E Woningbouw Leiderdorp Reeds 13 doden op rijksweg-1 Itiviteiten van Pedagogiek Zwembad sluit zaterdag Otto Sterman STRENGERE CONTROLE Moeder Godskerk 28ste in gebruik treedt op UITSLAGEN SCHAAKCLUB Spaanse lof voor Ajax Soldaat, die niet naar kapper wilde, hoort nu 3 maanden eisen Schietbaan wordt recreatiegebied RDAG 21 SEPTEMBER 1967 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 17 thouder C. Meerburg zal I 2 oktober, 's morgens I twaalf, de eerste paal pr het complex van 340 nwoningen, die deel uit maken van de in Leider- realiseren hoogbouwpro- duktiestroom van 1030 woningen. Deze woningen zullen verrijzen in de Zijlhof aan de overzijde van het nog aan te leggen recre atiepark „De Houtkamp" (in het midden van de tekening). (Foto L.D./Holvast) Jemische examens Leidse Universiteit zijn ge- het doctoraal examen ïhtde heren F. W. Adank aag); E. W. Nijgh (Den J. Kodde (Capelle aan de J. de Gruiter (Doorn). elauto in brand lerwoude Hoge Rijndijk is !dag omstreeks half vier een mes afkomstige bestelauto, jnlijk ten gevolge van kort- geheel uitgebrand. De be en de bijrijder liepen lichte iden op. Zij konden na be te zijn door een arts naar :eren. De Leidse brand- Ichtte de blussingswerk- tenlging voor Pedagogiek in kent dinsdag haar wintersei- jteen lezing door de heer L. jyters, hoofd van de school C- en opvoedingsmoeilijkhe- ftelft. De heer Ruyters zal wat Je school vertellen en dit toe- Imet een film, die hij zelf vermeldt het programma 'ereniging een forumavond raag of en hoe er sexuele ting zou moeten worden ge- ip de lagere scholen. Deze )1 onder leiding van Je heer tiesen staan. Mej. C.J. van die werkzaam is aan de liotheek in Rotterdam, houdt ig over jeugd en litteratuur, tri spreekt drs. W.P. Heine- ver verstedelijking en jeugd. 5 inemeyer is socioloog bij de j llsche werkgemeenschap in ton. Tot slot wordt er nog nd gewijd aan de adolescen- GERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Hendrika Elizabeth, dr. v. M Pompe en H. S. van Sprang; brnelia, dr. v. H. van Putten de Vroome, Monique, dr. v. C. )n A. Spruit; Pieter, z. v. W. N. Braam; Frederik, z. v. F. J. Schouten; Hedwig Veronica Jr. v. H. M. Koek en A. M. hannes Petrus Laurens,' z. v. is en G J. Groenendijk; Marl- lanus Jacobus, z. v. L. E. Steen- Ien M. M. Zandbergen. Elisa- lhelmina, d. v. J. F. van der E. j. Slingerland. GEHUWD Duijn en C. Frankhuizen. P. en P. Laterveer. H. W. van en E. van Namen. OVERLEDEN van Nicuwenhuijzen. 14 Jaar, Kuljt, 83 Jaar, wed. van A. G. Juffermans, 87 Jaar, man. OEGSTGEEST l' urgerlijke Stand St, fen: Marleen Jacoba Maria, d. E. Boomgaard en T. J. J. M. to Erwin, z .v. P. J. Segaar en ferrewljnen; Petra, d. v. J. Hoek a Born; Larlssa Nathalia Lan- v. C. J Tseng en L. I. M. ftrouwd: W. C. van Schaik en Rijkers. uwd: A. J. Vissers en J. Mieloo: dfaoek en M. H. Angermille; A. E. M. Reijnhout. V. Brandt. Omwisselings- aanbod E.M.S. gaat niet dooi* De Centrale Administratieve Maat schappij (CAM) acht zich genoopt af te zien van de op 18 november 1966 in de EMS-jaarvergadering aan gekondigde omwisseling van EMS- aandeien in CAM-obligat'ies. Dit blijkt uit een gezamenlijke me dedeling van de CAM en de EMS- aandeelhouder mr. R. J. Polak. Bo vendien is het kort geding dat vrij dag 22 september voor de president van de rechtbank in Den Haag zou dienen en waarin de CAM opheffing vraagt van het executoriaal beslag op onroerende goederen van de CAM (waaronder het woonhuis van de heer R. Zwolsman) dat mr. Polak had laten leggen, in getrokken. BURGERLIJKE STAND Leiderdorp Geboren: Dirk Alexan der, z. v. D. van de Wijngaard, en J. Nlevaart. Getrouwd: M. C. de Ridder, 28 Jaar en J. M. Hoogervorst, 25 Jaar; J. W. Vodegel, 28 Jaar en M .J. J. Versteeg, 20 Jaar; J. Galjaard, 23 Jaar en M. W. Th. van Loon, 18 Jaar; W. G. J. Ba- velaar, 24 Jaar en A. H. T. N. van Roolj, 18 Jaar; J. S, van Leeuwen, 24 jaar en I. M, van der Horst. 21 jaar. Overleden: A. W. van Grieken, 80 Jaar, wed. van G. Bloemendaal. Marktberichten UTRECHT, 21 september Vee markt. Totale aanvoer 4537; runderen 1268; vette kalveren 249; graskalveren 20; nuchtere kalveren 339; schapen 1239; varkens boven 100 kg 399; be- beneden 100 kg 106; biggen 842; bok ken en geiten 75. Prijzen (In guldens) melk- en kalfkoeien per stuk 1000 1500; kalfvaarzen 1025—1250; vare koeien 950-1100; pin-ken 025 775; stieren 750—1100; garskalveren 375 550; nuchtere kalveren 40 80; fokkal- veren 110300; schapen 90 125; lam meren 95 150; drachtige varkens 330 475; lopers 80—115; biggen 60 72; bokken en geiten 10 55; vette koel en le kwal. 3.75-4.00; 2e 3.55-3.75; 3e 3,25 3,55; vette kalveren le kwal. 3,50-3.65; 2e 3.30-3,50; 3e 3.00-3,30; nuchtere kalveren 1,40 lj80; zware vette varkens 1,80 2,00; zouters 1,90 2,05; slachtzeugen 1,60-1,70; jonge sl. zeugen 1,751.80. Overzicht (resp. handel en prijzen: melk- en kalfkoei- rustlg en niet geheel prijshoudend; vet te koeien matig ,als vorige week vare koeien rustig, prijsh; vette kalveren vlot, even lager, graskalveren redelijk, prijsh; nuchtere kalveren rustig, prijsh fofckalveren kalm, lager; schapen wil lig en prijsh; varkens en biggen ma tig en prijsh. DELFT, 21 september Veemarkt aanvoer varkens 169, biggen 724; prij zen in guldens drachtige zeugen 3,20 4,20; magere varkens 2,30 2,40; big gen 60 73; lopers 80-120. Handel matig. BARNEVELD, 21 september Aan voer 646.074 stuks, stemming rustig. Prijzen (in guldens per 100 stuks): ei eren van 52/53 gram 10,94-11,04; 56/ 57 12,68-12,81; 60/61 13.37-13,73; 61/ 65 13,74-14,36. BARNEVELD, 21 september - Aan voer 799.368 stuks, stemming rustig. Eieren van 42/48 gram 7,89 9.38; 51/ 59 10,41-13,27; 62/66 13.81-14,52; 66/ 72 14,50-15,71. BARNEVELD, 21 september Eier markt. Aanvoer 2.050.000 stuks, han del kalm Eieren van 49/58 gram 10,20 -13,75, kg-prijs 2.08-2,37; 59/65 13,90 14,90 2.36 2,20. GOUDA, 21 september Aanvoer 96 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3,76 -3,84: 2e 3,60 3,75; extra 3,85—4.16. Handel stug. LEIDERDORP Mevr. Terpstra over het jonge kind Tjjdens de gisteravond in „Irene" gehouden vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft mevr. G. H. TerpstraKraayveld, arts in Heemstede, een lezing gehouden over „gezag en gehoorzaamheid bij het jonge kind". Verwerpelijk noemde zij het op voeden volgens het autoritaire sys teem, d.w.z. ik ben de baas je doet wat ik zeg. Zo ook opvoeden volgens het Hberalisme-systeem, d.w.z. alles komt vanzelf ln orde veel vrijheid, geen gezag. Zij zei voorstandster te zijn van opvoeden volgens het naar leeftijd aangepaste gezag. Aan de ouders de taak het goede voorbeeld te geven, dat dan zonder dwang wordt gevolgd. Vroeger domineerde de vader, maar deze tijd is gelukkig voorbij, de gezinsverhou ding is meer democratisch gewor den. Gezag en liefde gaan samen. Straffen kan noodzakelijk zijn, maar moet een uitzondering blijven. Nadat mevr. Terpstra nog had stil gestaan bi] oorzaken van het bedwa- teren (aandacht vragen) het eten (nooit dwingen, ook een kind heeft dagen dat het minder eten behoeft) en tafelmanieren (goede voorbeeld) volgde een uitgebreide discussie. De vergadering werd geleid door mevr. C. Bleichrodt-Richter. Middenstandsbeurs in het dorpshuis In het Leiderdorpse dorpshuis zal van 25 tot en met 27 september een middenstandsbeurs worden gehouden waaraan acht winkeliers deelnemen. De opening is op maandagavond om 7 uur. De beurs zal verder op dinsdag en woensdag zijn geopend van 3 tot 5 uur 's middags en van 7 tot 11 uur in de avond. Er zullen onder meer de monstraties worden gegeven met kleurentelevisie. Aan de beurs wordt meegewerkt door onder andere een Doe het zelf zaak, bloemen-, bakkers- slagers-, kappersbedrijven en een zaak in elektrische apparaten. Elke avond wordt er een prijs toegekend ter waarde van ongeveer honderd gulden, iedere 25ste bezoeker krijgt een geschenk. Nadat vrijdagmorgen en zaterdag middag nog de zwemexamens A- en B. zullen worden afgenomen, gaat 't zwembad „De Does" aan de Erica laan in Leiderdorp voor dit seizoen sluiten. Gezien de zeer geringe be langstelling, die er nu nog voor het zwemmen bestaat, is het, aldus het bestuur, economisch niet verant woord het zwembad langer open te houden. Gemeenschappelij ke kerkdienst In de Scheppingswerk aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp, zal zon dagmorgen 10 uur, een gezamenlijke kerkdienst van de herv. gemeente en en de geref. kerk worden gehouden waarin ds. J. P. Honnef en ds. F. Mfnnema zullen voorgaan. Deze dienst is bedoeld als begin van het ln het komende seizoen ge meenschappelijk te verrichten werk ln de zyiwUk. De gewoonlijk te houden diensten van 0.30 uur (geref.) en 10.30 uur (herv.) vervallen op deze zondag. ZOETERWOUDE Omschakeling op aardgas De N.V. Nederlandse Gasunie heeft in een brief van 17 januari zowel de gemeentebesturen als de directies van de gasdistributiebedrijven gewezen op het feit, dat ln verband met het grote prijsverschil tussen aardgas en huisbrandolie, het van belang zou zijn na te gaan welke overheidsge bouwen nog niet op aardgas zijn aan gesloten. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. van Zoeterwoude de N.V. Schulte en Lestraden in Sassenheim verzocht te berichten wat de kosten zullen zijn voor de ombouw van de centrale verwarmingsinstallatie in zo wel het raadhuis als de ambtswoning van de burgemeester. Deze kosten zullen f 4.430 voor de ombouw en f1000 voor de andere werkzaamhe den bedragen. Uit de door de N.V. Nederlandse Gasunie gemaakte vergelijking tus sen de prijzen van aardolieproduk- ten en aardgas is gebleken, dat het goedkoper kan zijn om aardgas als verwarmingsmiddel te gebruiken. Dit geldt echter voornamelijk voor groot verbruikers. De kostprijs per liter huisbrand olie (Inclusief accijns en 5% O.B.) bedraagt f 0,14. Voor aardgas is de kostprijs per 1,130 m3 dan f 0,08326. Bij een verbruik van 30.000 liter per jaar zijn de kosten resp.: 30.000 x f 0,14 is f 4.200. 33.900 x f 0,08326 is f2.822,51 plus f 150 vastrecht is f 2.972,51. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor een krediet van f 4.430 beschikbaar te stellen voor het vervangen van de oliebrander en een krediet van f 1.000 voor hak-, breek-, graaf-, en elektrotechnische werk zaamheden. Raadsagenda De Zoeterwoudse gemeenteraad komt woensdag 27 september 's avonds om 8 uur in openbare ver gadering bije?n ter behandeling van de volgende agendapunten: Voorstellen van burgemeester en wethouders tot ombouw van de ver warmingsinstallatie van het raad huis; tot wijziging van de verorde ning op de heffihg en invordering van keurlonen; tot intrekking van de gebruiksverordening; tot benoe ming van leden der woonruimte-ad viescommissie; tot verlening ontslag aan de onderwijzeres van de openba re lagere school; tot benoeming on derwijzeres aan de openbare lagere school; tot overname van grond in de „Zonnegaarde"; tot verhuur van een strookje grond in de „Zonnegaar de"; tot het aangaan van een kas geldlening; aanbieding begroting. (Van onze A'damse correspondent) De rijkspolitie gaat in overleg met de officier van justitie in Amsterdam in burger surveilleren op Rijksweg nummer 1 van Het Gooi naar de hoofdstad. Deze surveillance is be doeld om een strengere controle op het handhaven van de maximum snelheid te kunnen uitoefenen. Aan leiding is het schokkend aantal ern stige verkeersongelukken, dat zich sinds kort ter hoogte van de kruit fabriek in Muiden op deze weg voor doet. Dit jaar zjjn daar 13 doden ge vallen. Deze ongelukken zijn allen ge beurd op een stuk weg van ongeveer 1500 meter lengte. Dit ligt vanuit het Gooi gerekend juist na de Merwe- debrug. Een vijfbaansweg gaat hier VOORSCHOTEN Musical afgelast De voor vanavond vastgestelde musical door de „Jonge Letterkring' in het Cultureel Centrum in Voor schoten gaat niet door in verband met ziekte van een tweetal medespe lenden. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Margit E„ d. v. E. C. Klein Nagel voort en J. J. van Zwet; Rutger P., z. v. Th. R. Spreij en P. J. Dekker; Johannee W .N., z. v. W. J. G. Spie geler en G. C. van der Hulst; Corne lia E. C. M„ cL v. C. J. van Heteren en C. A. M. Raaijmakers; Remmert, z. tv. R den Otter en J. Vonk; Wllhel- mina K. A., d. v. H. D. M. van der Valk en H. G. Duijzera; Andreas C, H. J., z. v. A. O. H. J. Jeursen en A. A. van der Meer. OndertrouwdC. M. Arnoldus, Lei den en J. E. Karremana; C. P. van Elk. Wassenaar en M .A. E. Meijer; G. Ver boon en I. J. Boa; W, Kramers, en J. Rotman. Getrouwd; B. P. M. Broekhof. Noordwijkerhout en J. A. M. Kriek; P. J. Marnecken, Monster en H. A. Kerk- man; F. Meyer te Velthoven en E. .1. Bisschop; E. P. El Ink Schuurman, Lei den en J. L. E. A. Gastelaars. Overleden: H. van Zwol, wed. van J. van Damme, 81 Jaar; G Stuur, wed. v. A. Lent®, 83 J. R.-K.-KERK IN VOORSCHOTEN Op uitnodiging van de Leiderdorp- se Sooiëteltscommlsaie „Kwartover", die éénmaal per maand op zaterdag avond in „Irene" een sociëteitsavond organiseert, komt ditmaal de beken de toneelspeler- voordrachtskunste naar Otto Sterman. Zijn optreden wordt in het programma vermeldt als een one-man show over het ras senprobleem, getiteld „De neger spreekt", Aanvang 8 uur zaterdag avond. Voor de onderlinge competitie van de Leiderdorpse Schaakvereniging, zijn de volgende partijen gespeeld: R. v. d. Zwandr. G. C. Verschoor J. H. v. d. Velde—rector J. C. Groot 10, W. GoedhartR. Mar- bus 10, M. FlohrA. Hoppenbrou wer 10, A. P. HelmusJ. den Hoed 01, R. SoerjadiA. W. F. Geerlings 10, P. C. v. d. Leek—C. van Tol 0—1, J. M. Hak—J. M. v. d. Maat 01, H. Hoogenkampmevr. E. Kuit-Cnossen afgebr.. De leden van de Wassenaarse brandweervereniging „De brandbel" zullen op 7 oktober een uitstapje ma ken naar Apeldoorn, de plaats waar de oud-ondercomandant A. Bloem thans brandweercommandant is. Des avonds staat een diner in Wassenaar op het programma. Het bestuur van de afdeling Wassenaar van de Nederlandse Pro testantenbond organiseert vrijdag avond om 8.15 uur in de Wethouder Huibregtseschool aan de Burmanlaan een voorlichtingsavond over de West- hill kinderdiensten. Volgende week donderdagavond om zeven uur zal de nieuwe Moeder Godskerk in „Boschgeest" In Voor schoten plechtig worden geconse creerd door de bisschop van Rotter dam, mgr. M. A. Jansen. De ingebruikneming van de Moe der Godskerk was reeds deze zo mer vastgesteld, maar door de felle brand van 17 mei, waarbij het dak en het interieur zwaar beschadigd werden, verplaatst naar 28 septem ber. Op 19 juni brak wederom brand uit in het dak van de kerk, ditmaal was de schade geringer. De bouw van deze kerk is niet zonder ernstige tegenslag verlopen. Thans blijkt dat, in jaren uitgedrukt, de Moeder Godsparochie binnen re delijke tijd een eigen kerkgebouw heeft. Het is een der laatste r.k. kerken die worden gebouwd. Op 24 augustus 1962 werd kapelaan J. A. Blonk uit 's-Gravenhage benoemd tot assistent bij de St. Laurentiuspa- rochie in Voorschoten met de op dracht een nieuwe parochie voor te bereiden. Hoewel het in de bedoeling lag een noodkerk te plaatsen, was er WASSENAAR Onteigeniugsplan ter inzage Zoals uit een officiële publikatie blijkt, zal van maandag 25 september tot en met 9 oktober in het Wasse naarse raadhuis ter inzage liggen het plan tot onteigening van gronden door het Rijk ten behoeve van de verbreding en de verdere aanleg van de Landscheidingsweg, het doortrek ken van de Wittenburgerweg naar de Reigersbergenweg en het reconstru eren van een gedeelte van de Rijks straatweg aah beide zijden van het viaduct. Op 9 oktober zal een door Gedeputeerde Staten ingestelde com missie in het raadhuis zitting houden om bezwaren van belanghebbenden aan te horen. Deze zitting begint half 11. Wij komen op de onteigeningsplan nen nog nader terug. Schaaknieuws Op maandagavond 25 september wordt in het Jeroenhuis aan de Was senaarse Kerkstraat voor de vierde maal een massa-schaakkamp tussen schakers uit Wassenaar en Voorscho ten georganiseerd onder auspiciën van de schaakverenigingen in deze beide plaatsen. De ontmoeting be gint om 8 uur. Men kan zich in Was senaar opgeven, ook als men geen lid van de schaakvereniging is bij de heer L. A. J. M. Houtman van Z. van Nijeveltstraat 167, tel. 5147. geen plaats voor en bouwpastoor Blonk verkreeg in huur de man- schappeneetzaal van het Marine Op komst Centrum, dat eigendom ge worden was van de gemeente Voor schoten. Op 7 december 1962 werd de parochie officieel opgericht en de omgevormde eetzaal ingezegend als noodkerk door kanunnik W. P. Ha ring, deken van Leiden. Op 7 mei 1966 werd de eerste paal geslagen voor de nieuwe Moeder Godskerk aan de Baron Schimmel- penninck van der Oyelaan en op 30 mei dit jaar gingen de drie luidklok- ken in de toren. Binnen vijf jaar na de stichting van de Moeder Godspa rochie is het kerkgebouw gereed. Eerder dan de wijk Boschgeest" is volgebouwd. Voorschoten richt thans alle bouw activiteiten op de uitbreidingswijk „Noord-Hofland" aan de noordzijde van de gemeente. Bij de grenswijzi ging in 1966 werd dit deel van Voor schoten niet bij Leiden getrokken en met een grote spoed bouwt de gemeente deze wijk thans vol. Daar door wordt ook de wijk Bijdorp, naast Boschgeest, niet volgebouwd en is thans de Moeder Godskerk te groot voor het aanwezige aantal roomskatholieken. Het bisdom zal waarschijnlijk dit jaar nog een nood kerk stichten in Voorschoten-Noord - Hofland. Daar komen binnen enkele jaren 8000 personen te wonen. Het aantal r.k. in deze wijk kan niet op gevangen worden door de parochie van „St. Laurentius" en „Antonius" in Leiden. ZOETERWOUDE Benoeming leden woonruim te- adviescommissie Op 1 oktober 1967 treden de thans zitting hebbende leden van de woon ruimte-adviescommissie in Zoeter woude af. Voor het zittingsjaar 1967/ 1968 dient een nieuwe commissie te worden benoemd, opnieuw bestaan de uit 5 leden. Alle zitting hebbende leden hebben zich bereid verklaard een eventuele herbenoeming vota- het komende zittingsjaar te zullen aanvaarden. Op grond hiervan stellen B. en W. van Zoeterwoude de raad voor de thans zitting hebbende leden, te we ten de heren A. C. J. Duindam, J. M. Kraan, C. J. Redegeld, J. J. Bos man, en J. H. van der Ploeg voor het zittingsjaar 1967/1968 te herbenoe- tjetleelteiyk gecorrigeerd) in een bocht over in een tweebaans- weg zonder middenberm. De Rijkspolitie stelt in samenwer king met de Rijkswaterstaat op het ogenblik een onderzoek in naar de precieze oorzaak van het grote aan tal ernstige ongelukken op deze plaats. In afwachting van het resul taat hiervan heeft men besloten naast de surveillance in burger over een grotere afstand een sinds kort geldende maximumsnelheid van 90 km/u in te voeren en het verkeer door middel van knippersignalen op het gevaar van de weg attent te maken. „Deze weg is een soort racebaan van Het Gooi naar Amsterdam. Ik heb de indruk, dat wij door een goed handhaven van de maximumsnel heid een heel eind in de goede rich ting kunnen komen", zei de comman dant van het district-Amsterdam van de rijkspolitie majoor D. Hon- coop, vanmorgen. „Men rijdt te hard. Het heeft er de schijn van dat men doordat het wegdek ongewoon glad is snel in een slip geraakt". Prof. dr. J. P. van Praag, lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, zal maan dagochtend, 25 september, om 11.00 uur het gymnastieklokaal aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp of ficieel openen. De Madrileense ochtendbladen heb ben Ajax geprezen als een gevaar lijke, uiterst gevaarlijke ploeg. Het sportblad Marcj schreef: „Zoals wij verwachtten is Ajax een buitenge woon goede ploeg, welke voortdurend gevaarlijk is. In de aanval is Cruijff terecht de grote ster is, maar Kei zer combineert met hem en met Nu- ninga op een manier welke een ver dediging gek maakt Ya schreef: „Wij hebben werkelijk een belangrijke wedstrijd voor de Europa-beker gezien. Het lot wilde dat zij in het begin tegen elkaar moesten uitkomen terwijl het billijker geweest zou zijn dat de wedstrijd in een' later stadium van de compe titie zou zijn gespeeld. Het is niet normaal dat men in de eerste ronde al tegen een ploeg in de vorm van Ajax moet spelen. ABC gaf de volgende karakteri stiek: „Ajax is een machtige ploeg welke het Engelse systeem van switchende spelers speelt, de ongrijp bare, jeugdige Cruijff stond tegenover de onverzettelijke De Felippe, maar de Nederlandse ploeg vervaagde steeds meer, een onmiskenbaar teken dat Madrid in het midden van het ge vecht de bovenhand had gekregen zoals die boksers die van de achtste tot de 15de ronde overheersen'. Arriba zag Cruijff als „de gevaar lijkste speler van Ajax". „Het Neder landse elftal is sterk en snel met een uitstekende techniek en niet minder goed ritme in zijn spel." Tegen een door de Krijgsraad van Den Haag tot anderhalf jaar veroor deelde soldaat uit Haarlem, is van daag hl appel bij het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag drie maan den militaire detentie met aftrek van de meer dan drie maanden voorar rest, en vier maanden strafklasse ge vorderd. De soldaat was op 30 augus tus veroordeeld, omdat hij herhaal delijk had geweigerd zijn haar te la ten knippen. Ook was hij dertien da gen zonder verlof vah zijn onder deel weggebleven. Voor het HMG, dat vanmiddag uit spraak zal doen, bleek, dat de sol daat nu wel naar de kapper was ge weest. Bovendien verklaarde hij, dat hl) niets tegen de militaire dienst ZOETERWOUDE Benoeming onderwijzeres o. I. school De raad van Zoeterwoude zal op 27 september onder meer behande len het voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mej. M. J. C. Both onderwijzeres aan de openbare lage re school, met Ingang van 1 oktober 1967. Teneinde in deze vacature te voorzieh, stellen B. en W. drie kandi daten voor. Op de voordracht staan: 1. mej. M. G. van der Kolk uit Ren- kum, 2. mej. I. Bijlsma uit Helmond en 3. mej. S. W. Klaver uit Paters- wolde. De benoeming is voor tijdelijk. Wijziging heffing vleeskeurlonen De gemeenten, die deel uitmaken van de Vleeskeuringskring Leiden, zijn ingevolge artikel 6 van de ge meenschappelijke regeling verplicht voor het keuren van slachtdieren en van vlees gelijke rechten te heffen tot tehminste zodanige bedragen, als verschuldigd zouden zijn, indien de slachtdieren of het vlees zouden zijn gekeurd aan het openbaar slachthuis der gemeente Leiden. BU het besluit van 20 maart heeft de centrumgemeente Leiden de slachthuisrechteh opnieuw vastge steld, ze gaan in per 1 december. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. van Zoeterwoude de raad voor met Ingang van 1 decem ber 1967 de verordening op de heffing en invordering van keurlohen, dusda nig te wijzigen dat deze overeen komt met de Leidse. Deze tarieven zijn reeds in ons blad gepubliceerd. J. P. v. cl. Velden overleden Op de r.-k. begraafplaats werd gis teren het stoffelijk overschot van de op 63-jarige leeftijd overleden direc teur van 't parochieel zangkoor van de r.k. Meerburgkerk ln Zoeterwou- de-Hoge Rijndijk onder grote belang stelling teraardebesteld ha de H. mis van requiem. Sinds 1946 was de heer Van der Velden directeur van het kerkkoor. Daarvoor vervulde hij eenzelfde func tie in de St. Michaelkerk ln Hazers- woude. Hy was drager van de ereme daille in zilver verbonden aan de Or de van Oranje Nassau en van het erekruis Pro Ecclesia et Pohtifice. heeft en dat hij bereid is zijn best te doen een goed militair te zijn. Hij droeg thans een snorretje. De advocaat-fiscaal, mr. J. Zaaijer, hekelde, dat er kritieken waren ver schenen in dagbladen, naar aanlei ding van het vonnis van de krijgs raad. „Er blijft altijd iets hangen van het lekker afgeven op militairen en de militaire justitie. Het zou ver reweg het beste zijn geweest als de pers de zaak had doodgezwegen om dat ze nog sub judice was", oordeel de mr. Zaaijer. Hij vond het vonnis van de Krijgs raad niet onbegrijpelijk voor wie de kwestie kende van de soldaat, die vol komen obstinaat was en niet van plah was bij zijn onderdeel in Huis ter Heide terug te keren na een ver lof, waarin hy als beatmuzikant was opgetreden. Verdachte antwoordde op de vraag van de president naar de reden van zijn wegblijven: „Ik zat in de knoei en moest er een poosje uit. Het groei de me boven m'n pet. OEGSTGEEST Met auto over de kop geslagen Een totaal vernielde auto hield gisterochtend een 32-jarige Hagenaar over na een mislukte inhaalmanoeu vre op Rijksweg 4 in de gemeente Oegstgeest. Omstreeks 6 uur probeerde de on fortuinlijke autobestuurder een voor hem rijdende auto in te halen. Bij de ze manoeuvre week de Hagenaar te veel naar links uit, waarna hU tegen de vangrail reed eh vervolgens met zijn auto over de kop sloeg. De auto werd totaal vernield. Zijn 31-jarige echtgenote moest voor enkele hoofd wonden worden behandeld in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Om tien voor acht gisterochtend botste een 18-jarige bromfietser uit Leidschendam op de hoek van de Veurseweg en de Karei Doormanlaan in Voorschoten te^en een personen auto. De bromfietser, die op het rij wielpad langs de Veurseweg reed, zou geen voorrang zijn verleend. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, de materiële sohade is aan zienlijk. Van gemeentewege zijn deze week od de Melicker heide in Melick de waarschuwingsborden weggehaald die dienen ter afbakening van het militaire schietterrein. Dit betekent dat op het schietterrein door niemand meer mag worden geschoteh. Hierdoor zitten de militairen van de Ernst Casimir kazerne uit Roer mond thans zonder schietbaan en dit geldt ook voor de koninklijke mare chaussee en polltle-eenheden in mid den-Limburg, en bovendien voor de 2000 militairen van de legerplaats Budel. De gemeente Melick heeft na melijk het schietterrein van de Me licker heide, ongeveer 50 hectare groot, opengesteld voor recreatiedoel einden, waarvoor zijn van regerings wege f 2500,- subsidie zal krijgen. Door de schietbaan was de Melicker heide vaak verboden terrein, waar aan de gemeente thans een einde heeft gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17