SARKHAN ^SCH_E_LP_ BERICHTEN jc-J itifJSfc fltIJDAG 22 SEPTEMBER 1907 LEIDSCH DAGBLAD ONS DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijke roman door William i. Lederer en Eugene Burdlck Coldstream kwam terug, zonder te Hoppen en bulten adem. „Men houdt gevangen, Hoogheid," zei hij zon- ie omwegen. Hy veegde olie van 4Jn vingers. „Die helikopter ls niet defect geraakt. Ze ls opzetteiyk on- igar gemaakt. Iemand heeft de ■raad van de starter naar de ont- ceking doorgeknipt. Ik heb hem nu set pleister gerepareerd." Het hoofd van Lin week even naar irhteren, toen kwam hy weer over- nd. zyn gezicht was uitdrukkings- „Had de piloot het defect kunnen linden?" vroeg Lin. „Het was geen defect, Hoogheid," el Coldstream weer. „Het was een uurlge breuk. Elke piloot, die een fjegbevret voor helikopters heeft, pu het onmlddeliyk ontdekken." Tijdens de hierop volgende stilte kwam een bediende het vertrek bin- vroeg instructies voor het rondeten. Lin gaf hem die; ziji is kalm. „Overste, ik ben u erkenteiyk.' hy. Hy wendde zich tot McCau- y. „Dat kan maar één ding bete- :nen. Iemand wil me uit Haldho indaan houden. Waarom?" McCauley dacht even na en stak wal. „De Kroonraad," zei hy langzaam, heeft Amerika om hulp verzocht. koning zelf heeft mede onderte- end. Uw regering heeft meegedeeld it Sarkhan door Noord-Vietnam is angevallen op de Vlakte der Lich- Op dit ogenblik wordt Haiöho rerstroomd met Amerikaanse troe- wapenen. En elk uur komt Prins Lin draalde zich om om te :jken of de bedienden buiten gehoor- (stand waren. Hy veroorloofde het ih uiting te geven aan zyn verha ng. „Het is ongelofeiyk," zei hy. Zyn alcht vertrok telkens even, maar ogen stonden vast. „Zowel myn ider als ik zyn neutralisten, wy ge ren, dat Sarkhan de middenweg oet biyven bewandelen, tenzij er jrake is van een aanval van buitexi- Onze inzichten zyn de Kroonraad nlkomen bekend." Hij zweeg en was zo in gedachten rdiept, dat zyn linkerhand oegon beven. Hy greep er naar met zyn jhterhand. „Genadige Boeddha! inadige Allah!" zuchtte hy. „Waar om komen alle moeiiykheden in eens?" Hy wendde zich tot McCau ley. „Vriend, u weet natuuriyk dat ik van tyd tot tyd aan koortsaanval len ïyd. Die komen zo eens tot twee keer per jaar „De aanvallen?' „U wist het dus niet?" vroeg prins Lin, terwyl hy langs zyn kin wreef. De slapheid van de kaakw dwenen en het beven van de linker hand Was nauwelyks meer merk baar. „Het is de moeraskoorts. „De ziekte waaraan ook Bosjtoenj geleden heeft, die eerst en toen krijgsman Cauley. „Kunt u me Bosjtoenj vlak voor zyn kroning ge- urd is?" vroeg hy. „Ja, Hoogheid. Bosjtoenjs voogd i als regent optrad, verving de be dienden door spionnen en probeerde hem te vermoorden, zodat de regent een vazalverdrag zou kunnen aan gaan met China." .Professor, de astrologen zeggen, dat ik de reïncarnatie ben van Bosj toenj," zei prins Lin. „Ik geloof het niet. Tot dusver heeft myn leven niet op het zyne geleken. Wat myn ziekte betreft, het beven dat u hebt opgemerkt, is altijd de eerste wyzing. Gelukkig word ik altyd voor af gewaarschuwd. Soms komen de aanvallen 's nachts. Tegen de aan vallen zelf heb ik een middel." De prins wees naar een doosje op zyn schrijftafel. Coldstream zei: .Maar waarom past u het afdoende middel ter vol komen genezing niet toe?" „Ik begryp u niet," zei de prins. „Het afdoende middel is twee jaar geleden ontdekt door een Amerikaan se medische groep op Formosa. Het is de gewone peniciline. Ik heb u twee jaar geleden het kranteberient daarover gestuurd, Hoogheid." ,My?" Coldstream aarzelde. „Niet recht streeks. Ik heb het aan Hajn gege- idering is een van de weinige mensen, d'e van myn ziekte op de hoogte zyn. y had moeten „Rosjiro?" vroeg Coldstream in uiterste spanning, „wie is dat?" „Dat is generaal Hajns bijnaam onder zyn vrienden." ADVERTENTIE .Natuuriyk, dat is de vogel die zyn kop in het zand steekt. Als de mensen in het paleis grapjes over me maken, noemen ze me „konkoe." Coldstream stak zyn hand op alsof hy om stilte vroeg. Hy probeerde verwarde en vluchtige herinneringen uit het verleden terug te roepen, woorden die hy gehoord had, uitdruk kingen. Ze ontglipten hem en kwa men toen weer terug en plotseling herinnerde hy het zich. Die woorden waren tydens de men- tado herhaaldeiyk uitgesproken. Toen :n ze, kort na zyn redding, weer uitgesproken door de officier in het Sarkhanese uniform toen ze in de jeep terugreden naar Dao. Cold stream herinnerde zich vaag hoe de I officier met de gouden tand hem had I aangestoten en toen gezegd had: „Hy is bewusteloos, maar niet dood. Nou, kameraden, als Rosjiro de plaats van Konkoe inneemt, zullen we al die blanke schoften de mentado la ten ondergaan. En dan laten we se hangen." Coldstream liet de prins zyn hand palmen zien en vertelde alles. De drie mannen stonden zwijgend in het sombere licht van de tempel. Buiten begonnen de kikkers te kwa ken en de eerste muskieten gingen op zoek naar bloed. De geur van he te olie en gekookte groenten kwam van ergens in het fort. „Hajn verzocht me, even voor ik hierheen ging, een blanco perkament te tekenen," zei Lin. zyn stem eigenaardig hard en bytend. „Hy dat de eerste kennisgeving kroning erboven geschreven den." PANDA EN DE WARAPURl-DIAMANT 53—94. Het wiel, dat de vrachtwagen van Hendrik Heuvelaar was gepasseerd, verminderde vaart, en tolde tenslotte neer. „Zo tegen mijn snelheid kon hij toch maar niet op!" sprak de chauffeur tevreden, terwijl hij zijn auto stopte en uitstapte. „Dat heb ik..M-maar dat is een wiel van mijn wagen!" Op dat moment werd zijn aandacht getrokken door enkele kre- ten die achter hem op de weg weerklonken. „Daar staat m'n lading cementblokken!" prevelde hij danig ge schokt. „En z-ze praten! Er zitten hoofden in!" ,,Laat me eruit, begorrah!" riep een van de hoofden. „Ik kan zo niet deduceren!" „M-maar hoe ben je erin gekomen?" vroeg Hendrik verbijsterd. Pat O'Nozde Dat hebben grimmig. Niet ivaar!" k diamant! Laat c door de vloek va Het Nederlandse waterpolozc- vental heeft tijdens het internatio- waterpolotoernooi, da in Split t gehouden, me 5—"7 verloren Roemenië. De tussenstanden i; 0—1, 1—3, 2—2, 2—1. Het Man met "baard wordt in verzegelde trein Rusland binnengesmokkeld. Bloedige bur geroorlog breekt uit. Vijftig jaar later openen Russen geheime archieven. PANORAMA, krijgt primeur voor Nederland. Deze week schokkende foto's en feiten van Russische revolutie DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 934. De vis had nog meer groei-slachtoffers gemaakt. Als een klein model bommenwerper zweefde een reusachtige kopmeeuw boven de stad, waar steeds meer mensen door de groei ivaren getroffen. Gehuld in gordijnen spraken zij wenend over hun loten ieder moest beamen, dat hij kort tevoren vis had gegeten. „Het is duidelijk", zei Bram tot zijn vrienden. „Het zit in de visen er is maar één beroepsvisser, die de vis verkoopt en dat is die man aan de kade. Wijs ons de weg, Karo". Maar toen zij bij het plekje kwamen, waar Schubbejak zo kort tevoren nog in actie ivas geweest, vonden zij de kade verlaten. „Hij is er niet meer", zei Bram schrander. „Ik vraag me af of dat toeval is ofdai hij werd geplaagd door een slecht ge weten?" Een kreet deed hem opschrikken. ADVERTENTIE CEtEÉIMlir Prachtbijts Super - waterafstotend - geen kringen Verdovende middelen Twee jaar geëist tegen handelaar Opnieuw heeft de officier van jus titie en specialist op het gebied van verdovende middelen by het Amster- I damse parket, mr. W. K. baron van JDedem, twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest ge ëist tegen een verdachte, die hy als handelaar beschouwt. Hy vroeg de ze straf tegen een 34-jarige in Para maribo geboren zeeman, die terecht stond voor het in zyn bezit hebben gehad van 45 gram marihuana en een hoeveelheid opium. ters komen die zich met het pro bleem van de verslaafden gaan be zig houden, want men komt er niet alleen met straffen. Er moet iets gedaan worden voor deze mensen, aldus mr. Van Dedem. Hy zei, dat het aantal zaken van verdovende middelen aan het toenemen is. Vorig jaar waren er in Amsterdam en het Gooi 97 en dit jaar had hy er al 90. Uitspraak op 4 oktober. PSV heeft gisteren voor 2000 toeschouwers met 3—2 (21) gewon nen van het Antwerpse Beeschot. By de Eindhovenaren was So.etekouw de grote uitblinker. De Sowjet-Unie heeft de twee daagse zweminterland met Enge land, die in Tiflis werd gehouden, met duidelyk verschil gewonnen (138—85). I ITKÉ Posities Nederlandse 20™Som'Oh Adtn n 0)«dd»h '""sla W.AX1W»';: Ste'le ^n^,r*"2 "h'"'*'

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 25