O.A.E. bemiddelt in Nigeriaans geschil G^Qcjenda Vakbonden uit E.E.G. spraken met Philips YAMAHA FLATTEUZE PAOTNA 1 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 15 SEPTEMBER 4 Vol enthousiasme heeft Zee- T 4 land gisteren het groothertoge- 4 4 lUk paar van Luxemburg, Prin- 4 4 ses Beatrix en Prins Claus 4 4 ontvangen. Lachend en zwaai- 4 4 end bezochten de vorstelijke 4 4 personen Wemeldinge, Veere en 4 4 Middelburg. Een hoogtepunt van 4 4 het bezoek aan Zeeland was de 4 4 rlngrijderij, die op het eeuwen- 4 4 oude Abdijplein in Middelburg f gehouden. Zestien In 4 4 Zeeuwse kostuums gestoken boe- f 4 renzoons op ongezadelde knollen 4 4 streden om drie medailles, die 4 4 Groothertog Jan had uitgeloofd. 4 4 De winnaars werden door de 4 4 andere ringlijders vlak voor het 4 4 groothertogelijk en prinselijk 4 4 paar tot driemaal toe gejonast. 4 4 Door een nog lachende Groot- 4 4 hertog Jan werden daarna aan 4 4 de drie winnaars de medailles 4 4 uitgereikt. Van rechts naar links 4 4 Groothertog Jan, daarachter 4 4 Prins Claus, Prinses Beatrix, 4 4 Groothertogin Charlotte en de 4 4 commissaris van de Koningin, 4 4 mr. J. van Aartsen. 4 Ratna Sari Devvi naar Amerika Mevr. Ratna Sari Dewi, de Japan se derde echtgenote van president Soekarno van Indonesië, is gisteren met haar zes maanden oude dochter tje naar de V.S. vertrokken. Van betrouwbare zyde werd gehoord dat mevrouw Dewi door Cindy Adams, schrijfster van een boek over Soe karno, voor een verbiyf is uitgeno digd. De 27-Jarigé mevrouw Dewi begaf zich in november naar To kio voor een onderzoek met het oog op de naderende bevalling en is sindsdien in die stad gebleven. Afrikaanse topconferentie in Kongo gesloten AVRO weigert liedjesprogramma Liesheth List (Van onze Hilversumse correspondent) De AVRO-televisie-uitzending, waarin Liesbeth List liederen van de Griekse componist Theodorakis in een Nederlandse vertaling van Len- naert Nijgh wilde zingen, gaat niet door. De zangeres trok zich terug. I toen bleek, dat de AVRO geen prijs stelde op uitvoering van de Maut- j hausen-cyclus. In deze vijf liederen worden de gevoelens van een ge vangene in het Duitse concentratie kamp Mauthausen op poëtische wijze vertolkt. Commentaar van de AVRO: „Wij waren van plan een programma te maken met Liesbeth List. Er was nog geen datum vastgesteld. Lies beth List stelde voor de Mauthau- sen-cyclus te zingen. De heer Zuur. hoofd t.v.-amusement heeft toen de plaat afgeluisterd, die Liesbeth List onlangs heeft opgenomen, maar vond dat de cyclus niet zomaar op een willekeurige avond kan worden uit gezonden. Wel bijvoorbeeld op 4 mei. Toen heeft Liesbeth List gezegddan hoeft het hele programma voor mij niet meer". Liesbeth List vindt het belachelijk, dat zy de cyclus niet in dit pro gramma mag zingen. Zij begrijpt niet, dat dat alleen op 4 mei zou kunnen gebeuren. „De oorlog was toch ook niet alleen op 4 mei? Op die manier voel ik er niets meer voor!" De topconferentie van de organi satie voor Afrikaanse eenheid (OAE) is gisteren in Kinsjasa (Kongo) ge ëindigd met een oproep van V.N.- secretaris-generaal Oe Thant tegen nationalistische tendenzen. Het is noodzakelijk om zich te verenigen om te blijven bestaan, al dus Thant. In tegenstelling tot voorgaande Jaren verliep de conferentie zonder grote sensatie. Middelpunt van de besprekingen vormden de gewapende conflicten in Nigerië en Kongo. Op de laatste dag van de confe rentie werd besloten, een delegatie van zes Afrikaanse staten naar de Nigeriaanse federale hoofdstad Lagos te zenden, om er bij generaal Gowon op aan te dringen, het con flict met de zich onafhankelijk ver klaarde oost provincie Bi af ra bij te leggen. Leden van de delegatie zijn keizer Haile Selassie van Ethiopië en de presidenten Hamani Diori van Niger, Ahidjo van Kameroen, Tub man van Liberia, Moboetoe van Kongo en Ankrah van Ghana. De oproep tot een vreedzame by- legging van het geschil ging gepaard met een veroordeling van afschei dingsacties en een steunverklaring aan het federale Nigeriaanse bewind.' Volgens een bericht uit Lagos heeft generaal Gowon, het hoofd van het federale bewind in Nigerië, met deze (Van onze Eindhovense correspondent) Drie Europese vakbondsinstanties hebben gisteren op eigen verzoek met de raad van bestuur van Philips een onderhoud gehad over het produktie- beleid van Philips in de landen van de E.E.G. en de gevolgen daarvan voor de werkgelegenheid. Het was de eerste keer, dat de vakbeweging in de E.E.G. samenwerkte om te kun nen overleggen met een internatio naal concern. Zowel de vakbonden als Philips vonden het gesprek, dat nog maar in formatief en informeel was, construc tief. De vakbonden hebben er bij Phi lips op aangedrongen, bij de inter nationale herstructurering van het concern vooral voldoende aandacht te ADVERTENTIE buitenboord motoren Koop nu uw buitenboordmotor. Nu nog voor de OUDE PRIJS en met winterkortlng. Met gratis winteropslag. Afname in het voorjaar. Event, betalings-spreiding vanaf ƒ19,70 p. mnd. DISTRICT-HOOFDDEALER LEIDSE AUTOBOXEN- GARAGE N.V. Van Oldwibameveldtstraat 37 Telefoon 54909 "TT" schenken aan de sociale aspecten. Ir. Philips kwam dat toezeggen, en voegde eraan toe, dat de woonver- schillen binnen de E.E.G. niet meer zo groot zijn, dat zij doorslaggevend zijn voor de beslissing over wat en waar geproduceerd zal worden. Her groepering van de produktie is wel noodzakelijk om daarmee tot de aan maak van grotere series te kunnen komen en daarmee tot een grotere produktiviteit. aldus ir. Philips. Mede gevolg van de technologische ont wikkeling wordt in de toekomst geen sterke uitbreiding van het personeel verwacht, maar wel een grotere pro duktie en afzet. Aan het onderhoud namen deel vertegenwoordigers van de Europese commissie van metaal vakbonden, van de internationale fe deratie van christelijke metaalbewer kers en van het internationaal ver bond van christelijke beambtenorga- nisaties. Overbodig bemiddelingspogingen ingestemd. De delegatie wordt geleid door de Libe riaan Tubman. Vrijgeleide voor huurlingen Wat betreft de toestand in het land van gastheer Moboetoe, werd van de blanke huurlingen in Boeka- voe geëist, het land zo spoedig mo gelijk te verlaten. Hiervoor wordt een vrijgeleide ver leend. maar mocht het aanbod afge wezen worden, dan zullen alle OAE- lidstaten Kongo moeten helpen de huurlingen te verdrijven. Ethiopië heeft voor dit doel reeds vier straaljagers beschikbaar ge steld en ook aangeboden troepen te zenden, maar het is niet bekend of andere staten ook concrete aanbie dingen hebben gedaan. Meeleven met Egypte Bij de behandeling van de toe stand in het Midden-Oosten werd medeleven met Egypte uitgesproken en geëist dat het bezet gehouden deel van dat land onmiddellijk door Hoofdverdachte Berghemse moord blijft ontkennen de „vreemde mogendheid" ontruimd wordt. Israël werd niet met name genoemd of veroordeeld. In februari volgend jaar wordt in de Zambiaanse hoofdstad Loesaka de OAE-ministersconiferentie gehou den. Het volgende topoverleg moet volgens plan volgend jaar septem ber in Algiers plaatsvinden. ADVERTENTIE wintertinten in PULLOVERS bij BREESTR. 137 HERENSTR. 83 ZATERDAG Eerste Binnenvestgracht 20: Instal latie districtscommissaris N.P.V. 10.30 ar voorm. Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde: Jublleumtocht naar Bloemen- en fruitcorso in Goes. Vertrek Station Leiden 7.45 uur voor middag- Titus Brandsmalaan 150: Dia-avond. Chr. Jeugdbond van Natuurvrienden. 7.30 uur nam. Speeltuinver. Oosterkwartier (Bor- neostraat) Tentoonstelling Leidse Pluimvee- e- Konijnensportver. 7-10 uur Garenmarkt: K en O-excursie naar „De Doelen" In Rotterdam. 5.45 uur ZONDAG StadsgehoorzaalNegerballet Djollba. Speeltuinver. Oosterkwartier (Bor- neostraat) Tentoonstelling Leidse Pluimvee- en Konijnensportver. 10 uur voorm. -6 uur nam. Oude Rijn 5: Pinkstergemeente. Spr. dhr. J. Eikerbout. 2 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur MAANDAG Stadsgehoorzaal: Modeshow Week blad Cri en Reginamode, 2.30. 7 en 9.15 Bankschandaal op Sicilië voormalige directeur van de bank van Sicilië, de 67-jarige dr. Carlo Bazan en 27 anderen zijn In staat van beschuldiging gesteld wegens verduistering van zesmiljoen gul den. Bazan, die sinds maart gevangen zit, zou geld van de bank hebben ge bruikt voor het financieren van onge regelde zaken. Van 1952 tot 1965 ls hij president-directeur van de bank geweest. MET EEN ENKEL WOORD Slichting de Flevohof In Den Haag is gisteren de stichting ,De Flevohof" opgericht. Zoals reeds be kend wil deze stichting in Oostelijk Flevoland een permanente landbouw- manifestatie in het leven roepen. Men wil e'r laten zien wat de Ne derlandse land- en tuinbouw en de aanverwante handel en industrie presteren om aande moderne tyd aan gepaste produkten van goede kwali teit te leveren. De Flevohof, 150 hec tare groot, zal grenzen aan het re creatiegebied Het Spyk bij het Veluwe-randmeer tussen Elburg en Harderwijk. Optochten in Den Haag De sug gestie om in het ontwerp Algemene Politieverordening (APV) voor Den Haag de vergunning voor optochten te schrappen en een aanmeldings- plicht in te voeren is door B. en W. van de Residentie niet overge nomen. Wel komen zij tegemoet aan eeen reeks bezwaren tegen het oor spronkelijk ontwerp. De gronden voor weigering van een vergunning zul len in de beslissing worden overge nomen. De vergunning kan alleen worden geweigerd als er gevaar be staat voor wanordelijkheden, voor aantasting van de openbare zedelijk heid, de rechten en vrijheden van anderen, en voor belemmering van het verkeer. Wat voor optochten in het nieuwe ontwerp APV geldt, is ook ingevoerd voor het houden van voordrachten of toespraken op of aan de weg .Daarvoor blijft een vergun ning van de burgemeester nodig. hoorden tot een door de S.S. gevorm de groep van twintig mannen, die in het Zuidoekrainse concentratiekamp BINNENLAND zyn vijftigjarig bestaan vieren met I „Bogdanowka" deel namen aan de veelzijdig feestprogramma. De moord op 54.000 burgers. Er werden feestweek wordt besloten met een reünie, diner en bal in de zalen van het Hotel Kurhaus in Schevenin- gen. Op 3 oktober biedt het gemeen tebestuur aangenodigden een recep tie aan. De jubileumcommissie verzoekt de oud-leerlingen die geen bericht hebben ontvangen zich zo spoedig mogelijk in verbinding te willen stel len met hun oude school. (Van onze Bossche correspondent) De in Antwerpen gearresteerde hoofdverdachte van de Berghemse moord blijft ontkennen iets met de roofmoord op de weduwe Gysbers te maken te hebben. Gebleken is in tussen, dat verdachte en zijn ge arresteerde kameraad daags voor het lugubere misdrijf de weduwe al van haar geld wilden beroven, maar ze vonden toen de kust niet veilig. Het tweetal heeft elkaar donderdag in Utrecht leren kennen in een tehuis voor daklozen. Daags daarna brach ten ze de nacht in Amsterdam dooi en zaterdag vertrokken ze naar het bij Berghem gelegen Oss, waar ze sliepen bij een relatie. Uit het on derzoek is voorts gebleken, dat het duo in Antwerpen nieuwe kleren, dure horloges en andere kostbaar heden hebben gekocht tot een waar de van f 10.000.—De rest var de buit is mogelijk "veilig gesteld, want de hoofdverdachte had f °P treden, terwijl aanstootgevende ge- zak en de ander f - dragingen in het homofiele verkeer toch minstens °P de openbare weg. zoals bij be nen uit de woning j paalde plaatsen en in het Haagse ae weduwe. Vernacht wordt dat de k worden keerd twee mannen binnen uwee weken aan Nederland zullen worden uitgele- Grootste bletenoogst De Neder- verd. landse suikerindustrie gaat naar al- BUITENLAND Amer wil openbaar proces Veld maarschalk Abdel Hakim Amer, de oud-bevelhebber van het Egyptische leger, die onlangs gearresteerd is op beschuldiging samenzwering tegen president Nasser, heeft een openbaar proces gevraagd opdat de Egypte- naren zelf kunnen oordelen wie aan sprakelijk is voor de nederlaag in de oorlog met Israël, aldus meldt het in Beiroet verschijnende dagblad Al Nahar. Minirokken taboe Minirokken worden thans in Vaticaanstad als on gewenst beschouwd. De Zwitserse garde en gendarmes die bij de poor ten van de St. Pieter en by de toe gangen naar Vaticaanstad de wacht houden, hebben instructie, al te kort gerokte vrouweiyke personen de toegang te weigeren. Egyptische soldaten uit Jemen In de Jemenitische haven Hodeida zyn 1.500 Egyptische militairen inge scheept voor terugkeer naar hun va derland, aldus de Zuidarablsche ra dio-omroep. Het radiostation had het nieuws vernomen van reizigers uit Jemen, Krachtens het vorige maand in Khartoem gesloten akkoord tus sen president Nasser en Koning Fei- sal van Saoedl-Arabië heeft Egyp te zich verplicht zyn troepen, die de republikeinen in de burgeroorlog steunden, terug te trekken. Saoedi- Arabië zal zich onthouden van steun- Philips heeft de laatste jaren vier vijf pet. van het personeelsbestand geruisloos laten verdwijnen. Dat komt neer op 12.000 mensen over de gehele wereld verspreid en ongeveer de helft daarvan bleek in de E.E.G.-landen erbodig. Zyn de vakbonden na dit eerste onderhoud wat gerustgesteld over de komende gang van zaken? Voorzitter M. Zondervan van de j w Alg. Ned. Metaalbedryfsbond zegt: „Het waren overigens vooral onze j buitenlandse collega's, die de indruk kregen: de Nederlandse werkgelegen heid wordt door Philips veilig ge steld ten koste van de onze. Die in druk heeft Philips weten weg te ne men. Wy hebben er alle begrip voor, dat de snelle technische ontwikke ling weieens minder prettige gevol gen kan hebben. Maar we willen dat er dan vroegtydig met de vakbewe ging wordt overlegd. Natuurlyk wil len we de technische ontwikkeling niet tegenhouden, zoals vroeger in Engeland, waar de arbeiders de ma chines vernielden omdat die hun kostwinning bedreigden. We willen inspraak en onze eisen stellen by het opvangen van de gevolgen. De vak beweging heeft, zy het bescheiden, een eerste stap op de Europese weg gezet. „By dit gesprek zal het niet blyven. We gaan door". Nieuw presidium voor P.v.d.A. Ie waarschynlykheid in 1967 de groot ste bietnoogst uit haar geschiedenis tegemoet, zo staat in het september nummer van het maandblad Suiker Unie. Tot nu toe was de grootste bieteoogst die van I960, toen I 4.988.000 ton door de suikerfabrieken Van onze parlementaire redactie) Voor w67 js het nu De Party van de Arbeid krjHrt een I bjjna m zekeJ. dat „e "aarvan "de werkzaamheden zullen e0?.5!™6"' dan 5 miliMn ZS' worden gecoördineerd door een poli tiek secretaris. Het presidium zal be staan uit party voorzitter dr. J. G. H. Tans en drie vice-voorzitters. Poli tiek secretaris wordt het socialist! sehe Tweede Kamerlid draayer uit Enschede. De heer Wieldraaijer staat samen met de huidige adjunct-secretaris, de heer Baan. op de voordracht voor 't binnenkort te houden partijcongres als opvolger van de afgetreden se cretaris-penningmeester E. Meester. Het is de bedoeling dat de heer Wiel draaijer de politieke kant van het secretariaat voor zyn rekening neemt en de heer Baan de organisatorisch- financiële kant De heer Baan wordt daarom voorgedragen als penning meester van de party De drie vice- voorzitters worden pas aangewezen als het nieuwe partybestuur. dat op het congres zal worden gekozen, in j Tweede Gymnasium in Den Haag, functie is getreden. zal in de eerste week van oktober Mannelijke prostitutie B. en W. van Den Haag voelen ervoor ook te kunnen optreden tegen de manne- lyke prostitutie, die ook in Den Haag bedenkelyke vormen begint aan te nemen. Daarom hebben zy het ont werp Algemene Politieverordening (APV) gewyzigd, zodat tegen man- nelyke en vrouweiyke prostitutie c; verlening aan de andere party in het conflict, de royalisten. Beloning voor vliegtuig De re gering van Biafra heeft een beloning van een half miljoen gulden toege zegd aan ieder die een straaljager of bommenwerper van de Nigeriaan se federale troepen in haar handen speelt. Degenen die daarin slagen zul len voorts bescherming van de Bia- fraanse autoriteiten genieten en gra tis naar de stad van hun keuze wor den gebracht. Biafra hoopt met dit aanbod vooral de huurlingen te lok ken. die aan de zyde van Nigerië meevechten. Vijf jongens gevlucht Vyf Oost- duitse jongens van 13 en 14 jaar zyn gisteravond naar West-Berlyn ge vlucht door de prikkeldraadversper ring. De jongens hebben slechts schrammen opgelopen. Bierkoning overleden De „Ierse bierkoning „Rupert Guinness graaf van Iveagh, is in zyn woning in Wo king in Surrey overleden. Hy was 94 jaar en werd als een van de rykste mannen van Engeland beschouwd. Zyn vader liet hem oy zyn dood in 1927 140 miljoen gulden na. In 1962 legde de overledene het president schap van het Guinness-concern neer. Een kleinzoon volgde hem op. Doodstraffen in Rusland In de Zuidoekrainse stad Nikolajew zyn vorige week elf Sowjetrussische bur gers ter dood veroordeeld wegens moord op duizend landgenoten tydens de tweede wereldoorlog. De elf, van wie 8 van Duitse afkomst, doken na de oorlog onder. Zy be belopen. Brand in pension Op de zolder van een pension voor buitenlandse arbeiders aan de Hinthamerstraat in Den Bosch, waar zeven Turken hun R. Wiel- slaapgelegenheid hadden ,is gisteren j een felle brand uitgebroken. Het vuur was zo hevig, dat twee der Turken die op het gillen van de hospita wak ker werden, geen kans meer zagen hun kamer op de normale manier te verlaten. Door het dakraam kon den zy zich echter naar buiten wer ken, waar zy ln de dakkgoot voor lopig veilig waren, tot zy door de brandweer met behulp van een lad der konden worden gered. De brand weer was in een half uur het vuur meester. De schade is onbekend. tydens het proces vyftig getuigen ge hoord. De overige negen zyn nog niet gevonden. Gevecht met Mizo's By voort durende gevechten tussen eenheden van het Indiase leger en leden van de in Assam wonende Mizo-stam, die zich tegen het bestuur van Nieuw- Delhi verzetten, zyn deze week twaalf Indiase militairen gesneuveld. De Indiërs achtervolgden de Mizo-op standelingen, die zondag het dorp Tsjampai, ten noorden van Kalsong, aanvielen en vyf dorpelingen vei moordden. De legerleiding is bezig per hefschroefvliegtuig versterkin gen aan te voeren Tegen handel in atoomwapens De Verenigde Staten hebben gisteren gewaarschuwd dat er een uitgebrei de handel in tweedehands atoomwa pens kan ontstaan als het non-proli feratieverdrag niet snel bekrachtigd wordt. De Amerikaanse afgevaar digde Foster verklaarde op de ont wapeningsconferentie in Genève dai op het ogenblik wel geen enkiie atoommacht zyn wapens schynt te wülen verkopen, maar dat dit ovtr 10, 20 of meer jaar misschien an ders ligt. Manouvres bij Hongkong Het Chinese leger houdt sinds zindag elke dag oefeningen in de buurt van Hongkong, zo is gisteren uit Britse militaire kringen in Hongkong ver nomen. De legeroefeningen duren ongeveer twee uur en spelen zich in de namiddag af by de stad Sjoen: Choen, niet ver van de grens met Hongkong. De legerwoordvoerder meent, dat er geen verband bestaat met de gebeurtenissen in de Bri.je kroonkolonie „Neo-kolonlalisme" Het Chinese „Volksdagblad" heeft de Sowjrt- Unie verweten in de republiek Mon golië neo- kolonialisme uit te oefenen, Het Kremlin zond in de afgelopen maanden lioge party- en regerings delegaties, die zich in de republiek als meester gedragen en zich met alle belangryke binnenlandse aange legenheden bemoeien, aldus 't blad dat zegt dat tienduizenden Russisehc militairen in Mongolië zyn gestatio neerd. Scheel wil Mende opvolgen D< vice-voorzitter van de Westduitst bondsdag en voormalige minister van Economische samenwerking, d 48-jarige Walter Scheel, is bereid op volger te worden van dr. Mende al: leider van de Westduitse Vrye Demo. cratische Partij (FDP). Scheepvaartstaking Pogingen om tot een einde te komen van ae reeds vyf weken durende staking op de schepen op de Canadese meren hebben gisteren gefaald. Onderhan delaars van werkgevers en werkne mers zeiden dat de standpunten tc ver uiteen liggen. Volgende zullen de onderhandelingen worden voortgezet. De staking van 5400 ze: lieden houdt 181 schepen aan de ka den. De stakers eisen o.m. een 40- urige werkweek en hogere salarissen. Piloot aan schanpdaal Een Ameri kaanse piloot die de vorige maand in China werd gevangen genomen zo in de naaste toekomst op een mass 4- byeenkomst een schuldbekentenis moeten afleggen, zo bericht het Ja panse blad Sankel Sjimboem. Hy zaï op de by eenkomst het Amerikaans. imperialisme moeten veroordelen en de loftrompet moeten steken Mao-Tse-toeng. Chr. de Bourbonhof: Elect* club „De detector". 7.30-9.30 uut Stadhuis wachtkamer trouw Zitting Bouwfonds Ned. Genu, 7-8 uur nam. WOES8DAG Rijksherbarium Schelpenin» Kon. Ned. Mij. voor Tulnbous Plantkunde. Van huisvuil tot co; BIOSCOPEN 2.15. 4.30. 7 en 9.15 Studio; „Blow-up", 18 Jr. Dy en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45, 7 uur. LUlo: „Rauwe nacht ln Jerlcb jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, ".30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het Intieme leven vt strip-danseres", 18 jr. Dag. 2.30, 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45, 7 e mera: „Onibaba", 18 J. Dy 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.4* 9.15 uur. isscnaar. Astra: vrijdag 8 zaterdag 7 en 9.15 uur: ..Het van de gesloten kamer", 14 Jr. 7 en 9.15 uur: „Maar niet met vrouw", 14 Jr. zondagmiddag 23 .Pal'las", 14 Jr. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van it (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", Molenmuse; opend dinsdag t/m zaterdag voorm.5 uur nam. Zondags nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volken] Tentoonstelling„Ball, droombeeld". Geopend dagellji 17 uur; 's zondags 13-17 uur oktober). Rijksmuseum voor Volket Tentoonstelling van Japanse an Kyosal. Dagelijks 10-: 5 Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkeü Steenstraat 1dag. 10-7 u.; lags 13-17 uur. Ryksmuseum voor de gesch der natuurwetenschappen: Dat uur. zond. 1-4 uur. Geopend voor spoedeisende len: apotheek D. C. Kok. Raj 9. tel. 24807. O pzaterdag 16 t ber ls ln Lelden, voor spoedelss vallen, 'smorgens van 8 tot: bovendien geopendapothe Hulp der Menschheld, Hoolgm tel. 21060. Apotheek R. van Breest burg te Leiderdorp en Apothed schoten zijn de gehele week g De Oegstgeestse Apotheek is dag 17 Juli gesloten van 8 uur HAAG A G E N Di VRIJDAG 15 SEPTEMBER. Dlligentia, 20.15 uur: Het Ntf? Kamerorkest o.l.v. Szymon 1 m.m.v. Ingrld Haebler, plano. Kurzaal, 20.15 uur: Het Res in. Orkest o.l.v. André Vandernootf Daniel Wayenberg, plano. Theater ln de steeg, 20.15 van Houten: „Funhouse". Paviljoentheater, 20.15 uur: ker". Dlligentia. 14.15 uur: Toti»c Arena; „Ploeft"; 20.15 uur: I Adam en Eva: „Tussen tafelt Theater ln de steeg: 20.15 ir van Houten: „Funhouse". Paviljoentheater, 20.15 uur: groep Studio: „Kooien". Poppentheater Frank 14.30 uur: „De dieren van 6an" ZONDAG 17 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 uur: Comedie: „Helder zien ln het 20.15 uur: Haagse Comedie: (of zo lijkt het)". Dlligentia, 20.15 uur: Cabt en Eva: „Tussen tafel en bed' irigt Theater in de steeg, 20.15 i' van Houten: „Funhouse". Paviljoentheater, 20.15 uur: we Komedie: „Kat in de zak'j. Wagenschuur te meer en bos uur Haags MarlonettetJDOi „Suuske ln Afrika". DINSDAG 20 SEPTEMBER Houtrusthal, 20.15 uur; Hj tati denitie-Orke6t o.l.v. Bruno Mad w m.v. Willem Noske en Thf n, vlooi. u' WOENSDAG 20 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: groep Centrum: „Yvonne". Poppentheater Frank Kooms oer, uur: ..De kleine giraffe". Wi| WEERRAPPORTEI» i hedenmorgen 7 ui" iou lit Caj Den Helder Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.uld-Limbu Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Munchen Zurich Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon n geh. bew. 1» geh. bew. 11 geh. bew. 18 geh. bew. 18 geh. bew. 1" regen 19 motregen 16 geh. bew. 16 geh. bew. 18 regen 16 Kr regen 19 mist 18 zw. bew. 18 Jn half bew. 23 oe zw. bew. 23 voo regen 16 half bew. li half bew. H Jai regenbui 18 by geh. bew. W be2 '"Z. 5: c zw. bew. 2( Lo| half bew. 29 W| zw. bew. 2ó zw. bew. 21 half bew. 23 licht bew. 26 onbew. 23

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2