bij VARA RITME RITMEESTER pluimen voor Amerikaan pleegde overval op juwelier n •AG 4 SEPTEMBER 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 ie winterprograimma (Van een onzer redacteuren) .A.R.A. zal de satirische stilte die volgde op „Zo is het mend televisieseizoen verbreken met een „nieuw type nentsprogramma, met een lichte satirische toets". Het keer niet om actuele zaken, maar om een ongewone |Bring van gewone dingen als „spelen", „eten" en „drin- per maand zal dit pro- op de t.v. te zien zijn. Dimi- ;el Frank (die ook medewer- „Zo is het was) regis- hij schrijft ook de teksten, net Otto Dijk, Cees Buddingh' (Veil Chapkis. Medewerkers zijn reim Flink, Ton Lensink, Loudi V0f|Annemarie Oster en Carole inf j,van Wijk. *9®'e actuele satire wordt mis- lkk»ok iets gedaan. De VARA ig naar een programma dat v0<ele nieuws op satirische wy- eidt. •ogramma's voor het aan- winterseizoen zijn zaterdag FT VARA-verenigingsraad goed1- Voor wat betreft de televisie ïeel wat nieuwigheden, maar M Ke bekenden komen terug: I I op zondagavonden, acht in Rudi Carrell op zaterdag- en Mies-en-scène op vrij dag- ^Jijn de veertien dagen, Dorus, Klant, Fanclub, Lucie Ball en f), Rawhide, Z-Cars en Coro- ggirtreet. ^•ister, nee zuster" wordt we- j^rm succes geprolongeerd de zaterdagmiddagen. Dat tefeNfster Annie M- G- Schmidt- [nr Forsy te-sage 2." iagt in kleur. Op verschillende I ^en voor 1 januari zendt de Je BBC-filmserie Forsyte-sage tr de boeken van John Galis- Deze serie zou ook in ons s mennen spelen, want het gaat ie va pasgetrouwd paar dat met het toeite een piepkleine woon- r naeeft gevonden. ;ü3i kleur is een Amerikaanse ™^rie, Dragnet, die op maan- iden wordt uitgezonden. De I ogen zijn gebaseerd op au- te gegevens uit de strafregis- i de politie van Los Angeles, mt een nieuwe quiz: „Per se- vijzer", te presenteren door nons. Josefien Uri Frenkel Frank heeft een ,n zes programma's geschre- •^^eregisseerd die tot titel kreeg Icere Josefien". Hierin worden ssen weergegeven van een rone Amsterdamse winkeljuf- Els Bouwman). «rdagavond blijft de toneel van de VARA. Uitgezonden m. worden „Onder een dak" n Fabricius en de „Burger- oiloft" van Brecht. mt weer 'n televisierechtbank i, aandacht wordt besteed de dierentuin van Wash >opli is een Afrikaanse neus diplgeboren, zoon van Tony en <1, heiden uit Afrika. Het ces" diertje, dat nog geen e'ieeft ontvangen, weegt tus 25 en 30 kilo. Moeder vond lariilig het diertje met wat stro ens('hermen, waardoor voor de laf alleen de kop van het zichtbaar bleef. aan de Russische revolutionaire kunst, de „jonge onderzoekers" ko men terug, op donderdag 5 oktober begint een serie populair-weten schappelijke uitzendingen en op Ned. 2 start de uitzending „Bespied" met allerlei natuurfilms, deel in kleur. Radio Ook voor radiofans valt er in het winterseizoen weer heel wat te be luisteren: Gabri de Wagt presenteert maandelijks een nieuw programma over wetenschap en maatschappij de Oosteuropese Kroniek heeft een pendant gevonden in een Afrikaanse rubriek samensteller drs. K. L. Ros kam het aantal uitzendingen van „Dingen van de dag" wordt belang rijk uitgebreid: eenmaal in de veer tien dagen wordt voorlichting gege ven over alerlei onderwerpen uit het studentenleven: een teach-in over de werkloosheid: discussies over de par tij vernieuwing; het satirische pro gramma Loco komt terug (eenmaal per veertien dagen op zaterdag avond) „Uitgeslapen" van Henk van Stipriaan verdwijnt; Kees Brusse blijft platen draaien en in „Loeren aan de Hor" zal men nog meer het accent leggen op het speelse woord. De schrijver Dimitri Frenkel Frank, die een belangrijk aandeel heeft in enkele V ARA-program- ma's. De hond van Liz Het lijkt erop of iedereen een rol toebedeeld krijgt in de nieuwe film met Elizabeth Taylor. De buitenopnamen voor deze film worden op Sardinië opgenomen. Vorige maand kreeg de broer van Liz, die een bezoek aan Sar dinië bracht, een klein rolletje aangeboden. Nu is aangekondigd dat ook het pekingeesje van Liz een sterrol zal vervullen en wel die van schoothond. De mannelijke hoofd, rol in de film is in handen van Richard Burton, de man van Eli zabeth Taylor. Met de titel van de film heeft men ook nogal moeite. De film zou eerst „Boom" heten, toen „Sunburst", toen weer „Boom" en nu tenslotte „Goforth". Kind gevonden na t.v.-oproep Kort na een door de televisie uit gezonden oproep om opsporing is zaterdagavond het 11-jarige suiker- patiëntje Jan de Jong uit Haarlem gevonden in het Vondelpark in Am sterdam. De jongen was vrijdag van huis weggelopen. Er werd voor zijn leven gevreesd omdat hij zijn medi cijnen moest missen. Een man, die de oproep op de tv had gezien, herkende de jongen tij dens een wandeling in het park. Toen hij hem vastpakte vluchtte de jongen. De man waarschuwde hierop de politie. Deze vond het kind bij het doorzoeken van het park. Het kind is ter observatie opgenomen in een Amsterdams ziekenhuis. Waar schijnlijk vandaag keert het naar huis terug. ZATERDAG IN AMSTERDAM (Van onze Amsterdamse corresp.) Een met een alarmpistool schie tende Amerikaan heeft zaterdagmid dag grote consternatie veroorzaakt in de Amsterdamse binnenstad. Hy werd aangehouden na een poging tot oplichting van een juwelier aan de Kalverstraat. De politie deed met zijn arrestatie een goede vangst. De man had een grote hoeveelheid ver- Concerten bij NRU De Nederlandse Radio Unie die 20 pet. radio zendtijd moet vullen (de andere omroepen verloren tien uur per week) zal dit winterseizoen 19 concerten van het Concertge bouworkest uitzenden. Met in de pauze een'cursus „tot beter begrip" om de luisteraar iets van muziek by te brengen. In het programma „Tij ding" wordt getracht nieuws uit de wereld van levensbeschouwelijke in stellingen te brengen. Onder de ti tel „Zoeklicht op Nederland" zal worden gezocht naar prestaties in de provincies, van de meest uiteenlo pende aard. Wat toneel aangaat: „Toneel nu" geeft zesmaal een kijkje op het moderne toneel in ons land. Onder historisch toneel wil men uitzendingen onderbrengen die ver gelijkingen geven tussen een aantal vertolkingen van bijv. Hamlet en de Gysbreght. De documentaires zullen nog meer zorg krijgen en men zal er minstens eenmaal per week één uitzenden. Een ontmoetingsprogramma moet worden „Burgemeesters onder elkaar". Een discussierubriek. Zoals in het afge lopen winterseizoen gebeurde: men blijft speuren naar lezingen (op jaarvergaderingen etc.) die het ver dienen bij een ruimer publiek be kend te worden. Als quiz van 20 mi nuten staat „Burengerucht" geno teerd. Een wedstrijd tussen België en Nederland. dovende middelen bij zich. Ook blijkt htf by verschillende zaken in de hoofdstad voor duizenden guldens fo totoestellen en sieraden gekocht te hebben op ongedekte kredietbewijzen (de z.g. „credit carts"). De indenti- teit van de man is nog niet vastge steld. Hy geeft verschillende namen op. Zaterdagmiddag om ongeveer half zes kocht hij bij de juwelier B. Schipper aan de Kalverstraat een wit gouden ring ter waarde van 1450 gulden. Hij betaalde met een krediet- bewijs. Men verzuimde bij American Express na te gaan of deze gedekt was. De heer Schipper sr. ging. toen dit verzuim aan het licht kwam, de man achterna. Op de hoek van de Kalverstraat en de Dam haalde hij hem in. Hij vroeg hem om zijn pas poort. De Amerikaan weigerde dit te geven en trok het pistool. Intussen gaf hij de heer Schipper wel de ring terug. De Amerikaan loste een schot en probeerde zich uit de voeten te maken. Onder bedreiging met het pistool probeerde hij een taxichauf feur te dwingen hem weg te rijden. Deze weigerde. De Amerikaan zette het hierop op een lopen. Na een lange achtervolging door voorbijgan gers werd hij tenslotte op het Sin gel ingehaald. Hij loste toen opnieuw verschillende schoten met het alarm pistool. Een politieman, die een echt pistool trok, dwong hem tot overgave. Hij bleek een zakje met een paar ons marihuana bij zich te hebben en enkele ampullen opium en hasjiesj. Ook had hij een groot aantal pep pillen bij zich. Bij verhoor weigerde hij aanvankelijk zijn naam te zeggen. Later gaf hij verschillende namen op. De politie vermoedt, dat het hier gaat om een gedeserteerde Ameri kaanse militair. Hij is waarschijnlijk kortgeleden uit Denemarken naar Amsterdam gekomen. In zijn hotel heeft de politie ook een 26-jarige Engelsman aangehouden. Deze wordt verdacht van medeplichtigheid. Hij had een kostbaar gouden horloge, dat de Amerikaan had „gekocht" en de houder van het alarmpistool in zijn bezit. Leergang voor bibliothecarissen Van 4 tot 9 september wordt in de centrale Biblotheek van de Techni sche Hogeschool te Delft de tweede Internationale leergang voor biblio thecarissen Iatul-Seminar gehouden. Deze leergang is vandaag geopend geopend door de conrector van de technische hogesohool prof. ir. D. A. A. Kooien. Een internationaal korps van docenten zal een groep bibliotheekdirecteuren uit Europa, Amerika en Azië de nieuwste moge lijkheden en technieken in wereld- verband uiteenzetten. Het is de be doeling voortaan elk jaar in septem ber deze cursus, die voor de hele wereld uniek is, te houden. Eens in de drie jaar zal een herhalingscur sus plaatsvinden. BINNENSCHIP GEZONKEN NA AANVARING In de mond van de Waalhaven in Rotterdam zijn zaterdagnacht twee schepen met elkaar in aanvaring gekomen. Door nog niet geheel dui delijke oorzaak botste het 4140 brt. metende Liberiaanse vrachtschip Santa Barbara tegen het Neder landse binnenschip Trio dat onmid dellijk water maakte. Het schip werd door drie slepers naar pier zeven van de Waalhaven gebracht. Het scheepje zonk daar vrijwel on middellijk. Tijdens de aanvaring sprong de 19-jarige dochter van ae schipper van de Trio overboord. Zij werd door een Belgische sleper op gepikt. De 50-jarige schipper zelf stapte in de Waalhaven van zijn zinkende schip over op èèn van de drie slepers. Het gezonken binnen schip levert geen gevaar op voor de scheepvaart. (ADVERTENTIE) J'V," 4? RITME licht en geurig RITME handige blikken pocket verpakking RITME voor de M sportieve roker DOOS VAN 20 STUKS F 3.20 NEDERLAND 1 VPRO: 6.45 uur De minlmolen 6.50 uur Nieuws 7.00 uur Kenmerk 7.30 uur Wereld op wielen 8.00 uur Journaal en weeroverzlcht 8.20 uur De oude draaidoos 9.00 uur Verhalen van Guy de Maupassant 9.25 uur Met het oog op de kleinkunst 9.50 uur Randfiguren: Kurt Tucholsky 10.30 uur Laatste nieuws 10.35 uur Sluiting NEDERLAND 2 - VARA: 8.00 uur Nieuws 8.05 uur Coronation street 8.30 uur Hoe hy loog tegen haar echtgenoot 9.00 uur Iwan de verschrikkelijke (deel I) 10.35 uur Laatste nieuws en journaal 10.50 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 8.05 uur Het radio filharmonisch orkest 9.30 uur Die van de stier; verhaal van Schmoel Joseef Agnon Hilversum 2 7.30 uur Muziek uit uw vakantieland 8.30 uur Een kamermuzikaal experiment van Darius Milhaud ew epateren Kongo uitzichtloos Herman Wigbold deelde zater dagavond in een extra-uitzen ding van VARA's actualiteiten rubriek .Achter het nieuws" via Nederland I mee dat de toestand in Kongo uitzichtloos is. Hij deed die uitspa-aak na afloop van een bijna drie kwartier du rende, door Jan Kloek uitste kend in beeld gebrachte, repor tage, waarin ons op niet mis te verstane wijze duidelijk werd gemaakt hoe Wigbold tot boven staande conclusie was gekomen. We maakten een angstaanja gende rit in een gevechtsklare jeep mee door het macabere, door iedereen verlaten Boeka- voe. We zagen een lijk in een rivier, gewonde soldaten, ver waarloosde mensen, oorlogsru moer en wanorde. Maar vooral liet Wigbold ons kennis maken met de mentaliteit van de huur lingen, die liever „vrijwilligers" heten en die zich gekwetst blij ken te voelen als ze „huurling" warden genoemd. De meeste huurlingen bleken uit zucht naar avontuur of voor het geld naar Afrika te zijn ge komen. Volgens Wigbold bevon den zich onder hen ook „idea listen" of gewoon „killers". Una niem waren zij evenwel van oor deel dat er voorlopig zal moeten worden doorgevochten, dat het nationale leger verslagen zal dienen te worden, dat zo snel mogelijk Tsjombe zal moeten terugkeren. Ex-plantagebezitter kolonel Schramme liet zich nogal schuw fotograferen. In samenwerking met de Katangezen dacht de Belg met zijn „door niemand betaalde vrijwilligers" binnen kort in Kongo rust en vrede te kunnen brengen. Zijn verklaring over „niet betaald krijgen" was niet geheel in overeenstemming met wat zijn soldaten Wigbold te vertellen hadden. Deze zei den de eerstkomende tijd Kon go niet te zullen verlaten, om dat de stryd hen heel wat geld in het laadje bracht. Opmerke lijk „idealistisch" sprak Schram me over Afrika toen hy zei dat het werelddeel alles aan Europa te danken heeft en dat er nog geen baksteen zelf is gemaakt. Inderdaad, we konden volledig met Wigbold meevoelen, toen hy tot slot van zyn indrukwekken de voorlichting verklaarde dat hy de toekomst voor dit land uitermate pessimistisch tegemoet ziet. Vera Lynn: sympathiek Het leek aanvankelyk véél 40 minuten zendtyd voor „The sweetheart of the forces" ofte wel „De blonde Britse van de hits of the blitz". Nadat er vyf minuiten van Vera Lynns op treden verstreken waren, bleek dat echter op een misvatting te berusten. Want Vera, die samen met Coen Serré met duidelijk plezier terugkeek op haar meer dan 30-jarige carrière, had nog niets van haar glorie verloren. Zy is nog altyd een Stralende vrouw, in het bezit van een gave stem, en met een indrin gende voordracht, kortom: een sympathieke persoonlijkheid, die nog zeer weet te boeien. Bruce Forsyth- show De Bruoe Forsyth-show, die ABC-London naar Montreux inzond, was aardig, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Het draaide wat al te veel om taartsmij ten en „lach-of-ik- sohiet". Het is wel eens leuk naar uitgelaten personen te kij ken, maai- liever niet langer dan een klein kwartiertje. In deze dagen van technisch ver nuft kan niemand meer stil blij ven zitten als twee mannen een eeuw bezig zyn met het openen van een flesje, hoe typisch En gels daarbij ook wordt gedaan. Gevecht om de vrouw Op zondagavond is in lang durige TV-produkties hart- stochtelyk gevochten om vrou wen, of beter gezegd: „de" vrouw. De KRO bracht de ope rette „Boccaccio" van de Oos tenrijkse televisie op het scherm: als men er van houdt, een brok verstrooiing dat zoden aan de dijk zet. Op Nederland II ook al een (toneel)stuk, waarin uit- zanderlyke moeite werd gedaan voor „de grote liefde": de Haag se Comedie speelde Molière's „School voor vrouwen" amu sant. VOOR MAANDAG 4 SEPTEMBER Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Ik verbind U door praatje. 18.30 Stereo: Tafelmuz. (gr.). 19.40 Huma nistisch Verbond: Doe het zelf. Toe spraak door J. Bijleveld. NRU: 19.50 Stereo: Lichte gr.muz. 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Radiophllh. orkest en 60llst: mod. en klass. muz. 21.00 25 Jaar N.OP. onder N.A.P. - Een kwart eeuw Noordoostpolder, klankb. 21.30 Voordracht. 22.00 Let the peoples sing: Internationale competitie voor amateurkoren. 22.30 Nws. 22.40 Iks, een sprong in het duister: licht gr.m. en rep. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.00 Koorzang (gr.): neder- landse liedjes. 18.20 Ultz. van de Paci fistisch Soc. Partij. 18.30 Tlenerama. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Ra diokrant. 19.30 Lichte gramjnuz. 20.15 De London-Melbourne race, hoorspel (dl. I) 20 30 Stereo: Mod. kamermuz. (opn.) 21.30 Muz. en dienst: infor matief progr.: A. Beiaard- en orgel klanken. B. Stereo: Geestelijke liede ren. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 Litera- ma: radiokroniek over boeken, schrij vers en toneel. 23.00 Lichte grjnuz. 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 5 SEPTEMBER Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte grjnuz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gr.muz. (8.30-8.35 De groente man.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klankjuwelen (gr.). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: popu lair verzoekplatenprogramma. (11.00- 11.02 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Mili tair orkest: mod. muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheids- voorl.: Ultz. voor de landbouw. 12.40 Stereo: Licht orkest. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.20 Stereo: Die Schöpfng, ra- torlum (gr.). 15.25 We weten er alle maal niet veel van: progr. over het buitengewoon lager onderwijs. (VII) 16.50 Hedendaagse muz. (opn.). 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Brabants ork.: mod. muz. 16.15 Voor de Jeugd. 17.15 Lichte gr.muz. voor de tieners. Hilversum 2. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte grjnuz. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr. muz. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: vac.- tips. 8.45 Voor de hulsvrouw. (9.25 Con ciliepostbus). 10.00 Stereo; Aubade: mod. muz. (gr.). 11.00 Voor de zieken. 12.00 Musette-orkest. 12.18 Marktber. voor schippers. 12.20 Voor de land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Ac tualiteiten. 12.50 Licht ensemble met solisten. 13.30 Muslesta: lichte muz. (opn.). 14.20 Schoolradio. 14.40 Stereot Licht instr. ensemble. 15.00 Pizzicato; muzikaal middag magazine. 17.00 Overheidsvoorl.: Antilliaanse en Suri naamse cultuur in Nederland. Vraag gesprek van Wiebe v. d. Velde met drs. H. P. J. van Bueren. 17.10 Voor de Jeugd. Hilversum 3. 240 m. en FM. TROS: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.10 Lich te gr .platen. VARA: 10.00 Nws. 10.02 Kwlnk: pop- en cabaretmuz. (10.30 Geen Ja. geen nee. 1100 Nws.) 12.00 Nws. 12.02 Ekspres: licht platenprogr. (13.00 Nws.). 14.00 Nws. 14.02 Verzoek- pl.progr. 15.00 Nws. 15.02 Mix: gevar. platenprogr. (16.00 Nws.). 17.00 Nws 17.02-18.00 55555en en 666666en. Nederland I NTS: 18.45 De minlmolen. 18.50 Journaal. AVRO: 19.00 De onbekende wereld, progr. over Bangkok. 19.20 Fr. van Bergen Improviseert over de be kende battle-hymn Glory Hallejujah. 19.30 Kolonel Hogan's helden, TV- fllm. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 AVRO's Telivizler. 20.45 De Dlck van Dyke-show, TV-serie. 21.10 Twee honderd vingertjes: harpensemble. 21.30 Dr. Billy Graham, fllmrep. NTS: NTS: 20.00 Nws. in 't kort. NTS: 20.05 Fisherman's fiesta, doc. 20.30 Ivan de verschrikkelijke, speelfilm (dl. 2) NTS: 22.05-22.20 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5