LD-beker voor DVS 1 Volkstuinders in actie ANKERHORLOGE Feest in Zuidwest Zilver voor een gouden jubilaris ds. D. J. Vossers Van jeugd- naar wijkwerk Ds. A. J. Lamping thans predikant Vredeskerk Opvolger van Twee Leidenaars met brommers tegen elkaar Ds. L. Kievit 25 jaar in liet ambt <5WA1*S« voor f30,— en f40,—. Of het allerbeste van f 200,— en f 400,—. Etema, Certina, Prisma, Junghans, Ewe, Anker, Roamer, Citizen. HORLOGERv.d. WATER Haarlemmerstraat 181 HEEFT HET ALTIJD VOORDELIG, 's Maandags gesloten. Vindt U het geen leuk stel, dit boertje met zijn boerinne tje? De twee kinderen hebben meegelopen in de gekostumeer de optocht, die in Leiden-Zuid west veel belangstelling trok. De optocht was een onderdeel van de jaarlijkse speeltuindag, die de speeltuinvereniging „Zuid-West" zaterdag in deze nieuwe stadswijk hield. In ver band met het slechte weer moesten de kinderspelen en de gekostumeerde voetbalwedstrijd, die voor de morgenuren op het programma stonden, worden af gelast. De „sprookjes-picnic", die ook al in het water dreigde te vallen, kon dank zij de gast vrijheid van de Royal McBee in de kantine van de schrijf ma chinefabriek worden gehouden. In dezelfde kantine genoten la ter op de middag tweehonderd kinderen van een variété-voor stelling die door de Wico's werd Jk(', Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) pre Geboren: Eva Barbara, d. van ■li Baggerman en Jaanus, Amsterdam. Qkui Getrouwd: R. Deen en Ellen A. H. 'sP eraand es, Den Haag; C. E. van Asbeck en Renée Hssels, Arnhem; E. hieft. van der Wyck en Tanja Wolf, Bloemendaal; E. J. Besier en J. van der Veen, Den Haag; Jan Leendert the/^POormaker en Adriana Johanna van Ameijde, Rotterdam; E. C. V. L. uoMarres en Willemien Pekelharing, t SNijverdal; G. H. O. van Maanen en ;P^Joke Feijen, Almelo; H. van der TSsch en Liesbeth Westra, Den Haag G. Negri en Elsbeth E. Levenbach, Brussel; J. J. H. Maschhaupt en Ma- ïijke W. Kluvers, Weesp. Overleden: Fina Hendrika Poulie- N Engberts, Hilversum; E. van der Wiel Grouw; Philip Arons, 65 j., Amsterdam; Anthony Veder, Am- Sterdam; Zeger van Doorn, 76 j.. Utrecht; Pauliene Johanna ter Meu- len—Blomhert, 92 j.. Den Haag; Anna Jenny van den Bossche, 89 j.. Ben Haag; Hendrik Wertwijn' 95 j., r; ï)en Haag. Kenni smaking met buurkerken ur: wordt woensdag een Open Deuravond a^jgehouden. Na de opening door ds. P. L. Schoonheim zal de lutherse pre dikant van Leiden, ds. J. Happee, over zijn kerk vertellen. Hiermee opent een serie bijeenkomsten van Open Deur-werk van de Leidse Her vormde Gemeente onder de titel: :NKennismaking met Buurkerken. ss Bomaanslagen in Hongkong 11 i: Bij een serie bomexplosies in de i Britse kroonkolonie is zondag één jinan gedood, tenminste 25 personen ïiWerden gewond. Een van de bommen, Wie verborgen was in een schoenen doos, ontplofte in een dichtbevolkte i!»ijk vlak bij een brandweerkazer ne. Bij de grens met China gooiden jterroristen een zelfgemaakte bom in liven observatiepost van het leger. 1' Hongkong is zaterdag begonnen jpiet de aanleg van een nieuwe, 16 i)tm lange omheining van prikkel- lldraad langs de grens met comma- Jbistisch China om vluchtelingen uit üdat land te weren, terwijl uit de pro- livincie Kwantoeng berichten over j "bloedige gevechten aldaar de Britse Jfolonie binnenstroomden. I De nieuwe prikkeldraadversper ring is bedoeld als een tweede ver dedigingslinie tegen een eventuele po- liging van tienduizenden om de plaat selijke burgeroorlog in de provincie {Kwantoeng (Kanton) te ontvluchten door naar Hongkong te gaan. mandag 4 september 1967 .©BI— LEIDSCH DAGBLAD tckryven Tekort vervoers bedrijven Mijne Heren, In Uw blad van zaterdag 2 sep tember j.l. las ik dat de Nederland se regering gaat bijspijkeren in het tekort van de gemeentelijke ver voersbedrijven in Den Haag, Rotter dam en Amsterdam. Maar nu rijst onmiddellijk de vraag: Waarom moeten belasting betalers uit geheel Nederland bijdra gen in een tekort van slechts drie plaatsen? Kan dit niet betaald wor den uit gemeentelijke onkomsten (op centen, personele belasting); het is toch een gemeentelijke voorziening. Wanneer de regering het openbaar vervoer werkelijk wil steunen laat zij dan het gehele openbaar vervoer steunen b.v. door middel van vrij stelling van wegenbelasting en ac cijns dieselolie. Nu krijgt men n.l. de situatie dat alle Nederlanders (die zelf niet allen over een perfect vervoermiddel be schikken) het oneconomische beleid BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Wilbert, z. v. A. Korte en W. van der Lult; Willem, z. v. H.Blok en H. E. E. van Oosten; Corlna, d. v. C. van Duijn en A. J. van Beelen; Johanna, d. v. W. de Raadt en J. de Regt; Pe- tronella. d. v. D. Ruwaard en A. Blankert; Andy Foul, z. v. P. Slere en S. E. van Oyen. OVERLEDEN C. Blok, 69 Jr., man; N. Kwestro, 89 Jr., man; C. van Wijk, 86 Jr., wed. van W. van Weeghel; A. J. S. van Alphen, 89 Jr., man; J. Vermont, 73 Jr., echtge note van H. J. van Eygen; J. J. van d. Broek, 78 Jr., man; E. den Outer 33 Jr., vrouw; P. van Rijn, 42 Jr., man. In een waterleidingbuis, die bij een opgraving op de hoek van de Oude Singel en de Oostdwarsgracht in Leiden bloot is komen te liggen, Is gisterochtend een lek ontstaan. Personeel van de LJDM. heeft het lek gedicht. In de nacht van vrijdag op zaterdag is uit een op de Hogewoerd In Leiden geparkeerde auto een film camera ter waarde van f. 250. weggenomen. Voorts is eind vorige week een kano verdwenen, die in de RÜn aan de Morskade lag. ADVERTENTIE Herdenkings diensten in Leidse Marekerk De levensloop van een mens wordt mede bepaald door zijn werk. Dat ds. Kievit predikant is geworden, was geen toevallige keuze. Waar loopt het leven van een mens op uit? Het einde hoeft niet een blinde muur te zijn. God komt ons in Christus op onze doodlopende wegen tegemoet. Ga maar met Mij mee, zegt Hij, ik ga de kant van het leven uit. Onze levens loop geeft niet enkele blijdschap. „Toch is er licht en vrolijkheid ge zaaid en heb ik in deze dienst zoveel vreugden ondervonden dat ik denk, er God niet genoeg voor te kunnen danken. Wat is gelukkiger dan de Here Jezus te mogen dienen. Hij houdt ons in Zijn gezelschap als wij bereid zijn in die dienst te staan. Het is goed als een dominee zich temidden van de mensen als heer weet te gedragen, maar als hij heer en meester wil zijn zit hij ernaast. Pas als Christus dit in zijn leven en werken is, kan hij aller dienaar zijn. Die dienst is onmogelijk buiten de Heilige Geest en Christus om". Ds. Kievit wees er aan het slot van zijn preek op dat de blijde boodschap onuitputtelijk is. „Over Gods genade kom je niet uitgesproken. In die ge nade klopt Gods hart. Wij zijn vol strekt daarop aangewezen. Deze boodschap wordt niet vrij blij vend gebracht en gehoord. Bij God blijft er van onze verdediging niets over. De genade van God is dan ook geen pro-memorie-post op onze begroting maar een streep door onze rekening. Maar waar de genade werkelijk ge nade van God is, wordt ze ruim". De Gemeente zong ds. Kievit, die voor zijn prediking de tekst Hande lingen 20 24b had gekozen, psalm 121 vers 4 toe: „De Heer zal u steeds gadeslaan". In een daartoe zeer geëigende om geving: de boerderij v&n de heer Var. der Krogt aan de Vlletweg 7, nieid de Leidse volkstuindersvereniging „Roomburg" zaterdag een expositie van eigen kweek. In een keurig ar rangement waren bloemen, groent: en fruit tot een smaakvol geheel sa mengebracht. Een expositie, welke duidelijk de kenmerken in zich droeg van een goede en bovenal nuttige vrijetijdsbesteding. Na een inleidend woord van de wnd. voorzitter var* .Roomburg", de heer I. Arnoldus, verrichtte de heer A. Zaalberg ds opening. Voor ds. Lamping, die door de praeses van de Centrale kerkeraad der Leidse hervormde gemeente, ds. P. Kloek, in de vrijwel geheel bezet te Vredeskerk in zijn ambt van wyk- predikant werd bevestigd, was de kennismaking met zijn nieuwe ge meente deze avond „niets bijzon ders". Reeds zes jaar heeft ds. Lam ping aan het hervormde jeugdwerk in de Sleutelstad stimulerende lei ding gegeven en was hij sedert het afscheid van ds. Vossers als consu lent belast met de leiding van het kerkewerk in de wijkgemeente „Vre deskerk". Aan deze bevestiging en de daarop aansluitende intree van ds. Lamping, was in de ochtenduren in het L. H. J. -gebouw aan het Le vendaal een afscheid van ds. Lam ping in de kring van de Jongeren voorafgegaan. Hoewel de ex-jeugd- predikant zich tot de komst van zijn opvolger nog zijdelings met het Jeugdwerk blijft bemoeien, stond de ze samenkomst in een teken van af scheid en bezinning. Ds. Lamping gaf zijn visie over een periode van zes jaar bijbels denken, welke voor een belangrijk deel op de jeugd was Ds. Kloek, die 's avonds in tegen woordigheid van vele predikanten en colleges zijn Leidse collega in het vertegenwoordigers van kerkelijke ambt bevestigde, ging daarbij uit van het tekstwoord uit Mattheus 13: 3b „Een zaaier ging uit om te zaaien". In aansluiting daarop sprak ds. Lam ping bij de aanvaarding van zijn ambt over Mattheus 13 vers 38a „De akker is de wereld". Bij de ontvou wing van dit tekstwoord stelde ds. Lamping centraal, dat een christen zich in deze wereld ook met de an der -de niet-gelovige- solidair moet weten. Hetgeen wij zondag aan zon dag in de kerk horen - en dit mogen wij als een voorrecht beschouwen - zullen wij naar buiten moeten doorge ven. In kerkelijk verband zullen wij ons nooit in een besloten kring mo gen opsluiten. Als gemeente - en dit geldt ook voor de wijkgemeente Vre deskerk - zullen wij ons bewust naar buiten moeten richten. Wij handelen dan naar Jezus' woord, waarvan het tekstwoord in Mattheus zegt: de ak ker is de wereld. Na afloop van deze dienst, weike be sloten werd met het zingen van Ge zang 293: „O God, die droeg ons voorgeslacht", was er in het ont vangstcentrum van de Vredeskerk gelegenheid om met ds. en mevrouw Lamping -maar nu als wijkpredikant- kennis te maken. Het Vredeskerkkoor waarvan de bas- en tenorpartijen nog Voor de heer N. de l'Ecluse was het vandaag een feestelijke dag. Hij herdacht n.l. het feit dat hij een halve eeuw geleden in dienst trad bij de Sted. Lichtfa brieken in Leiden. Wethouder S. Menken, die hem vanochtend in het stadhuis ter gelegenheid van Het Zilveren Kruis (Leiden) en Ohra gaan samenwerken De Onderlinge Waarborgmaat schappij Ohra in Arnhem en de Stichting „Het Zilveren Kruis" in Leiden, beide instellingen op het gebied van de ziektekostenverzeke ring, hebben besloten tot samenwer king op het terrein van de collectie ve contracten. De instellingen zullen dus niet meer afzonderlijk contrac ten afsluiten, doch deze in het ver volg slechts voor gezamenlijke reke ning aangaan. De administratie zal door Ohra worden uitgevoerd. Het gezamenlijke premie-inkomen van „Het Zilveren Kruis" en Ohra (individuele- en collectieve verzeke ringen) bedroeg in 1966 f. 21 miljoen („Het Zilveren Kruis" f. 12,2, Ohra 8.8) en de gezamenlijke vrije reserves f. 6.5 miljoen (resp. 4,14 en 2.36). De besturen van beide instellingen zien deze vorm van samenwerking als een eerste stap, die, indien suc cesvol, door meer gevolgd zou kun nen worden. Weer Russische raketproeven Na een vacature van bijna twee jaar in september 1965 legde ds. D. J. Vossers zijn ambt neer in welke periode tal rijke malen tevergeefs een beroep werd uitgebracht, heeft de Leidse hervormde wijkgemeente „Vredeskerk" sinds gister avond in de persoon van ds. A. J. Lamping weer een eigen wijkpredikant. I wel om enige versterking vragen, verleende deze avond zijn medewer- I king. van b.v. de H.T.M. (tramexploitatie) moeten steunen. Particuliere bedrijven moeten toch ook roeien met de riemen die ze hebben en toch maakte b.v. de N.ZJH. door zijn economisch be leid in 1966 een winst van bijna 9 ton. Maar ja, als we maar door blij ven hobbelen met de tram, dan krijg je die miljoenen verlies. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, A. Verstraaten, Bemhardstraat 33, Leiden. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal Semitische taal- en letter kunde de heer A. v.d. Koppel (Ryns- burg)kandidaats Japanse taal- en letterkunde de heer Ch. v. d. Sloot (Leiden); kandidaats Chinese taai en letterkunde de heer E. D. Ver meer (Goes). De Sowjet-Unie heeft zaterdag aan gekondigd, dat zij tot oktober proeven zal nemen met draagraketten, die terecht moeten komen in het noordeiyke deel van de Stille Oceaan. Hiertoe zijn twee cir kelvormige doelgebieden met een middellijn van 80 mijl ten noordwes ten van het eiland Midway aange wezen. Buitenlandse regeringen wordt gevraagd het zee- en luchtver keer te waarschuwen, in de genoem de periode dagelijks tussen het mid daguur en middernacht deze doelge bieden te myden. Eind Juni eindigde een vorige reeks Russische proeven, waarby raketten terechtkwamen op onge veer duizend myi ten zuidwesten van Hawaii. J. OLIVIER OVERLEDEN Op de leeftyd van 68 jaar is over leden de heer J. Olivier, oud-leraar aan de Leidse Ambachtsschool. De heer Olivier, die 1 september 1942 als leraar lassen werd benoemd aan de avondschool, kwam op 1 september 1951 by de dagschool van deze lagere technische school in volledige be trekking. Zowel op het terrein van het autogeen als elektrisch lassen heeft hy zyn vele leerlingen in de loop der jaren gedegen vakkennis by gebracht. In Juli 1964 heeft de heer Olivier de school met pensioen ver laten. De teraardebestelling van het stof- feiyk overschot vindt woensdagmid dag om twee uur op de begraafplaats „Rhynhof" plaats. Weer frontale botsing op fietspad Ds. L. Kievit dacht gistermorgen in de Marekerk in Leiden met dankbaarheid terug aan het ogenblik dat hij, 25 jaar ge leden, in zijn ambtswerk werd bevestigd. Hij zei, dat hij tegen over de zwakte van alle mensenwoorden de kracht van het woord van God ook in zijn dienstwerk duidelijk heeft mogen het gouden jubileum de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, overhandigde, sprak over de veranderingen, die zich in deze halve eeuw in het gasbedrijf hebben voorgedaan. Hij herinnerde er aan, dat de jubila ris de ontwikkeling van het gas bedrijf voor een groot deel heeft meegemaakt. In deze tijd ver kreeg de heer l'Ecluse als gasfitter de titel „meestervakman". Ir. Y, Ykema, directeur van de S.L.F, woonde de plechtigheid bij. De laatste drie wedstryden voor ie Leidse Hengelscompetitie 1967 werden gevist in de Vliet. De slotfase was byzonder spannend daar maar liefst vyf ploegen nog een kans had den op het kampioenschap. DVS 1 Hengelsport eindigden gelyk boven aan en moesten in een beslissings wedstrijd uitmaken wie met de kam pioenstitel zou gaan stryken. DVS 1 werd de gelukkige en kwam dus tevens voor een jaar in het bezit van de Leidsch Dagblad Wisselbeker. De eindstand luidt: 1. DVS 1 13 pnt; 2. Hengelsport 13 pnt; 3. Sportvrienden 12 pnt; 4. De Bliek 12 pnt; 5. De Brasem 11 pnt; 6. DVS 2 9 pnt; 7. Zaalberg 9 pnt; 8. De Ruisvoorn 2 6 pnt; 9. S. en G. 5 pnt; 10. De Ruisvoorn 1 0 pnt. De winnaars van de L.D.-wis- selbeker, staande v.l.n.r. W. Schouten, L. Fielemon en C. Schouten, knielend H. Jansen en J. Schouten. (Foto L.D./Holvast) Voor de derde maal binnen enkele weken heeft zich op het rijwielpad langs de Haag weg in Leiden een frontale botsing voorgedaan, waarbij twee bromfietsers gewond raakten. Het jongste ongeluk op dit fietspad gebeurde zaterdagmiddag omstreeks vijf uur. Twee Leidse bromfietsbestuurders, resp. 22 en 16 jaar, reden daar met grote snelheid op elkaar in. Beide jongelui kregen een hersenschudding en moesten door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. De twee bromfietsen werden aan de voorzijde totaal vernield. -s "M-r-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3