Meeste huwelijken goed Studie voor doelmatig beleid bij onderwijs DE WAARHEID OVER HET NEDERLANDSE HUWELUK lib ©11© onthult: 49% Enquête geldt voor heel Nederland Balans van het huwelijk Huisraad openbaar verkocht tijdens reis naar Israël Beraad over nieuw AZ in Leiden wordt spoedig afgesloten Plannen in begroting O.W. MET EEN ENKEL WOORD MINISTER VERINGA eidóe ci en cl a PAGTNA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 ADVERTENTIE 100/ Q 0/ OQONIEUWE CIBHLLF. lö #0 *tÏ7/0 w" /O - MÉT EERSTE AFLEVERING.. van de mannen wil van de vrouwen van alle gehuwden (14'PAGINA'S) NU V'G- méér sexuele gemeenschap is vóór sexuele gemeenschap is het oneens oveF de gevolgen VERKRIJGBAAR in het huwelijk. tussen verloofden. van ontrouw. BIJ ALLE KIOSKEN EN dit zijn enkele cijfers uit het wetenschappelijk onderzoek dat voor Libelle werd verricht. DE BOEKHANDEL. o Libelle bëgjnt een onthullende, dikwijls dramatische serie verhalen gebaseerd op dit wetenschappelijk verantwoorde cijfermateriaal. I OSSE NUMMERS 60 CT. Overstromingen Negenth personen zyn om het leven gekon* toen een bus bij Goenpoer in o* India van de weg werd weggespot door het wassende water. Zes pa* giers zijn gered. In de staat zijn tien personen bedolven onder j brokstukken van een huis dat bov hen ineenstortte. Patna, de hoofd* van Bihar, is door de overstromi gen veranderd in een groot m«. Sinds maandag regent het er voa durend. (Van onze Amsterdamse correspondent) De meeste van de Nederlandse huwelijken worden door de partners als goed beschouwd. Van de mannen zegt 70 procent dat hun huwelijk goed is. Van de vrouwen is 68 procent deze mening toegedaan. Volmaakt gelukkig noemt zich 48 procent van de mannen en 47 procent van de vrouwen. Ongelukkig tot volkomen ongelukkig vindt zich drie procent van de mannen en drie procent van de vrouwen. in samenwerking met het Instituut voor Psychologisch Markt en Mo- tievenonderzoek. Het onderzoek dat de naam „Ba lans van het huwelijk" kreeg is ver richt in opdracht van de uitgever van het weekblad Libelle, de N.V uitgeverij D eSpaarnestad. Bij de enquête werden 600 echtpa ren ondervraagd, van wie één part ner of beide partners ojnger dan 60 jaar waren. De ondervraging van ma nen vrouw vond afzonderlijk en gelijktijdig plaats. Volgens prof. Van Tulder zijn de uitkomsten van het onderzoek geldig voor de gehele be volking van Nederland. Uitgangs punt voor het onderzoek waren de mate van overeenstemming tussen de partners en de communicatie tus sen hen. Bij het onderzoek heeft men min der de nadruk gelegd op wat de Ne- Als zij hun leven zouden kunnen overdoen, zou 6 pet. van de mannen niet meer trouwen en 4 pet .van de vrouwen. Van de mannen zou 87 pet. en van de vrouwen 89 pet. in dit geval kiezen voor dezlfde part ner. Dit is gebleken bij een enquete die onder leiding van prof. dr. G. A. Kooy, hoogleraar in de gezinssocio logie aan de Landbouwhogeschool in Wageningen en prof. dr. J. J. M. van Tulder, buitengewoon hoogle raar aan de faculteit voor sociale wetenschappen aan d e Leidse Uni versiteit, is ingesteld door de N.V. Nederlandse Stichting voor Statistiek WANHOPIGE AMSTERDAMSE DOET BEROEP OP MINISTER POLAK (Van onze Amsterdamse correspondent) „Excellentie hierbij wil ik mij in wanhoop tot u wenden". Zo begint een brief, die de 48-jarige Amster damse mevrouw A. DavidsonBrille- man onlangs aan de minister van Justitie prof. mr. C. H. F. Polak heeft geschreven. Aanleiding is een kwestie, die door haar vroegere ad vocaat mr. II. 31. von Baumhauer als „vreselijk" wordt gekenmerkt. Twee jaar geleden, toen de vrouw met haar dochter enkele maanden in Israël verbleef heeft een deur waarder zonder dat zij er iets van wist de inboedel van haar woning aan de Hoogte Kadijk openbaar ver kocht. Dit gebeurde in opdracht van een verzekeringsmaatschappij, bij wie haar tweede man voor ongeveer 400 gulden in de schuld stond. Het echt paar was bezig te scheiden. Ongeveer een jaar voor het vertrek van de vrouw naar Israël was een akte van huwelijksvoorwaarden gepasseerd, waarin bepaald werd dat bezittingen en de schulden van de man en de vrouw voor ieders eigen verantwoor delijkheid kwamen. Huis verhuurd In juli 1965 vertrok de vrouw. Voor dien had z(j de huur voor haar wo ning en de telefoonrekening tot het eind van het jaar betaald. Ook had zij zich er op het belastingkantoor van vergewist, dat zij geen belasting schuld had. De woning had zij onder verhuurd aan een Marokkaan. Deze zou voor haar hond zorgen. Drie maanden later kreeg zij in Israël van vrienden in Amsterdam bericht, dat haar huis op 13 septem ber was leeggehaald. Met haar doch ter keerde zij direct naar Amsterdam terug. Volgens haar zeggen was de inboedel van het huis 25000 gulden waard. Ook een bedrag van 6000 gul den, waarvan zij zegt, dat zij het voor haar vertrek in een lade van het dressoir had verborgen, was verdwe nen. De opbrengst van de verkoping was ongeveer 850 gulden. Het groot ste gedeelte van dit bedrag is, in ver band met een belastingschuld van de man van mevrouw Davidson naar de belastingen gegaan. Klacht In november 1965 diende haar ad vocaat bij de president van de Am sterdamse rechtbank een klacht in tegen de deurwaarder, de heer S. F. Braan. Tegen de deurwaarder is geen vervolging ingesteld. De deur waarder mag, wanneer de personen in kwestie niet aanwezig zijn, tot executie overgaan. Wanneer de per sonen in kwestie op huwelijksvoor waarden zijn getrouwd, moet hij daar door hen op gewezen worden. Vervolgens wendde mevrouw Da vidson zich tot de officier van justi tie mr. J. E. Friesema. Deze vorderde een gerechterlijk onderzoek tegen een onbekende dader. Daarbij kwam on der meer aan het licht, dat de Ma rokkaan snel na het vertrek van de vrouw het huis had verlaten en dat er voor en na verkoop van de inboe del allerlei mensen in het huis waren geweest. Hierdoor kan diefstal van niemand bewezen worden. Eind vorig jaar heeft mr. Friesema de zaak daarom geseponeerd. Mr. Von Baum hauer: „Er is niets aan te doen. Daar om heb ik de zaak opgegeven". Prof. dr. G. A. Kooy derlandse man en vrouw in het hu welijk doen. dan om wat zy van het huweiyk willen. Zo werden vragen gesteld over de wensen die men had ten aanzien van de frequentie van de sexuele omgang, het samen open hartig praten over de sexuele kant van het huwelijk, de voorlichting over sexuele omgang, de frequentie van het uitgaan, het samen besteden va nvrye tyd en o.m. over de waar dering die men van de ander krUgt. Voorlichting Hierby is naar voren gexomen, dat in 74 pet. van de huweiyken de man en de vrouw of de man of de vrouw meer voorlichting zou (den) willen hebben over sexuele omgang, terwijl 48 pet. van de mannen en 41 pet. van de vrouwen meer met el kaar over de sexuele kant van het huwelijk zouden willen spreken. In 1 op de 4 huwelijken bestaat deze wens bij beide partners. Van de mannen zou 45 pet. en van de vrouwen 44 pet. de vrye tijd meer samen willen besteden. In 41 pet. van de huweiyken bestaat ver schil van mening over dit punt. In 66 pet. van de huweiyken is of de man o fde vrouw niet tevreden met de huidige situatie. Wat etreft de frequentie van het uitgaan bestaat in één op de drie huwelijken verschil van inzicht tus sen de man en de vrouw, terwyi in ruim de helft van de huweiyken man en vrouw het niet eens zyn met de gang van zaken zoals die op dit punt is. In één op de drie huweiyken in ons land zyn de man en de vrouw van mening dat het huweiyk in ge val van ontrouw van één van de partners helemaal mis is. In één op de vyf huweiyken wordt ontrouw door man en vrouw aanvaadrbaar geacht. Van de mannen is 20 pet. en van de vrouwen is 12 pet. van me ning dat een geval van ontrouw di rect door echtscheiding gevolgd dient te worden. Eén op de vyf van de gehuwde mannen en vrouwen zou in geval hy of zy achter ontrouw van de ander zou komen zyn mond houden. Wat betreft exuele omgang vóór het huweiyk is 60 pet van de gehuw de mannen en 50 pet. van de gehuw de vrouwen van mening dat dit goed is. In 27 pet van de huweiyken zyn man en vrouw tegen sexuele omgang voor het huwelijk. Dat betekent dat in 3 van de 4 huweiyken een of beide partners voor deze omgang zyn. Prof. dr. J. J. M. van Tulder Een by de enquete gestelde vraag over het kopen op afbetaling van duurzame gebruiksartiekelen bracht aan het licht dat 93 pet van de mannen en 96 pet van de vrouwen liever eerst spaart. De gegevens die het onderzoek opgeleverd heeft zul len op de afdeling sociologie van dc Landbouwhogeschool in Wageningen verder worden uitgewerkt. (Van onze parlementaire redactie) Minister Veringa van Onderwys en Wetenschappen kondigt in de toelich ting op zyn begroting een reeks van kleinere plannen en maatregelen aan. De belangrykste daarvan zyn: Een bedrag van 28,5 miljoen gul den meer dan 1967 voor investeringen ten behoeve van het hoger onderwys. Daar door kan 't komende jaar meer geld worden besteed aan de nieuw bouw van de diergeneeskundige fa culteit te Utrecht en aan de Acade mische Ziekenhuizen. Een wetsontwerp (dat binnenkort wordt ingediend) waarby de rechtspo sitie en de organisatie worden gere geld van de medische faculteit in Rotterdam en van de vier Academi sche Ziekenhuizen van de openbare universiteiten. Het beraad over de nieuwbouw en vernieuwing van de Academische Zie kenhuizen in Leiden, Utrecht en Am sterdam zal de komende maanden worden afgesloten. Voor samenwerking van univer siteiten met niet-academische zieken huizen staat f 5 miljoen op de begro ting. Een regeling, waardoor studenten die een studietoelage krygen, niet meer vrygesteld zullen zijn van het betalen van collegegeld. Zo mogeiyk volgend jaar een nota over de herziene opbouw van weten- schappelyk onderwys. Waardering Veel vrouwen 29 pet. zouden in hun huweiyk meer waardering van de man willen ondervinden. Bij de mannen heeft 12 pet. het gevoel te weinig waardering te krygen. In 5 pet. van de huweiyken voelen bei de partners zich tekort gedaan. In 25 pet. blyken er spanningen te zyn wat betreft de frequentie van de sexuele omgang. Van de mannen wil 18 pet. meer en 1 pet. minder en van de vrouwen 5 pet. meer en 5 pet. minder vaak sexuele omgang hebben. Droeve thuiskomst Mevr. Flo rence Maulaz is van een pleziertocht op de Middellandse Zee teruggekeerd in haar flat in Cannes waar zy moest constateren, dat inbrekers voor een miljoen frank (ongeveer 710.000 gulden) aan juwelen en geld hadden meegenomen en ook haar bontjas sen en andere kleren ter waarde van 100.000 frank. (Pagina is gedeeltelyk gecorrigeerd) (Van onze parlementaire redactie) Minister Veringa (Onderwijs en Wetenschappen) wil het komende jaar een aantal onderzoekingen en studies laten ver richten, die moeten helpen de richting en de doelmatigheid van zijn toekomstig beleid te bepalen. In zyn begroting kondigt hy aan: Aandacht te zullen besteden aan de samenhang tussen de verschillen de sectoren van het onderwys. Een studie te zullen maken van het zitten blyven en de gedwon gen beëindiging van een studie. Verdere democratisering vi het onderwijs mogelyk te willen maken. De deelneming van verschillende bevolkingsgroepen aan de diverse sectoren van het onderwys. maken de indruk dat weerstanden niet zozeer in het financiële, maar in het al gemeen-sociale vlak moeten worden gezocht. Studie en beraad ten aanzien van her- en byscholing van anderen dan onderwyskrachten. Om verzekerd te zyn van een zo doelmatig mogeRjke besteding van 't enorme bedrag, dat onderwys het komende jaar zal opslokken (4875 miljoen gulden tegen vorig jaar 4238 miljoen) zal de minister een particulier bureau in de arm nemen. Om de adviezen, die dat bureau zal geven, doeltreffend uit te voeren zal de deparmentale staf worden ver sterkt. Hy verklaart in de memorie van toelichting op zyn begroting, dat voor een verantwoorde ontwikkeling van onderwys en wetenschap meer jarenplanning nodig is. BINNENLAND Fokker-Dordrecht In het Dordts bedryf van de koninklyke Nederland se vliegtuigfabriek Fokker zullen aan het eind van het jaar 200 personeels leden méér nodig zyn. Het pers- neelsbestand zal moeten worden uit gebreid van 800 to 1000 in verband met het feit dat Fokker volgend jaar de vleugels gaat bouwen voor een nieuw type Duits vliegtuig, de \FW 614. Nog niet bekend is hoe groet de aan Fokker te verstrekken opdracht Nationaal Rampenfonds Per 15 september was op giro 9575 van het Nationaal Rampenfonds een bedrag van f 753.593,16 gestort voor de getrof fenen van de windhoos in Tricht. Inmiddels heeft het Nationaal Ram penfonds 406 aanmeldingen van scha de afgehandeld. Tot nu toe werd f2.341.196,88 uitgekeerd waarvan f 615.174,95 voor de vergoeding van schade aan huisraad. Met buks op agent geschoten Een 32-jarige caféhouder heeft woen dagmiddag met een windbuks drie schoten gelost op een hoofdagent van politie, die op de Haarlemmersluis in Amsterdam - centrum het verkeer stond te regelen. De agent werd twe maal geraakt. Een kogeltje kwam te gen zyn arm, een tweede drong in zyn kin, waar een bloedende wond ontstond. De caféhouder verklaarde tegenover de politie dat hy wraak wilde nemen omdat de politieman hem had bekeurd. C.A.O. goedgekeurd Het College van Ryksbemiddelaars heeft zyn goekeuring gehecht aan de wyzlglng van de model-c.a.o. voor de bedryfs- vereniging Gemeenschappelijk Admi nistratiekantoor (G.A.K.) en soortge lijke instellingen. Bij deze c.a.o. zijn ongeveer 8.000 administratieve werk nemers betrokken. Van byzondere betekenis is. dat overeenstemming werd bereikt en goedkeuring werd verkregen omtrent een periodieke verhoging voor degenen, die inge deeld in de lagere salarisgroep na hun 28ste jaar tien dienstjaren heb ben voltooid. Brand gestichtAls verdacht van opzetteiyke brandstichting in de door hem bewoonde noodwoning heeft de Venlose politie een 43-jarige inwo ner van Venlo gearresteerd. De man heeft bekend samen met zyn zwager brand te hebben gesticht, omdat hy een andere woning wenste. Toen men op enkele plaatsen in huis brand had gesticht ging men een wandelingetje maken. Kort daarna kwam echter een familielid op bezoek. Hij trof nie mand thuis en toen deze in huis rook zag opdwarrelen waarschuwde hy meteen de brandweer. Daardoor kon er van de plannen van de man niets terecht komen. Hy heeft nu een an der onderkomen BUITENLAND Kustvaart Een Nederlandse maatschappy, de Scheepvaart en Steenkool Maatschappy uit Rotter dam. heeft een dochtermaatschappy in Zuid-Afrika gesticht, een kustre- dery, aldus deelde de voorzitter, prof. W. J. F. Steenkamp, in Pretoria me de. Drie kustvaarders, de Sint Anna- land, Sint Jansland en de Westland (elk 800 ton) worden einde van de maand in Kaapstad verwacht. De schepen zullen vracht vervoeren tus sen alle Zuidafrikaanse havens van Durban tot Walvisbaai. De scheeps officieren zullen Nederlanders zyn en verder wil men kleurling-beman ningsleden in dienst nemen. Uitgeraasd De tropische orkaan „Beulah" is gisteren uitgeraasd na een verwoestende tocht over Texas, die aan zes personen het leven heeft gekost. De trpopische storm heeft in totaal 30 slachtoffers geëist. De scha de moet alleen al in Texas in de miljoene ndollars lopen Rusks dochter gehuwd De eni ge dochter van de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Rusk, de 18-jarige Margaret, is gisteren in het huweiyk getreden met de 22-ja- rige neger Quy Smith .Het huweiyk werd in de kapel van de Standford- universiteit gesloten. De bruidegom us functionaris by een programma voor ruimteonderozek, de bruid stu deert aan genoemde universiteit. Ziekenhuisbrand In een psy chiatrische inrichting in Las Vegas (V.S.) zyn by een brand zes patiën ten om het leven gekomen. De vier dienstdoende verplegers slaagden er in de 152 andere inwonenden in vei ligheid te brengen. Cyprische klacht De regering van Cyprus heeft by de leiding van het VN-leger op het eiland geklaagc over het gedrag van Turkse militai ren die waren afgelost en naar hun land terugkeerden. By het passeren van Griekse dorpen zouden zy een tiental auto's en verscheidenen hui zen hebben beschadigd. Veroordeling in Griekenland Een militair gerechtshof in Athene heeft drie personen veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf omdat ze een gezochte communist onderdak hadden verleend en omdat ze anti nationale propaganda, uitgezonden door radio-Moskou, hadden verspreid. - VRIJDAG Schouwburg: Amsterdams Voliksto- .Rooie Sien". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Openingsconcert K jn O. Residentieorkest o.l.v. Bruno Ma- derna. Solisten Danièle Dechenue, Herman Krebbers, Jean Decroos. 8 Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Pieterskerkhof 4aInstallatie schoolhoofd P. T. Klinkhamer 8 uur Volkshuls: J azz - nachtconcert Frans Eisen. Ruud Jacobs en Han Bennink mm.v. Dave Pike. 11.30 uur nam. ZATERDAG Baptistengemeente (Oude Rijn 3) Jeugdbljeenkomst Spr. dhr. Th. Dikkes 8 uur nam. Restaurant 't Karrewiel: Receptie 35-Jarig bestuurslidmaatschap W.B.V. „Ons Doel" van dhr. A. C. van der Woerd. 4-5 uur nam. Schouwburg: Première Wiegewaal- cabaret „Kom mee naar bul", 8.30 uur nam. Station NB.: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar bos Vo gelenzang en A'damse Waterleiding duinen. 9.51 uur voorm. of bus 90. vertrek 10.10 uur voorm. Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Ope ning tentoonstelling Noëlle van Al phen, Menasche Glazier en Jan van Stolk. 4 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur voorm. Oude Ryn 5: Gem. voor oorspronke- ïyk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending. Spr. evang. J. Zijlstra 10 uur voorm., Spr. evang. J. v. d. Meer 7.30 uur nam. Wassenaar (Dulnrell): Hondenxallye Kynologenver. „Rynland". 1 uur nam. DINSDAG Academiegebouw: K. en O.-cursus over politieke partijvernieuwing in Nederland. 8 uur nam. Oh. de Bourbonhof: Electronlcaclub „D detector". 7 309.30 uur nam. Rest. Van der HeijdenVer. voor Pe dagogiek. Spr. dhr. L. M. P. Ruyters over leer- en opvoedingsmogelijkheden 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds. Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. WOENSDAG Gymnasium Afscheid mej. dr. A. M. M. Smit 3 30 uur nam. Rest. Van der Heijden: Receptie mr. H. M. de Munk (zilveren Jubileum LTB) 45 uur nam. Stadhuis: (trouwkamer). Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal): Bij- Schouwburg: K. en O. Ned. Comedle speelt „Het flauwgevallen paard". 8 uur nam. „De Hoeksteen" (Levendaal)Jonge rencontact Ver. van Hulsvrouwen. Spr. mevr. L. van Milaan over „Kinderen en muziek" 8 uur nam. Oude Vestkerk: Herdenking eeuw feest zondagsschool „Zaal uw zaad in de morgenstond" 8 uur nam. DONDERDAG Leidse Apparatenfabrlek (Os- en Paardenlaan 41): Receptie speeltuin vereniging „Noorderkwartier7 uui BIOSCOrEN Luxor: „Bertramd in on(t)roerend goed", a l. Dag. 2.30. 7 en 9 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Camera: „Lllith", 18 laar. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Mondo Blzarro". 18 Jaar. Dag. 2.30. 7. 9.15 uur; zond. 2.30, 4,45. 7. en 9.15 uur. Rex: „West Side Story". 14 Jaar. Dag. 2 en 8 uur; zond. 2. 5 en 8 uur. 2.15, 4.37), 7 en 9.15 Studio: „Blow-Up", 18 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, en 9.15 uur. Astra, Wassenaar: Jacht" (The Chase), Vrijdag 8 uur terdag 7 en 9.15 uur. 18 jr. Zondag 7 en 9.15 uur „Strijd verdovende middelen", 18 Jr. Zondagmiddag 2.30 uur. „Dik in het circus", a.l. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling Buurman (t/m. 1 oktober) De Lakenhal: Dag. 10-5 uur; Legermuseum (Pesthulslaan): uitzondering van zaterdag van 10- (zondag 1-5 uur) Molen „de Valk". Molenmuseun opend dinsdag t/m zaterdag 10 voorm.—5 uur nam. Zondags 1-5 nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkuj Tentoonstelling: ..Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyia 17 uur; 's zondags 13-17 uur (t oktober). Rijksmuseum voor Volkenbi Tentoonstelling van Japanse van Kyosal. Dagelijks 10- 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenfcs (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; dags 13-17 uur. uur. zond. 1-4 uur. Academiegebouw: Schilderijen grafiek Ed Dukkers. maandag t/m dag 9 uur voorm.-5 uur nam. (t: oktober) Geopend voor spoedeisende gen Zuider Apotheek. Lammenschanw tel. 23553. Op zaterdag 23 september 'sma van 8 tot 12 uur, ls voor spoedeli gevallen bovendien geopend: van Driesum, Mare 110, tel. De zaterdag-, zondag-, avond, nachtdienst van apotheek R. van Smallenburg te Leiderdorp wordt i genomen door de Zuider Apotheek De Oegstgeestse Apotheek ls geoi De dienst van Apotheek Voorset wordt op zondag 24 september vsi morgens 8 uur tot 's avonds 22 waargenomen door de Zuider Apoll Juwelen gestolen Op een eenza me landweg by de Engelse plaats Bedford hebben rovers een bestelwa gen overvallen, waarmee juwelen werden vervoerd naar het nabijgele gen Woburn Abbey het landgoed van de hertog van Bedford, waar za terdag een antiekbeurs wordt geopend. De overvallers verdwenen met kostbaarheden ter waarde van 150.000 gulden. Schroder uit ziekenhuis De Westduitse minister van Defensie Schroder kreeg vorige maand tydens terdag uit het academisch ziekenhuis van Hamburg worden ontslagen. Schroder rkeeg vorige maand tydens zyn vakantie last van onregelmatig heden in de hartslag. Explosies in Osaka Een reeks oorverdovende ontploffingen, gepaard gaande met steekvlammen van 100 meter, hebben de Japanse stad Osa ka gisteravond opgeschrikt. De ont ploffingen, die ongeveer 15 minuten duurden, werden veroorzaakt door de explosie van een propaangastank by het Japanse gasbedrijf. Ongeveer 700 van de duizend voorraadtanks gin gen vervolgens eveneens de lucht in. HAAGS A G E N D VRIJDAG 22 SEPTEMBER Paviljoentheater, 20.15 ui we Komedie: „Kat ln de zs in de Steeg, 20.15 uur: Rob van ten; ..Funhouse". ZATERDAG 23 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Comedie: „Helder zien ln het da Dlllgentia. 14.15 uur: Toneelgroq na: „Ploeft". ZONDAG 24 SEPTEMBER MAANDAG 25 SEPTEMBER Paviljoentheater. 20.15 uur: trouwd.. of niet?" van Ephraiu hon. DINSDAG 26 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 lands Danstheater. Joseph's Place, 22 30 uur: Ci Chantant „Sing along". WOENSDAG 27 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uu: landse Comedle: „In wankel wicht". Joseph's Place. 22.30 uur: 0 Chantant ,,Sing along". Paviljoentheater. 20.15 trouwd.of niet?" van Ephralü WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) Amsterdam Den Helder Ypemburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stookholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztlrich Genève Locarno Wenen Innsbruok Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon halt bew. 14 IJ zw. bew. 14 l half bew. 16 licht bew. 13 regen 13 onbew. 13 15 15 14 15 Ij 15 13 1 half bew. licht bew. 17 zw. bew. 16 geh. bew. 16 7*" half bew. 19 j J®CS' geh. bew. regen 24 licht bew. regen 23 zw. bew. 23 1' reigen 25 zw. bew. 22 regenbui 22 onbew. 28 J; half bew. licht bew. onbew. half bew. 25 van *oon

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2