Nog geen stap verder in moordzaak-Souman Geref. synode verdeeld over de vredesweek Aviobruggen naar Moskou? MET EEN ENKEL WOORD PAOTNA 1 LEIDSCB DAGBLAD DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 dóe CïQcjenclci (Van onze Amsterdamse correspondent) De moordbrigade van de Amsterdamse recherche is nog geen stap nader gekomen tot de oplossing van de zaak Al- bert Souman. Hoewel 200 men sen zijn gehoord en 30 tot 50 rechercheurs sinds maandag morgen vrijwel onafgebroken op de moordenaar van de 41- jarige kantoorbediende jagen, tast de politie nog steeds in het duister. Een van de weinige dingen, die men met zekerheid heeft weten vast te stellen is, dat de heer Souman vo rige week donderdag 's middags om half zes het kantoor waar hU werkte heeft verlaten. „Daarna zijn er al leen maar vraagtekens," zegt het hoofd van de moordbrigade, com missaris T. Sanders. De heer Souman heeft donderdag avond nog wel met een vriendin ge telefoneerd, maar men heeft nog niet vast kunnen stellen waar van daan hij dit heeft gedaan. Thuis had hij geen telefoon. Door de publikntie van foto's van het slachtoffer hoopt de politie aanwijzingen te krijgen. Een handicap bij het onderzoek is volgens commissaris Sanders, aai men in de uitgebreide, voor een be langrijk deel homosexuele vrienden kring van het slachtoffer niet ge makkelijk praat. Raadsel Het motief van de moord is nog steeds een raadsel. De heer Sanders zegt goede gronden te hebben om aan te nemen, dat het niet gaat oui een zedenmisdrijf. „Wat het wel is geweest laat zich alleen maar gis sen," zegt hij. Dat roof het motief is gewest lijkt onwaarschijnlijk. In de woning van de heer Souman heeft de politie weliswaar geen geld gevonden, maar wel een dure filmcamera met ;m- kantieopnamen. Een kostbaar hor loge, dat de vermoorde bezat, blijkt hij zelf beleend te hebben. Commissaris Sanders zegt overi gens zeer tevreden te zijn over zijn moordbrigade. „Wij zijn op het ogen blik verder met het onderzoek dan wij anders geweest zouden zijn." Hij Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Vuren en Dalem J. F. Grimm te Tienhoven te Melis- sant H. Zethof te Kockenge te Diever, S. Glazenburg, kand. te Gro- ninge te Hoevelaken J. G. Abbrin te Arnemuiden te Loon op Zand (toez.) C. Treure te Hasselt. GEREF. KERKEN Beroepen te Loppersum R. Ypma te Amersfoort te Haamstede K. Dijk, kand .te Amsterdam. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Onstwedde J. M. Vis ser te Broeksterwoude te Benne- kom G. J. Buys te Murmerwoude. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Ridderkerk G. Schip- aanboord te Apeldoorn. Bedankt voor Clifton (New Jersey, U.S.A.) J. van Haaren te Amersfoort. voegt daar onmiddellijk aan toe: „dat wil niet zeggen, dat wij ds moord ook zullen oplossen. De fac tor geluk zal in deze zaak een heel belangrijke rol spelen." GIETERIJ VAN BRONSWERK GAAT SLUITEN (Van onze Rotterdamse correspondent) Bronswerk-Fijenoord N.V. in Schie dam sluit op 1 januari haar gieterij ir Rotterdam. Voor de 121 werk nemers, die op die datum nog in dienst zijn, hoeft het besluit geen consequenties te hebben. Zij kun nen. als zij dat willen, worden om geschoold en daarna in een andere tak van het bedrijf te werk worden gesteld. Gieterij Fijenoord leverde al vele Jaren verlies op. In het verleden was zij een belangrijk toeleveringsbedrijf voor de werf Wilton-Fijenoord, maar de laatste tijd was het rendement tot onder het aanvaardbare mini mum gedaald. In overleg met de vakbonden heeft Bronswerk-Fijenoord een bevredi gende regeling getroffen voor de werknemers. „Wie kent deze man?" is de vraag, die commissaris San ders van de Centrale Recherche in Amsterdam stelt. Het is het 41-jarige slachtoffer van de moord in de Fagelstraat, A. S ou- m a 11, van wie "bekend is, dat hij reeds 15 jaar in ons land ivoont, maar van wie de recherche in verband met het onderzoek naar de moord graag meer bijzonder heden wil weten. Kosigin, India en Pakistan Pre mier Kosigin van de Sowjet-Unie heeft volgens het Indiase blad de „Statesman" aangedrongen op recht- streekse besprekingen tussen India en Pakistan en daarbij zijn goede diensten aangeboden. Hij zou daar toe een beroep hebben gedaan op de Indiase premier, mevr. Indira Gan dhi, en president Ajoeb Chan van Pakistan. Kosigin is ook de architect van de overeenkomst van Tasjkent van januari vorig jaar, waarbij In dia en Pakistan overeenkwamen al le geschillen op vreedzame wijze te zullen regelen. Verscheidene punten van het akkoord z\jn inderdaad uit gevoerd. Maar de laatste tijd hebben de partijen elkaar beschuldigd van troepenconcentraties aan de be standslijn. Ds. F. G. H. Nicolaï overleden Ds. E. G. H. Nicolaï, emeritus pre dikant van de Ned. Herv. Kerk is na een langdurige ziekte op 69-jarige leeftijd in de hervormde pastorie te Cothen in de provincie Utrecht, waar hU nog ruim vier jaar bijstand in het pastoraat heeft verleend, overle den. De begrafenis vindt vrijdagmid dag om kwart, over 3 op de begraaf plaats te Cothen plaats, nadat daar vooraf om twee uur in de hervormde kerk een rouwdienst is gehouden. Ds. Nicolaï werd 2 november 1924 door ds. H. C. Briët, toen nog pre dikant te Utrecht, bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Voorhout in de classis Leiden. Op 12 mei 1929 verwisselde de thans overledene deze gemèente met die van Jutphaas in de classis Utrecht, vanwaar hij op 11 oktober 1936 naar die van Domburg op Walcheren ver trok. Op 19 januari 1947 werd ds. Nicolaï bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Vleuten (en de Haar) in de classis Utrecht. Deze zfjn vierde en laatste gemeen te diende ds. Nicolaï tot 1 mei 1963 toen hem op vijfenzestig jarige leef tijd emeritaat werd verleend. Ds. Nicolaï heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in verschillende colleges en commissies. Eredoctoraat voor kardinaal De primaat van België, kardinaal Suenens, is gisteren onderscheiden met een eredoctoraat van de r.k. uni versiteit van Recife in Noord-Brazi- DONDERDAG Stadsgehoorzaal. Huishoud- en ver warmingsshow. M. Langezaal. 2-5 en 7- VRIJDAG 1/9 Café Eigenzorg (Stationsweg) Le denvergadering Coöp. Ver. voor Uit vaartverzorging 8 uur nam. Konlngskerk: Ruilclub 7.3010 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. StadsgehoorzaalHuishoud- en ver warmingsshow. M. Langezaal. 25 en Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Ex cursie naar Oostvoorne Vertrek Station Stadsgehoorzaal: Huishoud- en ve warmlngsshow. M. Langezaal. 25 Op vaak zeer emotionele wijze heeft gisteravond de gerefor meerde synode te Lunteren gediscussieerd over de deelneming van de Geref. Kerken aan de interkerkelijke vredesweek, die van 8 tot 15 oktober wordt gehouden. De N.V. Aviobridge in Papendrechft heèft goede hoop op een Russische order voor haar aviobruggen, waar van er naar bekend 25 op het nieu we Sohiphol in gebruik zijn. Na een bezoek aan Moskou van enige ver tegenwoordigers begin van dit jaar en een offerte voor een proeforder van vier bruggen, is gisteren de heer I. W. Firsow van het Russi sche ministerie van Luohtvaart op Sohiphol gearriveerd, waar hij zich precies van de werking en functie der aviobruggen op de hoogte gaat stellen. Bij onderhandelingen in het ge bouw van de handelsvertegenwoor diging van de Sowjet-Unie in Am sterdam is gisteren besloten, dat Aviobridge een contract voor ae eerate vier bruggen zal opstellen. De Russische inkoopcentrale zal echter het laatste woord hebben. De Russische luchtvaartautoritei ten hebben al geruime tijd grote belangstelling voor deze Nederlandse loopbruggen, die de passagiers in staat stellen zich geheel overdekt van het stationsgebouw tot in de vliegtuigen te begeven. Zij willen als proef beginnen met twee van deze bruggen op ieder van de twee Mos- kouse luchthavens. Als de proef tot tevredenheid van de gebruikers uitvalt, dan is Avio bridge N.V. de mogelijkheid in uit zicht gesteld van een echte miljoe nenorder, want dan zullen de Rus sen alleen in Moakou al 33 aviobrug gen kunnen gebruiken. „Wij be schouwen Rusland als een poten tiële markt van de grootste orde", aldus de directie van Aviobridge, want er zijn natuurlijk niet alleen bij Moskou vliegvelden". De aviobruggen kosten circa 350.000 gulden per stuk. AJs het contract getekend is, moet de fabriek de bruggen binnen 9 maanden afleve ren, hetgeen men in Papendrecht mogelijk acht. De enorme gevaarten, bestaande uit twee grote kokers, die in elkaar kunnen worden geschoven, zullen dan via Rotterdam per schip naar Leningrad worden vervoerd en vandaar over de weg naar Moskou. Zij zullen van extra sterk materiaal worden gebouwd, dat gegarandeerd temperaturen tot 40 graden onder nul kan weerstaan. Nazi Rockwell gecremeerd Het stoffelijk overschot van de vermoorde leider van de Amerikaan se nazipartij, Rockwell, Is gisteren gecremeerd. De as werd in'het ge heim meegenomen naar het hoofd kwartier van de partij, en zal daar zolang bewaard blijven totdat het gerechtshof heeft besloten of de as wel dan niet op een militaire be graafplaats bijgezet mag worden. Matthias Koehl, nu officieel leider van de kleine maar rumoerige be weging verklaarde dat de „Ameri kaanse Beweging voor burgerlijke vrijheden" een rechtbank heeft ge vraagd te gelasten dat de as van Rockwell op een militaire kerkhof mag worden bijgezet. Bij de herdenkingsdienst voor de crematie hielden twee geüniformeer de partijleden met karabijnen jour nalisten op een afstand. Verbruik van dameskousen verdubbeld Iedere Nederlandse vrouw of meis je boven 13 jaar heeft vorig jaar 21 paar kousen verbruikt. Dat is een verdubbeling vergeleken met 1960, toen de Nederlandse vrouw tien paar kousen versleet. Dit blijkt uit gegevens die het in ternationaal v ay onverkoopkan teor de verkooporganisatie van AKU heeft verzameld. In alle E.E.G.-lan den is het verbruik van dameskou sen in zes jaar trouwens ruim ver dubbeld. West-Duitsland steeg van 12 paar kousen per jaar in 1960 naar 24 paar vorig jaar. Daarna volgden Frankrijk (van 8 naar 17 paar) en België (van 7 naar 16). De Italiaanse vrouwen konden dank zij het warme-blote-benen-weer het verbruik beperken tot tien paar kou sen per jaar (in 1960 vijf paar). Kanselbootlscliap ontmoet kritiek De synode had in juni al besloten om mee te doen, op voorwaarde dat zij nog kennis zou kunnen nemen van de kanselboodschap, die in spe ciale kerkdiensten op 8 oktober zou worden voorgelezen in de deelne mende (hervormde, rooms-katholie- ke, gereformeerde, lutherse, doops gezinde, remonstrantse en oud-katho lieke) kerken. Die kanselboodschap was er gisteren en een lange reeks sprekers heeft er zeer boze dingen over gezegd. Daar kwam bij dat juist ook de bij de vredesweek ho rende „Vredeskrant" verschenen was, waarvoor de kerken wel geen verantwoordelijkheid dragen, maar die niet erg tot kalmering van de gereformeerde gemoederen bijdroeg. „Ik weet niet of dit zelfs PSP-ers niet te ver gaat," zei ds. G. Y. Vel- lenga uit Apeldoorn over die krant. „Ik zou die kanselboodschap niet willen voorlezen. Dit is niet de vre de <die de kerk predikt. Als dit wel de boodschap van de kerk is, dan schaam ik mij gereformeerd te zijn. Hier kan de Heilige Geest niet mee werken." De meeste andere prekers sloten zich hierbij aan. Ds. W. Wiersma uit Kollum vroeg naar aanleiding van de zinsnede in de kanselboodschap, dat oorlog steeds falen is. ook in christelijke zin, of men dat op de oorlogsbe graafplaats in Margraten zou dur ven voorlezen. Ds. D. van Enk (Veenendaal) vreesde dat de synode de Amerikanen voor de voeten ging lopen. Synodale brief De commissie van rapport had bij j monde van dr. C. Gilhuis (Den Haag) voorgesteld om ondanks be zwaren die ook de commissie had. (de boodschap was te vlak en sprak alleen over de vrede in volkenrech telijke zin) de kanselboodschap te aanvaarden, maar in een begelei dende synodale brief uit te leggen, dat men van een eerste overleg tus sen de kerken over het oorlogsvraag- stuk niet meer mocht verwachten. De preek op 8 oktober zou dan alle gelegenheid bieden om de zaak uit te diepen. Dat ging veel oynodeleden veel te ver. Er kwam een voorstel om met een eigen boodschap te ko men (op de toen opgeworpenvraag men (op de toen opgeworpen vraag of men het eens zou vorden over zo'n eigen boodschap, bleek men het antwoord niet te weten) en er was ook een voorstel om zich maar he lemaal van de vredesweek te distan- ciëren. Wel kwamen er andere stemmen. De Amsterdamse hoogleraar dr. R. Schipper zei onder doodse stilte dat hij „van velen die geroepen zijn, herders te zijn, woorden had, gehoord die hem hadden doen ijzen." Hij vermoedde een vreselijk misver stand. Zijn collega dr. J. van den Berg (Kampen) betoogde dat de sy node met een eigen boodschap bui ten en binnen de Geref. Kerken ver wijdering zou scheppen. Kernoorlog betrokken, betoogde uitvoerig allerlei „linkse" gedachten, die men bleek te vrezen er gewoon niet in staan. De gemeenschappelijke karn selboodschap (merkwaardig genoeg een gereformeerd initiatief) bleef In derdaad maar zeer algemeen, maar eenzijdige ontwapening, anti-Ameri kanisme en pacifisme vallen er niet uit te lezen, en al evenmin een op offering van het recht aan de vrede. De synode onderschatte, volgens mr. Grosheide, hoe fundamenteel het oorlogsvraagstuk is (zelfs opti mistische geleerden zal het meeval len als we binnen 30 jaar geen kern oorlog hebben, zei hij) en de synode onderschatte ook hoe diep het pro bleem leeft onder de mensen. De praeses van de synode, dr. P. G. Kunst, (Amsterdam), brak de bespreking gisteravond af met de opmerking dat „al te gemakkelijk woorden van de Heiland waren ge bezigd ter verdediging van een per soonlijk politiek standpunt." Hij wil de daarom vanmorgen de discussie doen voortzetten. Marekerk: Herdenking zilveren ambtsjubileum ds L. Kievit. 10.30 uui voorm. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke- lijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Bruggen 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalHuishoud- en ver warmingsshow. M. Langezaal. 25 en 711 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Expe rimenteel kerkewerk o.l.v. dr. P. L. Schoonhelm, met m. v. sociale des kundigen. 10.45 uur vribrm. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender 10.30 Vredeskerk (Burggravenlaan)Be vestiging en intrede ds A. J. Lam ping. 7 uur nam. MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur nam. DINSDAG Ch. de Bourbonhof. Elektronicaclub ..De detector" 7.30-9.30 uur nam. Petrakerk Surinamestraat)NCVB afd. Lelden-Noord. Causerie en film over werk Kon. Noord-Zuldhollandsche Redding Mij. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Biertap wedstrijden 2.30 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7- WOENSDAG BIOSCOPEN Kex „De Viking koningin". 14 j. Dag. 2.30 7.— en 9.15 uur. Zond. 2.30 4.45. 7.— en 9.15 uur. Dag. 2.30, 7.— en 9.15 uur. LI do „De wraak van Fu Man Cho", 14 J. Dag. 2.30, 7.— en 9.15 u. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studo „Blow-up". 18 j. Dag. 2.30 7.en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7. en 9.15 uur Trianon ..The sound of music", a.l. Dag. 2 en 8 uur. Zond. 2. 5 en 8 uur. Luxor „Finale in Berlijn", 14 J. Dag. 2.30. 7.— en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45. 7.— en 9.15 uur Camera „Our man Flint", 14 J. Dag. 2.30 7.— en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Wassenaar: Astra Vrijdag 8 uur en zaterd. 7 en 9.15 uur: „The double man" (De man die een ander was) 14 J.. Zond. 7 en 9.15 uur: ..De slach ter van Baltimore". 18 j. Zond. 2.3< uur: „Vrijbuiters van het woud", ai. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling Kees Buurman (t/m. 1. oktober) De Lakenhal: Dag. 10-5 uur: zond. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u, (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk", Molenmuseum ge. opend dinsdag t/m zaterdag 10 uur voorm.5 uur nam. Zondags 1-5 uur nam Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelijks 10- 17 uur; 's zondags 13-17 uur (tot i oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde; Tentoonstelling van Japanse prenten van Kyosal. Dagelijks 1017 uur; 's Zondags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag. 10-7 u.; 's dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de geschledenij der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur. zond. 1-4 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen- Apotheek Reljst, Steenstraat 35. tel 20136. Apotheek R. van Breest Smallen. brug te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zyn de gehele week geopend, Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, BINNENLAND ren in Marchienne-au-pont in de Belgische provincie Henegouwen verdronken. Hij viel van het binnen schip van zijn vader, een Nederlan der, dat daar gemeerd lag. Zijn va der en nog twee mannen sprongen Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Roelof Hendrik, z.v Warna en Vochteloo, Rotterdam; Henriëtte Cornelie, d. v. Smit en Nijgh, Den Haag; Klaas-Jan Quiri- nus, z-v. Beumer en Deiters, Oss; Madeion, d.v. Berg en Pilaar, Henge lo; Mirjam, d.v. Walter en Elias, Am sterdam. Overleden: Johanna Cornelia Au- gustina Burger, 74 Jr, Den Haag; Jo hannes Groesbeek, 86 j. Schoonho ven; Helena Johanna Vermande. 91 j, Hoorn; Ad. v. d. Hoeven, 39 J, Warnsveld; Anne Christine Charlotte van Vliet, 77 j. Zeist; Amerentia Zijl mans, 78 j, Ridderkerk. EENHEID DER KERKEN Anglicaanse en rooms-katholieke theologen zijn gisteren in Londen aan gekomen voor een tweede serie be sprekingen, die moet lelden tot her stel van de eenheid tussen beide ker ken, die in de zestiende eeuw van el kaar zijn afgescheiden. Zij zijn lid van de gezamenlijke voorbereidende commissie die vorig jaar november werd ingesteld na een ontmoeting lussen de aartsbisschop van Canter bury, dr. Michael Ramsey en Paus Paulus. In januari van dit jaar kwam de commissie voor de eerste maal bijeen in de Italiaanse plaats Gazza- da. Toen werd aanbevolen een speci- staan, tussen haakjes, achter de j hem direct achterna en wisten hem naam van het schip vermeld. Argentinië: „Amstelland" (5/9), Australië: „Tamerlane" (6/9), Cana da: „Belgien" (8/9), Chili: „Hanne Skou" (7/9), Ned. Antillen: „Medon" (7/9), Nieuw-Zeeland: „Tysla" (6/9), Suriname: „Palamedes" (8/9), Ver enigde Staten van Amerika: „Ameri can Rover" (4/9), „Atlantic Span' (8/9), Z.-Afrika (Rep.) m.l.v. Z.-W.- Afrika: „Annenkerk" (8/9). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Poging tot doodslag De Amster damse politie heeft gisteravond in 'n café op het Bellamyplein in Amster dam de 44-jarige kolenwerker G. van E. gearresteerd. Hij staat onder ver denking van poging tot doodslag op zijn vrouw met een 30 cm lang broodmes in hun woning in de Jan Hanzenstraat. De vrouw had kans gezien de straat op te vluchten, gevolgd door haar 12-jarige dochtertje. De man had eerder al eens zijn vrouw met een bijl bedreigd Insluiper gearresteerd De Rot terdamse politie heeft een 28- Jarigebouwvakarbeider gearres teerd, die zich in het afgelopen Jaar heeft schuldig gemaakt aan insluipingen in het oosten en noor den van Rotterdam. De man maak te daarbij voor ongeveer f 18.000,- aan geld en goederen buit. Bij zijn arrestatie was van het geld niets meer over. De man werd aangehou den nadat hij uit een café op Ka- tendrecht enkele gouden ringen had gestolen. Jongetje van schip gevallen De zevenjarige Hans Peterman is giste- ale commissie de vraagstukken van huwelijk en gemengd huwelijk te la ten onderzoeken. Voor de besprekin gen die vandaag begonnen zijn, is geen agenda bekendgemaakt, waar schijnlijk zal de commissie dieper in gaan op de onfeilbaarheid en het pri maatschap van de Paus, de Maria verering en de geldigheid van de sa cramenten van beide kerken. vrij spoedig op het droge te brengen. De levensgeesten van het kind waren echter al geweken. Fraude in benzinepomp De be heerder (38) van een benzinestation in Rotterdam is door de politie ge arresteerd verdacht van verduiste ring van een bedrag van f30.000,— ten nadele van de eigenaar van station. Een controle bracht aan het licht, dat de beheerder door administratieve knoeierijen dit be drag uit de boeken hield en in eigen zak stak. Het is de politie nog niet duidelijk, wat hij met het geld heeft gedaan en of er van het bedrag nog iets over is. Inbreker aangehouden De poli tie van Leeuwarden is er vrij spoe dig in geslaagd de dader van de In braak bij V. en D. te arresteren. Het is een 21-jarige glazenwasser uit Leeuwarden. De arrestatie van de verdachte leverde geen moeilijkhe den op. Verwacht werd, dat in de loop van vandaag nog een arres tatie zou worden verricht. Het grootste deel van de buit, be staande uit horloges, armbanden en ringen, ter waarde van bijna f 16.000.—, werd in de woning van de glazenwasser gevonden. BUITENLAND Rhodesië contra Zambia De Zambiaanse regering moedigt de sinds medio 1966 tegen Rhodesië ge richte terroristische activiteit recht streeks aan, zo zegt de Rhodesisclie regering in een protestnota die zij aan Londen heeft gezonden en die door premier Smith gisteren in het parlement in Salisbury is voorgele zen. De nota is evenwel door de Brit se regering geweigerd omdat zfj uit gegaan is van een „illegale rege ring". Overstromingen in Mexico In een groot gebied van Mexico van de grens met Texas tot de Stille-Oce- aankust hebben zich gisteren over- strosingen en aardverschuivingen voorgedaan. Er zijn tien personen omgekomen. Aan de overstromingen is een ongewoon zware regenval voor afgegaan. In het noorden van Mexico zouden wegen die naar Texas leiden, op verscheidene plaatsen zijn wegge spoeld. De eerste De Amerikaanse se naat heeft met 69 tegen 11 stemmen de benoeming bekrachtigd van de ne ger Jurist Thurgood Marshall tot lid van het Amerikaanse Hooggerechts hof. Tot het laatste ogenblik hebben uit het zuiden afkomstige senatoren die voor rassenscheiding zijn, zich te gen de bekrachtiging verzet. De 59- jarlge Thurgood Marshall, tot nu toe advocaat-generaal, is de eerste ne ger die nu lid geworden is van het Hooggerechtshof. President Johnson benoemde hem in juni in deze func tie. Onrust in Milwaukee Met jacht geweren en traangasgranaten gewa pende politiemannen hebben gister avond in de Amerikaanse stad Mil waukee (Wisconsin) een einde ge maakt aan een betoging van 200 ne gers voor het uitgebrande hoofdkwar tier van de jeugdraad van de Natio nale Vereniging voor de vooruitgang van gekleurden (NAACP). De politie arresteerde verscheidene negers, die bij hun wegleiding „zwarte macht" schreeuwden. De burgemeester had de avond tevoren een betogingsver bod voor dertig dagen afgekondigd na straatgevechten waarbij het ge bouw van de NAACP in vlammen was opgegaan. Grens gesloten President Bala- guer van San Domingo heeft de tijde lijke sluiting gelast van de grens met Haiti, omdat onlangs subversieve elementen geprobeerd hebben de Do minicaanse republiek binnen te ko men. Een 2de reden is de omvang rijke smokkelarij van goederen uit Haiti naar de republiek. Door de maatregel wordt het lucht- en zee- verkeer tussen beide landen niet ge troffen. Overstromingen in Japan Het dodencijfer in Japan stijgt nog voort durend in de door zware overstro mingen geteisterde gebieden in Nii- gata en Jamagata. Gisteravond heb ben politieautoriteiten bekend ge maakt dat 47 lijken geborgen zijn en 95 personen vermist worden. Recordproduktie Zowel de pro- duktie als de export van in Australië gedolven mineralen waren in 1966 groter dan in enig voorafgaand jaar, zo biykt uit een bulletin van de Au stralische handelsraad. De totale waarde van alle mineralen bedroeg f 2.480 miljoen, een stijging van bij na 14 procent ten opzichte van 1965 (2.176 miljoen gulden). HAAGSE AGENDA (Van donderdag 31 augustus t/m. woensdag 6 september). DONDERDAG 31 AUGUSTUS Kon. Schouwburg, 20.15 uur: To neelgroep Ensemble: „Je kunt 't toch niet meenemen". Dlligentla, 20.15 uur: Cabaret Tin gel Taaigel: „Hollands op z'n smalst" Paviljoentheater, 20.30 uur: Shoi ui Wlm Sonne veld mm.v. Lna Faas VRIJDAG 1 SEPTEMBER Dlligentla, 20.15 uur: Cabaret Tin gel Tangel: „Holland op z'n smalst' Kurzaal, 20.15 uur: Het Concertge bouworkest o.l.v. Bernard Haltink ra .v. Hans RichterHaaeser, plano, ZATERDAG 2 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haaj j ^Komedie: „Zo ls het (of zo l(jk Dlligentla, 14.50 uur: Toneel gr oe Arena: „Ploeft"; 20.15 uur: Cabort Tingel Tangel: „Holland op z smalst". Poppentheater Prank Kooman 14, uur: „Het Zonnekacheltje". ZONDAG 3 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 14.00 en 20, uur; Haagse Komedie: „Zo is het zo lijkt het)". Kurzaal. 11.30 uur: Het Promer Orkest o.l.v. Gljsbert Nleuwland m. v. Jennie Veenlnga sopraan Wagenschuur te Meer en Boscl 14.00 en 15.30 uur: Haags Marlon* ten-theater„De gouden schelp" Poppentheater Frank Kooman, 14. uur: „Het Zonnekacheltje". MAANDAG 4 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haa «^Komedie: „Zo ls het (of zo lij DINSDAG 5 SEPTE.MBER Kon. Schou' se Komedie het)". Kurzaal. 20.15 uur: Het Resident! Orkest o.l.v. Juan Pablo Izqulerdo m. v. Malcolm Frager, plano. WOENSDAG 6 SEPTEMBER. het) Paviljoentheater, 20.15 uur- Nieuwe Komedie: „Kat ln de zak". Poppentheater Frank Kooman, 14 uur: „Het aardmannetje". DAGELIJKS 20 HAAGSE BIOSCOPEN. Apollo: Geheimagent ln Casablar 14 J. Asta: Dokter ZJlvago, 14 J. Bijou: Blow-up, 18 J. Camera: Daar komen de Rus» daar komen ze aan. a.l. Cineac: „Oranje"-fUm. avond: Mijn prinses, 18 J. City: Echtscheiding op z'n Am* kaans, 18 J. Corso: Samen uit, samen thuis, Du Midi: Stella's sleutel. 18 J. Euro Cinema: Sound of music Flora: Goldfoot en zijn biklni-g! tegen geheim agent 001/4 14 J ^Hollywood: Mr. Solo"schaakm KrlterlonChappaqua, 18 J. MetropoIe-TuschLnsklBloot? dood! 14 J. Odeon: De kanonnen van Na vare 14 J. OlymplaKus me. sufferd. 14 Passage: Mooimaar slecht, li Rex: Arizona colt, 18 J. l4Hoxy: OSS 77: Operatie lotusbla Seinpost: Hotel. 14 J. Studio de Luxe: Berbrand ln on( roerend goed, a. 1. Thalla: De grote ontsnapping, H West-end: Een pyjama voor twe«, Jaar. JEtJGpMATINEES Du Midi: De vierpotige kamen a. 1. Zaterd. en woensd. 2.00 uur, Euro Cinema: Flipper en de p! ten, a.l. Zat., zond. en woensd. 1 uur. Thalla: Alleen op de wereld, Zond. 1.00 uur. West-end: De laatste Robin 1 a.l. Zond. 1.30 en woensd, 2.00 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 uur) a Amsterdam Den Helder "ïpenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mlinchen Zürlch Locarno Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Sw 19 14 zw. bew. 19 14 licht bew. 21 10 zw. bew. 20 12 zw. bew. 20 12 geh. bew. 22 11 22 11 licht bew. 19 15 zw. bew. 17 9 half bew. 20 14 half. bew. 18 11 half bew. 21 14 geh. bew. 22 11 half bew. 22 10 zw. bew. 22 10 onbew. 25 18 zw. bew. 21 13 zw. bew. 23 10 zw. bew. 25 13 zw. bew. '25 13 licht bew. 24 12 licht bew. 24 13 onbew. 26 10 zw. bew. 25 11 onbew. 18 onbew. 32 16 lloht bew. 31 18 onbew. 19

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2