Modern gemeentecentrum Oegstgeest in „nieuw Opening zaterdagmiddag om 3 uur Raad neemt voorstel noodslaclitplaats aan Steeds Vooruit r>r boekt successen juwelierszaak; Alleen KLM-ers nog vast in Guinee DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 LEIDSCB DAGBLAD LEIDERDORP K Bouw woning beheerder tennispark Het nieuwe gemeentecen trum op de hoek Lijtweg/Wijt- inbachweg in Oegstgeest zal ;aterdagmiddag om drie uur officieel worden geopend. Hier mee wordt de kroon gezet op A-de uitvoering van een reeds ja- te,ren bestaand plan. Het bijzon der fraaie gemeente- annex ge is in op van de hervormde ge- neente, de vereniging van vrij hervormden en de Zuid- vereniging „Het Groene Kruis" gebouwd door m het aannemingsbedrijf Proper iliit Oegstgeest. Het ontwerp ■ran dit imposante complex, ■waarvan de totale kosten onge veer f5 miljoen bedragen, is fkomstig van het Leidse ar- hitectenkantoor ir. J. Jonk- oan en P. van Dorp. Behalve de genoemde kerkelijke emeenten, zullen ook verscheidene •nstverlenende instanties van niet •ifiek kerkelijke aard in het cen- nim worden ondergebracht. De vleu- de Lijtweg is reeds een taand in gebruik bij het Groene en •t Wit-Gele Kruis, en omvat ge- jkvloers een consultatiebiureau, een tamer, een uitleenmaga- ijn, alsmede onder meer onderzoek- limten. Op de eerste verdieping van •ze vleugel zijn drie kleine flatwo- jngen voor de wijkzusters. Tevens is een (grotere) flat voor het con- erge-echtpaar P. Plugge-Verhey. Iflien iecl Grote zaal De vleugel aan de WJjttenbachweg ordt in beslag genomen door een ote jzaal, afmetingen 15,5 x 11 m., op zondag dienst zal doen als irkzaal voor de vereniging van vrij- nnig hervormden. Door de week zal ze zaal, die aan 170 personen plaats edt, worden gebruikt voor jeugd- erk, vergaderingen en dergelijke. houten wand, die de afscheiding rmt tussen de hal en de grote zaal, n worden verwijderd, waardoor de iplaatsencapaciteit tot ongeveer kan worden uitgebreid. Aan deze vleugel is de sociëteits- A al gebouwd, waarin op zondag een ugddienst (10-12 jaar) van de her- Irmde gemeente zal worden gehou- :n. De resterende tijd zal deze zaal, larvan de afmetingen 11,5 x 9 m. in hoofdzaak worden gebruikt or de Stichting dienstverlenings- itrum voor zelfstandig wonende ijaarden. Het werkgebied van deze jaar opgerichte stichting omvat 'halve Oegstgeest, de Vogel- en ladsherenbuurt van Leiden. Ontmoetings centrum Het centrum Is in de eerste plaats doeld als ontmoetingscentrum voor bejaarden. Er zijn onder meer ibbyruimten, waar handenarbeid of idere vormen van ontspanning kun- Raadsvergadering uitgesteld over wanburgerpolder tte voorgenomen openbare verga fing van de raad dezer gemeente, irin het ontwerp bestemmlngs- m „Zwanenburg" zal woren be- tideld, zal op 12 september geen irgang vinden. Deze vergadering nu worden gehouden op dinsdag september om 20 uur en wel in hervormd verenigingsgebouw Trefpunt. Oud-wethouder leijl niet meer bij de Prot. Chr. groepering )e heer W. K. Heijl, oud-wethou- van Warmond aan wie destijds vertrouwen door de r-k.-raads- ctle werd opgezegd, mede in ver- id met zijn houding ten opzichte de ontwikkeling van de Zwan- 'wa! ?erpolder, heeft aan het „Comité 1 zij' itéstant Christelijke groepering rmond". waarvoor hij destijds zit- l£ 811 nam in de gemeenteraad, het ?ende schrijven gericht: voon Naar het mij voorkomt is het be- voor u te weten dat ik mij niet ir beschouw als behorende tot de testant Christelijke Groepering buff i Warmond. Onze visie in de ge- ihte-politiek verschilt, gezien de hoeflflicatie van het comité, dusdanig, ik mij geheel wens los te zien i i deze groepering en mij te zijner zal aansluiten bij de de partij, mijn inziens het Warmonds be- vertegenwoordigd". nen worden verricht. Tevens is er een bad- en doucheruimte, terwijl zo nodig bij het baden assistentie zal worden verleend. Door de aanwezig heid van een pedicure enkele ke ren per maand zal er tevens gele genheid zijn tot voetverzorging. Ver der kan men gymnastiek beoefenen en is er een lectuurvoorziening. Het is tevens de bedoeling een bescheiden begin te maken met het verstrekken van warme maaltijden. Hiervoor kan gebruik worden gemaakt van een grote keuken. De ruimte tussen de beide vleugels is in feite het hervormde gemeente centrum. Behalve uit de keuken, be staat dit gedeelte gelijkvloers uit een grote hal, een garderobe, een predi kantskamer en een kapel. De kapel, afmetingen 11 x 8 meter, zal alleen dienst doen als kerkzaak Op zondag zal de hervormde gemeente hier een kerkdienst houden voor de jeugd van 15-19 jaar. Op de eerste verdieping zijn diverse ruimten: twee voor het hervormde cathechisatie- en kring- werk e.d., een voor jeugdwerk, een De fraaie grote zaal van het gemeentecentrum, die plaats biedt aan 170 personen. Men is thans nog druk doende met de opbouw van het orgel. (Foto L.D./Holvast) voor de interkerkelijke stichting maatschappelijk werk, alsmede een kamer voor de wika (mej. M.A. de Vlieger) Onder dit gedeelte van het complex in het souterrain zijn drie loka len, die resp. dienst doen als handen arbeid-, hobby- en jeugdwerkruimte. Beheer Het centrum uitgezonderd de "gezondheidsvleugel" wordt be heerd door de centrale kerkeraad van de hervormde gemeente, waarin ook de vrijzinnig hervormden zijn verte genwoordigd. Dit orgaan beslist wie de eventuele gebruikers van de di verse ruimten zullen worden. Omdat momenteel nog niet alle ruimten vrij wel de gehele week bezet zullen zijn, zal nog nader worden bekeken wie hiervoor In aanmerking kunnen ko men. Wel is bekend, dat andere (kleine) Oegstgeester kerkgenoot schappen belangstelling hebben voor het huren van de kapel. Belangstellenden kunnen zaterdag van 17.00-20.00 uur het gehele com plex bezichtigen. De eerste kerk dienst in het gemeentecentrum, zon dagochtend om half elf, zal alleen toegankelijk zijn voor genodigden. WASSENAAR Bloemen tentoonstelling Op 29 en 30 september wordt in het Jeroenhuis aan de Kerkstraat door de Wassenaarse Bloemistenpa- troonsvereniging een expositie van groen en bloemen in en rondom het huis georganiseerd onder de naam „Herfstweelde '67". Nadere bijzon derheden worden nog bekendge maakt. Drumband „Irene" gaat spelen De drumband van de sportvereni ging „Irene" uit Wassenaar zal de komende weken enkele marsen door het dorp maken om geld in te za melen voor vernieuwing van het ma teriaal en uitbreiding van de band. Op dinsdagavond 5 september wordt dc serie geopend met een mars door een gedeelte van de buurtschap Oostdorp, op donderdagavond 7 sep tember volgt het overige deel van de buurtschap. JUBILARISSEN BIJ JHR. SANDBERG Morgen vieren ten huize van jhr. J. A. G. Sandberg aan de Wasse naarse Hertelaan twee jubilarissen, hun zilveren jubileum. Het zijn de heer D. Heijnekamp, die de familie gedurende een kwart eeuw als but ler diende en de heer J. van Schjjn- del, die gedurende deze zelfde pe riode werkzaam was in tuin en kas sen. Eerder dit jaar vierde de heer Th. Oosterveer zijn 25-rjarig jubileum bij de familie als tuinknecht. LEIDERDORP Het nieuwe gemeentecentrum op de hoek Lijtweg/Wijttenbach weg in Oegstgeest. (Foto L.D./Holvast) Het bestuur van de Leiderdorpse Tennisclub „De Munnik" heeft het gemeentebestuur verzocht op het terrein van het tennispark een wo ning te laten bouwen ten behoeve van de parkbeheerder-trainer. Voor een goede gang van zaken op het park, zowel wat de training der spe lers en het toezicht op de jeugd als het onderhoud der banen en het be heer van de kantine betreft, is het noodzakelijk dat de parkbeheerder- trainer op het terrein van het ten nispark wordt gehuisvest, aldus B. en W. Met het bestuur van de tennisclub is afgesproken dat in onderlinge sa menwerking met de gemeente een ontwerp zal worden gemaakt met kostenbegroting teneinde de kos ten zoveel mogelijk te drukken. Voortg zijn B. en W., behoudens goedkeuring van de raad overeenge komen dat de gemeente in de bouw- j kosten niet meer zal bijdragen dan f 25.000 en dat de tennisclub de I meerdere kosten voor haar rekening zal nemen. Ook zal de tennisclub een redelijke huur verschuldigd zijn. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. de raad voor te be sluiten tot de bouw van deze woning cn hiervoor een krediet van f 25.000 tc verlenen. Te weinig ruimte aan de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk Onder voorzitterschap van burge meester J. A. Detmers kwam de Zoe terwoudse gemeenteraad gisteravond bijeen. Om te komen tot een goede notulering was er een bandrecorder in de raadzaal geplaatst. Slechts enkele punten leverden een discussie op, o.a. het treffen van een tijdelijke voorziening voor het doen van noodslachtingen. De heer J. Bos man (Vrije Lijst) vroeg zich af of de goedgekeurde dieren bij één slager uitvoeren door de heer Q. Onderwa- bij doelend op de mogelijkheid om tot goedkoper vlees te komen. De voor- Warmondse tafeltennissers winnen 8 van de 10 wedstrijden Dat de Warmondse tafeltennisver eniging „Steeds - Vooruit" de afge lopen zomer veel en serieus heeft LEIDERDORP Afwijzing aanvrage naai' pompstations Bfj B. en W. van Leiderdorp zijn twee beroepschriften binnengekomen tegen besluiten van de gemeenteraad geen vergunning te verlenen voor het stichten van pompinstallaties. De aanvragen waren van de heer D. Hanson uit Leiderdorp en van Keij- zers Oliehandel N.V. uit Bergschen- hoek. B. en W. stellen de raad voor de beide beroepschriften ongegrond te verklaren. Zij wijzen er in hun uit eenzettingen op dat het plaatsen van een pompstation aan de Hoofdstraat, zoals de heer Hanson wilde, niet mo gelijk is zonder het verkeer in gevaar te brengen temeer daar de weg ter plaatse slechts vijf meter breed is en dat het punt op nog geen 100 me ter van de 3% meter brede Doesbrug ls gelegen. Wat betreft het beroepschrift van Keljzers Oliehandel merken B. en W. op dat er in de eerste aanvrage spra ke was van een aftapinstallatie voor dieselolie terwijl er thans wordt ge sproken van huisbrandolie. B. en W. menen dat dit laatste niet zal wor den afgewezen, maar dan zal een nieuwe, gewijzigde vergunningsaan vraag moeten worden ingediend. Aankoop van krotwoning Onlangs heeft de heer J. H. Hoo- genboom uit Roelof arendsveen de woning Dwarswateringkaide 5 in Leiderdorp de gemeente te koop aangeboden. Het betreft hier een oude verkrottende waning, die in een te saneren wijk is gelegen. In gevolge het uitbreidingsplan in hoofdzaak heeft het gebied, waarin dit perceel is gelegen een beperkt agrarische bestemming In het streek plan heeft dit gebied een recrea tieve bestemming gekregen. Niet al leen uit een oogpunt van volksge zondheid, maar ook om laatstge noemde reden ls het van belang, dat de gemeente de eigendom van de woning verwerft. De door de heer Hoogenboom ge vraagde koopsom van f 4000ach ten B. en W„ gelet op de taxatie prijs, aanvaardbaar. Daarom stellen zij de raad voor het perceel voor de prijs van f 4.000.van de heer Hoo genboom aan te kopen. Aankoop pand Jaagpad 5 Niet alleen uit een oogpunt van de volksgezondheid, maar ook ten behoeve van de verbetering van de stedebouwkundtige structuur van ae gemeente Leiderdorp is het noodza kelijk, dat een aantal woningen, Jie in de loop der jaren verouderd zijn, worden gesaneerd. Onlangs heeft de heer Verhoeks de hem in eigendom toebehorende woning Jaagpad 5 te koop aangebo den. De woning komt voor sanering in aanmerking. De woning ligt in een gebied, dat ingevolge het ont- werp-bestemmingsplan Kerkwijk"! bestemd is voor openbaar groen en j BURGERLIJKE STAND plantsoen. Ook om deze reden is het van belang, dat de gemeente de eigendom van deze woning verwerft, j Elk en J. A. Franck; Nlcolette Marij- fïAiAt ke Maria, d. v. P. C. de Haas en O. C. Gelet op het taxatierapport, stel- Van der Poel; Monique Caroline, d. v. len B. en W. van Leiderdorp de J H- Graven en J. c. van Ekeren; raad voor dit perceel voor de prijs van f 4.500.te kopen. De heer Verhoeks heeft zich bereid ver klaard het perceel met opstal voor deze prijs aan de gemeente te ver kopen. Aanleg van parkeerhavens in Hoofdstraat De intensivering van het verkeer en het groeiende autopark vragen steeds meer parkeerruimte. De be hoefte daaraan is vooral groot in of nabij de reeds lang bestaande woon kernen, zodat het noodzakelijk is geen mogelijkheden onbenut te la ten. Het intensieve gebruik van het (oude school-) gebouw Hoofdstraat 103 in Leiderdorp door de Muziek school en de sportschool maakt het parkeren op de Hoofdstraat vaak onmogelijk. In verband daarmee stellen B. en W. van Leiderdorp de raad voor voor de bezoekers van genoemd ge bouw een parkeergelegenheid te ma ken langs de noordzijde van de getraind, is wel gebleken uit de eer ste bekerwedstrijden. Acht van de tien wedstrijden werden gewonnen, een gelijk gespeeld en een verloren. De junioren meisjes I wonnen met 9-1 van Slagvaardig. Nel v. Rijn en Annemlek Broxterman, wonnen ieder drie keer. Joke Versluijs 2 maal. Meisjes II dat voor het eerst In de competitie speelde deed het niet min der goed, het won met 7-3 van Avan- ti. Jongens I bleef Docos 2 ruim schoots de baas, alleen Paul Stol verloor zijn partij: 1-9. Jongens II keek het van het eerste team af. Ook hier was de uitslag 9-1 voor Steeds - Vooruit. Jongens III ver loor met 10-0 van TOV-5. De senioren dames wonnen met 8-2 van D.D.C. Leny v. Wissen bleef ongeslagen, Marlies Broxterman won twee maal en Lies v. d. Post kwam een maal tot winst. Heren I versloeg het kampioens team van Pit'54 met 64 Nol Sik- king won drie maal, Ton v. d. Voort, tweemaal en Nora Broxterman een maal. Heren II dwong Docos III een gelijk spel af na met 52 te hebben achter gestaan. We geloven dat dit team in de komende competitie ho ge open zal gaan gooien. Joop v. d. Zwet won tweemaal, Jan de Prie en Louis Ritzen ieder een maal. Ook het dubbel was winst. Team IV kwam er goed af. Daar Sparkler III niet was op gekomen mag deze wedstrijd als gewonnen worden beschouwd. Heren V kwam tot winst. Den Burcht werd versla gen met 64. Rob Ritzen won drie maal en Ton v. Vlet twee maal, het dubbel bracht het ook tot winst. Het programma voor de komende week luidt 2 sept. Avanti A-Meisjes A, Avan- ti B-Jongens A, meisjes B-De Tref fers B, Jongens B-TOV F. 4 sept. Dames B-Cebusta C, Heren A-RTC A. Heren E-Chardibdijs A. Weer records op Universiade Tijdens de Universiade in Tokio zijn vandaag weer wereldrecords ge broken Charlie Hickcox, sinds maan dag recordhouder op de 100 meter rugslag was Us eerste zwemmer van de Amerikaanse estafetteploeg op ed 4 x 100 meter wisselslag 0.2 sec snel ler dan maandag eh kwam tot. een tyd van 59.1 sec. Niet alleen Hickcox ging snel door het water, want de Amerikaanse ploeg vestigde met een tijd van 3.57.2 een nieuw wereldrecord op de 4 x 100 meter wisselslag. Het oude record stond reeds op naam van de Ver. Staten met 3.58.4, een tijd die drie jaar geleden tijdens de Olympische Spelen in hetzelfde bad werd gereali seerd. VOOR 80.000 GESTOLEN UIT In de juwelierszaak van de heer J.Klaassen aan de Kerkstraat in Den Bosch is vanochtend om 6 uur inge broken. Er werd voor f 80.000 aan ju welen gestolen. De etalageruit is met een hard voorwerp stukgeslagen en enkele tableaus met gouden ringen en edelstenen zijn meegenomen. Buurtbewoners hebben rond 6 uur glasgerinkel gehoord en een auto ho ren wegrijden. De alarminstallatie van de juwelierszaak was defect. De heer Klaassen had echter de luiken voor zijn etalages niet gesloten, op dat de politie aan wie hij had ver zocht een oogje in het zeil te houden, beter zou kunnen zien of er eventueel onraad was. zitter meende dat dit in het belang van de gemeenschap maar zei dat de gemeente daarover geen oeslissing kan nemen. De heer P. de Jong vroeg zich af of er een mogelijkheid is om een particuliere noodslachtplaats te vestigen, waarop geen bevredigend antwoord kon worden gegeven. Het voorstel de noodslachtigen te laten uitvoeren door de heer .Q Onderwa ter werd aangenomen. Drs. T. A. Pleij vond het bestem mingsplan „Kern" een goed plan maar hij tekende daarbij aan dat hij met spanning uitziet naar ruimte aan de Hoge Rijndijk. Vooral de parkeer ruimte vond hij er aan de krappe kant. De heer J. v.d. Ploeg had volle dige instemming met het nlan, hij drong met klem op ontsluiting van het gebied aan. De CH.- fractie sloot zich hierbij aan. De burgemeester voegde eraan toe dat het plan nood zakelijk is om te komen tot ruimte aan de Hoge Rijndijk. Hij drong te vens aan op sportvelden aan de Nieu- weweg, een winkelcentrum en een nieuw clubhuis van de herv. kerk. De heer B. C. v. d. Veer (P. C. groep) vroeg in verband met de uit breiding van de riolering in de Rijne- gommerstraat of degene die de be groting heeft gemaakt wel capabel De burgemeester zei eveneens van het bedrag te zijn geschrokken, r hij ging niet verder op deze in. De overige punten werden met een hamerslag goedgekeurd. LEIDERDORP Britlgenieuws Op donderdag 7 september zal het bridgeseizoen van de Leiderdorpse Bridgeclub weer beginnen. Gezien de grote groei er hebben zich voor het nieuwe seizoen weer 16 nieuwe leden aangemeld zal de eerste bijeen komst het karakter van een kennis makingsavond hebben. Ook nieuwe leden kunnnen zich nog opgeven. Wijziging van huurcontract met padvindersgroep In de vergadering van 31 oktober 1966 besloot de Leiderdorpse raad de veestal van de boerderij Munniken- weg 2 niet een perceel grond ter grootte van ongeveer 50 x 50 m, ge legen in het toekomstige park De Houtkamp, met ingang van 1 mei 5 sept. Den Burcht B-Heren^B, De j1967 aan de Stichting tot behartiging Treffers 6-Heren D. der belangen van de M'hala Panzi 8 sept. Docos A-Dames A. Scylla 1 Postgroep West uit Voorschoten te verhuren voor de prijs van f 400 per jaar. Het Stichtingsbestuur heeft thans verzocht om de betreffende huurover eenkomst zodanig te wijzigen, dat de overeenkomst door beide partijen kan worden opgezegd met inachtne ming van een opzeggingstermijn van zes maanden, doch dat de huur door de gemeente niet zal worden beëin digd voor 1 mei 1982. Het bestuur van de Stichting heeft dit verzoek gedaan, omdat de provin cie Zuid-Holland en de Mytylstich- ting voor Leiden en omstreken slechts bereid zijn subsidie te verlenen, voor de bouw van een troephuis. indien een huurcontract voor minstens 10 jaar kan worden vertoond. B en W hebben hiertegen geen bezwaar en stellen de raad voor aldus te beslui- VOORSCHOTEN Love-in op M.O.C.-veld E-Heren B. Jan Jacobus Willem, z. v. J. w. Buma en B. H. Bogaards; Deborah, d. v. M. Korbee en W. de Mol; Yvonne, d. v. M. Korbee en W. de Mol. Ondertrouwd: G. C. van der Plas en M. H. J. Keijzer. Getrouwd: H. A. M. van der Hoeven en E. M. A. Brasker; M. Bellouzl en A. M. M. Stravers; J. Maandag en S. Bonte; J. H. van der Lichte en H. E. C. Barnard; M. I. Gardeslen en C. T. M. Borst; G. Meijer en W. E. Broeks- ma; P. ten Hoonte en P. E. Hogewo- nlng. Van een Leidenaar werd gister avond op de Rijnsburgerweg een personenauto gestolen. De wagen, gekentekend AG 30-68, was slotvast afgesloten. De diefstal moet tussen kwart voor acht en half tien 's avonds zijn gepleegd. De heer A. de Ruijgt, commies A ter gemeente secretarie van War mond op de afdeling financiën is be noemd als eerste ambtenaar ter ge meente-secretarie van Eemnes. Hij zal met ingang van 15 oktober War mond verlaten. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif' Wedvlucht vanaf Breda. In concours 172 duiven. Aankomst le duif 9.10.21 uur. 1-5 C. v. d. Mark, 2-4-6-9 W Kop, Zaterdag organiseert de Jeugdso- ciëteit Voorschoten als opening van het seizoen een love-in. Op het gras veld van het marinekamp (M.O.C.) kan men van 2 uur s' middags tot 8 uur 's avonds lief voor een ander zijn. De muziek wordt verzorgd door 3 beatgroepen: „Shart", „High Life", en „Quash". Tussen hun optreden door zullen regelmatig korte pauzes zijn, waarin iedereen voor de microfoon kan zeg gen wat hij wil. Als het regent wordt de love-in ver zet naar volgende week. ACHTER VREDESWEEK Vanmorgen heeft de gere formeerde synode met 48 tegen 19 stemmen, ondanks aanvan kelijk verzet van wat een meer derheid scheen, definitief be sloten tot deelneming aan de interkerkelijke vredesweek en de kanselboodschap aanvaard die in de zeven deelnemende kerken op 8 oktober wordt voorgelezen. (Van onze Haagse correspondent) Al zeven employé's van de Bever- wijkse baggermaatschappij Van Hat- tum en Blankevoort zijn sinds begin augustus uit Guinee naar ons land teruggekeerd. Vier employé's van dit bedrijf zijn intussen alweer naar de Guinese hoofdstad vertrokken om de verlofgangers te vervangen. Op korte termijn zulen nog vijf werk nemers van het bedrijf uit ons land vertrekken. De vier KLM-ers om wie het politieke conflict tussen Neder land en Guinee in feite draait, wor den nog steeds vastgehouden in de voormalige Franse club in Conakry. Zoals gemeld werd het viertal vrijheidsbeperking opgelegd, nadat aan boord van een KLM-vliegtuig, dat wegens slechte weersomstandig heden naar Abidjan, Ivoorkust, had moeten uitwijken een Guinese VN- delegatie was gearresteerd. De Gui nese regering heeft Den Haag al meermalen laten weten, dat zolang de Guinezen gevangen genomen wor den, de KLM-ers geen toestemming krijgen het land te verlaten. Volgens de laatste berichten uit Conakry worden de KLM-functionarissen goed behandeld. De Nederlandse regering heeft de bemiddeling van de Liberiaanse pre sident Tubman ingeroepen om het geschil met Guinee op te lossen. De president zal de kwestie voorleggen aan de organisatie van Afrikaanse eenheid, die in september in Kinsja- sa bijeenkomt. Volgens een woordvoerder van het Beverwijkse baggerbedrijf wordt de werknemers bij het verkrijgen van in- en uitreisvisa door de Guinese regering niets in de weg gelegd. Van gijzeling is daar nooit sprake geweest. Achteraf blijken de represailles van de Guinese regering alleen maar betrekking te hebben op de KLM-ers. WEER STRIJD IN BOEKAVOE In de Kongolese stad Boekavoe, die in handen is van de huursolda ten van de Belg Jean Schramme, is gisteren weer hevig gevochten toen commandotroepen van het Kongo lese legers probeerden binnen te drin gen. De pogingen mislukten en een honderdtal militairen zou door de huursoldaten zijn gedood. Drie Ka- tangese gendarmes en een huursol daat sneuvelden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15