Roofmoord Heeswijk nog een mysterie Met radioschip vrede propageren in Midden-Oosten fff en cjióteren WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 Shirley Israëlische zakenman Shirley Temple, die als kind in de jaren dertig beroemd was door haar talrijke filmrollen, heeft bekendge maakt dat zij zich als Republikein kandidaat zal stellen voor een zetel in het congres, die in juni vacant is geworden door het overlijden van J. Arthur Younger. Verwacht wordt dat nog zes Republikeinen en vier Democraten naar de zetel zullen dingen. De thans 39-jarige Shirley is ge trouwd met de zakenman Charles Black, met wie zij in 1950 huwde na te zijn gescheiden van haar eerste echtgenoot, John Agar. Zij treedt nog wel eens op voor de televisie. Dat haar bewonderaarsters haar nog niet vergeten waren bleek in 1965 bij een bezoek aan Londen, toen zij zoveel belangstelling kreeg dat zij bezienswaardigheden van de stad niet kon bezoeken. Als zij er in slaagt een congres zetel te veroveren, zal zij de derde voormalige filmster zijn, die als Republikein in Californië voor een hoge functie wordt gekozen. Twee Aandelen van Beatles gezakt De waarde van de Beatles-aande len op de Londense effectenbeurs is gisteren scherp gedaald na het be kend worden van het overlijden van Epstein, de zakelijke leider van de Britse zanggroep. Zoals bekend heb ben de Beatles een eigen onderne ming, die hun muziek uitgeeft. Aangezien Epstein geen testament gemaakt schijnt te hebben wordt druk gespeculeerd over de vraag wie hem zal opvolgen. Wellicht zal het zijn broer zijn, die na de overledene de grootste aandeelhouder is. Een andere kanshebber is de Australische impressario Stigwood, die eveneens belangen in de onderneming heeft. jaar geleden kwam de oud-acteur i George Murphy in de senaat. In november werd Ronald Reagan gou- i Californië. Shirley Temple met haar gezin: vader Charleszoon Charles (15) en de dochters Lori (13) en Linda Susan (19). (Vag onze A'damse correspondent) Abie Nathan, de 40-jarige Israëlische zakenman, die kort na de oorlog in het Midden-Oosten in zijn pri- vévliegtuig met een vredesbood schap voor Nasser uit Israël naar Egypte vloog, is op het ogenblik in Amsterdam. Hij is op weg naar Engeland. Daar wil hij een radio schip kopen, waarmee hy vanaf de Middellande Zee de vrede in het Midden-Oosten wil gaan propage- De heer Nathan is van mening, dat de laatste oorlog voor een belang rijk deel het gevolg is geweest van een jarenlange radiocampagne, die aan de kant van de Arabieren en aan die van de Israëli's haat heeft gezaaid. Met zijn vredeszender wil hij de barrière die zo is ontstaan, doorbreken. Hij denkt uit te gaan zenden in het Arabisch, Hebreeuws, Engels, Frans, Grieks en Turks. Hy zegt, dat zyn plan in Israël voor al onder de jongeren populair is. Behalve aan radiouitzendingen voor de vrede denkt de heer Nathan ook aan een in Nazareth te bouwen school voor Israëlische en Arabl- j sche kinderen. Om bijdragen voor de bouw van deze school te kry- gen, wil hij met zijn vliegtuig, dat ongeveer even oud is als hy zelf, j een vlucht van Tel-Aviv naar New York maken. In alle plaatsen waar I hy landt, zal hy de burgemeester een bijdrage vragen. In verband met zyn vlucht naar Egypte moet de heer Nathan in Is- raël nog terecht staan. Na zün vrij- lating door de Egyptische autori- I teiten werd hy in Israël aangehou- j den wegens contact met de vijand. j Op een borgsom van 5000 pond werd hy na 48 uur weer vrijgela- I ten. Enkele jaren geleden heeft de I heer Nathan opzien gebaard door j met zijn vliegtuig naar de Gaza- strook te vliegen en daar ijsjes uit te delen onder de vluchtelingen kinderen. Prijsvergelijkende reclame Geen maat regelen tegen Y. en D. (.Van onze Haagse correspondent) Staatssecretaris Van Son van Economische Zaken zal op grond van de wet economisch mededinging noch tegen Vroom en- Dreesmann noch tegen Philips enige maatregel nemen. De staatssecretaris deelt dit mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid drs. A. J. Lems (P. v. d. A.). Vroom en Dreesmann heeft zoals gemeld enige weken geleden in grote advertenties de prijzen, die ze zelf voor Philips-produkten in rekening bracht, vergeleken met de adviespry- zen van Philips. Onmiddellijk ging Philips in het tegenoffensief en be sloot geen artikelen aan het groot winkelbedrijf te leveren. Toen op 31 augustus 1964 de maat regel van individuele verticale prijs binding van een aantal duurzame verbruiksgoederen werd uitgevaar digd nam Philips in haar verkoop voorwaarden het verbod op van prijsvergelijkende reclame, zoals dat nu door Vroom en Dreesmann is toegepast. Op grond van de wet economische mededinging had de toenmalige staatssecretaris van Economische Zaken daar geen be zwaar tegen. Staatssecretaris Van Son ziet niet in dat als gevolg van de huidige ont wikkeling normale economische ver houdingen, een gezonde ooncurrentie, of de belangen van de consument zullen worden geschaad. Opperwachtmeester J. Schot, die is belast met het coördineren, registreren en rubriceren van de enorme hoeveelheden tips en me dedelingen betreffende de roof moord in Heeswijk. De vice-voorzitter van de KNVB, Jos Coler, is tot erelid van de Koninklijke Nederlands-Antilliaanse Voetbalbond benoemd wegens zijn verdiensten voor het Antilliaanse voetbal. En dat moet allemaal wor den gepoetst! Een stilleven uit hotel Atlanta in Rotterdam, waar op het ogenblik vele deelnemers aan het Internationale concours hippique verblijf houden. De districtsrecherche van de Rijkspolitie boekt nog maar weinig vooruitgang in de Hees wij kse moordzaak. Het sporen onderzoek en het buurtonder zoek hebben niets opgeleverd. Van de zeer vele tips, die tot nu toe binnenkwamen, bracht geen enkele de oplossing ook maar een stap dichterbij. Toch geeft tfe politie de moed niet op. De aandacht wordt nu vrywel geheel geconcentreerd op het opspo ren van de eigenaar van een ouder wetse Mercedes 170 (bouwjaar '48- '52), die op zaterdagavond 12 augus tus op het erf van de vermoorde 47-jarige veehouder Reijer Jan de Bruin moet hebben gestaan. Twijfel De recherche heeft er enkale da gen aan getwijfeld of er op 12 augus tus wel een donkerkleurige Mercedes bij de boerderij van De Bruin stond. Volgens sommige getuigen was er namelijk niet sprake van een Merce- maar van een oude Opel. En kele dagen geleden heeft een mon teur nog eens bevestigd dat er wel degelijk een Mercedes by de boerde- an De Bruin heeft gestaan. Het komt de politie nu allerminst on waarschijnlijk voor, dat er zowel van rode Opel als van een Mercedes sprake moet zijn geweest. Dit week einde hebben veertig Rykspolitie- sen bij de rijksdienst voor het wegverkeer alle tweeduizend kaarten rode Opel-rekords gelicht. Het onderzoek naar het verleden van de eigenaars is in volle gang. in omloop zyn. De moeilijkheid Is echter, dat in zeer talrijke gevallen de tenaamstelling niet meer klopt met de werkelijkheid. De auto's zyn vaak een of meer keren van eigenaar verwisseld, zonder dat het kenteken bewijs werd overgeschreven. Om het onderzoek te versnellen wordt thans op de bezitters van oude Mercedes- sen een beroep gedaan zich telefo nisch of schriftelijk bij de politie in hun woonplaats of bij de Rijks politie in De Bilt (telefoon 030- 763711) te melden. Datzelfde verzoek geldt voor personen, die weten, dat iemand in een dergelijke auto rijdt. Het model, waar 't om gaat is voor zien van losstaande koplampen. De Rijkspolitie heeft 15 mensen ge heel vrijgemaakt voor het onderzoek in de Heeswykse moordzaak. Reeds 2.000 personen zijn door deze specia le ploeg of door andere politiemensen gehoord. In het districtsbureau De Bilt is een kleine zaal ingericht catalogisering en het opbergen tips. B.B. koopt land De Franse filmster Brigitte Bardot en haar Duitse man Günther Sachs hebben een stuk grond gekocht, waar zij een huis op willen laten bouwen, dat hen tegen de nieuwsgierigheid van bewonderaars moet beschermen. Het gekochte stuk land is een hec tare groot en ligt bij het dorp St. Armoult. Het biedt uitzicht op De- auville. Melden De politie heeft voor de Mercedes aanmerkelijk meer belangstelling dan de Opel. Gebleken is, dat er nog ongeveer 2.000 kentekenbewijzen van Mercedessen uit de jaren 1958-1962 Nieuwe directeur Schouwburg Heerlen Als opvolger van de heer I. M Helms, die per 1 september 1967 zijn ontslag heeft genomen, heeft het ge meentebestuur van Heerlen de heer A. J. van Bergen benoemd tot direc teur van de Heerlense stadsschouw burg. Hij is thans werkzaam als provin ciaal toneeladviseur van de provin cie Zeeland, tevens als secretaris-di recteur van de Stadsschouwburg van Middelburg. Het zangeresje Ria Valk gaat in Amsterdam een schoenenzaak openen. Ria zal kleine reparaties eigenhandig verrichten. Schoenmaakster je houd je bij je leest NEDERLAND I NTS 8.35 1 9.00 i 10.40 uur Laatste 10.45 uur Sluiting NEDERLAND 2 AVRO 8.00 uur Nieuws De Minimolen Ali Baba en de veertig rovers De Nationale najaarloterij Journaal en weeroverzicht Monty Banks; humor uit vroeger dagen De oproep; tv-spel De wraak van een verdachte; thriller 8.05 i 8.25 i The Beatles AVRO's Sportpan De nacht van het lichtende lyk; wild-west film UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 8.15 uur HILVERSUM 2 Tyd vry voor muziek in vrije tyd, m.m.v. het Jeugdkamerorkest Leiden Orkest „Pro Arte" München Zelfstandigen in nood maar door de reportage van „Achter het nieuws" over het sluiten van winkels. De dorps mensen gaan naar de stad, de zelfbedieningswinkel trekt steeds meer klanten aan zich. Om alleen al een ruime sortering „verpakte soep'' in voorraad te hebben schiet het kapitaal van veel middenstanders tekort Slagers bedingen twee weken vakantie, in die tyd werken de grootwinkelbedrijven door. Verf handelaren mogen niet onder de prijs verkopen, grotere combi naties kunnen dat wel omdat ze er een eigen naam aan geven. Zo worden steeds meer kleine winkeliers bevreesd voor hun bestaansmogelijkheid. Sanering is ook maar een povere oplossing van de moei lijkheden. want zelfstandigheid betekent, zeker voor mensen die tientallen jaren een zaak voor eigen rekening hebben gedreven, toch nog wel iets. Desondanks liggen er 12.000 aanvragen om liquidatie bij de overheid. Een sukkelende man, een tekort aan omzet, slechts enkele van de moeilijkheden die de simpele middenstander bedreigen. „Achter het nieuws" vond het noodzakelijk te wijzen op de mensen die. als het om dit soort zaken gaat. spreken van dirigis me. Niet helemaal ten onrechte, maar toch overbodig na een solide reportage als deze. Jam mer, het werd nasteken zonder effect „Z-Cars" Het vo dat het boeven ei elkaar te houden. Toch blij ven de nog hoofdinspecteur Barlow heel wat problemen over. Re gisseur Shaun Sutton komt de eer toe dat hij het accent legt op het politiewezen zy het gezien door een vrolijke bril Inplaats van te kijken door de ogen van de doorgaans even vermetele als angstige boef. Hij biedt plezierig vermaak, helpt ongeremd door intelligentie zijn kijkers door de avonduren heen. Dat laatste is waarschijnlijk het belangrijkste, want zomin de kleurentelevisie zit te wach ten op een Antonioni, die wer kelijk gebruik maakt van de middelen, ontbeert de t.v. in Nederland een Bergman, die zyn wonderen in zwart-wit voltrekt. Amusement De kwaliteit van Boy Edgars Big Band en die van het ballet- groepje dat Jan Arntz bijeen heeft gebracht loopt tezeer uit een. De geïnspireerde presen tatie van Ellingtonnummers als „Solitude", „Caravan" en „Mood Indigo" en het slap slingeren van vederstola en benen past niet best bij elkaar. Opvallend hoe vrijwel alle leden van het gezelschap van Arntz worstelen met stijve schouders. Liesbeth List deed het heel wat beter. Misschien is er een orkest als dit nodig om een melodietje van Michel Legrand tot enige hoogte te tillen, maar die twee kregen het toch voor élkaar. Slechts één bijdrage van deze „Amsterdamse", waarin ze zich zelfs niet tot het zingen van jazz liet verleiden, maar wel een bijzonder plezierige. Eén keer ook Greetje Kauf- feld met een gespannen „fever". Als er in Nederland Bigband- jazz moet worden gemaakt, is het in elk geval in deze rich ting. NCRV: 18.00 Tijd vrij rije tijd: A. Stereo: Koorzang; Jeugdkamerorkest en Licht rpraatje. 19 van Het Leg 19.45 Wereldpanorama. muz. 19.00 Nws. Radiokrant. 19.30 Muz. van Het Leger licht gev. pla- Spreekt U maar, dprogr.). 22.00 Gesprek: Uit- van vraag en antwoord. 22.30 Act. 22.55 Joegoslavische 23.55-24.00 Nw 23.20 Radio GRAMMOFOONPLATEN 19.55 Stereo: Licht De nder die nooit eindigt, lezing. 21.4 ;ereo: Mod. orkestmuz. 22.10 Avond- ■erdenking. 22.30 Nws. en herh. SOS- i3.55-24.00 Nws. 3.15 Lichte gram.r rsum 2. 298 m 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Dansorkest. 19.00 Licht orgel- 9.20 Artistieke Staalkaart, 20.00 Sterkere band van Zuid-Afrika en „Zuidwest" De regering van Zuid-Afrika is lornemens zekere functies van het de wetgevende vergadering, over te en. aldus deelde premier Vorster Zuid-Afrika gisteren in Wind hoek, Zuidwest-Afrika, mede. Vol gens Vorster betekent deze nieuwe maatregelen een inlijving van Zuid west-Afrika by Zuid-Afrika. „Deze stap is volledig in overeenstemming met de voorwaarden van Zuid-Afri ka's mandaat van de Volkenbond na de eerste wereldoorlog over Zuidwest- Afrika". De Zuidafrikaanse regering, aldus premier Vorster, acht thans de tijd gekomen om maatregelen te nemen ter verzekering van de toe komstige eenheid van Zuidwest-Afri- ka met Zuid-Afrika. (Ov< 18-20 TROS: 14.45 Boemm!: Ac .25 Sphinx: .05 Act. 15.10 Klass. gi _rhinx: progr NCRV: 15.45 Musiciai inneringen. 16.00 Godsdienstige 7.30 Stereo: Lichte gram.muz Hilversum 2, 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram.muz. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Lichte gram.muz. (8.30-8.35 De groen- 9.30 Lichte gram.r luisteraars. 10.00 Voi Arbeidsvitaminen: populair verzoekpia Voor woensdag 30 augui Milord (Monnot) Orkest Kurt Edel hagen. L'ame des poètes (Trenet) id Clopin clopant (Coqueatrix) id. Li (leaner fiSSLS? I MualiaS' (Philippe) ld. La fête des fleurs (Zal- divar) id. Vous qui passez sans voir (Misraki) ld. Le jour ou la pk Voor de kleuters. 10.1 I ir verz< Nws.). (Armitage) Hazy Osterwald Sextet, Quand lin) Sacha Distel. Pee Wee Hunt. Goodbye (Jenkins) Orkest Steve i Sweet Lorraine (Parish) Johnny Ma- Humphrey Lyt- Beautlful uller. Der er) Cindj Jealousy (Gade) Orkest Frank field. Terra Seca (Barroso) Orkest Kurt Edelhagen. Summertime (Gersh win) Mae Barnes, Buck Clayton, Aa ron Bell, Jo Jones, Ray Tunia. Paris is my old Kentucky home (Coleman) id. (Smith) Jimmy w Lou r Tina Brooks. Kenny Burrel '-•y. VOOR DONDERDAG 31 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 in— KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende lezing. 7.15 Lichte grammuziek. (7.30-7.32 Nws.) Nws. 8.10 Lichte gram .muz. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: vakantietlps. 8.4( Stereo: Lichte gram.muz. (9.35 Wa terstanden). 10.00 Stereo: Auharie- «p. mi-klass. en mod zieken. VPRO; llL_— (gr.). 12.27 Mededelingen 7.55 Overweging. 8.00 11.00 Voor de tenprogr. (11.00-11.0 Beursber. 12.00 Stereo: Dansorkest i zangsollsten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Licht instru mentaal ensemble. 13.00 Nws. 13.10 maal. 13.30 Muzikale toeristenrou- 14.30 Levensbeeld van de dichter Charles Baudelaire. 14.45 Gitaarrecital semi klass. muz. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Canta America: muz. uit Suriname, de Nederlandse Antillen omringende landen. 16.30 Polen voering in verkorte vorm). Hilversum 3. FM en 240 in 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing. te vokale muzie'-*- '2 Nieuwe langs 11.00 Nws. 11.02 Lichte pla koffie. 12.00 Nws. 12.02 Transistor' ge varieerd progr. met een toeristische In slag. 1300 Nws. 13.02 Top dertig: de Nederlandse hitparade van deze week (14.00 Nws.). 14.30 Lagelanders: lichte platen. KRO: 15.00 Nws. 15.02 Wegens vakantie gesloten: licht muz.program- TELE VISIE PROGRAMMA'S Nederland I NTS: 18.45 De Minimolen. 18.50 Journaal. NTS: 19.00 De Verrekijker - i tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Pro r 13.45 Voor de 4-15 Utrechts jeugdjournaal. 19.10 Van gewest. 19.30 Andy Clyde, vroeger dagen. 19.45 We reldkampioenschappen wielrennen op weg te Heerlen. 19.53 Toeristische NTS: 20.00 Journaal. NRV20.20 Attentie 20.45 Rodeo: finale van ama teursprogramma in de lichte muziek. 20.55 Mandjes uit Mexico. TV-spel 22.40 Jeroen aan het woord. NTS: 22 45 -22.50 Journaal. Nederland II NTS 20.05 Coronation Street. ton. 20.55 Achter het nieuws. 21.20 Auto-Revue: muzikale fantasie (be kroond met de speciale prijs van de stad Montreux een Tsjechische pro- duktie). 21.50 Het einde van het lied documentaire film. NTS: 22 15 Jour-' naai. KRO/RKK - onderwijst, film kort. VARA: TV-feuille-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5