de beste tabak is NORTON tabak ia het spaarvarken en iet spaarbankboekje Rotterdam voelt niets voor Zadkine in Keulen - rijp, vitaaly echt EL-MIOR Beide steden leden onder oorlogsgeweld NORTON LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 23 ren in aandelen (I) landse spaarders naar voren dringt, is dan ook deze of er naast het ver trouwde sparen in guldens op een spaarbankboekje zich nog een ander systeem van sparen heeft ontwikkeld, waardoor een zekere compensatie verkregen kan worden tegen de waar- (Van een medewerker) nd reeds werd ons het sparen via een spaarvarken of kboekje geleerd. Voor allerlei doeleinden werd ge- Men zag het bedrag door bijstortingen steeds groter terwijl tenslotte de bijgeschreven rente als beloning sparen een aangename verrassing vormde, jaarzin bij het Nederlandse volk is groot en jaarlijks en de verschillende spaarbanken vele miljoenen gul- n spaargelden. Toch hoort men de laatste tijd stemmen dat sparen niet meer lonend zou zijn. ipkracht van de gulden Is da- prijzen van alle artikelen achter ons liggende jaren tegen. Voor het gespaarde men een jaar geleden meer open dan thans. Men is dan geworden door te sparen, eneren sommigen, yk is dat een onjuiste rede- et is altijd verstandig om in en iets opzij te leggen voor den. Sparen blijft onder alle {heden een deugd. De spaar- let Nederlandse volk mag niet worden aangetast door rachtdaling van de gulden, ral in de laatste jaren zo naar voren is gekomen door stijging van tram-, trein- jntarieven. alsmede van de bijna alle artikelen, rs van het Centraal Bureau atistiek blijkt, dat in de pe- 1948-1963 het gemiddeld in- tr inwoner van Nederland verdrievoudigd is, maar lit hogere inkomen nog niet Ie kan worden gekocht, g, welke zich bij de Neder- Generaal Reynierse (57) overletlen In zijn woonplaats St. Germain en Laye in Frankrijk is zondag na een langdurige ziekte op 57-jarige leef tijd overleden luitenant-generaal- vlieger-waannemer (buiten dienst) W. J. Reynierse van de Koninklijke Luchtmacht. Hij was sedert juni 1959 directeur van het bureau dat de praduktie in Europa van de „Hawk" geleide projectielen coördi neert en controleert. Zijn stoffelijk overschot zou vanmiddag worden verast in het crematorium Ocken- burgh in Den Haag. dedaling van de gulden. Inderdaad is in ons land vooral na de oorlog een nieuw spaarsysteem sterk tot ontwikkeling gekomen, n.l. het sparen in aandelen. In het achter ons liggende jaar hebben zelfs verschillende vooraan staande levensverzekeringmaatschap pijen ook de mogelijkheid geopend om bij het sluiten van levensverze keringspolissen tot dit systeem over te gaan Het is dan ook voor alle spaarders van belang om te weten op welke wijze men in aandelen kan sparen en welke voor- en nadelen aan het sy steem "sparen in aandelen" zijn ver bonden. Hierover in een volgend artikel. „Apen-infectie" ook in Joego-Slavië De geheimzinnige „apen-infectie", waaraan in West-Duitsland reeds zes personen zijn gestorven, heeft zioh nu ook in Joego-Slavië geopen baard. In Belgrado is een dieren- arts, die een uit Oeganda stammende groene meerkat had bdhandeld ziek geworden. Dit is gisteravond meege deeld door artsen in Frankfort die met de infectie besmette patiënten behandelen. Het „Paul-Ehrlich-insti- tuut" te Frankfort heeft sedert de ziekte zich in West-Duitsland open baarde 30 wetenschappelijke instel lingen over de gehele wereld Inge licht. In de universiteitskliniek te Marburg liggen nog 18 patiënten in quarantaine en in Frankfort 8. ADVERTENTIE vanaf f 15,90 HERENMODE CONFEKTIE LEIDEN GANGETJE 6 Israël bereid tot vrede op elk ogenblik De Israëlische premier Esjkol heeft verklaard dat het Suezkanaal de meest natuurlyke grens Is, die Egypte en Israël kunnen hebben. Zolang de Arabische landen vasthou den aan de resoluties van Khartoem, zal Israël de bezette gebieden niet ontruimen. In Kantara, op de door Israël be zette oostelijke oever van het ka naal, verklaarde de premier: „We zijr. nog steeds bereid op elk ogen blik vrede te siluiten. Nu ik op de oever van deze waterweg, zo dicht bij de Egyptische leiders sta, wilde ik dat ik gewoon kon oversteken en met hen spreken." „Het schijnt, dat al onze uitnodi gingen voor vredesbesprekingen tot dusverre aan dovemansoren gezegd zijn, aldus verzuchtte de premier. Hij drong er bij Egypte op aan „hals starrigheid uit prestige-overwegin gen" op te geven. (Van onze correspondent) De Keulse burgemeester Theo Burauen heeft in zijn eigen stad en in Rotterdam opschudding verwekt door de wens uit te spreken ook in Keulen een afgietsel te plaatsen van Zadkine's beroemde beeld „Verwoeste stad". De burgemeester deed dit tijdens een ontvangst van Rotterdamse vakbondsmensen. Hij meent dat daarmee de vriendschap tussen beide steden symbo lisch tot uitdrukking komt, omdat beide steden tijdens de twee de wereldoorlog zwaar hebben geleden. In een terstond ont- ger er echter al aan herinnerd dat de vliegtuigen die Rotterdam brande ingezonden stukken-strijd wordt de Keulse eerste bur- bombardeerden, opstegen van Butz-Weilerhof, bij Keulen. Rotterdams zegel De Rotterdamse burgemeester heeft eveneens zijn persoonlijke me ning al gegeven Hij vertelde niets voor een duplicaat van het beeld in Keulen te voelen, al was het maar omdat dit beeld als het ware „een zegel" voor Rotterdam is geworden en met de Maasstad reeds jarenlang wordt vereenzelvigd. Keulen heeft reeds eerder een beeld van beeld houwer Mari Andriessen, eerst ge plaatst in Enschede, voor zijn stad laten overmaken. Het centrum van Keulen herinnert op verschillende plaatsen, door plastieken en opzet telijk overgebleven ruïnes, aan het Hebben verschillende Keulse dag bladen al tal van ingezonden stuk ken aan het onderwerp gewijd, de gemeente Rotterdam weet officieel van niets. Er is niet over de zaak gecorrespondeerd, zei een woordvoer der van het gemeentebestuur. „De eventuele plaatsing van een dupli caat is voor ons een volkomen slag in de liueht". Evenmin is het duidelijk of er zelfs maar een mogelijkheid bestaat om een tweede afgietsel van de verwoeste stad te laten maken. Het beeld werd indertijd door het Rot terdamse winkelbedrijf De Bijenkorf aan de gemeente Rotterdam ge schonken. Aan de schenking werd om publiciteit te vermijden geen be kendheid gegeven. Wanneer echter Keulen een afgietsel van Zadkine's schepping wil hebben, zal men by voorzien. Start hogere econ. scholen Staatssecretaris mr. J. A. Grosheide van Onderwijs en Wetenschappen opende hedenmorgen in de Stads schouwburg in Sittard tegelijkertijd de vier hogere economische scholen, die dit jaar in het kader van de mammoetwet van start gaan. Deze h.e.a.o.-scholen, in Amsterdam, Rot terdam, Groningen en Sittard, val len onder het hoger beroepsonder wijs en zijn in opzet vergelijkbaar met bijv. de h.t.s. en de sociale aca demie. Voor deze nieuwe vorm van dag onderwijs hebben zich 356 leerlingen laten inschrijven, nl. 170 in Amster dam, 60 in Groningen, 50 in Rotter dam en 85 in Sittard. Het leerplan omvat in hoofdzaak vakken, die rechtstreeks zijn gericht op het later in de maatschappij te vervullen beroep. De voornaamste zijn sociale, commerciële en bedrijfs economie, privaathandels-, belas ting- en staatsrecht, sociologie en Na het algemeen vormende eer statistiek ste jaar kan gekozen worden uit drie studierichtingen: de bedrijfsadmini- stratieve, de commerciële en de eco- nomisch-juridische. De opleiding, die drie jaar duurt, wordt afgeslo ten met een ryksexamen. ADVERTENTIE mannen die alles weten van tabak volle weelderige tabak NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld van verandering. Een verandering die jaren geleden begonnen is op de rijke tabaksplantages onder de warme zon van Amerik'a's oude Zuide" NORTON heeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak— de tabak voor Norton. Mensen van nu stellen steeds hogere eisen, aan alles. Daarom kon Norton er niet eerder zijn, geen dagOmdat iets wat echt goed is, langzaam geboren wordt. NORTON is van een unieke, oprechte kwaliteit- rijp, vitaal, echtNorton is de sigaret die er nog niet wasgemaakt door mannen die alles en alles weten van tabak. Koop een pakje. Probeer er een juist, dat is Norton! rijp, vitaal, echt

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 23