De Duitse economie gaat weer langzaam omhoog Krachtiger van jeugdwerkloosheid bestrijding Akkoord FeisaI en Nasser In onrustig Hongkong vielen reeds 33 doden BEURS VAN AMSTERDAM PAGINA 18 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent in Bonn) De Duitse economie heeft, naar het zich laat aanzien, de „bodem van het dal" zoals minister van Economische Zaken Schiller het noemt weer verlaten. En Bondskanselier Kiesin- ger deelde deze mening natuurlijk. Nog voor zijn vertrek naar Amerika had hij bij de eerste voortekenen van de economische opleving de kans niet voorbij laten gaan om via de beeldbuis de Duitse kijkers te melden dat dit succes te danken was aan het beleid van hemzelf en zijn regering. Maar de minsters van Financiën en Economische Zaken Strauss en Schiller, die beiden op vacantie zijn nu het wonder zich blijkbaar aan het voltrekken is, laten geen kans voorbij gaan het plotseling hoog op gelaaide enthousiasme enigszins in te dammen. Ijverige parlementariërs beginnen er namelijk al open,ijk over te praten om de harde en met zoveel moeite overeengekomen maat regelen tot herstel en stabilisering van economie en staatshuishou ding maar niet van kracht te laten worden. In september zal in de Bondsdag het eerste parlementsde- bat over het complex regeringsvoor stellen worden gehouden. Buiten landse experts hebben de toestand in de Bondsrepubliek overigens nooit zo somber ingezien als de Duitsers dat zelf deden. Daar komt bij dat het niet overal regel is, dat een Staats begroting dient te sluiten, zoals dat in de Bondsrepubliek het geval is. Het kunst- en vliegwerk dat moest worden aangewend om deze sluiten de begroting te produceren, wekten ten onrechte de indruk alsof de Staat aan de rand van het bankroet stond. Wat niet wegneemt dat de regering Erhard door onvoldoende planning op langere termijn en door een te ruime subsidiëringspolitiek de Staatsfinanciën lelijk in de war had gestuurd. Maar drie weken geleden liepen de koersen aan de Duitse beurzen In eens machtig omhoog. De koerswaar de \an de aandelen steeg op de ge denkwaardig 7de augustus van 4,2 miljard tot 86,4 miljard mark. Een dergelijke „boom" had zich sinds 1960 niet voorgedaan. Tegelijkertijd deelde de Bundes bank in haar maandbericht over af- Voorlopig geen opheffing van onrendabele spoorlijnen (Van Zwolse correspondent) „Over het opheffen van onrenda bele lijnen wordt thans geen enkele beslissing genomen. Eerst zullen alle facetten nauwkeurig worden beke- xen. In elk geval willen we afwach ten wat de proef op de lijn Sauwerd- Roodeschool oplevert". Dit verklaar de gisteravond staatssecretaris M. J. Keizer van Verkeer en Waterstaat in hotel „Wientjes" in Zwolle, waar hij na een bezoek aan het hoge Noorden met de voltallige directie van de Nederlandse Spoorwegen, dineerde. De bewindsman legde uit, dat op het traject SauwerdRoodeschool eind oktober of begin november een proef van vier of vijf maanden zal beginnen met toepassing van radio- telefonische verkeersleiding. Er kan dan worden volstaan met één cen trale treindienstleider. In dit systeem wordt gewerkt met. „klapwissels". Hij had zich nu op de hoogte gesteld van de technische meritus van dit sys teem. „Eergisteren zijn we naar Duitsland geweest en binnenkort gaan we daar nogmaals heen om bepaalde technische voorzieningen te bestuderen" aldus de staatssecre taris. „We gaan ook in Engeland en 7/aarschiinliik nog wel andere lan den kijken, want er zullen bepaalde maatregelen genomen moeten wor den om de doelmatigheid te verho gen. om zodoende het grote tekort van de N.S. te drukken". gelopen juli mee, dat de afzwakken de tendensen in de economie tot stil stand waren gekomen. Ook de lijsten met opdrachten in de sector van de investeringsgoederen en in de de laat ste tijd zo ernstig getroffen, wegen bouw werden plotseling weer wat langer. Deze opdrachtenstijging is voor een belangrijk deel te danken aan de regeringsinvesteringen op dit gebied ter hoogte van 2.5 miljard mark. De president van de Bundes bank, Blesnig, liet voorts ten over staan van de T.V. camera's weten dat „het in de herfst weer bergop waarts gaat". Intussen is de tijd van de herfst- beurzen in zicht. Ook in deze krin gen hoort men steeds meer dat een opleving van de conjunctuur zeer wel mogelijk is. De statistieken over het eerste halfjaar van 1967 tonen welis waar aan, dat de industriële pro- duktie ten opzichte van dezelfde pe riode in 1966 een teruggang van 6.6 te verduren heeft gehad, maar ex perts menen dat in de terminologie van Schiller's „dal-bodem" blijvend eerder sprake was van „een afda ling van hoge toppen naar iet sla- gergelegen hoogten. De grootste terugslag ondervond ongetwijfeld de auto-industrie. Ko pers werden voorzichtiger naarmate ze angst begonnen te krijgen voor hun loonzakjes, en ze daarom ook méér gingen wegleggen. Nog steeds blijft de activiteit in deze tak van industrie flauw, met uitzondering van de Volkswagenfabrieken in Wolfsburg, die een opvallend succes boeken met hun nieuwe modellen. Een gevolg van de flauwte in de auto-industrie was een terugslag in de rubber-industrie en andere met de automobielindustrie betrokken aanverwante bedrijven. Keer teil goede? In Nederland heerst nog steeds verontrusting over de conjunc- tuur. Maar hoe staat het met de conjunctuur in onze buurlanden, waarmee we in de Euromarkt zijn verenigd, West-Duitsland en België? Op deze vraag trach ten onze correspondenten in Bonn en Brussel een antwoord te geven in twee artikelen, waar van wij heden het eerste publi ceren. Hun conclusies lijken be moedigend. textielindustrie, alles volgens de sta tistieken over de eerste helft van dit jaar. De textielindustrie bereikte weer de stand van vorig jaar, de kle dingindustrie verkleinde haar ach terstand tot 2,4 Dat niet overal ontevredenheid heerste blijkt ook uit het overzicht over de chemische in dustrieën. Hier steeg de produktie met niet minder dan 8,1% vergele ken met dezelfde periode in 1966. Op waarts ook bewegen zich de aard olie verwerkende industrie, de kunststofverwerkende industrie en de stroomleveranciers. In juni kreeg de kunststofverwerkende in dustrie 8,9% meer bestellingen, chemische industrie 5,1% meer). Ter wijl de machine-bouw over geheel genomen het eerste halfjaar een teruggang van 10,8% vertoonde, zijn de opdrachten over juni al w 8% hoger dan in juni 1966). Voor de concurrenten was het aangename kant van de benarde tuatie, dat de prezen bij de produ centen niet omhoog gingen. Ze lagen zelfs iets meer dan één procent der de stand van het vorig jaar. Voor de industrie een voordeel, dat ze noodzaakt werd tot rationalisering van de produktiegang over te gaan. Ongeveer 650.000 werknemers kwa men op straat te staan, en maar een deel daarvan zal dc industrie bij het begin van waarschijnlijk betere tijden kunnen terugkrijgen. Ve len van degenen die in de industrie ontslagen werden, vonden namelijk de weg naar de sector der dienst- prestaties. De rationaliseringen in de industrie kunnen intussen leiden tot betere produktiemethoden, en daar- tot stijging van de winsten. „Suseela", het olifantje, dat de Indiase regering uit dankbaar heid voor de actie „Eten voor In dia" ter beschikking heeft gesteld van de Nederlandse jeugd, is gis termiddag overgedragen aan de Werkgroep ingesteld Jemen geen twistpunt meer De strijd tegen de jeugdwerk loosheid zal krachtiger ter hand worden genomen. Er is thans een werkgroep ingesteld die de omvang, de aard en de ontwikkeling van de jeugdwerkloosheid, zoals dit zich regionaal voordoet, zal nagaan. In deze werkgroep zitten vertegenwoordigers van het vormingswerk, het leerlin genwezen en de ministeries van Sociale Zaken en Volksgezond heid, en van Onderwijs en Wetenschappen. Begin oktober Deze noodvoorzieningen kunnen zo nodig begin oktober geschieden. Dan zal er een duidelijk inzicht bestaan in de opneming van de schoolverla ters in het arbeidsproces. In de loop van september zullen regionale besprekingen worden ge houden om de mogelijkheden tot noodvoorzieningen te onderzoeken. Dit geschiedt met inschakeling van de gewestelijke arbeidsbureaus, de consulenten van de organen van het leerlingenwezen, de betrokken be drijven en de opleidingscentra. Dit blijkt uit het antwoord dat staatssecretaris mr. J. H. Grosheide van Onderwijs en Wetenschappen De groep zal tijdelijke voorzienin gen voorstellen voor een zinvolle plaatsing van jeugdige werklozen in bedrijven, of, als dat niet mogelijk ls. in instellingen van opleiding en vorming. Nasser veranderlijk als het weer heeft de strijdbijl met Koning Fei saI van Saoedi-Arabië begraven. Dinsdag nog keerde hij de Arabische vorst demonstratief de rug toe, gis teravond1 verschenen beide staatslie den lachend op het bordes van de re sidentie van premier Maghoeb in Khartoem, nadat zij in een onder ling gesprek een akkoord over de kwestie-Jemen hadden gesloten. Volgens de overeenkomst zal Egypte zijn troepen uit Jemen terug trekken. terwijl Saoedi-Aarbië zijn steun aan de Jeminitische kenings- gezinden zal staken. Het toezicht op de naleving van het akkoord werd opgedragen aan drie andere Arabische landen: Irak, Marokko en Soedan. Deze drielanden-commissie zal er op toezien, dat Jemen zijn stabiliteit herwint in overeenstemming met de n het Jeminitische volk dat zijn soevereiniteit en volledige onafhankelijkheid worden gewaar borgd. Nasser en FeisaI kwamen tot overeenstemming na een gesprek van twee en 'n half uur in de ambst- woning van de Soedanese premier Relletjes duren voort Gedurende de relletjes van de laatste negen dagen In Hongkong zjjn «n deze Britse Kroonkolonie ze ven doden gevallen. Dit brengt het aantal dodelijke slachtoffers sinds het begin van de communistische onlusten op 11 mei op 33. De politie in Hongkong heeft ook gisteren het vuur geopend bij relle tjes, veroorzaakt door pro-commu nistische Chinezen, die met bommen wierpen. De autoriteiten in Hongkong be reidden zich voor op schermutselin gen, na vernomen te hebbe" dat meer agitatoren zich verzamel den. Vlak na het invallen van de avond begonnen kleine groepjes Chi nese communisten de straten van Hongkong en Kowloon onveilig te maken. Een van de bendes probeerde een stadsbus in brand te steken. Er werd een bom gegooid naar de politie, die dit trachtte te voorkomen. Nog twee bommen werden vanuit een raam naar de politiemannen geworpen. De politiemannen losten pistoolschoten. Twee van de oproerkraaiers werden gewond. In dezelfde buurt van de stad werd nog een groep gevormd. Deze bestond uit meer dan 1.000 mensen. De politie opende ook hier het vuur en zag kans de massa uit elkaar te jagen. Er werd geen melding ge maakt van gewonden bij dit inci dent. De politie en een speciale afdeling van het leger rukten gisteren meer dere malen uit voor bomalarm. Een groot deel van de bommen was niet met springstof geladen, zes waren echt. De broer van de vermoorde anti communistische radiokomiek Lam Boen is overleden aan de gevolgen va** '">ndwonden, die hij vorige week opliep bij de aanval van vier communistische terroristen, waar bij een bom werd geworpen naar de auto van Lam Boen en zij beiden met benzine werden overgoten en in brand gestoken. De komiek overleed reeds spoedig na de aanslag. Maghoeb, die in de kwestie-Jemen bemiddelend was opgetreden. Hij was ook bij het onderhoud aanwezig. Om half twee eindigde de ontmoe ting en opgewekt kwam het drietal naar buiten. Het nu bereikte akkoord zal, als het tenminste niet hetzelfde lot on dergaat als dat van Djeddah uit 1956, mogelijk een einde maken aan een oorlog die nu al vijf jaar duurt. Na dat in september 1962 een groep of ficieren onder leiding van maar schalk Sallal de macht had gegrepen en de republiek uitgeroepen, namen onmiddellijk in het noorden van het land de royalistische stammen, trouw gebleven aan de verstoten imam El Badr, de wapens op om het nieuwe bewind te bestrijden. Egypte stuurde 70.000 militairen naar Jemen om de republikeinen te steunen, de toenma lige koning Saoed van Saoedi-Arabië gaf de imam hulp. Het indertijd in Djeddah gesloten vredesakkoord is nimmer uitgevoerd. Hoe de republikeinen en de royalis ten tot elkaar moeten komen is niet onthuld. Franse president moet wat doen voor Bretagne Twee Engelse Lagerhuisleden heb ben zich tot president De Gaulle van Frankrijk gewend met het verzoek de inwoners van Bretagne volledige zeggenschap te verlenen over hun eigen interne aangelegenheden. De twee Lagerhuisleden wezen hierbij op de belangstelling die president De Gaulle aan de dag legt voor andere minderheden in de wereld Bretagne is al sinds 1532 een ge- integreerde provincie in Frankrijk. Er bestaat in Bretagne echter wel een Bretonse nationalistische bewe ging. De twee liberale Lagerhuisleden, Hooson en Lubbock, doen een be roep op president De Gaulle om het oude parlement van de provincie Bretagne opnieuw in te Jtellen. Dit parlement zou dan de volledige con trole krijgen over de aangelegenhe den van het volk van Bretagne. Hooson en Lubbock voegden hier nog aan toe dat dit voorstel volledig in overeenstemming is met het aan bod dat president De Gaulle onlangs deed aan de inwoners van Quebec. Treinbrieven 10 et. duurder Met ingang van 25 september zul len de bijkomende kosten in het lan delijk stukgoedtarief en de hiermee corresponderende kosten in het lan delijk wagenladingtarief van de Ne derlandse Spoorwegen worden ver hoogd. Deze verhoging zal in het al gemeen tien procent bedragen met uitzondering van het loon voor het vervullen van douaneformaliteiten, waarvan de verhoging 20 procent zal bedragen. Bovendien zal per 1 okto ber de vergoeding voor treinbrieven. die de N.S. op verzoek van PTT ten gerieve van het publiek voor het ver voer per reizigerstrein tussen de rei zigersstations onderling verzendt, worden verhoogd van 35 tot 45 cent per treinbrief. Te zijner tijd zullen treinbriefzegels van 45 cent verkrijg baar worden gesteld. Om de bij het publiek en op de stations aanwezige voorraden van treinbriefzegels van 35 cent te kunnen opgebruiken, zullen van 23 september af op de stations ter bij- frankering zegels van vijf cent ver- bruikbaar zijn. In september dicht Verbouwing Haags Central Het Haagse „Grand Hotel Central" aan de Lange Poten in Den Haag zal worden vernieuwd en uitgebreid. Het thans 112 kamer, 192 bedden tel lende, hotel wordt 17 september ge sloten. Dan zullen de werkzaamhe den in versneld tempo kunnen wor den uitgevoerd. Het restaurant „Hou se of Lords", dat buiten de verbou wing blijft, zal niet sluiten. Eigenaars en directie nopen in april 1968 het nieuwe Grand Hotel Centni met 137 kamers, voorzien van badkamer en toilet, telefoon en aansluiting voor radio en televisie te kunnen heropenen. Dit dan moderne hotel zal 246 bedden tellen. De consequenties voor de bijna 100 werknemers, voortvloeiende uit de tij delijke sluiting van Grand Hotel Central, worden in overleg met de vakbeweging geregeld. Na de herope ning zullen meer werknemers nodig zijn. heeft gegeven op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid C. F. Kleisterlee (KVP). Oplossing Er ls ook een oplossing gevonden voor de voortzetting van vakoplei ding van jeugdigen, die door hun werkloosheid geen leerovereenkomst kunnen afsluiten in het kader van het leerlingenstelsel. Deze jeugdigen zullen, naast de gelegenheid tot het volgen van op het beroep gericht onderwijs, de mogelijkheid krijgen voor de duur van hun werkloosheid een praktijkopleiding te volgen op pseudo-arbeidsplaatsen. Of ze kun nen één dag per week onderwijs krijgen op lagere technische scholen. Dit onderwijs is gericht op de prak tijk van het beroep. Onoverkomelijke bezwaren, zo wel van juridische als pedagogische aard, zijn er, volgens de staatssecre taris, verbonden aan een verplichte deelneming aan vormingsinstituten. Het wegvallen van de werkgeversbij drage bij deelneming van jonge werklozen aan het vormingswerk kan volgens hem voldoende worden opgevangen door overheidssubsidies. Kneedbommen op Corsica In nog geen twaalf uur zijn op Corsica twee kneedbommen ontploft. De po litie is van mening dat de ontplof fingen het werk van gangsters zijn en geen politieke bedoeling hebben. BEURSOVERZICHT Vaste stemming internationals AMSTERDAM, 31 augustus Philips en Unilever hebben daag het sterk verhoogde koersniveau van woensdag niet alleen kunnen handhaven, doch deden er nog een schepje bovenop. Goed gestimuleerd door de vaste stemming voor deze fondsen gisteren in Wall Street, bleef de vraag van lokale zijde in beide aandelen aanhouden. Philip; opende op 114.60 tegen een voor gaande slotprijs van 114.10. Later liep de prijs op tot 115.70. De handel in Philips was wederom ruim. Uni' lever zette in op 106.90 (105.70), doch zakte tegen sluiting tot 106.20. Voorbeurs werd in Philips en Uni lever als hoogste prijs gedaan resp. 115.50 en 106.90. Kon. Olie wilde niet achterblijven met een koersverhoging van ruim één gulden tot 136.20 Unilever en Kon. Olie verliep de handel zeer rustig. AKU stelde te leur met een koersdaling van 9( cent op 53.90; het geringe aanbod in de AKU-hoek vond weinig steun. Dit mogelijk in verband met de werk tijdverkorting van een flink aantal werknemers van AKU in Breda, Hoogovens werd iets hoger geadvi seerd op 92.50. KLM ging f. 6 omhoog door de koersverbetering in New York. Wall Street sloot woensdag voor d( eigen markt prijshoudend. De Euro pese beurzen gaven vandaag geen veranderingen van betekenis te De scheepvaartsector stelde weder om teleur; het lokale aanbod in de scheepvaartwaarden blijft nog steeds aanhouden. Van Nievelt opende 2% punt lager op 111, doch kon zich her stelen tot 112%. H.A.L. was 2% punt lager op 90 3/8. Scheepvaart-Unie daalde 1 punt. De cultures waren licht verdeeld met Amsterdam Rub ber iets hoger, HVA wat lager. De staatsfondsenmarkt gaf merendeels lichte koersafbrokkelingen te zien, echter met weinig zaken. Amsterdamse dierentuin Artis waar Suseele zal wonen. De plechtigheid werd door vele kin. deren bijgewoond. Amsterdam, 30 augustus Londen 10.02%—10.02%New York 3.59%—3.59%Montreal 3.34^— 3.34A; Parijs 73.30—73.35; Brussel 7.24%—7.25; Frankfort 89.85—89.90; Stockholm 69.6469.69; Zürich 82.85 —82.90; Milaan 57.71%—57.76%Ko penhagen 51.8451.89; Oslo 50.30% 50.35%; Wenen 13.92%—13.93%Lis sabon 12.49%—12.51%. DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 Geen bewijs voor gewelddadige dood van Jordan Een sectie op de in Praag om het leven gekomen vice-ptresldent van een Joodse hulporganisatie, Charles Jordan, heeft geen bewijs voor een gewelddadige dood opgeleverd. Door het ontbreken van weefselbestand delen en de vergevorderde ontbin ding van het stoffelijk overschot is namelijk een ondubbelzinnige diag nose met betrekking tot de doods oorzaak niet mogelijk. Dit blijkt uit een gisteren in New York bekendge maakt verslag van de sectie. Het stoffelijk overschot van Jor dan is maandag onderzocht om uit te majken of Jordan zoals van Tsjechische zijde gezegd is in de Moldau verdronken is of dat het vermoeden van Joodse kringen in New York dat Jordan om politieke redenen werd vermoord, hout snijdt, Maar een definitieve uitspraak, aldus het verslag, zou misschien toch nog mogelijk zijn als de in Praag verwijderde weefselbestanddelen, die alsnog naar New York opgezonden worden, eveneens onderzocht zijn. Het lichaam van Jordan is maan dag door twee Newyorkse artsen in dienst van de justitie en in tegen woordigheid van twee artsen van de Joodse universiteit onderzocht. In het sectierapport staat verder, dat er geen aanwijzingen zijn dié duiden op geweldpleging zoals sche delbreuken of wervelletsels. Een diepe wond is evenmin ontdekt, Maar door voortgeschreden ontbin-j ding van het lijk zijn verwondingen 1 aan de oppervlakte niet meer na te gaan. DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 ACTIEVE OBLIGATIES Staateleningen Vorige slotkoers koers v. heden Ned. 1966-1 7 105 10AU Ned. 1966-2 7 104 U Ned. 1966 6% 100% 100A Ned. 1967 6 98i% 98% Ned. 1965-1 5% 90,-8 96^ Ned. 1965-2 5% 96ft 96i®« Ned. 1964-1 5% 93 93 Ned. 1964-2 5% 92% 92% Ned. 1964 5 90% 90% Ned. 1958 4% 90% 91 Ned. 1959 4% 89% 89% Ned. 1960-1 4% 90% 90% Ned. 1960-2 4% 87% 87|J Ned. 1963 4% 87% 87% Ned. 1964 4% 95% 95 tf Ned. 1959 4% 87% sm Ned. 1960 4% 85% 85% Ned. 1961 4% 85% 85% Ned. 1963-1 4% 85% 85^ Ned. 1963-2 4% PS 85 Ned. 1961 4 85% 85 Ned. 1962 4 83% 83 Ned. 1953 3% 81 Vs 81A Ned. Staff.'47 3% 72Vs 72^ Ned. 1951 3% 90% 90% Ned. 1953-1-2 3% 84% 84% Ned. 1956 3% 83 83 Ned. 1948 3% 73 73 Ned. 1950-1-2 3% 74 74% Ned. 1954-1-2 3% 77% 77% Ned. 1955-1 3% 77% 77% 83% Ned. 1955-2 3% 84 83% 83H 83% Ned.Grbk. 1946 3 84§ Ned. Dlrling '47 3 88% 88 %b Ned. investeert. 3 98J| 98H Indië 1937-A 3 91% 91% Bank, en kredietwezen BvNGemw.l 957 6 98% 98% id. 30-jr '58-59 4% 87% 87% id. 25-j. '60-3-5 4% 88% 88% ACTIEVE AANDELEN A'dam Rubber a 61%* 6 HV A-Mij en Ver. a 118% 11 AKU 54-70 E Deli Mij eert. 78.20 Hoogovens eert. 92.10 Philips 113.90 Unilever cert. 105.70 k Dordtse Petr. 627 6ï K. Petr. éi 20 134.90 U Holl. Am. Lijn 92% S Java China Pak et 184 l£ K.L.M Kon. Ned. Stmb. Stoomv. Mij Ned. 108: Nievelt Goudr. c. 113J V. Ommeren eert 180' Rott. Lloyd 155 Ned. Schpv Unie 141: 90% 140% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.. en Gem. leningen A'dam '47 3% 89% 90b A'dam '48 3% 89 90b R'dam *52-14% 88% 88% Bankwezen 104A 97f8 97H 96% 96 Va B. N. G. '66 1-2-3 7 idem '65 I 6 idem '65 II 6 idem '65-1 5% Idem '65-11 5% idem '65 5% idem '58 5% idem '64 5% idem '58 5 idem '64-1 5 ld. NW B. *52 4% ld. Rentspbr. '52 idem id. f500 *57 idem '67 6% ld Rentespbr. '64 id. Rentespbr '65 ld. Rentspbr '66-1 Industriële obligaties Hoogovens '66 6% 100% 1 K Zout-KetJ '65 6 98 N Gasunie '66 7% 105% 1 Idem '66 6% 100% 1 Phtl dlr-lng *51 4 82% Schiphol 6 977/a Unilever 6 98J/a 104% 97% 97ff 96% 96% 99'c iooy4 106x 106% Canad. Pacific R iDtera. Nickel Amer.-Te) en Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gen Motors IBM Kennecott Republic Steel Shell OP Union Pacific Un. States Steel VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten I Ex dividend Gedaan ej bieder. Ex claim Bieden b Laten Alkmaar 1956 2% 72% 72% A'dam 1933 3 112 113% A'dam 1951 2% 86% 87% A'dam 1956-1 2% 79% 79% 85 A'dam 1956-n 2% 85% A'dam '56-IH 2% 90% A'dam 1959 2% 81b 81% Breda 1954 2% 78% 78% Dordr. 1956 2%... 72 Vs 72% Eindh. 1954 2% 75JS Ensch. 1954 2% 73 Vs 72 's-Grav. '52-1 2% 88% 86% 's-Grav. '52-n 2% 87% 87% R'dam 1952-1 2% 88% 88% R'dam 1952-n 2% 88 88 R'dam 1957 2% 87 86% Utrecht 1952 2% 104% 1041/2 Z.-Holl. '57 2% 89% 87% Z.-Holl. '59 2% 89 88 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Alg. Bank Ned. 242% 238 Amro f20.— 89.80 46.50 Holl. Bank U. cert. 212% 220 Holl.Soc. Lev.v. 465 474 Nat. Nederlanden 596 590% Ned.Midd. Bank 91 91 R.V.S. cert 502 502 Industriële ondernemingen Amst. Ch. Farm. Albert Heyn Berkel's Patent Blaauwhoed Biihrm.-Tettero Bijenkorf Beheer Calvé Delft eert. Fokker V. Gelder Papier K. N. Grofsmed. D Gruyter pref. 6 Heineken's Bier Holl Constructie Ing. Bur. Bwnljv. Interna tio v. Kemp. en Beg. Kempkcs' Meubel K. Zout Ketjen Leidse Wolspinn. Muller en Co. N.B. Ned. Kabelfabr. Philips pref. Rijn-Schelde E.M.S E.M.S '66 Ver Mach. fabr. 174 V. Touwfabr. c.v.a. 152 Vihamy 126 Walvisvaart 320 Wernink's Beton Wilt. Fey Bronsw. Wijk/ Heringa 140.80 150.30 208% 50 137% 1 165% 1 65% 65% petroleum U7.30 116/60 Zaalberg F fijnbonvv Biliton 2e rubr. K. Ptr. crt., 1 k 20 134.50 Particlpatlebe wijzen Goldmln. 1/5-1/1 114.80 11' Intergas 1 part. 76.40 76 Beleggingsmaatschappijen Interunie f50.— 176.60 171 Interwaarden us m Nefo f 50— 83 50 8, Robeco215.40 211 RoUnco 200 201 ünitas f50.— 407 40e Utillco 113.40 114 V. Bez. v. *94 f50 103 io£ Europa I 10 pb 469 461 Ohem Fund, c.v.a. 18% li Can. er Amerikaanse fondsen 66 Vs 102% 52% 50 Vs 35% 52% 82 507

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 18