Libanon keert verheugd tot het westen terug 35 ct Kritiek Romme Vier jaar geeist tegen bekwaam inbrekerstrio IGLO SOEPGROENTEI Snel werk douane via kunstmaan SU Nu lekker goedkoop! ah LEIDSCB DAGBLAD VRIJDAG 8 SEPTEM] Libanon is gisteren het eer ste Arabische land geworden dat de diplomatieke betrekkin gen met het Westen herstelde. De minister van Buitenlandse Zaken, Hakim zei, dat zijn land de terugkeer van de Ameri kaanse- en Britse ambassa deurs met instemming zal be groeten. Beide afgezanten verlieten Libanon na de beschuldigingen dat het Wes ten Israël tijdens de oorlog van juni had geholpen. De Arabische delegaties bij de Ver. Naties hebbben donderdagavond laten weten, dat zij geen behoef ie hebben aan hervatting van de bijzon dere zitting van de Algemene Ver gadering over het Midden-Oosten en 'n korte sluitingsbfjeenkomst voorge steld 24 uur voordat op 19 september de gewone zitting van de Algemene Vergadering begint. De bijzondere zitting was op initi atief van de Sowjet-Unie gehouden en werd op 21 juli geschorst waar- bil werd bepaald dat het debat zou worden hervat. Het conflict in het Midden-Oosten zou nu als voorrangs kwestie op de agenda van de Alge mene Vergadering komen. - Klacht van Israël Generaal Buul, stafchef van het be- standstoezicht van de Ver. Naties in het Midden-Oosten heeft gisteren meegedeeld dat by besprekingen met Israël en Egypte is begonnen tenein de herhaling van de vuurgevechten aan het Suezkanaal te voorkomen. Buil sprak de Egyptische lezing van de bestandsschendingen tegen. Hij zei dat Egypte het eerste gehot had afgevuurd. Israël zal bij de Veiligheidsraad 'n klacht tegen Egypte indienen over het schenden van de bestandslijn In de nota van Israël zal gezegd worden dat Egypte maandag het vuur opende op Israëlische strijd krachten langs het Suezkanaal. Egyp te had eerder 'n klacht rondgestuurd onder de ledèn van de Veiligheids raad waarin de schuld aan Israël gegeven werd. De stad Ismailia in de zone van het Suezkanaal leed ook ernstige schade tijdens het artillerieduel van afgelopen woensdag, aldus delen Is raëlische journalisten mee. Zij zei den grote branden gezien en ontplcf- ingen gehoord te hebben tijdens het artillerieduel van twee uur dat gis teren te middernacht eindigde na tus senkomst van de Ver. Naties. Gisteren schreven de Israëlische dagbladen dat Egypte er verantwoor delijk voor is dat de steden in de kanaalzone getroffen werden. Maariv, het Hebreeuwse blad met een grote oplage, schreef: „Egypte straft zijn burgers uit een verlangen om de bestandslijn op tempertauur te brengen en het Midden-Oosten in de krantenkoppen te houden bij het na deren van de Algemene Vergadering van de Ver. Naties. Het is ongeluk kig, dat de burgerbevolking onder de politiek van Nasser te lijder, heeft." Ook aan de Jordaan is gisteren weer geschoten. Volgens Tel Aviv openden de Jordaniërs het vuur op een Israëlische patrouille, die terug schoot. Aan Israëlische kant waren geen slachtoffers gevallen. Het inci dent speelde zich af 55 km ten zui den van de Allenby-brug. „El Fatah" werden gevangen geno men. De beweging onderhoudt nau we betrekkingen met Syrië. Oorlogsbuit De waarde van het in de recente oorlog op Egypte. Jordanië en Syrië buitgemaakte militaire materieel wordt door Israëlische deskundigen, die een onderzoek daarnaar hebben afgesloten, geraamd op tweehonderd miljoen dollar. Met inbegrip van het Dank zij de communicatie-satel liet Early Bird, zouden de wachttij den voor luchtpassagiers in de nabije toekomst op de internationale lucht havens bij de douane- en paspoort controle. wel eens bekort kunnen worden. Tijdens de vlucht van een straal vliegtuig van de Trans World Airli nes, dat met 120 passagiers op weg was van Frankfurt in Duitsland naar het internationale Dulles-vliegveld bij Washington werd een proefneming gedaan. Terwijl het toestel nog on derweg was. zonden functionarissen op het vliegveld van Frankfurt via Early Bird alvast kopieën van de pasfoto's en gezondheidscertificaten, douane-verklaringen en andere bij zonderheden van de passagiers, die nodig zijn bij het binnenkomen van de Verenigde Staten, naar het Dulles vliegveld. Toen het toestel eenmaal geland was konden de passagiers dan ook veel sneller behandeld worden. Een zegsman voorspelde dat ge bruikmaking van satellieten voor de ze doeleinden binnen vijf jaar de ge woonste zaak van de wereld zou zijn. vernietigde materieel zouden de drie Arabische landen voor een totaal van twee miljard dollar verloren heb ben. Harmei, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken is gisteren in Belgrado aangekomen voor een of ficieel bezoek van twee dagen gedu rende hetwelk hij besprekingen met president Tito over het Midden- Oos ten zal voeren. Harmel komt als Benelux woord voerder en zal met de Joegoslavische leiders de mogelijkheden nagaan voor een oplossing van de crisis in het Midden-Oosten. Zijn bezoek valt samen met het initiatief van Tito om de i mpasse over het Midden-Oosten te doorbre ken. Gisteren heeft Harmel reeds een onderhoud gehad met zijn Joegosla vische ambtgenoot Nikezitsj, die hem op de hoogte bracht van de eerste reacties op Tito's vredesstappen. Onderwijzers in V.S. (gaan) staken In diverse delen van de V.S. zijn of willen de onderwijzers gaan sta ken. Zij eisen een flinke salarisver hoging en in enkele staten ook ver- bètering van de secundaire arbeids voorwaarden en het reoht om te staken. In de staat Michigan, waai de scholen woensdag hadden moeten beginnen, is nog geen school open. Alleen al in Detroit gaan 300.000 kinderen niet naai- school als gevolg van de staking. In New York hebben 45.000 onder wijzers gedreigd ontslag te zullen nemen als er voor maandag geen akkoord gesloten is. Komt het ak koord er niet, dan zullen er voor ruim een miljoen kinderen geen leerkrachten meer zijn. In St. Louis (Missouri) waar de scholen al acht dagen geleden zijn begomien, staken 600 van de 800 on derwijzers. Ook in Kentucky en Flo rida zijn vele scholen nog steeds ge sloten. Gemeenteraadslid van Vinkeveen treedt uit K.V.P. De heer F. Pörtzgen, lid van de Vinkeveense gemeenteraad, heeft zijn lidmaatschap van de KVP opgezegd. De samenwerking tussen hem en de overige leden van de KVP-fractie was na het begin van het bouw- sohandaal hoe langer hoe slechter geworden. Tijdens de laatste raads vergaderingen stemde de heer Pörtz gen dikwijls in de essentiële kwes ties mee met de oppositie WD en BP. De heer Pörtzgen stelde dan dat het belang van de gemeente Vinkeveen ging voor zekere partij belangen. De directe aanleiding om het lidmaatschap op te zeggen was, dat hij al geruime tijd niet meer op de fractievergaderingen van de KVP uitgenodigd werd. Hij zal wel als raadslid aanblijven. Uit Veenhuizen Gedetineerde ontsnapt Een in het strafgesticht in Veen- huizen verblijvende gedetineerde is gisteren in Assen ontsnapt. De man werd onder geleide naar Assen ver voerd, waar hij een onderhoud zou hebben ten kantore van het gewes telijk arbeidsbureau aan de Station straat. Daar aangekomen nam hij de benen, liep een huis door waarvan de voordeur opqn stond en verdween daarna. De Asser politie, leden van de ge- stiohtswacht en de marechaussee hebben direct het gebied rondom het station en nabij gelegen bos zorg vuldig uitgekamd, maar de vluchte ling werd niet gegrepen. De man bleek in een taxi te zijn gestapt bij het station. Hij is daarmee naar Ap pelscha gereden, waar hij de taxi heeft verlaten. Sindsdien is men zijn spoor zoek. De man zat een straf wegens diefstal uit. ADVERTENTIE 8 zomerverse groenten voor 6 tot 8 borden smakelijke groentesoep. Heerlijk van Iglo. Neem gauw een paar bekertjes mee. Tijdelijk maar 35 cent! VAN AC VOORl Vervul? >.an na?. 1 Prof. Romme hield een pleidooi voor de christelijke partijvorming. De christelijk geinspireerde partij heeft volgens hem als enige staat kundige groepering bewezen dat er op basis van saamhorigheid politiek te bedrijven valt. "Er wordt in ons land teveel gesnierd met de kreet dat het onverzoenlijke verzoend wordt", zei hij boos. Alleen het christelijke cement is in staat geble ken om de saamhorigheidgedachte te incarneren". De oud-fractieleider verweet het K.V.P.- bestuur geen enkele leiding aan de discussie over de partijver nieuwing te hebben gegeven. „Ik voel dat als een tekortkoming", zei hij. Dat bracht mr. Aalberse tot de me dedeling dat het party bestuur uiter- ïyk 14 oktober kleur zal bekennen. De partyvoorzitter die in de discussie de christelyk-geinspireerde volkspar ty verdedigde liet daarby weten dat het partybestuur het gesprek met ARP en CHU in de zogenaamde groep van 18 niet als een vryblyven- de zaak beschouwt. „Als op 14 okto ber voor die iyn een meerderheid Toonbeeld van teamgeest Terroristen By een botsing tussen leden van de Arabische terroristische organisa tie „El Fatah" en de Israëlische vei ligheidsdienst zyn dinsdag twee Ara bische saboteurs en één Israëliër om het leven gekomen, zo is in Tel Aviv bekendgemaakt. Het incident vond plaats in de buurt van Djenin, in het noorden van het door Israël bezette deel van Jordanië. Twee leden van advertentie Auto-verkoop-actie Pryzen dalen ieder half uur. Zie onze advertentie op pagina 4 LEIDSE AUTOBOXEN- GARAGE N.V. V&n Oldenbarneveldtstraat 37 Telefoon 54909 Successen voor „Flosy" in Aden Over de stryd om de macht tus sen de nationalistische groeperingen in Zuid-Arabië meldt het Fran se persbureau AFP nog nader, dat gevechtseenheden van „Flosy" (het Front voor de bevryding van be zet zuid-Jemen) eergisteren na felle stryd met leden van het Nationale Bevrydingsfront (NLF) de strate gisch belangryke plaats Darsaad. aan de grens van Aden, hebben bezet. By de gevechten vielen 25 doden en werd het in het politiebureau gevestigde hoofdkwartier van het NLF verwoest. Toen de strijd was gestreden bezette het federale leger de plaats, zonder de Flosy-aanhangers te ontwapenen. Het NLF leed hiermee zyn eerste gro te nederlaag nadat het in de meeste staten van de Zuidarabische fede ratie de macht in handen had geno men. Het doel van Flosy was te la ten zien. dat het aan de vooravond j van de zelfstandigheid de meest re- j presentatieve organisatie in de fede- j ratie is. wordt gevonden gaan we vanzelf sprekend daarmee verder de boer op", zei hy. Koehandel Tegen ieder van de drie Rotter dammers, die zich van mei 1966 tot mei van dit jaar hebben schuldig ge maakt aan 44 inbraken overal in het land, heeft de officier van jus titie bij de rechtbank in de Maas stad, mr. V. d. Meeter, gisteren een gevangenisstraf van vier jaren met aftrek geëist. „Ieder van de drie muntte uit door teamgeest, vakman schap en brutaliteit, ze werkten snel en doeltreffend", aldus karak teriseerde mr. Meeter gisteren met een tikje bewondering in zijn stem het optreden van de drie Rotter dammers. Binnen twaalf maanden roofden een 29-jarige constructieschilder, een 31-jarige zandstraler en een 26-ja- rige gritstraler een bedrag van om streeks f 160.000.— aan geld en goe deren uit kantoren van fabrieken en bedrijven. In dertien van de 44 ge vallen (de officier had slechts vijf inbraken in zijn dagvaarding opge nomen) werd gebruik gemaakt van een snijbrander om brandkasten te forceren. Deze operaties, waarbij steeds de snijbrander door de grit straler werd gehanteerd, leverden doorgaans het meeste op. De drie kozen niet alleen in Rotterdam ge vestigde bedrijven voor hun misda dige activiteiten uit. De Rotterdamse Doelen kwamen weliswaar het meest op de lange lijst voor liefst 2* maal maar het drietal trok bij tijd en wfile ook het land in om daar hun slag te slaan. Zo opereer den zij in o.m. in Amsterdam, Schie dam. Berkel, Oosterhout, Steenwyk, Zwolle, Badhoevedorp en Delft. „Jul lie waren maandenlang een plaag voor het land", aldus rechtbankpre sident mr. R. J. Brunner. naar huis bracht, hoorden de man nen later in café's en lazen zij in de kranten dat zij by de kraak een flink bedrag aan geld over het hoofd hadden gezien. Enige dagen later keerde het gezelschap terug naar het bedrijf om het nog eens over te doen. De vrienden in de cafés en de kran ten bleken gelijk te hebben gehad. Het tweede bezoek leverde f 12.000, op. Geluk Misdaad Het drietal was anderhalf jaar ge leden met elkaar in contact geko men. toen zij allen voor hetzelfde bedrijf in Rotterdam werkten. De drie zaten ieder afzonderlyk in grote financiële moeilijkheden. Reden om uit te kijken naar een mogelijkheid om de inkomsten wat te vergroten. Men koos voor de misdaad. De drie heren hadden die keuze al eens eer der gedaan en waren daardoor een aantal malen in aanraking met de strafrechter gekomen. Zy raakten op het gebied van de misdaad snel op elkaar ingespeeld. „Het werden brandkastkrakers van formaat, die op den duur met een ongelooflijke brutaliteit te werk gin gen". aldus mr. Meeter. die in zijn re quisitoir een sterk staaltje van die brutale ondernemingslust aanstipte. Nadat het drietal een brandkast van een Rotterdams be',r'>f bad ge kraakt en een buit van f 2.000,mee Lange tijd bleef bet geluk aan de kant van de drie Rotterdammers. De politie kon geen vat op hen krijgen en ook de buit viel steeds mee. Een van de 44 kraken leverde naast een bedrag van enkele duizenden guldens ook vier loten van de Staatsloterij op. Later bleek dat op een van deze loten ook nog een prijs van f 115, was gevallen. Het geluk bleef niet steeds terug keren. Op 30 april van dit jaar kwam een einde aan het misdadig optreden van het trio, toen de mannen by een poging tot inbraak in een bedrijf in Rotterdam door de politie werden gegrepen. Van de buit was toen vry- wel niets meer over. Sterker nog, de drie mannen waren er ondanks de geweldige inkomsten van het afgelo pen jaar nog in geslaagd forse schul den te'maken. De rechtbank zal over twee weken uitspraak doen. Mr. Jurgens had op de kritiek van prof. Romme weinig weerwoord. Hy voerde aan dat het de radicalen voor al gaat om de kiezer meer invloed te verschaffen. „De kiezer moet weten wat het wordt", zei hij, „een rege ring De Jong of een regering Cals. Op welke wijze dat te verwezenlijken is. valt nader te bezien". Mr. Jur gens vond het belangrijkste dat de politici voor de verkiezingen de eer lijkheid opbrengen om te zeggen wat ze van plan zyn. „We moeten af van de koehandel, die binnenskamers be dreven wordt," zei hy. „Wy willen geen protestmars tegen confessione le partyen, maar tegen het gebrek aan invloed die de kiezers hebben op de samenstelling van een kabinet". Mr. Jurgens zei dat er moed voor nodig is om de nodige risico's te' ne men. „We moeten niet bang zyn macht te verliezen", zei hy. Hy ver weet prof. Romme teveel van de be staande versplinterde situatie te zyn uitgegaan en wilde ook het kiesstel sel in beschouwing nemen. Hy meen de dat de ene concentratie vanzelf de andere zal oproepen. Open discussie "Als het goed gaat ontstaat een sa mengaan. dat tot nieuwe grote par- tyformaties kan evolueren", zei de radicale woordvoerder. Mr. Jurgens. die door sommige toehoorders werd verweten geen rekening te houden met de economische mogelijkheden en door anderen niet radicaal genoeg werd bevonden, zei het geroep om leiding aan de discussie te betreuren. "Een open /discussie, zoals we nu hebben, is een belangrijk stuk demo cratisering", zei hy. ADVERTENTIE IETS NIEUWS Or» OS VI.OER'? KffOSVIMENlE Pieterskerk: K en O. Orgelconcert Johan van Dommele. 8.15 uur nam. ZATERDAG Clubhuls Mussenbroekstraat. Recep tie Speeltuinver. Groenoord. 3-5 uur ZONDAG Steenschuur 6. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 uur vm, Oude Rijn 5. Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. MAANDAG Rest. Van der Heyden: Receptie de heer W. Latooy (L.B.F.) 3.305 uur nam. DINSDAG Garenmarkt: Excursie K. en O. naar Amsterdam en Egmond-Binnen. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): verg. Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver. 8 uur nam. WOENSDAG DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal): NCVB afd. Zuid-West. Spr. de hr. H. de Groot over „Israël" (met dia's). 8 Tentoonstelling: „Ball, droombeeld". Geopend dagellj 17 uur; "s zondags 13-17 uurV— oktober). Rijksmuseum voor VolkerjJ Tentoonstelling van Japanse van Kyosal. Dagelijks 10 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor (Steenstraat 1): dag. 10- dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de gesc der natuurwetenschappen: D uur. zond. 1-4 uur. Geopend voor spoedeisende len: Doeza Apotheek, Doezastij tel. 21313. VolkeaK' 0-7 u.;J Op zaterdag 9 september is den. voor spoedeisende gev morgens van 8 tot 12 uur geopend: Centraal Apotheek, straat 74. tel. 20552. l Apotheek Voorsohoten is op 10 september gesloten van 'stj 8 uur tot 's avonds 22 uur. Apotheek R. van Breest SJ burg te Leiderdorp en de Oegsi Apotheek zijn de gehele weJ opend. BIOSCOPEN Rev „Superagent Mark Donen", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Blow-Up", 18 Jaar. Da gelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 9.15 Zondag Camera „20.000 mijlen onder z 2.30. 7 en 9.15 i uur. Luxor „The naked runner". 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4 14 Jaar. Dagelijks 2.30/7 en Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Lfdo „Mooi maar slecht", 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Wassenaar, Astra vrydag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur „PT 109 op "nachtpatrouille", 14 J. Zondag 7 en 9.15 uur „The nun's sto ry". 14 j. Zondagmiddag 2.30 uur „De nieuwe avonturen van Pietje Bel", a.l. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling Kees Buurman (t/m. 1 oktober) De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: zond. 1-5 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-5 uur) 5 uur nam Zondags 1-5 uur nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkunde: MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Metro naar Hoogvliet De raad van Rotterdam heeft gisteravond be sloten de nu 5V2 km. lange metrover binding tussen het Centraal Station en het centrum van Rotterdam-zuid te verlengen met ongeveer tien kilo meter naar het stadsdeel Hoogvliet. De bouw zal ongeveer zeven a acht jaar in beslag nemen en- gebaseerd op het huidige prijspeil honderd miljoen gulden kosten. Wethouder Jettinghof zei gister avond, dat de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat by een re cent bezoek aan de Maasstad zeker heid had gegeven, dat het RUk een fors bedrag zal by dragen in de kos ten van dit stuk bovengrondse me tro naar het op vyftien kilometer van het stadscentrum gelegen Hoog vliet. Kliniek voor Finland Het Ne derlandse bedrijfsleven zal de repu bliek Finland, die op 6 december 50 jaar bestaat, een mobiele kliniek ten geschenke geven. Er is een be drag mee gemoeid van ongeveer honderdduizend gulden. Tweederde van het geld is reeds bijeengebracht- De mobiele kliniek, compleet met öntgeninstallatie en elektrisch ag gregaat. is bestemd voor de beroeps gezondheidszorg in Finland. In Fin land bestaat een grote behoefte aan algemeen gezondheidsonderzoek op de plaats van de (industrie) arbeid. Voorts zal de kliniek in Finland wor den gebruikt voor routine gezond heidsonderzoek, speciaal onderzoek en research. Gouden munten De zeven gou den munten, die begin deze week by de afbraak van een bejaardentehuis in de Deventer binnenstad zyn ge vonden, zyn in de eerste helft van de 15de eeuw geslagen en afkomstig uit Utrecht en Gelderland. De heer H. K. Berghuijs, penning- I deskundige van het Deventermusp- um „De Waag", acht het niet uitge sloten dat nog meer munten en an dere waardevolle voorwerpen worden I aangetroffen. Explosie op sleepboot Gistermid dag heeft zich aan boord v. d. sleep boot Volharding voor de haveningang in Brouwershaven een ontploffing voorgedaan, waardoor de motor ter waarde van een ton en de achterka juit geheel uitbrandden. De kapitein, die de boot tegen de zandplaat had gezet om een schoonmaakbeurt te geven werd door de ontploffing zestien meter weggeslingerd, zyn vrouw wist hem met de roeiboot te redden. De brandweer van Brouwers haven heeft met een spuit op een andere sleepboot het schip, waarin zich achttien ton olie en een zeven tal gasflessen bevonden, weten te blussen. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Lago Traful" (12/9); Australië: „Arcadia" (12/9); Bra zilië: „Rio Tunuyan" (15 9>: Canada „Maasdam" (11/9), „Harpefjell" '13/9): Chili: „Achilles" (12 9) Kenya. Oeganda. Tanzanië: „Mau rice M'Polo" (15/9); Ned. Antillen; „Prins der Nederlanden" (13/9); Su riname: „Sinon" (12/9): Verenigde Staten van Amerika: „Atlantic Sa ga" (13/9), „American Reliance" 15 9)Z.-Afrika (Rep.) i.v. Z.-W. Afrika: „Abbekerk" (13/9). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND Bouglione overleden Sampion Boulione, een bekende circusfiguur, is na een langdurige ziekte op 57- jarige leeftyd in Parijs overleden. De familie Boulione heeft een gro te naam in de Franse circuswercld. Sampion heeft in het Parijse „Cir que d'hiver" de leiding gehad van de paardendressuur. avond by Downers Grove in Illi nois (V.S.) om het leven gekomen ten gevolge van een botsing van twee auto's. In de ene zat één per soon, in de andere bevonden er zich negen. De benzinetank van een van de twee wagens vloog in brand Politie vond by aankomst de lyken van vyf kinderen en twee volwasse nen in het wrak. Staking op het vliegveld De douane op het Brusselse vliegveld is gisteren in staking gegaan en slechts één beambte bleef dienst doen. De anderen zaten buiten in de zon te kaarten en grapjes te maken. De staking vindt plaats uit solidariteit tot steun aan de staking die plaats gevonden heeft van het personeel van het ministerie van Financiën, in hoofdzaak van de afdeling dou ane, voor betere lonen en toeslagen. Het centrum van de staking is aan de Belgisch-Duitse grens waar het vrachtwagenverkeer tot zo goed als nul gereduceerd is. Arm maar gezond De enige mannelyke vyfling in Maracaibo, Ve nezuela ter wereld is gisteren vier jaar geworden. De moeder van de jongens zei dat ze geen geld heeft om ze naar een kleuterschool te stu ren. „We hebben een heleboel men sen geschreven, zelfs de president, maar we hebben geen antwoord ge kregen," zei Ines Maria Cuervo Prie- to tegen journalisten, terwyl haar 13 kinderen toekeken. Volgens me vrouw Prieto is er geen openbare kleuterschool in de buurt, wel een privé-school, maar die kost elf dol lar per maand voor elk kind. Haar man is in dienst van een Amerikaan se oliemaatschappy. De vyf jongens, Juan Jose, Otto, Mario, Fernando en Robinson zyn opgegroeid tot ge zonde. luidruchtige kereltjes. Soldalen gevlucht Twee soldaten uit het Oostduitse leger, beiden 21 jaar oud, zyn gisteren naar het wes ten gevlucht. Zy zyn beiden afkoms tig uit Oost-Berlyn. Zy waren op gr -ïsprtrouille. Een van hen was nog in het bezit van een tommy gun, Uitvoer over land De uitvoer uit Japan naar Europa en het Mid den-Oosten, die vertraagd werd door de sluiting van het Suezkanaal, zal binnenkort per trein door de Sow- jet-Unie geschieden. De tyd, die het vervoer door Rusland in beslag zal nemen en de kosten die er aan verbonden zyn, zullen ongeveer de zelfde zyn als die per schip door het kanaal, deelde een functionaris van de Russische spoorwegen mee. Communisten zelf de dupe Mi nister van Financiën van Hongkong. Copperthwaite, heeft meegdeeld dat het met de volkshuishouding van Hongkong, ondanks anders luidende beweringen van de communisten, goed gesteld is. Hy zei ook nog, dat, als iemand de dupe zou worden van de communistische stakingen en de ontwrichting van het dienstbetoon, dit communistisch-China en de com munisten in Hongkong zelf zouden zyn. Rap Brown, voorzitter van de Amerikaanse negerorganisatie „Co mité voor geweldloze studentenac tie." moet zich voor de justitie in Maryland verantwoorden wegens het uitlokken van oproer en brandstich ting op 24 juli. De gouverneur va i Virginia, waar de negerleider zich op het ogenblik bevindt, heeft htm uitgewezen. Op genoemde dat im hield Brown in Cambridge/Mary land een byzonder felle toespraak, waarin hy zyn toehoorders aan spoorde blank Amerika plat te bran den. Op de avond van dezelfde dag kwam het in deze stad tot rassenon- lusten, waarby verscheidene gewon den vielen en veel schade werd aan gericht. Gisteren is in de Nevada (VS.) een kernwapen onder de grond tot ontploffing gebracht. Dit heeft ds Amerikaanse commissie voor ks;n- energie in Washington bekendge maakt'. De kracht van de expio-ne was gelyk aan die van 20.000 a 200.000 ton tnt. HAAGS A G E N C§ (Van donderdag 7 septem»e< t/m woensdag 13 septemb) VRIJDAG 8 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 9.00 tionaal Ballet. Kurzaal, 20.15 uur: Het Resl orkest o.l.v. Juan Pablo Izqulei v Theo Olof, vlooi. Jf TO SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur»ge se Comedle: „Zo ls het (of liL het)". F1 Diligentla, 14.15 uur: Tont- Arena: „Ploeft"; 20.15 uur: r? Adam en Eva. van Flet en Fraf ter: „Tussen tafel en bed". Jv€ De drie stoepen, 20.00 uur: SIn Blues Festival. Lrf Houtrusthal, 20.15 uur: Hef"11 burgs Symfonieorkest o.l.v. !de Stolz m.m.v. Margit Schram enfdl Schock. - Paviljoentheater, 20.15 uur: rfi» we Komedie; „Kat ln de zak^j ZONDAG 10 SEPTEMBER Ite' Kon. Schouwburg, 20.15 uur:L°e. Comedie: „Zo ls het (of zo lijkrc Kurzaal, 11.30 uur: StrijkorÜ ve nedetto Marcello. op Diligentla. 20.15 uur: Cabare en Eva: „Tussen tafel en bet— Paviljoentheater, 20.15 uur: Q we Komedie: „Kat in de zak", MAANDAG 11 SEPTEMBER. O Kon. Schouwburg, 20.15 uur: se Comedie: „Zo is het (of zo lij! j DINSDAG 12 SEPTEMBER [j Kon. Schouwburg. 20.15 uur Nationaal Ballet. Diligentla, 20.15 uur: Cabare» en Eva: „Tussen tafel en bedf Kurzaal. 20.15 uur: Het Resj Orkest o.l.v. André Vandernoot) Régis Pa8quier, viool. li j WOENSDAG 13 SEPTEMBER bm Kon. Schouwburg, 20.15 uur:| e' groep Theater: „De Belofte", tnh Diligentla, 20.15 uur: Cabarei v en Eva: „Tussen tafel en beL ZATERDAG Ibrc Speeltuinver. OosterkwartierZ1£ neostraat) Tentoonstelling g h Pluimvee- er. Konijnensportve|ge Speeltuinver. Oosterkwartier neostraat) Tentoonstelling Pluimvee- en Konijnensportver voorm. -6 uur nam. ZONDAG ïd TC '.es. WEERRAPPORTE) (Van Hedenmorgen 7 uur! Amsterdam Den Helder Ypenourg Vli.' slngen Eel de De Bilt Twen-the Eind-hoven half bew. half bew. Zuid-Limburg licht bew, Helsinki licht bew Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon half bew. on bew. half bew. licht bew.. half bew. licht bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. on-bew. onbew. half bew. half bew. licht bew. zwaar bew. onbew.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2