Bimolt zal niet kunnen deel nemen aan de voor-Olympische Spe len in Mexico die de volgende maand beginnen. De Groningse schoolslag zwemster die tijdens de interland wedstrijd tussen Engeland en Neder land in Blackpool een middenvoets beentje brak moet nog tenminste zes weken rust houden. Bij een me disch onderzoek in het KNVB-sport- centrum in Zeist, waar de geselec teerde zwemploeg momenteel in een trainingskamp bijeen is. is gebleken dat haar blessure onvoldoende gene zen is en een nieuwe behandeling vereist. Een bijzonder teleurstellen de gang van zaken voor Kleny Bi- molt die reeds enkele malen in haar loopbaan aan de vooravond van be langrijke sportgebeurtenissen door tegenslagen is getroffen. Het Nederlands tafeltennisteam. dat op 7 en 8 oktober in Brussel zal deelnemen aan de internationale kampioenschappen van België, be staat uit; Ellen Kort. Mkry van Rui ten. Bert van der Helm, Bert Schoofs, an den Berg. ADVERTENTIE Bezoekt zondag a.s. de vriendschap pelijke wedstrijd V oetbalpr ognoses In grote lijnen hebben de Leidse KNVB-teaihs vorige week op de tweede competitiedag (voor enkele ploegen de eerste) de beloften niet kunnen inlossen. Zeer gunstige uit zonderingen vormden de overwin ningen van LFC en DOCOS, beide met 0—4. Het programma voor a.s. zondag vermeldt enkele aantrekke lijke, maar ook zeer "lastige" ont moetingen. Zo gaat UVS op bezoek bij Unitas. De Leidenaars krijgen na de zwakke start van Unitas kans zich op het nieuwe terrein van de Gorinchemmers te revancheren voor de door niemand gedroomde nederlaag van vorig seizoen, die hen een bijna zeker gewaand kam pioenschap aan de neus voorbij deed gaan. De blauwwitten zullen echter om dit te verwezenlijken be ter voor de dag moeten komen dan jj. zondag tegen VUC. De elftal commissie van UVS heeft de na zijn operatie nog lang niet fitte Wally van Schooten vervangen door Wim Nieuwenburg, wat de stoot kracht in de Leidse aanval mis schien ten goede kan komen Roo denburg heeft van de competitie- leider een vrije dag gekregen en kan nog wat bijkomen van het "avontuur" naar Papendrecht. LFC lijkt de weg terug te hebben ge vonden. Als vuurproef staat voor de Kanaries op de Boshuizerkade de wedstrijd tegen Laakkwartier op het programma. De Leidenaars zijn nog te kort actief om van dit duel Motorzesdaagse in Zakopane Op de laatste dag van de interna tionale motor-zesdaagse, die in de omgeving van het Poolse Zakopane werd gehouden, hadden de 206 over gebleven rijders het vrij gemakkelijk. Dat kwam doordat het af te leggen traject asfaltwegen en een stukje terrein bijzonder kort was (onge veer 84 km» in vergelijking tot de Sfeervolle receptie op politiebureau TwaalfLeidenaars' in selectietraining tafeltennis Het „Leidse" tafeltenniswereldje i; in de voor het nieuwe seizoen door de NTTB samengestelde selectie-trainin gen goed vertegenwoordigd. Niet minder dan twaalf speelsters en spe lers hebben een uitnodiging ontvan gen om aan de diverse traningen, die onder leiding staan van de 34-jarige Tsjechische trainer Dusan Tigerman „Ik werk naar de EK 1972 toe vandaar dat ik oudere spelers al; Bert Onnes en Frans Schoofs heb la ten vallen" deel te nemen. A-training (donderdagavond en zondagmiddag in Amsterdam), da mes: Ria Bogmans (Den Haag), Ellen Kort (Scheveningen), Mieke ten Broek (Hilversum) en Mary van Rui ten (Roelofarendsveen). Heren :Bert van der Helm (Leiden), Carel Deken (Amsterdam), Robbie Hogendorp (Den Haag), Bert Schoofs (Amster dam). Pieter Joëls (Den Haag) en Ed van der Berg (Amsterdam). B-training (dinsdagavond in Den Haag), meisjes: Ellen Klatt (Den Haag), Veronique van der Laan (Den Haag), Jongens: Ed Fallaux (Lei den), Nico van Slobbe (Schiedam), Hennie Stolk (Den Haag). Leo Lucas (Amsterdam) en Rob Joëls (Den Haag). Regionale C-training in Den Haag (woensdagavond), meisjes: Joke Ves- seur (Roelofarendsveen), Marie van der Helm (Zoeterwoude), Anneke Koek (Roelofarendsveen) en Petra Rietveld (Den Haag). Jongens: An ton Will van Zoelen (Leiden), Karei van Schie (Leiden), Peter van Schie (Leiden), Jan Smit (Den Haag Bert Akerboom (Roelofarendsveen), Hen van Slobbe (Den Haag), Hans van der Zwet (Roelofarendsveen), Rob van der Aa (Scheveningen). Spanje in interzone finale Davis Cup Het Spaanse tennisteam heeft zich geplaatst voor de interzone-finale van het toernooi om de Davis Cup. Span je, dat donderdag in Barcelona tegen Ecuador de eerste twee enkelspelen had gewonnen, haalde gisteren ook winst uit het dubbelspel en kwam daardoor op een beslissende 30 voorsprong. Santena en Arilla ver sloegen Guzman en Olvera met 75, 6—8, 3—6, 9—7, 6—1. Spanje heeft het op de tweede dag moeilijker gehad dan werd verwacht. De combinatie van Guzman en Olve ra sloot beter dan Santana-Arilla, van wie Santana het grootste deel van de winnende slagen bijdroeg. Ol vera en Guzman vonden herhaalde lijk openingen in het Spaanse veld en kwamen na een verloren eerste set (57» tot aantrekkelijek vooruitizch- ten door winst in de tweede (86) en derde (63) set. Na de rustpauze hielden de Ecuadorianen, die de Ver. Staten in de Amerikaanse zone had den uitgeschakeld, de goede lijn nog vast. Op de service van Olvera kwam het Zuidamerikaanse dubbel op één slag van de overwinning, goede service, voor Olvera. De Ecuadoriaan miste, de zekerheid dween meteen uit het Amerikaanse spel en de slimme en ervaren Santa na maakte daar - nu beter gesteund dooi- Arilla - dankbaar gebruik De Spanjaarden grepen de vierde set met 97 en de vijfde en beslis sende met 6—1. Voetballer van een miljoen Mick Jones, midvoor van Sheffield United, is gisteren aan Leeds United overgedragen voor één miljoen gul den. Vandaag komt Jones voor zijn nieuwe club uit tegen Leicester in de Engelse competitie. Het was de vierde maal dat een Engelse club een miljoen voor een voetballer neertelde. De andere waren Denis Law (Manchester United), Alan Ball (Everton) en Tony Hatley (Liverpool). lertig jaar LPSV dat was i druk heeft dat het om „heilige de reden dat gisteravond talrijke netjes" gaat. Onlangs had hij gele vertegenwoordigers van Leidse sport verenigingen en andere organisaties onbezorgd hun schreden richtten Leidse politiebureau normaal toch een plaats waar men nu niet bepaald in uitbundige stem ming pleegt heen te gaan (of to worden gebracht). In de kantine van de Zonneveld- straat 10 nam het bestuur Oud-burgemeester jhr. mr. F. an Kinschot biedt het LPSV- dat iemand van de vereniging! bestuur zijn gelukwensen aan. Hermandad een ander tijdens een (Poto LD/Holvast) vorige dagen en doordat de deelne mers weinig moeilijkheden op het lichte parkoers ondervonden. Er was maar één uitvaller op de laatste dag. Dreezen, één van de zes Nederlan ders. die 's ochtends zonder straf - punten waren vertrokken en daar door. gezien de lichte laatste dag. bij- n? zeker waren van goud. werd op het laatst nog door pech geplaagd. Hij reed de 84 km wel uit. maar moest na zestien km van een snelheidsproef over 24 km door de straten van Za kopane, het sluitstuk van de zes afstappen omdat zijn motor eenvoudig weigerde. Dat kostte hem enkele straf pun ten, waardoor het verwachte goud voor hem slechts zil ver werd. De overige vijf liepen geen strafpunten op en konden na afloop het zo fel begeerde goud in ontvangst nemen. Voor Van der Sluis was het al bijna een traditie, maar hij zal er even tevreden mee zijn als Boom (aanvankelijk reserve in het b-Vaas team), Schenk, Lammers en Zijde mans, die het vijftal completeren. Van Olst was de tweede Nederlan der, die voor zilver zorgde, brons be haalden Van der Meulen. De Vos en Van Dobben. De laatste ontging het brons bijna nog door een vastgelopen motor aan het slot van het terrein gedeelte. Hij haalde de finish echter nog. De Trophy, de prijs waarvoor al leen ploegen mogen inschrijven van landen die een eigen motorindustrie hebben, werd voor het vijfde achter eenvolgende jaar door Oost-Duits- land gewonnen, dat als enige zonder strafpunten bleef. De Zilveren Vaas ging naar de con stante ploeg van Tsjecho-Slowakye. Nederland B werd negende, Neder land A achttiende. tegen de bepaald niet zwakke Haag se formatie een zinvolle prognose te geven. Alphen, dat vorige week met een kleine nederlaag van start ging. krijgt bezoek van VFC uit Vlaardingen. Geen gemakkelijke te genstander en meer dan een gelijk spel zien wij er voor de Alphenaren niet in. Ook Lugdunum heeft zondag vryaf en kan zich nog wat verder van de Goudse klei ontdoen. Wassenaar gaat op bezoek by HION. Beide ploegen zullen elkaar niet veel ont lopen. Wellicht dat de schotvaar digheid, die de Wass. ploeg vo rige week aan de dag legde, de ba lans naar haar zal doen doorslaan. Bodegraven speelt in Den Haag te gen debutant Gr. Willem 2, dat het tot nu toe uitstekend doet. We ver wachten echter niet dat de Hage naars in staat zyn het ongeslagen Bodegraven één of meer punten af handig te maken. Van de vierdeklassers moet ASC in staat geacht worden in de Kempe- naerstraat van Altior te winnen. Hetzelfde wordt in de Kikkerpolder verwacht van het „herstelde" DO COS tegen SJC. SJZ moet na de teleurstellende nederlaag van vori ge week nu in Zoeterwoude bewij zen "ryp" voor de vierde klasse te zijn. VTL ontvangt aan de Boshui zerkade De Ooievaars. Een Leidse overwinning behoort tot de moge lijkheden. In de Rijnstreek staat het aantrekkelijke duel Woerden Waddinxveen op het programma, waarin we de Woerdenaren als de grootste kanshebber op de overwin ning tippen. Boskoop gaat na twee verloren duels de strijd aanbinden tegen Quick Steps. Een kleine zege zou de Boskopers zeker niet onwel kom zyn. Alphia gaat naar het Haagse VIOS, hetgeen voor de Al phenaren een moeilijke zondag zal worden. Waterpoloteam lijdt zware nederlaag Ook de vierde wedstrijd van de Nederlandse waterpoloploeg in het landentoernooi in Dubrovnik is ge ëindigd in een nederlaag. De Hon garen toonden zich duidelijk de meer dere van de Nederlanders en won nen met 72. De uitslagen luiden verder: Joegoslavië Rusland 52. Oost Duitsland Roemenië 43. Stand na de vijfde ronde: 1. Joe goslavië 4 gesp 7 pnt; 2. Rusland 5 gesp 7 pnt; 3. Hongarije 4 gesp 6 punten; 4. Oost Duitsland 4 gesp 6 punten; 5 Italië 4 gesp, 6 Roemenië 4 gesp 2 punten; 7. Nederland 4 gesp 0 punten. Tom Okker, die in de kwartfinales van de internationale tenniskam pioenschappen van Joego-Slavië was uitgeschakeld door Franulovic, heeft samen met zijn Westduitse partner Ingo Buding. de eindstrijd van het herendubbel in Belgrado bereikt. Ok ker en Buding versloegen in de halve finale het Tsjechische paar Kukal/ Hutka met 6—3, 2—6, 9—7. wedstrijd een klap had gegeven. Hij kon zich dat best indenken al was j heer H. G. Söholtmeijer, hoofdbe- het natuurlijk niet goed te keuren, stuurslid van de NPSB, het bestuur Een politiesportvereniging is een ver- I de fraaie wimpel die bij dit jubileum eniging van mensen, zo zei de heer behoort. V. d Reyden en het spreekt vanzelf De heer Th y d t van de dat daar, zoals bj| artdere otobs. wel covs Afd Leiden herinnerde nog hoe fors er zo'n veertig jaar iets gebeurt dat niet helemaal Leidse Politie Sportvereniging (be- door de beugel kan. Tenslotte maaxt g^delTby^dê polirievoetbah^dstnj staande uit de heien D. J. Verzy- ook een dominee wel eens vor- den, voorzitter, J. Westbroek, secre- gissing bij de keuze van z taris. G. A. N. Cornelisse, H. Bak ker en H. Bosscher) glimlachend de vele goede wensen, complimenten, handdrukken, geschenken en ge schenkjes in ontvangst die bij dit festijn horen. Sprekend namens de Afd. Leiden van de KNVB gaf de heer P. F. S. Biegstraten de merkwaardige men-1 geling van gevoelens weer die hem op weg naar deze receptie hadden getroffen. „Het gebeurt maar hoogst zelden dat je via de wachtcomman dant en de afdeling zedenpolitie be landt op de receptie van de jubile rende vereniging". Hij dankte de LPSV voor de mogelijkheid die deze vereniging nu al 40 jaar lang biedt aan politiemensen die sport willen beoefenen om wille van de sport. De voorzitter van de Leidse Sport stichting, drs. J. P. v. d. Reyden, vond het vreemd dar wanneer het publiek iets verneemt over politie- spartwedstrijdien het altijd de in den Hij had grote sympathie voor de sociale taak die de LPSV voorts nog verricht: de aandacht die zij be steedt aan de sport voor gehandi capten. Wimpel De nieuwe commissaris in Leiden, nu-. C. Barends, wilde niet al te veel zeggen over de LPSV omdat hij er nog- maai- zo kort is. „Ik weet dat de LPSV o.a. zoekt naai- goede voet ballers. Aan de andere kant zoekt de afdeling muziek naar goede mu zikanten. Mijn taak is allereerst goede politiemensen te krijgen. Ik hoop in de toekomst het een met het ander in overeenstemming te brengen". Hy bood onder couvert een bedrag aan voor een nit LPSV-vlag. Dat kwam goed van want even later overhandigde de den werd gespeeld. Hij kon daarvan ruimschoots uit,-eigen ervaring (als scheidsrechter» putten. „Gelukkig is dat vandaag de dag heel wat ver beterd". Nog zeer veel anderen voerden het woord of gaven van hun belangstel ling blijk; wethouder S. Sannes, H. Holswilder (LFC), W. J. J. Polane (UVS), oud-burgemeester j'hr. H. van Kinschot, oud- Dreeuws, J. Riethoven (Swift) meester H. C. Vincent (Nederlands enige internationale sohermscheids- rechter), de heer Wareman van dt Haagse PSV( die een sabel aanbood, D. Teegelaar van de LIS De Sleu tels. de alg. inspecteur van de rijks politie, W. de Gast, de inspecteur van de Lichamelijke Opvoeding Leiden, P. Leenheer, en een afvaar diging van de WSL. Alle sprekers werden op hoffelijke en slagvaardige wyze door voorzit ter D. J. Verzijden dank ge voor hun vriendelijke woorden. Grote versterking voor LZC (handbal) De Leidse Zwemclub heeft grote plannen op zaalhandbalgebied. De Leidse rood witten, die verleden jaar het verloren gegane terrein in de eerste klasse van de Afdeling Den Haag van het NHV heroverden, zul len de komende competitie, die half november van start gaat, aanzien lijk versterkt binnen de lynen ko men. Oud-international Peter Kor- ver heeft overschrijving aangevraagd van de Haagse hoofdklasser Opera- tie'55, terwijl de topscorer van SVL, Walter Görtz. zich als lid bij de „handballende waterpoloërs heeft aangemeld. De cyfers van sporttoto 7 luiden: aantal deelnemers: 624.008 bruto in- 788.213 gld. Eerste prijs: 23.830 gld. bruto, zeven meldingen, tweede prys: 380 gld. 235 meldingen, derde prys: 182 gld, 245 meldingen. Voor de extra prijs zyn ca 200 mel dingen die echter nog niet zijn ge controleerd. De cyfers van toto 8 zyn: Aantal deelnemers 654.955 bruto inleg: 527.680 gld. Eerste prys: 31.925 gld bruto, drie meldingen, tweede prijs: 1024 gld, 51 meldingen, derde prijs: 1375 gld, 19 meldingen extra prijs: 12500 gld, twee meldingen. ADVERTENTIE; ZONDAG 2.30 UUR N.M. Terrein Boshuizerkade. Veldhoen speelt niet tegen Denemarken Van de Nederlandse ploeg, die op de internationale sportweken 1967 in Mexico zal uitkomen, zijn drie leden afgevallen. Leo de Winter is uit de ploeg genomen omdat hij nog niet hersteld is van een darminfectie, die hy tijdens de Universiade in Tokio opliep. Corrie Bakker zal niet naar Mexico vertrekken omdat het na een nauwgezet medisch onderzoek niet raadzaam geacht werd haar op grote hoogte aan de vijfkamp deel te laten nemen. Ook half zwaargewichtbokser Rudi Lubbers zal niet in Mexico aan treden. COR VELDHOEN Cor Veldhoen van Feijenoord heeft bondscoach Georg Kessler gevraagd hem niet te selecteren voor de wed strijd Denemarken Nederland (Eu ropese beker landenteams), die op 4 oktober in Kopenhagen wordt ge speeld. Veldhoen heeft dit verzoek gedaan in verband met drukke werk zaamheden. In vergelijking tot de wedstrijd te gen Oost-Duitsland zyn de wijzigin gen in de selectie van de bonds coach, dat Wim Jansen van Feije-. noord is toegevoegd aan de groep, waaruit Veldhoen en de geblesseer de Peter Kemper voor deze wed strijd zijn verdwenen. De vijftien spelers, die werden ge selecteerd, zijn: Johan Cruijff, Henk Groot. Ben Muller, Piet Keizer, Klaas Nuninga, Ton Pronk en Wim Suurbier (Ajax), Eddie Pieters Graaf land. Wim Jansen, en Rinus Israël (Feijenoord), Jan Klijnjan (DFC), Bert Theunissen (Fortuna'54). Pim Doesburg en Willy van der Kuylen (PSV) en Hans Eykenbroek (Spar ta).

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7