Zeer schrale oogst in Yichy ïfeldtitel 71/2 mjnen rhaalt Dtit IRfl Bijna alle Nederlandse ploegen naar de herkansing verwezen Deining Moeilijke wedstrijd voor Vicus Orieiitis Nederland liet zijn kansen ongebruikt DUINDIGT Opnieuw landenteams in Tour de France DWS DAAGT KNVB VOOR RECHTER UG 8 SEPTEMBER 1967 PAGINA 27 SCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD aaie e| 1 vo°f LIS/I ke 1 pan liter telde monotoon„171 (én 172 partij". Wijnen weer volbracht. Evenals Inden geleden in de finale Nederlandse kampioenschap dei- 71/2 in Rotterdam had met een monsterproduktie tas Vultink een schijnbaar zaak nog weten te redden, j Rotterdam, stond Vultink ilissende ontmoeting op 287, Ld 104 punten, maar be- je titel dank zij een gran- jserie van 196. Nu ging het jers. Vultink, die na twee (ohtereenvolgens 102, 103 en ten noteren, had een totaal in vijf beurten bereikt, k Wijnen slechts 128 c kon stellen. Toen Vultink le beurt volkomen onnodig Wijnen in dezelfde ge ld als eertijds naar de fiiswaar hing er nu niet di- I titel van af. maar verlies tttink zou betekenen, dat de flse kampioen praktisch jfceld zou zijn in d«se in Dusseldorp. Weer ver- 'ijnen zich en begon te sco- zo fraai langs het lijntji maar met zekere hand. de caramboles op over de •te van het biljart. Met lij ke, lange treksloten her- steeds weer verstoorde loze malen ook ging zijn om foutjes te verbete- m biljartte traag, maar ge- En zo steeg zijn score >0, 160, 167 („en nog vijf"), Vultink dat hij op- dopt. Ovatie n ovatie werd deze sohit- show van de Nederlanders I opgetogen publiek begroet. Marty en Ceulemans zaten ierd op hun stoel aan de prail Marty. Hij was diep indruk van de niet afla- phtlust van Wijnen en de fatie van een groeienue k Vultink, die onvoorbereid Eeldorp was gekomen en den verklaarde, dat de an- K moeite niet hem zullen Ik voel nu, dat ik het nog toe is iedere partij t voor me geweest. Laten feulemans en Berardi voor in. Nu ikzef kansloos ben j, zal ik proberen wat voor «oen". Wijnen en Vultinx Dusseldorp dikke vrienden Vultink vatte zijn rol van «üdoder onmiddellijk Jp. Zijn eerste slachtoffer gemoedelijke Duitser Sies- plmann, die in de avond- vyf beurten al weinig had (23116) en in de beurt van Vultink defini- pen figurant werd gèdegra- Aaltenaar maakte toen ^prachtige reeks van 184 in- 1 eind aan het lijden van i.„ Zo, nu nóg een partij :en en dan ben ik weer dertig algemeen gemiddel- [Vultink vergenoegd. 'i was gisteravond vrij. De oogst was schraal. De zeven series, in zeven uren verwerkt op het grillige water van de Allier, leverde Nederland op de openingsdag van de Europese roeikampioenschappen voor heren slechts een enkele plaats in de halve finales op. Tot teleurstelling van de talrijke vaderlandse roeisupporters, die naar Vichy waren getrokken, zullen de overige vijf oranjeploe- gen moeten pogen door overwinningen in de herkansingen de finales van zondag te bereiken. Uitslagen 290 12 86 24.16 300 12 83 25.00 300 4 206 75.00 72 4 31 18.00 300 7 222 42.85 78 7 36 11.43 300 13 76 23.07 250 13 62 19.23 185 10 79 18.50 300 10 208 30.00 23 6 10 3.83 300 6 184 50.00 174 10 87 17-40 300 10 129 30.00 luidt: gesp. pnt. h.s. gem. 3 6 208 40.90 3 6 164 40 90 3 4 236 31.66 3 4 222 25.75 4 4 198 26 95 4 4 129 19.02 4 2 116 26.00 4 2 170 15 22 4 0 87 14.39 Het resultaat viel lichtelijk tegen. Daarover ontstond nauwelijks ver schil van mening. Zeker is echter ook, dat de omstandigheden op de veel bekritiseerde roeibaan beslist niet in het voordeel van de Neder landers zijn geweest. Een kansheb ber als skiffeur Jan Wienese kreeg van het lot of liever van het nood lot baan vijf tosgewezen. Op de rechterflank van de Allier is het echter bijzonder slecht varen. De van de betonnen wand terugkomende deining brengt de roeier daar duide lijk in het nadeel. Het zou echter te gaan om de nederlaag van de Amstel-sculler geheel en al op reke ning van het boeiennadeel te schui ven. De voorsprong van zes leng- die de geroutineerde Iwanow opbouwde kon niet alleen daardoor worden verklaard. De Rus. die in Melbourne, Rome en Tokio Olym pisch kampioen werd, heeft op de hem eigen beproefde wijze de Ne derlander verrast. De ene lengte, in de start genomen, was niet alleen een hechte basis voor het succes, de jarige marine-officier uit Moskou tastte er tevens het moreel van de Nederlander mee aan. Natuurlijk, er zijn veel bezwaren tegen het roeiwater aan te voeren. Toch zag desondanks de Oostenrijk se twee op die versmade baan vijf kans bij felle wind winst te boeken. Duidelijker bewees de Tsjechische twee met stuurman nog dat op het zware roeiwater van de rechter baan winnen zeker niet bij voorbaat onmogelijk was. Ivan Miluska en Karei Kolesa versloegen op die on- geluksbaan de Franse favorieten Jacques en Georges Morel, in 1966 in Bied winnaars van het zilver bij de wereldkampioenschappen. Gefaald heeft de Nederlandse af vaardiging op de koude, winderige dag van de series zeker niet. Darm- stoornissen, gepaard met koorts, velde Erik Hartsuiker al voordat er ook maar een meter geroeid was. De Triton-twee kwam alleen op het water om het recht te behouden in de herkansingen te mogen starten. Met vele honderden meters achter stand ging de Utrechtse formatie na elf en een halve minuut door de finish. De zware repechage waar in de Nederlanders daardoor wer den ingedeeld, laat de twee echter weinig kansen om alsnog de eind strijd te bereiken Teleurstellend Teleurstellend was de vierde plaats van de vier zonder stuurman van Neireus. Vergeefs trachtte de Kloos terman-vier de Russische formatie dicht te blijven volgen. De prijs die daarvoor betaald werd was hoog. De Amsterdamse studenten moesten eerst machteloos toezien hoe West- Duitsland in een Knappe tussensprint de leiding overmant. Daarna had de vier ook geen verweer tegen de aan val van de Britten. Aanmerkelijk hoopvoller waren de prestaties van de Nereus-acht en de dubbel twee Droog-Van Dis. De ziekte van drie roeiers had de kracht van de War- tena-aoht - „Ik geloof dat die maag stoornissen juist niet te laat zijn gekomen," stelde de jeugdige coach laconiek vast - niet merkbaar aan getast. Van de eerste tot de laatste meters waren de Amsterdamse stu denten in de strijd. De Russische zege was onvermijdelijk, doch direct achter de ploeg uit Moskou streden Italië, Nederland en Noorwegen met wisselend succes. Een snelle laatste vijfhonderd meter maakte dat Ne- reus nog ruim voor beide rivalen kon blijven. Droog en Vam Dis zorgden ai even zeer voor een aangename verrassing. De coalitie liet zich niet beïnvloeden door de faam van de wereldkam pioen Melchior Burgin en Martin Studach. Tot de 1500 meter-lijn kon de Proteus-Willem li-combinatie de leiding behouden. Haar weerstand was toen gebroken en ook Roemenië passeerde de Nederlanders nog. In een wanhopige poging tenminste als tweede te eindigen, kostte een vuile klap de équipe nog enige meters. Van belang voor de uitslag was dat overigens niet meer. Het enige succes voor Nederland kwam in 't zwaarstbezette openings nummer van de gestuurde vieren. Een langdurig gevecht, dat in de vroege morgen pas op de streep werd beslist, bracht Laga in de halve fina les. Nog juist op tijd beantwoordden de Delftenaren in het zicht van de fi nish de sprint van Australië. Amper 0.3 seconde voor hun rivalen ging de Laga-vier over de streen. Oost - Duitslandde Sow jet-Unie en West-Duitsland hebben zich op de eerste diag van de Europese roei kampioenschappen voor heren n Vi chy de meest succesvolle landen ge toond. De Oostduitsers bereikten di rect de finales van de skif, de twee zonder stuurman en de ongestuurde vier en de acht. De Sow jet-Unie was met dirie finaleplaatsen (skf, twee met stuurman, acht) en een plaats in de have finales van de vier met stuurman nauwelijks min der gelukkig. West-Duitsland eiste op deze eerste dag finaleplaatsen in het skif-nummer, bij de vier zonder stuurman en de achten op. De Verenigde Staten, Ootenrijk, Denemarken, Italië, Bulgarije en Zwitserland eisten één finale plaats op. Voor de halve finales van de vier met stuurman plaatsten zich reeds de ploegen van Nederland (Laga), Sowjet-Unie, Zwitserland en Roeme- Korf ba Iprognoses Over de kansen van de Leidse korfbalverenigingen valt na één oompetitiediag nog weinig te zeggen. In de Overgangsklasse B krijgt Vic. Orientis een moeilijke thuis wedstrijd tegen Spangen, dat zich altijd een lastige tegenstander heeft getoond. In de eerste klasse vindt de eerste derby De AlgemeneFluks plaats, waarbij de thuisclub sterk favoriet is. Zuiderkwartier start met een uitwedstrijd tegen OSCR KNS lijkt ons sterker dan ODO en Da naïdenHSV moet winst voor de blauw witten op kunnen leveren. In 2A lijken Ready en Crescendo ons aan elkaar gewaagd. Noorderkwar tier speelt, thuis tegen ELKV, dat eveneens met een zege startte. Het programma luidt: Hoofdklasse: Blauw WitOeetos, Ons Eibernest—HKV, PSV—Wester- ADVERTENTIE —.RENBAAN WASSENAAR COURSE- AGENDA Zaterdag 9 sept. half drie Woensdag 13 sept. half drie Zaterdag 16 sept. half drie Woensdag 20 sept. twee uur ZATERDAGEN VRIJE TOEGANG voor dames kinderen (onder geleide). Israël heeft gisteravond in Utrecht revanche genomen op Nederland voor de in januari 1965 onder er barmelijke omstandigheden geleden 0-1 nederlaag. Een volledige revanche was het nog niet, want de tegenstan der betrof dit keer niet het Neder lands semi-prof team, zoals in 1965, maar het amateurelftal. Nederland had de nederlaag geheel aan zich zelf te wijten. Vooral in de tweede helft verzuimden de Oranjehemden keer op keer gebruik te maken van de vele kansen. De in het wit-blauw opererende Israëlische ploeg ging overrompelend van start. In de eerste twintig minu ten moest Nederland zich tot verde digen beperken. De Zaankanter Hans Deen ontpopte zich in die periode tot de centrale figuur en voornaamste spelbreker van de vijandelijke aan vallen. De kwaliteit van het spel was van beide zijden zwak, vooral het plaatsen liet veel te wensen over. Voor de 2500 toeschouwei's in stadion Galgewaard viel er dan ook maar weinig te genieten. De Vos was een maal dicht bij een doelpunt, maar hij schoot op het beslissende moment tegen doelman Vivisoker aan. Aan voerder Janne de Wit werkte onte genzeggelijk heel hard, inspireren kon hij zyn team echter niet. Nadat hU in de 41ste minutt in kansrijke positie tegen Vivisoker had gekopt, zorgde de kleine rechtsbuiten Talbi aan de andere kant voor Israëls ope ningstreffer. Het antwoord van De Wit was een schot tegen de lat, één minuut voor het rustsignaal. In de tweede helft pakte Nederland de zaken wat energieker aan. De Amsterdammer Cor Mei, die een rustige degelijke partij speelde, liet kwartier, LutoRohda, Stanfries— Samos. Overgangski. B: Die HagheSper wers. Vicus OrientisSpangen, Swjft DKC, 't ZuidenDeto, Regenboog BEP, Zuid West I: OSCRZuiderkwar tier. ODOKNS, De Algemene Fluks, Damaiden-HSV (2.15 uur). 2A: SwiftTrekvogels, Gymnasias tenAcihilles, Olympiaan-BKC. Rea dyCrescendo. 3AEurekaHoogvliet, Noorder kwartierELKV. Z werversSchi e- dam. Res. Ie kl.: Die Haghe 2Sper wers 2, Spangen 2HSV 2, Vicus Orientis 2—.Fluks 2 (12 uur), Quick 2't Zuiden 3, Regenboog 2Ons Eibernest- 3. Res. 2A: Trekvogels 2Ready 2, Ons Huis 2-DKC 2, Deetos 3— Eureka 2, HKV 4Ons Eibernest 4, Fluks 3Danaiden 2 (2.15). Res. 2B: Achilles 2—HKV 3, Ro zenburg 2Fortuna 2, Sperwers 3 Trekvogels 3. KNS 2—Die Haghe 3. Res. 3A: HSV 3Zuiderkwartier 2, Fluks 4Olympiaan 2 (12.15), Dee tos 4BKC 2, Ons Eibernest 6- TOV 2. Res. 3C: ODO 2Zwervers 2, Da naiden 3De Algemene 2 (12.15) Phoenix 2Ons Eibernest 5. V t-jstkM De Nederlandse vier met stuurman (Van Nes, Suselbeek. v. d. Want, Lambrechtsen en stuur man Rijnders) plaatste zich voor de halve finales. Tijdens atletiekwedstrijden in Odessa wierp de Rus Janis Lusis, die buiten mededinging meedeed, 90 me ter en 98 cm met de speer. Hij is daarmee de tweede speerwerper, die boven de 90 meter-grens kwam. Vóór hem leverde de Noor Teje Pedersen, die in september 1964 in Oslo het wereldrecord op 91,72 m bracht, deze prestatie. Prognoses zaterdagvoetbal Alle tweede klassers uit de omge ving van Leiden zyn na de twee openingswedstrijden nog ongeslagen. Maar of dit na de wedstrijden van morgen nog het geval zal zijn staat te bezien. Want speciaal Rtjnsburg- se Boys gaat in Schiedam tegen HBSS een zware wedstrijd tegemoet, waarin de Rijnsburgers alles zullen moeten geven om althans een gelijk spel te behalen. Trouwens ook Quick Boys zal in Zaandam alle zeilen die nen bij te zetten om een kleine over winning te behalen. Het Hillegomse SIZO behaalde vorige week een knappe zege op Zwaluwen. Dit geeft weer moed voor de wedstrijd van morgen tegen De Zwerver uit Kin derdijk. Een gelijk spel zou van de ze strijd wel eens het resultaat kun nen zijn. Noordwijk gaat zeer waarschijn lijk haar derde overwinning tege moet. want het bezoekende SSC35 zal de roodbroeken wel niet de voet dwars kunnen zetten. Ter Leede ten slotte kan van het nog zonder pun ten zijnde Amstelveen wel de nodige tegenstand verwachten maar de pun ten zullen toch in Sassenheim blij ven. In de derde klasse moet ARC kun nen winnen van het op bezoek ko mende Marken, terwijl de wedstrijd RCLPPSC ons zo ongeveer van ge lijke kracht lijkt. Misschien dat ter reinvoordeel de schaal naar Leider-, dorpse zijde zal doen doorslaan. In de vierde klasse staan enige inte ressante wedstrijden op het pro gramma, bijvoorbeeld de Rijnstreek- derby Hazersw. BoysSVOW. Veel krachtsverschil zal er o.i. niet zijn. Eveneens vraagt de wedstrijd Lei denGWS de nodige aandacht. Ook hier zal van krachtsverschil nauwe lijks sprake zijn, al tippen we de thuisclub als winnaar. Lisser Boys zal in de uitwedstrijd tegen Be Fair wel het hoofd moeten buigen. Kat wijk wint thuis wel van De Lier en ook in de wedstrijd Rouwkoop Oegstgeest is de thuisclub favoriet. Koudekerk moet naar Naaldwijk en de Rijnstreekbewoners blijven waar schijnlijk ook nu nog zonder een winstpunt. Pellenaars: Eerst met Rein van Rooy praten Leidse bond ZONDAG Senioren, le kl.: Crescendo 2— Crescendo 3 (2 uur), De Algemene 3 —Vic. Orientis 3 (12 uur), Vic. Orientis 4Danaiden 4 (12 uur), Fluks 5Madjoe (zaterdag 3.30). 2e kl.: Zuiderkwartier 3KNS 4 (2 uur), Noorderkwartier 2Cres cendo 4 (12 uur), Madjoe 2Fluks 6 (3.30), Danaiden 5Algem. 4 (12 u.). Junioren A: Ons Eibernest 9— Crescendo A (12 uur), DKC 5For tuna 6, Danaiden AZuiderkwartier (10 uur). Junioren B: Fortuna 7Noorder kwartier A (12 uur), ALO 3Vic. Orientis A (12 uur), KNS APhoe- ndx 5 (12 uur), Da Algemene A— Fluks A (3.30 uur, zaterdag). Junioren C: Crescendo BDanai den B (12 uur), Da Algemene B Zuiderkwartier B (12 uur). een enorme lob los, terwijl reserve doelman Levin (die na de rust Vivi soker was komen vervangen), ver voor zijn doel bij een uitlooppoging onderuit was geglibberd. Vertwijfeld trachtte Levin zijn heiligdom op tijd te bereiken en hij besloot zijn ren me teen katachtige sprong naar de lat om de bal nog op het laatste moment te kunnen stuiten. He was ecther niet nodig want deze kwam uist achter de lat óp het net terecht. De oranje-aanvalsgolven hadden in de 65ste minuut toch succes toen de Zeeuw de Vos een voorzet van Janne de Wit. met een diagonaal schot doel treffend afrondde. Eindelijk kwam er wat sfeer in de strijd. Fel werd Ne derland aangemoedigd om de winst te grijpen. Tevergeefs echter. De oranjehemden bleken niet bij machte nogmaals een treffer te fabriceren, ofschoon zij er herhaaldelijk dichtbij kwamen. Janne de Wit rende met alleen Le vin voor zich op het doel af, maar besloot in plaats van een hard schot te wagen, de bal op het laatste nip pertje aan de zwaar gehinderde De Vos te geven, die miste. De Israëli vatten weer moed en kwamen op winst toen Talbi in de 81ste minuut voor de tweede maal raakschoot. Na deze tegenvaller poogden de Ne derlanders uit alle macht alsnog een gelijkspel in de wacht te slepen, maar de schoten misten de juiste richting. Janne de Wit schoot vyf minuten voor tijd voor de tweede maal tegen de lat via een Israëlische verdediger, Verder kwam men niet. Europa Cup finale 29 mei in Wembley De finalewedstrijd in het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen is nu definitief vastge steld op 29 mei 1968 en zal in het Wembley-stadion in Londen worden gespeeld. Deze beslissing werd gis teren door de Europese voetbalbond bekendgemaakt. De Ronde van Frankrijk 1968 zal, zoals eveneens dt Jaar het geval was, met landenploegen worden gereden. Dit hebben de organisatoren don derdagavond n Parijs bekendge maakt. Nadat In 1961 voorlopig voor het laatst niet de landenformule werd gereden, moesten Goddet en zijn mede-organisatoren zwichten voorde druk van de extra sportieve merken, die een ronde met merkenploegen wilden hebben. Inderdaad versche nen er van 1962 tot en met 1966 al leen maar merkenploegen aan de start, maar dit Jaar vertrokken er, ondanks hevig verweer van demer- kenbazen, uit Angers toch weer landenploegen. Dat Goddet een en ander goed is bevallen, blijkt uit zijn donderdagavond genomen besluit, waarover Kees Pellenaars nog niets wilde zeggen. „Ik hoorde het via dé radio en heb daarna meteen Rein van Rooy (Leiden) proberen te be reiken. Die was echter niet thuis. Vandaar dat ik ook nog geen com mentaar wil geven", aldus de ploeg leider van de Televizier-ploeg. „Ove rigens heb ik het alleen op de radio gehoord. Officieel weet, ik nog van niets. Ook daarom onthoud ik me van woorden waarvan ik later mis schien wel spijt kan krijgen. Als ik alles officieel weet en met Van Rooy heb gepraat, wel kom dan nog eens terug. Misschien dat ik dan meer heb te vertellen". ADVERTENTIE Auto-verkoop-actie Prijzen dalen ieder half uur. Zie onze advertentie op pagina 4 LEIDSE AUTOBOXEN- GARAGE N.V. Van (Hdenbarneveldtatraai 37 Telefoon 54909 Naar aanleiding van het uitstellen door de KNVB van de compe titiewedstrijd DWSAjax, zonder dat daarin het bestuur van DWS werd gekend, heeft deze Amsterdamse eredivisieclub besloten een kort geding aan te spannen tegen de Koninklijke Nederlandse Voet balbond. DWS, dat op zichzelf gaarne bereid zou zijn geweest om mede te werken aan het uitstellen van de wedstrijd, voelt zich door de han delwijze van de KNVB er is geen overleg gepleegd in sportieve en financiële belangen aangetast. Alleen al uit overwegingen van zelfrespect kon DWS met de huidige gang van zaken niet akkoord gaan. DWS heeft haar advocaat, mr. J. L. Janssen van Raay, daar om opdracht gegeven om in een kort geding tegen de KNVB het uit stel van de wedstrijd DWSAjax ongedaan te maken. Het kort ge ding zal op maandag 11 september (11.15 uur) dienen voor de pre sident van de arrondissementsrechtbank in Den Haag. KEES PELLENAARS - Eerst met Rein praten - Theunissen in selectie-groep Bert Theunissen, die geruime tijd in Zwitserland speelde doch enkele maanden geleden terugkeerde naar Nederland, is door bondscoach Georg Kessler opgenomen in de selectie- groep van het Nederlands elftal. Kessler, die met enkele geblesseer de spelers kampt in zijn groep, zal het Nederlands elftal, dat woensdag 13 september In het Olympisch Sta dion tegen Oost-Duitsland speelt, pas zondagavond samenstellen. W erelduurrecord GEEN AANVAL DOOR GROEN Tiemen Groen, de wereldkampioen achtervolging bij de profs, zal voor lopig geen aanval doen op het we relduurrecord van de Fransman Ro ger Rlvlère. Groen heeft hiertoe be sloten omdat een recordpoging niet past in zijn voorbereiding op het ko mende weg seizoen en de verdere op bouw van een carrière als wegrenner. De eerstkomende grote wedstrijd van de Fries is de Grand Prix des Nations, een tijdrit, die op 24 sep tember in Parijs wordt gehouden. Zoet zegeviert in Buggenhout De Nederlander Bart Zoet heeft gisteren in Buggenhout (België) een wegwedstrijd voor beroepsrenners gewonnen. Zoet legde de 151 kilo meter af in precies drie-en een half uur en had vier minuten voorsprong op de Belg Vic van Schil en onze landgenoot Harrie Steevens die als respectievelijk tweede en derde over de eindstreep gingen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 27