SARKHAN SCHEJjPM 1® Dubbele triomf voor de twee Wagenaars isss' mSSOBL. h:m- [AANDAG 4 SEPTEMBER 1967 LEIDSCB DAGBLAD DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL Oorspronkelijke roman door William J. Lederer en Eugene Burdlck lset67 he era .Mijnheer de voorzitter, ik geloof, dat ik deze hele zaak kan opheld»:- waren, maar dan zal ik enkele papie- dzaren moeten laten komen," zei Hob- .Mogen we even pauzeren? aa- Cogswell aarzelde. Hij wilde nu e Eigenlijk niet ophouden, maar Hob- iekgon had op een verzoenende, zelfs ln- toon gesproken. Hij gaf v°0met een hoofdknik zijn toestemming Hobson liep naar Lindquist. Ze bijpraatten enkele ogenblikken zacht ?®%iet elkaar. De generaal liep naar rdeeen telefoon en begon een gesprek. Een bediende bracht een schotel Wdsandwiches binnen en nog meer kof- Coldstream en McCauley zaten stijf en zwijgend by. Cogswell he rwoog zich tussen zijn gasten, maar al gauw zijn pogingen om de ge- ltiespannen sfeer te breken, op. Een 'kwartier later overhandigde een bo- tie van de luchtmacht generaal Llnd- ;40 quist een vrij dunne envelop. Hobson k°nknikte Cogswell toe en deze riep de enigszins vermoeid de vergadering tot de orde. j® T „Jeremia, jy hebt om een pauze Je hebt nu Je documenten. ga je niet verder? dn* „Graag. Ons eigenlijke doel is te proberen vast te stellen of er we! of fonhiet een invasie plaats heeft op de 'an Vlakte der Lichten. Deze twee heren, amateurs, komen ons vertellen, dat pat niet het geval is." „Mijnheer Hobson," viel McCauley i hem in de rede, „we hebben gezegd, A dat de'bewijzen die u in handen hebt, niet voldoende zijn om het feit te be vestigen. Wij stellen voor, dat u de gevraagde hulp niet verleent, tenzij ~a volledige inlichtingen hebt van Ityneer betrouwbare ooggetuigen. Wy -zijn in Laos met eenzelfde leugen beetgenomen en wy zyn byna toe Jen werkelijke oorlog overgegaan «wegens een invasie waarvan de {voortgang van dag tot dag door de legering van Laos beschreven werd. "Maar zoals later bleek, had die in- "vasie nooit plaatsgehad. Het was al leen een poging om meer hulp van "ons te krijgen." 8 Hobson zei: „Overste Coldstream, kent u generaal Hajn, de minister wan Defensie van Sarkhan?" 8 een uur boven de vlakte gevlogen tij dens een periode waarin de regens waren opgehouden. Ik heb deze foto's persoonlijk genomen, onmiddellijk la ten ontwikkelen en met de meeste spoed aan u toegezonden. Als het weer even helder mocht worden bo ven de vlakte, dan nodig ik bij dezen de militaire attaché in Haidho uit me op een vlucht te vergezellen en zelf foto's te nemen. Maar ik dring er met klem op aan niet tot dat tijd stip te wachten met het treffen van voorbereidingen om de invasie te stuiten. Ik vraag nogmaals uw mede werking voor de toezending van wa pens, vliegtuigen, geld en manschap pen. Met de meeste hoogachting, Hajn. Coldstream bleef de brief nog even gelijk. Eerlijk gezegd, heb ik er geen idee van hoe deze Vletnamezen hun zware uitrusting over de bergen heb ben gekregen of door de volgens mij onbegaanbare moerassen. Hier h iets dat ik niet begrijp." „Waarom heeft Hajn geen Ameri kaanse militaire attaché uitgenodigd met hem die verkenningsvlucht uit te voeren?" vroeg McCauley. Hobson zei: „Professor, de oorlog moet er voor de historicus in zijn riefelijke bibliotheek wel ordelijk en rustig uitzien. Maar de man die ver antwoordelijk is voor het voortbe staan van een natie kent die gemak ken niet. Als u, professor, gehoord had dat de mist boven een oorlogs gebied misschien een uur lang zou optrekken en het heeft vijftig mi nuten gekost om ter plaatse te ko men zou u dan naar uw vlieg .uig rennen en er opaf gaan of zou u eerst getuigen opbellen?" „Ik zou natuurlijk gaan." „Dank u," zei Hobson. „Ze zijn erg vaag," mompelde McCauley, terwijl hij een foto naar alle kanten keerde. ,Het zijn toevallig de beste die we hebben," zei Hobson. „Overste Coldstream en professor McCauley geloven blijkbaar dat de invasie op bedrog berust," zei Ab bott. en toch geloven ze dat Sarkhan in gevaar verkeert. (Wordt vervolgd) PAGINA 15 KLM-dag op Duindigt PANDA EN DE WARAPUR1-D1AMANT 37—94. De heer Sleutelaar was op zijn motorfiets een tochtje gaan maken door het mooie landschap, toen hij de weg kwijt raakte. Dat was niet zo erg als het wel klonk, want hij had een uitvoerige landkaart bij zich en die stond hij nu te bestuderen. „Hier ben ik!" prevelde hij in zichzelf, een punt op de kaart aanwijzend. „Hm een achter af-weggetje! Maar als ik nu zo en zo rijd, kom ik weer op de grote weg!" Helaas zou hij zover niet komen; hij stond op het punt om iels ernstigs te gaan beleven. De beide schurken Aal de Glibber en Henkie waren namelijk op zoek naar een voertuig en de mo torfiets-met-zijspan van meneer Sleutelaar leek hen wel wat. Ze slopen dan ook op de driewieler af, beklommen hem, startten en reden weg. „H-hola!" kreet de eigenaar geschokt. ,„Stop! M'n opgefokte, twee-cilinder-met-zij-ontsteking Durklapp-de-Luxe!" Maar daar trokken de onverlaten zich niets van aan. 8 „Hoe denkt u over hem?" „Ik acht hem zeer hoog." ,.LB „Is hy eerlijk?" „Ik vertrouw hem," zei Coii- Hobson wendde zich tot McCauiey 2iProfessor, hebt u vertrouwen in de generaal?" 21 „Afgaande op het geringe contact Jat ik met hem gehad heb en op zijn Reputatie, zou ik zeggen ja, ik vt- girouw hem." 50 Hobson schoof de inhoud van de mvelop over de tafel naar Cold- toe. Het waren enkele tiental- Ken foto's van twintig bij vijfentwin- 9$ig cm, genomen vanuit een vlieg tuig. Al waren ze wat vaag, toch wa- lfen er duidelijk troepen op te zien in Vietnamese uniformen, tanks, nou- Sft'itsers, vrachtwagens, bulldozers en 7ïuwweg in elkaar gezette barakken. 4: Het aantal gefotografeerde man- Kichappen scheen verscheidene dui fenden te bedragen. Toen Coldstream ljn McCauley de foto's bekeken had- 5!len, gaf Hobson hun een brief, f „Wilt u deze hardop voorlezen, lOverste Coldstream?" Coldstream 2Jiam de brief aan en begon te lezen. 1( .,Mijn waarde ambassadeur firown. Ingevolge uw verzoek on 7fiewijzen voor de invasie - mede ge- 32ien het feit, dat ik elke vreemdeling 2Verboden heb zich in dat gevaarlijke 3fcebied op te houden - zend ik u hier- ■oij foto's van de Vietnamese troepen 2fen hun "uitrusting. Ik heb gisteren 1' (Van onze medewerker) De boeiende strijd in de finale van de KNH en R V-prijs werd een dubbele triomf voor de Wagenaars. De door Piet Smit gereden Dakota Scotch nam met een vliegende start de kop, gevolgd door Double v. d. Lente en Buermann B. De als laat ste vertrokken Diana R, die een han dicap van 40 meter moest overbrug gen, was door Wagenaar jr. gaande weg naar voren gebracht en kreeg in de laatste bocht aansluiting met de koplopers. Halverwege het rechte eind maakte een galoppade de leider kansloos. Wagenaar greep onmiddel lijk zijn kans. nam de leiding en ze gevierde in 1.23.4 km-tijd. De „oude" Wagenaar werd met Boy van Quick tweede, gevolgd door Blauwe Reiger S, die echter door het stek sprong, zodat Lively Rodney de derde plaats kreeg toegewezen vóór Double v. d. Lente. Piet Smit stelde zijn grote aanhang in de Produktendraverij niet teleur. Hij overhaastte zich in het begin niet met de grote favoriet Gallant Way, sloeg in het laatste rechte eind ziln slag en klopte in 1.27.1 km-tijd! gedecideerd German ia en Gitte Nor ton. C Alkestis van E was in de EDC- prijs nu eens niet de pechvogel. Dan dy H voerde in gezelschap van C van Rood en Noot en El Hadie lange tyd het veld aan, maar bij het ingaan van de laatste bocht lanceerde Jan van Leeuwen met C Alkestis zijn be faamde eindsprint en klopte in 1.24.4 km-tijd overtuigend El Hadie en Dandy H. In de ren om de klassieke St. Le ger bleef Perseus, een der kanspaar den, aan de start staan. Toen was er geen gevaar meer voor de grote favoriet Que Sera, die door de Bel gische jockey Muyldermans naar een onbedreigde zege werd gevoerd. Rag ged Robin werd verrassend tweede vóór Garlic. Produktendraverij G: 1. Gallant Way (P. M. Smit) (1.27.1); 2. Germanla; 3. Gltte Norton. Tot. w. 1.60. pl. 1.20. 3.60, 1.50, kop. 3.30, cov. 17.90. Grote EDC-prljs: 1. C Alkestis van E (J. v. Leeuwen) (1.24.4); 2. El Hn- dle; 3. Dandy H. Tot. w. 1.80, pl. 1.40, 2.70, 3.80, kop. 13.cov. 9.80, trio 325.40. KNH R (J. Wagenaar van Quick; 3. Lively Rodney. Tot. 2.90. pl. 1.70. 5.30, 7.50. kop. 12.70, cov. 19.60. Flying Dutchman-prljs: 1. Felix (M. L. v. d. Togt) (1.26.2); 2. Dougalls Stem S; 3. Double's Dochter. Tot. w 1.90, pl. 1.50. 2.90. 3.50. kop. 5.20. cov. 8.70. Schlpholprys, le afd.: 1. Delferlna (E. Scheikl)2. Rolanda; 3. Magmas- pic. Tot. w. 4.30. pl. 1.40, 1.20. 2.30, kop. 7.50, cov. 3.90. St. Leger-prijs: 1. Que Sera (J. Muyl dermans); 2. Ragged Robin; 3. Garlic. Tot. w. 1.60, pl. 1.20, 2.—. 1.80. kop. cov. 9.80. Jublleumprijs: 1. Jolly Jinks S (E. van Dijk); 2. Lady Be Good S; 3. Mangano. Tot. w. 1.10 (stal); pl. l.io. 1.40, kop. 2.70, cov. 2.80. Schipholprijs, 2e aid.: 1. Cln Gin (H. Wolffers)2. Flagrant; 3. Wllmar. Tot. w. 16.50. pl. 2.60. 3.—. 1.20. kop S.50, cov. 8.8(5. trio 1083.50. Totallsator-omzet f272.681. Koersen Hilversum de zaterdag ge- De uitslagen houden koersen lulden Amor-prils: 1. Fenno Slik (P. M. Smit) (1.30.2. Enja K; 3. Funny Guy. Tot. w. 2.90. pl. 1.50, 1.50, 1.60, kop. 5.90, cov. 7.20. Sportlef-prijs: 1. Diamant Dear (H. A. van Dijk) (1.26.6); 2. Dulaclntl; 3. Aalscholver S. Tot. w. 4.pl. 1.90. 2.20, kop. 9.10, cov. 6.20, trio 47,80. Ares-prijs: 1. Fernanda Hanover (H. J. Pools) (1.28.5); 2. Edoublnise; 3. Emellne Heny. Tot. w. 5.70, pl. 2.70. 1.50, kop. 7.50, cov. 4.30. Doorzettersprljs1. Ethel Volann (L. J. van Harlingen) (1.27.3); 2. Fanta sie; 3. Eddy B. Tot. w. 7.10. pl. 1.30. 1.20, 1.10, kop. 8.40, cov. 4.40. Prijs van de Amateurrljdersclub, 1ste afd.: 1. Allouez II (H. H. A. M. Eva vogel) (1.23.9); 2. Columbus; 3. Ybèr- DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 918. Het was toevallig, dat de Bullestier precies het opper hoofd, de Drilboor, uitkoos om zijn woede op te koelen. Hij nam ae Drilboor op zijn horens. Deze greep zich in doodsnood vast. aan de neusring, maar het hielp hem niet. Met Geluksring en al werd hij door de lucht geslingerd.en nu bleek, dat de ring wer kelijk geluk kon brengen. Want inplaats van op de harde bod^m belandde de Drilboor precies in Brams armen en wat die een maal vasthadden lieten ze niet los. Razendsnel werkte Brams brein. Op dit moment had htf twee van de drie opdrachten vervuld- de ring en een aardmannetje waren in zijn bezit. De kroon had hij ook al gezien... en als hij heel snel ivas zou hij er misschien in slagen alle drie buiten de onderaardse grotten te brengen In andere omstandigheden zou hij tegen de snelle Boormannetjes geen kans hebben gehad. Maar nu waren ze verstard van schrik over het lot van hun Leideren daarvan moest Bram georuik Van Velzen wint clubrit Swift Uitslage Golden Circleprijs: 1. Edward A (H. Uools) (1.27.1); 2. Fantastlca; 3. Dlnka. Tot; w. 11.30, pl. 3.70. 3. Comtesse Terralse. Tot. w. 3.40, .„v. 1.80, 3.20, 3.kop. 16.-. cov. 15.70, trio 1.910.70.1 trio 390.70. 2de afd.: 1. Captain Double K (G A. H. Kasbergen) (1.22.5); 2. Bos- vink S; 3. Z The Saint. Tot. w. 2.90, an- kop. 21.70, cov. 8.40. lngen) (1.28.2); 2. Fa- biola Norton; 3. Earl Mllkbottle. Tot. w. 2.40, pl. 1.50, 1.70, kop. 2.80, cov. 3.70. Senlorenprijs: 1. David O II (L. J. Harlingen) (1.25.1); 2. Boyke Dear; '"--raise. Tot. w. 3.40. pl. kop. 3.50, cov. 12.40, Grote KLM-] genaar sr.) zie? 3. Dl. 1.90, 1.60. "kop. 17.80. cov. 100.20. Ate-prljs: 1. Freeloader (B. de Vries) (1.29.6); 2. Eveline; 3 Freddv Hollan- .90, 2.—, j dia.Tot. w. 4.10, pl. 3.40, 1.70, kop. De Leidse Ren- en Toervereniging ..Swift- combinatie" hield zondag in de omgeving van Oud Ade weer een rit voor de zomercompetitie over 40 km. Mede door de harde wind konden zich slechts vier renners op het voorplan handhaven. Van hen bleek Leo van Velzen in de eind sprint met een half wieltje verschil het snelst. De uitslag: 1. L. van Velzen. 2. C. v. d. Hulst, 3. Peter Akerboom, Hillebrandt met achterstand. Liek de Jong was de enige A-nieuwe- I ling die over de eindstreep kwam. Hij had zich met Van Velzen, Van der Hulst en Akerboom op het voorplan kunnen handhaven. Wil v. d. Kley was de beste B-nieuweling. Uitslag A-aspiranten: 1. G. Zand bergen, 2. A. Meskers, 3. B. van Rijn, 4. Kees Akerboom, 5. L. Slingerland, 6. J. Heemskerk. B-aspiranten: 1. A. v. d. Voet, 2. F. van 't Hart. Vetera nen: I. Th. Brandt, 2. G. Mieren met. Bij de meisjes was Ria den El zen ditmaal sneller dan haar zusje Greet. Drie jaar geëist voor roofoverval Haagse bank De officier van justitie bfj de Haagse rechtbank heeft drie jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorar rest geëinst en voorwaardelijke terbe schikking stelling van de regering te gen een 26-jarige barkeeper uit Den Haag, die 28 sept, van het vorig jaar een roofoverval pleegde op de kassier van de Raiffeisenbank aan de Zuiderparklaan en daarbij f 7662 buit maakte. Een medeplichtige van verdachte is 1 door de rechtbank reeds eerder tot een Jaar en zes maanden gevange nisstraf veroordeeld. Deze verdachte had in een gestolen auto voor het bankgebouw gewacht, terwijl de barkeeper de overval pleegde. Hij had een koffertje meegenomen en terwijl hij de kassier A. Kopmels met een revolver bedreigde gelastte hy hem dit te vullen met bankbiljet ten. Verdachte is in 1960 veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikkingstel ling van de regering wegens afper sing. In 1964 kreeg hij een jaar en zes maanden gevangenisstraf terzake diefstal met geweldpleging. Voorts nam hij nog deel aan een inbraak in een villa, waar voor f 60.000 aan bontjassen en juwelen werd ge stolen. Posities 'VTCoV/w"*"

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15