I Behandeling lan Z wan burg uitgesteld China dreigt ouwgrond gemeentevlag wapperde Diplomazwemmen in Leiderdorp bromfietsers botsten christen vrouwen weer bijeen Voorschoten kreeg een sportnota Dure kabel reddingsbrigade Hogere tarieven in AZ's „verhuizing" van de nederlandse textielindustrie toxopeus terug uit israël korter werken in k0k0sfabriek Uitslagen van de Floralia-expositie - DERDAG 14 SEPTEMBER 1967 LEIDSGH DAGBLAD PAGINA 17 i van Warmond ontvingen veel bezwaarschriften jemeéster en wethouders van Warmond zyn er door het aantal bezwaarschriften, dat is ingediend tegen het uit- igsplan Zwanburgerpolder, niet in geslaagd het voorstel aadsvergadering van 26 september aan de orde te stellen, yel het steeds in de bedoeling heeft gelegen het voorstel jtember in het openbaar te behandelen zijn B. en W. nu zaakt de behandeling van deze zaak, die veel weerstan- eft opgewekt onder de bevolking en onder de water- .fhebbers, ongeveer veertien dagen uit te stellen. VOORSCHOTEN «Duiven vlogen itduivenhoudersvereniging luw" uit Voorschoten hi*!d lvlucht met oude en jong? [(navluchten) vanaf Eindho- jid 104 km. Gelost om 8 concours 396 duiven. Aan- ite prijsduif 9.32.24, snel- i36m.p.m.; aankomst laatste 9,48.30, snelheid 923.68 mp ai werden als volgt behaald: Wissen en Zn. 1-4-5-9; J.J. Hendriks 3-10; H.H.J. •en 6-7; J.E.H. RfjsdUk 8. werd een wedvlucht gehou- jonge duiven vanaf Venlo. 146 km. Gelost 11 uur. Ir» 317 duiven. Aankomst eerste 13.16.09, snelheid 1070.07 m. inkomst laatste prijsduif snelheid 945.02 m.p.m. De lerden als volgt behaald: F 11-6-8-10; W. Bolt 2; P.N. ten en Zn. 3-5-9; H.E.M. van 14; J.E.H. Rijsdyk 7. WASSENAAR larvergadering iud-leerlingen lbouwonderwijs tniglng van Oud-leerlingen jdbouwonderwy sinrichtingen dinsdagavond 19 september de jaarlijkse algemene in Huize Den Deyl in Van de bestuursleden G. van Wissen en Jac. aftredend en her- Er zal voorts gesproken jover het winterprogramma, cursus, bezoek aan bedrij- pgen omgeving en lezingen [tten. Daarna zal de voor vereniging, de heer S. Szn. een inleiding hou- „aankoop van voeders I. winter". fclkingsonderzoek |in november )eriode van 7 november tot zal in Wassenaar bevolkingsonderzoek op tu- gehouden worden. Het iderzoek had eind 1965 l plaatselijk comité opspo- tal zich weer met de orga- dit onderzoek, dat uitge- dt door de Stichting FOTU belasten. zijn 9466 personen doorge- nals toen zullen ook in no- i. de schoolkinderen tot 15 en het onderzoek blyven. deelnemers van het onder een bijdrage van f 1,50 per en gevraagd. Gehele of ge- •rijstelling van betaling #nd worden als dë finan- tandigheden van betrokke- e aanleiding geven. wordt dat het onderzoek laar een tekort zal opleve- 14.250.- Burgemeester en rs stellen de raad voor dit ir rekening van de gemeen- «n. Irkoop van van Wassenaar zal twee behandelen, die betrek- op dé verkoop van voor de bouw van wonin de vrije verkoop. Het aan- (jf N. Tetteroo en Zn Jn sdam wenst van de gemeen ds grond van 1560 m2 aan Inslaan aan te kopen voor Hn een blok van zeven wo- en W. stellen voor de te doen voor de prijs van Tegen baldadigheid SCHOLEN MOETEN BESCHERMD De jeugdbaldadigheid maakt het noodzakelijk een aantal scholen en een gymnastieklokaal van afschei dingshekken te ovorzien. Het be stuur van de Ver. voor Christelijk Onderwijs in deze stad heeft het gemeentebestuur medewerking ge vraagd voor het aanbrengen van hekwerken rond a't scholencomplex dat de Ulo-school en de kleuter school aan de Asserstraat en de lagere school aan de Van Vollen- hovekade omvat, b) de lagere school en de kleuterschool aan de Cesar Franckstraat en c) de lagere school aan de Sumatrastraat, waarin te vens tijdelijk een kleuterschool is ondergebracht. Het bestuur van de ze schoolvereniging acht het plaat sen van afscheidingshekken nood zakelijk in verband met veelvuldig voorkomende vernielingen, die de jëugd buiten de schooluren aan ge bouwen en terreinen toebrengt. B. en W. stellen de raad voor deze medewerking te verlenen. Zij wil len tevens van de gelegenheid ge bruik maken het gemeentelijk gym nastieklokaal aan de Van Vollen- hovekade. dat in het eerstgenoem de complex is gelegen vaft een af rastering te voorzien. Kokkin nam sambal mee naar buis Een 51-jarige Voorschotense kokkin heeft in de afgelopen twee jaar voor een waarde van ruim vijftienhonderd gulden aan levensmiddelen mee naar huis weten te smokkelen uit een Chinees-Indisch restaurant in Lei den, wraar zij werkzaam was. De po litie hield de vrouw 's avonds laat aan. toen zij het restaurant verliet. De kokkin had op dat ogenblik voor ruim twaalf gulden aan gestolen waar bij zich. Bij haar thuis trof de politie grote hoeveelheden levens middelen aan, variërend van pot ten sambal tot dozen met eieren. Tegen de man van de kokkin is proces-verbaal wegens heling opge maakt. LEIDERDORP De Leiderdorpse gemeentevlag heeft vanmorgen voor het eerst aan de gevel van het raadhuis gewap perd. Wat was ter ere van een hu welijk. dat werd gesloten. Het is de bedoeling om steeds wanneer een huwelijk wordt voltrokken de vlag uit te steken. „Verdreven doch niet versla gen" is de titel van een boek, han delend over de geschiedenis van de Koninklijke Marine in de twee de wereldoorlog. Het eerste exem plaar werd gistermiddag door de auteur, de heer K. W. L. Bezemer (l) overhandigd aan de luitenant admiraal b.d. H. H. L. Pröpper tij dens een bijeenkomst in het Ma rine Etablissement in Amsterdam. ZOETERWOUDE Op de Hoge Rijndijk in Zoeter - woude, ter hoogte van de N.V. Oost hoek, botsten gistermiddag om streeks half vijf twee bromfietsers tegen elkaar. Een 17-jarige Leidei- dorper, botste na een inhaalmanoeu vre tegen een uit de richting Lei len komende Alphense bromfietser. Bei de bromfietsers werden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Zij hadden diverst verwondingen en waarschijnlijk een lichte hersenschudding opgelopen. Auto's bij botsing beschadigd Op de hoek Oranjelaan-Juliana- park in Zoeterwoude-Hoge Ryndijk botsten gisteravond rond zes uur twee auto's tegen elkaar. Een bi- stuurder van een personenauto nam de onoverzichtelijke bocht vermoe delijk wat te ruim en botste tsgeo een uit Leiden afkomstige bestel auto. Beide wagens werden behooi lijk beschadigd. LEIDERDORP Woensdagavond 20 september om 8 uur beginnen ln „Irene" weer de vergaderingen van de Ned. CïiT. Vrouwenbond afd. Leiderdorp. Elke derde woensdag van de maand zul len ze in dit gebouw worden gehou den. Het wordt voor de afdeling een feestelijk jaar, daar in februari hei tweede lustrum zal worden gevild. De gebruikelijke jaarvergadering die altijd in deze maand wordt gehou den, is daarom verzet naar 15 mei. De jaar-agenda vermeldt verder: 20 september: mevr. G. H. Terpstra Kraayeveld, arts te Heemstede zal spreken over gezag en gehoorzaam heid van het jonge kind. In de ver gadering van 18 oktober zal mej. G. Reimers, maatschappelijk werkster ln Leiderdorp, vertellen over haar reis naar Griekenland, met dia's. In de novembervergadering zal mevr. C. H. de Groot het boek „Scheel Engeltje" bespreken. In december ls de gebruikelijke Kerstwijding! in maart zal 't paas- programma verzorgd worden door het echtpaar G. N. Olff. En tensioi- te zal ds. P. H. de Kleer vertel len over een reis met het hospitaal- kerkschip „De Hoop". De dag voordat de 600 meter elek triciteitskabel van de gemeentelijke Lichtfabrieken ln Lelden te Oegst- geest onder de grond zouden worden gewerkt, hadden twee inwoners van Oegstgeest er wat in gezien en in het nachtelijk uur de kabel opge laden en die „gestript". Dat wil zeg gen, het lood in de kabel verkocht, wat een paar honderd gulden op bracht, doch de aangerichte schade bedroeg f. 2500,- Volgens verdachten was een en ander tydens dronken schap gebeurd, doch het strafblad van verdachten was nu niet direct fraai te noemen. Een 35-jarige varensgezel had reeds 6jaar celstraf ondergaan en tegen hem eiste de officier van Jus titie bij de Haagse rechtbank 7 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk en tegen een 23-jarige kelner die nog niet eer der is veroordeeld, 5 maanden waar van 2 maanden voorwaardelijk. De rechtbank veroordeelde tot resp. zes maanden waarvan twee maanden voorwaardelijk en aftrek van voorarrest en drie maanden waarvan twee maanden voorwaarde lijk. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN velt; Onno Sander, z. v. J. C. Jak H. Terpstra; Johannes, z. v. J. van Duijvenbode en P. Pluirrigraaff; Jan, z. v. J. P. BerkhelJ en G. Koekebak- ker; Stephanus Jacobus Bernardus, z. v. J. B. van Schoonderwoerd den Be zemer en J. A. C. Zuidhoek: Johnny Robert, z. v. B. H. de Vries en A. Schneider; Adrianus Cornells, z. v. Z. Verhard en H. H. J. Verhoog: Katja Joyce, d. v. C. W. van Venetien en N. H. M. van Zijp; Joseph Clemens Mar- tinus Maria, z. v. A. L. Duljnhoven en A. C. Beljersbergen. GETROUWD W. Kramer en A. M. Keljser. OVERLEDEN J. van Klaveren, 76 Jr., echtgenote van J. van Leeuwen; A. Ginjaar, 84 Jaar, wed. v. I. van Nieuwenhoven; J. Slappendel, 83 Jaar, man; A. J. de Kort, 65 Jaar, man. LEIDERDORP IN „de does" Zaterdagmiddag om 2 uur zal de Leidse Reddingsbrigade de jeugd- brevetten van de KNBRD afnemen, (Kon .Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen) in het zwembad „De Does" aan de Ericalaan in Leider dorp. Het ligt in de bedoeling om na het examen een demonstratie te ge ven met de duik-cabine. Belangstellenden hebben vrije toe gang. Het aantal kandidaten be draagt 14. Deze jongelui zijn gedu rende de zomermaanden door de LRB opgeleid in .De Does", onder leiding van de heren P. Wilschut en R. van de Vegte. i bedrijf heeft voorts ge- *n aansluitend stuk bouw- aan de Fabritiuslaan dus 'stuk grond langs de Van ttdelaan te reserveren tot Burgemeester en 'ft hebben aan dit verzoek en Handelsfirma Van an Meijer in Den Haag gemeentebestuur verzocht la verkopen een stuk grond 'aar 4000 m2, gelegen langs tostzjjde van de Princeha- raat, die even wij- "la Hofcampweg nog moet gelegd. W. hebben de verkoopprijs op f 276.000-. Een krediet bouwrijp maken van deze reeds eerder door de raad Genoemde firma zal op de- 13 woningen met schuren Hes bouwen, bestemd voor •atkoop. In 1961 besloot het toenmalige col lege van B. en W. van Voorscho ten de Sportraad te verzoeken tot het uitbrengen van een sportnota. Hiervoor werd een Sportcommissie samengesteld bestaande uit drie leden van de Voorschotense Sportraad en drie ambtenaren van de gemeente secretarie. Gisteravond kwam de Sportraad het resultaat van zes jaar werk of ficieel overdragen aan de opdracht geefster. het college van burgemees ter en wethouders in het bijzijn van de voltallige Sportraad. De voorzitter van de Sportraad, de heer C. Fortanier, had er behoef te aan de werkwijze van de sport raadcommissie uiteen te zetten te meer daar er van verschillende zijden kritiek geuit was op het lange weg blijven van de nota. Direct na de officiële installatie van de Sportnotacommissie op 10 mei 1962 door de toenmalige wet houder G. Schrama, werden alle sportverenigingen aangeschreven met het verzoek op te geven de sterkte, de accommodatie, de verwachtingen voor de toekomst en de organisatie waarbij de vereniging is aangeslo ten. Ook werden de landelijke sport organisaties om inlichtingen ge vraagd en deze waren niet altijd bereid of in staat om Juiste inlich tingen te verstrekken. In de sportnota ls een overzicht gegeven van de stand per 1 janu ari 1964, zowel plaatselijk als lan delijk, een toekomstvoorspelling op korte termijn tot 1970 en een op langer termijn tot 1975. De sportno ta kreeg een aanhangsel waardoor zij bijgewerkt is tot 1 januari 1967. De heer Fortanier stelde dat deze nota geen momentopname is, maar te gebruiken zal zijn nu en in de verre toekomst. Burgemeester L. de Kool bracht dank aan de sportcommissie voor 't vele werk. De laatste Jaren werden 150 avonden vergaderd en de commis sie liet zichzelfs een hele dag op sluiten in het Cultureel Centrum om de werkzaamheden af te ronden. De uitgeverij van de V.A.M. heeft 200 exemplaren gedrukt en de eer ste exemplaren zijn uitgereikt aan het college van B. en W .Aan dit college zal het liggen of deze nota eens openbaar zal worden. Burge meester De Kool liet blijken, dat het college waarschijnlijk na onderling overleg bereid zal zijn deze nota uit te reiken aan de raadsleden, waar door ook de sportverenigingen kennis krijgen van de inhoud. Zo lang de nota niet openbaar is, kan men alleen zeggen dat zij keu rig ingebonden is. Of het jaren werk waard is, zal pas later blijken. Burgerlijke Stand Oeg>tgeest Geboren; Erwin Ber nardus Anton, z. v. B. A. Zandvliet en M. J. H. Zwetsloot; Eduard Johannes, z. v. J. de Vogel en F. J. Koree; Wil lem Arnaud, z. v. H. Blok en H. E. E. van Oosten; Pleter Robbert, z. v. L. Schouten en M. Dekker; Relnoud, z. v. A. van der. Linden en I. Salomons. Ondertrouwd: P. C. Mantel en A. J. M. Geerllngs. Getrouwd: R. Spruit en L. van Dors- sen; M. Scheffer en O. van Zwol. Overleden: J Olivier; W. de Wit, e. v. N. Varkevlsser; E. Delnum; J. G. van Zwieten. Politieman mishandeld De brigadier van politie J. F. Broerse uit Rotterdam is gisteravond zwaar mishandeld door een 26-jarige marktkoopman uit Rotterdam, die naar een politiebureau was gebracht nadat hij was aangehouden omdat hij onder invloed van alcohol met zijn auto reed. Tevoren was hij op een vrouw ingereden en had hij op de kruising HenegouwerlaanBeu- kelsdijk geen gevolg gegeven aan een stopteken van een verkeers agent. De politie-arts achtte hem sterk onder invloed. De man voelde zich beledigd, toen brigadier Broerse hem te ken nen gaf, dat hij eerst na zijn ont nuchtering met hem wilde praten. Onverwacht gaf hy de politieman een klap, die een dubbele kaakfractuur ten gevolge had. Brigadier Broerse werd naar het Dykzigtziekenhuis ge bracht en ter verpleging opgenomen. (Van onze correspondent De kans bestaat dat de academi sche ziekenhuizen behalve het all-m- tarief ook <ie honoraria van de spe cialisten in rekening zullen brengen. Het voorbeeld vinden zij in Amster dam, waar het Academisch Zlekeu- huis van de Vrije Universiteit met all-in tarieven van bijna f 58 per dag tot bijna 80 gulden per dag, nog extra het honorarium van de specia list. de bacterioloog, de narcotlseur en de klinisch-chemicus in rekening brengt. Het Tweede Kamer-lid mevrouw Brautigam (PvdA) stelt hierover vragen aan de betrokken ministens. Zij vindt het om. onjuist dat de spe cialisten die als ambtenaar een vast salaris krijgen en een welvaartspen sioen, ook nog honoraria ontvangen van particulieren. Het gevaar bestaat dat deze tarieven zullen leiden tot forse verhogingen van de premies voor de ziektekostenverzekering, zo vreest mevrouw Brautigam. Bjj het Leidse Academisch Zieken huis bestaan geen plannen om op een dergelijk systeem over te gaan. De geneesheer-dir. van het ziekenhuis de heer M. W. Jongsma deelde op ons verzoek mede, dat er thans een all-in tarief voor de derde klasse be staat van f 65,40 per dag, waarin alle kosten van laboratorium, operatie kamer, specialistische hulp etc. zijn begrepen. Het is mogelijk dat dit tarief mettertijd verhoogd zal moeten worden, hoewel daartoe thans nog geen directe plannen bestaan, maar men overweegt niet, daarnaast extra vergoedingen te vragen zoals die gesignaleerd worden in de boven staande vragen aan de ministers. De Algemene bedrijfsbond textiel en kleding .De Eendracht" signaleert in zijn bondsorgaan een toeneming van het aantal deelnemingen en ves tigingen van Nederlandse textielbe drijven ln Afrika. De bond noemt er enkele voorbeel den van. Daarbij is ook het Texo- print-concern. De export van dit be drijf is sterk op Afrika gericht. Maar, zo meent De Eendracht, deze uitvoer zal door de vestiging van zoveel doch ters en deelnemingen in dat wereld deel te lyden krijgen: „Wat Texo- print in Ghana of Nigerië produ ceert, kan het niet nog eens in Hel mond of Boekelo vervaardigden." In dit licht bezien kan men volgens de bond beweren dat „het Texoprint- concern eind 1965 de NV Ankersmit naar Afrika heeft geëxporteerd". Zoals bekend is Texoprint inder tijd ontstaan uit een fusie tussen Van Vlisslngen en Co in Helmond, Anker smit in Deventer en „De Nijverheid" in Enschede. Later werd Ankersmit afgestoten, waardoor duizend werk nemers op straat kwamen te staan. ..De Eendracht" vraagt zich af, hoever Texoprint „de verhuizing" naar Afrika nog wenst door te voe- In het Leiderdorpse zwembad .De Does" is gezwommen, voor de diplo ma's A en B. Het diploma A behaalden: Babet de Vriend; Hans Pauw; Liset Brou wer; Petra de Haan; Johanna Hem- stra; Paul Jekel; Mark de Jong; Riek van Osnabrugge; Bea Nagte- gaal; Clementai Blankevoort; Wou ter v. d. Linden; Els Overdijk; Jean- I not Waisvisz; Paul Uorich; Helmie van DuynHellen OverbeekAnita van Beek; Peter Hendrikse; Robbie Boekholt; G. J. de Bruyne; Erik van Ark: Mark Lochmeyer; Siska Hoo- gervegt; Hans Goudsmit; Marjolein Verbeek: Mark Okkes; Joost Hage- man; Dirk van Huystee; Mar ja Ver hagen; Paul Schoondergang; J. v. d. Ploeg; Ivonne de Geus; Hilde Schoonhoven; Sandra Zaal; Jaap Visser; Julie v: SchravendijkHans van Beek; André Jacobi; Cees van Cleef; Peter Ranaar; Stans Ver beek; Johan Vogelaar; Peter van Evert; Janteh Kauffeld; Ada Ver woerd; Madeion Scholtz; Mag-Anne Soels; Norma van Leeuwen; Henk van Osnabrugge; Ernst van Win; Jan Dijkman; Hanneky de Jong; Wim de Haan; Anneke de Vreede; Joke v. d. Kommer; Jannie Nioch; Thea van Dijk; Henk Boon; Peter de Vries; Laura van Egmond; Wim Kelder; Ada Verboon; Cora de Haan. Diploma B: Yvonne Meyer; Ja- ques Buis; Rick Ebskamp; Monique Tieken; Anneke van Dijk; Nienke Atsema; Reinout Kooper: Ronald van Ark; Irene Vriend; Heieen den Haan; Rolf Schultz; Gerard van Schooten; Eddy Lankhuyzen; Willie van Diemen; Renee Hoekema; Jur- gen van Win; Judith Mulder; Peter Spermon; Jan v. d. Wouden; Frank Rohmer. Staatscommissie geinstalleerd Voorrang voor verandering kiesstelsel De staatscommissie tot herziening van de grondwet en de kieswet, die vanmiddag in Den Haag is geïnstal leerd, zal voorrang geven aan ver andering van de kieswet. Het stre ven is, dat de kamerverkiezingen van 1971 al volgens de nieuwe opzet kun nen worden gehouden. Mr. J L. M. T. Cals, die mét mr. A. M. Donner, voorzitter van de commissie is, heeft dat toege zegd aan premier De Jong, die de commissie installeerde. De commis sie zou meteen al tijdens de eerste bijeenkomst, die aansloot op de plech tigheid in de Trèves-zaal, bespreken op welke manier herziening van de kieswet voorrang kan krijgen en hoe daarmee zoveel mogelijk haast kan worden gemaakt, Mr. Cals verklaar de, dat het wellicht mogelijk is op korte termijn vraagpunten te formu leren, die de regering in haar over leg met de Kamer over deze materie, zou kunnen betrekken. Hij zei er evenwel bij, niet van plan te zijn haastwerk te leveren. „Voor juiste beoordeling van de pro blemen is een rijpingsproces nodig. Nederland mag van de commissie verwachten dat zij met weloverwo gen en gedegen adviezen komt en daarvoor is nu eenmaal tijd nodig," aldus mr. Cals. De voorzitter van de tweede-ka merfractie voor de VVD. mr. E. H. Toxopeus, is gisteren uit Israël te ruggekeerd. Op uitnodiging van de Israëlische regering heeft hij er een orientatiebezoek van vijf dagen ge bracht. De fractieleider van de PvdA, drs. J. M. den Uyl. was reeds twee maanden eerder in Israël en de frac tievoorzitter van de KVP, drs W. K. N. Schmelzer, reist er op het ogen blik rond. De heer Toxopeus gaf als zijn al gemene indruk „In de door mij be zochte gebieden (beide delen van Je ruzalem, de westelijke Jordaanoever en de op Syrië veroverde gebieden» was het erg rustig. Ik heb de indruk dat de Israëlische regering de vredes plannen van president Tito niet zal accepteren. Men wil eerst zelf met de tegenstanders aan tafel gaan zit ten om te komen tot een blijvende vrede". Wat de houding tegenover Nederlanders betreft: ,De algemene mening is dat men geen betere vrienden heeft dan de Nederlanders. Men is teleurgesteld over de hou ding van Frankrijk". De directie van de kokosfabrieken N.V. De Lange in Genemuiden heeft voor haar personeel een werktijds- verkorting ingevoerd. Hierbij zijn 150 tot 170 werknemers betrokken. In de spinnerij en in de kokosfabriek zal voorlopig voor de tijd van zes weken halve dagen worden gewerkt. Deze werktijdverkorting is maandag reeds ingegaan. De kokosindustrie in Genemuiden heeft de laatste jaren een sterke concurrent gekregen in de bedrijven die vloerbedekking van synthetische stoffen maken. Mede daardoor zijn tal van kleinere industrieën in Ge nemuiden opgeheven, of hebben zij overgeschakeld op andere produkten. Zieke jeugd Dr. David Smith, die een kosteloze medische kliniek drijft in de Haigt-Ashbury wijk van San Francisco, heeft onthuld dat in fectie van de ademhalingswegen bij na algemeen is onder de „hippies" of „bloemenkinderen". En er is ont zettend veel leverontsteking en ge slachtsziekte". Hij vervolgde: ,Jk heb nog geen mens in de kliniek ge had die geen verdovende middelen heeft gebruikt, en de meesten gebrui ken ze nöh" Grensincidenten in hooggebergte Indiase strijdkrachten die de hoge Nathoe-pas aan de grens van Sikkim in Tibet met China bewaken, hebben woensdag nieuwe verliezen geleden bij een hernieuwde uitbarsting van gevechten met Chinese troepen. Vandaag opnieuw hebben Chinese troepen de tegenover hen gelegen militairen met granaatvuur bestookt. Verscheidene bladen in Calcutta meldden vanochtend dat China zou hebben gedreigd met ingrijpen van zijn luchtmacht als de Indiase troe pen „het vuren aan de grens bij de Nathoe-pas niet zouden staken". Dit zou de Chinese radio hebben gezegd. De Indiase autoriteiten zou den voorzorgsmaatregelen hebben getroffen voor eventuele luchtaan vallen. Van regeringszijde in India werd meegedeeld dat 20 Indiase soldaten gesneuveld zijn sedert maandagmor gen het schieten begon. Van zeven Leiderdorpse scholen Alle zeven lagere scholen van Lei derdorp hebben meegedaan aan de Floralia-wedstrijd. In het voorjaar konden de leerlingen van de vijfde klasse tegen een kleine vergoeding een plantje kopen. Er werden 300 plantjes, uitgereikt. Gisteren werden in de r.-k. Engelendaelschool 270 in zendingen tentoongesteld. Mevrouw Gallas reikte de prijzen uit. De Wil lem de Zwijgerschool won voor de tweede maal de wisselbeker. Het Floralia-comité wordt gevormd door de heer E. Kronenburg, de bloe misten P. Rasser en W. Zuyderduyn en éen leerkracht van elke school. De uitslagen zijn: De Meyegaardschool: 1. Els Over dijk; 2. Mathisca 'de Gunst. Kon. Juliana-school; l. Jaap Bast; 2. Anja Vervoorn; 3. Andries Osseman; Herv. school Kastanjelaan: 1. C. Westdijk; 2. Heieen Schild; 3. Hans Koolmoes. R.-K. Engelendaelschool: 1. L. Ruig- rok; 2. Ria Baak. Willem Alexander- school: l. Norma van Leeuwen; 2. Frits Kronenburg. Willem de Zwij gerschool: 1. Gerrit v. d. Bosch; 2. Frans Allaart; 3. Maarten Wonder- gem. Herv. School SpIInterlaan: 1. Paul Oudendorp; 2. Marjan Walen. In een nota aan de Chinese am bassade in New Delhi van dinsdag stelde India een bestand voor, maar de Chinezen hebben dit geweigerd onder het voorwendsel dat Indiase troepen zouden voortgaan Chinese grensposten te beschieten. PROTESTMARS VAN BLANKEN IN MILWAUKEE Blanke jongeren zijn gisteravond voor de tweede achtereenvolgende avond opgetrokken naar de residen tie van aartsbisschop Cousins van Milwaukee om te betogen voor de af zetting van een pater die de leiding heeft genomen bij de demonstraties voor een nlet-discriminerend huls- vestingbeleid. Het nieuwe protest kwam op een moment, dat deze priester, pater Groppi, voor de 17de achtereenvolgende maal een protest mars voorbereidde. „Wy willen Cousins", riep een groep van ongeveer 250 voornamelijk jonge blanken. Na enkele minuten kwam de aartsbisschop naary buiten en sprak met hen op het gazon voor zijn residentie. Hij herhaalde wat hy eerder in een verklaring had gezegd: „Het vraagstuk waarvoor wy staan is niet het vraagstuk van een man of een priester, het is een vraagstuk v/aar de hele stad Milwaukee by be trokken is". De menigte antwoord de met een beleefd applaus toen de aartsbisschop was uitgesproken. Na de betoging by de residentie van de aartsbisschop verzamelden groepen blanke Jongeren zich in de hoofdstraat van de stad en bekogel den auto's en kleurlingen met ste nen, flessen en andere projectielen. De politie moest de blanken met traangas uit elkaar jagen. Er werden enkele arrestaties verricht.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17