Swift oppermachtig in strijd om wieier club titel Westduits offensief naar Oost-Europa Gemiddelde bedroeg ruim 46 km/u Vele straf punten voor Nederlandse rijders carello V en Danilo [anin triomfeerden VAN HEYST Veel aanbiedingen voor ontslagenen 21 SEPTEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD magistrale wijze hebben Gerben «lens (25), Nol Kloosterman (25), zoet (24) en de jonge Joop Zoe- iDi (20) woensdagmiddag in de „jpolder voor de Leidse Ren- en vereniging „Swift-combinatie" beslag gelegd op het natio- clubkampioenschap wielrennen 1 weg. deden het nog overtuigender torig jaar in Wijk bij Duurstede uelden het sterke DTS uit Zaan- met de regenboogtruidragers ,en Groen en Piet de Wit én de prof Harm Ottenbros Anne was door een lekke band af- dkt meer dan vier minuten [er zich. Het gemiddelde van de f.witte „sneltrein" uit de Sleu- idwas 46 km. en 256 meter. En te bedenken dat er een vrij itige wind stond, die de renners f open vlakte soms recht in het at blies. Voldoening 1 clubkampioenschap was dit- weliswaar minder sfeervol dan jt bU Duurstede, maar zat or- itorisch goed in elkaar. Het be- van de W.V. „De IJsselstreek", »r het eerst met de technische g was belast en er heel veel tijd ioeite aan gespendeerd heeft, met voldoening op de clubtitel- terugblikken. Als unicum ver en de ploegen overdekt vanuit lolossale en hypermoderne ge- schapshuis „De Meerpaal" in :en en dat was met de minder tge weersomstandigheden zeer T renners kunnen over het slechte meepraten. Vooral de nieuwe - i troffen het 's ochtends heel met onweersbuien en windvla- 3et ploeg je van „Alcmaria Vic- met Dirk Groen, Gé Walters en lieu Pronk bleek in 50.05,7 over km. het snelst. „De Bollen- i" (53.24.0) reikte niet verder de 32ste plaats, „Swift" (53.32,5) en „Avanti" (55.48.5) 56e. In half twee 's middags vertrok ollo" als eerste van de zeventien degen (profs en amateurs)Om twee minuten volgden de andere van vier man. Aanvankelijk wift" als laatste in deze cate- in start gaan, maar doordat van Middelkoop van „De Pe- rmders" zich vóór de start bij een liesseerde, moest het Leidse vier- its zestiende aan het karwei be- (n. „De Pedaalridders" mocht tussen de zestig ploegen van •categorie (amateurs) starten, vier ryders van „Swift" waren n dag eerder de kant van de Fie lder afgereisd. Zij wilden de titel zo goed mogelijk verdedigen taarin zijn Gerben Karstens, die teer een goed aanvoerder toon- Bart Zoet. de sterk rijdende Joop lemelk en Nol Kloosterman volle- jeslaagd. Zij stevenden in hun irs naar de zege de eerder ver ten ploegen van „Bergklimmers" „We,stland Wil Vooruit' telsior" en .Olympia" voorbij. „Ex- W' was zelfs twintig minuten ia* vertrokken. Na vijftig kilome- krjjd over de polderwegen en dij- van het nieuwe land, bleek de t van „Swift" reeds drie minu- rond te bedragen op de naaste ment DTS. Slechts domme pech tegenslag zouden Karstens en zijn nog van een hernieuwd (toenschap kunnen weerhouden. Ver Jen niettemin in de slotfase ernstig verontrust omdat een f doorgaf dat de voorsprong als vijftien seconden zou bedra- Het bleek een fabeltje. De vreug- vui de triomf was er evenwel des Boter door. B-ploegen Van de B-ploegen bleek het Half- wegse „De Bataaf' met Marcel Pen- nings, Daan Holst. Jan Buis en Pe ter v. d. Voort de sterkste. Dit viertal deed er echter 6 min. en 28 sec. lan ger over dan de A-ploeg van „Swift". De B-ploeg van de Leidse club trok zich met een achtste plaats heel re delijk uit de slag. Het waren Cees Schijf f, Ton v. d. Valk, Leo van Vel- zen en Peter Akerboom die dit verwe zenlijkten. De uitslagen: A-categorie: 1. „Swift" (Karstens. Zoet, Zoetemelk en Kloos terman), de 83,1 km. in 1.47.47,5; 2. DTS, Zaandam (Groen, Ottenbros en De Wit) in 1.51.53,2; 3. „Rotter damse Leeuw" (Jan Janssen. Jonge- jan en Van de Burg) in 1.52.27,2; 4. „Maastricht" (Beugels. Harings, Drummen en Schroder) in 1.53.49,3; 5. „Bergbeklimmers". Stein Steevens, Schepers en Pepels) in 1.54.00.2 6. „Delta", Spijkenisse, in 1.54.28.8; 7. „Fortuna", Zundert, in 1.55.22,0; 8, „Pedaalridders", R'dam, in 1.55.29,8; 9. „Buitenlust", Helmond, in 1.55.42.1, 10. „Olympia", Amsterdam, 1.56.07,8. B-categorie: 1. „De Bataaf", Half weg, in 1.53.19.4; 2. „Olympia" Am sterdam, in 1.54.03 3. „Kennemer- land". Beverwijk, in 1.54.52.4. C-categorie: 1. Alcmaria Victrix", Alkmaar, de 35 km. in 50.05,7; 2. DTS, Zaandam, in 50.45; 3. „Berg klimmers", Stein, in 50.50,7. Motor zesdaagse in Zakopane Zoals wel werd verwacht, zijn gis teren op de vierde dag van de In ternationale Motorzesdaagse, die in de omgeving van het Poolse plaatsje Zakopane wordt gehouden, een groot aantal strafpunten gevallen. Ook de Nederlandse afvaardiging ontkwam niet aan deze strafpuntenregen. Vooral de A-ploeg moest een paar flinke teleurstellingen verwerken. Routinier Frits Selling kreeg al in de morgenuren moeilijkheden met zijn Greeves 360 cc en stapte na de zoveelste „vastloper" ontmoedigd af. Ook Jaap Sikkema kreeg last met zijn Moto Guzzi en moest uit het zadel. Reparatie bleek niet mogelijk zodat ook voor hem de „internatio nale" is afgelopen. Jan van Dobben en Stef van der Sluis deden het iets beter. Van Dobben kwam even te binnen en kreeg een klein aan tal strafpunten op zijn conto. Stef van der Sluis was de enige „A-man" die zonder moeilijkheden en binnen de tijdslimiet over de eindstreep ging. De B-ploeg deed het aanmerke lijk beter. Rudi Boom, Hein van Olst, Henri Zijdemans en de onverstoor bare Westzaner Jan Schenk trokken zich niets aan van de modder, boom stronken, keien en geulen die zij op hun weg troffen. Strafpuntloos kwam het fiere Nederlandse kwartet aan de finish, zodat een goede klas sering in het algemeen eindklasse ment er nog steeds inzit. Koersen op Duindigt (Van onze medewerker) de Leeuw, die overigens niet met overwinningen is bedeeld, fisteren de wind in de zeilen tfevierde twee keer. De meest en mooiste triomf boekte "iet Accarello V in de internatio- foaverü, waarin hij na een lang- duel de leidende Athos the II tin 1.25.9 naar de tweede plaats "^tes. Carla van IJmuiden werd I* vóór Aristo Scotch, die 20 me- tttra belastig had. fet Danilo Manin behaalde De zyn tweede zege, toen hij, na fdI takeling van de leidende Bent- Harvester, de kop nam en El vera Puschia in 1.29.5 klopte, to surprise was de zege van Cae- 1 Julia H (Pools) (w. 10.70) in de Zora-prijs, waarin Emprit S, ijzer had afgetrapt, werd in- l. Tezamen met Eddy B en Mac eaf het trio f 1.888.80. brallend was de veriohting van ito Hollandia (Vergay) in de slot- 3 to In smetteloze draf gaf deze J/|met 60 meter handicap belaste geen sohijn van kans UITSLAGEN Rinses Zora-prijs: 1. Fedde B (P, L, 1 emlt) (1.28.2); 2. Donar Spencer O Nelly Zora-prijs: 1. Caesar Julia H (H. J. Pools) (1.25.1); 2. Eddy B; 3. El Mac. Tot. w. 10.70. pl. 4.30. 2.90, 190. kop. 41.30, cov. 12.20, trio 1.888.80. Zora-prijs: 1. Gezlna (J. Wagenaar Jr.) (1.29.1); 2. Ghla; 3. Good Luck S. Tot. w. 0.20, pl. 1.30. 1.30. 1.50, kop 10.70, cov. 3.30. Narciso van Zora-prijs: 1. Dochter v. Our Bonnl (F. Eerenberg) (1.25.2): 2. Dirk de V; 3. Arnoldus. Tot. w. 2.90. pl. 1.50. 1.40, 3.40. kop. 5.20, cov. 3.10, trio 74.40. Lady Zora-prijs: 1. Accarello V (J. de Leeuw) (1.25.9): 2. Athos the Saint; 3. Carla van IJmuiden. Tot. w. 10.50. pl. 3.50, 5.6.50. kop. 10.80. cov. 17.30. trio 559.10. Kitty Zora-prijs: 1. Danilo Manln (J. de Leeuw) (1.29.5); 2. Elvera; 3. Fuschia. Tot. w. 4.10, pl. 2.40, 1.60, kop. 7.80, cov. 4.10. nie Blankers. Tot. w. 7.pl. 2. 1.60, kop. 8.30, cov. 2.60. Mallka-prijs: 1. Blason (mevr. E. Fokke van DuynRoona); 2. Hurri cane; 3. Paladijn. Tot. w. 9.80, pl. 3.90. 4.10, kop. 32.90, cov. 9.70. Wendy. Tot. w. 4.10, pl. 2.20, 2.40, kop. 9.40, cov. 5.50. 2e afd.: 1. Good Friday S (P. Per kins); 2. Oase: 3. Indian Cress. Tot. w. 1.80, pl. 1.40, 3.80, kop. 11.50, cov. 9.40. Totallsator-omzet I159.141.—% dervonden geen moeilijkheden. Moei lijker hadden Wiebe van der Meulen en Derk de Vos het. De laatste werd een paar strafpunten rijker omdat hy te laat bij de controle kwam en de eerste zal hoogstwaarschijnlijk uit de strijd worden genomen omdat hij een post finaal gemist heeft. De enige man van het clubteam Holland West, die over is gebleven. Arend van der Top. heeft de strijdbijl nog lang niet begraven en kwam ook gisteren vol optimisme weer in Za kopane terug. Hij dacht geen straf punten opgelopen te hebben al was hij niet helemaal zeker van zijn zaak. „In ieder geval sta ik morgen weer aan de start" was zijn bescheid „en dat is het voornaamste". De stand in de wedstrijden om de zilveren vaas luidt: 1. Tsj. Slowakije A 9303.0 winstp. (0 strafpnt.), 2. West-Duitsland B 907.38 (0), 3. Oost- Duitsland A 904.94 (0), 4. Oost-Duits- land B 881.15 (0), 5. Zweden B 8.49.90 0, 9. Nederland B 826.91 (3). De Nederlandse kampioen Tom Okker heeft in de tweede ronde van de open Joegoslavische tenniskam pioenschappen, die in Belgrado wor den gehouden, met 61 61 gewon nen van de Joegoslaaf Stolcer. De Italiaan Gianni Motta en" de Belg Ferdinand Bracke zullen niet deelnemen aan de Grote Prijs der Naties, die zondag a.s. in het bos van Vincennes wordt gehouden. Motta heeft verklaard dat hij keel pijn heeft. Bracke lijdt aan een kaakontsteking. Het veld is geredu ceerd tot zestien renners. Het viertal van Sioift, dat op- nieuww de nationale clubtitel veroverde, v.l.n.r. Nol Klooster man. Joop Zoetemelk, Gerben Karstens en Bart Zoet. Hockey-prograinma Heren: Eerste klasse: HJC HilversumKampong. Laren- SCHC HHIJC, HDM HGC. Promotieklasse B: Kameleon Pinoké, Amersfoort Alliance. LeidenSohaerweyde, Be Fair Hurley. Vierde klasse A: Saxenburgers Qui Vive, HLC Zuidwijck, Souburgh VVV, Car touche Siseo. Reserve promotieklasse A: DSHC 3 Togo 2, Groen Geel 2 HBS 2, Alliance 2 Leiden 2, HGC 2 Victoria 2. Dames: Eerste klasse: RBC Amsterdarti. Tweede klasse A. Togo Ring Pass, Leiden HGC, Victoria Hudito. Derde klasse B Aeolus Randwijck, Myra Al liance, Siseo MRHC, Ever Swift AMVJ. Vierde klasse A Zuidwijck HLC, Tempo '34 Souburgh, Spirit 2 Cartouche. ADVERTENTIE Dulke! maar, buitel maar, stoei maar! De nieuwe vloerbedekking Is gemaakt op zo'n stel jonge honden. Het is dan ook Richelieu-tapijt; dat is schoon in een paar minuten, dat brengt sfeer in huis: zo mooi...zo zonnig. Een tijd om gelukkig te zijn. Den Haag: Spui/hoek Kalvermarkt. Rjjsmjk: fa de Bogaard. leiden: Nieuwe Rija/kwlt Hartesteeg, Interieurbouwefs Voor het Nederlandse basket balteam, dat het komende weekein de tweemaal tegen Israël uitkomt (zaterdag in Groningen en zondag in Amsterdam) en dat van 28 sep tember tjn. 8 oktober aan de Euro pese kampioenschappen deelneemt, die in Finland gehouden worden, zijn de volgende 12 spelers geselec teerd: Boot (Blue Stars), Bruin (Punch), De Haan (Punch), Kales (Herly), Witte (Landlust), Van Woerkom (Juventus), Tuinstra (SVE), Jager (Flamingo's), Rijse- wijk (Landlust), Vrolijk (Herly), Van der Kroon (Landlust) en Pastor (Destelbergen) Het vertegenwoordigende ama teurelftal van Limburg heeft giste ren in Aken met 32 verloren van Mittelrhein. Bij de rust was de stand 31 in het voordeel van de Duit sers. Het Nederlandse hockey-elftal dat zaterdag om 12.00 uur op het terrein in het Orderbos in Apeldoorn een wedstrijd speelt tegen de Bata vieren. is als volgt samengesteld: doelBoksachterTerlingen en Bbbensmidden: Weemers, Fokker, Elffers; voor: Spits, Ter Haar, Zweents, Van Vroonhoven en Thole. Bij de Batavieren speelt die Leide- naar Krol mee. Tito diplomatiek doelwit van Bonn (Van onze correspondent ln Bonn) De regering in Bonn is van plan binnen een jaar opnieuw diplomatie ke betrekkingen met Joego-Slavië aan te knopen. Byna tien jaar geleden werden de ze betrekkingen afgebroken, toen pre sident Tito een gezantschap in Oost- Berlijn liet openen. De zogenaamde Hallstein-doctrine liet het toen de Westduitse regering niet toe diplo matieke relaties te onderhouden met een land, dat dergelijke betrekkingen met de „Oostzone" aanknoopte. In tussen is de Hallstein-doctrine niet meer de toverformule die zij vroeger De Westduitse politici hebben tal van ontsnappingsclausules uitge vonden en zelfs openlijk de doctrine afgezworen. Inmiddels zal de status van Joe goslavische handelsvertegenwoordi gers in Bonn .verbeterd' worden en is minister voor Gezinszaken Heek (CDU) tweemaal achtereen in Bel grado geweest zogenaamd om een congres van brandweermannen bij te wonen. De minister was vroeger zelf brandweercommandant in de plaats van zijn inwoning. Algemeen wordt aangenomen dat hij persoonlijk af gezant van kanselier Kiesinger in Belgrado was, al worden deze geruch ten door de regering openlijk ont kend. Het pikante aan de affaire voor de samenwerkende grote coali ties is, dat Heek wanneer hij in derdaad als geheime bode in Joego- Slavië was daarmee het ministe rie van Buitenlandse Zaken van de SPD-minister Brandt en diens corps heeft gepasseerd, al zou Brandt, alles volgens dezelfde ont kennende geruchten, met de reis van Op 9 oktober a.s. treedt in Engeland de „wet op het gebruik van alcohol bij snelverkeer" in werking. De regering heeft stren ge maatregelen tegen weggebrui kers aangekondigd, die alcohol hebben gebruikt. Reeds na het nuttigen van een kleine hoeveel heid riskeert men zonder pardon duizend gulden boete, een jaar lang niet rijden en vier maanden gevangenisstrafOp de foto: po litieman Burton was een willig „slachtoffer" van mevr. Barbara Castle (rechts), de Engelse mi nister voor Verkeer, die de nieu we wet heeft weten door te druk ken. Heek vooral zijn instemming hebben betuigd. Opportuun voor de betrekkingen tussen de beide landen ls het opne men van diplomatieke betrekkingen niet. Er is een bevredigend weder kerig handels ver keed en een grote stroom Duitse toeristen trekt ieder jaar tot grote vreugde van de devie- zenhongerige Tito- regering naar Joego-Slavië. GEEN BEZOEK AAN WEST-IRIAN Buitenlandse correspondenten ln Indonesië is toestemming voor een bezoek aan West-Irian geweigerd, zo heeft een woordvoerder vah het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Djakarta verklaard. H(j gaf slechts vage uitvluchten, maar de werkelijke reden schijnt het verlangen te zijn dat er zo weinig mogelijk naar het buitenland doordringt over de daar voortdurende opstahd en het ernstige tekort aan levensmiddelen in het vroegere Nederlands Nieuw-Guinea. Er bestaat een groot tekort aan ge neesmiddelen. Hierbij komt nog dat een eerste zending geneesmiddelen niet over het land verdeeld kon wor den wegens gebrek aan vervoersmid delen. In het oerwoud is een kleine groep rebellen actief, welke zich de „orga nisatie Vrij Papoea" noemt. Officieren in Djakarta hebben toe gegeven, dat in februari van dit jaar de hulp van vliegtuigen is ingeroepen om gedurende twee dagen de stad Manokwari te mitrailleren welke in handen van de rebellen was gevallen. VOOR OLIEGEUL 90 MILJOEN (Van onze parlementaire redactie) De regering trekt het komende jaar 90 miljoen gulden uit voor de aanleg van de toegangsgeul tot Euro poort voor reuzenschepen met een diepgang van 62 voet, zo blijkt uit de begroting van Verkeer en Waterstaat. Er wordt vanuit gegaan, dat Euro poort in 1970 voor 225.000-tonners toegankelijk moet zijn. Vijfmiljoen van het bedrag wordt bestemd voor bestrijding van de ver- zilting, die het gevolg van de werken is. Voor het extra werk dat de diepe geul meebrengt zoals wrakopruiming, is nog geen regeling getroffen. Streven van Bonn Bonn wil echter zijn offensief in Oost-Europa niet opgeven en pro beert daarom eerst de zwakste plek ken te doorbreken. Eerst was het) Roemenië, en nadat Hongarije mis lukte, is men blijkbaar op Joego-Sla vië overgegaan. Het voordeel voor de Westduitse diplomatie in dit specia le geval is, dat de machthebbers in Belgrado niet van die regering in Bonn verlangen zoals de meeste andere Oostbloklanden dat doen diat deze eerst de DDR als een sou- vereine staat erkent. Het enige wat de Joegoslaven eisen is dat de West duitsers het Joegoslavische gezant- söhap in Oost-Berlijn niet tot een punt van discussie maken. In deze zin liet tenminste de Joe goslavische minister van Buitenland se Zaken Nikezitsch zich dezer da gen op een persconferentie ln Pa rijs uit. De minister toonde zich ook „tevreden" over de verklaringen van Kiesinger en Brandt, die streven naar een normalisering van de betrek kingen tussen Bonn en de Oosteuro- pese landen. BEDRIJF VOOR 80.000 BENADEELD (Van onze R'damse correspondent) Drie werknemers van een scheeps- leverantiebedrijf zijn gearresteerd. Zij worden verdacht van het in de handel brengen van accijnsvrije dranken en sigaretten, die zij met vervalste documenten wisten te be machtigen. Het bedrijf levert ac cijnsvrije sigaretten, whiskey, bier enz aan schepen, die Nederlandse ha vens aandoen. Deze goederen zijn opgeslagen in het vrij-entrepot aan de Stieltjesstraat en ze kunnen daar uit slechts worden betrokken tegen afgifte van speciale documenten. Drie hoofdverdachten, een 35-ja rige bedrijfsleider, een 22-jarige boekhouder en een 35-jarige verte genwoordiger, allen uit Rotterdam, zouden hun werkgever hebben be nadeeld voor een tot nu toe aanwijs baar bedrag van f 80.000. Verder werd proces-verbaal opgemaakt te gen drie mede-verdachten, allen chauffeur van beroep. Terzake van heling kregen een 44- jarige handelaar en een 34-jarige autohandelaar een proces-verbaal. (Van onze Haagse correspondent) De aanmelding van ontslagen werknemers van Van Heyst bij het Gewestelijk Arbeidsbureau verloopt bijzonder rustig en precies volgens het door de vakbonden in samenwer king met het arbeidsbureau en het Gemeenschappelijk Administratie kantoor (GAK) opgestelde schema. Inmiddels werken in totaal op de fabriek nog 210 mensen. De afdeling „stalen ramen" houdt 64 arbeiders aan het werk, de afdeling „radiato ren" 115 man. Op de administratie blijven nog 31 werknemers bezig. Als de curatoren ln het faillissement me nen, dat dit in het belang van de aandeelhouders is, zullen de laatste twee afdelingen nog ongeveer twee weken blijven draaien. De kans op ander werk lijkt voor de ontslagenen steeds gunstiger. Er worden veel advertenties in de kran ten geplaatst, fabrieken bieden werk aan ploegen en enkele maatschap pijen plannen een grootscheepse wer vingsactie. Echter, de vraag richt zich vooral op de jongere werkne mers. Bij de ontslagenen zit een flink aantal mannen in de leeftijd tussen de 45 en 55 jaar, een groep waarvoor veel moeilijker emplooi te vinden is. Ook bazen en chefs zullen moeilijker aan de slag kunnen komen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11